Roscoe Whitfield Invite 2020

Scores:
Men's Score
De La Salle67
North Shore Country Day53
Payton Prep52
Phillips52
Dyett49
Lake View43
Chicago Hope Academy32
Prosser31
Senn30
Sullivan (Chicago)22
DRW Trading College Prep9
Holy Trinity2
 
Women's Score
Lincoln Park102
De La Salle61
Phillips47
North Shore Country Day45
Perspectives Charter42
Prosser25
Sullivan (Chicago)23
DRW Trading College Prep13
Holy Trinity4
Senn4
Chicago Hope Academy3

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cox, Deleon SR Dyett 7.46 10
2 Keyt, Nathan JR North Shore Country Day 7.62 5
3 Campbell , Neil SR Chicago Hope Academy 7.63 4
4 Isasi, Sebastian SR North Shore Country Day 7.96 1
5 Savage, Avante SO Phillips 7.97
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stevens, Ravion SO Phillips 7.58 8
2 St. Clair, Moustafa JR De La Salle 7.59 6
3 Olajide, Peace SR Sullivan (Chicago) 7.71 3
4 Beals, Michael JR DRW Trading College Prep 7.85 2
5 Harris, Tavaris SO Chicago Hope Academy 7.99
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stevens, Ravion SO Phillips 7.58
2 Isasi, Sebastian SR North Shore Country Day 7.96
3 Harris, Tavaris SO Chicago Hope Academy 7.99
4 Valladares, Tyler SO Prosser 8.15
5 Xu, Eli JR Payton Prep 8.64
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Campbell , Neil SR Chicago Hope Academy 7.63
2 Owusu, Darius JR Senn 8.11
3 Savaiano, Joey SR Payton Prep 8.16
4 Austin, Jackine SO Prosser 8.50
5 Davis, Isaiah JR Holy Trinity 8.88
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 St. Clair, Moustafa JR De La Salle 7.59
2 Olajide, Peace SR Sullivan (Chicago) 7.71
3 Truong, Dat JR Senn 8.13
4 Robinson, Joshua SO Dyett 8.51
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Beals, Michael JR DRW Trading College Prep 7.85
2 Savage, Avante SO Phillips 7.97
3 Gray, Lyle SO Holy Trinity 8.14
4 Fernandez, Daniel SR Lake View 8.39
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cox, Deleon SR Dyett 7.46
2 Keyt, Nathan JR North Shore Country Day 7.62
3 Pearson, Keion SO Lake View 8.11
4 Erho, Miracle SR Sullivan (Chicago) 8.15

Men's 300m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boatman, Jaylin SR De La Salle 36.92 10
2 St. Clair, Moustafa JR De La Salle 38.37 8
3 Kanago, Gad JR Senn 39.26 6
4 Kitenge, Arcad SR Senn 40.72 5
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Javey SO Chicago Hope Academy 44.80
2 Dixon, Deontae JR Phillips 46.18
3 Austin, Jackine SO Prosser 47.23
4 Bandera, Nestor JR Lake View 49.68
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garth, Stephen SO Chicago Hope Academy 42.34 2
2 Johnson, Mantrell SR Dyett 44.10
3 Hoard, Kameron SO Phillips 44.25
4 Gray, Lyle SO Holy Trinity -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beals, Michael JR DRW Trading College Prep 41.95 4
2 Cobb, Jeremiah SO Dyett 44.06
3 Barrett-Bennett, Kai JR North Shore Country Day 44.29
4 Gbadamosi, Amir SO Lake View 45.76
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Levin, Ethan JR North Shore Country Day 43.33 1
2 Erho, Miracle SR Sullivan (Chicago) 46.21
3 Gonzalez, Erick SO Prosser 49.37
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olajide, Peace SR Sullivan (Chicago) 41.98 3
2 Torres, Ivan SO Payton Prep 46.57

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blake, Jaden JR De La Salle 57.67 10
2 Hopkins, Ian JR De La Salle 58.03 8
3 Conway, Armani SO Phillips -
4 Dawson, Solomon SO Phillips -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cox, Deleon SR Dyett 1:00.66 6
2 Kanago, Gad JR Senn 1:01.72 5
3 Melecio, Thomas JR Payton Prep 1:08.97
4 Mallete, Judah FR Chicago Hope Academy -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mohensi, Ryan FR North Shore Country Day 1:05.86 4
2 Bradley, Adonis FR Chicago Hope Academy 1:07.92 3
3 Martinez, Christopher SO Lake View 1:08.21 2
4 Andrade, Kevin JR Payton Prep 1:08.39 1
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Redd, KeJuan JR Sullivan (Chicago) 1:08.82
2 Martinez, Brandon SR Prosser 1:11.52
3 Robledo, Adrian SO Lake View -
4 Sanabria, Enrique SR Prosser -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adebayo, Adekunle SO Senn 1:12.90
2 Plascencia, Alan FR North Shore Country Day -
3 Starnes, Elijah FR DRW Trading College Prep -

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hopkins, Ian JR De La Salle 9.43 10
2 Waters, Cohen JR Phillips 9.77 6
3 Dawson, Solomon SO Phillips 11.13 5
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Erho, Miracle SR Sullivan (Chicago) 9.45 8
2 Ramirez, Christian JR De La Salle 11.51 4

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Golemi, Paulo JR Lake View 19' 1.5" 10
2 Johnson, Mantrell SR Dyett 18' 8.0" 8
3 Backfried, Lorenz JR Payton Prep 18' 5.75" 6
4 Campbell , Neil SR Chicago Hope Academy 18' 5.0" 5
5 Spaulding, Thomas SO Phillips 18' 0.5" 4
6 Redd, KeJuan JR Sullivan (Chicago) 17' 8.5" 3
7 Dysart, Lesile SR Dyett 17' 6.0" 2
8 Stokes, Jon-Edward SR Payton Prep 16' 5.5" 1
9 Xing, Andrew SO North Shore Country Day 16' 5.0"
10 Waters, Cohen JR Phillips 16' 2.5"
11 Harris, Tavaris SO Chicago Hope Academy 16' 2.0"
12 Popper, Joshua SR Lake View 15' 4.5"
13 Mohensi, Ryan FR North Shore Country Day 14' 7.0"
14 Martinez, Nyvek FR Prosser -

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Golemi, Paulo JR Lake View 40' 0.0" 10
2 Xing, Andrew SO North Shore Country Day 38' 9.5" 8
3 Spaulding, Thomas SO Phillips 37' 6.0" 6
4 Redd, KeJuan JR Sullivan (Chicago) 37' 3.5" 5
5 Gould, Michael SO Payton Prep 36' 2.5" 4
6 Reese, Ayinde SO Payton Prep 34' 6.0" 3
7 Smith, Jalan SO Phillips 33' 10.5" 2
8 Bandera, Nestor JR Lake View 33' 3.75" 1
9 Levin, Ethan JR North Shore Country Day 32' 6.5"
10 Whittington, Rashaad SO Chicago Hope Academy 30' 6.5"
11 Pankau, Jaden JR Chicago Hope Academy -
12 Johnson, Mantrell SR Dyett -

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bajramovic, Haris SR Payton Prep 41' 5.0" 10
2 Pankau, Jaden JR Chicago Hope Academy 41' 0.0" 8
3 Garcia, Jose SR Prosser 38' 0.0" 6
4 Alston, Matthew SO Dyett 35' 2.0" 5
5 Britt, Jamel JR Phillips 34' 10.0" 4
6 Williams, Jaramee SR Chicago Hope Academy 31' 4.0" 3
7 Alvor, Christian JR Payton Prep 31' 1.0" 2
8 Abu-Shanab, Hashim JR Phillips 30' 9.0" 1
9 Washington, Dennis SR Unattached 30' 8.0"
10 Santiago, Isaiah JR Lake View 30' 6.0"
11 Devereux, Mac FR North Shore Country Day 28' 10.0"
12 Gonzalez, Erick SO Prosser 28' 0.0"
13 Blackburn, Desean SO Dyett 23' 11.0"
14 Washington, Maishawn SO Holy Trinity 23' 1.0"
15 Gray, Gabe SO Holy Trinity 21' 8.0"
16 MacGeachy, James FR North Shore Country Day 18' 9.0"
17 Levens, Lucas JR Lake View 11' 4.0"

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Melody SR De La Salle 8.02 10
2 Bowen, Justis SO DRW Trading College Prep 8.90 5
3 Rice, Brooklyn FR Phillips 8.97 4
4 Owens, Jelisa SO Perspectives Charter 9.34 1
5 Williams, Marlena FR Prosser 9.36
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tolbert, Mia SR De La Salle 8.65 8
2 Strawder, Shanyla SO Phillips 8.88 6
3 Walker, Janira FR Lincoln Park 8.99 3
4 Lucas, Naomi SR Perspectives Charter 9.31 2
5 Nelson, Ariana JR Holy Trinity 9.46
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jones, Melody SR De La Salle 8.02
2 Rice, Brooklyn FR Phillips 8.97
3 Dotson, Jalayla SO Prosser 9.63
4 Greer, Jordan SR Lincoln Park 9.73
5 Steele, Zinzi JR North Shore Country Day 10.13
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tolbert, Mia SR De La Salle 8.65
2 Green, Liliana SO North Shore Country Day 9.58
3 Myers, Chayse SO Senn 10.00
4 Nunn, Samaia SO Holy Trinity 10.71
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Strawder, Shanyla SO Phillips 8.88
2 Walker, Janira FR Lincoln Park 8.99
3 Lucas, Naomi SR Perspectives Charter 9.31
4 Robinson, Amira JR Sullivan (Chicago) 9.68
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bowen, Justis SO DRW Trading College Prep 8.90
2 Williams, Marlena FR Prosser 9.36
3 Wince, Dionna JR Sullivan (Chicago) 9.95
4 Lee, Hahnbit JR Senn -
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Owens, Jelisa SO Perspectives Charter 9.34
2 Nelson, Ariana JR Holy Trinity 9.46
3 Johnson, Zaria JR DRW Trading College Prep 10.76
4 Garth, Kristen FR Chicago Hope Academy -

Women's 300m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tolbert, Mia SR De La Salle 44.10 10
2 Lucas, Naomi SR Perspectives Charter 50.06 5
3 Turner, Moshay SR Holy Trinity 50.36 4
4 Danztler, Nyla JR De La Salle -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jeanty, Amauri SR Lincoln Park 49.80 6
2 Caestecker, MK JR North Shore Country Day 55.50
3 Dotson, Jalayla SO Prosser -
4 Williams, Marlena FR Prosser -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bowen, Justis SO DRW Trading College Prep 48.78 8
2 Fabian, Christine SO Senn -
3 Garth, Kristen FR Chicago Hope Academy -
4 Lee, Hahnbit JR Senn -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hawkins, Xarreah FR Perspectives Charter 52.57 3
2 Hamzat, Khiret JR Sullivan (Chicago) 55.98
3 Hampton, Lamone SO Lincoln Park 58.55
4 Harris , Alaysia SO DRW Trading College Prep 1:05.08
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Jasmine SO Phillips 52.82 2
2 Robinson, Amira JR Sullivan (Chicago) 54.77 1
3 Jackson, Jakyra SO Phillips 56.87

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Liliana SO North Shore Country Day 1:10.92 10
2 Owens, Jelisa SO Perspectives Charter 1:12.53 8
3 Drumgole, Lexus SR Perspectives Charter 1:20.03 3
4 Wince, Dionna JR Sullivan (Chicago) -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Washington, Kalei FR De La Salle 1:19.12 4
2 Myers, Chayse SO Senn 1:28.61 1
3 Reyes , Crystal JR Prosser 1:33.85
4 Connor, Adair FR North Shore Country Day -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eison, Taniya JR Phillips 1:18.85 5
2 Alonge-Oludaye, Oluwadabira SO Sullivan (Chicago) 1:28.47 2
3 Jackson, Veronica SO Prosser -
4 Campbell, Mariah SR DRW Trading College Prep -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Matthews, Paris FR Lincoln Park 1:14.33 6
2 Murrell, Mariah SR DRW Trading College Prep 1:31.70
3 Petrosino, Sophia JR Lincoln Park 1:33.59
4 Meier, Lauren JR Senn -
5 Pittman, Sarah FR Phillips -

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Melody SR De La Salle 9.33 10
2 Jeanty, Amauri SR Lincoln Park 11.10 8
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Agyare, Augustina SO Lincoln Park 12.36 6
2 Alonge-Oludaye, Oluwadabira SO Sullivan (Chicago) 15.71 5

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark, Sucarla SR Phillips 28' 1.0" 10
2 Benford, Trinity FR De La Salle 26' 3.0" 8
3 Trice, Skylar SO De La Salle 25' 8.0" 6
4 Fomby, Sabryah FR De La Salle 25' 0.0" 5
5 Akinpelu, Bisoye SR Sullivan (Chicago) 24' 10.0" 4
6 Steele, Zinzi JR North Shore Country Day 22' 3.0" 3
7 Jackson, Sierra SO Phillips 19' 0.0" 2
8 Waarith, Kalise SO Lincoln Park 17' 9.0" 1
9 Reyes , Crystal JR Prosser 17' 1.0"
10 Rios-Andre, Olivia SO Lincoln Park 16' 9.0"
11 Caestecker, MK JR North Shore Country Day 15' 6.0"
12 Akwafo, Mildred FR Chicago Hope Academy 13' 0.0"
13 Akwafo, Deborah FR Chicago Hope Academy 12' 0.0"