Arthur L. Sullivan Invitational

Scores:
Team Score
Fenwick148
Argo111
Carmel68.5
Romeoville60.5
West Chicago51
Richards (Oak Lawn)51
St. Laurence25
Tinley Park25
Solorio Academy18

Women's 55m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lackland, Ashani SR Tinley Park 8.15 1
2 Robles, Regina SO Carmel 8.46
3 Vega, Leslie SR Solorio Academy 8.57
4 Guerrero, Xitllali SO Solorio Academy 8.75
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Geniyah FR Richards (Oak Lawn) 7.91 4
2 Dority, Bryana FR Richards (Oak Lawn) 8.09 2
3 Caruthers, Sapphira SR Tinley Park 8.21
4 Christensen, Nora FR Carmel 8.30
5 Weinmann, Hannah SR West Chicago 8.35
6 Boney, Allison SR West Chicago 8.43
7 VanSanten, Jordyn SO Fenwick 8.54
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Zawadi FR Fenwick 7.52 10
2 Stewart, Ashanti SR Argo 7.79 8
3 Polk, Dejanae SR St. Laurence 7.81 6
4 Jones, Tiana JR Argo 7.88 5
5 Rouse, Mya JR Romeoville 8.00 3
6 Pudil, Kayleigh SR St. Laurence 8.22
7 Allen, Nadia SR Romeoville 8.34

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dority, Bryana FR Richards (Oak Lawn) 29.21 5
2 Johnson, Geniyah FR Richards (Oak Lawn) 30.29 1
3 Delgado, Stephanie SR Solorio Academy 33.41
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Monahan, Flynn SO Fenwick 30.40
2 Robles, Regina SO Carmel 31.48
3 Bruschuk, Lily FR Carmel 32.19
4 Fuller, Lamya JR Tinley Park -
5 Omomofe, Patricia FR Solorio Academy -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rouse, Mya JR Romeoville 29.66 2
2 Caruthers, Sapphira SR Tinley Park 30.31
3 Moore, Staesha JR West Chicago 30.34
4 Allen, Nadia SR Romeoville 30.66
5 Mendoza, Naomi SR West Chicago 30.75
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Zawadi FR Fenwick 27.02 10
2 Stewart, Ashanti SR Argo 28.90 8
3 Jones, Tiana JR Argo 28.91 6
4 Lox, Molly SR St. Laurence 29.35 4
5 Polk, Dejanae SR St. Laurence 29.43 3

Women's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henry, Tiondra FR Richards (Oak Lawn) 1:14.17 3
2 Avalos, Aranely SR Solorio Academy 1:21.48
3 Romero, Jenny JR West Chicago 1:24.15
4 Deutsch, Ashley SO Romeoville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tito, Loreli FR Carmel 1:16.07 2
2 Valle, Lizeth SR Solorio Academy 1:17.02 1
3 Duran, Ximena SR West Chicago -
4 Medina, Gabby SO Tinley Park -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heyer, Allie FR Fenwick 1:08.29 6
2 Arias, Alysia SO Argo 1:09.97 5
3 Sasman, Carly JR Carmel 1:13.80 4
4 McDonald, Caillyn JR Argo 1:17.96
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Zawadi FR Fenwick 1:00.91 10
2 Alvarez, Mya JR Romeoville 1:07.66 8
3 Andrews, Lourdes SR St. Laurence 1:21.49
4 Enciso, Rosemary SR St. Laurence -

Women's 600m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Brien, Marie SR Fenwick 1:47.39 10
2 Posner, Ezzie SR Carmel 1:47.92 8
3 Quinn, Maria JR Fenwick 1:50.38 6
4 Sutherland, Katie SR West Chicago 1:50.78 5
5 Xheka, Reshide SR Argo 1:54.08 4
6 Lenoir, Tatiana SO Romeoville 2:00.01 3
7 Gonzalez, Celine JR Argo 2:02.28 2
8 Christensen, Nora FR Carmel 2:02.88 1
9 Meschino, Mia SO Romeoville 2:06.74
10 Sanchez, Brenda JR West Chicago 2:23.58

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Araiza, Jimena SO Romeoville 2:54.21 2
2 Simmons, Grace SO Fenwick 2:58.94 1
3 Bovey, Ruthie SR West Chicago 3:09.67
4 Nika, Leah FR West Chicago 3:09.70
5 Sandoval, Andrea SR Argo 3:19.75
6 Betouni, Maddy JR Romeoville 3:20.68
7 Qurut, Tess SR Richards (Oak Lawn) -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daley, Isabella FR Fenwick 2:40.95 10
2 Coe, Alyssa JR Carmel 2:41.54 8
3 Jaimes, Aryam SR Solorio Academy 2:42.44 6
4 Arends, Hannah JR Carmel 2:44.98 5
5 Reyes, Jasmine JR Solorio Academy 2:45.34 4
6 Enriquez, Emily JR Argo 2:49.53 3
7 Eisses, Ellie SO Tinley Park 3:10.08
8 Shapkauski, Chloe FR Tinley Park 3:11.34

Women's 1,600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Castillo, Cesia JR Argo 7:08.70
2 Sanchez, Mercedez SO Tinley Park 7:16.35
3 Montes, Yesenia FR Romeoville 7:39.05
4 Tabizon, Britzely JR Romeoville -
5 Olague, Jessica SO Richards (Oak Lawn) -
6 Pineda, Suleyma JR Solorio Academy -
7 Mata, Gabriela SO Solorio Academy -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pacer, Caroline SR West Chicago 5:42.51 10
2 Kuderna, Abby SR Carmel 6:12.06 8
3 Kaiser, Adelai FR Fenwick 6:25.74 6
4 White, Shannon SO West Chicago 6:31.12 5
5 Nourie, Camille SO Fenwick 6:39.00 4
6 Avalos, Karla JR Argo 6:57.65 3
7 Hull, Brigid JR Carmel 7:01.64 2
8 Brogan, Dani SO Tinley Park 7:02.10 1

Women's 3,200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Malley, Maggie JR Fenwick 12:01.30 10
2 Cahill, Katie JR Fenwick 12:02.75 8
3 Esteban, Kaylani SR Solorio Academy 12:34.91 6
4 Hultman, Jessica SR Tinley Park 14:39.89 5
5 Hummitsch, Sophie FR Tinley Park 14:53.71 4
6 Shuaibi, Dana JR Argo 15:55.93 3
7 Alcantar, Briana SR Romeoville 16:04.87 2
8 Vanaria, Zita SO Romeoville 18:18.16 1
9 Arends, Hannah JR Carmel -
10 Abdullah, Noor JR Argo -
11 Rodriguez, Destiny JR Solorio Academy -
12 Jensen, Kylie JR Carmel -

Women's 55m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meschino, Mia SO Romeoville 1140:50.10
2 Deutsch, Ashley SO Romeoville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scudder, Margaret SR Fenwick 10.43
2 Page, Kourtnei SO Argo 11.19
3 McDonald, Caillyn JR Argo 11.63
4 Zomparelli, Meadow SO West Chicago 10.65
5 Monahan, Flynn SO Fenwick 11.21
6 Miller, Sanian JR Richards (Oak Lawn) 10.88
7 Ford, Brieanna JR Tinley Park 10.68
8 Lyttle, Desiree SR Tinley Park 9.83

Women's High Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seligmann, Delaney JR Fenwick 1.55 10
2 Murray, Linnea SR Carmel 1.37 8
3 Miller, Sanian JR Richards (Oak Lawn) 1.37 6
4 Alvarez, Mya JR Romeoville 1.32 5
5 Bonanno, Stefania SO Romeoville 1.32 3.5
6 Jones, Tiana JR Argo 1.32 3.5
7 McDonald, Caillyn JR Argo 1.27 2
8 Williams, Reshema SR Richards (Oak Lawn) 1.27 1
9 Boney, Allison SR West Chicago -

Women's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Jade SR Argo 2.43 10
2 Findley, Rakiah JR Argo 1.98 8

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rouse, Mya JR Romeoville 4.85 10
2 Brown, Jahmia SO Argo 4.75 8
3 Maglaya, Ava FR Romeoville 4.71 6
4 Graham, Aniya FR Richards (Oak Lawn) 4.66 5
5 Washington, Olivia SO Argo 4.51 4
6 Braun, Elisabeth FR Fenwick 4.33 3
7 Weinmann, Hannah SR West Chicago 4.32 2
8 McClear, McKenzie FR Fenwick 4.27 1
9 Murray, Linnea SR Carmel 4.14
10 Burks, Bre'Nea SR St. Laurence 4.11
11 Goodale, Maddie SR West Chicago 4.06
12 Miller, Sanian JR Richards (Oak Lawn) 4.04
13 Moorer, Marena JR Tinley Park 3.84
14 Johnson, Zahkiyah SR Tinley Park 3.81
15 Salandanan, Christine SO Carmel -

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seligmann, Delaney JR Fenwick 10.41 10
2 Maglaya, Mia FR Romeoville 10.22 8
3 Braun, Elisabeth FR Fenwick 9.67 6
4 Goodale, Maddie SR West Chicago 9.66 5
5 Baker, Jade SR Argo 9.19 4
6 Andrews, Lourdes SR St. Laurence 8.47 3
7 Miller, Sanian JR Richards (Oak Lawn) 8.23 2
8 Burks, Bre'Nea SR St. Laurence 8.00 1
9 Gamble, Ra'Kia SO Argo 6.78
10 Murray, Linnea SR Carmel -
11 Oglesby, Janyla SO Tinley Park -