SWSC Girls Conference Indoor

Scores:
Team Score
Lincoln-Way East186.5
Lockport Township93
Homewood-Flossmoor87
Sandburg60
Stagg49.5
LW Central48
Lincoln-Way Central48
Andrew40.5
Bolingbrook38
Lincoln-Way West38
Bradley-Bourbonnais33

Women's 200m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Jessiyah SO Bradley-Bourbonnais 31.06
2 Haran, Allyson FR Sandburg 31.38
3 Yassin, Jenna SO Lincoln-Way Central 32.94
4 Hubbs, Riley FR Bradley-Bourbonnais 34.19
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ward, Bliss FR Lincoln-Way West 30.20 1
2 Dockery, Angelina FR Lockport Township 30.66
3 Jager, Mia FR Andrew 31.14
4 Boettinger, Gwen FR Stagg 31.19
5 Wozniak, Julia FR Stagg 31.62
6 Mena, Paloma SO Lincoln-Way Central 31.63
7 McAleenan, Catherine SO Sandburg 31.66
8 Jackson, Afua SO Bolingbrook 32.02
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Donaldson, Olivia FR Lincoln-Way East 27.25 10
2 Mitchell, Jalyn SO Homewood-Flossmoor 27.69 8
3 Smith, Kyla SO Homewood-Flossmoor 28.47 6
4 Loranger, Keira SO Lincoln-Way West 29.17 5
5 Boyce, Brooklyn SO Bolingbrook 29.37 4
6 Walkosz, Klaudia FR Lockport Township 29.39 3
7 Young, Rachel SO Andrew 29.61 2
8 Henry, Aria FR Lincoln-Way East -

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schultz, Katie SR Lincoln-Way West 29.35
2 Mazza, Angelina JR Andrew 31.21
3 Granat, Anna JR Andrew 32.27
4 Cicenas, Natalia JR Sandburg -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Colins, Emerson SR Lincoln-Way West 27.78 2
2 Russo, Isabella JR Stagg 28.12 1
3 Lamb, Jadyn SR Lincoln-Way Central 28.20
4 Watson, Neveah JR Bradley-Bourbonnais 28.45
5 Carrell, Lundynn JR Bradley-Bourbonnais 28.93
6 Wideman, Aiyana JR Bolingbrook 29.07
7 Alfaro, Aleena SR Lockport Township 29.22
8 Bukowski, Francesca JR Lockport Township 30.37
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edison, Alexandria SR Homewood-Flossmoor 24.75 10
2 Azeez, Mariam SR Lincoln-Way East 24.79 8
3 Jackson, Myonica SR Bolingbrook 26.58 6
4 Landers, Carrington JR Sandburg 26.62 5
5 Hutchinson, Kaitlyn JR Lincoln-Way Central 27.05 4
6 Lawler, Shannon SR Stagg 27.75 3
7 Barnard, Sophia SR Lincoln-Way East -
8 Alozie, Angela JR Homewood-Flossmoor -

Women's 400m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schanz, Sydney JR Sandburg 1:09.32
2 Novak, Taylor SR Lincoln-Way West 1:09.70
3 Sepulveda, Alexis SR Stagg 1:10.39
4 Adams, Destiny SR Bradley-Bourbonnais 1:13.14
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schultz, Katie SR Lincoln-Way West 1:05.05 4
2 Westover, Finley JR Bradley-Bourbonnais 1:06.09 3
3 Krueger, Chloe SR Andrew 1:06.19 2
4 Burts, Adryana SR Lockport Township 1:06.22 1
5 Piotrowski , Leah JR Lincoln-Way Central 1:08.01
6 Anderson, Brooklyn JR Lincoln-Way Central 1:08.60
7 Kramek, Katie SR Andrew 1:09.17
8 Lawler, Shannon SR Stagg -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alozie, Angela JR Homewood-Flossmoor 59.11 10
2 Fontaine, Sydney FR Lockport Township 1:02.13 8
3 Calderon, Isabel JR Sandburg 1:03.63 6
4 Ifeajekwu, Chineynye JR Bolingbrook 1:03.76 5
5 Terrell, DaRiah SR Bolingbrook 1:11.98
6 Barnard, Sophia SR Lincoln-Way East -
7 Azeez, Mariam SR Lincoln-Way East -
8 Edison, Alexandria SR Homewood-Flossmoor -

Women's 400m Run Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Erickson, Rylee SO Andrew 1:12.80 2
2 Barnas, Justyna SO Stagg 1:15.36
3 Senodenos, Amalia SO Lincoln-Way Central 1:15.40
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wyatt, Heaven FR Lockport Township 1:10.59 6
2 Marth, Ashley SO Andrew 1:13.21 1
3 Casey, Faith FR Sandburg 1:15.85
4 Cecich, Maura SO Lincoln-Way West 1:17.58
5 McAleenan, Catherine SO Sandburg 1:20.35
6 McNulty, Amia FR Bolingbrook 1:20.53
7 Williams, Mellena FR Lincoln-Way West 1:33.00
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Donaldson, Olivia FR Lincoln-Way East 1:01.67 10
2 Smith, Kyla SO Homewood-Flossmoor 1:08.11 8
3 Henry, Aria FR Lincoln-Way East 1:11.47 5
4 Thomas, Kiersten FR Homewood-Flossmoor 1:12.57 4
5 Jankus, Ieva FR Stagg 1:12.65 3
6 Strom, Madison SO Lockport Township 1:14.51
7 Pickrum, Emily SO Lincoln-Way Central 1:16.59
8 Okai, Ella SO Bolingbrook 1:17.44

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sieczka, Klaudia SO Sandburg 2:35.74
2 Stanko, Krysta JR Andrew 2:37.29
3 Dykstra, Mady SO Bradley-Bourbonnais 2:41.07
4 Nilson, Ceci JR Lincoln-Way Central 2:42.89
5 Stanton, Allison JR Andrew 2:51.06
6 Czyz, Sylvia SR Stagg 2:51.35
7 Madla, Hannah SO Bolingbrook 2:53.45
8 Patel, Ayva SO Bolingbrook 3:03.06
9 Gomez, Anel SR Bradley-Bourbonnais 3:38.77
10 Douglas, Naima SO Homewood-Flossmoor -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Daija JR Homewood-Flossmoor 2:23.55 10
2 Fontaine, Lexi SR Lockport Township 2:25.59 8
3 Roche, Katie SO Sandburg 2:25.98 6
4 Hoger, Hallie SR Lincoln-Way East 2:26.09 5
5 Pinciak, Annie SO Lincoln-Way West 2:27.16 4
6 Miller, Chole FR Lincoln-Way West 2:29.73 3
7 Maldonado, Ella JR Lincoln-Way Central 2:30.01 2
8 Weisner, Sammie SR Lockport Township 2:30.79 1
9 LaMonto, Kylie SO Lincoln-Way East 2:32.22
10 Pocica, Amanda SO Stagg 2:34.75

Women's 800m Run Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Terrell, Matilyn FR Homewood-Flossmoor 3:02.37 1
2 Fischer, Mary Jo SO Andrew 3:02.61
3 Crocker, Ella SO Lincoln-Way Central 3:03.81
4 Ludwig, Kylie FR Lincoln-Way West 3:07.32
5 Gondal, Zaara SO Bolingbrook 3:09.24
6 Moore, Asia SR Homewood-Flossmoor 3:37.85
7 Williams, Mellena FR Lincoln-Way West 3:37.91
8 Gidney, Hailey FR Sandburg -
9 Erickson, Rylee SO Andrew -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Orozco, Bailey FR Lincoln-Way East 2:36.14 10
2 Flais, Nancy SO Lincoln-Way Central 2:37.32 8
3 Shea, Lexi FR Lockport Township 2:40.71 6
4 Barrett, Sinead FR Lincoln-Way East 2:44.26 5
5 Duda, Anna SO Stagg 2:45.83 4
6 Bieszke-Parzuch, Julia FR Sandburg 2:51.05 3
7 Autullo, Kameryn FR Stagg 2:55.87 2
8 Anane, Mary FR Bolingbrook 3:16.45

Women's 1600m Run Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Howley, Feona FR Stagg 6:39.29 1
2 Prassas, Dena FR Andrew 6:47.25
3 Bonarigo, Marley FR Sandburg 6:50.87
4 Manas, Arielle FR Bolingbrook 6:51.68
5 Haegele, Emma FR Lincoln-Way West 7:02.80
6 Ladra, Erica FR Bolingbrook 7:13.46
7 Worotniak, Victoria SO Stagg 7:32.49
8 Prassas, Nicole FR Andrew -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conway, Ava SO Lincoln-Way East 5:58.12 10
2 O'Brien, Katie SO Lincoln-Way East 6:03.29 8
3 Flais, Nancy SO Lincoln-Way Central 6:03.34 6
4 Martin, Kate SO Lincoln-Way Central 6:20.08 5
5 Pubenz, Emily SO Lockport Township 6:32.08 4
6 Zitkus, Makenna FR Lincoln-Way West 6:33.98 3
7 Boike, Delaney SO Lockport Township 6:34.10 2
8 Nolan, Kate SO Sandburg 6:41.04

Women's 1600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Hannah JR Lockport Township 5:54.48 2
2 DeFarno, Ellie SR Bolingbrook 5:57.17
3 Hegji, Elizabeth JR Lincoln-Way West 6:00.79
4 Martin, Shea JR Lincoln-Way Central 6:09.82
5 Pocica, Amanda SO Stagg 6:19.58
6 Stanton, Allison JR Andrew 6:30.39
7 Kramer, McKenna SR Bolingbrook 6:53.11
8 Ihmoud, Noor JR Stagg 7:07.65
9 Gomez, Anel SR Bradley-Bourbonnais 8:12.31
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schoen, Caroline JR Homewood-Flossmoor 5:09.58 10
2 Molloy, Lily SO Sandburg 5:31.28 8
3 Shea, Kayla JR Lockport Township 5:31.96 6
4 Hanrahan , Maura SO Lincoln-Way East 5:35.84 5
5 Giblin, Ava SO Sandburg 5:37.86 4
6 Carter, Claire SO Lincoln-Way Central 5:42.30 3
7 Dykstra, Mady SO Bradley-Bourbonnais 5:55.41 1
8 Evans, Vanessa SR Lincoln-Way West 5:56.95
9 Guderjan, Kate SR Lincoln-Way East -

Women's 3200m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conway, Ava SO Lincoln-Way East 12:46.85 10
2 O'Brien, Katie SO Lincoln-Way East 12:58.49 8
3 Tomala, Ava SO Lincoln-Way Central 13:33.79 6
4 DeYoung, Ava SO Stagg 13:37.16 5
5 Prassas, Nicole FR Andrew 13:55.19 4
6 Prassas, Dena FR Andrew 14:06.09 3
7 Alvarez, Monica FR Lincoln-Way Central 14:57.72 2
8 Klosowski, Mia FR Lincoln-Way West -

Women's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arizzi, Gianna JR Lincoln-Way West 11:42.53 10
2 Giblin, Ava SO Sandburg 11:58.98 8
3 Skibicki, Monica JR Lockport Township 12:12.92 6
4 Guderjan, Kate SR Lincoln-Way East 12:19.39 5
5 Kesteloot, Morgan SR Lockport Township 12:44.66 4
6 Tverdek, Tori JR Lincoln-Way East 13:03.21 3
7 Smith, Emersynn SO Lincoln-Way Central 13:19.46 2
8 Murphy, Faith SR Sandburg 13:21.13 1
9 Robitz, Addie SO Lincoln-Way Central 13:45.07
10 Cecich, Emma SR Lincoln-Way West 14:02.59
11 McHale, Fiona SR Andrew 15:06.68
12 Gomez, Alejandra JR Bradley-Bourbonnais 17:07.66

Women's 60m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ajaere, Alexis SR Homewood-Flossmoor 11.62
2 Kostovski, Natalia SR Lincoln-Way Central 11.91
3 Begley, Maeve JR Stagg 12.30
4 Button, Sydney JR Andrew 12.83
5 Paskis, Kristina JR Sandburg 13.34
6 Biskup, Ella JR Andrew 14.93
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnard, Sophia SR Lincoln-Way East 8.93 10
2 Lawler, Shannon SR Stagg 9.79 8
3 Colins, Emerson SR Lincoln-Way West 9.82 6
4 Crossley, Kendall JR Lincoln-Way East 10.06 5
5 Cline, Ella SO Lockport Township 10.41 4
6 Ali, Jenin SO Lincoln-Way Central 10.44 3
7 Andretich, Anna JR Lockport Township 10.87 2
8 Bishop, Cheya SO Bolingbrook 10.88 1
9 Nwchukwu, Nkoema FR Sandburg 11.47
10 Stuckey, Brooklyn JR Bolingbrook 12.81

Women's 60m Hurdles Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rekosh, Julia FR Lincoln-Way Central 11.75 3
2 Jagodowski, Anna FR Andrew 13.90
3 DeSchaaf, Grace FR Lockport Township 16.94
4 Smith, Lynnia FR Bradley-Bourbonnais -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hayden, Kyra FR Lincoln-Way East 10.79 10
2 Moore, Takiera SO Bolingbrook 10.97 8
3 Young, Rachel SO Andrew 11.19 6
4 Boyce, Brooklyn SO Bolingbrook 11.54 5
5 Shelton, Hillary FR Lincoln-Way East 11.71 4
6 Browne, Allison SO Stagg 11.80 2
7 Kemp, Brooke FR Lockport Township 11.81 1
8 Autullo, Kameryn FR Stagg 12.26
9 Hubbs, Riley FR Bradley-Bourbonnais 12.54

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sodre, Andre SR LW Central 4.88 4
2 Bickute, Kamile JR Lockport Township 4.56 1
3 Russo, Isabella JR Stagg 4.41
4 Stuckey, Brooklyn JR Bolingbrook 4.19
5 Button, Sydney JR Andrew 3.91
6 Ahluwalia, Zoe JR Stagg 3.90
7 Biskup, Ella JR Andrew 3.74
8 Cicenas, Natalia JR Sandburg 3.56
9 Duckhorn, Kaitlyn SR Sandburg 3.56
10 Terrell-McCullom, Jeri SO Bradley-Bourbonnais 3.27
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Azeez, Mariam SR Lincoln-Way East 5.82 10
2 Edison, Alexandria SR Homewood-Flossmoor 5.64 8
3 Clemmons, Jailee SR Lincoln-Way East 5.24 6
4 Hutchinson, Kaitlyn JR Lincoln-Way Central 4.95 5
5 Cline, Ella SO Lockport Township 4.75 3
6 Watson, Neveah JR Bradley-Bourbonnais 4.71 2
7 Cephas, Brooke JR Bolingbrook 4.43
8 Robinson-Girard, Sydney SR Lincoln-Way West 4.30
9 Brennan, Ashley SR Lincoln-Way West -

Women's Long Jump Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Levoy, Grace SO Lincoln-Way Central 3.92 3
2 Szczech, Natalia SO Stagg 3.89 1
3 Hubbs, Riley FR Bradley-Bourbonnais 3.78
4 Knott, Micah FR Andrew 3.68
5 Ford, Akiylah FR Andrew 3.31
6 Wozniak, Julia FR Stagg 3.23
7 Nwachukwu, Ozioma FR Sandburg 3.18
8 McNulty, Amia FR Bolingbrook -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henry, Aria FR Lincoln-Way East 4.88 10
2 Herschell, Hannah SO Lincoln-Way East 4.63 8
3 Veronica, Walkosz FR Lockport Township 4.42 6
4 Casey, Faith FR Sandburg 4.08 5
5 Pena, Angelique FR Bolingbrook 3.94 4
6 Beske, Krysta SO Lockport Township 3.91 2
7 Ward, Bliss FR Lincoln-Way West 3.87
8 Sodre, Andrea SR Lincoln-Way Central -