Knight Boys Indoor Invite

Men's 60m Dash Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Jermarrion SR Collinsville 7.01
2 Little, Londyn JR Columbia 7.12
3 Edison, Josh JR Triad 7.15
4 Bircher, Jack JR Collinsville 7.21
5 Bieber, Donovan SR Columbia 7.21
6 Wills, Devin SR Mascoutah 7.21
7 Beck, Kentrell SR Shelbyville 7.38
8 Sands, Connor SR Highland 7.42
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Little, Londyn JR Columbia 7.17
2 Sands, Connor SR Highland 7.44
3 Leftwich, Ethan SR Highland 7.57
4 Jenkins, Brandan SR Belleville West 7.58
5 Kmett, Parker JR Pleasant Plains 7.62
6 Sims, Thomas JR Carlinville 7.85
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Edison, Josh JR Triad 7.17
2 Wills, Devin SR Mascoutah 7.18
3 Webster, Garry SR Granite City 7.51
4 McNear, Xavier JR Alton 7.72
5 Williams, Kalen JR Alton Marquette 7.85
6 Howland, Logan JR Pittsfield 7.86
7 Vidigal, Lui SR Pleasant Plains 7.95
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bieber, Donovan SR Columbia 7.33
2 Lusk, Amaziah SR Triad 7.45
3 Burris, Jaylen JR Granite City 7.51
4 McDonald, D'Vaunte JR Mascoutah 7.58
5 Perkins, Jason JR Belleville West 7.76
6 Ilch, Michael SR Roxana 7.85
7 Diestelhorst, Lennart SR Pleasant Plains 8.07
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bircher, Jack JR Collinsville 7.24
2 Beck, Kentrell SR Shelbyville 7.41
3 Bratton, Kegan JR Alton 7.45
4 Foreman, Luke SR Triad 7.59
5 Hall, Brandon SR Columbia 7.67
6 Byrd, DeJuan SR Belleville West 7.85
7 guerin, nick JR Alton Marquette 8.07
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stewart, Jermarrion SR Collinsville 7.10
2 Jones, Aiden JR Mascoutah 7.49
3 Wilburn, Austin SR Roxana 7.65
4 Morgan, Javion JR Alton 7.77
5 Miller, Connor JR Highland 7.84
6 Pluester, David SR Roxana 8.20
7 Conrad, Jordan JR Collinsville -

Men's 60m Dash Fr/So   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Quentin SO Mascoutah 7.30
2 Brown, Sy'Mondrea SO Belleville West 7.40
3 White, Kayshawn SO Granite City 7.41
4 Young, Ta'Mier SO Belleville West 7.42
5 Richardson, Jerry FR Collinsville 7.43
6 Wilson, Omarion SO Belleville West 7.45
7 Western, Jack FR Pleasant Plains 7.64
8 Rodgers-Parott, Ajaylin FR Collinsville 7.67
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Sy'Mondrea SO Belleville West 7.45
2 Winthrow, Chase FR Jersey 7.75
3 Troxtell, Justyn FR Roxana 7.93
4 Allen, Arias FR Mascoutah 7.94
5 Chaplin, Levi SO Pittsfield 8.05
6 France, Joseph FR Mascoutah 8.08
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wilson, Omarion SO Belleville West 7.57
2 Rodgers-Parott, Ajaylin FR Collinsville 7.64
3 Patton, Mason SO Carlinville 7.72
4 Stanford, Korbin FR Alton 8.10
5 Tiernan, Dylan SO Triad 8.15
6 Flener, Aidan SO Roxana 8.18
7 Lockart, Carson SO Shelbyville -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Western, Jack FR Pleasant Plains 7.66
2 Ivy, Ron SO Granite City 7.77
3 Gilchrese, Keith FR Alton 7.80
4 Singleton, Roderick FR Alton 7.96
5 Carney, Danny FR Pleasant Plains 7.97
6 Young, Lance FR Roxana 8.51
7 Wakeley, Justin SO Highland 9.19
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Quentin SO Mascoutah 7.34
2 Richardson, Jerry FR Collinsville 7.42
3 White, Kayshawn SO Granite City 7.43
4 Darby, Tristan FR Triad 7.95
5 Clark, Drake SO Shelbyville 8.07
6 Johnson, Grahm SO Triad 8.35
7 Hollenkamp, Ethan FR Highland 8.70
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Young, Ta'Mier SO Belleville West 7.50
2 Veesenmeyer, Jayden FR Pleasant Plains 7.79
3 Cox, Tristan FR Jersey 8.15
4 Johnson, Jason SO Granite City 8.22
5 Rodgers, Ajaylin FR Collinsville -
6 Imming, Beau SO Highland -
7 Koehler, Tanner SO Shelbyville -

Men's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McNear, Xavier JR Alton 25.00
2 Patton, Mason SO Carlinville 25.26
3 Ivy, Ron SO Granite City 25.59
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Aiden JR Mascoutah 24.22
2 Kmett, Parker JR Pleasant Plains 24.96
3 Fester, Christian JR Jersey 25.04
4 Wilburn, Austin SR Roxana 25.23
5 Williams, Kalen JR Alton Marquette 25.56
6 Chaplin, Levi SO Pittsfield 26.36
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Jermarrion SR Collinsville 22.85
2 Little, Londyn JR Columbia 23.02
3 Edison, Josh JR Triad 23.32
4 Jenkins, Brandan SR Belleville West 24.21
5 Leftwich, Ethan SR Highland 24.92
6 Beck, Kentrell SR Shelbyville -

Men's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Linkous, Asher SR Alton Marquette 1:00.10
2 Gallo, Dane FR Triad 1:00.59
3 Reese, Antonio JR Pleasant Plains 1:00.87
4 Randoll, Jason FR Triad 1:03.03
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pointer, Chance JR Carlinville 56.98
2 Diestelhorst, Lennart SR Pleasant Plains 58.35
3 Pluester, David SR Roxana 1:01.59
4 Wagner, Luke SR Jersey 1:03.53
5 Kobbeman, Owen SR Highland 1:04.39
6 Rittenhouse, Jacob JR Highland -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kribs, Andrew JR Jersey 55.74
2 Howland, Logan JR Pittsfield 56.06
3 Crossley, Tom SO Columbia 57.21
4 Mercurio, Michael SR Mascoutah 58.91
5 Bethal, Kolin JR Alton Marquette 1:03.63
6 Dalpoas, Domanic JR Columbia 1:04.51
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McLean, Jarred JR Belleville West 52.19
2 Rule, Dillon JR Belleville West 53.00
3 Green, Stephen JR Collinsville 54.43
4 Davis, Austin SR Alton 55.38
5 Cruickshank, Jacob JR Mascoutah 56.78
6 Ford, Jawuan JR Collinsville -

Men's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Will JR Shelbyville 2:22.27
2 Perschbacher, Gabriel JR Mascoutah 2:24.10
3 Kreipe, Colin SO Carlinville 2:24.12
4 Glasgow, Stephen JR Granite City 2:29.70
5 Beck, Breyton SO Shelbyville 2:35.84
6 Soria-Lamar, Decarlo SO Alton 2:36.74
7 Albright, Cody JR Pleasant Plains 2:38.45
8 Fisk, Kole JR Highland 2:39.45
9 Schurict, Griffin FR Shelbyville 2:54.78
10 Stewart, Colton SO Alton Marquette -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morrison, Jacob JR Alton Marquette 2:13.48
2 Moore, Braden SR Pleasant Plains 2:13.49
3 Couch, Max JR Pittsfield 2:16.49
4 Aurelio, Camron JR Mascoutah 2:17.47
5 Corby, Trae JR Alton 2:20.01
6 Frappier, Zeke JR Pleasant Plains 2:26.17
7 Heitzig, Ryan JR Jersey 2:29.48
8 Lyons, Jacob SR Highland 2:37.45
9 Pointer, Chance JR Carlinville -
10 Cunningham, Brock SO Collinsville -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Havis, Cassius SR Alton 1:58.12
2 Perry, Jeremiah SR Granite City 2:07.48
3 Walter, Ben SR Triad 2:08.80
4 Perry, Luke JR Triad 2:09.07
5 Drake, Mason JR Granite City 2:12.22
6 St. Cyr, Kaleb JR Roxana 2:15.49
7 Rummerfield, Jacob SR Alton Marquette 2:16.25
8 Dudley, Ethan SO Triad 2:18.83
9 Jensen, Noah JR Mascoutah 2:19.35
10 Augustin, Ethan SR Highland 2:23.32

Men's 1,600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Firnhaber, Phoenix SO Shelbyville 5:03.55
2 Stuekel, Noah SO Belleville West 5:04.35
3 Martinez, Cole SO Jersey 5:06.36
4 Bates, Jacob FR Belleville West 5:09.98
5 O'Renic, Noah FR Belleville West 5:19.18
6 Flannigan, Riley SO Pleasant Plains 5:26.33
7 Kreipe, Colin SO Carlinville 5:27.61
8 Westbrook, Tommy SO Granite City 5:28.25
9 Yeager, Sam SO Granite City 5:33.64
10 Stokes, Lucus SO Shelbyville 5:37.30
11 Pace, Cameron SO Highland 5:38.63
12 Walker, Austin JR Roxana 5:42.30
13 Mendoza, Alejandro FR Collinsville 5:51.45
14 Tabb, Hunter FR Pleasant Plains 5:53.23
15 Steinbeck, Mason FR Highland 5:55.77
16 St. Cyr, Kaleb JR Roxana -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rosen, Easton JR Highland 4:46.90
2 Bleier, Drake JR Triad 4:51.89
3 Copher, Josh JR Mascoutah 4:52.61
4 Bagwell, Caleb JR Triad 4:54.46
5 Willis, Jarod SR Triad 4:57.68
6 Muniz, Axel JR Collinsville 4:58.45
7 Rohdemann, Cody SR Shelbyville 4:59.67
8 Ede, Sean SR Mascoutah 5:00.26
9 Miller, Lance SO Mascoutah 5:00.66
10 Kotzamanis, Christian FR Alton 5:07.73
11 Crossley, Curtis SR Columbia 5:10.38
12 Morrison, Jacob JR Alton Marquette 5:18.82
13 Varela, Kevin JR Collinsville -
14 Sturm, Ethan SR Columbia -
15 Ruvalcaba, Carlos JR Roxana -

Men's 3,200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Willis, Jarod SR Triad 10:33.28
2 Knecht, Kristian JR Mascoutah 10:47.67
3 Ruvalcaba, Carlos JR Roxana 10:53.08
4 Williams, Cale SR Carlinville 11:03.50
5 Sturgill, Josh JR Mascoutah 11:11.77
6 McKeal, Aaron JR Granite City 11:20.53
7 Gardner, Randy JR Granite City 11:29.06
8 Flannigan, Riley SO Pleasant Plains 11:29.27
9 Winslow, Ben FR Triad 11:30.49
10 Angell, Silas JR Mascoutah 11:48.79
11 Molitor, Kyle SO Highland 12:00.55
12 Smith, Ethan FR Highland 13:02.90
13 Kreipe, Colin SO Carlinville -
14 Sturm, Ethan SR Columbia -
15 Hanratty, Nick SR Highland -

Men's 60m Hurdles Fr/So   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Butler, Anthony SO Alton 10.02
2 Harmon, Chase SO Triad 10.07
3 Collins, Mar'Tavion SO Belleville West 10.09
4 Cain, Nathan SO Pleasant Plains 10.42
5 Capelle, Andrew SO Highland 10.99
6 Smith, Gage FR Shelbyville 11.10
7 Scott, Micheal FR Mascoutah 11.15
8 Christian, Braden FR Mascoutah 11.90
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Collins, Mar'Tavion SO Belleville West 10.32
2 Capelle, Andrew SO Highland 10.64
3 Scott, Micheal FR Mascoutah 11.34
4 Calvin, Jarrett SO Belleville West -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Harmon, Chase SO Triad 10.30
2 Butler, Anthony SO Alton 10.45
3 Cain, Nathan SO Pleasant Plains 11.02
4 Christian, Braden FR Mascoutah 11.76
5 Smith, Gage FR Shelbyville 13.62

Men's 60m Hurdles Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Armond SR Mascoutah 9.01
2 Smith, Darron SR Granite City 9.26
3 Boey, Marty JR Alton 9.41
4 Davis, Dondre SR Alton 9.46
5 Mueller, Ethan JR Jersey 9.53
6 Snead, Montre SR Granite City 9.67
7 Hampton, Connor JR Alton Marquette 9.90
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Davis, Dondre SR Alton 9.42
2 Snead, Montre SR Granite City 9.47
3 Buckingham, Terrance SR Mascoutah -
4 Wade, Garrett JR Shelbyville -
5 Wongler, Logan SR Triad -
6 Lee, Jackson JR Collinsville -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williams, Armond SR Mascoutah 9.16
2 Smith, Darron SR Granite City 9.23
3 Mueller, Ethan JR Jersey 9.74
4 Hampton, Connor JR Alton Marquette 9.84
5 Boey, Marty JR Alton 9.92

Men's Shot Put Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kohlenberger, Mason JR Columbia 11.48
2 Thomeczek, Owen JR Alton Marquette 11.12
3 Schrader, Oliver JR Columbia 10.99
4 Johnson, Rashaun SO Alton 10.96
5 Jones, Brenden SR Mascoutah 10.91
6 Rosselot, Zachery JR Collinsville 10.88
7 Smith, Skyler JR Pittsfield 10.86
8 Davis, Nathan JR Pleasant Plains 10.50
9 Hughes, Kyle SR Alton 9.95
10 Hankins, Dylan SO Columbia 9.67
11 Rakowski, Sam SO Alton 9.59
12 neal, kendall SO Alton Marquette 9.30
13 Noeltner, Chase SO Highland 8.00
14 Wilson, Lucas JR Granite City 7.99
15 Baer, Carson SO Highland -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Matthew SR Mascoutah 1' 3.44"
2 Hewitt, Jake JR Alton Marquette 1' 2.81"
3 Robinson, Colton SO Carlinville 1' 2.18"
4 Van Tieghem, Cole JR Triad 1' 1.52"
5 Evans, Barry JR Mascoutah 1' 1.42"
6 Garcia-Cloud, Chris JR Collinsville 1' 1.33"
7 Mose, Grant SR Shelbyville 1' 0.65"
8 McAllister, Mason SR Triad 1' 0.56"
9 Sands, Connor SR Highland 1' 0.45"
10 Guo, Andy SR Granite City 11.72
11 Thuer, Grant JR Jersey 11.15
12 Jolliff, Nick JR Triad 11.07
13 Ochoa, Martin JR Collinsville 10.23
14 Hall, Richie SR Jersey -