2020-3-5Thurs Bureau Valley Coed Meet Indoors

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Samuels, Julian SR Wethersfield 7.07
2 Walk, Marshall SR Hall 7.25
3 Walters, Collyn JR Hall 7.35
4 Spencer, Drew JR Bureau Valley 7.68
5 Apostolos, Michael JR Fulton 7.82
6 Maness, Lukas SO Cambridge 8.00
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bond, Kaynen JR Wethersfield 7.43
2 Vanderploeg, Josh JR Fulton 7.65
3 Mueller, Taylor SR Cambridge 7.87
4 Goosens, Mason FR Bureau Valley 8.03
5 Lawson, Kaden SO Cambridge 8.08
6 Olson, Jett FR Galva 8.30
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gripp, Reece JR Wethersfield 7.73
2 Pannell, Jacob SR Fulton 8.04
3 Dean, Keanan SR Cambridge 8.23
4 Osborn, Nick FR Bureau Valley 8.68
5 Robinson, Nathan FR Galva 8.76
6 Jones, Tre SO Wethersfield 8.91
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kovacs, Lance JR Hall 8.10
2 Wherry, Carson FR Fulton 8.50
3 Parlier, Mark JR Hall 9.91

Men's 200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walk, Marshall SR Hall 24.30
2 Apostolos, Michael JR Fulton 25.31
3 Johnson, Jonah JR Bureau Valley 25.97
4 Bosi, Zack SO Hall 26.76
5 Torres, Andrew FR Wethersfield 28.14
6 Olson, Jett FR Galva 28.27
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vanderploeg, Josh JR Fulton 25.17
2 Chayer, Jarrett JR Wethersfield 27.20
3 Batten, Ayden FR Bureau Valley 27.56
4 Pruden, Paul SR Cambridge 27.69
5 Lange, Jackson FR Cambridge 30.27
6 Robinson, Nathan FR Galva 31.63
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McClelland, Max SR Wethersfield 28.07
2 Wherry, Carson FR Fulton 28.94
3 Harris, Noah SO Bureau Valley 29.01
4 Kesler, Josh SO Cambridge 30.46
5 Hernandez, Hunter JR Hall 30.96
6 Cramer, Ashton FR Galva 32.18
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Petrie, Sam SO Cambridge 28.96
2 Jones, Tre SO Wethersfield 29.73
3 Pessman, Daken FR Fulton 29.83
4 Osborn, Nick FR Bureau Valley 30.00
5 Parlier, Mark JR Hall 31.92

Men's 400m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wierzbicki, Mason SR Bureau Valley 55.55
2 Francis, Ryan FR Cambridge 59.92
3 Noyd, Alec SO Cambridge 1:01.36
4 Zuluaga, Endika SO Hall 1:03.28
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kessinger, Lucas SO Cambridge 1:01.01
2 McClelland, Max SR Wethersfield 1:03.12
3 Ritter, Joe SO Bureau Valley 1:04.53
4 Ford, Joel FR Fulton 1:06.05
5 Corral, Angel FR Wethersfield 1:09.62
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Jake FR Cambridge 1:11.26
2 Robinson, Nathan FR Galva 1:11.69
3 Peck, Austin SO Wethersfield 1:11.76

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Larson, Cal SR Galva 2:25.40
2 Earley, Aiden FR Wethersfield 2:36.36
3 Blair, Troy SR Bureau Valley 2:36.49
4 Alejos, Ted JR Hall 2:37.71
5 Lees, Joseph SR Fulton 2:56.95
6 Jacobs, Austin FR Wethersfield 3:14.38
7 Gerber, Adam JR Wethersfield 3:22.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rainwater, Taylor SO Bureau Valley 2:31.08
2 McDonough, Gavin FR Cambridge 2:44.23
3 Santiago, Yair FR Hall 2:46.78
4 Beck, Grant FR Cambridge 3:08.55
5 Samuelson, Jager SO Cambridge 3:23.85
6 Harrell, Jay FR Cambridge 3:41.37

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Earley, Austin SR Wethersfield 5:13.17
2 Larson, Cal SR Galva 5:28.67
3 Crowther, Kaden JR Hall 5:30.92
4 Yanez, Daniel SR Hall 5:31.19
5 House, Elijah FR Bureau Valley 5:50.98
6 Roth, Ben FR Bureau Valley 5:57.80
7 Kulisek, Zachary JR Wethersfield 6:27.80
8 Johnson, Eric JR Wethersfield 6:51.28
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Janson, Nick JR Cambridge 5:38.15
2 McKibbon, Coy FR Wethersfield 5:39.35
3 Alejos, Ted JR Hall 6:00.74
4 Bowers, Caden SR Cambridge 6:02.62
5 Larson, Kaden SR Cambridge 6:17.59
6 Keever, Joe JR Cambridge 6:35.11
7 Huizenga, Sam FR Fulton 6:37.59
8 Melow, Benny SR Cambridge 6:38.36

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chayer, Jarrett JR Wethersfield 10.63
2 Piccolo, Jerry JR Hall 10.73
3 Englehaupt, Tanner SO Hall 11.56

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nugent, Mac SR Bureau Valley 5' 8.0"
2 Sandoval, Jesse SO Wethersfield 5' 6.0"
3 Englehaupt, Tanner SO Hall 5' 6.0"
4 Apostolos, Michael JR Fulton 5' 6.0"
5 Nevarez, Kayleb FR Wethersfield 5' 4.0"
6 Bolin, Nevin SO Bureau Valley 5' 4.0"
7 Ritter, Joe SO Bureau Valley 5' 4.0"
8 Robbins, Nick SO Cambridge -
9 House, Elijah FR Bureau Valley -
10 Lange, Jackson FR Cambridge -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Savitch, Caleb SO Hall 11' 0.0"
2 Michlig, Jaden SO Bureau Valley 8' 0.0"
3 Castaneda, Alex SR Hall -
4 Batten, Ayden FR Bureau Valley -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wittmeyer, Alex FR Cambridge 5.33
2 Petrie, Sam SO Cambridge 5.13
3 Nodine, Carson SO Cambridge 4.92
4 McDonough, Gavin FR Cambridge 4.88
5 Harris, Noah SO Bureau Valley 4.71
6 Rainwater, Taylor SO Bureau Valley 4.44
7 Clepper, Logan SO Hall 4.20
8 Hernandez, Hunter JR Hall 3.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Samuels, Julian SR Wethersfield 6.88
2 Bond, Kaynen JR Wethersfield 6.28
3 Wierzbicki, Mason SR Bureau Valley 5.72
4 Bosi, Zack SO Hall 5.68
5 Gripp, Reece JR Wethersfield 5.64
6 Walters, Collyn JR Hall 5.45
7 Johnson, Jonah JR Bureau Valley 5.32

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bosi, Zack SO Hall 11.65
2 Bolin, Nevin SO Bureau Valley 10.78
3 Vincent, Chad JR Wethersfield 10.53
4 Piccolo, Jerry JR Hall 10.23
5 Torres, Andrew FR Wethersfield 9.78
6 Keever, Joe JR Cambridge 9.77
7 Blair, Troy SR Bureau Valley 9.27
8 Robinson, Branton SO Wethersfield 9.25
9 Smith, Ben JR Wethersfield -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Correll, Konner SR Fulton 39' 3.0"
2 Songer, Logan JR Wethersfield 37' 3.0"
3 Bringolf, Beau JR Cambridge 36' 11.0"
4 North, Jakob JR Fulton 35' 8.0"
5 Gustafson, Riley SR Cambridge 30' 3.0"
6 Johnson, Alex SR Cambridge 29' 8.0"
7 Olson, Jett FR Galva 29' 8.0"
8 Cramer, Ashton FR Galva 28' 1.0"
9 Earley, Aiden FR Wethersfield 27' 7.0"
10 Anderson, Ty FR Cambridge 26' 1.0"
11 Barman, Nick FR Cambridge 23' 7.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baltikauski, Aaron JR Hall 43' 1.0"
2 Dean, Keanan SR Cambridge 41' 7.0"
3 Lathouris, George JR Wethersfield 39' 0.0"
4 VanZuiden, Trae SR Fulton 38' 1.0"
5 VanHouten, DJ JR Cambridge 37' 6.0"
6 Foster, Matt JR Bureau Valley 35' 4.0"
7 Huizenga, Josh JR Fulton 34' 10.0"
8 Sandoval, Jesse SO Wethersfield 34' 1.0"
9 Hodge, Corbin SO Wethersfield 32' 0.0"
10 Bremer, Xander SO Wethersfield 31' 10.0"
11 Meirhaeghe, Drake JR Cambridge 29' 3.0"
12 Pruden, Paul SR Cambridge 28' 8.0"
13 Harrell, Jay FR Cambridge 17' 10.0"

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stoker, Emma SR Kaneland 8.25
2 Mahoney, Lauren SO Fulton 8.40
3 Paul, Anna JR Cambridge 8.46
4 Norsworthy, Emily FR Bureau Valley 8.83
5 Giacometti, Promise FR Hall 9.15
6 Stone, Lexi FR Galva 9.71
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carter, Alyjah SO Fulton 8.56
2 Johnson, Ahmaya JR Kaneland 8.82
3 Johnson, Kalynn SR Cambridge 9.07
4 Entas, Ella SO Bureau Valley 9.21
5 Croasdale, Sarah SR Hall 9.22
6 Yelm, Kali FR Galva 9.71
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Larkin, Allison SO Bureau Valley 8.91
2 Keeton, Emma SO Cambridge 9.01
3 Martin, Kiley JR Cambridge 9.23
4 Villalobos, Ariana SO Hall 9.31
5 Hultz, Madelyn SR Hall 9.48
6 Becker, Ashlyn SO Kaneland 9.78
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 VanZuiden, Hailey FR Fulton 9.20
2 Kruse, Cadence FR Bureau Valley 9.52
3 Heddergott, Paula SR Fulton 9.93

Women's 200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kolb, Kamryn JR Bureau Valley 27.66
2 Johnson, Ahmaya JR Kaneland 31.58
3 Johnson, Kalynn SR Cambridge 31.89
4 Shapiama, Mariana SO Kaneland 32.31
5 Villalobos, Ariana SO Hall 32.50
6 Warner, Taylor JR Galva 34.52
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mahoney, Lauren SO Fulton 28.48
2 Lehman, Julia SR Fulton 29.04
3 Cook, Regan JR Bureau Valley 31.89
4 Casford, Jennifer FR Hall 32.33
5 Nelson, Kennedy SR Cambridge 33.06
6 Jones, Olivia FR Galva 34.03
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carter, Alyjah SO Fulton 31.53
2 Warren-Anderson, Hallica SO Cambridge 31.93
3 Peterson, Cassidy FR Bureau Valley 33.37
4 Galetti, Makenzie JR Hall 35.03
5 Kruse, Cadence FR Bureau Valley 35.75
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Yarbrough, Olivia SO Kaneland 28.83
2 Bielema, Lara SO Fulton 29.36
3 Brandl, Teia JR Kaneland 32.40
4 Jones, Katlynn SO Cambridge 34.89

Women's 400m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schipper, Emily SR Fulton 1:04.64
2 Stoker, Emma SR Kaneland 1:05.31
3 Andrae, Lindsey FR Kaneland 1:07.45
4 Norman, Sadie SR Fulton 1:13.25
5 Norman, Sydney SR Fulton 1:13.99
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kuffel, Riley JR Kaneland 1:07.87
2 Ullrich, Victoria SO Hall 1:15.98
3 Entas, Ella SO Bureau Valley 1:16.69
4 Sobin, Violet SO Hall 1:17.73
5 Hulsing, Jillian FR Bureau Valley 1:18.80
6 Diebolt, Lola SO Bureau Valley 1:28.61
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Olivia FR Galva 1:19.27
2 Watt, Alex SO Cambridge 1:24.70

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Franklin, Olivia JR Kaneland 2:47.22
2 Egert, MacKenzie JR Kaneland 2:49.14
3 Langloss, Evie SO Fulton 2:50.09
4 Gonnella, Allison FR Kaneland 2:50.51
5 Mederich, Amanda SO Kaneland 2:53.36
6 Hunt, McKenzie FR Bureau Valley 3:06.74
7 Backer, Alicia SR Bureau Valley 3:22.14
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Downing, Kendra FR Cambridge 2:46.89
2 Butzman, Mayah FR Kaneland 2:55.43
3 Stoecker, Kara SO Fulton 3:20.24
4 Olson, Tobi SO Cambridge 3:25.43

Women's 1600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richtman, Rachel SR Kaneland 5:22.64
2 Reyes, Yovanna SO Hall 6:25.09
3 Nosek, Caroline SO Kaneland 6:32.88
4 Polakowski, Allison JR Kaneland 6:46.46
5 Hunt, McKenzie FR Bureau Valley 6:48.58
6 Zwick, Amber FR Kaneland 6:49.22
7 Cohoon, Caitlin FR Kaneland 6:50.84
8 Backer, Alicia SR Bureau Valley 7:20.77
9 Losey, Ruth FR Cambridge 7:21.28
10 Mayer, Cassie SO Cambridge 7:33.81
11 Bennett, Mollie SO Cambridge 7:36.30

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thyne, Abbigail SO Fulton 10.35
2 Bielema, Lara SO Fulton 10.65
3 Byrd, Danialle FR Hall 11.86
4 Galvez, Giselle FR Kaneland 11.90
5 Galetti, Makenzie JR Hall 12.41
6 Alvarez, Stephanie JR Kaneland 12.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrow, Madison SR Bureau Valley 10.64
2 Nordstrom, Ashley SO Bureau Valley 10.92
3 Peterson, Cassidy FR Bureau Valley 12.59
4 Keutzer, Emalyn JR Hall 13.17
5 Ehlers, Sami FR Cambridge 14.37
6 Jones, Katlynn SO Cambridge 15.46

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Lauren JR Cambridge 5' 1.0"
2 Norman, Sydney SR Fulton 4' 10.0"
3 Galvez, Giselle FR Kaneland 4' 10.0"
4 Aber, Jade JR Bureau Valley 4' 10.0"
5 Seaton, Taylor SO Kaneland 4' 8.0"
6 Johnson, Kalynn SR Cambridge 4' 8.0"
7 Christakes, Lyla FR Kaneland 4' 4.0"
8 Marshall, Katherine FR Kaneland 4' 4.0"
9 Hulsing, Jillian FR Bureau Valley 4' 2.0"
10 Byrd, Danialle FR Hall 4' 2.0"
11 Jones, Katlynn SO Cambridge 4' 0.0"
12 Ehlers, Sami FR Cambridge -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Phillipp, Jessica FR Kaneland 8' 0.0"
2 Morrow, Madison SR Bureau Valley 7' 6.0"
3 Bohm, Molly SR Bureau Valley 7' 6.0"
4 Nordstrom, Ashley SO Bureau Valley 6' 0.0"
5 Marquez, Lexie SO Bureau Valley -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kaiser, Sarah FR Galva 4.18
2 Biala, Emily FR Kaneland 3.99
3 Larkin, Allison SO Bureau Valley 3.89
4 Jones, Jayden FR Hall 3.86
5 Martin, Kiley JR Cambridge 3.71
6 Heddergott, Paula SR Fulton 3.49
7 VanZuiden, Hailey FR Fulton 3.36
8 Ables, Jordan SR Cambridge 3.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kolb, Kamryn JR Bureau Valley 5.39
2 Lehman, Julia SR Fulton 4.97
3 Konneck, Carly SR Bureau Valley 4.67
4 Yarbrough, Olivia SO Kaneland 4.66
5 Norsworthy, Emily FR Bureau Valley 4.34
6 Johnson, Ahmaya JR Kaneland 4.31
7 Gazo, Mikayla SO Fulton 4.26
8 Falk, Ava SO Kaneland 4.11
9 Rodgers, Tressa SR Galva 3.98
10 Cooper, Kassidy SO Cambridge 3.65

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Konneck, Carly SR Bureau Valley 9.60
2 Johnson, Kalynn SR Cambridge 9.47
3 Aber, Jade JR Bureau Valley 9.39
4 Norman, Sara SR Fulton 8.91
5 Marshall, Katherine FR Kaneland 8.81
6 Kerry, Madeline FR Kaneland 8.78
7 Adams, Addison JR Kaneland 8.73
8 Jones, Jayden FR Hall 8.55
9 Falk, Ava SO Kaneland 8.34

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Peeler, Abby JR Kaneland 39' 8.0"
2 York, Brooke JR Bureau Valley 34' 2.0"
3 Nordstrom, Ashley SO Bureau Valley 33' 2.0"
4 Rohlman, Olivia SO Kaneland 32' 5.0"
5 Warren-Anderson, Hallica SO Cambridge 32' 5.0"
6 Janecek, Marisa SO Kaneland 29' 2.0"
7 Bradshaw, Lexi JR Kaneland 28' 11.0"
8 Maher, Hannah SO Cambridge 26' 0.0"
9 Stahl, Julia SR Galva 25' 10.0"
10 Kasap, Lauren SR Kaneland 25' 10.0"
11 Bielema, Lara SO Fulton 23' 5.0"
12 Rentzow, Bentje SR Fulton 22' 1.0"
13 Kruse, Cadence FR Bureau Valley 22' 0.0"
14 Valadez, Jasmine SO Hall 21' 1.0"
15 Hulick, Cadence SO Cambridge 20' 4.0"
16 Frederick, Livie FR Fulton 20' 3.0"