Lake Michigan Invitational

Scores:
Men's Score
Warren92
Kaneland72
Evanston Township54
Brookfield East42
Kenosha Bradford35
Thornwood31
Zion-Benton30
Homestead27
Waterford23
St. Viator22
Marquette University21
Libertyville18
Menomonee Falls14
Nicolet13
Johnsburg12
New Berlin Eisenhower12
Wauconda11
Thornton10
Grayslake North8
Carmel8
Marengo6
Union Grove5
Ridgewood4
Kenosha St. Joseph4
Morris3
East Alton-Wood River2
 
Women's Score
Lake Central149
Libertyville57.5
Warren49.5
Divine Savior Holy Angels44
Carmel38
Wauconda37
New Berlin Eisenhower32
Thornton28
Menomonee Falls26
Zion-Benton26
Homestead21
Johnsburg20
Genoa-Kingston16
Waukegan10
Ridgewood8
Waterford8
Nicolet7
The Prairie School3
Union Grove3

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Tra'don SR Zion-Benton 6.65 10
2 Ringwall, Max SR New Berlin Eisenhower 6.71 6
3 Williamson, Dilan SR Kenosha Bradford 6.77 4
4 Parks, Keany JR Kenosha Bradford 6.84 1
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pigg-Myes, Andre JR Nicolet 6.71 8
2 DeLuca, Michael SR Kenosha Bradford 6.74 5
3 Johnston, Myles SR Morris 6.79 3
4 Collopy, Frankie SR Marquette University 6.83 2
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Green, Devon SO East Alton-Wood River 7.08
2 Carter, Garrison SR Wauconda 7.18
3 Carranza, Hayden SR Racine Lutheran 7.74
4 Penner, Dylan JR New Berlin Eisenhower 7.80
5 Dunn, Max FR North Boone -
6 Gilbert, Avery SR Grayslake North -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnston, Myles SR Morris 6.79
2 Collopy, Frankie SR Marquette University 6.79
3 Gordon, Jayden SO Kenosha St. Joseph 6.91
4 Clayton, Nate SR Marquette University 7.13
5 Maggett, Quardale SR North Chicago 7.38
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Niebrugge, Bryce SR Warren 6.88
2 Tranchita, Tyler JR Brookfield East 7.01
3 Keller, Sutton SO Waterford 7.15
4 LaVista, Rocco JR Libertyville 7.19
5 Adams, Daveon JR Thornton 7.51
6 Richardson, Silas SR Thornton -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pigg-Myes, Andre JR Nicolet 6.69
2 Crawford, Daniel SR St. Viator 6.89
3 Gambino, Sam JR Ridgewood 7.14
4 Schultz, Matt JR Brookfield East 7.20
5 MacMaster, Isaac FR North Boone 8.11
6 Halter, Colton SR Genoa-Kingston -
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jones, Tra'don SR Zion-Benton 6.73
2 Crump, Christian SR Kenosha Bradford 6.85
3 Oleksak, Brendan SR St. Viator 6.91
4 Gordon, Dajhir SO Warren 6.98
5 Kindschi, Matthew JR Nicolet 7.01
6 Strawder, Carl SR Zion-Benton 7.05
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Oiler, Trent FR Brookfield East 6.93
2 Freedman, Joseph SR Libertyville 7.04
3 Henry, Quinton SR Kenosha Bradford 7.05
4 Teng, Diemos JR Carmel 7.06
5 Lacsamana, DJ JR Ridgewood 7.21
6 Lupton, Simon SR Brookfield East -
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ringwall, Max SR New Berlin Eisenhower 6.71
2 Parks, Keany JR Kenosha Bradford 6.77
3 Williamson, Dilan SR Kenosha Bradford 6.78
4 Johnson, Keyshawn SR Thornwood 7.09
5 West, Jayden SO Union Grove 7.52
6 Burnell, Scriys SR Johnsburg -
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Weatherford, Saveion SR Kenosha St. Joseph 6.82
2 Phillips, Corey SR Kaneland 6.92
3 White, Noah FR Waterford 7.12
4 Baker, Greg JR Marengo 7.22
5 Bilitz, Carson SO Waterford 7.25
6 Randle-El, Diontae FR Thornton -
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williams , Eric JR Thornwood 6.85
2 Rodriguez, Julian SO North Boone 7.94
3 Ruzicka, Brandon FR Grayslake North -
4 Usher, Ellis JR North Chicago -
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Abracia-Wendel, Sean SR Genoa-Kingston 6.96
2 Hauser, Andrew FR Kenosha Christian Life 7.32
3 Gomez Atilano, Javier FR Kenosha Christian Life 7.81
4 Lisowski, Cullen FR Racine Lutheran 8.17
Prelims Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Duncan, Hunter JR St. Viator 7.19
2 Anderson, Jerome SR North Chicago 7.29
3 Skinner, Travis FR East Alton-Wood River 7.47
4 Porcayo, Ivan FR Kenosha St. Joseph 7.76
5 Cocjin, Ethan SO Grayslake North 8.60
Prelims Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark
1 DeLuca, Michael SR Kenosha Bradford 6.71
2 Cubia, Chase SR Evanston Township 6.92
3 Anderson, Nolan FR Menomonee Falls 6.95
4 Lee, Skyler JR Evanston Township 7.05
5 Lopresti, Nick JR Johnsburg 7.13
6 Hettich, Jeremiah SO Wauconda 7.14
Prelims Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pulido, Caden SO Carmel 6.95
2 Hernandez, Arnaldo JR Menomonee Falls 7.00
3 Gagne, Jake JR Kaneland 7.09
4 Stolz, Dylan SR Marengo 7.12
5 McKinney, Keegan JR Johnsburg 7.30
6 Kokat, Luke SR Union Grove 7.68

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ellis, Vorn SR Evanston Township 23.27 10
2 Maffet, Carter JR Waterford 23.32 8
3 Ringwall, Max SR New Berlin Eisenhower 23.50 6
4 Crawford, Daniel SR St. Viator 23.64 4
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramsey, Tristan SR Grayslake North 24.22
2 Niebrugge, Bryce SR Warren 24.46
3 LeBeau, Trey SO Warren 25.25
4 Richardson, Silas SR Thornton -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pigg-Myes, Andre JR Nicolet 23.58 5
2 Pittmon, Javaris SO Thornwood 23.80 3
3 Green, Devon SO East Alton-Wood River 24.46
4 Johnston, Myles SR Morris 24.60
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collopy, Frankie SR Marquette University 24.06 2
2 Tranchita, Tyler JR Brookfield East 24.07
3 Lough, Paul SR Marquette University 24.10
4 Lobin-Schwartz, Jeremy SO Evanston Township 24.37
5 Moore, Antonio FR Warren 25.17
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Phillips, Corey SR Kaneland 24.06 1
2 Johnson, Keyshawn SR Thornwood 25.19
3 Bosch, Keegan JR Waterford 25.46
4 Mueller, Harrison SO New Berlin Eisenhower 25.93
5 Schultz, Matt JR Brookfield East 25.98
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parbs, Brennan SR Brookfield East 24.66
2 Kindschi, Matthew JR Nicolet 24.82
3 Sima, Sam JR Johnsburg 24.88
4 Hiller, Blake SO Johnsburg 25.47
5 Tappa, Logan JR Marquette University -
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Abracia-Wendel, Sean SR Genoa-Kingston 24.31
2 Teng, Diemos JR Carmel 25.05
3 Beyer, Joshua SR Waterford 25.99
4 Gibb, Austin SR Johnsburg -
5 Camblin, Ryan JR St. Viator -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peterson, Ben SO Kenosha St. Joseph 24.83
2 Ehlers, Logan SO Kaneland 25.64
3 Baker, Greg JR Marengo 26.16
4 Amarteifio, Ethan SO Zion-Benton 26.73
5 Kopp, Brady FR New Berlin Eisenhower 26.97
6 Dusza, David JR Ridgewood -
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beals, Rmoni FR Zion-Benton 25.14
2 Parker, Damarian SR North Chicago 26.07
3 Hauser, Andrew FR Kenosha Christian Life 26.15
4 Palanos, Drew JR Marengo 26.18
5 Marshall, Henry FR St. Viator -
6 Randle-El, Diontae FR Thornton -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Jamire SO Kenosha St. Joseph 25.40
2 Halter, Kyle JR Genoa-Kingston 25.42
3 Olsen, Logan FR Wauconda 26.22
4 Skinner, Travis FR East Alton-Wood River 26.87
5 Okhvat, Yehven SR Ridgewood 28.68
6 Boyer, Nick JR Ridgewood -
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Falaschi, Nehemiah SR Racine Lutheran 25.82
2 Carranza, Hayden SR Racine Lutheran 27.59
3 Adams, Daveon JR Thornton 27.67
4 VanProoyen, Thomas FR Kenosha Christian Life 28.63
5 Anderson, Noah FR North Boone 31.40
6 Stevens, Christian SO Carmel -
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Damarion FR Libertyville 24.86
2 Freedman, Joseph SR Libertyville 25.28
3 Gilbert, Avery SR Grayslake North 25.53
4 Barsch, Kadyn SO Union Grove 28.50
5 Forster, Phillip SR North Boone 30.51
6 Cotton, Korey SO North Chicago -
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reynolds, Devion SO Carmel 24.35
2 Spranger, Kacey JR Union Grove 25.59
3 Martinez, Alexander SR North Chicago 25.88
4 Hettich, Jeremiah SO Wauconda 25.89
5 Price, Kaden FR Grayslake North 29.67
6 Neely, Paris JR Grayslake North 33.51

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cerwin, Luke JR Carmel 53.55 8
2 Ayobami, Aaron SR Warren 53.62 6
3 Heller, Brad SR Brookfield East 53.64 5
4 Barajas, Eric JR Zion-Benton 54.27 4
5 Kluck, Logan SR Homestead -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Esterle, Stephen SR Menomonee Falls 51.68 10
2 Green, Devon SO East Alton-Wood River 54.75 2
3 Lieberman, Boax JR Evanston Township 55.46
4 Johnston, Myles SR Morris 57.73
5 Kasun, Gus SR Marquette University -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berry, Nigeir JR Thornwood 54.45 3
2 Hull, Forrest SR Johnsburg 55.30 1
3 Crumpton, Jordan JR Evanston Township 55.69
4 Binnebose, Lucas SR New Berlin Eisenhower 56.12
5 Ransom, Kamau SR Evanston Township -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pilgrim, Zach SO Warren 55.70
2 Huley, Isaiah SR Zion-Benton 55.94
3 Ray, Marcus SO Marengo 58.04
4 Wolf, Trystan SR Brookfield East 58.48
5 Soiodlarz, Sennett JR New Berlin Eisenhower 1:01.77
6 Tocco, Joseph SO Menomonee Falls -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Borko, Trystan SR Zion-Benton 55.82
2 Turner, Jon SR Kenosha Bradford 57.62
3 Smith, Adam JR Kaneland 58.02
4 Hayes, Evan FR Thornwood 58.36
5 Lopez, Jack SR The Prairie School 59.14
6 Kaldor, Jacob SO New Berlin Eisenhower 1:01.19
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duenez, Benjamin SR St. Viator 56.53
2 Barton, Jacob SR Genoa-Kingston 57.22
3 Boerner, Nolan JR The Prairie School 58.02
4 Cieslak, Nate SR Marengo 58.53
5 Mensah, Benedictus SO Carmel 59.18
6 Czajka, John JR Waterford 59.66
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Madaras, Alexander SR St. Viator 55.96
2 Zimmer, Theo SR Marquette University 56.27
3 Falaschi, Caleb JR Racine Lutheran 58.27
4 Vasak, Aiden SR Genoa-Kingston 58.55
5 Brink, Eli SO Waterford 1:00.61
6 Randle-El, Diontae FR Thornton -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boyer, Nick JR Ridgewood 59.87
2 Brzoziewski, Dawid FR Ridgewood 1:00.77
3 Moos, Alex FR Kaneland 1:01.29
4 Rudd, Steven SO Kenosha St. Joseph 1:04.85
5 Schwichow, Aiden SO Johnsburg 1:06.43
6 Gonzalez, Santiago FR Kenosha St. Joseph 1:08.31
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Porcayo, Ivan FR Kenosha St. Joseph 1:01.28
2 Fourte, Gregory FR Thornton 1:01.97
3 Bosley, Jalen FR North Chicago 1:03.22
4 Guzman, Hilario JR North Boone 1:04.07
5 Okhvat, Yehven SR Ridgewood 1:05.03
6 Mitchell, Cameron SO Racine Lutheran -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Oliver SO Libertyville 58.78
2 Ricker, Vaughn JR Kenosha Christian Life 1:00.95
3 Anderson, Lane SR Union Grove 1:01.07
4 Barnshaw, Bobbye SR Wauconda 1:03.66
5 Gomez Atilano, Javier FR Kenosha Christian Life 1:04.66
6 Crotty, Julian FR North Boone -
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Scott SO Libertyville 58.94
2 Morrison, Finn FR Union Grove 1:05.34
3 Johal, Armaan SO Wauconda 1:09.65
4 Mejia-Sanchez, Mauro FR Grayslake North 1:13.16
5 Indlecoffer, Ryan JR Grayslake North -
6 Nelson, Stefion SR North Chicago -

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Levy, Caleb JR Warren 1:58.27 10
2 Zeisler, Max SR Warren 2:00.33 8
3 Vesely, Kimi SO Warren 2:00.81 6
4 Doland, Lucas SR St. Viator 2:01.25 5
5 Bosley, Owen JR Homestead 2:02.29 4
6 Erdal, Peyton SR Libertyville 2:03.36 3
7 McDonnell, Rowan SR St. Viator 2:05.09 2
8 Knutson , Kyle SR Homestead 2:05.20 1
9 Dolan, Adam SR Homestead 2:07.24
10 Falaschi, Caleb JR Racine Lutheran -
11 Schliesmann, Cormac SR Evanston Township -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kubiak, Andrew SR New Berlin Eisenhower 2:07.44
2 Womack, Sam SR Marquette University 2:09.79
3 Reutimann, Collin SO Kaneland 2:10.21
4 Buchanan, Trever SO Waterford 2:10.98
5 Weiss, Riley JR Marengo 2:11.24
6 Hopkins, Donovan JR Thornwood 2:12.23
7 Bagby, Jackson JR Brookfield East 2:12.93
8 Lopez, Mario SR Marengo 2:13.94
9 Bonham, Cole FR Carmel 2:14.42
10 Loffleman, Aidan JR East Alton-Wood River 2:16.71
11 Tolosa, Essay SR Evanston Township -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pita, Chinka FR Thornwood 2:14.69
2 Moss, Zach SO Brookfield East 2:15.21
3 Babka, Brady JR Kaneland 2:15.73
4 Tillett-Hardin, Umalakhi SO Thornwood 2:18.06
5 Kowalczyk, Devon SO Kaneland 2:18.60
6 Bath, Colin SR Libertyville 2:22.05
7 Kaldor, Jacob SO New Berlin Eisenhower 2:22.05
8 Marchese, Alexander SO St. Viator 2:22.86
9 Denton, Orion FR Zion-Benton 2:25.57
10 Snelgrove, Jonathan JR Marengo 2:27.90
11 Torresin, Danny JR Kenosha Bradford -
12 Bruce, Caleb SR Thornton -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mullen, Aidan JR Kenosha St. Joseph 2:20.55
2 Rasper, Kyle SR Johnsburg 2:22.09
3 Osorio, Antonio FR Zion-Benton 2:25.86
4 Korst, Reagan FR North Boone 2:26.45
5 Russert, Everett SO Kenosha St. Joseph 2:29.21
6 Zabrowski, Trevor JR Waterford 2:29.71
7 Adams, Sam SO Kenosha Christian Life 2:31.57
8 Fostiak, Jack JR Wauconda 2:35.08
9 Chesick, Dwight JR Waterford 2:59.80
10 Flores, Adrian SR Ridgewood -
11 Vandixhorn, Isaiah SO Kenosha Christian Life -
12 Hernandez, Nathaniel SO Ridgewood -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Krietsch, John FR Carmel 2:21.90
2 Swineheart, John FR Genoa-Kingston 2:29.50
3 Taylor, Al SO Thornton 2:30.01
4 Michel, Preston SO Johnsburg 2:30.64
5 Jenkins, Kyle FR Wauconda 2:35.94
6 Christman, David FR Kenosha St. Joseph 2:36.02
7 Martin, Devin SR Racine Lutheran 2:56.93
8 Morland , Jacob SR North Boone 3:00.91
9 Rinta, Reed JR Racine Lutheran 3:12.52
10 Baird, Luke JR Union Grove -
11 Curtin, Mitchell SR Union Grove -
12 Mason, Noah SR East Alton-Wood River -

Men's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiley, Luke SR Warren 4:16.22 10
2 Bosley, Owen JR Homestead 4:18.03 8
3 Schumacher, Michael SR St. Viator 4:18.86 6
4 Deguire, Ben SR Marquette University 4:28.33 5
5 Knutson , Kyle SR Homestead 4:30.32 4
6 Moats, Ryan SO Warren 4:35.56 3
7 Buchanan, Trever SO Waterford 4:43.07 2
8 Valkanov, David SO Kaneland 4:48.01 1
9 Boyle, Cullen SR Homestead 4:49.31
10 Green, Solomone SR Evanston Township 4:49.86
11 Gruenwald, Nathan SR Homestead 4:50.27
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ng, Luke JR Evanston Township 4:54.95
2 Wojda, Daniel JR Libertyville 4:55.51
3 Loffleman, Aidan JR East Alton-Wood River 4:59.57
4 Chudy, Mike FR Libertyville 5:00.12
5 Tocco, Joseph SO Menomonee Falls 5:04.91
6 Murdock, Zach FR Kaneland 5:05.75
7 Retzer, Jack SR Marquette University 5:06.66
8 Depakakibo, Donovan JR Ridgewood 5:12.98
9 Tomlinson, Aiden SR Genoa-Kingston 5:18.14
10 Watkins, Shane SR Thornwood 5:21.93
11 Damitz, Alexander SO Zion-Benton -
12 Ruesch, Jack SO Brookfield East -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brightman, Bennett SO Brookfield East 5:12.94
2 Rockey, Ryan SR Wauconda 5:15.43
3 Batt, Jackson JR Johnsburg 5:17.53
4 Peplinski, Ryan JR Union Grove 5:20.78
5 Mitchell, Jesse SO Menomonee Falls 5:24.11
6 St. John, Alex SO Kenosha Christian Life 5:39.86
7 Marani, Vincent FR Racine Lutheran 5:41.59
8 Mitchell, Cameron SO Racine Lutheran 5:42.03
9 Adegboyega, Ademide FR Thornwood 5:46.00
10 Franson, Max FR New Berlin Eisenhower 5:46.16
11 Vu, Ethan SO New Berlin Eisenhower 5:54.56
12 Lopez, Gage SO Marengo -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rininger, Ryan SR Wauconda 4:55.12
2 Marchese, Alexander SO St. Viator 5:15.42
3 Biegel, PJ SO Carmel 5:16.81
4 Swineheart, John FR Genoa-Kingston 5:34.44
5 Robinson, Logan FR Kenosha Christian Life 5:37.31
6 Baker, Evan SO East Alton-Wood River 5:52.01
7 Ekberg, Gavin FR North Boone 5:57.62
8 Boksa, Nate SO Ridgewood 6:09.30
9 Mills, Colin SR Kenosha St. Joseph 6:13.46
10 Peplinski, Henry FR Union Grove -
11 Wilson, Jeremy FR Thornton -
12 Illidge, Andre SR North Chicago -

Men's 3,200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lara, David SR Warren 9:47.65 10
2 Nosek, Evan FR Kaneland 9:53.13 8
3 Faiz, Ali SR Libertyville 9:57.59 6
4 Phillips, Christian SR Kaneland 10:02.21 5
5 Deguire, Ben SR Marquette University 10:09.78 4
6 Hamilton, Jack SR Libertyville 10:11.76 3
7 Lenci, Coleman JR Marquette University 10:21.57 2
8 Bombaci, Arber FR Evanston Township 10:29.79 1
9 Flores, Calix SR Warren 10:34.02
10 Tomlinson, Aiden SR Genoa-Kingston 10:50.79
11 Fredrickson, Eli JR Kenosha Bradford 11:09.40
12 Bailey, Preston SR Marengo 11:19.53
13 Rininger, Ryan SR Wauconda -
14 Froum, Sam FR Evanston Township -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dallas, Evan SR Libertyville 11:03.69
2 Hallgren, Ryan FR Zion-Benton 11:24.33
3 Erickson, Owen JR Kenosha Bradford 11:26.03
4 Biegel, PJ SO Carmel 11:27.47
5 Davis, Jalen FR Zion-Benton 11:36.16
6 Watkins, Shane SR Thornwood 11:50.60
7 Li, Ryan SR St. Viator 12:12.79
8 Talley, Jaden FR Union Grove 12:14.43
9 Depakakibo, Isaac FR Ridgewood 12:16.40
10 Batt, Jackson JR Johnsburg 12:37.02
11 Matuszek, Sam FR Union Grove 12:38.76
12 Aitkenhead, Kade JR North Boone 13:54.39
13 Nowak, Oscar FR Ridgewood -
14 Baker, Evan SO East Alton-Wood River -

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Connor SR Grayslake North 8.24 8
2 Siegel, Evan JR Evanston Township 8.27 6
3 Wilson, Ximir JR Warren -
4 Taylor, Nate SO Menomonee Falls -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maffet, Carter JR Waterford 7.86 10
2 Horning, Adam SR Marquette University 8.49 5
3 Flores, Victor JR Warren 8.82 4
4 Dusza, David JR Ridgewood -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Maffet, Carter JR Waterford 7.89
2 Siegel, Evan JR Evanston Township 8.44
3 Sekhon, Jai SR Kaneland 9.51
4 Jonietz, Andrew JR Waterford 10.05
5 Gannon, Sean SR Kaneland 10.18
6 Soiodlarz, Sennett JR New Berlin Eisenhower 10.30
7 Touhy, Patrick JR Ridgewood 10.69
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Schwichow, Aiden SO Johnsburg 10.48
2 Witt, Simon SR Union Grove 10.79
3 Gonzales, James FR North Boone 10.99
4 Allen, Oliver SO Libertyville -
5 Regulus, Servario SO Zion-Benton -
6 LaVista, Rocco JR Libertyville -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Taylor, Nate SO Menomonee Falls 8.59
2 Wilson, Ximir JR Warren 8.67
3 Falaschi, Nehemiah SR Racine Lutheran 9.35
4 Parbs, Brennan SR Brookfield East -
5 Juga, Joseph SO Racine Lutheran -
6 Crump, Calvin JR Grayslake North -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Connor SR Grayslake North 8.34
2 Horning, Adam SR Marquette University 8.78
3 Dusza, David JR Ridgewood 9.06
4 Flores, Victor JR Warren 9.17
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Schmitt, Ryan SR Union Grove 10.87
2 Szymer, Gabriel SO Wauconda 11.30
3 Martinez, Jair SO North Boone 11.44
4 Kirchhoff, Anthony SR Marengo 12.03
5 Weber, Julian JR Evanston Township -
6 Kohut, Ivan FR Ridgewood -

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kaneland A Chris Ruchaj, Lucas Bass,
Corey Phillips, Sam Gagne
1:34.70 10
2 Evanston Township A Vorn Ellis, Matt Cless,
Skyler Lee, Chase Cubia
1:34.95 8
3 Brookfield East A Trent Oiler, Simon Lupton,
Christian Martinez, Jake Boudro
1:37.10 5
4 Warren A Trey LeBeau, Daniel Patronik,
Dajhir Gordon, Bryce Niebrugge
1:38.86 1
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kenosha Bradford A Keany Parks, Christian Crump,
Quinton Henry, Michael DeLuca
1:36.65 6
2 Zion-Benton A Isaiah Huley, Tra'don Jones,
Carl Strawder, Jaden Payne
1:37.51 3
3 Thornton A Silas Richardson, Carmelo McFadden,
Malachi Davis, Jeremy Wilson
1:41.95
4 St. Viator A Ryan Camblin, Brendan Oleksak,
Henry Marshall, Benjamin Duenez
1:44.07
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Thornwood A Eric Williams , Keyshawn Johnson,
Deandre Kelly, Javaris Pittmon
1:37.81 2
2 Carmel A Caden Pulido, Devion Reynolds,
Christian Stevens, Diemos Teng
1:41.94
3 Marquette University A Logan Tappa, George Briscoe,
Eli Evans, Gus Parker
1:42.45
4 Marengo A Greg Baker, Drew Palanos,
Cole Nolen, Randy Griffin
1:43.48
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kenosha St. Joseph A Jayden Gordon, Saveion Weatherford,
Ben Peterson, Jamire Davis
1:37.49 4
2 Johnsburg A Austin Gibb, Conor Benz,
Sam Sima, Nick Lopresti
1:40.31
3 Menomonee Falls A Nolan Anderson, Nate Taylor,
Joseph Koch, Arnaldo Hernandez
1:41.32
4 Ridgewood A DJ Lacsamana, Sam Gambino,
Jacob Zoladz, Patrick Touhy
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Genoa-Kingston A Sean Abracia-Wendel, Colton Halter,
Kyle Halter, Brian Mammoser
1:41.73
2 North Chicago A Jerome Anderson, Amir Bosley,
Stefion Nelson, Ellis Usher
1:42.73
3 New Berlin Eisenhower A Nate Chiroff, Zach Clark,
Harrison Mueller, Dylan Penner
1:46.37
4 Nicolet A John Stebnicki, Zackary Fernandez,
Glen Murphy, Kentel Williams
1:48.93
5 Racine Lutheran A Hayden Carranza, Nehemiah Falaschi,
Joseph Juga, Cullen Lisowski
-
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Libertyville A Andrew Finch, Rocco LaVista,
Damarion Baker, Joseph Freedman
1:39.61
2 Wauconda A Garrison Carter, Logan Olsen,
Jackson Ori, Jeremiah Hettich
1:42.54
3 North Boone A James Gonzales, Max Dunn,
Julian Rodriguez, Mario Ovalle
1:50.35
4 Grayslake North A Britton Day, Zachary Dessain,
Nathaniel Hickson, Sean Vizconde
1:53.57
5 East Alton-Wood River A Logan Wilcutt, Fletcher Jones,
Isaiah Simpson-Kolmer, Travis Skinner
1:54.39

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren A Joell Belonga, Max Zeisler,
Luke Wiley, Aaron Ayobami
3:31.68 10
2 Kaneland A Palmer Behrends, Chris Ruchaj,
Jai Sekhon, Sam Gagne
3:34.28 8
3 Evanston Township A Vorn Ellis, Kamau Ransom,
Skyler Lee, Matt Cless
3:35.34 6
4 Brookfield East A Trent Oiler, Brad Heller,
Christian Martinez, Bennett Kinney
3:36.61 5
5 St. Viator A Brendan Oleksak, Alexander Madaras,
Michael Wallace, Benjamin Duenez
3:45.15 3
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Zion-Benton A Eric Barajas, Jaden Payne,
Trystan Borko, Isaiah Huley
3:40.14 4
2 Thornwood A Nigeir Berry, Umalakhi Tillett-Hardin,
Donovan Hopkins, Evan Hayes
3:46.18 2
3 Marquette University A Joey Spano, Adam Horning,
Cam Russell, Nate Clayton
3:47.31 1
4 Thornton A Carmelo McFadden, Caleb Bruce,
Malachi Davis, Deshaun Pollard
3:48.80
5 Carmel A Devion Reynolds, Benedictus Mensah,
Cole Bonham, Luke Cerwin
3:49.76
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Ridgewood A Donovan Depakakibo, Jacob Zoladz,
Sam Gambino, DJ Lacsamana
3:50.22
2 New Berlin Eisenhower A Lucas Binnebose, Andrew Kubiak,
Jacob Kaldor, Ari Sanchez
3:52.26
3 Johnsburg A Forrest Hull, Conor Benz,
Jake Arnold, Blake Hiller
3:53.80
4 Marengo A Jonathan Snelgrove, Gage Lopez,
Nate Cieslak, Marcus Ray
3:55.28
5 Genoa-Kingston A Jacob Barton, Joshua Bunting,
Jake Materazzi, Aiden Vasak
3:59.89
6 East Alton-Wood River A Aidan Loffleman, Devon Green,
Noah Mason, Logan Wilcutt
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Libertyville A Andrew Finch, Landon Young,
Scott Johnson, Oliver Allen
3:55.30
2 Grayslake North A Ryan Indlecoffer, Britton Day,
Osualdo Gomez, Richey Garcia
4:13.72
3 Kenosha Christian Life A Logan Robinson, Sam Adams,
Javier Gomez Atilano, Vaughn Ricker
4:14.71
4 Union Grove A Lane Anderson, Ryan Schmitt,
John Stamm, Redek Wise
4:15.15
5 North Boone A Maximiliano Cervantes, Reagan Korst,
Gavin Ekberg, Hilario Guzman
4:32.65
6 Wauconda A Jackson Ori, Armaan Johal,
Bobbye Barnshaw, Travis Holmes
-

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren A Joell Belonga, Nathan Garcia,
Ozzie Bandera, Cole Kaether
8:30.10 10
2 Kaneland A Palmer Behrends, Trevor Neal,
Logan Cunz, Jovani Ruiz
8:35.01 8
3 Libertyville A Peyton Erdal, Jack Hamilton,
James O'Keefe, Ali Faiz
8:55.03 6
4 Zion-Benton A Eric Barajas, Ryan Hallgren,
Jalen Davis, Adam Lara
9:01.91 5
5 Evanston Township A Essay Tolosa, Torin Ravi,
John Leibforth, Jack Kleinschmit
9:05.99 4
6 Marengo A Preston Bailey, Mario Lopez,
Marcus Ray, Riley Weiss
9:06.07 3
7 Thornwood A Ademide Adegboyega, Umalakhi Tillett-Hardin,
Donovan Hopkins, Chinka Pita
9:19.64 2
8 Kenosha Bradford A Trevor Stratton, Danny Torresin,
Josh Davison, Alex DeLuca
9:21.66 1
9 Menomonee Falls A Joseph Tocco, Brennan Mason,
Jesse Mitchell, Ethan Block
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Johnsburg A Jake Arnold, Kyle Rasper,
Preston Michel, Ryan Conner
9:44.66
2 Wauconda A Kyle Jenkins, Bobbye Barnshaw,
Jack Fostiak, Ryan Rockey
10:05.63
3 Genoa-Kingston A Jack McCombs, Hawke Mitchell,
Aiden Vasak, John Swineheart
10:18.51
4 Ridgewood A Adrian Flores, Nate Boksa,
Isaac Depakakibo, Nathaniel Hernandez
10:19.85
5 East Alton-Wood River A Noah Mason, Evan Baker,
Logan Wilcutt, Isaiah Simpson-Kolmer
10:29.70
6 Racine Lutheran A Caleb Falaschi, Vincent Marani,
Cameron Mitchell, Cullen Lisowski
10:32.73
7 Kenosha St. Joseph A Aidan Mullen, Everett Russert,
Santiago Gonzalez, Steven Rudd
10:35.50
8 Union Grove A Tony Commodore, Anthony Lena,
Wesley Meshenky, Ryan Miller
11:09.42
9 North Boone A Jacob Morland , Nathan Stevens,
Russell O'Donnell, Ryan Zambrano
12:17.25

Men's High Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirchhoff, Anthony SR Marengo 5' 10.0" 3
2 Kistler, Charles SR Libertyville 5' 7.0"
3 Voss, Ian JR Racine Lutheran 5' 5.0"
4 Kearns, Alec SR Libertyville 5' 3.0"
5 Rudnick, Matt SR Johnsburg 5' 1.0"
6 Baureis, Vaughn SO Wauconda 4' 11.0"
7 O'Donnell, Russell FR North Boone -
8 Korst, Reagan FR North Boone -
9 Griffin, Randy FR Marengo -
10 Halfacre, Evan FR Marengo -
11 Wallace, Michael FR St. Viator -
12 Marshall, Henry FR St. Viator -
13 Taylor, Kiary SO Zion-Benton -
14 Bush, Cole FR Grayslake North -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harvey, Jake SR Kenosha Bradford 5' 7.0"
2 Lakes, Kameron SR Kenosha Bradford 5' 5.0"
3 Rebacz, Nathan SR Kaneland 5' 5.0"
4 Bunting, Joshua JR Genoa-Kingston 5' 5.0"
5 Brink, Eli SO Waterford 5' 5.0"
6 Beals, Rmoni FR Zion-Benton 5' 3.0"
7 Soiodlarz, Sennett JR New Berlin Eisenhower 5' 3.0"
8 Venisnik, John SR Warren 5' 3.0"
9 Marshall, Terrell SO Genoa-Kingston 5' 1.0"
10 Walker, Zion SO Menomonee Falls 5' 1.0"
11 Sanchez, Ari SO New Berlin Eisenhower 5' 1.0"
12 May, James JR Union Grove 4' 11.0"
13 Elm, Elijah SO Menomonee Falls -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zografos, Kosta SO Wauconda 6' 5.0" 10
2 Dorsey, D'shawn SR Thornwood 6' 3.0" 8
3 Henry, Quinton SR Kenosha Bradford 5' 11.0" 6
4 Tharayil, Justin SR Evanston Township 5' 11.0" 5
5 Zoladz, Jacob SR Ridgewood 5' 11.0" 4
6 Kelly, Deandre JR Thornwood 5' 9.0" 2
7 Spence, Ryan JR Kaneland 5' 9.0" 1
8 Kaunas, James SR Johnsburg 5' 9.0"
9 Anderson, Luke SR Union Grove 5' 5.0"
10 Moore, Isaiah SR Evanston Township 5' 3.0"
11 Wilson, Ximir JR Warren -
12 McLean, Alex SR Kaneland -
13 Cless, Matt SR Evanston Township -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ehlers, Logan SO Kaneland 20' 5.0" 3
2 Baker, Damarion FR Libertyville 19' 5.5"
3 Richter, Casey JR Libertyville 18' 5.0"
4 Kistler, Charles SR Libertyville 18' 2.0"
5 Rodriguez, Julian SO North Boone 17' 4.0"
6 Baureis, Vaughn SO Wauconda 16' 9.0"
7 Szlachetka, Jaylan FR St. Viator 16' 8.5"
8 Palanos, Drew JR Marengo 16' 0.5"
9 Martinez, Jair SO North Boone 14' 11.0"
10 Griffin, Randy FR Marengo 14' 6.0"
11 Ovalle, Mario SO North Boone 11' 7.0"
12 Pretto, Anthony JR St. Viator -
13 Halfacre, Evan FR Marengo -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wendt, Dylan SR Brookfield East 19' 2.0"
2 Teng, Diemos JR Carmel 18' 4.5"
3 Falaschi, Nehemiah SR Racine Lutheran 18' 0.5"
4 Beyer, Joshua SR Waterford 17' 7.5"
5 Clark, Zach JR New Berlin Eisenhower 16' 10.0"
6 Carranza, Hayden SR Racine Lutheran 16' 9.5"
7 Chiroff, Nate SR New Berlin Eisenhower 16' 7.0"
8 Witt, Simon SR Union Grove 15' 10.0"
9 Hernandez-Villalobos, Brandon SO Genoa-Kingston 15' 9.5"
10 Guzman, Hilario JR North Boone 15' 2.0"
11 Halter, Colton SR Genoa-Kingston -
12 Lupton, Simon SR Brookfield East -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kasun, Gus SR Marquette University 19' 6.0"
2 Stamm, John JR Union Grove 18' 11.0"
3 Koch, Joseph SO Menomonee Falls 18' 8.5"
4 Cerwin, Luke JR Carmel 18' 7.5"
5 Bosch, Keegan JR Waterford 18' 7.5"
6 Gottemoller, William JR Menomonee Falls 18' 4.0"
7 Cubia, Chase SR Evanston Township 18' 3.5"
8 Dawkins, Jared JR Zion-Benton 18' 3.0"
9 Rudnick, Matt SR Johnsburg 18' 3.0"
10 Torry, Tyrone SR Thornwood 16' 6.5"
11 Ramsey, Tristan SR Grayslake North 16' 4.0"
12 Juga, Joseph SO Racine Lutheran -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parks, Keany JR Kenosha Bradford 22' 2.0" 10
2 Kelly, Deandre JR Thornwood 21' 1.0" 8
3 Gordon, Dajhir SO Warren 20' 11.0" 6
4 Ayobami, Aaron SR Warren 20' 7.0" 5
5 Rebacz, Nathan SR Kaneland 20' 6.5" 4
6 Crump, Christian SR Kenosha Bradford 20' 4.0" 2
7 Molzahn, Ethan SR Wauconda 20' 1.0" 1
8 Foster, Nathan SO Warren 20' 0.0"
9 Bass, Lucas SR Kaneland 19' 1.0"
10 Strawder, Carl SR Zion-Benton 18' 5.0"
11 James, Jaylan SR Evanston Township 17' 5.0"
12 Kanyuh, Austin SR St. Viator 17' 1.0"
13 Henry, Quinton SR Kenosha Bradford -

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oleksak, Brendan SR St. Viator 39' 1.5"
2 Kistler, Charles SR Libertyville 38' 3.0"
3 Allen, Oliver SO Libertyville 35' 8.5"
4 Marshall, Henry FR St. Viator 35' 7.0"
5 Kirchhoff, Anthony SR Marengo 32' 11.5"
6 Stackhouse, LJ SO Carmel 32' 11.5"
7 Nolen, Cole SR Marengo 31' 5.0"
8 Kowalski, Andrew SR Carmel 29' 3.5"
9 Kohut, Ivan FR Ridgewood 26' 5.0"
10 Korytkowski, Patrick SR Wauconda 25' 10.5"
11 Bush, Cole FR Grayslake North -
12 Fourte, Gregory FR Thornton -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kinney, Bennett SR Brookfield East 41' 2.0" 5
2 Zoladz, Jacob SR Ridgewood 38' 2.0"
3 Shields, matthew SR New Berlin Eisenhower 37' 5.5"
4 Sima, Sam JR Johnsburg 37' 2.5"
5 Beals, Rmoni FR Zion-Benton 37' 1.5"
6 Clark, Zach JR New Berlin Eisenhower 36' 10.5"
7 Torry, Tyrone SR Thornwood 36' 9.5"
8 Nudo, Ryan SR Kaneland 35' 2.0"
9 Crotty, Julian FR North Boone 28' 2.0"
10 Cooper, Deric FR Zion-Benton -
11 Juga, Joseph SO Racine Lutheran -
12 Anderson, Luke SR Union Grove -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kaunas, James SR Johnsburg 43' 9.0" 10
2 Bass, Lucas SR Kaneland 41' 11.0" 8
3 James, Jaylan SR Evanston Township 41' 7.0" 6
4 Wendt, Dylan SR Brookfield East 40' 2.5" 4
5 Venisnik, John SR Warren 40' 1.0" 3
6 Dawkins, Jared JR Zion-Benton 39' 11.5" 2
7 Dorsey, D'shawn SR Thornwood 39' 8.0" 1
8 Tharayil, Justin SR Evanston Township 38' 5.0"
9 Williamson, Dilan SR Kenosha Bradford 37' 11.5"
10 Weber, Julian JR Evanston Township -
11 Wilson, Ximir JR Warren -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Senior, Lionel JR Thornton 33' 10.0"
2 Smith, Hunter JR Marengo 33' 3.0"
3 Marquez, Juan FR Grayslake North 31' 9.0"
4 Boyd, Rune SO Marengo 30' 7.0"
5 Kristufek, Hudson FR Grayslake North 30' 2.0"
6 Blount, Nicholas JR Racine Lutheran 29' 3.0"
7 Kalaras, Niko JR Ridgewood 28' 10.0"
8 Voss, Ian JR Racine Lutheran 28' 0.5"
9 Nephew, Alex JR Kenosha Christian Life 22' 4.0"
10 Campbell, Will SR Johnsburg -
11 Chacon, Julian JR North Chicago -
12 Bennett, Kody JR North Chicago -
13 Evans, Christian SR St. Viator -
14 Kenney, Sean SR St. Viator -
15 Politzki, Owen SR St. Viator -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Finerty, Cameron JR Marquette University 40' 5.0"
2 Moris, Noah JR Union Grove 38' 11.0"
3 Hunt, Matt JR Marquette University 38' 5.0"
4 Pritchet, Jaylen SR Racine Lutheran 34' 9.0"
5 Handy, Quentin JR Zion-Benton 34' 1.0"
6 Hyde, Bryce JR East Alton-Wood River 33' 9.0"
7 Franklin, Izavion FR Kenosha St. Joseph 33' 5.0"
8 McCarty, Patrick FR North Boone 32' 9.0"
9 Centnarowicz, Colton JR Johnsburg 32' 6.0"
10 Nunn, Jamair JR East Alton-Wood River 30' 1.0"
11 Bjorge, Seth JR Waterford 29' 8.0"
12 Russell, Justin JR Genoa-Kingston 29' 3.0"
13 Ortega, Brian FR Kenosha St. Joseph 28' 11.0"
14 Dunn, Max FR North Boone -
15 Floyel, Jakob SR Genoa-Kingston -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kokat, Luke SR Union Grove 45' 0.0" 5
2 Freedman, David SR Libertyville 41' 2.0"
3 Centnarowicz, Brett FR Johnsburg 39' 4.0"
4 Tharayil, Justin SR Evanston Township 38' 4.0"
5 Liverman, Jacob SR New Berlin Eisenhower 37' 4.0"
6 Richter, Jacob SR Libertyville 37' 0.0"
7 Pratt, Quemael SO Thornwood 36' 10.0"
8 Lee, Matthew SO Wauconda 36' 0.0"
9 Kolesar, Nicholas JR Carmel 35' 8.0"
10 Nalewajk, Luke SR Carmel 35' 6.0"
11 Schweiger, Brady SR Libertyville 35' 0.0"
12 Johnson-Williams, Antonio SO Warren 34' 8.0"
13 Anderson, Rashawn SO Thornton 34' 2.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ambrose, Javaris JR Thornton 55' 2.0" 10
2 Russell, Tim SR Evanston Township 53' 7.0" 8
3 Frey, Brady SR Brookfield East 47' 5.0" 6
4 Baier, Antonino SO Menomonee Falls 45' 0.0" 4
5 Frey, Logan SO Brookfield East 43' 11.0" 3
6 Lee, Derion JR Zion-Benton 43' 8.0" 2
7 Pflipsen, Elijah SR Kaneland 41' 7.0" 1
8 Ruland, Bryce SO Waterford 41' 2.0"
9 Carter, Garrison SR Wauconda 40' 11.0"
10 Lefebvre, Cooper JR Menomonee Falls 39' 6.0"
11 Shields, matthew SR New Berlin Eisenhower 38' 0.0"
12 Klein, Don SR Marquette University -
13 Lin, Danny SR Warren -

Women's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Casella, Caitlyn SO Johnsburg 7.52 8
2 Kroncke, Cali JR Lake Central 7.71 4
3 Dilosa, Krystian SO Lake Central 7.71 3
4 Perry, Camden SR The Prairie School 7.74 2
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vaughn, Jada SR Warren 7.35 10
2 Thompson, Stasia SO Lake Central 7.53 6
3 Brinks, Charley SO Menomonee Falls 7.57 5
4 Klaich, Rylie JR Lake Central -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Klaich, Rylie JR Lake Central 7.29
2 Vaughn, Jada SR Warren 7.47
3 Calbow, Alexa JR Marengo 7.87
4 Haensgen, Gracie JR Menomonee Falls 7.88
5 Burke, Natalie SO Johnsburg 8.03
6 Anderson, Maya SR New Berlin Eisenhower 8.09
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Casella, Caitlyn SO Johnsburg 7.54
2 Kroncke, Cali JR Lake Central 7.63
3 Dicara, Ella FR Carmel 7.75
4 McDonough, Clare SO St. Viator 8.47
5 Litwin, Emma SR Union Grove 9.05
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dilosa, Krystian SO Lake Central 7.70
2 Ecxford, Ariana SR Waukegan 7.82
3 Brown, Jessica SO East Alton-Wood River 7.97
4 Ciezadlo, Emily SR Libertyville 8.26
5 Castro, Lily JR Libertyville -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dale, Angela SO Nicolet 7.77
2 Smith, Raven SR Zion-Benton 8.16
3 Alvarez, Myah SO Johnsburg 8.30
4 Derwin, Genevieve JR St. Viator 8.64
5 Thompson, Arianna SO Grayslake North 9.06
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wittwer, Isabella SO Warren 7.87
2 Mathaus, Rylie FR Menomonee Falls 7.99
3 Miller, Allie SR New Berlin Eisenhower 8.00
4 Kennedy, Mya JR The Prairie School 8.12
5 Chontos, Claire JR Divine Savior Holy Angels 8.38
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Perry, Camden SR The Prairie School 7.69
2 Martinez, Carolina SO Warren 8.01
3 Hunter, Taylor JR Zion-Benton 8.04
4 Davis, Brooke SR St. Viator 8.11
5 Thompson, Makiya JR The Prairie School -
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brinks, Charley SO Menomonee Falls 7.49
2 Harris, Amanda SO Marengo 8.08
3 Malone, Jisele SO Nicolet 8.18
4 Harris, Paris JR Thornton 8.19
5 Alvarez, Alexa SO Kenosha St. Joseph 8.55
6 Conroy, Samantha SO Marengo -
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thompson, Stasia SO Lake Central 7.56
2 Buzzell, Delaney JR Homestead 8.24
3 Okedina, Boluwatife FR Wauconda 8.35
4 Guzman, Elaina FR North Boone 8.76
5 Jones, Malaya FR Nicolet 9.01
6 Koehnke, Sophie SO Genoa-Kingston 10.00
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Guardiola, Isabella JR Waterford 7.99
2 Hardy, Ava FR Genoa-Kingston 8.37
3 Chappell, Kailyn FR Wauconda 8.52
4 Mattson, Ella FR Wauconda 8.71
5 Delgado-Claudio, Nitxana SO Ridgewood 9.17
6 Trost, Grace JR Genoa-Kingston -
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hartzer, Abby SO Carmel 7.97
2 Cushmeer, Breonna SR Thornton 8.17
3 Wrench, Sophia FR Divine Savior Holy Angels 8.42
4 DeYong, Audrey JR Union Grove 9.08
5 Woodhull, Gracie JR Union Grove 9.20
6 Avila, Madison FR Racine Lutheran 11.95
Prelims Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Conlon, Madison FR Racine Lutheran 8.38
2 Rojek, Emma SO Ridgewood 9.32
3 Smock, Maddie JR North Boone 9.55
4 Perez, Mia FR North Boone 9.69
5 Brezinski, Olga SO Grayslake North 9.91
6 Martin, Julianna FR Racine Lutheran 10.51

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Klaich, Rylie JR Lake Central 26.97 8
2 Casella, Caitlyn SO Johnsburg 27.68 4
3 Burch, Sophia SO The Prairie School 28.94
4 Pugh, Sanai SO The Prairie School 32.63
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moga, Korynne JR Homestead 26.72 10
2 Harris, Paris JR Thornton 27.05 6
3 Kroncke, Cali JR Lake Central 27.13 5
4 Brinks, Charley SO Menomonee Falls 28.06 2
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dicara, Ella FR Carmel 28.23 1
2 Theisen, Olivia JR Nicolet 28.86
3 Baumgardt, Izzy FR The Prairie School 30.89
4 Derrick, Ashley JR Waukegan -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hicks, Andreyanna JR Waukegan 28.24
2 Walton, Jamaya SR Waukegan 28.71
3 Roth, Rachel SR Waterford 29.15
4 Packee, Grace SR Divine Savior Holy Angels 31.06
5 Castro, Lily JR Libertyville -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vaughn, Jada SR Warren 27.93 3
2 Calbow, Alexa JR Marengo 28.30
3 Porubcan, Mackenzie SO Divine Savior Holy Angels 30.82
4 Rebholz, Ada SO Divine Savior Holy Angels 31.88
5 Wizceb, Emmy JR Johnsburg -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martinez, Carolina SO Warren 28.37
2 Davis, Brooke SR St. Viator 29.27
3 Banks, Latavia SR Zion-Benton 29.49
4 Brown, Jessica SO East Alton-Wood River 29.89
5 Puszynski, Sophie SR Carmel 30.04
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vinson, Amari SR Nicolet 28.38
2 Hartzer, Abby SO Carmel 28.42
3 Hunter, Taylor JR Zion-Benton 29.73
4 Fuerstenberg, Brynn SR New Berlin Eisenhower 29.75
5 Akorede, Zubaydah SO Carmel -
6 Alvarez, Myah SO Johnsburg -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kelly, Erin JR New Berlin Eisenhower 30.22
2 Campbell, Elizabeth JR Menomonee Falls 30.29
3 Harris, Skyler JR Waterford 30.66
4 Buzzell, Delaney JR Homestead 30.83
5 Beversdorf, Mabel SO Racine Lutheran 34.72
6 Burke, Natalie SO Johnsburg -
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chiroff, Nealee SO New Berlin Eisenhower 29.71
2 Harris, Amanda SO Marengo 30.21
3 Ford, Emma JR North Boone 30.79
4 Alvarez, Alexa SO Kenosha St. Joseph 32.54
5 Gulan, Cadence FR Racine Lutheran 33.20
6 Martin, Julianna FR Racine Lutheran -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whalen, Mattie FR North Boone 30.60
2 Jones, Supreme SR Thornton 30.61
3 Dawkins, Jada FR Zion-Benton 31.06
4 Cushmeer, Breonna SR Thornton 31.23
5 Chappell, Kailyn FR Wauconda 31.38
6 Gustis, Caitlin SO St. Viator 31.49
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Godair, Kyla SO Wauconda 30.92
2 Patel, Shivani SR Ridgewood 32.38
3 Ellingsen, Brooke SO Grayslake North 33.54
4 Frey, Emaline SR Libertyville 33.68
5 Sarabia, Kayla JR Genoa-Kingston 33.93
6 Radlinski, Emilia SO St. Viator -
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Julissa SR North Boone 32.98
2 Gustafson, Samantha SR Marengo 33.06
3 Bosley, Chloe FR Ridgewood 33.40
4 Koehnke, Emma SR Genoa-Kingston 33.48
5 Chowen, Hannah JR Grayslake North 34.91
6 Semehen, Tetyana SO Ridgewood -
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Puckett, Abby JR Union Grove 30.76
2 Tucker, Sophie JR Union Grove 31.97
3 Rankin, Riley SR North Boone 35.37
4 Patel, Keemi SR Ridgewood 36.72
5 McLagan, Gracie FR East Alton-Wood River 38.80
6 Kleiner, Tessa SR Wauconda -

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hecker, Madison JR Warren 1:00.79 10
2 Carmichael, Anne JR Lake Central 1:01.80 8
3 Dilosa, Noelle JR Lake Central 1:02.52 6
4 Dilosa, Kai JR Lake Central 1:02.58 5
5 Moga, Korynne JR Homestead 1:03.18 3
6 Lamers, Brooklyn SO Union Grove 1:06.07
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haensgen, Gracie JR Menomonee Falls 1:02.99 4
2 Harris, Paris JR Thornton 1:03.76 2
3 Gruber, Alyssa SO Union Grove 1:05.16 1
4 Chan, Ashley JR Wauconda 1:08.05
5 Schaal, Matyson JR Waterford 1:10.48
6 Browne, Aubyn SR Menomonee Falls -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glasstetter, Catherine FR St. Viator 1:05.39
2 Puszynski, Sophie SR Carmel 1:06.14
3 Coe, Ashley JR Carmel 1:09.16
4 Chudy, Leah JR Libertyville 1:10.85
5 Bentley, Ember SO Grayslake North -
6 Dunn, Grace SR Divine Savior Holy Angels -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Carly FR The Prairie School 1:06.12
2 Gaskin, Julia JR Homestead 1:06.42
3 Knapp, Sophia SO Nicolet 1:08.61
4 Kasten, Kathryn FR Libertyville 1:09.72
5 Schultz, Sadie FR Nicolet 1:15.18
6 O'Brien, Anna FR Divine Savior Holy Angels 1:16.43
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wallace, Taylor JR Thornton 1:12.07
2 Graham, Bridget SO Libertyville 1:12.54
3 Ramig, Ava SO Warren 1:12.70
4 Lopez, Abby FR The Prairie School -
5 Schwabe, Sarah JR St. Viator -
6 Fitzpatrick, Kathleen JR St. Viator -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sunderladge, MaKenna JR Genoa-Kingston 1:12.83
2 Livingston, Kayle SO Grayslake North 1:13.62
3 Kwiatkowski, Kylie FR New Berlin Eisenhower 1:13.73
4 Cafferty, Bridget FR The Prairie School 1:13.93
5 Schenk, Imani JR New Berlin Eisenhower 1:14.25
6 Sierra, Desiree JR North Boone 1:15.98
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olson, Kate FR New Berlin Eisenhower 1:14.08
2 Conlon, Madison FR Racine Lutheran 1:15.12
3 Gutierrez, Sofia FR Zion-Benton 1:15.71
4 Klaassens, Kayla JR Marengo 1:16.92
5 Herrera, Destiny FR Zion-Benton -
6 Niermann, Madison FR Racine Lutheran -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fulkerson, Sabrina SR East Alton-Wood River 1:21.12
2 Mac, Victoria SO Ridgewood 1:21.55
3 Cunningham, Aniya FR Zion-Benton 1:22.35
4 Nguyen, Mary JR East Alton-Wood River 1:28.42
5 Rivas, Samara SR Marengo -
6 Logue, Ella SO Marengo -
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zatek, Hanna FR Wauconda 1:12.41
2 Wawrzyk, Alex JR Ridgewood 1:24.67
3 Wright, Assata SO Waukegan 1:30.09
4 Munger, Michenzie JR North Boone 1:33.07
5 Orozco, Angela SO Waukegan 1:38.64
6 Turner, Sadie FR Johnsburg -

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Franz, Riley JR Zion-Benton 2:30.57 10
2 Pakaski, Jessie SR Wauconda 2:31.69 8
3 Moore, Danielle SO Lake Central 2:32.10 6
4 Iaconis, Sophia SR Warren 2:34.95 5
5 Melnyk, Sophia SR New Berlin Eisenhower 2:35.77 4
6 Churilla, Sydney SO Lake Central 2:35.78 3
7 Jerbi, Kaitlyn SR Genoa-Kingston 2:40.04 1
8 Beyer, Hailey JR New Berlin Eisenhower 2:40.05
9 Ognar, Oriana SR Divine Savior Holy Angels 2:45.21
10 Voss, Genevieve SO Racine Lutheran 3:25.75
11 Borek, Angela SR Ridgewood -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Yoder, Chole SR Warren 2:38.20 2
2 Schuett, Emma SR Wauconda 2:41.20
3 Gaskin, Alex FR Homestead 2:42.30
4 Gibbons, Mollie SO Carmel 2:47.14
5 Graham, Abigail JR Carmel 2:49.27
6 Titterton, Mary JR Carmel 2:49.83
7 Grana, Payton JR Libertyville 2:50.18
8 Leonard, Ronnie SO Libertyville 2:50.66
9 Miraldi, Giada FR Johnsburg 2:50.85
10 Mars, Ava JR Union Grove 2:53.14
11 Figueroa, Natalie SR Zion-Benton 2:53.69
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Swenson, Shaylin FR Homestead 2:41.58
2 Davis, Aniya JR Thornton 2:46.84
3 Quesnell, Abby SO Divine Savior Holy Angels 2:46.89
4 Horwitz, Amelia SO Homestead 2:48.45
5 Reddin, Madeline JR St. Viator 2:50.15
6 Panlilio, Clarisse JR Ridgewood 2:52.58
7 Tocco, Olivia SR Menomonee Falls 2:53.74
8 Datka, Mikayla JR Waterford 2:54.62
9 Hancock, Akira FR Waterford 2:54.74
10 Ferrera, Holly SR St. Viator 2:56.97
11 Brever, Molly SO Waterford 2:58.80
12 Niermann, Madison FR Racine Lutheran 3:22.43
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hughes, Emily SR Menomonee Falls 3:00.62
2 Bauer, Ellie JR Johnsburg 3:03.38
3 Camaro, Azura SO Genoa-Kingston 3:03.63
4 Verbsky, Hannah FR Kenosha St. Joseph 3:06.11
5 Hernandez, Angelica JR North Boone 3:25.47
6 Walters, Breanna JR North Boone 3:29.80
7 Ruiz, Emily SO Waukegan 3:40.58
8 Clark, Rosa FR Grayslake North 3:51.94
9 Brogdon, Jordan JR Marengo -
10 Wilson, Jalah FR Thornton -
11 Vallee, Zoey SO Marengo -
12 Bowers, Noelle JR Union Grove -

Women's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Luell, Audrey JR Zion-Benton 5:15.65 10
2 Ponchak, Bree SR Libertyville 5:27.78 8
3 Fraley, Savannah JR Homestead 5:27.79 6
4 Pakaski, Jessie SR Wauconda 5:37.66 5
5 Vollrath, Nikki SO Lake Central 5:38.10 4
6 George, Liz SO Libertyville 5:40.14 3
7 Borek, Angela SR Ridgewood 5:41.09 2
8 Kayler, Riley JR Union Grove 5:42.24 1
9 Roth, Addie SO Lake Central 5:49.35
10 Leonard, Ronnie SO Libertyville 5:56.34
11 Russell, Haddon JR Divine Savior Holy Angels 6:00.51
12 Miller, Julia SR Divine Savior Holy Angels -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Higgins, Viktoria FR Warren 5:52.37
2 Meyer, Sara SR Wauconda 5:55.71
3 Jerbi, Kaitlyn SR Genoa-Kingston 5:57.35
4 Arteaga, Natalia SO Waterford 6:04.44
5 Boyle, Olivia SO Homestead 6:06.55
6 Diaz, Nadia SO St. Viator 6:06.71
7 Mierzwa, Natalia JR Ridgewood 6:08.59
8 Grant, Emily SO Menomonee Falls 6:12.36
9 Machala, Madison JR Carmel 6:19.11
10 Sieber, Justyce FR Warren 6:29.68
11 Escorza, Ruby SR Marengo 6:49.55
12 Juenger, Delaney JR Warren 6:55.79
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Loomer, Lexi JR New Berlin Eisenhower 6:17.73
2 Motz, Abby SR New Berlin Eisenhower 6:26.62
3 Dake, Madison JR Menomonee Falls 6:26.76
4 Waldschmidt, Noelle SO Carmel 6:26.80
5 Czepczynski, Nikole FR Marengo 6:33.40
6 Hernandez, Angelica JR North Boone 7:07.78
7 Walters, Breanna JR North Boone 7:08.24
8 Wilson, Jalah FR Thornton 7:23.41
9 Andrews, Abbie SO Genoa-Kingston 7:32.68
10 Voss, Genevieve SO Racine Lutheran 7:34.02
11 Spice, Cheyenne FR Zion-Benton 7:42.57
12 Davis, Aniya JR Thornton -
13 Bartlett, Alyssa FR North Boone -

Women's 3,200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wehrmann, Faith FR New Berlin Eisenhower 11:31.26 10
2 Bing, Izzy FR Carmel 11:49.86 8
3 McGormley, Margo SO Libertyville 12:11.07 6
4 Smith, Mackenzie FR Lake Central 12:18.42 5
5 Vollrath, Nikki SO Lake Central 12:37.99 4
6 Krcmarik, Sydney FR Carmel 13:05.88 3
7 Florance, Kylie JR Warren 13:12.85 2
8 Hilts, Lauren SO Libertyville 13:24.60 1
9 Diaz, Nadia SO St. Viator 13:42.38
10 Towson, Emily SO Warren 13:47.92
11 Motz, Abby SR New Berlin Eisenhower -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grogan, Addie SR Divine Savior Holy Angels 13:28.40
2 Lamers, Ashley FR Union Grove 13:59.28
3 Heath, Callie SO Waterford 14:26.29
4 Matuszek, Sophia FR Union Grove 14:32.51
5 Escorza, Ruby SR Marengo 14:53.12
6 Rininger, Alexis SO Wauconda 15:00.32
7 Wence, Illyana SR Zion-Benton 15:49.08
8 Carney, Emily FR Wauconda 15:55.56
9 Mendoza, Aubrianna SR Zion-Benton 16:16.37
10 Campbell, Olivia SO Divine Savior Holy Angels -
11 Munger, Michenzie JR North Boone -
12 Bartlett, Alyssa FR North Boone -

Women's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Stasia SO Lake Central 8.75 10
2 Logsdon, Ellie JR Genoa-Kingston 9.39 5
3 Dilosa, Kai JR Lake Central 9.71 3
4 Derrick, Ashley JR Waukegan -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Brien, Caitlyn SR Divine Savior Holy Angels 8.80 8
2 Graham, Lauren JR Nicolet 8.88 6
3 Chiroff, Nealee SO New Berlin Eisenhower 9.65 4
4 Sheeley, Isabelle SR Waterford 10.34 2
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 O'Brien, Caitlyn SR Divine Savior Holy Angels 8.59
2 Oldak, Amelia SO Ridgewood 11.20
3 Kim, Ashley FR Grayslake North 11.20
4 Barrett, Josie FR Johnsburg 11.99
5 Groves, Asia SO Menomonee Falls -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Graham, Lauren JR Nicolet 8.93
2 Logsdon, Ellie JR Genoa-Kingston 9.63
3 Dilosa, Kai JR Lake Central 9.76
4 Tryon, Emily SO Waterford 10.56
5 Karecki, Emily SO Wauconda 11.53
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Swiderski, Natalie SO Divine Savior Holy Angels 10.26
2 King, Danea SR Menomonee Falls 10.37
3 Gaskin, Julia JR Homestead 11.23
4 Ballentine, Lily SO Grayslake North 12.51
5 Berryman, Peyton SR Homestead -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Sheeley, Isabelle SR Waterford 9.95
2 Lamers, Brooklyn SO Union Grove 9.97
3 Meyer, Jill SO Johnsburg 10.04
4 Jonietz, Elizabeth SO Waterford 11.11
5 Lund, Charlotte JR Divine Savior Holy Angels 18.39
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Chiroff, Nealee SO New Berlin Eisenhower 9.91
2 DeToro, Mia SO Homestead 10.30
3 Beversdorf, Mabel SO Racine Lutheran 12.55
4 Gulan, Cadence FR Racine Lutheran 12.56
5 Gonzales, Dena JR New Berlin Eisenhower -
6 Alvarez, Alexa SO Kenosha St. Joseph -
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Derrick, Ashley JR Waukegan 9.80
2 Schild, Delaney JR Warren 10.41
3 Edwards, Treazure SR Zion-Benton 11.24
4 Haselhorst, Ryah JR North Boone 11.59
5 Christian, Baakir FR Zion-Benton 12.10
6 Naqvi, Hiba SR Warren 16.06
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thompson, Stasia SO Lake Central 8.99
2 Wimmer, Gretchen SR Libertyville 10.81
3 Stankovic, Jelena SR Ridgewood 11.31
4 Zatek, Hanna FR Wauconda 11.40
5 Gunn, Aubrey FR Wauconda 12.58
6 Fisher, Addison SO Grayslake North 13.32

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carmel A Ella Dicara, Nora Christensen,
Jordan Landry, Anna Kegel
1:51.93 10
2 Divine Savior Holy Angels A Caitlyn O'Brien, Ava Kharitou,
Daniella Reimer, Felicity Giampietro
1:52.04 8
3 Nicolet A Angela Dale, Malaya Jones,
Amari Vinson, Olivia Theisen
1:58.38 1
4 North Boone A Emma Ford, Mya Walker,
Julissa Lopez, Mattie Whalen
2:09.50
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren A Alyse Murphy, Jessica Randolph,
Heaven Adams, Carolina Martinez
1:55.63 6
2 Waukegan A Andreyanna Hicks, Jamaya Walton,
Mia Sanchez, Ashley Derrick
1:55.80 5
3 Waterford A Isabella Guardiola, Isabelle Sheeley,
Emily Tryon, Rachel Roth
1:59.11
4 Lake Central A Krystian Dilosa, Stasia Thompson,
Cali Kroncke, Rylie Klaich
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Genoa-Kingston A Elaine Lin, Emma Hartzell,
Ellie Logsdon, Ava Hardy
1:57.33 3
2 Thornton A Supreme Jones, Jameera Love,
Eveline Reno, Jaida Reno
2:00.46
3 Libertyville A Emily Ciezadlo, Rosemary Inga,
Casey Servatius, Lily Castro
2:02.20
4 New Berlin Eisenhower A Lily Macdonald, Lauren Teece,
Amy Peterson, Allie Miller
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Zion-Benton A Raven Smith, Taylor Hunter,
Riley Franz, Latavia Banks
1:58.37 2
2 Johnsburg A Caitlyn Casella, Emmy Wizceb,
Myah Alvarez, Natalie Burke
1:59.81
3 Marengo A Amanda Harris, Alexandra Conroy,
Samantha Conroy, Alexa Calbow
2:00.60
4 Grayslake North A Imani Ongalo, Katie Schroeder,
Ashley Kim, Samantha Trendle
2:11.00
5 East Alton-Wood River A Jessica Brown, Sabrina Fulkerson,
Gracie McLagan, Mary Nguyen
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Menomonee Falls A Elizabeth Campbell, Danea King,
Rebecca Skala, Renee Mathaus
1:56.68 4
2 St. Viator A Emilia Radlinski, Carmela Martinez,
Caitlin Gustis, Clare McDonough
2:09.21
3 Wauconda A Boluwatife Okedina, Jayshley Duran,
Kylee Nelson, Lorelai Lewis
2:09.64
4 Ridgewood A Shivani Patel, Kamila Borek,
Nitxana Delgado-Claudio, Emma Rojek
2:13.98
5 Racine Lutheran A Mabel Beversdorf, Cadence Gulan,
Allison Knue, Madison Conlon
2:16.87

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lake Central A Noelle Dilosa, Kai Dilosa,
Stasia Thompson, Anne Carmichael
4:07.65 10
2 Carmel A Nora Christensen, Angela Coe,
Ashley Coe, Norah Belmonte
4:28.23 8
3 Zion-Benton A Audrey Luell, Riley Franz,
Raven Smith, Marisa Johnson
4:31.46 4
4 Homestead A Savannah Fraley, Alex Gaskin,
Olivia Boyle, Shaylin Swenson
4:34.82 2
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warren A Chole Yoder, Fatima Naveed,
Alyse Murphy, Sophia Iaconis
4:31.20 5
2 Divine Savior Holy Angels A Mae Scheuing, Lizzy Zeidler,
Madelyn Hartung, Eleanor Dorrington
4:35.55 1
3 Libertyville A Emily Ciezadlo, Rosemary Inga,
Leah Chudy, Bree Ponchak
4:41.97
4 St. Viator A Sarah Schwabe, Kathleen Fitzpatrick,
Meave Serb, Catherine Glasstetter
4:57.01
5 Ridgewood A Angela Borek, Amelia Oldak,
Clarisse Panlilio, Natalia Mierzwa
4:57.09
6 Thornton A Taylor Wallace, Maliyah Coleman,
Ukie Osunde, Aniya Davis
5:06.71
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 New Berlin Eisenhower A Brynn Fuerstenberg, Hailey Beyer,
Dena Gonzales, Lily Macdonald
4:30.45 6
2 Menomonee Falls A Gracie Haensgen, Aubyn Browne,
Karlina Zimmerman, Rylie Mathaus
4:32.69 3
3 Genoa-Kingston A Kaitlyn Jerbi, Emma Hartzell,
Elaine Lin, MaKenna Sunderladge
4:43.90
4 Wauconda A Ashley Chan, Amanda Krachtus,
Sullivan Kosmach, Tessa Kleiner
5:04.75
5 Marengo A Kayla Klaassens, Jordan Brogdon,
Nikole Czepczynski, Lauren Snelgrove
5:09.27
6 North Boone A Elaina Guzman, Jestina Goings,
Hannah Verhagen, Desiree Sierra
5:28.04

Women's High Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ford, Emma JR North Boone 4' 7.0"
2 Iaconis, Sophia SR Warren 4' 7.0"
3 Harris, Skyler JR Waterford 4' 5.0"
4 Siedlecki, Zoe SR Nicolet 4' 3.0"
5 Flynn, Ruby JR The Prairie School 4' 3.0"
6 Habeck, Kirsten SR Racine Lutheran 4' 3.0"
7 Fortner, Elizabeth JR St. Viator 4' 3.0"
8 Diaz, Nadia SO St. Viator 4' 1.0"
9 Barrett, Josie FR Johnsburg 3' 11.0"
10 Ori, Rylie FR Grayslake North -
11 Christian, Baakir FR Zion-Benton -
12 Lincke, Sierra-Rayne FR Zion-Benton -
13 Verhagen, Hannah FR North Boone -
14 Knue, Allison JR Racine Lutheran -
15 Surroz, Samantha SO Grayslake North -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Essence SR Lake Central 5' 1.0" 10
2 Lisi, Amanda SR Wauconda 5' 1.0" 8
3 Reno, Eveline SR Thornton 5' 1.0" 6
4 Fuerstenberg, Brynn SR New Berlin Eisenhower 4' 11.0" 5
5 Speer, Ella JR Libertyville 4' 11.0" 4
6 Lisi, Emily SO Wauconda 4' 9.0" 3
7 Hardersen, Rylee SO Johnsburg 4' 9.0" 2
8 Berg, Monika JR Union Grove 4' 7.0" 1
9 Dieters, Lia SO Warren 4' 7.0"
10 Zimmerman, Karlina SR Menomonee Falls 4' 7.0"
11 Tillman, Talya SO Libertyville 4' 5.0"
12 Werner, Chloe SR Waterford 4' 5.0"
13 Kelly, Erin JR New Berlin Eisenhower 4' 3.0"
14 King, Danea SR Menomonee Falls 4' 3.0"
15 Lamers, Brooklyn SO Union Grove -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Polzin, Adelle SO Union Grove 14' 9.5"
2 Longs, Nephitetti SO Thornton 13' 2.0"
3 Lewis, Lorelai FR Wauconda 11' 11.75"
4 Gulan, Cadence FR Racine Lutheran 11' 11.5"
5 Bush, Asia JR Waukegan 11' 8.0"
6 Koehnke, Emma SR Genoa-Kingston 11' 5.5"
7 Grudzien, Nicole SO St. Viator 11' 1.25"
8 Young, Jayla FR Zion-Benton 10' 9.0"
9 Borek, Kamila SO Ridgewood 10' 8.25"
10 Peete, Savannah SO Johnsburg -
11 Reya, Babu SR The Prairie School -
12 Conlon, Madison FR Racine Lutheran -
13 Toussaint, Payton JR Johnsburg -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perry, Camden SR The Prairie School 15' 4.5" 1
2 Peterson, Amy FR New Berlin Eisenhower 14' 3.75"
3 Tucker, Sophie JR Union Grove 13' 11.0"
4 Servatius, Casey SO Libertyville 13' 10.0"
5 Davis, Shaniya SO Nicolet 13' 2.75"
6 Graham, Bridget SO Libertyville 13' 2.0"
7 Walker, Mya FR North Boone 12' 8.5"
8 Martinez, Carmela SO St. Viator 12' 8.0"
9 Garcia-Nieto, Paula JR Warren 12' 7.0"
10 Herrera, Destiny FR Zion-Benton 12' 1.5"
11 Bentley, Ember SO Grayslake North 10' 11.5"
12 Skala, Rebecca FR Menomonee Falls -
13 Huntstiger, Hannah SR Menomonee Falls -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wittwer, Isabella SO Warren 15' 7.5" 4
2 Lin, Elaine SR Genoa-Kingston 15' 7.0" 3
3 Almeida, Gianna JR Marengo 15' 3.5"
4 Vaughn, Sanaii FR Warren 15' 2.0"
5 Okedina, Boluwatife FR Wauconda 15' 0.0"
6 Hicks, Andreyanna JR Waukegan 15' 0.0"
7 Livingston, Kayle SO Grayslake North 14' 8.5"
8 Pulvermacher, Emma SO Menomonee Falls 13' 4.0"
9 Oldak, Amelia SO Ridgewood 13' 3.0"
10 Carpenter, Kylee FR North Boone 12' 11.0"
11 Coe, Angela FR Carmel 12' 1.5"
12 Ellingsen, Brooke SO Grayslake North 12' 0.5"
13 Kowalski, Colleen SR Carmel 11' 7.25"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Brien, Caitlyn SR Divine Savior Holy Angels 18' 9.5" 10
2 Klaich, Rylie JR Lake Central 17' 8.25" 8
3 Carmichael, Anne JR Lake Central 16' 6.5" 6
4 Ecxford, Ariana SR Waukegan 15' 9.0" 5
5 Reno, Eveline SR Thornton 15' 5.0" 2
6 Igoni, Kephely SR Nicolet 15' 3.0"
7 Roth, Rachel SR Waterford 15' 2.0"
8 Hartzell, Emma SO Genoa-Kingston 15' 2.0"
9 Kelly, Erin JR New Berlin Eisenhower 14' 7.25"
10 Reimer, Daniella FR Divine Savior Holy Angels 14' 6.0"
11 Miller, Allie SR New Berlin Eisenhower 14' 4.0"
12 Buzzell, Delaney JR Homestead -

Women's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ognar, Oriana SR Divine Savior Holy Angels 30' 8.75" 2
2 Packee, Grace SR Divine Savior Holy Angels 30' 3.0" 1
3 Akorede, Zubaydah SO Carmel 29' 11.0"
4 Kowalski, Colleen SR Carmel 29' 4.0"
5 Williams, Alic'a SO Thornton 29' 2.0"
6 Reno, Jaida FR Thornton 28' 6.0"
7 Teece, Lauren SO New Berlin Eisenhower 28' 0.5"
8 Serb, Meave SR St. Viator 27' 9.0"
9 Kachurik, Sara SO Warren 26' 4.5"
10 Kleiner, Tessa SR Wauconda 25' 10.0"
11 Bosley, Chloe FR Ridgewood 23' 0.25"
12 Rosario-Figueroa, Tatiana FR Zion-Benton -
13 Reddin, Madeline JR St. Viator -
14 Cunningham, Aniya FR Zion-Benton -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reno, Eveline SR Thornton 35' 3.0" 10
2 Becker, Anna JR Libertyville 35' 2.0" 8
3 Oldak, Amelia SO Ridgewood 32' 11.0" 6
4 Carmichael, Anne JR Lake Central 31' 7.0" 5
5 Logsdon, Ellie JR Genoa-Kingston 31' 4.5" 4
6 Tillman, Talya SO Libertyville 31' 3.25" 3
7 Wittwer, Isabella SO Warren 30' 1.0"
8 Wizceb, Emmy JR Johnsburg 30' 0.0"
9 Hardersen, Rylee SO Johnsburg 29' 5.0"
10 Busch, Lisa JR Waterford 29' 4.5"
11 Steinbach-Mineau, Annik SR Menomonee Falls 26' 5.5"
12 Kanitz, Haley SR Menomonee Falls -
13 Anderson, Maya SR New Berlin Eisenhower -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hoover, Trinity JR Zion-Benton 26' 4.0"
2 Love, Darianda FR Waukegan 22' 6.0"
3 Garcia, Valeria JR Warren 20' 7.5"
4 Schroeder, Madison SO Genoa-Kingston 20' 6.5"
5 Rohlwing, Hannah JR Wauconda 20' 0.0"
6 Mac, Victoria SO Ridgewood 19' 10.5"
7 Salituro, Serafina FR St. Viator 19' 9.0"
8 Garza, Isabel JR Grayslake North 18' 0.0"
9 Hauswirth, Cayden SO Grayslake North 17' 8.0"
10 Quiroz, Madilyn JR Waukegan 17' 4.5"
11 Avila, Madison FR Racine Lutheran 13' 8.5"
12 Williams-Henry, Rachel JR Zion-Benton -
13 Sievert, Olivia JR New Berlin Eisenhower -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dummermuth, Shanaia SR Homestead 25' 7.5"
2 Cannon, Niamh JR Ridgewood 24' 7.0"
3 Polizzi, Emilie FR Marengo 23' 8.0"
4 Lippold, Emma SR Genoa-Kingston 23' 7.5"
5 Cannon, Maddie SO Marengo 23' 6.0"
6 Baskins, Faith SO Genoa-Kingston 23' 0.5"
7 Smock, Maddie JR North Boone 22' 11.0"
8 Towle, Elle SR St. Viator 22' 10.5"
9 Rankin, Riley SR North Boone 22' 9.0"
10 McGuinn, Justina JR Wauconda 22' 7.0"
11 Patel, Keemi SR Ridgewood 21' 6.0"
12 Dziekian, Halle FR Grayslake North 21' 5.0"
13 Habeck, Kirsten SR Racine Lutheran 20' 4.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Faith JR Union Grove 28' 9.0"
2 Feuker, Morgan JR Union Grove 28' 0.0"
3 Albrecht, Ava SO Homestead 27' 7.5"
4 Davidson, Trynity SR Zion-Benton 27' 5.5"
5 Bell, Naomi JR Zion-Benton 27' 5.0"
6 Ruland, Brooke SR Waterford 27' 1.0"
7 Smith, Ashlyn JR Waterford 26' 11.0"
8 Bilello, Kylie SR Menomonee Falls 26' 8.0"
9 Osunde, Ukie SR Thornton 24' 4.5"
10 Pressley, Taylah FR Thornton 22' 4.0"
11 Klafka, Maddie SR New Berlin Eisenhower -
12 Bilello, Kaelyn SO Menomonee Falls -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kwietniewski, Carolyn SR Libertyville 36' 8.0" 10
2 Schoonmaker, Sarah SR Lake Central 34' 10.5" 8
3 Benz, Chloe SR Johnsburg 34' 7.0" 6
4 Cesarz, Helena JR Divine Savior Holy Angels 34' 0.0" 5
5 Kanter, Sarah SR Divine Savior Holy Angels 32' 11.0" 4
6 Matulenko, Lou SO Libertyville 31' 11.5" 3
7 Scott, Amariah JR Thornton 30' 2.5" 2
8 Lund, Charlotte JR Divine Savior Holy Angels 29' 11.0" 1
9 Anderson, Lilly JR Lake Central 29' 7.0"
10 Flor, Theresa SR Carmel 29' 5.5"
11 Busch, Lisa JR Waterford 29' 5.0"
12 Sroka, Paulina JR Carmel 26' 2.0"

Women's Shot Put - Wheelchair Division   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hauder, Madison SO Warren 14' 9.0"