2022 Rantoul Indoor Meet

Scores:
Men's Score
New Trier98
Kankakee65
Bradley-Bourbonnais45
Shelbyville33.5
Paxton-Buckley-Loda33
North Mac25
Salt Fork (Catlin)25
Thornton Fractional South24
Urbana24
Centennial23
Rantoul21
Olympia21
Cornerstone Christian17
Pontiac16
Eureka15
Herscher14
Pleasant Plains11
Tri-Valley11
Arcola10.5
St. Thomas More10
Danville7
Clinton7
Heyworth7
Bloomington Central Catholic7
IC Catholic7
St. Teresa6
ITW David Speer Academy2
 
Women's Score
Kankakee71
Salt Fork (Catlin)65
Normal44
Eureka35
Rantoul34
Shelbyville32
Paxton-Buckley-Loda26
Olympia25
North Mac24
West Chicago23
Bradley-Bourbonnais22
Monticello21
Clinton20
Pleasant Plains19
Centennial19
Thornton Fractional South18
Pontiac17
Tri-Valley11
IC Catholic10
Arcola8
Mt. Pulaski8
Urbana7
Cornerstone Christian7
Danville5
ITW David Speer Academy5
Academy High4
St. Thomas More3
Heyworth2

Men's 60m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rhodes, Martez SR Danville 7.63
2 Davis, Kellen FR Centennial 8.12
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Nate SO St. Teresa 7.48
2 Henard, Austin JR Cornerstone Christian 7.59
3 Lewis, Keimonte JR Rantoul 7.74
4 Dalton, Noah SO Clinton 7.95
5 Shull, Mason JR Bloomington Central Catholic 8.38
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gibson, Denzell JR IC Catholic 7.23 4
2 Parker, KJ SO IC Catholic 7.45
3 Carter, Michael SO Pleasant Plains 7.72
4 Keller, Sam FR Bloomington Central Catholic 7.72
5 Bierman, James SR Tri-Valley 7.75
6 Seals, Preston SO Rantoul 7.83
7 Pruitt, Kodiac SO Centennial 8.10
8 Hansens, Joel JR Fisher 8.21
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, Jamison SO Paxton-Buckley-Loda 7.93
2 Ohler, Ian SR Heyworth 7.94
3 Thorson, Joshua FR Herscher 7.97
4 Johnston, Lance SR Herscher 8.01
5 Morrical, Adin SO Herscher 8.14
6 Rios, Corbin SO Olympia 8.35
7 Schupp, Zach SO Eureka 8.45
8 Darnell, Jackson JR Salt Fork (Catlin) 8.55
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Figueroa, Omar JR ITW David Speer Academy 7.74
2 Fischer, Johonest JR ITW David Speer Academy 7.87
3 Wilson, Khanton FR Clinton 7.87
4 Ibinimion , Plemedie FR Centennial 7.91
5 Bauman, Kerr SO Pontiac 8.00
6 Schmidt, Holden SR Shelbyville 8.04
7 Berry, Wyatt FR Pontiac 8.10
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Slaughter, Jake SR Bloomington Central Catholic 7.30
2 McLauren, Walter SR ITW David Speer Academy 7.57
3 Peifer, Rylan SO Olympia 7.64
4 Young, Kaden SO Danville 7.66
5 White, Jaylin SO Fisher 7.67
6 Lokango, Asaph SO Urbana 7.68
7 Hendriex, Kyle JR Clinton 7.83
8 Hammond, Myles FR Shelbyville 8.11
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gause, Jaquan JR North Mac 7.26 3
2 Sitton, Reygan JR Olympia 7.37
3 Boyd, Robert FR Paxton-Buckley-Loda 7.51
4 Bolleto, David SR North Mac 7.63
5 Maisch, Whit SO Pleasant Plains 7.65
6 Semlow, Josiah SO Tri-Valley 7.65
7 Moore, Connor SR Heyworth 7.74
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gilbert, Jackson JR Urbana 7.22 5
2 Anyaso, Daniel SR New Trier 7.29
3 Brown, Kaden JR North Mac 7.35
4 Thomas, Tanner FR Arcola 7.37
5 Swift, Tayon SR Rantoul 7.39
6 Moore, Nazheer JR Thornton Fractional South 7.41
7 Lee, Antuan JR Danville 7.45
8 Diaz, Dylan JR Salt Fork (Catlin) 7.55
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vibhatasilpin, Sean JR New Trier 7.32
2 Bender, Tyrice JR Kankakee 7.32
3 Myszka, Luke SR Tri-Valley 7.37
4 Garman, Ted JR Bradley-Bourbonnais 7.39
5 May, Neal JR Bradley-Bourbonnais 7.39
6 Sabin, Cedric SO Urbana 7.40
7 McLain, Ethan JR Salt Fork (Catlin) 7.45
8 Lesperance, Alexander SR New Trier 7.45
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrow, Jayon SO Kankakee 7.00 10
2 Hill, Jyaire JR Kankakee 7.12 8
3 Domont, Nathan SR Bradley-Bourbonnais 7.17 6
4 Coleman, Ryan SR Thornton Fractional South 7.27 2
5 Veesenmeyer, Jayden JR Pleasant Plains 7.28 1
6 Foil, Tucker SO Shelbyville 7.29
7 Philiph, Jong Min SR Academy High 7.31

Men's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henard, Austin JR Cornerstone Christian 25.40
2 Kalala, Exauce SO Centennial 26.22
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Nate SO St. Teresa 25.17
2 King, Karson JR Kankakee 25.63
3 Dalton, Noah SO Clinton 26.32
4 Parker, Pheonix JR Danville 26.92
5 Garcia, Kyrie JR Centennial 27.58
6 Ellis, Caleb SO IC Catholic 27.79
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Webb, Jack FR Clinton 26.95
2 Schupp, Zach SO Eureka 27.26
3 Heath, Logan FR Fisher 27.63
4 Amend, Derrick SO Tri-Valley 28.05
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griggs, Jordan JR Centennial 24.48
2 Akeman, Justin SR Clinton 25.51
3 James, Ghrer SR Bloomington Central Catholic 26.89
4 Tichenor, Conrad FR Academy High 30.73
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Koch, Collin JR Heyworth 26.16
2 Brummel, Logan JR Pontiac 26.46
3 Ragar, Chase FR Olympia 26.94
4 Gordon, Kaleb FR Herscher 27.67
5 Walker, Jack FR Tri-Valley 32.83
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duarte, Jeancarlos SR ITW David Speer Academy 25.27
2 Moews, Bo JR Bloomington Central Catholic 26.36
3 Williams, Michael FR Bloomington Central Catholic 26.50
4 Nguyen, Quan FR Monticello 26.96
5 Rios, Corbin SO Olympia 27.18
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lokango, Asaph SO Urbana 25.62
2 Burrows, Will SR Heyworth 25.85
3 Morrical, Adin SO Herscher 26.04
4 Lee, Jamison SO Paxton-Buckley-Loda 26.30
5 Berry, Wyatt FR Pontiac 26.38
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Semlow, Josiah SO Tri-Valley 25.19
2 Thorson, Joshua FR Herscher 25.59
3 Hammond, Myles FR Shelbyville 26.17
4 McLauren, Walter SR ITW David Speer Academy 27.46
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hogan, Zane JR North Mac 24.83
2 Hammann, Logan JR North Mac 24.99
3 White, Jaylin SO Fisher 25.60
4 Cain, Nathan SR Pleasant Plains 25.66
5 Donnelly, Cayden SO Pleasant Plains 26.31
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Avontay SR Rantoul 24.26
2 McNabb, Jaumauri JR Thornton Fractional South 24.55
3 Brown, Kaden JR North Mac 24.74
4 Estrada, Emmanuel SR ITW David Speer Academy 24.95
5 Maisch, Whit SO Pleasant Plains 25.97
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lawson, Gary SR Rantoul 24.02
2 Swift, Tayon SR Rantoul 24.36
3 Clark , Jaeden SO Bradley-Bourbonnais 24.57
4 Brown, Aarion SR Kankakee 24.58
5 Jackson, Deon SO Bradley-Bourbonnais 24.96
6 Smith, Tyler SR Paxton-Buckley-Loda 25.53
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coleman, Ryan SR Thornton Fractional South 23.67 4
2 Vibhatasilpin, Sean JR New Trier 23.92 2
3 Bender, Tyran SO Bradley-Bourbonnais 23.96 1
4 O'Neill, Ronan SR New Trier 24.03
5 Diaz, Dylan JR Salt Fork (Catlin) 25.00
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gilbert, Jackson JR Urbana 22.33 10
2 Morrow, Jayon SO Kankakee 22.41 8
3 Brewer, Jack SR New Trier 23.34 6
4 McLain, Ethan JR Salt Fork (Catlin) 23.63 5
5 Sabin, Cedric SO Urbana 23.87 3
6 Kirby, Nathan JR Salt Fork (Catlin) 23.99

Men's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Geissler , Jake FR Centennial 1:01.74
2 Hendriex, Kyle JR Clinton 1:02.12
3 Woods, KiJana JR Danville 1:05.62
4 Wilson, Khanton FR Clinton -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Geissler, Alex SR Centennial 53.99 5
2 Breaux, Zyheir SO Kankakee 57.92
3 Daniels, Preston JR Clinton 1:00.48
4 O'Connor, Ian FR Cornerstone Christian 1:01.50
5 Gerber, Austin FR Eureka 1:01.51
6 Piercy , Evan FR Centennial 1:03.22
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Velasquez, Johnny SO IC Catholic 1:05.31
2 Tammen, Aiden FR Pontiac 1:05.64
3 Tichenor, Conrad FR Academy High 1:11.28
4 Harder, Brayden SR Pontiac 1:12.16
5 Franckey, Tyson JR Paxton-Buckley-Loda 1:13.16
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oh, Josh FR Pleasant Plains 1:03.33
2 Griminger, Ethan FR Pleasant Plains 1:03.76
3 Ramsey, Dylan JR Pontiac 1:04.61
4 Denney, Parker FR Pleasant Plains 1:05.73
5 Rascher, Tristan FR Paxton-Buckley-Loda 1:06.50
6 Spearman, Jacob JR Danville 1:06.78
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cotter, AJ SO Herscher 59.20
2 Morgan, Thomas SO Herscher 59.22
3 Lagunas, Anthony JR ITW David Speer Academy 1:02.23
4 Knock, Chase FR Rantoul 1:02.97
5 Hundertmark, Trent FR North Mac 1:04.68
6 Holmes, Gavin FR Salt Fork (Catlin) 1:08.82
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lancaster, Nick FR North Mac 59.22
2 Capansky, Bryson SO Salt Fork (Catlin) 1:02.49
3 Jones, Abdul SR ITW David Speer Academy 1:02.61
4 Lastuka, Ryan SO Bloomington Central Catholic 1:14.16
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Christian SO Danville 57.15
2 Washington, Grant JR Bradley-Bourbonnais 57.57
3 Cobb, Landon SO Rantoul 59.44
4 Snyder, Luke FR Bloomington Central Catholic 1:01.55
5 Dorsey, Donovan SO Urbana 1:03.19
6 Mensah, Ben SR Rantoul 1:09.44
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lusakembi, Jack JR Urbana 57.15
2 Miranda, Luisangel SO ITW David Speer Academy 58.01
3 Lokango, Emmanuel SR Urbana 59.22
4 Ovie, Evin SR Thornton Fractional South 1:00.67
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kull, Tucker FR Shelbyville 56.65
2 Litwiller, Chase SO Olympia 57.23
3 Kazupski, Cody SR Bradley-Bourbonnais 57.31
4 Macklin, Joe'El SR Thornton Fractional South 57.82
5 Calvin, Jamarion FR Kankakee 58.01
6 Dickey, Carter JR Fisher 59.82
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duckler, Drew SR New Trier 54.67
2 Beck, Breyton SR Shelbyville 54.79 3
3 Schmidt, Gabe SO Eureka 56.26 2
4 Morgan, Ben SR Herscher 56.29 1
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brewer, Jack SR New Trier 52.20 10
2 O'Neill, Ronan SR New Trier 52.30 8
3 Townsend, Jalen SR Kankakee 53.29 6
4 Herrera, Mario SR Bradley-Bourbonnais 54.12 4

Men's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Yohnka, Sam JR Kankakee 2:19.74
2 Wilson, Braiden JR Danville 2:26.40
3 Cloninger, Wade FR Rantoul 2:26.86
4 Jameson, Colin FR Clinton 2:34.28
5 Cook, Damarion FR Kankakee 2:40.03
6 Huddleston, Sebastien FR Centennial 2:40.58
7 Thrasher, Talan FR Clinton 2:40.67
8 Anderson, Cooper FR Rantoul 2:40.79
9 Tran, Justin JR Centennial 2:42.47
10 Berry, Christian SR Urbana 3:03.47
11 Sanchez, Jonathan SO Urbana 3:09.87
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Escamilla, Erick SR ITW David Speer Academy 2:29.26
2 Vallecilla, Anthony JR ITW David Speer Academy 2:31.14
3 Azzarelli, Augie JR Herscher 2:33.63
4 Hurley, Luke SR Fisher 2:33.83
5 Frischkorn, Owen FR Salt Fork (Catlin) 2:34.91
6 Williams, Kyler SO Heyworth 2:35.48
7 Jones, Byron SO IC Catholic 2:35.53
8 Teefey, Manning FR Pleasant Plains 2:36.25
9 Hurley, Noah SO Fisher 2:38.63
10 Lewis, Joseph FR Pontiac 2:39.12
11 Huang, Alan JR Academy High 2:42.23
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Noah SR Eureka 2:22.77
2 Beebe, Garrett FR Pleasant Plains 2:23.60
3 Morris, Daniel SO Bloomington Central Catholic 2:25.56
4 Vredenburg, Evan JR Danville 2:26.34
5 Crater, Jacob FR Pleasant Plains 2:27.31
6 Fatheree, Brendan JR North Mac 2:27.54
7 Hartrich, Garret SO Bloomington Central Catholic 2:28.58
8 Torres, Brandon JR ITW David Speer Academy 2:29.96
9 Barrett, Danny JR Thornton Fractional South 2:30.01
10 Benoit, Matthew FR Herscher 2:32.44
11 Dowell, Jerrod JR North Mac 2:32.95
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Traugott, Nick SO Tri-Valley 2:20.97
2 Wierenga, Landon JR Eureka 2:21.52
3 Daily, Fernando SO Pontiac 2:22.23
4 Hankins, Zayne SO Shelbyville 2:22.55
5 Smoot, Tyler SO Salt Fork (Catlin) 2:22.56
6 Prabhu, Jonathan SO Bloomington Central Catholic 2:22.99
7 Johnsen, Aven SO Heyworth 2:23.24
8 Bierman, John SO Tri-Valley 2:23.30
9 Fatheree, Jackson JR North Mac 2:23.77
10 Garner, Jaylon SR Thornton Fractional South 2:25.06
11 Amrani, Mohammed FR Urbana 2:26.07
12 Smith, Kendall JR Thornton Fractional South 2:30.60
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 James, Ryder SR Paxton-Buckley-Loda 1:59.46 10
2 Dare, Owen SR Olympia 2:02.88 8
3 Bardwell, Charly JR Eureka 2:07.24 6
4 Busboom, Keagan SR Paxton-Buckley-Loda 2:08.15 5
5 Schardan, Brad SR Olympia 2:08.34 4
6 Firnhaber, Phoenix SR Shelbyville 2:11.07 3
7 Rick, Jameson SO New Trier 2:12.57 2
8 Friedman, Nicholas SR New Trier 2:13.59 1
9 Cox, Schuyler JR New Trier 2:16.89
10 Gideon, Ebenzer SO Bradley-Bourbonnais 2:17.21
11 Douglas, Brian JR Bradley-Bourbonnais 2:17.51
12 Embry, Anthony JR Bradley-Bourbonnais 2:18.13
13 Wilhelm, Eli JR Rantoul 2:21.32

Men's 1600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Logan, Kelton FR Shelbyville 5:11.94
2 DeWald, Jake FR Pontiac 5:16.70
3 Schroeder, Parker SO Urbana 5:28.34
4 West, Justyn SR Clinton 5:28.79
5 Ludwig, Jack FR Bloomington Central Catholic 5:37.57
6 Flores, Avery SO Thornton Fractional South 5:46.00
7 Cervantes, Carlos SO Thornton Fractional South 5:46.25
8 Himmell, Joey FR Tri-Valley 5:48.38
9 Case, Baylor FR Kankakee 6:00.07
10 Huang, Alan JR Academy High 6:13.96
11 Haut, Caleb FR Kankakee 6:33.31
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chavez, Micheal JR ITW David Speer Academy 5:03.36 2
2 Monk, Brady SO Eureka 5:04.46
3 Velchek, Martin JR St. Teresa 5:06.06
4 Piper, Ethan FR Bradley-Bourbonnais 5:06.75
5 Hooper, Josh SO Centennial 5:16.01
6 Kerr, Aiden JR Paxton-Buckley-Loda 5:16.93
7 Martinez, Jordy SO Danville 5:19.61
8 Neitzel, Caleb JR Rantoul 5:20.51
9 Auburn, Matt FR St. Teresa 5:24.27
10 Gustafson, Jade JR Clinton 5:25.47
11 Overacker, Connor JR Herscher 5:26.90
12 Ritchie, Jackson FR Tri-Valley 5:28.69
13 Hamayel, Feras SR Urbana 5:29.01
14 Ludwig, Taten SO Centennial 5:34.76
15 Russow, Austin JR Heyworth 5:41.44
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 James, Ryder SR Paxton-Buckley-Loda 4:28.74 10
2 Jamieson, Patrick SR New Trier 4:36.63 8
3 Lanum, Jeremiah SO Bradley-Bourbonnais 4:45.48 6
4 Fix, Kyle SO New Trier 4:54.26 5
5 Miller, Calvin JR Shelbyville 4:54.29 4
6 Pacunas, Aiden JR Rantoul 5:00.84 3
7 Willenborg, Jack SO Pleasant Plains 5:03.68 1
8 Demling, Logan SO Olympia 5:04.00
9 Sokolowski, Liam JR Monticello 5:04.45
10 Gerber, Gabe JR Eureka 5:07.96
11 Maas, Alex SO Heyworth 5:10.21
12 Shepard, Brayden FR Herscher 5:10.91
13 Dahl, Nathan JR Pleasant Plains 5:13.64
14 Morgan, Jack SR Bloomington Central Catholic 5:26.21

Men's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crane, Benjamin FR New Trier 9:57.57 10
2 Flynn, James SO New Trier 10:00.43 8
3 Pacunas, Aiden JR Rantoul 10:24.63 6
4 Piper, Ethan FR Bradley-Bourbonnais 10:25.41 5
5 Striglos, Gus SO St. Teresa 10:36.58 4
6 Masters, Henry SO Tri-Valley 10:58.36 3
7 Stokes, Lucus SR Shelbyville 10:59.43 2
8 Bonilla, Alex SO Bradley-Bourbonnais 11:03.41 1
9 Beuschlein, Jose JR Centennial 11:13.65
10 Perry, Andrew SO Eureka 11:20.50
11 Tabb, Hunter JR Pleasant Plains 11:43.23
12 Otto, Nathan SO Eureka 11:52.48
13 Scott, Finn FR Centennial 12:03.10
14 Maya, Elias SR ITW David Speer Academy 12:03.25

Men's 60m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Faulkner, Clayton JR Rantoul 11.07
2 Townsend, Jalen SR Kankakee 11.58
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marcum, Tyler JR Urbana 10.19
2 Ward, Jaylin SR Urbana 10.22
3 Laufenberg, Sam SR Academy High 11.78
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gomez, Diego SR ITW David Speer Academy 10.83
2 Willcut, Griffin FR St. Teresa 11.50
3 Gordon, Kaleb FR Herscher 11.51
4 Lane, Von SO Paxton-Buckley-Loda 12.91
5 Kraut, Aaron JR Urbana 15.21
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Gage JR Shelbyville 9.20 4
2 Bruns, Mason SR Paxton-Buckley-Loda 9.90
3 Tope, Seth FR Shelbyville 10.55
4 Krenz, Finan FR Bloomington Central Catholic 10.86
5 Haden, Seth SR New Trier 10.93
6 Davis, Christian SO Danville 11.04
7 Populos, Tristan SO Danville 11.69
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Nickolos SR Kankakee 9.10 5
2 Howard, Davion SR Thornton Fractional South 9.44 1
3 Lugo, Armando SR ITW David Speer Academy 9.59
4 Fischer, Johonest JR ITW David Speer Academy 9.89
5 Uphoff, Keagan SO Olympia 10.01
6 Buettner, Jaden SR New Trier 10.17
7 Listenbee, Anthony JR Thornton Fractional South 10.47
8 Washington, Grant JR Bradley-Bourbonnais 11.54
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Dewayne SR Pontiac 8.24 10
2 Myszka, Luke SR Tri-Valley 8.47 8
3 Kirby, Nathan JR Salt Fork (Catlin) 8.59 6
4 Cain, Nathan SR Pleasant Plains 9.21 3
5 Thomas, Matthew JR Danville 9.25 2
6 Larson, TJ FR Bloomington Central Catholic 9.57
7 Wolfe, Bryce JR Thornton Fractional South 9.89
8 Shapiro, CJ JR Bradley-Bourbonnais 10.07

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Bloomington Central Catholic A Amir Byrd, Jalen Bischoff,
Brad Torry, Leyton Baker
1:41.08
2 Heyworth A Will Burrows, Connor Moore,
Ian Ohler, Braden Denning
1:46.99
3 Fisher A Carter Dickey, Joel Hansens,
Logan Heath, Jaylin White
1:48.41
4 Clinton A Jack Webb, Isaac Webb,
Wyatt Crutcher, Brock Newberry
1:55.64
5 Herscher A Kaleb Gordon, Ethan Johnson,
Braiden Linnabary, Nathan Healy
2:00.38
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shelbyville A Tucker Foil, Ty Brachbill,
Gage Smith, Vincent Thofte
1:38.57 0.5
2 Danville A Antuan Lee, Kaden Young,
Davari Boyd, Martez Rhodes
1:38.83
3 Pontiac A Brady Monahan, Dewayne Johnson,
Kodi Davis, Kerr Bauman
1:39.36
4 ITW David Speer Academy A Emmanuel Estrada, Jeancarlos Duarte,
Omar Figueroa, Armando Lugo
1:39.69
5 Paxton-Buckley-Loda A Landon Daniels, Tyler Smith,
Dalton Jones, Robert Boyd
1:40.14
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 North Mac A Jaquan Gause, Zane Hogan,
Logan Hammann, Kaden Brown
1:37.54 4
2 Rantoul A Ben Phelps, Avontay Anderson,
Gary Lawson, Tayon Swift
1:38.48 3
3 IC Catholic A Denzell Gibson, AJ Walsh,
KJ Parker, Antonio Richardson
1:38.55 2
4 Arcola A Kareem Trejo, Aldo Garcia,
Beau Edwards, Tanner Thomas
1:38.57 0.5
5 Eureka A Colin Short, Mason Boles,
Dakota Wiegand, Xzavier Lopez
1:38.94
6 Centennial A Jordan Griggs, Plemedie Ibinimion,
Kellen Davis, Kemoni McCullough
1:40.34
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kankakee A Aarion Brown, Jyaire Hill,
Tyrice Bender, Jayon Morrow
1:31.63 10
2 Bradley-Bourbonnais A Tyran Bender, Neal May,
Michael Decarlo, Nathan Domont
1:35.04 8
3 Urbana A Cedric Sabin, Jackson Gilbert,
Micah Miller, Terrel King
1:35.17 6
4 New Trier A Alexander Lesperance, Caden Pfister,
Daniel Anyaso, John Osuna
1:36.84 5
5 Thornton Fractional South A Nazheer Moore, Dion Hayes,
Dennis Hoskin, Earnest Temple
1:40.32
6 Pleasant Plains A Jayden Veesenmeyer, Danny Carney,
Tyler Conn, Nathan Cain
1:40.72

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 ITW David Speer Academy A Omar Figueroa, Luisangel Miranda,
Anthony Vallecilla, Johonest Fischer
3:57.42
2 Herscher A AJ Cotter, Thomas Morgan,
Matthew Benoit, Augie Azzarelli
4:16.29
3 IC Catholic A Will Bryk, Johnny Velasquez,
Byron Jones, Garrett Reese
4:37.82
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Thornton Fractional South A Anthony Listenbee, Joe'El Macklin,
Joseph Lindsey, Jason Jones
3:51.89
2 Pontiac A Dewayne Johnson, Kodi Davis,
Brady Monahan, Jaxen Paine
3:52.71
3 North Mac A Dane Vance, Tyler Miller,
Damon Sharpe, Jaquan Gause
3:54.37
4 Urbana A Donovan Dorsey, Marius Davis,
Francis Kabu, Mohammed Amrani
4:04.94
5 Rantoul A Eli Wilhelm, Josh Newman,
Landon Cobb, Clayton Faulkner
4:07.73
6 Salt Fork (Catlin) A Evan Webb, Tyler Smoot,
Camden Smoot, Kamdyn Keller
4:10.31
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shelbyville A Gage Smith, Tucker Foil,
Breyton Beck, Phoenix Firnhaber
3:39.27 5
2 Paxton-Buckley-Loda A Keagan Busboom, Dalton Jones,
Sam Bice, Ryder James
3:45.37 3
3 Pleasant Plains A Danny Carney, Michael Carter,
Tyler Conn, Zach Powell
3:48.62
4 Bloomington Central Catholic A Jalen Bischoff, Brad Torry,
Leyton Baker, Daniel Morris
3:56.32
5 Clinton A Justin Akeman, Khanton Wilson,
Justyn West, Kyle Hendriex
4:07.41
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kankakee A Tyrice Bender, Jyaire Hill,
Jalen Townsend, Jayon Morrow
3:32.92 10
2 New Trier A Patrick Jamieson, Drew Duckler,
Benjamin Crane, Alexander Lesperance
3:34.46 8
3 Olympia A Brad Schardan, Owen Dare,
Rylan Peifer, Keagan Uphoff
3:39.23 6
4 Bradley-Bourbonnais A Mario Herrera, Cody Kazupski,
Josiah Jones, Michael Decarlo
3:42.76 4
5 Eureka A Carson Lehman, Dakota Wiegand,
Gabe Schmidt, Charly Bardwell
3:45.41 2
6 Centennial A Alex Geissler, Jordan Griggs,
Andrew Hemming, Mello Law
3:47.77 1

Men's High Jump Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones-Winslow, O'Shawn JR Danville 1.67
2 Conn, Tyler JR Pleasant Plains 1.62
3 Wiegand, Lance FR Eureka 1.57
4 McNabb, Jaumauri JR Thornton Fractional South 1.57
5 Johnson, Riley FR Pontiac -
6 Robinson, Caleb SO Danville -
7 Menfield, PerSirus SO Danville -
8 Bice, Sam JR Paxton-Buckley-Loda -
9 Gomez, Diego SR ITW David Speer Academy -
10 Wonaroski, Parker FR North Mac -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Akeman, Justin SR Clinton 1.82 4
2 Uphoff, Keagan SO Olympia 1.72
3 Bruns, Mason SR Paxton-Buckley-Loda 1.67
4 Jokisch, Jack FR Shelbyville 1.67
5 Laufenberg, Sam SR Academy High 1.67
6 Krenz, Finan FR Bloomington Central Catholic 1.67
7 Miller, Tyler JR North Mac 1.62
8 Castaneda, Steven JR Bradley-Bourbonnais 1.57
9 Harris, Griffin SR New Trier 1.52
10 Peterson, Liam JR Bradley-Bourbonnais -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edwards, Beau SR Arcola 1.87 10
2 Morgan, Ben SR Herscher 1.82 8
3 Law, Mello SR Centennial 1.82 6
4 Moore, Connor SR Heyworth 1.82 5
5 Litwiller, Chase SO Olympia 1.82 3
6 Henard, Austin JR Cornerstone Christian 1.77 2
7 Morgan, Thomas SO Herscher 1.77 1
8 Smith, Heath SR Monticello 1.72
9 Sharpe, Damon SR North Mac 1.72
10 Domont, Nathan SR Bradley-Bourbonnais 1.72
11 Siegel, Alec SR New Trier 1.67
12 Bischoff, Jalen JR Bloomington Central Catholic 1.67
13 Walsh, AJ JR IC Catholic 1.67
14 Lewis, Jaleel JR Thornton Fractional South 1.62

Men's Pole Vault Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Koehler, Tanner SR Shelbyville 3.05 4
2 Kernaghan, Cameron JR St. Teresa 2.79 2
3 Vance, Dane SO North Mac -
4 Bickel, Jacob FR North Mac -
5 Walker, Jack FR Tri-Valley -
6 Ramsey, Dylan JR Pontiac -
7 Haymer, Tahaji SO Urbana -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Willard, Ridge SR Cornerstone Christian 4.35 10
2 Beyers, Max SR Shelbyville 3.97 8
3 Wellehan, Wyatt JR New Trier 3.64 6
4 Mulvaney, Jack SR New Trier 3.19 5
5 Hilbert, Bo JR Shelbyville 3.04
6 Snower, Seth JR New Trier 3.04
7 Busby, Isiah FR Paxton-Buckley-Loda 3.04 3
8 Wiseman, Griffin FR North Mac 2.59 1

Men's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Craft, Cabott JR St. Thomas More 6.60 10
2 Hill, Jyaire JR Kankakee 5.95 8
3 Lawson, Gary SR Rantoul 5.91 6
4 Henard, Austin JR Cornerstone Christian 5.90 5
5 Hogan, Zane JR North Mac 5.90 4
6 Byrd, Amir FR Bloomington Central Catholic 5.83 3
7 Woods, Brandon JR Thornton Fractional South 5.82 2
8 Parker, KJ SO IC Catholic 5.82 1
9 Anderson, Avontay SR Rantoul 5.81
10 Boyd, Davari SO Danville 5.79
11 Davis, Kodi SR Pontiac 5.71
12 Rhodes, Martez SR Danville 5.71
13 Lewis, Jaleel JR Thornton Fractional South 5.67
14 Sims, Cordero SO Urbana 5.63
15 Boyd, Robert FR Paxton-Buckley-Loda 5.61
16 Townsend, Jalen SR Kankakee 5.57
17 Kabu, Francis JR Urbana 5.56
18 Johnson, Dewayne SR Pontiac 5.52
19 Lee, Jamison SO Paxton-Buckley-Loda 5.47
20 McLain, Ethan JR Salt Fork (Catlin) 5.45
21 Corboy, Aidan SO New Trier 5.44
22 Stiner, Logan SO Shelbyville 5.44
23 Semlow, Josiah SO Tri-Valley 5.44
24 Estrada, Emmanuel SR ITW David Speer Academy 5.42
25 Denning, Braden JR Heyworth 5.35
26 Jackson, Deon SO Bradley-Bourbonnais 5.35
27 Smith, Dalton SR Fisher 5.31
28 Gause, Jaquan JR North Mac 5.16
29 Holmes, Gavin FR Salt Fork (Catlin) 5.16
30 Davis, Kellen FR Centennial 5.14
31 Pruitt, Kodiac SO Centennial 5.13
32 Corey, Dennis JR North Mac 5.12
33 Maloney, Noah SO Heyworth 5.11
34 Gibson, Denzell JR IC Catholic 5.10
35 Clark , Jaeden SO Bradley-Bourbonnais 5.10
36 Hansens, Joel JR Fisher 5.06
37 Hirsh, Jacob JR New Trier 5.05
38 Robinson, Caleb SO Danville 4.98
39 Morrical, Adin SO Herscher 4.92
40 Dalton, Noah SO Clinton 4.91
41 Carter, Michael SO Pleasant Plains 4.85
42 Melton, Jeremy FR Pontiac 4.84
43 Ragar, Chase FR Olympia 4.76
44 Wilson, Khanton FR Clinton 4.75
45 Piercy , Evan FR Centennial 4.75
46 Wiegand, Lance FR Eureka 4.75
47 Jones, Gradey SR Shelbyville 4.64
48 Hendriex, Kyle JR Clinton 4.51
49 Laufenberg, Sam SR Academy High 4.50
50 Duarte, Jeancarlos SR ITW David Speer Academy 4.34
51 Blankenship, Ethan FR Bloomington Central Catholic 4.16
52 Marcum, Tyler JR Urbana 4.01
53 Wilson, Grant FR Salt Fork (Catlin) 3.97
54 Grayer, Tay SO Rantoul 3.94
55 Eason, Elijah SO IC Catholic 3.28
56 Linnabary, Braiden FR Herscher 3.14
57 Jones, Abdul SR ITW David Speer Academy 2.65
58 Power, Garret SO Bloomington Central Catholic -
59 Martins, ALex FR Bradley-Bourbonnais -
60 Anyaso, Daniel SR New Trier -
61 Healy, Nathan FR Herscher -

Men's Shot Put Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Calbert, Jeremiah JR Bradley-Bourbonnais 11.77
2 Newberry, Brock SO Clinton 11.67
3 Chandler, Kennyan FR Kankakee 11.13
4 Reinhart, Joe JR North Mac 11.11
5 Coon , Ian SR Bradley-Bourbonnais 11.01
6 Daniels, Bryson SO Bradley-Bourbonnais 10.09
7 Hogan, Nick SR North Mac 9.74
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simmons, Brandon SR Urbana 10.90
2 Jerebek, Sean FR St. Teresa 10.51
3 Adelman, Richart JR Bloomington Central Catholic 9.68
4 Clark, Jalil JR Urbana 9.67
5 DeCerbo, Khalil SO Centennial 9.66
6 Burcham, Bryan JR St. Teresa 9.47
7 Thomas, Kaine JR Heyworth 9.45
8 Barrett, Oscar SR Monticello 9.37
9 Koch, Kyle SR Bloomington Central Catholic 8.97
10 Tiller, Luke SO Cornerstone Christian 8.30
11 Johnson, Aiden FR St. Teresa 8.17
12 Eastin, Lincoln SO Fisher 8.15
13 Heath, Logan FR Fisher 7.92
14 Sorey, Ryan SO Fisher 7.08
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McKibbin, Dominic SO Bloomington Central Catholic 11.57
2 Lagunas, Eddy SO ITW David Speer Academy 11.34
3 Lomax, Collin SO Danville 11.29
4 Lezama-Miles, Carlos SO Urbana 11.24
5 Swanson, Kendal JR Paxton-Buckley-Loda 10.82
6 Tucker, Corey FR Kankakee 10.78
7 Gagnon, Bodyn JR Danville 10.66
8 Wilson, Sharrod SO Thornton Fractional South 10.07
9 Klein, TJ JR Tri-Valley 9.88
10 Varble, Seth JR Clinton 9.79
11 Sanford, Zane SR Salt Fork (Catlin) 9.66
12 Lang, Levi JR Centennial 9.62
13 McDonald, Jayden FR IC Catholic 9.43
14 Crawford, Jashon JR Kankakee 9.00
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burton, Jordan JR Thornton Fractional South 1' 0.64" 1
2 Lopez, Xzavier SR Eureka 1' 0.54"
3 Jokisch, Jack FR Shelbyville 1' 0.31"
4 Steward, Jordan SO Centennial 1' 0.28"
5 Corbly, Owen SR Heyworth 1' 0.02"
6 Patton, Josh SR Pleasant Plains 12.00
7 Cramer, Tyson JR Pontiac 11.90
8 Jones, Michael FR Pontiac 11.79
9 Murphy, Ian SR Olympia 11.41
10 Bond, Jaxon FR Pleasant Plains 11.29
11 Evans, Andon SR Eureka 11.25
12 Stroud, Koby SO Olympia 10.97
13 Branigin, Ben FR Salt Fork (Catlin) 10.72
14 Mockbee, Colton SR Monticello 10.38
15 Wiegand, Brock SR Eureka 10.27
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Garrett JR Salt Fork (Catlin) 1' 3.5" 10
2 Isom, Isaiah SR Thornton Fractional South 1' 1.84" 8
3 Gregory, Kaden JR Pontiac 1' 1.32" 6
4 Taylor, Semaj SR Danville 1' 1.19" 5
5 Johnston, Lance SR Herscher 1' 1.19" 4
6 Starks, Cooper JR North Mac 1' 1.03" 3
7 Knight, Brandon SR Paxton-Buckley-Loda 1' 0.87" 2
8 Schluter, Cody SR Rantoul 1' 0.43"
9 Feather, Nick SO Heyworth 1' 0.42"
10 Webb, Isaac JR Clinton 1' 0.33"
11 Mensah, Ben SR Rantoul 1' 0.29"
12 Biggs, Skyler SR Olympia 1' 0.05"
13 Bush, Mytrell JR Rantoul 11.83

Women's 60m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Shamera SR Urbana 8.31
2 Cruz, Mariana FR St. Teresa 9.73
3 Myers, Jenaya SO Normal 9.77
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Portis, Nalaya SO Urbana 8.98
2 Chinski, Claire FR Herscher 9.29
3 Bevilacqua, Gianna FR Rantoul 9.59
4 Phipps, Tonea SO Danville 9.63
5 Lucas, Molly FR IC Catholic 10.02
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Emery, Aniya JR Rantoul 8.59
2 Mboyo-Meta, Gabrielle SO Urbana 9.20
3 Shaw, Kiera JR Centennial 9.26
4 Wilson, Nia JR Centennial 9.28
5 Mazungu, Ellie SO Centennial 9.69
6 Burnett, Aniya FR Rantoul 9.74
7 Oglesby, Joelle JR Danville 9.77
8 Drozda, Savanna SR Herscher 9.91
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Benning , Kathryn FR Pleasant Plains 9.16
2 Leach, Emmy JR Clinton 9.62
3 Suastegui, Leila SO ITW David Speer Academy 9.66
4 Bruggman, Sadie FR Fisher 9.86
5 Mouser, Morgan JR Tri-Valley 10.03
6 Carnahan, Chloe SO Olympia 10.35
7 Kruse, Emma FR Herscher 10.36
8 Lauritsen, Abby SO Pontiac 10.38
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCann, Jordan FR Pleasant Plains 9.32
2 Culpepper, Baraka SO Academy High 9.48
3 Atkinson, Rosie JR Academy High 9.59
4 Weible, Shannon JR Academy High 9.68
5 Henry, Bren FR Paxton-Buckley-Loda 9.91
6 Norman, Madalyn JR North Mac 9.98
7 Blondell, Sydney FR IC Catholic 10.05
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hammer, Kallista JR Cornerstone Christian 8.86
2 Palmer, Akizia JR Shelbyville 8.96
3 Henard, Lizzy FR Cornerstone Christian 9.03
4 Prosser, Kenna FR Shelbyville 9.12
5 Spangler, Lexi SO Eureka 9.16
6 Fletcher, Mariah SO Pontiac 9.28
7 Marry, Cassandra JR Fisher 9.31
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Storm, Ella SO Shelbyville 8.68
2 Trejo, Melanie SR ITW David Speer Academy 8.81
3 Bergner, Julia FR Pleasant Plains 8.82
4 Bieber, Melissa SO Olympia 8.82
5 Landfair, Diamond JR Danville 8.87
6 Brinkoetter, Autumn SR Clinton 9.00
7 Hanslow, Ashley JR Heyworth 9.25
8 Bangert, Abbey SR Heyworth 9.61
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daily, Aaliyah JR Pontiac 8.42
2 Strunk, Taryn JR Heyworth 8.56
3 Bowman, Alexis SO North Mac 8.68
4 Rauch, Makenna JR Clinton 8.72
5 Terrell-McCullom, Jeri SO Bradley-Bourbonnais 8.76
6 Kaufman, Sophie JR Eureka 8.82
7 Schumacher, Callie SO Eureka 8.97
8 Cox, Callaway FR Salt Fork (Catlin) 9.04
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crawford, Emma FR North Mac 8.21 2
2 Frichtl, Lillie SR Paxton-Buckley-Loda 8.30 1
3 Carrell, Lundynn JR Bradley-Bourbonnais 8.47
4 Porter, Laniya JR Thornton Fractional South 8.49
5 Lucas, Janiya SO Thornton Fractional South 8.54
6 Watson, Neveah JR Bradley-Bourbonnais 8.57
7 Lesny, Anna JR West Chicago 8.67
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lowe, Neveah JR Kankakee 7.93 10
2 Waller, Kali SO West Chicago 7.94 8
3 Bey-Osborne, Naomi FR Kankakee 8.03 6
4 Stewart, Saniah SR Kankakee 8.04
5 West, Jazmin SO Normal 8.10 5
6 Starkley, Jasonay SR Thornton Fractional South 8.13 4
7 Jones, Taylor SR Tri-Valley 8.18 3
8 Griffin, Jordynn SR Normal 8.35

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duma, Ruth FR Centennial 29.96
2 Bicknell, Jordan SO Olympia 30.52
3 Bergner, Julia FR Pleasant Plains 30.53
4 Fann, Kourtney SO Olympia 30.92
5 Saviano, Carlina SR IC Catholic 32.87
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Autman, Jakia SR Kankakee 27.53
2 Tshomba, Bene JR Centennial 29.53
3 Williams, Deanna SO Normal 32.40
4 Culpepper, Baraka SO Academy High 32.73
5 Burnett, Aniya FR Rantoul 33.98
6 Drozda, Savanna SR Herscher 34.89
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Staton, Madison FR Normal 30.07
2 Trejo, Melanie SR ITW David Speer Academy 30.85
3 Henard, Lizzy FR Cornerstone Christian 31.06
4 Keen, Layla FR Herscher 35.58
5 Kruse, Emma FR Herscher 36.52
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hasselbacher, Emmi FR Eureka 31.72
2 Sebastian, Meg SO IC Catholic 32.37
3 Weible, Shannon JR Academy High 32.98
4 Atkinson, Rosie JR Academy High 33.47
5 Bruggman, Sadie FR Fisher 33.49
6 Lauritsen, Abby SO Pontiac 36.17
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fletcher, Mariah SO Pontiac 32.57
2 Porter, Journey JR North Mac 32.65
3 Bramley, Rylee SO Tri-Valley 32.82
4 Ward, Jaden SO Tri-Valley 33.87
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reynolds, Carly SO Clinton 31.85
2 McCann, Jordan FR Pleasant Plains 32.02
3 Spaulding, J'mya SR Bradley-Bourbonnais 32.45
4 Suastegui, Leila SO ITW David Speer Academy 32.57
5 Moore, Marissa FR Heyworth 33.17
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cooks, Chazari FR Danville 30.70
2 Marry, Cassandra JR Fisher 30.97
3 Brinkoetter, Jaycee FR Shelbyville 31.28
4 Greene, McKenzie SR Eureka 31.38
5 Durbin, Makenna SR Shelbyville 31.68
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cruz, Ailne FR ITW David Speer Academy 29.98
2 Hammer, Kallista JR Cornerstone Christian 30.55
3 Cox, Callaway FR Salt Fork (Catlin) 30.86
4 Langellier, Carsyn SO Heyworth 30.97
5 Helfand, Alania FR Clinton 32.14
6 Weatherford, Paige SO Pleasant Plains 32.77
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Emery, Aniya JR Rantoul 29.07
2 Rauch, Makenna JR Clinton 29.75
3 Maines, Aryanna FR North Mac 30.21
4 Monahan, Shannon FR St. Thomas More 30.26
5 Jimenez, Izzy SO St. Thomas More 31.32
6 Rubio, Katherine JR West Chicago 31.64
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tharp, Kayleigh FR Eureka 28.72
2 Virgil, Britney SO Thornton Fractional South 29.36
3 McGee, Shelby JR Salt Fork (Catlin) 29.58
4 Clements, Alyson FR St. Thomas More 29.61
5 Nzeza, Jemima SR Centennial 30.53
6 Carrell, Lundynn JR Bradley-Bourbonnais -
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson Roper, Tashay JR Rantoul 27.50 5
2 Crawford, Emma FR North Mac 27.68 4
3 Bond, Charisma JR St. Teresa 27.98
4 Watson, Neveah JR Bradley-Bourbonnais 28.94
5 Nutakor, Valerie SR St. Teresa 29.30
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lucas, Janiya SO Thornton Fractional South 27.72 3
2 Starkley, Jasonay SR Thornton Fractional South 27.83 2
3 West, Jazmin SO Normal 28.34
4 Talbert, Rose JR Monticello 28.63
5 Draper, Adeline SO West Chicago 29.59
6 Wallis, Isabella SR Urbana 29.73
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bey-Osborne, Naomi FR Kankakee 26.03 10
2 Waller, Kali SO West Chicago 26.59 8
3 Stewart, Saniah SR Kankakee 26.92 6
4 Quenga, Syniyah FR Urbana 27.87 1

Women's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simington, Saniyah JR Kankakee 1:11.17
2 Dossett, Izzy SR Pleasant Plains 1:14.61
3 Lake, Miracle JR Rantoul 1:18.45
4 Colegrove, Brooklyn SO IC Catholic 1:22.04
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coiley, Terah SO Bradley-Bourbonnais 1:09.21
2 Galloway, Teagen FR Pleasant Plains 1:09.62
3 Willingham, Isis FR Normal 1:11.71
4 Maxwell, Rebekah SO Rantoul 1:17.20
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hancock, Kate FR Cornerstone Christian 1:11.46
2 Merrifield, Ryhanna FR North Mac 1:16.37
3 Johnson, Caitlin SO IC Catholic 1:18.74
4 Wojtalawicz, Kelsey JR IC Catholic 1:22.55
5 Shields, Keely SO Cornerstone Christian 1:25.80
6 Winstead, Ivy FR Cornerstone Christian 1:35.02
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adams, Destiny SR Bradley-Bourbonnais 1:14.82
2 Smith, Neveah SO Danville 1:15.73
3 Layng, Anna FR Paxton-Buckley-Loda 1:17.52
4 Austin, Jocelyn SO North Mac 1:18.79
5 White, Lily FR Pontiac 1:19.24
6 Leonard, Maddison FR Clinton 1:24.45
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Logan, Shelby JR Eureka 1:12.38
2 Chinski, Claire FR Herscher 1:12.58
3 Durbin, Makenna SR Shelbyville 1:14.96
4 Donis, Meisy JR ITW David Speer Academy 1:14.98
5 Schutt, Briley FR Shelbyville 1:21.11
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hilleary, Brianna SO Pontiac 1:12.44
2 Apaez, Jocelyn SR ITW David Speer Academy 1:12.76
3 McCoy, Grace FR Paxton-Buckley-Loda 1:13.31
4 Herges, Emily SO St. Thomas More 1:13.74
5 McGahee, Qayla JR Thornton Fractional South 1:14.45
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rubio, Katherine JR West Chicago 1:09.74
2 Bustamante, Ruby FR ITW David Speer Academy 1:10.37
3 Holder, Camryn SO Thornton Fractional South 1:10.73
4 Helfand, Alania FR Clinton 1:17.24
5 Leach, Emmy JR Clinton 1:17.84
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lubala, Queen-Patricia SO Normal 1:09.30
2 Lesny, Anna JR West Chicago 1:10.00
3 Poole, Taylor SO Thornton Fractional South 1:13.96
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramsey, Sydney SR Kankakee 1:06.06 4
2 Lewis, Aniya SO Kankakee 1:06.07 3
3 Bieber, Melissa SO Olympia 1:07.89 2
4 Miller, Mallory FR Olympia 1:08.53
5 Bender, Meika FR Eureka 1:08.53 1
6 Musselman, Sophia FR Eureka 1:10.55
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griffin, Jordynn SR Normal 1:01.50 10
2 Earley, Addison SO North Mac 1:03.81 8
3 Talbert, Rose JR Monticello 1:04.14 6
4 Bieber, Anna JR Olympia 1:05.54 5
5 Westover, Finley JR Bradley-Bourbonnais 1:08.56

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kilmer, Avery SO Tri-Valley 2:48.95
2 Dare, Kaylie FR Olympia 2:52.56
3 Butler, Jaedyn JR Kankakee 2:52.81
4 Kovich, Faith SO Tri-Valley 2:55.48
5 Ryan, Mikayla FR Bradley-Bourbonnais 3:17.72
6 Lomelino, Halie SO North Mac 3:41.36
7 Bond, Natalie SO Kankakee -
8 Robinson, Emery JR Herscher -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Derrick, Megan JR Pleasant Plains 2:48.27
2 Harney, Joanna FR Pleasant Plains 3:01.47
3 Dominguez, Diana JR ITW David Speer Academy 3:01.71
4 Redden, Ella JR St. Teresa 3:16.89
5 Gragert, Sydney JR Pontiac 3:17.62
6 Wojtalawicz, Kelsey JR IC Catholic 3:21.64
7 Singleton, Sheileona SO St. Teresa 3:30.08
8 Winstead, Ivy FR Cornerstone Christian 3:38.55
9 Branz, Julie JR Pontiac 3:42.81
10 Harmon, Shelby FR North Mac 3:43.35
11 Loy, Naiah FR Fisher 3:50.57
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramos, Mari JR ITW David Speer Academy 2:55.78
2 Bidner, Megan JR Fisher 2:57.53
3 Hale, Missy FR Clinton 2:58.09
4 Jury, Maizy SO West Chicago 2:58.62
5 Nosky, Emily JR West Chicago 2:59.56
6 Longtin, Sophia JR Bradley-Bourbonnais 3:02.38
7 Pickens, Sydney FR Paxton-Buckley-Loda 3:04.50
8 Ramos, Achly SO Urbana 3:08.00
9 Cahill, Lydia FR Clinton 3:08.55
10 Cortez, Rheanna SO Thornton Fractional South 3:09.08
11 Terry, Brandi JR Thornton Fractional South 3:17.89
12 Gonzalez, Anna SO Danville 3:33.28
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kent, Gracie SO Herscher 2:48.88
2 Dossett, Izzy SR Pleasant Plains 2:54.08
3 Marin, Magaly SO Bradley-Bourbonnais 2:54.94
4 Bales, Madison JR Olympia 2:55.33
5 Kramer, Hannah FR Normal 2:55.56
6 Harris, Alexa JR Clinton 2:55.98
7 James, Hayden JR IC Catholic 2:58.30
8 Guzman, Denise SO ITW David Speer Academy 3:00.21
9 Kraft, Katherine SR Normal 3:00.69
10 Walker, Josephine SO Monticello 3:03.90
11 Sullivan, Brianna SO Thornton Fractional South 3:21.96
12 Van Koughnet, Megan SO IC Catholic -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Trixie JR Paxton-Buckley-Loda 2:27.23 10
2 Russell, Macie SO Salt Fork (Catlin) 2:28.59 8
3 Albertson, Claire SO Eureka 2:36.02 6
4 Willard, Hayes FR Cornerstone Christian 2:37.19 5
5 Laufenberg, Eleanor SO Academy High 2:39.40 4
6 Knapp, Elle SR Eureka 2:41.85 3
7 Strunk, Danielle FR Heyworth 2:42.58 2
8 Tynan, Anna SO Shelbyville 2:43.59 1
9 Cornwell, Chrystal JR Olympia 2:44.32
10 Thoroman, Olivia JR North Mac 2:44.38
11 Conley, Brianna SR Normal 2:46.96

Women's 1600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roth, Natali SO Eureka 6:15.25
2 Kinzinger, Aubree FR Cornerstone Christian 6:18.97
3 Flores, Griselda SR ITW David Speer Academy 6:19.50
4 Kent, Gracie SO Herscher 6:20.58
5 Moore, Anna SR Pleasant Plains 6:22.92
6 Bidner, Megan JR Fisher 6:28.99
7 Lawson, Camdyn JR Olympia 6:31.41
8 Cassady, Natalie SR Pontiac 6:34.86
9 Wertz, Jessie SR Clinton 6:40.25
10 King, Marielle JR Kankakee 6:50.54
11 Mayhall, Jordynn SO Shelbyville 6:57.68
12 Scully, Elanor FR Urbana 7:05.52
13 Duke, Greta FR Shelbyville 7:08.87
14 Davis, Maggie SO Tri-Valley 7:11.92
15 Riley, Millia SO Kankakee 7:25.60
16 Eddington , Sara SO Pleasant Plains 7:39.03
17 Keys, Kailyn SO Thornton Fractional South 7:57.72
18 Lomelino, Halie SO North Mac 8:33.90
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Russell, Macie SO Salt Fork (Catlin) 5:45.11 10
2 Lucas, Jaden FR Pontiac 5:45.22 8
3 Mellin, Madelyn FR Bradley-Bourbonnais 5:51.65 6
4 Thompson, Allison JR Danville 5:53.03 5
5 Dykstra, Mady SO Bradley-Bourbonnais 5:54.78 4
6 Fairbanks, Abigail SO Urbana 5:56.76 3
7 Koeppel, MaKayla SO Clinton 5:57.09 2
8 Miller, Sylvia FR Monticello 6:00.35 1
9 Thoroman, Olivia JR North Mac 6:07.10
10 Fernandez, Cleary JR ITW David Speer Academy 6:11.94
11 Kistner, Amelia FR Olympia 6:17.24
12 Stahr, Ellie JR St. Teresa 6:17.89
13 Larry, Colleen SO St. Teresa 6:22.99
14 Libman, Sophia SO Academy High 6:23.50
15 Hitchins, Amber JR Normal 6:24.39
16 Figueroa, Joselyn SO West Chicago 6:25.59
17 Quinlan, Anna JR Rantoul -

Women's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Manchester, Carly SR IC Catholic 11:57.21 10
2 Lord, Lexi FR Clinton 12:13.51 8
3 Mellin, Madelyn FR Bradley-Bourbonnais 12:24.34 6
4 Schutt, Brook SR Shelbyville 12:54.78 5
5 Jankowska, Helena FR West Chicago 13:09.34 4
6 Holland, Clare SR Clinton 13:20.74 3
7 Kistner, Amelia FR Olympia 13:28.71 2
8 Flores, Griselda SR ITW David Speer Academy 13:38.19 1
9 Libman, Sophia SO Academy High 13:53.71
10 Dossett, Izzy SR Pleasant Plains 13:57.06
11 Kreps, Gianna JR St. Thomas More 14:47.80

Women's 60m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Poke, TaNiya JR Rantoul 11.83
2 Steward, Ella FR Clinton 12.46
3 Keen, Layla FR Herscher 12.79
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Poulosky, Elena JR Urbana 11.55
2 Hemphill, Amerie FR Clinton 11.55
3 Louck, Peyton FR Eureka 11.59
4 Fann, Kourtney SO Olympia 12.32
5 Reynolds, Carly SO Clinton 12.43
6 Moreno, Julianna SO West Chicago 13.00
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shields, Nickiya FR Danville 11.44
2 Semmens, Payton SO Pontiac 11.59
3 Clark, Addison FR North Mac 12.05
4 Hubbs, Riley FR Bradley-Bourbonnais 12.73
5 Bryant, Khloe SO Normal 13.31
6 Hawk, Lucy JR Heyworth 15.13
7 Shields, Keely SO Cornerstone Christian 18.75
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lubala, Queen-Patricia SO Normal 10.99
2 Denning, Kyra FR Heyworth 11.26
3 Lipscomb, Sheilliyah SO Thornton Fractional South 11.40
4 Reyes, Isabel SR ITW David Speer Academy 11.60
5 Foreman, Melody JR Bradley-Bourbonnais 11.74
6 Lewis, Rheanna SR Thornton Fractional South 11.83
7 Samano, Juliana SR ITW David Speer Academy 12.21
8 Hannah, Rebekah SR North Mac 12.22
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Draper, Adeline SO West Chicago 10.23 3
2 Pitts, Jonnyse SR Kankakee 10.45
3 Jones, Neveah JR Danville 10.61
4 Warfield, Rashiya JR Thornton Fractional South 11.04
5 Wolters, Abigail FR Pleasant Plains 11.21
6 Correa, Janelly JR ITW David Speer Academy 11.38
7 Bigane, Mae SO IC Catholic 11.49
8 Sumrall, Myantai JR Bradley-Bourbonnais 12.37
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dixon, Brianna JR Rantoul 9.16 10
2 Kull, Maisie FR Shelbyville 9.96 8
3 Crawford, Emma FR North Mac 10.06 6
4 Keeran, Brynlee SR Salt Fork (Catlin) 10.10 5
5 McGee, Shelby JR Salt Fork (Catlin) 10.12 4
6 Shaffer, Nikkie SR Pleasant Plains 10.33 2
7 Chong, Sydney SR Normal 10.45 1
8 Logan, Shelby JR Eureka 10.53

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Urbana A Shamera Moore, Syniyah Quenga,
Tiarra Townsend-Cooper, Isabella Wallis
1:55.81 3
2 Clinton A Autumn Brinkoetter, Makenna Rauch,
Amerie Hemphill, Conley Schick
1:59.47
3 ITW David Speer Academy A Melanie Trejo, Ailne Cruz,
Brianna Stark, Janelly Correa
2:00.78
4 IC Catholic A Mae Bigane, Brooklyn Colegrove,
Lizzie Cook, Faith Laluya
2:07.21
5 Olympia A Emma Cook, Calli Leith,
Brooke Cummings, Erin Dederich
2:13.71
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Teresa A Charisma Bond, Starr Alcorn,
Riahna Woodland, Valerie Nutakor
1:57.04
2 Pontiac A Aaliyah Daily, Maria Long,
Payton Semmens, Sienna Metz
1:57.79
3 Pleasant Plains A Nikkie Shaffer, Julia Bergner,
Ella Pearce, Whitney Wilson
1:59.55
4 Arcola A Eva Hopkins, Emma Vasquez,
Jacey Kessler, Kelsey Moore
1:59.99
5 Danville A Nickiya Shields, Abby Decker,
Chazari Cooks, Oliva Williams
2:00.79
6 West Chicago A Sofia Schumann, Itzel Martinez,
Ramiah McElroy, Vanessa Munoz
2:04.62
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Bradley-Bourbonnais A Neveah Watson, Lundynn Carrell,
Jeri Terrell-McCullo, Sophia Decarlo
1:56.81 1
2 Tri-Valley A Taylor Jones, Casey Jones,
Kaelyn Thoele, Maddy Harris
2:00.15
3 Centennial A Jemima Nzeza, Sofia Hartmann,
Brooklynn Sweikar, Sifa Mondika
2:01.28
4 Shelbyville A Ella Storm, Trinity Wade,
Carmen Niemeyer, Emily Duckett
2:01.50
5 Heyworth A Taryn Strunk, Paige Ruppert,
Lucy Hawk, Kyra Denning
2:01.81
6 St. Thomas More A Alyson Clements, Erin Henkel,
Izzy Jimenez, Shannon Monahan
2:05.33
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kankakee A Saniah Stewart, Neveah Lowe,
Jakia Autman, Naomi Bey-Osborne
1:45.31 10
2 Rantoul A Bella Winningham, Brianna Dixon,
Aniya Emery, Tashay Jackson Roper
1:51.97 8
3 Thornton Fractional South A Laniya Porter, Jasonay Starkley,
Amiinah Haynes, Janiya Lucas
1:52.11 6
4 Eureka A Sophie Kaufman, Callie Schumacher,
Kayleigh Tharp, Laurel Munson
1:54.50 5
5 North Mac A Alexis Bowman, Addison Earley,
Kaelyn Swift, Emma Crawford
1:54.68 4
6 Normal A Sydney Chong, Carina Engst,
Anna Dunne, Jazmin West
1:56.63 2

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 ITW David Speer Academy A Ruby Bustamante, Brianna Stark,
Meisy Donis, Jocelyn Apaez
4:48.41
2 Danville A Neveah Jones, Nariah Woods,
Joelle Oglesby, Allison Thompson
5:13.11
3 Rantoul A Bella Winningham, Lakiya Williams,
Pascaline Phongo, TaNiya Poke
5:18.16
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Tri-Valley A Kaelyn Thoele, Maddy Harris,
Laney Nelson, Taylor Jones
4:46.69
2 Pontiac A Aaliyah Daily, Sienna Metz,
Maria Long, Jayonnah Einhaus
4:56.60
3 IC Catholic A Hayden James, Megan Van Koughnet,
Lizzie Cook, Carly Manchester
4:58.68
4 Bradley-Bourbonnais A Finley Westover, Sophia Decarlo,
Mady Dykstra, Myantai Sumrall
5:03.50
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Normal A Jordynn Griffin, Carina Engst,
Anna Dunne, Megan Metz
4:27.16 8
2 Shelbyville A Maisie Kull, Lily Woolery,
Ellie Nohren, Trinity Wade
4:31.81 4
3 Clinton A Lexi Lord, Amerie Hemphill,
Autumn Brinkoetter, Clare Holland
4:35.94 2
4 Cornerstone Christian A Aubree Kinzinger, Kate Hancock,
Lizzy Henard, Hayes Willard
4:40.70
5 Paxton-Buckley-Loda A Maisy Johnson, Sydney Pickens,
Grace McCoy, Trixie Johnson
4:43.66
6 Thornton Fractional South A Shamauri McNabb, Taylor Poole,
Camryn Holder, Qayla McGahee
5:13.17
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kankakee A Sydney Ramsey, Neveah Lowe,
Aniya Lewis, Naomi Bey-Osborne
4:16.83 10
2 Eureka A Sophie Kaufman, Grace Wegner,
Callie Schumacher, Laurel Munson
4:28.00 6
3 Pleasant Plains A Nikkie Shaffer, Katryna Tewes,
Megan Derrick, Abigail Wolters
4:28.92 5
4 Olympia A Melissa Bieber, Mallory Miller,
Kaylie Dare, Anna Bieber
4:33.85 3
5 Centennial A Noelle Hunt, Kaia Westray,
Brooklynn Sweikar, Sifa Mondika
4:40.67 1

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hunt, Noelle FR Centennial 4.93 10
2 Keeran, Brynlee SR Salt Fork (Catlin) 4.86 8
3 Munson, Laurel JR Eureka 4.82 6
4 Cooks, Na'Kyrah SO Kankakee 4.66 5
5 Frichtl, Lillie SR Paxton-Buckley-Loda 4.58 4
6 Nelson, Laney SO Tri-Valley 4.58 3
7 Long, Maria FR Pontiac 4.54 2
8 Watson, Neveah JR Bradley-Bourbonnais 4.53 1
9 Nutakor, Valerie SR St. Teresa 4.52
10 Cox, Callaway FR Salt Fork (Catlin) 4.51
11 Pearce, Ella SO Pleasant Plains 4.45
12 Brown, Paris SR Thornton Fractional South 4.41
13 Dunne, Anna JR Normal 4.32
14 Adams, Jadyn JR Shelbyville 4.25
15 Quenga, Syniyah FR Urbana 4.23
16 Tharp, Kayleigh FR Eureka 4.23
17 Porter, Laniya JR Thornton Fractional South 4.22
18 Decker, Abby SO Danville 4.20
19 Townsend-Cooper, Tiarra SR Urbana 4.19
20 Jackson Roper, Tashay JR Rantoul 4.19
21 Baptist, Brooklynn JR Kankakee 4.14
22 Wilson , Whitney SO Pleasant Plains 4.14
23 Autman, Jakia SR Kankakee 4.12
24 Staton, Madison FR Normal 4.00
25 Rauch, Makenna JR Clinton 3.96
26 Hilleary, Brianna SO Pontiac 3.96
27 Toler, Keira SO Centennial 3.95
28 Reynolds, Carly SO Clinton 3.91
29 Langellier, Carsyn SO Heyworth 3.85
30 Virgil, Britney SO Thornton Fractional South 3.81
31 Bultema, Haliegh FR North Mac 3.76
32 White, Caroline SO Shelbyville 3.75
33 Bryant, Khloe SO Normal 3.73
34 McAfee, Sydney SO Pleasant Plains 3.70
35 Durbin, Makenna SR Shelbyville 3.68
36 Hubbs, Riley FR Bradley-Bourbonnais 3.68
37 Chinski, Claire FR Herscher 3.61
38 Miller, Mallory FR Olympia 3.60
39 Culpepper, Baraka SO Academy High 3.58
40 Layng, Anna FR Paxton-Buckley-Loda 3.57
41 Foehr, Leah SO Clinton 3.29
42 Cruz, Ailne FR ITW David Speer Academy 3.19
43 Reyes, Isabel SR ITW David Speer Academy 3.07
44 Rivas-Parker, Monica SO Urbana 2.80
45 Lucas, Molly FR IC Catholic 2.68
46 Suastegui, Leila SO ITW David Speer Academy 2.31
47 Wonaroski, Hannah JR North Mac -
48 Woods, Nariah JR Danville -
49 Terrell-McCullom, Jeri SO Bradley-Bourbonnais -
50 Waller, Kali SO West Chicago -
51 Cook, Emma FR Olympia -

Women's Shot Put Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Jada SR Thornton Fractional South 8.31
2 Mbuyi, Keren JR Urbana 8.28
3 Duma, Ruth FR Centennial 8.15
4 Edwards, Ziniera SR Urbana 7.51
5 Fulcher, Karley SO Heyworth 7.17
6 Lange, Britnee FR North Mac 7.08
7 Stoner, Lennon SO Normal 6.66
8 McMillian, Maura SO Heyworth 6.46
9 Perez, Morgan SO Urbana 5.95
10 Darnell, Aajaelia FR Danville 5.61
11 Loftis, Cassie SO North Mac 5.51
12 McDonald, Samaya SO IC Catholic 5.21
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 James, Makayla SR Pleasant Plains 7.75
2 Williams, Mylashara FR Danville 7.65
3 Kiamana, Aurora JR Normal 7.40
4 Marry, Cassandra JR Fisher 7.40
5 Baker, Charlotte JR Herscher 7.17
6 Rollins, Alexandra FR Pleasant Plains 7.12
7 Stock, Eliza FR Pontiac 7.11
8 Longwell, Jayna SO Shelbyville 6.97
9 Fletcher, Mariah SO Pontiac 6.75
10 Corbin, Jac FR Rantoul 6.73
11 Hewerdine, Samantha FR Paxton-Buckley-Loda 6.69
12 Prosser, Kenna FR Shelbyville 6.42
13 Brown, Avarie FR Clinton 6.41
14 Denham, Eliza FR Eureka 5.58
15 Walder, Braelyn FR Eureka 5.36
16 Winstead, Ivy FR Cornerstone Christian 4.71
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morales, Andrea JR Rantoul 8.96 1
2 Hewerdine, Sara SR Paxton-Buckley-Loda 8.72
3 Arnold, Gabrielle JR Thornton Fractional South 8.49
4 Binnion, Jersey SR Shelbyville 8.46
5 Harmon, Valerie SO Thornton Fractional South 8.39
6 Redmon, Julie JR Pleasant Plains 8.38
7 Foehr, Leah SO Clinton 8.20
8 Magana, Sara SO ITW David Speer Academy 7.89
9 Hendershott, Rebekah JR Pontiac 7.75
10 Feliciana, Lidia FR Centennial 7.69
11 Christopher, Ella SO North Mac 7.67
12 Lagesse, Sad'e SR Kankakee 7.57
13 Filicsky, Brianna SO Salt Fork (Catlin) 7.01
14 Nance, Ulaya FR Centennial 6.89
15 Bramley, Rylee SO Tri-Valley 6.62
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Birge, Olivia SR Salt Fork (Catlin) 11.74 10
2 Clark, Cassidy SR Mt. Pulaski 11.36 8
3 Cleveland, Hannah SO Olympia 9.86 6
4 Oliveros-Gallardo, Ruth JR Normal 9.80 5
5 Graham, Payton SR Bradley-Bourbonnais 9.77 4
6 Earle, Alayna JR Clinton 9.75 3
7 Haywood, Mary JR ITW David Speer Academy 9.75 2
8 Fisher, Denareona SR Kankakee 8.92
9 Sutton, Tytiana SO Kankakee 8.87
10 Norton, Emma SO St. Teresa 8.87
11 Felton, Ki'Nya SO Bradley-Bourbonnais 8.73
12 Ecker, MaKenna SR Paxton-Buckley-Loda 8.50
13 Ritchie, Addison SR Tri-Valley 7.76
14 Vazquez, Itati SR ITW David Speer Academy 7.70
15 Graham, Reagan SO Bradley-Bourbonnais 6.89