Jacksonville HS Indoor Class A

Scores:
Men's Score
Carthage44
St. Joseph-Ogden39
Auburn38
Shiloh32
Pleasant Plains32
Williamsville30
Maroa-Forsyth29
Carlinville26
Pittsfield25.5
Tremont22
Sangamon Valley22
Litchfield21
Athens19
Hillsboro18
Knoxville17
Rushville-Industry14
Alton Marquette13
Shelbyville11
Dupo10
Astoria8
PORTA8
New Berlin8
Warsaw8
Liberty8
Routt8
Father McGivney Catholic8
Meredosia-Chambersburg6
Virden4.5
Deer Creek-Mackinaw4
Unity (Mendon)4
Illini Bluffs3
Steeleville2
St. Teresa2
Wesclin2
 
Women's Score
Liberty52
Wesclin49
Alton Marquette37
Okaw Valley37
Knoxville32
St. Teresa30.33
Williamsville29
Carthage27.5
Tremont25
New Berlin22
Pittsfield20
Litchfield18
Bushnell-Prairie City18
Pleasant Plains17
Athens17
Carlinville16
Unity (Mendon)15.5
Hillsboro14
Dupo11
PORTA9
Maroa-Forsyth8
Routt8
Virden7
Astoria6.33
Midwest Central6
Heyworth4
Illini Bluffs4
Shelbyville3.33
Springfield Lutheran2
Auburn1

Men's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crosby, Braden JR Maroa-Forsyth 6.84 10
2 Cosgriff, Alex SR Routt 6.89 8
3 Childers, Kaleb SR Athens 6.89 6
4 Grimsey, Brayden SR St. Joseph-Ogden 6.90 5
5 Fry, Coulter JR Carthage 6.98 4
6 Leon, Nick JR Carthage 7.00 3
7 Kmett, Parker JR Pleasant Plains 7.06 2
8 Allen, Kreeden JR Rushville-Industry 7.10 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kmett, Parker JR Pleasant Plains 7.05
2 Wickline, Braden JR Sangamon Valley 7.09
3 Yelliott, Lane FR Pittsfield 7.31
4 Trask, Harrison SO Heyworth 7.34
5 guerin, nick JR Alton Marquette 7.50
6 Liggett, Clayton JR Tremont 7.55
7 Hastings, Chandler SR PORTA 8.42
8 Okra, Oscar FR Warsaw -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fry, Coulter JR Carthage 7.02
2 Donaldson, Cole SR Auburn 7.13
3 Ward, Christian JR Rushville-Industry 7.24
4 Garsnett, Conner SO Wesclin 7.38
5 Kinder, Austin FR Dupo 8.04
6 Turpin, Michael FR Astoria -
7 Althide, Kaden JR Warsaw -
8 Threnn, Quinton SO Hillsboro -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Childers, Kaleb SR Athens 6.95
2 Leon, Nick JR Carthage 7.00
3 Veesenmeyer, Jayden FR Pleasant Plains 7.09
4 Patton, Mason SO Carlinville 7.23
5 Rehbein, Alex JR Auburn 7.31
6 Dolbeare, Carter FR Pleasant Hill 7.81
7 Ravellette, Ben FR Okaw Valley 8.78
8 Gause, Jaquan FR Virden -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Grimsey, Brayden SR St. Joseph-Ogden 6.97
2 McCoy, Joseph SR Madison 7.25
3 McKee, Jason FR Pittsfield 7.30
4 Shragal, Jonas JR Knoxville 7.31
5 Meyers, Brenden JR Athens 7.50
6 Hunt, John JR Shiloh 7.57
7 Bauser, AJ JR Cuba 7.58
8 Miller, Colton SR Shelbyville 7.61
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cosgriff, Alex SR Routt 6.90
2 Allen, Kreeden JR Rushville-Industry 7.01
3 Williams, Landon FR New Berlin 7.42
4 Ohler, Ian SO Heyworth 7.54
5 Kull, Kade JR Shelbyville 7.59
6 Pedraza, Mason SR Midwest Central 7.69
7 Hildebrand, Brady FR Virginia 8.10
8 Rushing, Eli FR Steeleville 8.13
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williams, Kalen JR Alton Marquette 7.08
2 Luce, David FR Williamsville 7.09
3 Turpin, Josh SO Astoria 7.12
4 Belcher, Dayton JR Litchfield 7.13
5 Bosio, Felipo SR Shiloh 7.42
6 Krause , Cameron SO Father McGivney Catholic 8.04
7 Hatley, Alejandro FR Tremont 8.13
8 Parlier, Brett SO Virginia 9.54
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wagner-Dillman, Aaron JR St. Joseph-Ogden 7.23
2 Boomer, Eric SR Okaw Valley 7.24
3 Gleason, Stephen JR Williamsville 7.27
4 Gaston, Trey SO Lewistown 7.53
5 Conaway , Brylin FR Sangamon Valley 7.94
6 Coleman, David JR Steeleville 7.95
7 Hamblin, Tucker SR PORTA 9.10
8 Welch, Russel SO Meredosia-Chambersburg -
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Mershon, Caleb SO Unity (Mendon) 7.12
2 Guo, Harrison FR Maroa-Forsyth 7.36
3 Longhta, Luke SR New Berlin 7.41
4 Corey, Dennis FR Virden 7.71
5 Huber, Jacob FR Father McGivney Catholic 7.75
6 Neice, Colby FR Routt 7.76
7 Hinton, Will JR Deer Creek-Mackinaw 8.10
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Crosby, Braden JR Maroa-Forsyth 6.75
2 Cleaver, Mitchell JR Deer Creek-Mackinaw 7.12
3 Sims, Thomas JR Carlinville 7.27
4 Monahan, Liam JR Pawnee 7.36
5 Boyle, Jonah JR Cuba 7.36
6 Goedeke, Jackson FR Gibault Catholic 7.70
7 Thompson, Reese FR Pleasant Hill 8.26
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Duesterhaus, Benet JR Unity (Mendon) 7.06
2 Jones, Joshua SO Madison 7.15
3 Clary, Blayne FR Lewistown 7.22
4 Taylor, Jacob JR Dupo 7.52
5 Murphy, Mason JR Meredosia-Chambersburg 7.54
6 Johnson, Orlando FR Springfield Lutheran 7.66
7 Wall, Colton SR Litchfield 7.93

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eveland, Ben SO Virginia 31.86
2 Shipley, Ezekiel JR PORTA 38.54
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pierce, Andrew FR Warsaw 28.22
2 Hoing, Landon JR Unity (Mendon) 29.33
3 Thompson, Reese FR Pleasant Hill 29.92
4 Workman, Riddick FR Virginia 30.20
5 Joellenbeck, Ben FR Father McGivney Catholic 31.71
6 Hamblin, Tucker SR PORTA 32.97
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bauser, AJ JR Cuba 26.92
2 Dolbeare, Carter FR Pleasant Hill 27.48
3 Davis, Joe FR Virden 27.69
4 Moore, Gunnar JR Steeleville 28.39
5 Allison, Tanner JR Steeleville 28.70
6 Blankenship, Payton FR Virden 33.22
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rehbein, Alex JR Auburn 26.21
2 Mills, Daryen FR Warsaw 28.03
3 Turpin, Nick JR Astoria 28.72
4 Helfrich, Andrew SO Pawnee 28.95
5 Threnn, Quinton SO Hillsboro -
6 Mathis, Braydin FR Deer Creek-Mackinaw -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turpin, Josh SO Astoria 25.77
2 Denning, Braden FR Heyworth 27.08
3 Monahan, Liam JR Pawnee 27.19
4 McQuillen, Nathan SR Unity (Mendon) 28.29
5 Wall, Colton SR Litchfield 29.38
6 Goldring, Matthew JR Lewistown -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Howell, Kevin FR New Berlin 26.30
2 Adams, Luke JR Athens 26.32
3 Clampitt, Braden SO St. Joseph-Ogden 27.38
4 Pardi, Clayton JR Shiloh 28.65
5 Mealey, Kaden SO Heyworth 29.90
6 Taylor, Jacob JR Dupo -
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beltremea, Noah JR Father McGivney Catholic 25.89
2 Cummings, Charles SO Knoxville 27.15
3 Goedeke, Jackson FR Gibault Catholic 27.26
4 Kull, Kade JR Shelbyville 27.38
5 Yancy, Kyle JR Dupo -
6 Clary, Blayne FR Lewistown -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stone, Bryan JR Sangamon Valley 25.56
2 Blumeyer, Lucas FR Deer Creek-Mackinaw 25.93
3 Etter, Jakob FR Rushville-Industry 25.99
4 Tirey, Flynn FR New Berlin 26.84
5 Sipes, Adam FR Rushville-Industry 27.16
6 Boyle, Jonah JR Cuba -
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scherff, Owen SO Gibault Catholic 25.32
2 Land, Matthew SO Midwest Central 25.80
3 Sims, Thomas JR Carlinville 25.97
4 Isbell, Matthew SO Tremont 27.10
5 Neice, Colby FR Routt 27.86
6 Belcher, Dayton JR Litchfield -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Girardin, Alex FR Liberty 25.86
2 Heinecke, Gavin SR Liberty 26.07
3 Minnis, Trentin SR Shelbyville 26.98
4 Page, Austin SO Hillsboro 27.68
5 Jones, Lamario SR Madison -
6 Stewart, Javion FR Madison -
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Partington, Orion JR Wesclin 25.23
2 Harker, James JR Midwest Central 25.33
3 Yelliott, Lane FR Pittsfield 25.97
4 Kattenbraker, Jason SR Wesclin 26.34
5 guerin, nick JR Alton Marquette 26.38
6 Johnson, Orlando FR Springfield Lutheran 27.79
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Austin SO Maroa-Forsyth 25.08 1
2 Williams, Kalen JR Alton Marquette 25.22
3 Western, Jack FR Pleasant Plains 26.45
4 Liggett, Clayton JR Tremont 27.07
5 Grimsey, Brayden SR St. Joseph-Ogden -
6 Kmett, Parker JR Pleasant Plains -
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olysav, Max JR Williamsville 23.95 6
2 Fry, Coulter JR Carthage 24.72 5
3 Wickline, Braden JR Sangamon Valley 24.81 4
4 Childers, Kaleb SR Athens 24.86 3
5 Voights, Braden SR Williamsville 25.15
6 Drake, Mason JR Carlinville -
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crosby, Braden JR Maroa-Forsyth 23.29 10
2 Hunt, Ramsey SR Shiloh 23.39 8
3 Donaldson, Cole SR Auburn 24.97 2
4 Howland, Logan JR Pittsfield 25.18
5 Leon, Nick JR Carthage 25.67
6 Cosgriff, Alex SR Routt -

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kenyon, Aidan FR Cuba 1:17.83
2 Stead, Mathew JR Cuba 1:22.58
3 Ontis, Zach FR Pleasant Hill -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Tommy JR Rushville-Industry 1:00.78
2 Stewart, Colton SO Alton Marquette 1:01.13
3 Muench, Zach SR New Berlin 1:01.74
4 Hernandez, Adam FR Pawnee 1:04.10
5 Range, Jack SR Gibault Catholic 1:07.83
6 Workman, Riddick FR Virginia 1:08.87
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rice, Ethan SO Shelbyville 59.46
2 Bakunas, Jason FR Auburn 1:00.56
3 Trammel, Lane SO Wesclin 1:01.64
4 Hoots, Kohen FR Routt 1:01.93
5 Corey, Dennis FR Virden 1:03.33
6 Wood, Connor JR Okaw Valley 1:07.30
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kern, Jackson FR Auburn 57.87 2
2 Linkous, Asher SR Alton Marquette 59.16
3 Adams, Luke JR Athens 1:00.68
4 Muehlher, Jacob SR Gibault Catholic 1:01.22
5 Reese, Antonio JR Pleasant Plains 1:01.89
6 Davis, James JR Virden -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Doiron, Ronin SR Steeleville 1:01.77
2 Koonce, Brayden SR Dupo 1:02.24
3 Nolan, Isaac FR Knoxville 1:02.43
4 Stedman, Logan FR Tremont 1:02.70
5 West, Michael SO Tremont 1:03.12
6 Ross, Skyler FR Dupo 1:09.17
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Russell, Matthew FR Williamsville 58.51
2 Adams, Dylan SR Warsaw 59.36
3 Knowles, Colton SO Deer Creek-Mackinaw 1:00.06
4 Kerwin, Justin SO Springfield Lutheran 1:02.19
5 Land, Matthew SO Midwest Central -
6 Page, Austin SO Hillsboro -
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hess, John Ross SO Lewistown 58.45
2 Bateman, Will FR Virginia 58.85
3 Richards, Brock FR Maroa-Forsyth 1:00.39
4 Phillips, Jared SR Steeleville 1:02.90
5 Beecher, Kennon SO Hillsboro -
6 Harker, James JR Midwest Central -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pointer, Chance JR Carlinville 58.08 1
2 Whiteman, Kaeden SR Lewistown 58.41
3 Dupy, Andrew JR Father McGivney Catholic 58.97
4 Brasel , Zach SR Father McGivney Catholic 59.60
5 Triplett, Josh SR Rushville-Industry 59.70
6 Haney, Reece SR Heyworth -
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Brennan JR Sangamon Valley 55.48 6
2 Anderson, Cannon SR PORTA 55.68 5
3 Couch, Max JR Pittsfield 56.58 3
4 Bosio, Felipo SR Shiloh 58.15
5 Williams, Jack SO Heyworth -
6 Jones, Joshua SO Madison -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crow, Cameron SO Litchfield 54.56 10
2 McDowell, Matt SO Carthage 54.98 8
3 Hunt, Cecil SO Unity (Mendon) 56.08 4
4 Goodenow, James SR Athens 58.47
5 Crosby, Braden JR Maroa-Forsyth -
6 Vanliew, Ethan SO St. Joseph-Ogden -

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Albritton, Tayte SO Deer Creek-Mackinaw 2:28.26
2 Simoni, Carlos SR Gibault Catholic 2:34.21
3 Hogan, Nick SO Virden 2:36.54
4 Bradbury, Aidan SO Pawnee 2:37.33
5 Rebbe, Nick SR PORTA 2:37.36
6 Campbell, Javon FR Madison 2:42.79
7 DelaCruz, Alex SO Litchfield 2:44.79
8 Beatte, Zach SR Dupo 2:46.60
9 Embley, Eli JR Virginia 2:47.31
10 Stone, Alex SO New Berlin 2:47.94
11 Helfrich, Andrew SO Pawnee 2:48.59
12 Peters, Jacob SR Routt 2:50.22
13 Trask, Ethan FR Heyworth 2:51.20
14 Kenyon, Aidan FR Cuba 2:57.36
15 Stead, Mathew JR Cuba 3:24.26
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Cannon SR PORTA 2:15.59
2 Glasgow, Avery FR Williamsville 2:22.66
3 Richards, Brock FR Maroa-Forsyth 2:22.83
4 Chaney, Kevin SO Midwest Central 2:24.74
5 Fluelen, Greg SR Sangamon Valley 2:27.79
6 Donagher, Clayton FR Steeleville 2:28.92
7 Cherry, Colt SO Virden 2:29.15
8 Fansworth, Luke SO Williamsville 2:29.67
9 Malloy, Brandon FR Litchfield 2:29.86
10 Hoots, Kohen FR Routt 2:29.97
11 Hoehn, Eli FR Auburn 2:30.01
12 Harmon, Camden SR Shiloh 2:30.22
13 Vonlankin, Tyler FR Shiloh 2:30.48
14 Coney, Damien SO Okaw Valley 2:34.62
15 Olive, Kaden JR Springfield Lutheran 2:47.51
16 Kuhl, Brady SO Wesclin -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ozier, Preston JR Okaw Valley 2:16.40
2 Beck, Breyton SO Shelbyville 2:17.15
3 Gruenke, Cole FR Wesclin 2:19.63
4 Muehlher, Jacob SR Gibault Catholic 2:19.77
5 Frappier, Zeke JR Pleasant Plains 2:21.37
6 Kernaghan, Cameron FR St. Teresa 2:22.17
7 Knous, Parker JR Meredosia-Chambersburg 2:26.07
8 Orwig, Kieth SR Rushville-Industry 2:26.99
9 Scarbrough, Keyonte JR Dupo 2:27.84
10 Miller, Will JR Shelbyville 2:35.73
11 Foster, Elijah SR Auburn 2:36.67
12 Elam, Gavin SR Hillsboro 3:03.27
13 Miloser, Dakota JR Maroa-Forsyth -
14 Harris, Kevin JR Madison -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dagner, Ray JR Steeleville 2:12.56 2
2 Zirbelbach, Stone SR Pleasant Hill 2:14.94
3 Morris, Jacob JR Alton Marquette 2:15.25
4 Kernaghan , Caleb FR St. Teresa 2:16.88
5 Fox, Tanner JR Father McGivney Catholic 2:18.21
6 Goodenow, Joe SR Athens 2:19.49
7 Hoving, Micah FR Tremont 2:19.89
8 Crook, Dillon JR Rushville-Industry 2:19.91
9 Stegall, Luke SO St. Joseph-Ogden 2:20.45
10 Butcher, Reece SO New Berlin 2:23.00
11 Corrigan, Levi SR Unity (Mendon) 2:30.34
12 Brisch, Chauncy FR Sangamon Valley 2:30.53
13 Williams, Cale SR Carlinville -
14 Wolfersberger, Logan JR St. Joseph-Ogden -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sunley, Nick SR Pleasant Plains 2:06.12 10
2 Jones, Isaac SO Astoria 2:06.62 8
3 Brown, Clayton JR Tremont 2:07.38 6
4 Hensley, Christian SR Knoxville 2:09.65 5
5 Kirkham, Cole SO Carthage 2:10.94 4
6 Creek, Lucas SR Illini Bluffs 2:10.98 3
7 Guthrie , Tyler JR Father McGivney Catholic 2:13.92 1
8 Rummerfield, Jacob SR Alton Marquette 2:15.64
9 Presser, Jacob SR Unity (Mendon) 2:18.59
10 Mudd, Drake FR Carthage 2:28.14
11 Johnson, Colby SR Deer Creek-Mackinaw -
12 Roper, Briley SR Carlinville -
13 Bateman, Will FR Virginia -

Men's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weimer, Brayden JR Virginia 5:43.40
2 Shultz, Paden JR Gibault Catholic 5:57.71
3 Heironimus, Jacob FR New Berlin 6:09.43
4 Bradbury, Aidan SO Pawnee 6:13.98
5 Boston, Hunter SR Carthage 6:15.06
6 Taylor, Peter FR Dupo 6:15.17
7 Hudson, Trevor FR Virginia 6:15.27
8 Promssrinimit, Moss JR Gibault Catholic 6:21.47
9 Miller , Owen FR Okaw Valley 6:25.42
10 Boensel, Ayden FR PORTA 6:26.04
11 Peterson, Connor SO PORTA 6:28.70
12 Moore, Alexander SO Cuba 6:32.10
13 Birdsell, Jason SR Routt 6:32.72
14 Powell, Cole SO Cuba 6:37.97
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zirbelbach, Stone SR Pleasant Hill 5:05.02
2 Kreipe, Colin SO Carlinville 5:19.11
3 Klug, Elijah FR Springfield Lutheran 5:20.57
4 Velchek, Martin FR St. Teresa 5:26.88
5 Chaney, Kevin SO Midwest Central 5:28.11
6 Davis, Brayden SO Litchfield 5:30.69
7 Rivas, Juan JR Dupo 5:33.07
8 Rybak, Evan FR Father McGivney Catholic 5:53.96
9 Stienkamp, Zach SO Unity (Mendon) 5:55.79
10 Fluelen, Greg SR Sangamon Valley 6:07.37
11 Olive, Kaden JR Springfield Lutheran 6:20.28
12 Ufkes, Ethan FR Warsaw -
13 Divjak, Jacob SO Auburn -
14 Ingles, Hunter SR Rushville-Industry -
15 Campbell, Javon FR Madison -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, Jacob JR Alton Marquette 5:06.08
2 Dagner, Ray JR Steeleville 5:08.04
3 Moore, Logan SR Heyworth 5:09.76
4 Goodenow, Joe SR Athens 5:10.81
5 Flannigan, Riley SO Pleasant Plains 5:12.16
6 Seaver, Nick JR Rushville-Industry 5:12.75
7 Giacomini, Daniel FR Williamsville 5:13.01
8 Biesenthal, Robby FR New Berlin 5:13.34
9 Petty, Ross JR Shiloh 5:14.00
10 Miller, Grant JR Wesclin 5:24.84
11 Ozier, Preston JR Okaw Valley 5:25.03
12 Rigsby, Eithan SR Litchfield 5:28.95
13 Knous, Parker JR Meredosia-Chambersburg 5:33.83
14 Donagher, Clayton FR Steeleville 5:33.86
15 Weihe, Justin SO Wesclin 5:56.20
16 Owens, Karsten SR Sangamon Valley -
17 Boggs, Devin SR Lewistown -
18 Nix, Sam SR Routt -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McIntyre, Noah SR Athens 4:35.19 10
2 Sheppard, Miles SO Warsaw 4:37.77 8
3 Mattsey, Brandon JR St. Joseph-Ogden 4:44.04 6
4 Sumer, Leland SR Tremont 4:50.05 5
5 Moore, Braden SR Pleasant Plains 4:54.71 4
6 Firnhaber, Phoenix SO Shelbyville 4:54.89 3
7 Arhing , Brandon JR Father McGivney Catholic 4:54.93 2
8 Newton, Eli JR Carthage 4:55.32 1
9 Penry, Noah JR Heyworth 4:55.55
10 Creek, Lucas SR Illini Bluffs 4:55.86
11 Sanders, Ben JR Deer Creek-Mackinaw 4:56.01
12 Ohl, Tyler SR St. Teresa 4:57.12
13 Poe, Eric SR St. Joseph-Ogden 5:02.23
14 Voss, Zach JR Tremont 5:03.06
15 Wilkins, Kolin JR Deer Creek-Mackinaw 5:05.07
16 Rohdemann, Cody SR Shelbyville 5:11.99
17 Horn, Evan SR Williamsville 5:17.53
18 Presser, Jacob SR Unity (Mendon) -

Men's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Derhake, Joseph JR Auburn 8.53 10
2 Toberman, Trevor SR Hillsboro 8.65 8
3 Kern, Jackson FR Auburn 8.80 6
4 Hampton, Connor JR Alton Marquette 8.90 5
5 Willson, Ryan SO Williamsville 8.92 4
6 Heinecke, Gavin SR Liberty 8.98 3
7 Wentzel, Robbie SR Sangamon Valley 9.17 2
8 Smith, Gage FR Shelbyville 10.22 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kern, Jackson FR Auburn 8.70
2 Hampton, Connor JR Alton Marquette 8.87
3 Heinecke, Gavin SR Liberty 9.04
4 Wentzel, Robbie SR Sangamon Valley 9.33
5 Owens, Gabe SO Sangamon Valley 9.55
6 Cain, Nathan SO Pleasant Plains 9.94
7 Rheude, Colby SR Virden 10.44
8 Morris, Jett SO St. Joseph-Ogden 10.59
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Toberman, Trevor SR Hillsboro 8.86
2 Willson, Ryan SO Williamsville 8.95
3 Hampton, Peyton SO Lewistown 9.76
4 Antonacci, Matthew FR Williamsville 9.82
5 Coleman, Kaleb SR Dupo 9.94
6 Franzen, Egan SO Maroa-Forsyth 10.55
7 Bringolf, Kole JR Athens 10.75
8 Kelley, Ashton JR PORTA 11.34
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rice, Ethan SO Shelbyville 9.72
2 McGinity, Brayden JR Carthage 9.74
3 Scherff, Owen SO Gibault Catholic 9.78
4 Jackson, Will FR Routt 9.97
5 Beltremea, Noah JR Father McGivney Catholic 10.52
6 Hernandez, Adam FR Pawnee 10.65
7 Clampitt, Braden SO St. Joseph-Ogden 13.14
8 Danner, Christian FR Rushville-Industry -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Derhake, Joseph JR Auburn 8.65
2 Smith, Gage FR Shelbyville 9.54
3 Bruner, Anthony SR Steeleville 9.56
4 Jackson, Cole JR Carthage 9.58
5 Ragan, Andrew JR Maroa-Forsyth 9.98
6 Ruiz, Tony SR Routt 10.24
7 Hildebrandt, Caleb SR Okaw Valley 12.26

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Routt A Alex Cosgriff, Colby Neice,
Sam Nix, Jason Birdsell
1:46.25
2 Astoria A Michael Turpin, Nick Turpin,
Isaac Jones, Timothy Klinger
1:48.38
3 PORTA A Carter Olsen, Ashton Kelley,
Tanner Treseler, Noah Wiseman
1:54.46
4 Virginia A Will Bateman, Brayden Weimer,
Trevor Hudson, Riddick Workman
1:55.58
5 Steeleville A Jared Phillips, Tanner Allison,
David Coleman, Gunnar Moore
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Wesclin A Orion Partington, Jason Kattenbraker,
Jaime Kattenbraker, Cale Frisse
1:41.50 2
2 Litchfield A Dayton Belcher, Cameron Crow,
Will Carlile, Jefferson Thomas
1:41.51 1
3 Midwest Central A James Harker, Matthew Land,
Kevin Chaney, Mason Pedraza
1:45.03
4 Dupo A Kyle Yancy, Kaleb Coleman,
Jacob Taylor, Xavier Johnson
1:47.51
5 Springfield Lutheran A Orlando Johnson, Elijah Klug,
Mason Kooi, Justin Kerwin
1:52.21
6 Father McGivney Catholic A Noah Beltremea, Cameron Krause ,
Ben Joellenbeck, Jacob Huber
1:53.25
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Carlinville A Mason Patton, Mason Drake,
Thomas Sims, Dustin Roberts
1:42.89
2 Lewistown A Matthew Goldring, Blayne Clary,
Trey Gaston, Kaeden Whiteman
1:43.38
3 Athens A Kaleb Childers, Brenden Meyers,
Kole Bringolf, James Goodenow
1:43.75
4 Shelbyville A Drake Clark, Gage Smith,
Dax McNees, Ethan Rice
1:44.22
5 Madison A Joseph McCoy, Joshua Jones,
Javion Stewart, Lamario Jones
1:44.32
6 Shiloh A Felipo Bosio, Clayton Pardi,
John Hunt, Aaron McMicheal
1:48.19
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Deer Creek-Mackinaw A Mitchell Cleaver, Tyler Spurlock,
Lucas Blumeyer, Braydin Mathis
1:42.90
2 New Berlin A Gavin Abbott, Landon Williams,
Flynn Tirey, Kevin Howell
1:43.21
3 Auburn A Alex Rehbein, Joseph Derhake,
Jeffrey Sharp, Cole Donaldson
1:43.35
4 Heyworth A Eli Dahlhauser, Jack Williams,
Harrison Trask, Ian Ohler
1:44.58
5 Unity (Mendon) A Jacob Krow, Aden Trautvetter,
Benet Duesterhaus, Cecil Hunt
1:47.59
6 Warsaw A Dylan Adams, Kaden Althide,
Javonte Petty, Derek Wilsey
1:48.51
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pleasant Plains A Jack Pearce, Parker Kmett,
Jayden Veesenmeyer, Jack Western
1:39.47 6
2 St. Joseph-Ogden A Tyler Burch, Brayden Grimsey,
Aaron Wagner-Dillman, Adien MCorkle
1:40.44 4
3 Rushville-Industry A Jakob Etter, Kreeden Allen,
Josh Triplett, Alec Wenger
1:41.32 3
4 Maroa-Forsyth A Harrison Guo, Austin Miller,
Egan Franzen, Braden Crosby
1:42.09
5 Sangamon Valley A Braden Wickline, Bryan Stone,
Brylin Conaway , Gabe Owens
1:44.54
6 Tremont A Casey Guard, Tate Martin,
Isaiah Eatock, Matthew Isbell
1:45.12
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Williamsville A Max Olysav, David Luce,
Grant Ripperda, Braden Voights
1:38.72 10
2 Pittsfield A Marco Ballinger, Jason McKee,
Logan Howland, Max Couch
1:38.86 8
3 Carthage A Brayden McGinity, Nick Leon,
Cole Jackson, Coulter Fry
1:39.83 5
4 Alton Marquette A Connor Hampton, nick guerin,
Dami Obanigba, Kalen Williams
1:44.30
5 Knoxville A Kellen McClay, Ryan Sutherland,
Lucas McGuire, Tyler Beckett
1:44.56
6 Virden A Jaquan Gause, Dennis Corey,
Joe Davis, Danny Daniels
1:48.86

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Astoria A Isaac Jones, Michael Turpin,
Timothy Klinger, Josh Turpin
4:06.79
2 Okaw Valley A Eric Boomer, Caleb Hildebrandt,
Connor Wood, Preston Ozier
4:14.31
3 PORTA A Chandler Hastings, Tanner Treseler,
Noah Wiseman, Cannon Anderson
4:19.02
4 Routt A Alex Coop, Jonah Hutton,
Will Jackson, Kohen Hoots
4:21.90
5 Steeleville A Anthony Bruner, Tanner Allison,
Gunnar Moore, Eli Rushing
4:25.37
6 Virginia A Chris Seymour, Brady Hildebrand,
Ben Eveland, Brett Parlier
4:54.24
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Williamsville A Matthew Russell, James Kennedy,
Matthew Dixon, Will Budinger
3:53.97 2
2 Shelbyville A Drake Clark, Dax McNees,
Gage Smith, Phoenix Firnhaber
4:01.20
3 Deer Creek-Mackinaw A Colby Johnson, Lucas Blumeyer,
Tyler Spurlock, Tayte Albritton
4:02.22
4 Litchfield A Cameron Crow, Will Carlile,
Garrett Flitz, Brandon Malloy
4:03.00
5 Gibault Catholic A Jackson Goedeke, Jack Range,
Jacob Muehlher, Owen Scherff
4:10.81
6 Auburn A Elijah Foster, Gervasio Marchizza,
Jeffrey Sharp, Cole Donaldson
4:23.45
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Knoxville A Christian Hensley, Lucas McGuire,
Kellen McClay, Ryan Sutherland
3:49.56 5
2 Carlinville A Cale Williams, Damon Sharp,
Chance Pointer, Briley Roper
3:49.96 4
3 Sangamon Valley A Braden Wickline, Karsten Owens,
Bradley Centola, Jachin Wiese
3:57.93
4 Father McGivney Catholic A Zach Brasel , Tyler Guthrie ,
Tanner Fox, Andrew Dupy
4:05.71
5 Alton Marquette A Jacob Rummerfield, Dami Obanigba,
Jacob Morris, Asher Linkous
4:05.98
6 Madison A Joshua Jones, Jhyran Roby,
Javon Campbell, Javion Stewart
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pleasant Plains A Jack Pearce, Lui Vidigal,
Parker Kmett, Nick Sunley
3:41.77 10
2 St. Joseph-Ogden A Aaron Wagner-Dillman, Ethan Vanliew,
Tyler Burch, Adien MCorkle
3:47.50 8
3 Carthage A Gannon Bergmann, Matt McDowell,
Cole Kirkham, Eli Newton
3:48.92 6
4 Shiloh A Aaron McMicheal, Felipo Bosio,
Ramsey Hunt, Alex Baquer
3:53.49 3
5 Tremont A Sean Meyer, Casey Guard,
Tate Martin, Isaiah Eatock
3:55.25 1
6 Unity (Mendon) A Levi Corrigan, Clayton Tallcot,
Cecil Hunt, Jacob Presser
-

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rushville-Industry A Nick Seaver, Dillon Crook,
Isaac Escapa, Tyler Bickerman
9:05.97 3
2 Shelbyville A Breyton Beck, Lucus Stokes,
Bo Hilbert, Will Miller
9:25.78
3 New Berlin A Reece Butcher, Robby Biesenthal,
Jacob Heironimus, Ben Hermes
9:53.71
4 Shiloh A Camden Harmon, Tyler Vonlankin,
Ross Petty, Aaron McMicheal
9:54.25
5 Warsaw A Isaac Siegfried, Ethan Ufkes,
Miles Sheppard, Jeremiah Cote
10:08.71
6 Maroa-Forsyth A Brock Richards, Dakota Miloser,
Zander Mitchell, Ben Miller
10:09.82
7 Litchfield A Eithan Rigsby, Brandon Malloy,
Brayden Davis, Alex DelaCruz
10:11.16
8 Pleasant Plains A Riley Flannigan, Cody Albright,
Bradley Leesman, Hunter Tabb
10:11.57
9 Dupo A Keyonte Scarbrough, Zach Beatte,
Juan Rivas, Brayden Koonce
10:16.07
10 Auburn A Mac Bennett, Jacob Divjak,
Eli Hoehn, Elijah Foster
10:32.05
11 Routt A Chris Nava, Peter Warfield,
Kyler Gibson, Coy Beddingfield
12:12.15
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Tremont A Leland Sumer, Zach Voss,
Sean Meyer, Clayton Brown
8:40.75 10
2 Carthage A VI Ballard, Cole Kirkham,
Matt McDowell, Eli Newton
8:52.69 8
3 St. Joseph-Ogden A Brandon Mattsey, Eric Poe,
Luke Stegall, Charlie Mabry
8:59.69 6
4 Father McGivney Catholic A Zach Brasel , Brandon Arhing ,
Andrew Dupy, Tyler Guthrie
9:00.43 5
5 Deer Creek-Mackinaw A Ben Sanders, Kolin Wilkins,
Hunter Johnson, Colton Knowles
9:03.33 4
6 St. Teresa A Tyler Ohl, Caleb Kernaghan ,
Martin Velchek, Cameron Kernaghan
9:07.51 2
7 Williamsville A Will Budinger, Nolan Bates,
Cody Szafranski, Will Demarco
9:08.28 1
8 Carlinville A Cale Williams, Colin Kreipe,
Chance Pointer, Briley Roper
9:17.53
9 Sangamon Valley A Brennan Smith, Karsten Owens,
Bradley Centola, Dakota McCullough
9:26.16
10 Steeleville A Ronin Doiron, Ray Dagner,
Clayton Donagher, Eli Rushing
9:52.60
11 Wesclin A Cole Gruenke, Grant Miller,
Justin Weihe, Brady Kuhl
10:12.34
12 Unity (Mendon) A Clayton Tallcot, Cecil Hunt,
Levi Corrigan, Jacob Presser
-

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Priest, Cooper SR Pittsfield 1.77 10
2 Wiese, Jachin SR Sangamon Valley 1.72 8
3 Gleason, Stephen JR Williamsville 1.72 6
4 Langellier, Evan SR Virden 1.67 4.5
5 Turnbaugh, Noah JR Pittsfield 1.67 4.5
6 Sutherland, Ryan JR Knoxville 1.67 3
7 Roach, Ian SR Hillsboro 1.67 2
8 Sharp, Damon SO Carlinville 1.67 1
9 Longhta, Luke SR New Berlin 1.62
10 MCorkle, Aidan FR St. Joseph-Ogden 1.62
11 Minnis, Trentin SR Shelbyville 1.62
12 Miller, Austin SO Maroa-Forsyth 1.62
13 Cain, Nathan SO Pleasant Plains 1.62
14 Shupe, Tucker SO Unity (Mendon) 1.62
15 Clary, Blayne FR Lewistown 1.62
16 Jackson, Cole JR Carthage 1.62
17 Crow, Cameron SO Litchfield 1.62
18 Franzen, Egan SO Maroa-Forsyth 1.62
19 McCoy, Sam FR Williamsville 1.62
20 Brodie, Chris FR Unity (Mendon) 1.62
21 Ruiz, Tony SR Routt 1.62
22 Bethal, Kolin JR Alton Marquette 1.62
23 Kooi, Mason FR Springfield Lutheran -
24 Hess, John Ross SO Lewistown -
25 Hoving, Micah FR Tremont -
26 West, Michael SO Tremont -
27 Bethal, Khalin JR Alton Marquette -
28 Fluelen, Greg SR Sangamon Valley -
29 Lindsay, Brian SO Athens -
30 Bakunas, Jason FR Auburn -
31 Siegfried, Isaac SO Warsaw -
32 Cote, Jeremiah JR Warsaw -
33 Hogan, Nick SO Virden -
34 Conn, Tyler FR Pleasant Plains -
35 Dolbeare, Carter FR Pleasant Hill -
36 Zirbelbach, Stone SR Pleasant Hill -
37 Murphy, Mason JR Meredosia-Chambersburg -
38 Foster, Ethan SR Heyworth -
39 Haney, Reece SR Heyworth -
40 Cleaver, Mitchell JR Deer Creek-Mackinaw -
41 Jones, Lucas SO Deer Creek-Mackinaw -
42 Bergmann, Gannon FR Carthage -
43 Foster, Elijah SR Auburn -
44 Miller, Colton SR Shelbyville -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hunt, Ramsey SR Shiloh 6.73 10
2 Roach, Ian SR Hillsboro 6.32 8
3 Allen, Kreeden JR Rushville-Industry 6.15 6
4 Girardin, Alex FR Liberty 5.94 5
5 Drake, Mason JR Carlinville 5.92 4
6 Derhake, Joseph JR Auburn 5.82 3
7 Hampton, Connor JR Alton Marquette 5.76 2
8 Olysav, Max JR Williamsville 5.70 1
9 Wheat, Jon SR Wesclin 5.68
10 Miller, Colton SR Shelbyville 5.60
11 Sharp, Damon SO Carlinville 5.59
12 Frisse, Cale SO Wesclin 5.56
13 Dahlhauser, Eli SO Heyworth 5.54
14 Pearce, Jack SO Pleasant Plains 5.46
15 Childers, Kaleb SR Athens 5.39
16 Kern, Jackson FR Auburn 5.34
17 Yancy, Kyle JR Dupo 5.33
18 Land, Matthew SO Midwest Central 5.26
19 Western, Jack FR Pleasant Plains 5.26
20 McMicheal, Aaron SO Shiloh 5.25
21 Wilsey, Derek FR Warsaw 5.17
22 Mudd, Drake FR Carthage 5.15
23 Burch, Tyler FR St. Joseph-Ogden 5.06
24 Kooi, Mason FR Springfield Lutheran 5.02
25 Angeli, Drake FR Williamsville 5.01
26 Brisch, Chauncy FR Sangamon Valley 5.00
27 Petty, Javonte JR Warsaw 4.97
28 McQuillen, Nathan SR Unity (Mendon) 4.94
29 Birdsell, Jason SR Routt 4.93
30 Doiron, Ronin SR Steeleville 4.88
31 Kull, Kade JR Shelbyville 4.86
32 Centola, Bradley SR Sangamon Valley 4.79
33 Sipes, Adam FR Rushville-Industry 4.75
34 Olsen, Carter SO PORTA 4.75
35 Mealey, Kaden SO Heyworth 4.73
36 McReynolds, Symon FR Maroa-Forsyth 4.72
37 Lorton, D.J. JR Pleasant Hill 4.71
38 Cleaver, Mitchell JR Deer Creek-Mackinaw 4.71
39 Hogan, Nick SO Virden 4.68
40 Huber, Jacob FR Father McGivney Catholic 4.59
41 Bethal, Kolin JR Alton Marquette 4.43
42 Tucker IV, Vant SO Madison 4.38
43 Hastings, Chandler SR PORTA 4.25
44 Thompson, Reese FR Pleasant Hill 4.18
45 Hatley, Alejandro FR Tremont 4.16
46 Shragal, Jonas JR Knoxville 3.22
47 Boyle, Jonah JR Cuba -
48 Belcher, Dayton JR Litchfield -
49 Langellier, Evan SR Virden -
50 Bristow, Brett JR Unity (Mendon) -
51 Hess, John Ross SO Lewistown -
52 Vanliew, Ethan SO St. Joseph-Ogden -
53 Miloser, Dakota JR Maroa-Forsyth -
54 Cosgriff, Alex SR Routt -
55 Butcher, Andrew SR Astoria -
56 Shanklin, Ja'Kyan SO Athens -
57 McDowell, Matt SO Carthage -
58 Pedraza, Mason SR Midwest Central -
59 Larimore, Noel SO Tremont -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nepute, Harrison FR Carlinville 10.35
2 Webner, Seth SO Okaw Valley 9.20
3 Marlin, Hunter SO Warsaw 8.73
4 Shields, Dawson FR Cuba 8.68
5 Stedman, Logan FR Tremont 8.48
6 Muehlher, Evan SO Gibault Catholic 8.35
7 Moon, Evan FR Steeleville 8.09
8 Spencer, Tucker SO Astoria 7.99
9 Loveland, Zeke FR Cuba 6.70
10 Smith, Conner FR PORTA 6.01
11 Mershon, Nic SR Unity (Mendon) -
12 Cuyugan, Chris FR Springfield Lutheran -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Calhoun, Malik SR Dupo 11.26
2 Campbell , Marvin SR Madison 10.14
3 Scheuermann, Gabe SO Deer Creek-Mackinaw 9.81
4 Haertling, Connor JR Steeleville 9.68
5 Bianco, AJ JR Heyworth 9.36
6 Chernowsky, Cody SR Athens 9.01
7 Werries, Nate JR Meredosia-Chambersburg 8.69
8 Leonard, Kyler JR Warsaw -
9 Loftis, Dalton SR Virden -
10 Olsen, Jeremy SO Tremont -
11 Ontis, Zach FR Pleasant Hill -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Nathan JR Pleasant Plains 11.45
2 Monahan, Liam JR Pawnee 11.44
3 Boston, Hunter SR Carthage 10.79
4 Winkler, Dane SO Lewistown 10.52
5 Smith, Skyler JR Pittsfield 10.43
6 Decker, Colton FR Routt 10.42
7 Johnson, Brady SO Carthage 10.32
8 Anstedt, Caden FR Pittsfield 10.20
9 Hutton, Jonah JR Routt 10.18
10 Kuhar, Ethan SO Virden 10.06
11 Woodall, Travis SR Wesclin 9.86
12 Missey, Zach SR Wesclin 9.84
13 Warren, Jacob JR Lewistown 9.65
14 Schodlatz, Ryan JR Okaw Valley 9.13
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wheeler, Cole JR Shiloh 1' 1.48" 1
2 Thomas, Jefferson SR Litchfield 1' 1.11"
3 Bushong, Logan SR Athens 1' 0.63"
4 Mudd, Ethan JR New Berlin 1' 0.27"
5 Adams, Isaac JR Deer Creek-Mackinaw 1' 0.03"
6 Schleyhahn, Rutger SR Williamsville 11.93
7 Clark, Afton FR Rushville-Industry 11.87
8 Strom, Hunter JR Knoxville 11.64
9 Miller, Johnaton JR Astoria 11.58
10 Shonkwiler, Max JR St. Joseph-Ogden 11.46
11 Pankey, A.J. JR Pleasant Plains 11.18
12 Knoebel, Owen JR Shiloh 11.04
13 Thomeczek, Owen JR Alton Marquette 10.86
14 Putnam, Craig SO Knoxville 10.81
15 Maxwell, Dylan SR Litchfield 10.52
16 Incarnato, Caleb JR Sangamon Valley 9.43
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knott, Hayden JR St. Joseph-Ogden 1' 3.79" 10
2 Zellers, Greg SR New Berlin 1' 3.22" 8
3 Hewitt, Jake JR Alton Marquette 1' 3.13" 6
4 Rollins, Jacob SO Auburn 1' 2.1" 5
5 Robinson, Colton SO Carlinville 1' 1.89" 4
6 Williams, Kobe JR PORTA 1' 1.74" 3
7 Rutherford, Caleb SR Sangamon Valley 1' 1.65" 2
8 Keys, Trenton SR Dupo 1' 1.13"
9 Simpson, FJ JR Williamsville 1' 1.01"
10 Welch, Russel SO Meredosia-Chambersburg 1' 0.69"
11 Wells, Magnus SO Hillsboro 1' 0.31"
12 Johnson, Zach SR Rushville-Industry 11.77
13 Bolton, Zac FR Virginia 9.62
14 Mose, Grant SR Shelbyville -

Women's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wyman, Faith SR Wesclin 7.43 10
2 Tanuvasa-Lole, Kavali SR Wesclin 7.48 8
3 Moore, Makaiha FR Knoxville 7.78 6
4 Cutts, Jessica JR Alton Marquette 7.81 5
5 Binder, Livia FR Maroa-Forsyth 7.81 4
6 Oladipupo, Sade' SR St. Teresa 7.83 3
7 Cox, Katie SO Pittsfield 7.85 2
8 Hancock, Morgan SR Heyworth 8.03 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wessel, Allison JR Pittsfield 8.04
2 Periman, Kylie SO New Berlin 8.37
3 Hayes, Alexa SO Astoria 8.42
4 Reed, Averie JR Deer Creek-Mackinaw 8.59
5 Brewer, Lainey SO New Berlin 8.75
6 Hemphill, Gabriella FR Pawnee 8.97
7 O'Shea, Laura SO Sangamon Valley 9.17
8 Jacobs, Jordan JR Hillsboro -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McKenzie, Mya FR Alton Marquette 8.28
2 Buhl, Mallory JR Virden 8.32
3 Swaggerty, Gracy JR Williamsville 8.38
4 Ealey, Teagan FR Tremont 8.99
5 Smith, Jenna SO PORTA 9.29
6 Agsalda, Justine SO Routt 9.42
7 Richards, Kylee FR Sangamon Valley 9.62
8 Hopkins, Libby SR Lewistown -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cutts, Jessica JR Alton Marquette 7.86
2 Hancock, Morgan SR Heyworth 7.92
3 DeWees, Elena SO Astoria 8.36
4 Pau, Emmery SO Gillespie 8.42
5 Rose-Jones, Taylor SR Virden 8.47
6 Tabit, Maddie JR PORTA 8.60
7 Erickson, Olivia JR Cuba 8.84
8 Courtois, Carly JR Unity (Mendon) 9.92
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cox, Katie SO Pittsfield 7.89
2 Wiese, Sarah FR Carlinville 8.13
3 Komor, Kate JR Litchfield 8.22
4 Myers, Chloe JR Knoxville 8.24
5 Hergenrother, Heidi SR Pleasant Plains 8.49
6 Beal, Skylar SO Auburn 8.70
7 Walter, Allie JR Pawnee 9.51
8 Ransford, Mikyla FR Warsaw -
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Oladipupo, Sade' SR St. Teresa 7.77
2 Bursey, ShaNyah JR Madison 8.16
3 Smith, Kinley SR Deer Creek-Mackinaw 8.25
4 Arendt, Kristina SR Lewistown 8.44
5 Sherrod, Taila FR Madison 8.67
6 Ferkel, Kady FR Virginia 9.64
7 Weeks, Bridget SR Father McGivney Catholic -
8 Carothers, Kyra FR Unity (Mendon) -
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tanuvasa-Lole, Kavali SR Wesclin 7.59
2 Moore, Makaiha FR Knoxville 7.78
3 Leitner, Sophie SO Tremont 8.46
4 Swaggerty, Mary SO Williamsville 8.65
5 Baker, Tea SO Athens 8.67
6 Thomas, Alyssa JR Heyworth 8.80
7 Traylor, K'Lee FR Carlinville 9.06
8 Casson, Melody JR Meredosia-Chambersburg 9.15
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bond, Charisma FR St. Teresa 8.21
2 Weikle, Laci FR Maroa-Forsyth 8.41
3 Hylla, Amelia FR Father McGivney Catholic 8.42
4 Nave, Danae JR Okaw Valley 8.69
5 Griminger, Elyse SO Pleasant Plains 8.86
6 Smith, Shea JR Meredosia-Chambersburg 8.93
7 Perrilles, Claudia FR Cuba 9.30
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Binder, Livia FR Maroa-Forsyth 7.84
2 Houston, Kabrina SO Dupo 8.13
3 Finney, Kaytan SO Carthage 8.27
4 Gray, Alexa FR Warsaw 8.74
5 Baker, Olivia FR Athens 8.81
6 Evans, Natalie SO Routt 8.90
7 Burris, Tyonna FR Dupo 10.18
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wyman, Faith SR Wesclin 7.62
2 McPheeters, Madalyne SR Okaw Valley 7.99
3 Payne, Alisha FR Carthage 8.16
4 Schneider, Hadley FR Gibault Catholic 8.16
5 Papin, Ashlyn JR Hillsboro 8.31
6 Ronald, Ava FR Gillespie 9.04
7 Stock, Olivia FR Virginia 9.33

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trimmingham, Aleese FR Auburn 30.61
2 Richeson, Emilee FR Pawnee 32.46
3 Saal, Destiny SR Tremont 34.74
4 Manint, Dakota FR Maroa-Forsyth 34.76
5 Howell, Hannah SO Unity (Mendon) 36.22
6 Voss, Madyson SO Unity (Mendon) 38.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sharp, Jenna FR Auburn 32.01
2 O'Shea, Laura SO Sangamon Valley 34.00
3 McClellan, Bailey JR Routt 34.39
4 Hughes, Madison JR Gillespie 34.61
5 Mitchell, Kiera JR Deer Creek-Mackinaw 35.01
6 Kester, Briley FR Gillespie -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bridgmon, Elizabeth SR Midwest Central 32.02
2 Thiems, Naomi FR Father McGivney Catholic 32.60
3 Vandiver, Abby FR Heyworth 32.71
4 Huffman, Audrey SO Routt 33.44
5 Dobyns, Sydney SR Deer Creek-Mackinaw 33.58
6 Ferkel, Kady FR Virginia 35.94
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crouse, Hillary SO Knoxville 30.71
2 Sherrod, Kaila FR Madison 32.50
3 Diabate, Dior FR Williamsville 34.69
4 Perrilles, Claudia FR Cuba 35.31
5 Crum, Emmalyssa SO Astoria 35.50
6 Blok, Katelyn JR Sangamon Valley 35.76
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McMillan, Aspen FR Tremont 30.74
2 Mauer, Zoe SO PORTA 31.38
3 Manca, Chiara SR Maroa-Forsyth 34.37
4 Traylor, K'Lee FR Carlinville 35.56
5 Click, Isabella JR Dupo 38.39
6 Smail, Chloe SR Hillsboro -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bond, Charisma FR St. Teresa 30.12
2 Wilson, Paitynn FR Hillsboro 30.26
3 Myers, Chloe JR Knoxville 30.59
4 Gray, Myah SR Warsaw 32.09
5 Hopper, Midejah FR Athens 35.10
6 Schoendhard, Anna SR Athens 35.84
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiese, Sarah FR Carlinville 29.56 2
2 Waters, Tori FR Pittsfield 30.08
3 Thompson, Lauren SR Litchfield 30.69
4 Hawk, Lucy FR Heyworth 31.57
5 Mangham, Melody SO Pittsfield 32.35
6 Broaddus, Jordan SR Virden 33.34
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brewer, Lainey SO New Berlin 31.49
2 Fox, Elle FR Williamsville 31.56
3 Miller, Emma FR Pleasant Plains 31.90
4 Wankel, Tessa FR Virginia 33.53
5 Wankerl, Ariana SO New Berlin 33.72
6 Hill, Abby JR Meredosia-Chambersburg 39.72
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Payne, Alisha FR Carthage 29.87
2 Finney, Kaytan SO Carthage 30.31
3 Kallenbach, Alli SR Virden 30.52
4 Stephens, Emma SO Cuba 31.32
5 Griminger, Elyse SO Pleasant Plains 34.68
6 Arendt, Kristina SR Lewistown -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oladipupo, Sade' SR St. Teresa 27.74 8
2 Sunde, Elli SO Liberty 28.51 6
3 Yakana, Sarah JR Litchfield 28.57 4
4 Fridley, Elena SR Wesclin 29.59 1
5 Bursey, ShaNyah JR Madison 29.69
6 Rennecker, Rileigh SR PORTA 30.44
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wyman, Faith SR Wesclin 25.76 10
2 Cutts, Jessica JR Alton Marquette 28.53 5
3 Knuffman, Paige SR Liberty 28.75 3
4 Hentrich, Sammy FR Alton Marquette 29.69
5 Heidleberg, Octavia SO Dupo -
6 Smith, Shea JR Meredosia-Chambersburg -

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Emma FR Cuba 1:32.42
2 Polhans, Alexia FR Cuba 1:51.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beal, Skylar SO Auburn 1:14.69
2 Bridgmon, Elizabeth SR Midwest Central 1:20.14
3 Swofford, Taylor JR Wesclin -
4 Glover, Aniyah SO Madison -
5 Hill, Abby JR Meredosia-Chambersburg -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gettings, Racheal FR Sangamon Valley 1:10.33
2 Richeson, Emilee FR Pawnee 1:16.32
3 Hyson, Cait SO PORTA 1:21.09
4 Wankel, Tessa FR Virginia 1:25.38
5 Stock, Olivia FR Virginia 1:26.56
6 Bursey, ShaNyah JR Madison -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Buhl, Mallory JR Virden 1:13.34
2 Fellhauer, Tori JR Routt 1:13.60
3 Beltremea, Amelia SO Father McGivney Catholic 1:14.39
4 Strunk, Taryn FR Heyworth 1:14.61
5 Searle, Tenley JR Deer Creek-Mackinaw 1:16.25
6 Duke, Kelsey JR Unity (Mendon) 1:22.82
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henrickson, Lexy SR Williamsville 1:04.25 4
2 Marchizza, Olivia SO Auburn 1:08.34
3 Houston, Kabrina SO Dupo 1:11.65
4 Schell, Grace FR Liberty -
5 Kirby, Meadow SR Heyworth -
6 Ford, Paige SR St. Teresa -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stauder, Karlie SO Okaw Valley 1:03.40 6
2 Buttry, Nathaliah JR Alton Marquette 1:05.27 3
3 Scott, Abby JR Tremont 1:05.94 2
4 Weikle, Cori JR Maroa-Forsyth 1:10.14
5 Albers, Jaidynn FR Pleasant Plains 1:10.71
6 Jagosh, Rylie JR Litchfield 1:12.58
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drew, Rory SR Carlinville 1:02.69 10
2 Kirkham, Caydee SO Carthage 1:03.14 8
3 Lemons, Chloe JR Pittsfield 1:04.23 5
4 Schurman, Kennedy SR New Berlin 1:06.57 1
5 LaFollette, Lainah JR Maroa-Forsyth 1:09.08
6 Morley, Teagan FR Pleasant Plains -

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Emma FR PORTA 2:54.41
2 Reedy, Reagan FR Okaw Valley 3:07.32
3 Cavanaugh, Jamie SR Maroa-Forsyth 3:09.98
4 Miller, Kate FR Wesclin 3:16.71
5 Austin, Zorah FR Virden 3:20.62
6 Eggenberger, Sadie JR Deer Creek-Mackinaw 3:22.47
7 Friedrich, Hannah JR Deer Creek-Mackinaw 3:23.55
8 Funston, Kaitlin JR Okaw Valley 3:25.03
9 Speagle, Sierra SR Maroa-Forsyth 3:25.60
10 Stroemer-Mariotti, Emily FR PORTA 3:26.41
11 Hobrock, Gracie SO Virginia 3:56.55
12 Polhans, Alexia FR Cuba 4:02.60
13 Pekay, Anna SO Auburn -
14 Moon, Tessa JR Wesclin -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maher, Alexa SO Auburn 2:55.85
2 White, Meagan FR Hillsboro 3:02.66
3 May, Anna SO Routt 3:04.83
4 Sloan, Ragen FR Gillespie 3:04.96
5 Smith, Avery FR Hillsboro 3:08.19
6 Lee, Brianna SO Sangamon Valley 3:09.16
7 Robbins, Alicia JR Gillespie 3:12.46
8 Durbin, Kendall SO Sangamon Valley 3:16.27
9 Rendleman, Tabitha JR Dupo 3:17.39
10 Green, Emma FR Cuba 3:22.78
11 Avera, Rylee SO Virden 3:35.84
12 Samples, Kennedy FR Heyworth -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bahnks, Bryn FR Knoxville 2:39.17 4
2 Ellis, Allyson JR Dupo 2:44.17 1
3 Eck, Elizabeth JR Springfield Lutheran 2:46.69
4 Henrikson, Allie FR Williamsville 2:48.80
5 Peters , Caroline FR New Berlin 2:48.89
6 McNamara, Sydney SR St. Teresa 2:53.20
7 Brummer, Morgan JR St. Teresa 2:55.30
8 Kirby, Meadow SR Heyworth 2:56.20
9 Duke, Kelsey JR Unity (Mendon) 2:57.47
10 Tate, Kiley JR Virginia 2:58.60
11 Shreeves, Ciara FR Knoxville 2:59.35
12 Dennis, Leah SO Tremont 3:02.82
13 Cahn, Sydney JR Alton Marquette 3:12.91
14 Ulrich, Delaney FR Litchfield -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huston, Maleigha JR Bushnell-Prairie City 2:22.24 10
2 Henrickson, Lexy SR Williamsville 2:23.69 8
3 Kirkham, Caydee SO Carthage 2:29.14 6
4 Derrick, Megan FR Pleasant Plains 2:34.05 5
5 Huffman, Kirstin SR Routt 2:39.27 3
6 Vickrey, Kailey FR Alton Marquette 2:40.12 2
7 DeSotel, Marie SO Carthage 2:45.44
8 Adams, Elizabeth SO Unity (Mendon) 2:47.27
9 Proehl, Alida FR Tremont 2:55.30
10 Brewer, Analise JR Pleasant Plains 2:55.97
11 Schurman, Kennedy SR New Berlin -
12 Quarton, Caroline SR Litchfield -

Women's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schafer, Hannah FR PORTA 6:30.03
2 White, Meagan FR Hillsboro 6:57.22
3 Young, Tatum FR Maroa-Forsyth 6:58.79
4 Ragsdale, Madison SO Dupo 7:04.72
5 Wilson, Lorelai SR Gillespie 7:13.79
6 Sexton, Andrea FR PORTA 7:15.44
7 Stark, Carly SO Maroa-Forsyth 7:27.09
8 Kurland, Hollie SR Deer Creek-Mackinaw 7:27.92
9 Austin, Zorah FR Virden 7:28.95
10 Lessman, Alexis SR Hillsboro 7:32.92
11 Peacock, Autumn SO Carthage 7:38.77
12 Wilde, Sage FR Carthage 7:38.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stahr, Ellie FR St. Teresa 6:04.19 4
2 Hein, Veronica SR St. Teresa 6:13.57 1
3 Thoroman, Olivia FR Virden 6:24.81
4 Maher, Alexa SO Auburn 6:27.30
5 Jeffers, Marisa FR Williamsville 6:32.06
6 Buster, Ainsley JR Knoxville 6:44.74
7 Petty, Finley SR Pittsfield 6:46.03
8 Huffman, Audrey SO Routt 6:46.96
9 Vanover, Sarah SO Dupo 6:49.42
10 Barham, Josie FR Deer Creek-Mackinaw 7:00.32
11 Schrock, Kyleigh SO Lewistown 7:23.28
12 Huffman, Avery FR Wesclin -
13 McAllister, Brooklyn SO Wesclin -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vickrey, Riley SR Alton Marquette 5:23.34 10
2 Huston, Maleigha JR Bushnell-Prairie City 5:23.62 8
3 Gwaltney, Caroline SR Williamsville 5:33.30 6
4 Huffman, Kirstin SR Routt 5:59.34 5
5 Simmons, Megan FR Astoria 6:05.43 3
6 Eck, Elizabeth JR Springfield Lutheran 6:06.38 2
7 Peters , Caroline FR New Berlin 6:14.24
8 Eiting, Kylee SO Litchfield 6:14.90
9 Dossett, Izzy SO Pleasant Plains 6:19.53
10 Roblero, Cadan FR Sangamon Valley 6:20.11
11 Buck, Stephanie JR Tremont 6:20.18
12 Moore, Anna SO Pleasant Plains 6:48.59
13 Vickrey, Kailey FR Alton Marquette -
14 Quarton, Caroline SR Litchfield -
15 Harris, Mia SO Okaw Valley -

Women's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fleshner, Macie JR Okaw Valley 9.60 10
2 O'Neil, Shannon SO Liberty 9.63 8
3 Fess, Chloe SR Virden 9.88 6
4 Conry, Kami JR Unity (Mendon) 9.95 5
5 Lemon, Carson JR Litchfield 10.00 4
6 Miner, Allison JR Heyworth 10.02 3
7 Parkhill, Whitney SR Liberty 10.04 2
8 Trimmingham, Aleese FR Auburn 10.72 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fleshner, Macie JR Okaw Valley 9.76
2 Fess, Chloe SR Virden 10.02
3 Miner, Allison JR Heyworth 10.14
4 Ellis, Allyson JR Dupo 10.46
5 Clark, Jenna FR Gillespie 11.16
6 Goto, Natsuki JR Maroa-Forsyth 11.65
7 Crum, Emmalyssa SO Astoria 11.92
8 Bailey, Sydney JR Springfield Lutheran -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Conry, Kami JR Unity (Mendon) 9.89
2 Shaffer, Nikkie SO Pleasant Plains 10.22
3 Boehm, Lakin SR PORTA 10.38
4 Nihiser, Abby FR Sangamon Valley 10.77
5 Crouse, Hillary SO Knoxville 10.85
6 Halteman, Brenna SO Gillespie 11.61
7 Schafer, Hannah FR PORTA 12.46
8 Murphy, Kayla SR Sangamon Valley -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Trimmingham, Aleese FR Auburn 10.17
2 Crawford, Rylie JR New Berlin 10.82
3 Barber, Bailey SO Warsaw 10.90
4 Stinson, Jaycee JR Meredosia-Chambersburg 11.73
5 Miles, Kaitlin SO Routt 12.73
6 Jones, Hannah SR Knoxville -
7 Glover, Aniyah SO Madison -
8 Ford, Paige SR St. Teresa -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 O'Neil, Shannon SO Liberty 9.83
2 Lemon, Carson JR Litchfield 9.90
3 Parkhill, Whitney SR Liberty 9.91
4 Fraley, Tristan SO Alton Marquette 10.29
5 Wilson, Caurie FR Madison 10.81
6 Bliss, Ava SO Carthage 11.74
7 Oguinn, Bree JR Dupo 12.05
8 Terwische, Emma SO Routt 12.14

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Wesclin A Lexi Bernreuter, Abigail Roberts,
Hanna Bernreuter, Ava Brueggemann
2:05.94
2 Rushville-Industry A Sidney Hood, Randi Gingery,
Emily Jones, Grace Pollitt
2:15.42
3 Virginia A Kady Ferkel, Olivia Stock,
Kiley Tate, Tessa Wankel
2:17.59
4 Father McGivney Catholic A Bridget Weeks, Amelia Beltremea,
Baylee Roberts, Amelia Hylla
2:19.42
5 Deer Creek-Mackinaw A Sydney Dobyns, Bridget Huizenga,
Shelby Hibbens, Caity Christopher
2:20.72
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Williamsville A Gracy Swaggerty, Mary Swaggerty,
Serafina James, Delaney Noonan
2:05.09
2 Carlinville A Rory Drew, Sarah Wiese,
K'Lee Traylor, Naomi Owada
2:05.21
3 Okaw Valley A Kaitlin Funston, Julia Hildebrandt,
Danae Nave, Reagan Reedy
2:10.80
4 Gillespie A Emmery Pau, Kenzy Mix,
Madison Hughes, Briley Kester
2:11.70
5 Astoria A Alexa Hayes, Emmalyssa Crum,
Ashley Strode, Megan Simmons
2:12.13
6 Routt A Justine Agsalda, Audrey Huffman,
Natalie Evans, Bailey McClellan
2:14.58
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Dupo A Kabrina Houston, Allyson Ellis,
Tamoni Jordan, Octavia Heidleberg
1:56.20 6
2 Virden A Chloe Fess, Mallory Buhl,
Alli Kallenbach, Taylor Rose-Jones
2:01.26 1
3 Warsaw A Bailey Barber, Mikyla Ransford,
Alexa Gray, Myah Gray
2:05.14
4 PORTA A Rileigh Rennecker, Zoe Mauer,
Cait Hyson, Maddie Tabit
2:05.18
5 Sangamon Valley A Racheal Gettings, Laya Gordon,
Abby Nihiser, Kayla Murphy
2:07.09
6 Madison A Kaila Sherrod, Taila Sherrod,
Aniyah Glover, Caurie Wilson
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Litchfield A Carson Lemon, Lauren Thompson,
Kate Komor, Sarah Yakana
1:59.50 3
2 Hillsboro A Chloe Smail, Kaci Papin,
Jordan Jacobs, Ashlyn Papin
2:02.61
3 Heyworth A Morgan Hancock, Allison Miner,
Lucy Hawk, Alyssa Thomas
2:02.99
4 New Berlin A Kylie Periman, Faith Nuss,
Ariana Wankerl, Lainey Brewer
2:03.74
5 Tremont A Teagan Ealey, Cambria Geyer,
Marissa Leitner, Sophie Leitner
2:05.44
6 Unity (Mendon) A Delia Lopez, Hannah Howell,
Josalyn Sultzman, Carly Courtois
2:21.31
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Liberty A Shannon O'Neil, Paige Knuffman,
Elli Sunde, Grace Schell
1:54.52 10
2 Pittsfield A Allison Wessel, Jayden Stendback,
Katie Cox, Chloe Lemons
1:55.51 8
3 Pleasant Plains A Heidi Hergenrother, Nikkie Shaffer,
Jaidynn Albers, Teagan Morley
1:58.83 5
4 Alton Marquette A Sammy Hentrich, Mya McKenzie,
Tristan Fraley, Jessica Cutts
1:59.35 4
5 Maroa-Forsyth A Carlyssa King, Laci Weikle,
Natsuki Goto, Livia Binder
2:00.67 2
6 Carthage A Caydee Kirkham, Hallie Ray,
Alisha Payne, Kaytan Finney
2:02.78

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hillsboro A Paitynn Wilson, Chloe Smail,
Jordan Jacobs, Kaci Papin
4:54.92
2 Sangamon Valley A Racheal Gettings, Brianna Lee,
Abby Nihiser, Cadan Roblero
4:58.05
3 Auburn A Olivia Marchizza, Jenna Sharp,
Aleese Trimmingham, Alexa Maher
4:58.35
4 Routt A Tori Fellhauer, Emma Terwische,
Audrey Huffman, Kirstin Huffman
5:10.49
5 PORTA A Emily Stroemer-Mariotti, Emma Baker,
Alexis Hamblin, Cait Hyson
5:46.24
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Williamsville A Caroline Gwaltney, Goldeen Kobylarczyk,
Serafina James, Lexy Henrickson
4:39.56 3
2 Tremont A Marissa Leitner, Whitney Rumbold,
Sara Scheuermann, Tressa Scheuermann
4:44.59 2
3 Unity (Mendon) A Caroline Knox, Delanee Schulte,
Kami Conry, Elizabeth Adams
4:46.55 1
4 New Berlin A Rylie Crawford, Kylie Periman,
Faith Nuss, Kennedy Schurman
4:47.45
5 Maroa-Forsyth A Laci Weikle, Cori Weikle,
Cori Cavanaugh, Lainah LaFollette
4:52.19
6 Deer Creek-Mackinaw A Averie Reed, Paige Witte,
Sloane Eggenberger, Allie McCaw
5:01.33
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Knoxville A Kynlee Stearns, Kenzie Rader,
Makaiha Moore, Breena Shreeves
4:17.94 10
2 Alton Marquette A Nathaliah Buttry, Kailey Vickrey,
Sammy Hentrich, Riley Vickrey
4:29.35 8
3 Carthage A Ava Bliss, Marie DeSotel,
Hallie Ray, Caydee Kirkham
4:30.74 6
4 Okaw Valley A Macie Fleshner, Madalyne McPheeters,
Karlie Stauder, Kylie Stauder
4:31.09 5
5 Pleasant Plains A Heidi Hergenrother, Megan Derrick,
Jaidynn Albers, Teagan Morley
4:32.31 4
6 Virden A Chloe Fess, Rebekah Hannah,
Alli Kallenbach, Jaelynn Mason
4:47.06

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 PORTA A Emma Baker, Hannah Schafer,
Alexis Hamblin, Andrea Sexton
12:19.59 1
2 Maroa-Forsyth A Cori Cavanaugh, Tatum Young,
Carly Stark, Jamie Cavanaugh
12:29.12
3 Routt A Kirstin Huffman, Bailey McClellan,
Kaitlin Miles, Anna May
12:37.63
4 Sangamon Valley A Katelyn Blok, Kendall Durbin,
Brianna Lee, Cadan Roblero
12:47.88
5 Virden A Makenna Buchanan, Jordan Broaddus,
Jaelynn Mason, Olivia Thoroman
12:51.84
6 Wesclin A Avery Huffman, Kate Miller,
Tessa Moon, Taylor Swofford
12:53.11
7 Dupo A Sarah Vanover, Tabitha Rendleman,
Tuesday Ross, Bree Oguinn
13:46.85
8 Auburn A Skylar Beal, Anna Pekay,
Bailey Devine, Alexa Maher
-
9 Gillespie A Alicia Robbins, Lorelai Wilson,
Katie Polo,
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Knoxville A Kenzie Rader, Kailee Shreeves,
Kynlee Stearns, Breena Shreeves
10:25.43 10
2 Williamsville A Caroline Gwaltney, Lexy Henrickson,
Allie Henrikson, Marisa Jeffers
10:44.22 8
3 Tremont A Stephanie Buck, Alida Proehl,
Sara Scheuermann, Tressa Scheuermann
11:24.58 6
4 St. Teresa A Veronica Hein, Ellie Stahr,
Sydney McNamara, Morgan Brummer
11:28.08 5
5 Unity (Mendon) A Delanee Schulte, Caroline Knox,
Kami Conry, Elizabeth Adams
11:30.16 4
6 Pleasant Plains A Izzy Dossett, Anna Moore,
Analise Brewer, Megan Derrick
11:31.61 3
7 Carthage A Hallie Ray, Marie DeSotel,
Ava Bliss, Ara Floyd
11:59.43 2
8 Deer Creek-Mackinaw A Paige Witte, Sloane Eggenberger,
Audrey Thomann, Allie McCaw
12:20.03
9 Litchfield A Caroline Quarton, Rylie Jagosh,
Delaney Ulrich, Kylee Eiting
-

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knuffman, Paige SR Liberty 5.01 10
2 Oladipupo, Sade' SR St. Teresa 4.99 8
3 Johnson, Elise SR Wesclin 4.93 6
4 Schurman, Payton SO New Berlin 4.78 5
5 Tanuvasa-Lole, Kavali SR Wesclin 4.78 4
6 Yakana, Sarah JR Litchfield 4.76 3
7 O'Neil, Shannon SO Liberty 4.67 2
8 Lendy, Caroline SR Athens 4.65 1
9 Myers, Chloe JR Knoxville 4.62
10 Mizeur, Audri SR Athens 4.53
11 Fraley, Tristan SO Alton Marquette 4.51
12 Barber, Bailey SO Warsaw 4.48
13 Pollman, Peyton SR Illini Bluffs 4.43
14 Terwische, Emma SO Routt 4.38
15 Hylla, Amelia FR Father McGivney Catholic 4.37
16 Bursey, ShaNyah JR Madison 4.30
17 Gettings, Racheal FR Sangamon Valley 4.27
18 Heidleberg, Octavia SO Dupo 4.26
19 Wiese, Sarah FR Carlinville 4.22
20 Wankel, Tessa FR Virginia 4.13
21 Komor, Kate JR Litchfield 4.09
22 Buhl, Mallory JR Virden 4.08
23 Kallenbach, Alli SR Virden 4.04
24 Mauer, Zoe SO PORTA 3.99
25 Pau, Emmery SO Gillespie 3.97
26 Erickson, Olivia JR Cuba 3.93
27 Tewes, Katryna SO Pleasant Plains 3.90
28 May, Anna SO Routt 3.89
29 Brush, Andrea JR Rushville-Industry 3.84
30 Bond, Charisma FR St. Teresa 3.79
31 Wilson, Caurie FR Madison 3.77
32 Sultzman, Josalyn FR Unity (Mendon) 3.74
33 Floyd, Ara SR Carthage 3.71
34 Stinson, Jaycee JR Meredosia-Chambersburg 3.67
35 Albers, Jaidynn FR Pleasant Plains 3.51
36 Hamblin, Alexis SO PORTA 3.45
37 Richards, Kylee FR Sangamon Valley 3.42
38 Smith, Avery FR Hillsboro 3.30
39 Lopez, Jennifer SO Unity (Mendon) 3.29
40 Casson, Melody JR Meredosia-Chambersburg 3.23
41 Ronald, Ava FR Gillespie 3.19
42 DeWees, Elena SO Astoria 2.87
43 Payne, Alisha FR Carthage -
44 Foster, Gabby JR Pawnee -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Lindsey SR Deer Creek-Mackinaw 7.68
2 Poe, Ruby SO Athens 7.32
3 May, Anna SO Routt 7.01
4 Waltemade, Marlen JR Virden 6.89
5 Henderson, Hanna FR Tremont 6.88
6 Tessier, Emma JR Knoxville 6.55
7 Pratt, Emily FR Virginia 6.49
8 Sinnot, Faith SO Athens 6.41
9 Walter, Allie JR Pawnee 6.34
10 Miles, Kaitlin SO Routt 6.24
11 Yeager, Lilianna SO Shiloh 5.92
12 Dannenberger, Denise SR Deer Creek-Mackinaw 5.59
13 Zike, Rylee FR PORTA 5.40
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Newbon, Addison JR St. Teresa 8.80
2 Cook, Lindsey SO Warsaw 8.25
3 Hendrix, Jada FR Wesclin 7.48
4 Lynch, Brittany SR Cuba 7.22
5 Jackson, Allie SR Hillsboro 7.03
6 Hughes, Emma FR Litchfield 6.83
7 Thaler, Mya SR Wesclin 6.59
8 Perrilles, Amelia SR Cuba 6.28
9 Gross, Mckenna JR Unity (Mendon) 6.07
10 Hearn, Chloe FR Carlinville 5.83
11 Turner, Delaney FR Meredosia-Chambersburg -
12 Merriweather, Atria SO Alton Marquette -
13 Hamberg, Ellie JR Alton Marquette -
14 Schneider, Macy JR Gibault Catholic -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stearns, Kamryn SR Knoxville 10.32 2
2 Wills, Haley SR Carlinville 9.65
3 Voss, Anna JR Unity (Mendon) 9.25
4 Frye, Reiss SO Okaw Valley 8.86
5 Adams, Daisy SO Litchfield 8.85
6 Scheetz, Harmony SO Carthage 8.77
7 Brinkman, Aubrey SO Illini Bluffs 8.74
8 Rose-Jones, Taylor SR Virden 8.51
9 Sorrell, Aubrey FR Rushville-Industry 8.30
10 Redmon, Julie FR Pleasant Plains 8.04
11 Gladden, Olivia SO Williamsville 7.91
12 White, Meagan FR Hillsboro 7.79
13 King, Liberty SR Gillespie 7.62
14 Johnson, Abbie SO Carthage 7.40
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Byer, Macy SR New Berlin 1' 0.14" 10
2 Hahn, Julia JR Liberty 11.86 8
3 Miller, Annah SR Midwest Central 11.60 6
4 Campbell, Olivia SO Pittsfield 11.42 5
5 Gill, Annalese SR Dupo 10.58 4
6 Durbin, Olivia SR Shelbyville 10.45 3
7 Delaney, Marie SR St. Teresa 10.25 1
8 Jennings, McKayla JR Pittsfield 10.08
9 Haffner, Katie SR Illini Bluffs 9.98
10 Schoen, Emily FR Gillespie 9.55
11 Long, Emily SR Pleasant Plains 9.34
12 Ham, Kyndall JR Rushville-Industry 9.32
13 Earles, Leslie JR Maroa-Forsyth 9.04
14 Stansch, Steffany FR Dupo 8.77
15 Hopkins, Libby SR Lewistown 8.70
16 Allen, Julianna SR PORTA 8.47