2020 Indiana Runner Distance Showcase

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frey, Alex SR Panther Track Club 1:59.10
2 Beene, Jacob JR Westfield 1:59.50
3 Littrell, Carson SR Columbus North 2:01.95
4 Childers, Mason JR Warthan Track Club 2:02.71
5 Costelow, Drew FR Unattached 2:04.66
6 Gillard, Jack SR Unattached 2:05.54
7 Duggan, Jordan JR Unattached 2:05.98
8 Speitel, Tyler SR Den Bavis 2:06.72
9 Riley, Jahn SR Unattached 2:07.35
10 Clark, Cooper SR Warrenton Running Club 2:10.03
11 Konow, Elias SR Unattached 2:10.64
12 Pflanz, Rick SR Unattached 2:10.67
13 Harris, Joe JR Westfield 2:18.54
14 Whitaker, Devon SR New Palestine -
15 Rigdon, Blake SR Apollo -
16 Szemethy, Nicholas JR Apollo -
17 Lesher, Dalton SO Bullitt Central -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Springborn, Josh JR Westfield 2:04.40
2 Gastineau, James JR Lemrac 2:05.18
3 Bruce, Griffin SO Vilardo Track Club 2:06.06
4 Mendez, Mateo FR Columbus North 2:06.20
5 Guthrie, Clayton FR Columbus North 2:06.54
6 Loh, Justin SR Smootsdell AC 2:08.68
7 Steed, Garrett SR ELAM 2:09.73
8 Morales, Max SR North Hardin 2:10.00
9 O'Neill, Griffin SR Smootsdell AC 2:10.38
10 Miller, Josh SR Unattached 2:10.54
11 Woosley, Wade JR Floyd Central 2:10.96
12 Heagy, Connor SO Lemrac 2:11.08
13 Smith, Isaiah FR Unattached 2:12.06
14 Bogdajewicz, Robby JR Westfield 2:12.55
15 Wadas, Joel SR Unattached 2:13.58
16 Pearson, Nick SR ELAM 2:16.08
17 Adams, Anthony JR Terre Haute North Vigo -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sloan, Myles SR ELAM 2:06.46
2 Myers, Ben SR Lemrac 2:06.67
3 Streib, Henry SR Vilardo Track Club 2:09.16
4 Sams, Carson SR New Palestine 2:10.59
5 Chastain, Ethan SR Rushville Consolidated 2:10.97
6 Balagtas, Henry SO West Lafayette 2:12.10
7 McNeany, Noah SR Unattached 2:13.11
8 Davis, Jackson JR Columbus North 2:13.44
9 Grueninger, Max SR Panther Track Club 2:14.08
10 Pillai, Janan FR Unattached 2:14.86
11 Smith, Micah SR Greenfield-Central 2:15.16
12 Momodu, Ernest JR Unattached 2:15.74
13 Mazhandu, Raphael SO Unattached 2:19.08
14 Saude, Levi JR West Vigo 2:21.68
15 Groth, Johnathon SO Unattached 2:21.87
16 stuelpe, charlie FR Lemarc 2:23.25
17 Groth, Jeremy SO Unattached 2:27.66
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Micho, Cole SO Westfield 2:07.47
2 McCarty, Hayden JR Terre Haute North Vigo 2:09.29
3 Blue, Tre SR North Hardin 2:09.82
4 Hildenbrand, Trent SR ELAM 2:10.56
5 Damer, Michael SR Potter's Bridge Athletic Club 2:11.46
6 Essley, Max SR Zionsville 2:11.63
7 Rink, Evan JR Westfield 2:11.89
8 Monnier, Grant JR Unattached 2:15.34
9 Cuevas, Alex FR Den Bavis 2:16.22
10 Walls, Samuel FR Bullitt Central 2:16.36
11 Bacon, Keith JR Rushville Consolidated 2:17.51
12 Dao, Branson SR Eastside TC 2:17.83
13 Ackerman, Josh SR New Palestine 2:17.84
14 Gaeta, Angel SO Lafayette Jefferson 2:18.74
15 Thompson, Vincent SR ELAM 2:20.14
16 Stone, Tre SR Indy FREAKS Track Club 2:20.58
17 Albrecht, Andrew SR Zionsville 2:22.80
18 Strain, Hunter SR Clay County TC 2:24.28
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kukiewicz, Josh SR PC Running Project 2:08.98
2 Kinnaman, Bryce FR Greenfield-Central 2:10.86
3 Hottell, Kellen FR Columbus North 2:11.17
4 Kirby, Garrett SR Warthan Track Club 2:11.89
5 Taylor, Omar SR Warrior Distance Project 2:13.55
6 Jothirajah, Pranav JR Lemrac 2:16.64
7 Littrell, Wil SO Columbus North 2:17.42
8 Fairman, Neil FR Lemrac 2:17.53
9 Cebalo, Andrew FR Lemrac 2:18.74
10 Geary, Christian SO Unattached 2:19.86
11 Call, Levi SO Noblesville 2:20.40
12 Christerson, Caleb SR ELAM 2:21.08
13 Booth, Owen SR Lemrac 2:22.29
14 Masters, Dakota SR Warrenton Running Club 2:24.41
15 Vieceli, Anthony JR Noblesville 2:27.24
16 Weber, Abram SR Zionsville 2:42.68
17 Albrecht, Joel SR Zionsville 2:47.40
18 kottkamp, Kale SR Benton Central -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Patrick SR BCTC 2:20.39
2 Sotelo, Daniel SR ELAM 2:20.84
3 Smith, Blake SR Warrenton Running Club 2:24.26
4 Piotrowski, Bernie SR Ben Davis 2:25.75
5 Lovelace, Drew FR Westfield 2:28.37
6 Sullivan, Luke FR Westfield 2:28.98
7 Sanders, Evan SO Lemrac 2:29.28
8 Padmanabhan, Kaushal SO Columbus North 2:32.27
9 Green, Zion SR Northeast Striders 2:32.81
10 Troy, Tyler FR LaPorte Slicers 2:35.70
11 Chandler, Luke FR Columbus North 2:38.15
12 Sluys, Dylan SO Columbus North 2:41.66
13 Heathcotte, Sam SR Evansville Speedsters 2:46.90
14 Krodel, Isaac SR Rushville Consolidated 2:48.33
15 Lifferth, Alex FR Columbus North 2:55.54
16 Fry, Alex FR Apollo -
17 Ratliff, Austin JR Apollo -

Men's 1 Mile Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guerra, Lucas JR Unattached 4:24.72
2 Newell, Matt SO Columbus North 4:25.00
3 Mathison, Kole SR Lemrac 4:27.03
4 Garcia, Jesus SR Zionsville 4:29.87
5 Neideck, Ben SR Eastbrook Track Club 4:30.36
6 Schuman, Charlie SO Lemrac 4:30.75
7 Hickner, Travis JR Noblesville 4:30.84
8 Cronk, Coleman JR Lakota West HS 4:31.02
9 Kimmel, Cole JR Noblesville 4:31.16
10 Miller, Jackson SR Unattached 4:32.30
11 Kilbarger-Stumpff, Reese SO Columbus North 4:34.43
12 Marshall, Camden JR Corydon Central 4:35.86
13 Pratt, Robby SR Zionsville 4:37.85
14 Chambers, Colin SR Unattached 4:38.64
15 Alden, Hudson JR Lemrac 4:38.67
16 Heinemann, Luke SR Floyd Central 4:38.80
17 Havens, Connor SR Unattached 4:45.23
18 Raymond, Cole SO Unattached 4:49.79
19 Duggan, Jordan JR Unattached 5:06.66
20 Porras, Gabe SR Zionsville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hudson, Bingham JR Lemrac 4:39.64
2 Husain, Sawyer SR Panther Track Club 4:40.62
3 SCHRAMM, NICHOLAS JR Unattached 4:41.83
4 Podlin, Hayden JR Unattached 4:42.91
5 Callahan, Austin JR Unattached 4:45.77
6 Valdez, Julio SR HTE3 4:46.39
7 Liepe, Austin SR Unattached 4:46.49
8 Guthrie , Uriah SR Unattached 4:47.38
9 Bailey, Nolan SO Vilardo Track Club 4:48.17
10 Pulkowski, Austin JR Columbus North 4:50.77
11 Brickler, Zach SR Den Bavis 4:51.37
12 Costelow, Drew FR Unattached 4:51.59
13 king, holden JR Unattached 4:51.75
14 Stevens, Collin SO Black Robes 4:52.00
15 Griffin, Hunter JR Floyd Central 4:54.99
16 Fletcher, Matt SR Unattached 4:56.08
17 Baributsa, Dieubeni JR Harrison (West Lafayette) 5:07.91
18 Stamm, Will JR Cardinal Ritter (Indianapolis) -
19 Brisben , A.J. SR Unattached -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Killeen, Nate SR Panther Track Club 4:36.58
2 Light, Cael JR Terre Haute South Vigo 4:37.04
3 Burrell, Ezra FR Black Robe Track Club 4:37.12
4 Baitz, Ethan SO The Spartan Project 4:38.66
5 Connor, Kai SO Westfield 4:39.26
6 Fisher, Jacob SR Lemrac 4:39.87
7 Monk, Hayden SR Panther Track Club 4:43.33
8 Hamersly, Nick SR HTE3 4:43.87
9 Stein, Dominic JR Unattached 4:44.24
10 Ray, Jalen SR Unattached 4:46.44
11 Shinneman, Luke SO Noblesville 4:46.46
12 Kinnaman, Conner SR Greenfield-Central 4:47.22
13 Hess, Jaden JR Bullitt Central 4:47.93
14 Knight, Andrew JR Noblesville 4:49.15
15 James, Kendrick SR ELAM 4:52.20
16 Campbell, Evan JR Noblesville 4:52.48
17 Guarneros, Xavier SR Panther Track Club 4:53.60
18 DeRyke, Henry SR Panther Track Club 4:55.71
19 Bell, Samuel SR Unattached -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gambill, Matt SO Terre Haute South Vigo 4:42.13
2 Wolfe, Mason JR Unattached 4:42.42
3 Shishikura, Takeru SR Lemrac 4:43.41
4 Hazbun, Andre JR West Lafayette 4:43.91
5 Seketa, Nathan JR Lemrac 4:45.03
6 Kiel, Will SO Columbus North 4:45.75
7 Gadberry, Ian JR Terre Haute North Vigo 4:46.48
8 Tuckis, William SO Unattached 4:47.01
9 Crook, Sam SR Smootsdell AC 4:49.68
10 Morrow, Gavin JR Unattached 4:51.80
11 Russel, Gabe SR North Hardin 4:53.00
12 Anderson, William JR Lemrac 4:53.02
13 Throckmorton, Austin SR Lemrac 4:53.07
14 Rhoades , Kace JR Unattached 4:55.55
15 Callison, Zane SR Eastbrook Track Club 4:56.66
16 Vanderveen, Vincent SO Unattached 5:00.15
17 Propst, Asher FR Noblesville 5:00.74
18 Meyer, Matthew JR Unattached 5:05.42
19 Friedman, Adi SR Lemrac -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conti, Lucca SO Unattached 4:46.27
2 Hooton, Sam SR Lemrac 4:48.71
3 Rostron, Quinten JR Unattached 4:49.97
4 Kolb, Will SR ELAM 4:52.49
5 Mohiuddin, Zakaria JR Unattached 4:53.21
6 Clark, Kyle SR Unattached 4:53.57
7 Cain, Key'Shawn SR ELAM 4:54.64
8 Kukiewicz, Josh SR PC Running Project 4:55.13
9 Dell, Decatur SR Zionsville 4:55.25
10 Urtel, Owen JR Lemrac 4:56.08
11 Alderman, Andrew (AJ) JR Unattached 5:00.75
12 Weida, Cole SR Unattached 5:01.54
13 Wynne, Elijah SO Unattached 5:03.09
14 Stanley, Kyle SO Rushville Consolidated 5:07.00
15 Jacobo, Jesus SO Lafayette Jefferson 5:07.35
16 Ali, Sharmarke SO Den Bavis 5:07.38
17 Cole, Alex SO Noblesville 5:07.94
18 Damer, Michael SR Potter's Bridge Athletic Club 5:11.39
19 Groth, Johnathon SO Unattached 5:14.70
20 Dych, Ethan JR Apollo -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heitz, Adam SO Floyd Central 4:57.69
2 Lindsay, Caleb SR Zionsville 5:00.11
3 KAISER, Nicolas FR Unattached 5:01.17
4 Rushton, John SO Unattached 5:03.18
5 Gravitt, Garrett JR Floyd Central 5:03.47
6 Bergsma, Noah SR Lemrac 5:03.59
7 Cole, Skyler SR Zionsville 5:03.74
8 Flynn, Owen FR Westfield 5:04.33
9 Murray, Woodrow SR Panther Track Club 5:04.72
10 Howell, Carter FR Columbus North 5:05.02
11 Lindfelt, Carter JR Lemrac 5:05.72
12 Schmidt, Samuel SO Westfield 5:07.75
13 Lakomek, Colin FR Westfield 5:09.49
14 Chandler, Cooper SR ELAM 5:12.74
15 Krodel, Caleb JR Rushville Consolidated 5:27.49
16 Groth, Jeremy SO Unattached 5:34.24
17 Ogan, Cade SO Unattached -
18 Scott, Bailey SR Unattached -
19 Thompson, La'Javon SR Warrior Distance Project -
20 Leedke, Charles FR Lemrac -
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haworth, Eric SO Terre Haute South Vigo 4:59.38
2 scheub, Trey SO Unattached 5:05.09
3 Heaton, Braeden SR Terre Haute North Vigo 5:06.66
4 Lin, Kendrick SR North Hardin 5:09.47
5 Dugger, Caleb JR Noblesville 5:13.66
6 Vanvactor, Devin SO Terre Haute North Vigo 5:14.42
7 Kelley, Ludvick SR Eastside TC 5:16.98
8 Call, Levi SO Noblesville 5:17.27
9 Carter, Ethan SR Eastside TC 5:17.38
10 Riddle, Austin SO Bullitt Central 5:17.97
11 Miranda-Velazquez , Jaime SO Lafayette Jefferson 5:18.15
12 Stone, Tre SR Indy FREAKS Track Club 5:19.26
13 Kleinhelter, Carson JR Columbus North 5:19.75
14 Thomas, Levi SR Zionsville 5:20.81
15 LaCosse, Clay SO Unattached 5:22.00
16 Eaton, Garion JR Noblesville 5:23.16
17 Weaver, Andrew SR Zionsville 5:31.07
18 Kenworthy, Brayden SR Zionsville 5:31.51
19 Lax, Ethan SO Columbus North 5:32.72
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stillwell, Caleb SR Warrenton Running Club 5:00.66
2 Smith, Charlie FR Columbus North 5:00.70
3 Hinds, Sam SO Westfield 5:10.45
4 Weber, Jack FR Unattached 5:13.82
5 Teske, Ethan SO Unattached 5:14.07
6 O'Neill, Connor SR Smootsdell AC 5:14.10
7 Loiselle, Jack SO Westfield 5:16.78
8 Tutrow, Lucas SO Greenfield-Central 5:17.68
9 Smith, Ethan SR Lemrac 5:18.12
10 Ernst, Charlie SO Lemrac 5:18.38
11 Norris, Carter FR HTE3 5:23.87
12 Clulow, Ryan SO Columbus North 5:28.43
13 Swift, Landon SO Noblesville 5:28.73
14 Weaver, Noah JR Unattached 5:30.58
15 Schindler, Ryan FR Rushville Consolidated 5:33.23
16 Dyer, Trenton FR Rushville Consolidated 5:51.81
17 Weaver, Jack SR Zionsville 6:05.62
18 Krodel, Isaac SR Rushville Consolidated 6:16.52
19 Rosales, Adan SO HTE3 -
20 Vieceli, Anthony JR Noblesville -
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cranford, Mason SO Terre Haute South Vigo 5:16.65
2 Jernigan, Debyn SR Warrenton Running Club 5:22.85
3 Melchor, Andy FR Lafayette Jefferson 5:24.10
4 Mallon, Connor FR Lemrac 5:27.18
5 Taylor, Ayden SR Northeast Striders 5:27.70
6 Wheeler, Griffen FR Greenfield-Central 5:29.42
7 Moore, Jacob SR Warrenton Running Club 5:32.53
8 Krisch, Owen FR Westfield 5:35.77
9 Ebbert, Noah SO Lemrac 5:35.97
10 Snelling, Jack JR Lemrac 5:37.80
11 Flanagan, Morgan SO Greenfield-Central 5:38.66
12 Kojima, Masanori SO Greenfield-Central 5:39.11
13 Hardin, Jacob SR Northeast Striders 5:39.43
14 Cole, Aiden SR Unattached 5:40.67
15 Williams, Paul SR Westfield 5:44.14
16 Martin, Ben SR Panther Track Club 6:08.70
17 Mullins, Blake FR Apollo -
18 Albrecht, Joel SR Zionsville -
19 Sulewski, Anthony SR Westfield -
20 Brown, Grant SR Springs Valley -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Donlan, Sean SO Terre Haute South Vigo 5:14.51
2 Stone, Jalen SR ELAM 5:15.40
3 Alcorn, Tate SO Terre Haute South Vigo 5:32.86
4 Oxley, Gavin SO Terre Haute South Vigo 5:33.53
5 Henderson, Tedi SR Northeast Striders 5:34.06
6 Green, Zion SR Northeast Striders 5:41.20
7 kennedy, drew FR Unattached 5:41.63
8 McDonald, Jack SR Zionsville 5:43.17
9 Moore, Ripley SR Unattached 5:43.83
10 Troy, Tyler FR LaPorte Slicers 5:48.54
11 Cusimano, Aiden SR North Hardin 5:50.57
12 Haney, Cort SR Smootsdell AC 5:57.93
13 Ochoa, Diego SR Zebra Pride Running Club 6:01.38
14 Chaney, Matthew SO Terre Haute South Vigo 6:11.82
15 Arrigo, Tyler SR North Hardin 6:43.02
16 Gray, Michael FR Apollo -
17 Brown, Carson SR Springs Valley -
18 Weidner, Jack SO Greenfield-Central -
19 Jones, Landon SR Westfield -
20 Mundt, Alex FR Lemrac -
21 Macknick, Dave SR Unattached -

Men's 3,200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Christofanelli, Genesio SR Unattached 9:23.49
2 Rushton, Paul SR Vilardo Track Club 9:41.37
3 Guthrie , Uriah SR Unattached 9:42.85
4 Stamm, Paul JR Cardinal Ritter (Indianapolis) 9:43.88
5 Garrett, Ty SR Center Grove 9:45.82
6 Walsdorf, Peter JR Marian Central Catholic 9:47.17
7 Curnutt, Brayden JR Panteras AC 9:49.63
8 Stohr, Andy JR Columbus North 9:55.85
9 Meister, Alec SR West Lafayette 10:00.65
10 Havens, Connor SR Unattached 10:01.03
11 Means, Alec SO Danville IN Distance Project 10:03.36
12 Johnson, Eli SR Floyd Central 10:03.49
13 Bland, Dylan JR Southridge High School 10:05.56
14 Russell, Logan JR Unattached 10:06.84
15 Smith, Tyler JR Westfield 10:07.20
16 Koning, Kyler JR Westfield 10:07.25
17 Brisben , A.J. SR Unattached 10:09.95
18 Maharas, Ethan SR Smootsdell AC 10:12.13
19 Bye, Keith SR Eastside TC 10:18.62
20 Barnett, Joe SR Westfield 10:22.30
21 Owings, Seth JR Floyd Central 10:23.11
22 Mitsch, Matthew SR Yorktown Running Club 10:23.48
23 Raymond, Cole SO Unattached 10:38.51
24 Hobbeheydar, Sam FR Columbus North -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Butts, Corbin SR Clay County TC 10:14.48
2 Dixon, Nathaniel SR Vilardo Track Club 10:15.44
3 West, Zander SO Unattached 10:18.91
4 Arthur, Liam SO Warthan Track Club 10:21.23
5 Sarkovics , Connor SO Unattached 10:27.48
6 Bennett, Stuart SR Clay County TC 10:27.56
7 Borders, Nicholas SR Unattached 10:29.57
8 McWilliams, Justin JR Floyd Central 10:31.53
9 Sasser, Kevin SR Eastside TC 10:37.09
10 Vanderveen, Vincent SO Unattached 10:38.76
11 McManus, Brad SR Westfield 10:39.19
12 Barnett, Josh SO Westfield 10:39.62
13 Wills, Gabe JR Columbus North 10:40.19
14 Norrick, Eli SO Unattached 10:40.55
15 Helton, Matthew SR Zionsville 10:43.18
16 Saberniak, Anthony JR Unattached 10:47.53
17 Hulsman, Harrison FR Unattached 10:48.29
18 Hartman, Jacob SR Eastside TC 10:52.44
19 Dixon, Cole SR Rushville Consolidated 10:52.87
20 Talbert, Jake SR Unattached 10:56.75
21 Pham, Nolan JR Unattached 11:01.20
22 Woolery, Nate SR Unattached 11:33.85
23 Packard, Joseph JR Panteras AC -
24 Beck, Brendan SR ELAM -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woehler, Max SO Westfield 10:33.44
2 LaCosse, Clay SO Unattached 10:52.53
3 Stanley, Kyle SO Rushville Consolidated 10:52.71
4 Browne, Trey SR Terre Haute South Vigo 10:53.48
5 Besinger, Evan SO Westfield 10:58.05
6 Harber, Luke SR Yorktown Running Club 10:58.91
7 Presser, Ernest SO Greenfield-Central 10:59.91
8 Guenin, Gage JR Greenfield-Central 11:00.00
9 Glomski, Noah SR Warrenton Running Club 11:01.42
10 Weber, Abram SR Zionsville 11:19.50
11 Krodel, Caleb JR Rushville Consolidated 11:31.86
12 Stateler, Bryce SO West Vigo 11:36.14
13 Eaton, Garion JR Noblesville 11:37.10
14 Bright, Adam SO Greenfield-Central 11:37.68
15 Thiel, Tucker SR Clay County TC 11:40.87
16 Weaver, Noah JR Unattached 11:42.83
17 Martinez, Kevin SR Smootsdell AC 11:44.29
18 Nigh, Austin JR Greenfield-Central 11:49.05
19 Hardin, Jacob SR Northeast Striders 11:54.00
20 Cox, Benjamin SO Unattached 12:01.39
21 McIntyre, Nathan SR Terre Haute South Vigo 12:09.51
22 Kennedy, Brice SO Unattached 12:41.50
23 Bokmeyer, William SR Zionsville -
24 Reinhart, Mark SR Zionsville -

Men's 1,200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gillard, Jack SR Unattached 3:13.30
2 Miller, Josh SR Unattached 3:19.15
3 Clapacs, Ethan SR BCTC 3:20.00
4 Gordon, Nicholas JR Floyd Central 3:21.46
5 Avery, PJ JR Unattached 3:23.05
6 Naville, Weston SO Floyd Central 3:25.14
7 Pehlman, Kyle JR Unattached 3:33.44
8 Solomon , Yosef JR Unattached 3:35.47
9 Reeder, Riley SR Warrior Distance Project 3:37.04
10 Pehlman, Kyle SR Unattached -
11 Johnson, Zech SR Eastside TC -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eifert, Liam FR Unattached 3:33.39
2 Fellwock, Mason SR BCTC 3:42.53
3 Sterrett, Sam JR Rushville Consolidated 3:48.75
4 Moriarty, Connor SR BCTC 3:49.04
5 Compton, Blake SR Warrenton Running Club 3:50.17
6 Crew, Canyon SO Springs Valley 3:50.64
7 Marshall, Alan SR Springs Valley 3:50.68
8 Delaney, Sean SO Unattached 3:52.06
9 Barker, Jackson SR Zionsville 3:53.01
10 Edwards, Ethan SO Springs Valley 3:53.82
11 Heathcotte, Sam SR Evansville Speedsters 4:26.99

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bell, McKenzie SR Sacred Heart 2:20.54
2 Sharples-Gordon, Bella JR Noblesville 2:21.52
3 Stickel, Mayan SR BCTC 2:23.84
4 Sowinski, Mary Bea SR BCTC 2:25.43
5 Hazelrigg, Anna SR Noblesville 2:26.30
6 Stickel, Miranda SR BCTC 2:27.89
7 Risner, Katie SR NOVA TC 2:28.77
8 King, Madison SR Noblesville 2:29.21
9 Fife, Hannah SR Westfield 2:31.71
10 Barrett, Rose FR Guerin Catholic 2:33.62
11 Mann, Emma SO New Palestine 2:34.30
12 Wozniak, Allison SO Unattached 2:35.65
13 Jackson, Adrianne SR Central North 2:35.95
14 French, Mary Kathryn FR Unattached 2:37.19
15 Lips, Macy JR Unattached 2:42.56
16 Green, Gabby SR Central North 2:52.57
17 Clark, Kayli SR Unattached -
18 Rose, Lilian SO Carmel Project -
19 Garcia, Zeny SR Zionsville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thor , Ellie JR Unattached 2:33.20
2 Schnick, Makenna JR PC Running Project 2:33.28
3 Hoffman, Megan JR Noblesville 2:37.34
4 McCooey, Reagan SR Zionsville 2:37.81
5 Manley, Isabel JR Westfield 2:37.81
6 Szczerbik, Ella FR American Speed 2:38.85
7 Lemmons, Klaire SO PC Running Project 2:39.72
8 Struble, Lydia SR Zionsville 2:42.03
9 White, Olivia SR PC Running Project 2:42.06
10 Foley, Mara SR BCTC 2:42.53
11 Howe, Mandy SR Floyd Central 2:45.26
12 Delaney, Dearbhla FR Unattached 2:47.70
13 Walker, Addison SR NOVA TC 2:47.89
14 Driggs, Ann JR Floyd Central 2:51.55
15 Seymour, Vanessa SO Floyd Central 2:53.03
16 Krodel, Lily SO Rushville Consolidated 2:58.40
17 Keating, Kayla SR Noblesville 2:58.43
18 Ruiz, Sofia SR Unattached 3:12.06
19 Stock, Cheyanne FR PC Running Project -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walsh, Chloe JR Unattached 2:44.37
2 Line, Abby JR Noblesville 2:44.44
3 Ilic, Madie JR PC Running Project 2:44.82
4 Green-King, Lilly SR ELAM 2:48.84
5 Rakowski, Audrey SR PC Running Project 2:51.18
6 Steineker, Madalyn SR North Hardin 2:51.50
7 Bucher, Peyton SR PC Running Project 2:53.44
8 Branigan, Aubree JR American Speed 2:56.24
9 Reed, Alex SR Unattached 2:56.65
10 Cowger, Ava SR PC Running Project 2:57.13
11 Arnold, Grace SR ELAM 2:58.13
12 Lewis, Abby FR Westfield 3:04.51
13 Steineker, Madelyn SR North Oldham 3:11.40
14 Mannella, Jessica FR Westfield 3:12.42
15 Haeberlin, Alexsa SR ELAM 3:12.50
16 Santiago-Ramirez, Carolina SO Westfield -
17 Jackson, Hannah FR Westfield -
18 Mendoza, Kaylee FR Westfield -
19 Flesvig, Kyra SO Unattached -

Women's 1 Mile Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Lily FR Columbus North 5:23.90
2 Settle, Anna SR Zionsville 5:23.80
3 Parker, Abby JR Unattached 5:23.95
4 Liddle, Sydney SR Floyd Central 5:11.23
5 Kennedy, Sophia FR Park Tudor 5:17.92
6 Gallagher, Bridget FR Guerin Catholic 5:20.29
7 mitchell, maria JR Unattached 5:16.44
8 McAndrews, Lily SR Unattached 5:50.28
9 Liddle, Ashlyn SR Bluegrass United 5:10.91
10 Barnett, Mackenzie JR Columbus North 5:19.83
11 bates, phoebe SR Unattached 5:37.75
12 Keesling, Leah SR Randolph Southern 5:18.64
13 Allen, Margaret SR Zionsville 5:32.17
14 Dixon, Brooke SR Brownsburg 5:10.10
15 Greiner, Lilli SR Unattached 5:24.39
16 christie, annie JR Unattached 5:17.10
17 Aurand, Grace SR Unattached 5:32.52
18 Newell, Brianna FR Columbus North 5:16.09
19 Reichard, Sophie SR Noblesville 5:23.92
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edwards, Mary SR Central North 5:40.27
2 Schnick, Makenna JR PC Running Project 6:10.56
3 Wall, Isabella SR NOVA TC -
4 Klaus, Julie FR Columbus North 5:40.16
5 Zellers, Ava JR Westfield -
6 Mann, Kendall JR New Palestine -
7 Casner, Kaylin SR New Palestine -
8 Gamble, Mollie SR Unattached -
9 Douglas, Madeline JR Unattached 5:40.71
10 Shaw, Brenna JR New Palestine 5:26.23
11 Hazelrigg, Paige FR Noblesville 5:40.56
12 Coates, Sarah JR Westfield 6:02.37
13 Hupp, Emma SR North Hardin -
14 Liddle, Emily FR Bluegrass United 5:42.69
15 Barker, Erica SR Seton Catholic 5:34.66
16 Hupp, Emma SR North Oldham 5:46.58
17 Meza, Jessica FR Columbus North 5:44.95
18 Burgin, Katie SR Unattached 5:45.19
19 McKinney, Audrey SR Unattached 5:31.17
20 Fry, Madison SR Unattached 5:32.26
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Klinglesmith, Sydney FR Westfield 5:47.85
2 Flesvig, Kyra SO Unattached -
3 Houck, Morgen JR Westfield 6:04.25
4 Trompen, Emma JR Westfield 5:46.00
5 Brady, Isabella SR Zionsville 5:46.04
6 Gongwer, Grace SR Zionsville 6:09.55
7 Stahl, Sophie JR Noblesville -
8 Monnett, Lily JR American Speed 5:57.89
9 Barton, Lily SR Terre Haute South Vigo 5:40.76
10 Kovacs, Rachel SR Westfield 5:57.60
11 Curtis, Kyla SR Westfield 5:57.19
12 Perry, Madisyn FR Columbus North 6:02.41
13 Tezera, Rahiwa SR Central North 5:36.72
14 Click, Chole JR Noblesville 6:08.19
15 Calloway, Madilyn SR Zebra Pride Running Club 5:45.31
16 Eaton, Brynna SR Noblesville 5:50.02
17 Wall, Juliana SR NOVA TC -
18 Crowley, Lila FR Heritage 5:40.94
19 Andres, Paige SR ELAM 5:48.09
20 Hiatt, Mallory SR Zebra Pride Running Club 5:37.35
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gaynor, Rachel JR North Oldham 6:17.74
2 Rose, Lydia SO North Oldham 6:13.93
3 Dickman, Julianna JR Heritage 5:52.39
4 Maharas, Elisabeth SR NOVA TC 6:13.10
5 Bucher, Peyton SR PC Running Project 6:15.96
6 Kolb, Caroline SR ELAM 5:58.74
7 Rakowski, Audrey SR PC Running Project 6:19.78
8 Abramson, Maya SR NOVA TC -
9 Mtthiessen, Lily SR North Hardin -
10 Nees, Abigail FR American Speed 6:09.33
11 Sturwold, McKenzie SO Unattached -
12 Gayor, Rachel SR North Hardin 6:34.76
13 Trapp, Megan SR Northeast Striders 6:06.43
14 Walsh, Chloe JR Unattached 6:15.56
15 Osterling, Taylor SR Zionsville 6:17.15
16 Matthiessen, Lily JR North Oldham 6:09.77
17 Rose, Lydia SR North Hardin -
18 Barnett, Olivia SR Westfield 6:13.84
19 Slover, Sarah FR Westfield 6:29.43
20 Herring, Camryn SR Westfield 6:20.64
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Geiger, Daphanie FR American Speed -
2 Lashure, Olivia SR Unattached -
3 Johnson, Chelsea SR NOVA TC 7:27.83
4 Ford, Alivia JR Western 7:02.79
5 Thompson, Emma SO Western 7:03.56
6 Harvey, Lydia FR New Castle 6:19.51
7 Burkhead, Kayleigh SR Northeast Striders 6:17.29
8 Sluys, Sydney SR Columbus North 6:43.13
9 Westdyke, Angelina SR NOVA TC 6:14.15
10 McKnight, Kelsey JR Bullitt Central 6:42.66
11 Abriani, Lina SR Westfield 6:56.83
12 Cannedy , Ava SR Zebra Pride Running Club 6:39.83
13 Woods, Margaret FR Franklin Community 6:52.39
14 Treibic, Eran FR Franklin Community 6:17.04
15 Flaherty, Kelsey SR ELAM 6:48.69
16 Ochoa, Araceli SR Zebra Pride Running Club 6:19.27
17 Bradley, McKendyll SR Zebra Pride Running Club 6:12.41
18 Bode, Elena SR Zebra Pride Running Club 6:38.19
19 Cowger, Ava SR PC Running Project 6:39.39
20 Smith, Liz SR Westfield 6:18.37

Women's 3,200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Secor, Jessica FR Louisville Rams 10:46.60
2 Cridge, Lily FR Unattached 10:48.30
3 Wasson, Katelyn SR Zionsville 11:08.30
4 Baker, Ellen SR Central North 11:17.60
5 Lahee, Brooke FR Noblesville 11:36.80
6 Wehrle, Mary Anna SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 11:39.10
7 Crowley, Lila FR Heritage 11:45.90
8 Hirschman, Jane SR Central North 11:53.60
9 Wilson, Quinn SR Unattached 11:54.50
10 Knoper, Audrey SO Unattached 11:55.40
11 Mahaffey, Melissa SO Unattached 11:55.50
12 Dickman, Julianna JR Heritage 11:58.00
13 Brinkruff, Audrey JR Greenfield-Central 12:11.20
14 Grotland, Margot SR Central North 12:20.10
15 Gaston, Emma SO Unattached 12:24.10
16 Tipmore, Sophia SR Central North -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allison, Rachel FR Unattached 12:10.23
2 Vatnsdal, Emma SR Central North 12:14.30
3 Hagerty, Mya SR Unattached 12:14.65
4 Wigger, Clare SR NOVA TC 12:16.50
5 Eaton, Brynna SR Noblesville 12:18.15
6 Barnett, Margaret JR Westfield 12:18.21
7 Baldwin, Ashley JR Westfield 12:25.61
8 Mattox, Ava SR Unattached 12:30.69
9 Sturwold, McKenzie SO Unattached 12:34.13
10 Taylor, Hannah SR NOVA TC 12:55.55
11 Schemel, Robyn SO Westfield 13:01.45
12 Tanner, Kaya SO Terre Haute South Vigo 13:10.00
13 Clements, Sydney JR Franklin Community 13:15.91
14 Hudson, Isabelle SR Lawrence North High School 13:41.49
15 Ford, Alivia JR Western 15:29.78
16 Elijah, Madison JR Unattached -

Women's 1,200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Madison SR Noblesville 3:52.84
2 Carver, Mackenzie SR Unattached 3:54.62
3 Kaiser, Olivia JR Unattached 3:57.06
4 Clare, Natalie JR Floyd Central 4:00.37
5 Armstrong, Abbey SR Unattached 4:06.12
6 Clarke, Lucy SO Unattached 4:09.46
7 Boyd, Adrianna SR Central North 4:12.22
8 Conway, Carley SR Floyd Central 4:15.18
9 Lemmons, Klaire SO PC Running Project 4:15.24
10 Newton, Jenna SO Franklin Community 4:20.62
11 Browne, Taylor SR Zionsville 4:25.63
12 Stock, Cheyanne FR PC Running Project -
13 Boyd, Adrianna SR Indiana Storm Track Club -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cakmak, Bea SR Unattached 3:55.79
2 Ward, Ava SR Zionsville 4:11.11
3 Szczerbik, Ella FR American Speed 4:11.90
4 Scholer, Natalie SR Zionsville 4:20.62
5 Gongwer, Ava SR Zionsville 4:22.96
6 Ilic, Madie JR PC Running Project 4:23.36
7 Nicholson, Bailey SR NOVA TC 4:29.06
8 Cespedes, Nicole SO Unattached 4:30.42
9 Stalbaum, Kyla SR Zionsville 4:30.69
10 Schubert, Anna SR Zionsville 4:31.38
11 Carew, Emma SR NOVA TC 4:32.70
12 Wiles, Mikalah SR Unattached 4:35.22
13 Wasson, Lauren SR Zionsville 4:35.52
14 Stevens, Autumn SR NOVA TC 5:15.69
15 Newbold, Lauren SR NOVA TC 5:23.72