Auburn Girls Indoor Invitational

Scores:
Team Score
Huntley131
Harlem69.5
DeKalb64.5
Grayslake Central49.5
Thornwood43
Winnebago39
South Shore International36.5
Guilford31
Hampshire31
Harvest Christian26
Rockford Christian24
Rockford East16
Rockford Auburn12
Dakota6
North Shore Country Day2
Elgin2
Rockford Lutheran1
Elmhurst IC1

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Okoroti, Gloria JR Rockford Lutheran 8.48
2 Lillig, Eun Hae JR North Shore Country Day 9.25
3 Smith, Dawn SR Elmhurst IC 9.59
4 Rotolo, Maggie SO Hampshire 9.67
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Winters, Ma'Kayala FR Rockford Auburn 8.29
2 Fagan , Rianna SR Thornwood 8.66
3 Holland, Shontieanna SO Rockford Auburn 8.82
4 Owens, Tianah SO Rockford East 9.02
5 Persson, Ebba JR Rockford Lutheran 9.26
6 Wilson , Imoni SR Thornwood 9.53
7 Laluya, Faith SR Elmhurst IC 9.75
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arnold, Jasmine SO Guilford 8.29 1
2 Harris, Grace FR Hampshire 8.84
3 Turnmire, Nevaeh FR Rockford Auburn 8.89
4 Wade, Emma FR Winnebago 9.03
5 Pearson, Krista JR Harlem 9.26
6 Evenson, Lexi SR Dakota 9.80
7 Steele, Zinzi JR North Shore Country Day 10.05
8 Bauer-Fulton, Brianna FR Rockford Christian 10.14
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Demo, Avery FR Rockford Christian 8.51
2 Gardner, Paige SO Rockford Christian 8.73
3 Thompson, Taylor JR Rockford East 8.88
4 Enman, Madison JR Grayslake Central 9.05
5 Uppal, Harleen JR Hampshire 9.10
6 Harring, Emma SR Rockford Lutheran 9.12
7 Przybylski, Emma JR Grayslake Central 9.17
8 Paris, Melina FR Harvest Christian 10.23
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Minniefield, Jayda SO DeKalb 8.51
2 Trotter, Eve SO Winnebago 8.58
3 Zintak, Kaitlynn SO Harlem 8.73
4 Muhammad, Asia SO Winnebago 8.80
5 Woods, Kristen JR Guilford 8.88
6 Cobb, Alexis FR Huntley 9.19
7 Colin, Nicole FR Elgin 9.99
8 Hodge, Aniah SO Elgin 10.55
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Prowell, Tanajia JR Rockford East 8.23 4
2 Cable, Maya SR Guilford 8.29 2
3 Minkie, Cali JR Dakota 8.53
4 West, Brooklyn SO Elgin 8.63
5 Minkie, Kelsie SO Dakota 8.64
6 Bandel, Brooke SR Harvest Christian 8.67
7 Baldwin, Makayla FR Huntley 9.01
8 Pintinas, Karolina FR Grayslake Central 9.31
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holmes, India SR Thornwood 7.98 10
2 Sargent , Taryn SR Huntley 8.06 8
3 Dumas, Sydney SR DeKalb 8.07 6
4 Marshall, Jordan JR South Shore International 8.22 5
5 Massey, Makaya JR South Shore International 8.25 3
6 Scott, Demarreha JR DeKalb 8.29
7 Jenkins, Jamaya JR South Shore International 8.37
8 Bilodeau, Hannah SO Harlem 8.38

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Winters, Ma'Kayala FR Rockford Auburn 29.88
2 Green, Liliana SO North Shore Country Day 32.02
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turnmire, Nevaeh FR Rockford Auburn 29.80
2 Okoroti, Gloria JR Rockford Lutheran 30.39
3 Evenson, Lexi SR Dakota 33.40
4 Wriedt, Ruthie FR Rockford Lutheran 34.33
5 Steele, Zinzi JR North Shore Country Day 36.81
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green , Darrielle JR Thornwood 31.37
2 Freund, Bre SO Rockford Christian 31.77
3 Spain, Lauren SR Winnebago 32.39
4 Warden, Ryleigh SO Winnebago 32.86
5 Penticoff, Kylee SO Dakota 35.57
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nabukeera, Isabel SO Winnebago 30.76
2 Harring, Emma SR Rockford Lutheran 31.12
3 Desai, Ashna SO Grayslake Central 31.39
4 Gomez, Leslie SO Elgin 31.54
5 Howard, Ariana SO Rockford East 31.80
6 Parsons, Varianna FR Harlem 32.87
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Demo, Avery FR Rockford Christian 28.09 2
2 Toldo, Renate SR Rockford Christian 29.84
3 Thompson, Taylor JR Rockford East 30.44
4 Smith, Takesha FR South Shore International 31.13
5 Connell, Braidy FR Huntley 32.68
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Rourke, Eleanor JR Grayslake Central 29.33
2 Bandel, Brooke SR Harvest Christian 29.63
3 Hughes, Vivienne SO Hampshire 31.37
4 Baldwin, Makayla FR Huntley 31.94
5 Alverez, Rossy SO Elgin 33.42
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Douglas, Jazmyne FR Guilford 27.65 4
2 Ryzka, Karolina SO Hampshire 28.49
3 Minkie, Kelsie SO Dakota 28.90
4 Harris, Grace FR Hampshire 28.96
5 Kieya, Candace JR Elgin 30.20
6 Gibson, Stekenya SO Harlem 30.52
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Alex FR Huntley 26.80 8
2 Jenkins, Jamaya JR South Shore International 28.16
3 Minniefield, Jayda SO DeKalb 28.24
4 Massey, Makaya JR South Shore International 28.41
5 Cable, Maya SR Guilford 28.78
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holmes, India SR Thornwood 26.78 10
2 Watson, Sariyah FR DeKalb 26.96 6
3 Prowell, Tanajia JR Rockford East 27.38 5
4 Bilodeau, Hannah SO Harlem 27.99 3
5 Curtis, Carreanna JR Guilford 28.15 1
6 Scott, Demarreha JR DeKalb 32.73

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Kaniyjah FR Rockford East 1:09.22
2 Martino, Sophia SO Winnebago 1:09.67
3 Smith , Kenya JR Thornwood 1:15.82
4 Santisteban Hefter, Bethany SO Guilford 1:17.92
5 Inthabandith, Melita JR Guilford 1:23.01
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patel, Tanvi JR Grayslake Central 1:15.19
2 Nunez-Cruz, Daniela FR Rockford East 1:16.97
3 Connor, Adair FR North Shore Country Day 1:18.19
4 Lin, Karissa JR Rockford Christian 1:18.75
5 Barrett, Alida SR Harlem 1:23.36
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Green, Liliana SO North Shore Country Day 1:11.36
2 Sloan, Bianca SR South Shore International 1:12.78
3 Marshall, Kaleese SO Rockford East 1:14.92
4 Williams, Cecilia SO Grayslake Central 1:16.03
5 Zuzga, Kristen SR Rockford Auburn 1:19.62
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Temple, Natalie SO Grayslake Central 1:09.33
2 Watson, Victoria SR Winnebago 1:11.96
3 Sims, Mya FR South Shore International 1:13.76
4 Sargent, Flynne SR Winnebago 1:15.03
5 Finn, Drennan FR Rockford Auburn 1:17.13
6 Ponce, Monserrat SR Elgin 1:18.50
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Douglas, Jaliyah SO Guilford 1:07.70 3
2 Park, Kenzie JR Rockford Christian 1:08.59 1
3 Martinez-Medrano, Lizeth SO Rockford Auburn 1:10.08
4 Winkelman, Faith JR Harvest Christian 1:10.48
5 Joiner, Emma FR Rockford Christian 1:10.94
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vonic, Magdalena SR Hampshire 1:08.48 2
2 Lackner, Allison JR Rockford Lutheran 1:13.04
3 Rodriguez, Beth JR Elgin 1:13.55
4 Baldwin, Korhea SR Elgin 1:13.63
5 Cook, Macaiah JR Thornwood 1:14.78
6 Wehde, Sheryl SO Harlem 1:18.81
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marshall, Jordan JR South Shore International 1:04.73 6
2 Garcia, Hannah JR Hampshire 1:08.60
3 BoBo, Rylee FR DeKalb 1:09.40
4 Steiner, Hailey SO Huntley 1:12.58
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dlabal, Isabella SO DeKalb 1:04.26 10
2 Camp, Lydia SR Harvest Christian 1:04.41 8
3 Minkie, Cali JR Dakota 1:06.27 5
4 Bilodeau, Hannah SO Harlem 1:07.17 4
5 Allen , Grace JR Huntley 1:10.20
6 Barwick, Brianna SR DeKalb 1:29.72

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gasmund, Michelle FR Rockford East 2:31.42 5
2 Mella, Janelle FR Hampshire 2:54.21
3 Lackner, Allison JR Rockford Lutheran 2:59.70
4 Evitts, Veronica JR Hampshire 3:06.08
5 Hamilton, Paloma SR Hampshire 3:06.11
6 Hawkins-Morgan , Unique JR Thornwood 3:22.70
7 Uribe, Elysia JR Huntley 3:58.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davenport, Gracie FR Harlem 3:01.54
2 Ferguson, Hailey FR Harlem 3:03.09
3 Rajkumar, Rayna JR Grayslake Central 3:04.56
4 Cruz, Ruby FR Elgin 3:06.82
5 Vincent, Karissa SO Dakota 3:10.99
6 May, Emma SO Dakota 3:14.73
7 Waldorf, Eleanor JR Rockford Auburn 3:16.72
8 Andrews, Tessa FR Guilford 3:17.91
9 Parker, Keely SR South Shore International 3:27.08
10 Delgado, Andrea SO Elgin 3:38.87
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nikas, Christina JR Rockford Auburn 2:52.64
2 Delaney, Molly JR Grayslake Central 2:54.53
3 Winkelman, Faith JR Harvest Christian 2:57.82
4 Winterheimer, Olivia JR Rockford East 3:00.53
5 Quinnones, Frieda JR Elgin 3:02.16
6 Ranz, Lilah FR Guilford 3:02.57
7 Bruecks, Faith JR Guilford 3:11.28
8 Ward, Taylor JR Winnebago 3:14.71
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Camp, Lydia SR Harvest Christian 2:25.79 10
2 Toldo, Renate SR Rockford Christian 2:28.91 8
3 Roethle, Isabelle JR Rockford Auburn 2:30.90 6
4 Kreissler, Gracie SR Rockford Christian 2:32.82 4
5 Procopio, Faith JR Harlem 2:36.53 3
6 Pryor, Kaylen JR South Shore International 2:46.86 2
7 Porcayo, Andrea SR DeKalb 2:47.22 1
8 Rainey, Cheyann SO DeKalb 2:47.59
9 Courtney, Lauren SO Huntley 2:48.07
10 Garcia, Brooke FR Huntley 2:48.32

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hagerty, Caroline JR North Shore Country Day 6:20.60
2 Langhenry, Audrey SO Huntley 6:22.65
3 Valentiner, Leah SO DeKalb 6:29.93
4 Simons, Mia SO Huntley 6:36.66
5 Schneiderwind, Madi SR Harvest Christian 6:46.77
6 Woods, Sheianne SR South Shore International 7:12.45
7 Nunez-Cruz, Natalia SO Rockford East 7:31.07
8 Hernandez, Diana FR Elgin 7:40.81
9 Espinoza, Ruby FR Hampshire 7:44.69
10 Benitez, Jennette SR Elgin 7:45.40
11 McGaughy, Kailen FR Grayslake Central 7:54.09
12 Vincent, Karissa SO Dakota 7:54.64
13 May, Emma SO Dakota 7:56.83
14 Christensen, Tamara FR Rockford East 8:01.51
15 Van Aken, Natalya SR Rockford Lutheran 8:04.44
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martino, Natalia JR Winnebago 5:23.45 10
2 Wilk, Bailey SR Huntley 5:36.01 8
3 Wartell, Taylor JR Rockford Auburn 5:44.17 6
4 Kuehne, Alexis SR Harlem 5:46.48 5
5 Burchell, Annika SO DeKalb 5:55.20 4
6 Kuehne, Alyssa SR Harlem 6:10.18 3
7 Ehrhardt, Caitlin SR Guilford 6:10.44 2
8 Hernandez, Karissa SO Harlem 6:12.45 1
9 Camp, Eva FR Harvest Christian 6:13.20
10 Fuja, Jessica JR Harvest Christian 6:18.10
11 Oury, Estella SR Hampshire 6:21.79
12 Tiem, Atsary FR Rockford Auburn 6:27.49
13 McQueeny, Lillian JR Rockford Auburn 6:28.68
14 Kuroda, Jackie SO Guilford 6:29.86
15 Ortega, Julia SR Elgin 6:30.80

Women's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sato, Bryn SO Grayslake Central 12:28.13 8
2 Giardina, Kelly SO Rockford Christian 12:32.26 6
3 Kokkin, Grace SO Grayslake Central 12:52.37 5
4 Kokkin, Caroline SO Grayslake Central 13:15.91 4
5 Marocco, Miranda JR Harlem 13:57.47
6 Hernandez, Diana FR Elgin 16:07.67
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burak, Breanna FR Huntley 12:00.81 10
2 Cairns, Delaney SO Huntley 13:18.54 3
3 Hagerty, Caroline JR North Shore Country Day 13:32.31 2
4 Valentiner, Leah SO DeKalb 13:43.24 1
5 Shakoor, Eshal FR Hampshire 14:11.14
6 Cox, Mercedes SR Harlem 14:17.22
7 Perkins, Katie SR Harlem 14:49.75
8 Torres, Anayeli SO Hampshire 14:50.00

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Prowell, Tanajia JR Rockford East 11.23
2 Xayasouk, Gabby FR Harlem 11.40
3 Hill, Ella FR Guilford 11.91
4 Griffin, Jalea SR Rockford Auburn 11.99
5 Castle, Mady SO Harlem 13.20
6 Lyttek, Alexa SR Hampshire 16.18
7 Ciccione, Delaney FR Hampshire 24.91
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vonic, Magdalena SR Hampshire 10.72 2
2 Slavin, Olivia SR Elmhurst IC 10.90 1
3 Sargent, Flynne SR Winnebago 10.99
4 Guzman, Vianey SR Grayslake Central 11.03
5 Regalado, Karina JR Grayslake Central 11.21
6 Tenuto, Paige SO Huntley 12.44
7 Roundtree, Kolandra SO Rockford East 12.46
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis , Daryn SR Huntley 9.06 10
2 Barwick, Brianna SR DeKalb 9.41 8
3 Only , Kendal SR Huntley 9.49 6
4 Marshall, Jordan JR South Shore International 9.99 5
5 Fare, Cloey SR Harlem 10.04 4
6 Bandel, Brooke SR Harvest Christian 10.46 3
7 Adeoti, Mia FR DeKalb 10.93
8 Magpantay, Rianna SR Grayslake Central 10.97

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rockford Christian A Paige Gardner, Emily Kirkham,
Bre Freund, Mandy Nelson
2:00.11
2 North Shore Country Day A Adair Connor, Liliana Green,
Caroline Hagerty, Eun Hae Lillig
2:08.44
3 Rockford Lutheran A Brooke Soles, Ruthie Wriedt,
Abby Danielle, Ebba Persson
2:12.37
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grayslake Central A Catherine Guckenberger, Alexis Andersen,
Mia Morello, Jenna Meciej
1:57.44 3
2 Hampshire A Naomi Jones, Harleen Uppal,
Lydia Hessenflow, Karolina Ryzka
1:59.26 2
3 Harlem A Kaitlynn Zintak, Michaela Day,
Gabby Xayasouk, Alaija Biffle
2:00.08 1
4 Elgin A Brooklyn West, Malanie Barrios,
Candace Kieya, Sarah Caldwell
2:01.39
5 Winnebago A Eve Trotter, Hayley Starkey,
Asia Muhammad, Emma Wade
2:02.69
6 Rockford Auburn A Natalie Alms, Jalea Griffin,
Nevaeh Turnmire, Ma'Kayala Winters
2:06.78
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 DeKalb A Sydney Dumas, Kyra Ozier,
Paige Walk, Michiah Kirkwood
1:47.09 10
2 Thornwood A India Holmes, Victoria Abuwa,
Damya Williams, Kyla Overstreet
1:52.52 8
3 Huntley A Jenna Belonax, Kendal Only,
Daryn Davis, Alex Johnson
1:54.97 6
4 Guilford A Maya Cable, Carreanna Curtis,
Jazmyne Douglas, A'Yana Gray
1:55.62 5
5 South Shore International A Jamaya Jenkins, Princess Irving-Smallwoo,
Jameria Griffin, Oluwalosetem Ajakaiye
1:56.17 4
6 Rockford East A Tianah Owens, Taylor Thompson,
Adreananna Eytalis, Tanajia Prowell
2:00.51

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rockford Christian A Emily Kirkham, Gracie Kreissler,
Kelly Giardina, Brianna Bauer-Fulton
4:57.51
2 North Shore Country Day A Adair Connor, Liliana Green,
Caroline Hagerty, Maura Markowitz
4:58.79
3 Harvest Christian A Ella Richter, Eva Camp,
Melina Paris, Jessica Fuja
5:04.80
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Winnebago A Grace Erb, Arianna Binicewicz,
Victoria Watson, Natalia Martino
4:35.41 6
2 Grayslake Central A Molly Delaney, Bryn Sato,
Grace Kokkin, Caroline Kokkin
4:39.10 3
3 South Shore International A Oluwalosetem Ajakaiye, Jameria Griffin,
Princess Irving-Smallwoo, Peyton Williams
4:48.60 1
4 Rockford East A Michelle Gasmund, Adreananna Eytalis,
Kaleese Marshall, Olivia Winterheimer
4:56.28
5 Guilford A Jaliyah Douglas, Noemi Garcia,
A'Yana Gray, Olivia Champion
5:00.50
6 Elgin A Korhea Baldwin, Monserrat Ponce,
Beth Rodriguez, Ceciley Garcia
5:17.89
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 DeKalb A Isabella Dlabal, Paige Walk,
Michiah Kirkwood, Kyra Ozier
4:22.37 10
2 Hampshire A Naomi Jones, Magdalena Vonic,
Lauren Zemba, Hannah Evinger
4:29.66 8
3 Harlem A Cloey Fare, Faith Procopio,
Michaela Day, Miranda Marocco
4:36.23 5
4 Huntley A Melissa Aninagyei_Bonsu, Jenna Belonax,
Ally Jorgensen, Taryn Sargent
4:38.57 4
5 Thornwood A Victoria Abuwa, Damya Williams,
Kyla Overstreet, Brianna Stewart
4:42.56 2
6 Rockford Auburn A Isabelle Roethle, Drennan Finn,
Lizeth Martinez-Medran, Christina Nikas
5:13.38

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morello, Mia SO Grayslake Central 3.20 10
2 Schlaht, Brynn JR Harlem 2.70 8
3 Blystone, Cameron SR Harlem 2.55 6
4 Warden, Ryleigh SO Winnebago 2.40 5
5 Spain, Lauren SR Winnebago 2.40 4
6 Wehde, Sheryl SO Harlem 2.25 2.5
7 Lucas, Lily SR DeKalb 2.25 2.5
8 Maher, Ella JR Winnebago 2.25 1
9 Quinn, Teigan FR Huntley 2.10
10 Hughes, Vivienne SO Hampshire -
11 Leatherwood, Brook JR Hampshire -
12 Whitfield, Gabriella FR Huntley -
13 Baldwin, Korhea SR Elgin -
14 Ryan, Audrey SO Guilford -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dumas, Sydney SR DeKalb 5.27 5
2 Fagan , Rianna SR Thornwood 4.87
3 Minkie, Kelsie SO Dakota 4.66
4 Mitchell, Reagan FR Guilford 4.36
5 Dooley, Elise FR DeKalb 4.25
6 Pearson, Krista JR Harlem 4.15
7 Owens, Tianah SO Rockford East 4.02
8 Sherden, Tahtiana SR Rockford East 3.78
9 Eytalis, Adreananna FR Rockford East 3.76
10 Alvarado, Samantha SO Hampshire 3.74
11 Connor, Adair FR North Shore Country Day 3.01
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Alex FR Huntley 5.68 8
2 Trotter, Eve SO Winnebago 5.03 2
3 Ajakaiye, Oluwalosetemi SO South Shore International 4.55
4 Nabukeera, Isabel SO Winnebago 4.49
5 Hughes, Vivienne SO Hampshire 4.42
6 Caldwell, Sarah SO Elgin 4.33
7 Muhammad, Asia SO Winnebago 4.18
8 Jones, Naomi SO Hampshire 4.11
9 Lillig, Eun Hae JR North Shore Country Day 4.07
10 Lin, Karissa JR Rockford Christian 3.89
11 Nakonechny, Morgan SR Elgin 3.50
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fare, Cloey SR Harlem 5.99 10
2 Johnson, Shaniah SR Guilford 5.42 6
3 Sargent , Taryn SR Huntley 5.17 4
4 Morello, Mia SO Grayslake Central 5.06 3
5 Adeoti, Mia FR DeKalb 4.93 1
6 O'Rourke, Eleanor JR Grayslake Central 4.88
7 Massey, Makaya JR South Shore International 4.80
8 Alms, Natalie JR Rockford Auburn 4.77
9 Cable, Maya SR Guilford 4.73
10 Jorgensen, Ally SO Huntley 4.62
11 Enman, Madison JR Grayslake Central 4.56
12 Griffin, Jalea SR Rockford Auburn 3.78

Women's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Mackenzie SO Winnebago 9.44
2 Bell, Marquelah SO South Shore International 9.20
3 Juste, Tamara SO South Shore International 8.98
4 Xayasouk, Gabby FR Harlem 8.96
5 Mitchell, Reagan FR Guilford 8.77
6 Dooley, Elise FR DeKalb 8.54
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis , Daryn SR Huntley 11.90 10
2 Only , Kendal SR Huntley 11.45 8
3 Johnson, Shaniah SR Guilford 10.96 6
4 Aninagyei_Bonsu, Melissa SO Huntley 10.96 5
5 Marshall, Jordan JR South Shore International 10.77 4
6 Ryzka, Karolina SO Hampshire 10.38 3
7 Caldwell, Sarah SO Elgin 10.31 2
8 Minkie, Cali JR Dakota 9.98 1
9 O'Rourke, Eleanor JR Grayslake Central 9.90
10 Gibson, Stekenya SO Harlem 9.68
11 Kruse, Kelly SR Grayslake Central 8.92
12 Jensen, Kaila SR Hampshire 8.68