Madison West Relays - Class A

Scores:
Team Score
Waukesha North77
Wauwatosa East54
Mukwonago39
Arrowhead35
Middleton34
Menomonee Falls34
Verona Area33
Fond du Lac32
Oak Creek30
Neenah30
Brookfield East29
Homestead22
Whitefish Bay20
Marquette University20
Muskego20
Oconomowoc17
Stevens Point17
Madison West12
Waukesha South11
Rockford Auburn9
Madison La Follette7
Madison East3

Men's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lesperance, Alex SR Waukesha North 6.39 10
2 Dike, Chimere JR Waukesha North 6.49 8
3 Huenink, Lewis SR Wauwatosa East 6.58 6
4 Holland, Syreal SR Rockford Auburn 6.61 5
5 Brown-Williams, Daeleon SR Marquette University 6.65 4
6 Bosshart, RJ SR Muskego 6.66 3
7 Acker, Jackson SO Verona Area 6.71 2
8 Jefferson, Sebastian SO Waukesha South 6.83 1
Quarters Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lesperance, Alex SR Waukesha North 6.45
2 Holland, Syreal SR Rockford Auburn 6.65
3 Jefferson, Sebastian SO Waukesha South 6.73
4 Giampietro, JohnPaul JR Marquette University 6.80
5 Presley, Javon FR Verona Area 6.81
6 Bowman, Josh SO Madison West 6.83
7 Lawlor, Wesley JR Homestead 6.88
8 Romero, Nate JR Oak Creek 6.98
Quarters Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dike, Chimere JR Waukesha North 6.56
2 Acker, Jackson SO Verona Area 6.70
3 Brown-Williams, Daeleon SR Marquette University 6.72
4 Oldham, Jacarri JR Wauwatosa East 6.78
5 Larson, Alex SR Mukwonago 6.83
6 Schneider, Jeff SR Neenah 6.84
7 Sieloff, Dylan SR Fond du Lac 6.85
8 Kollmann, Dominick SR Menomonee Falls 6.86
Quarters Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Huenink, Lewis SR Wauwatosa East 6.60
2 Bosshart, RJ SR Muskego 6.63
3 Madden, Xavier JR Madison East 6.74
4 Current, Alex SO Muskego 6.80
5 Garrison, Willie SR Homestead 6.87
6 Jendusa, Josh SR Mukwonago 6.88
7 Sauer, Eben SR Fond du Lac 6.92
8 McDonald, Cameron SR Brookfield East 6.93
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Acker, Jackson SO Verona Area 6.68
2 Brown-Williams, Daeleon SR Marquette University 6.70
3 Presley, Javon FR Verona Area 6.72
4 Jendusa, Josh SR Mukwonago 6.86
5 Symdon, Roby JR Arrowhead 6.93
6 Schroeder, Cameron JR Arrowhead 7.02
7 Patro, Shamik SR Madison Memorial 7.18
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Huenink, Lewis SR Wauwatosa East 6.61
2 Jefferson, Sebastian SO Waukesha South 6.73
3 Schneider, Jeff SR Neenah 6.78
4 Current, Alex SO Muskego 6.79
5 Giampietro, JohnPaul JR Marquette University 6.82
6 McDonald, Cameron SR Brookfield East 6.91
7 Ollech, Sam FR Stevens Point 7.11
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Holland, Syreal SR Rockford Auburn 6.63
2 Bosshart, RJ SR Muskego 6.65
3 Garrison, Willie SR Homestead 6.81
4 Romero, Nate JR Oak Creek 6.88
5 Kollmann, Dominick SR Menomonee Falls 6.89
6 Cisewski, Antonio SO Stevens Point 7.13
7 Clay, Dakarai SR Madison East 7.18
8 Gordon, Kevon FR Madison West 7.21
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lesperance, Alex SR Waukesha North 6.63
2 Bowman, Josh SO Madison West 6.83
3 Sieloff, Dylan SR Fond du Lac 6.85
4 Sauer, Eben SR Fond du Lac 6.88
5 Lawlor, Wesley JR Homestead 6.89
6 Stratman, Ethan JR Oconomowoc 6.92
7 Daly, Ben SO Madison La Follette 7.15
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dike, Chimere JR Waukesha North 6.62
2 Madden, Xavier JR Madison East 6.67
3 Oldham, Jacarri JR Wauwatosa East 6.82
4 Larson, Alex SR Mukwonago 6.88
5 Skirrow, Evan SR Brookfield East 6.94
6 Cleveland, Lavante SO Waukesha South 7.11

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Montilla, Yanni FR Oak Creek 25.14
2 Clay, Devion JR Madison East 25.15
3 Sparkman, Judah FR Madison La Follette 25.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Issac JR Stevens Point 24.92
2 Wellman, Brady JR Brookfield East 24.93
3 Craine, Moe SO Fond du Lac 24.94
4 McClain, Matt SO Madison West 24.99
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Girone, Adrian SR Mukwonago 23.27 5
2 Giampietro, JohnPaul JR Marquette University 23.61 2
3 Schneider, Jared SR Homestead 23.68 1
4 VanDyke, Jack JR Neenah 24.23
5 Thelen, Zachary SO Oconomowoc 25.49
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lesperance, Alex SR Waukesha North 22.39 10
2 Huenink, Lewis SR Wauwatosa East 22.75 8
3 Joe-Wright, Jayden SR Verona Area 23.10 6
4 Holland, Syreal SR Rockford Auburn 23.37 4
5 Krueger, Jason SR Waukesha South 23.45 3
6 Gohde , Griffin JR Arrowhead 24.60

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olig, Kegan SO Fond du Lac 56.77
2 Oresick, Andrew FR Waukesha South 56.97
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chen, Edward SO Madison Memorial 56.17
2 Attenberger, Simon JR Brookfield East 56.80
3 Boudreau, Caleb SO Muskego 57.58
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tabbert, Joey SO Menomonee Falls 53.04 6
2 Ciurlik, Declan JR Homestead 54.13 1
3 McGuigan, Thomas SR Madison West 54.30
4 Winters, Daivon JR Waukesha North 54.33
5 Roska, Taylor SR Stevens Point 56.79
6 Bartnik, Braeden SO Mukwonago 59.51
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Potter, Ryan SR Oak Creek 50.65 10
2 Peterson, Christian SR Arrowhead 51.20 8
3 Roberts, Chase JR Wauwatosa East 53.29 5
4 Jordan, Mason SR Verona Area 53.46 4
5 Reese, Drake SR Oconomowoc 53.72 3
6 Backes, Tyler SO Neenah 53.89 2

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jaeger, Christian SO Madison La Follette 2:05.25 5
2 Pliskie, Blake SO Brookfield East 2:07.02
3 Hayes, Isaac SO Fond du Lac 2:11.70
4 Oeth, Alex JR Oak Creek 2:16.45
5 Lynch, Joseph SO Menomonee Falls 2:18.18
6 Peters, Austin SR Waukesha North 2:21.04
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pardun, Jacob SO Arrowhead 2:05.34 4
2 Kohr, Jonathan SR Marquette University 2:06.09 3
3 Komisar, Sam JR Whitefish Bay 2:06.97 1
4 Kierzek, Adam SR Muskego 2:07.17
5 Harrison, Brandon SR Mukwonago 2:08.73
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Radcliffe, Maxwell JR Wauwatosa East 2:00.92 10
2 Easton, Caleb SR Middleton 2:03.07 8
3 Franz, Chad SR Stevens Point 2:04.48 6
4 Bauer, Trenton SO Neenah 2:06.78 2
5 Kohn, Kaleb SR Madison West 2:08.04

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Treiber, Luke SR Madison West 4:43.31
2 Ford, Jason SR Verona Area 4:43.56
3 Hayes, Isaac SO Fond du Lac 4:44.04
4 Heus, Grant JR Wauwatosa East 4:47.44
5 Friedrich, Will SR Marquette University 4:48.64
6 Szablewski, Ian SO Brookfield East 4:53.21
7 Christ, Caden JR Menomonee Falls 4:53.65
8 Termaat, Tyler SR Muskego 4:54.29
9 Schumacher, Cole JR Waukesha North 4:55.20
10 Simpson, Aidan SR Madison Memorial 4:56.79
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bosley, Drew SR Homestead 4:09.15 10
2 Easton, Caleb SR Middleton 4:22.48 8
3 Meinke, Matthew SR Neenah 4:23.77 6
4 Kisting, Tyler SR Oak Creek 4:24.64 5
5 Vance, Alexander JR Oconomowoc 4:24.84 4
6 Lepak, Jake JR Stevens Point 4:29.35 3
7 Nadolski, Ian SR Mukwonago 4:29.96 2
8 Gomon, Sam JR Arrowhead 4:42.09 1
9 Hellrood, Nick SR Madison La Follette 4:42.73

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strojny, Alex SR Stevens Point 10:02.27 1
2 Dethloff, Eric JR Menomonee Falls 10:22.09
3 Congdon, Griffin SR Neenah 10:31.16
4 Newman, Kai SR Homestead 10:35.12
5 Lee, John SO Madison West 10:36.59
6 Gietzel, Zack FR Fond du Lac 10:44.72
7 Anthony, Dylan SO Madison Memorial 10:58.96
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wellenstein , Henry SR Wauwatosa East 9:36.59 10
2 Dyer, Eli SR Whitefish Bay 9:37.62 8
3 Leffel, Zach JR Middleton 9:39.58 6
4 Kluz, Michael SR Oconomowoc 9:45.22 5
5 Wills, Patrick FR Waukesha North 9:47.91 4
6 Kain, Erik JR Muskego 9:51.57 3
7 Wolfe, Chris JR Madison La Follette 9:51.76 2
8 Wolf, Joel SO Mukwonago 10:04.53

Men's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reichart, Spencer SR Muskego 7.72 10
2 Thomas, Tamir JR Menomonee Falls 7.75 8
3 Hopper, Adam SR Fond du Lac 7.79 6
4 Juszczak, Wesley SR Mukwonago 7.91 5
5 Cramer, Dan SR Oak Creek 7.95 4
6 McLaughlin, Aaron SR Brookfield East 7.98 3
7 Rady, Josh JR Mukwonago 7.99 2
8 Engle, Colton SO Stevens Point 10.03 1
Quarters Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Reichart, Spencer SR Muskego 7.94
2 Rady, Josh JR Mukwonago 8.07
3 Engle, Colton SO Stevens Point 8.31
4 Tran, Kevin SR Waukesha North 8.52
5 Witter, Jonathan SR Arrowhead 8.58
6 Jones, Rhys JR Madison La Follette 8.61
7 Lerdal, Weston SO Neenah 9.10
8 Ollech, Allan JR Stevens Point 9.15
Quarters Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cramer, Dan SR Oak Creek 7.96
2 Juszczak, Wesley SR Mukwonago 8.05
3 Swiderski, Alex SR Marquette University 8.34
4 Kudronowicz, Mitchell SR Muskego 8.38
5 Zdroik, Andrew SR Menomonee Falls 8.63
6 Viau, Ben SR Fond du Lac 8.89
7 Tollefson, Caleb SO Verona Area 8.97
Quarters Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hopper, Adam SR Fond du Lac 7.93
2 Thomas, Tamir JR Menomonee Falls 7.95
3 McLaughlin, Aaron SR Brookfield East 8.16
4 Mueller, Riley SO Brookfield East 8.47
5 Meier, Robert SR Arrowhead 8.55
6 Nowak, Nick SO Waukesha South 8.64
7 Kanan, Omar JR Madison Memorial 8.69
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Juszczak, Wesley SR Mukwonago 7.99
2 Cramer, Dan SR Oak Creek 8.02
3 Viau, Ben SR Fond du Lac 8.80
4 Nowak, Nick SO Waukesha South 8.95
5 Ollech, Allan JR Stevens Point 9.20
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rady, Josh JR Mukwonago 8.20
2 Kudronowicz, Mitchell SR Muskego 8.38
3 Tran, Kevin SR Waukesha North 8.43
4 Zdroik, Andrew SR Menomonee Falls 8.68
5 Tollefson, Caleb SO Verona Area 8.95
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Reichart, Spencer SR Muskego 8.04
2 Hopper, Adam SR Fond du Lac 8.07
3 Mueller, Riley SO Brookfield East 8.55
4 Kanan, Omar JR Madison Memorial 8.68
5 Witter, Jonathan SR Arrowhead 8.69
6 Meier, Robert SR Arrowhead 8.90
7 Lerdal, Weston SO Neenah 9.12
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thomas, Tamir JR Menomonee Falls 7.92
2 McLaughlin, Aaron SR Brookfield East 8.16
3 Engle, Colton SO Stevens Point 8.42
4 Swiderski, Alex SR Marquette University 8.46
5 Jones, Rhys JR Madison La Follette 8.79

Men's 4 x 100m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Madison La Follette A Ladell Cannon, Vince Laubmeier,
Ben Daly, Moussa Ndiaye
46.61
2 Neenah A Jeff Schneider, Cole Schultz,
Colin McClowry, Tim Gressler
46.67
3 Stevens Point A Luke Bembenek, Allan Ollech,
Brady Cates, Ger Lor
46.69
4 Arrowhead A Noah James, Tim Schaab,
Cameron Schroeder, Carl Spackler
47.29
5 Oak Creek A Nate Romero, Angel Martinez,
Yanni Montilla, Ali Khatibi
47.84
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Marquette University A Daeleon Brown-Williams, Riley Nowakowski,
JohnPaul Giampietro, Isaac Cephus
45.07 6
2 Fond du Lac A Eben Sauer, Dylan Sieloff,
Zavier Ellis, Adam Hopper
45.31 5
3 Muskego A Hunter Wohler, Mason Buehler,
Josh Bulski, Josh Blair
45.42 4
4 Wauwatosa East A Lewis Huenink, Maurice Rockette,
Jacarri Oldham, Reilly Turk
46.26 1
5 Madison East A Xavier Madden, Dakarai Clay,
Devion Clay, Jalonzo Jackson
46.66
6 Madison Memorial A Omar Kanan, Chauncey Cannon,
Kaevon Buchanan, Cole Hendrickson
47.81
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Verona Area A Graham Stier, Jayden Joe-Wright,
Javon Presley, Jackson Acker
44.40 10
2 Waukesha North A Chimere Dike, Nick Anderson,
Kai Lermer, Rafa Lazcano
44.68 8
3 Waukesha South A Sebastian Jefferson, Jason Krueger,
Giancarlo Williams, Jacob Pilon
45.67 3
4 Homestead A Jared Schneider, Willie Garrison,
Wesley Lawlor, Ben Tamim
46.24 2
5 Brookfield East A Evan Skirrow, Ryan Edwards,
Cameron McDonald, David Mbele
47.10
6 Mukwonago A Josh Jendusa, Alex Larson,
Josh Rady, Cole Kaestner
48.27

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Fond du Lac A Adam Cudworth, Tyler Collien,
Cole Seigworth, Kyle Walljasper
1:37.53 2
2 Madison West A Josh Bowman, Sebastian Irigoyen-Barrie,
Jonatan Eilersten, Kevon Gordon
1:38.96
3 Madison La Follette A Ladell Cannon, Rhys Jones,
Jaelen Walls, Judah Sparkman
1:39.75
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Madison East A Xavier Madden, Tyler Hull,
James Pope, Tate Sayre
1:37.20 3
2 Stevens Point A Antonio Cisewski, Allan Ollech,
Sam Ollech, Issac Williams
1:37.66 1
3 Brookfield East A Riley Mueller, Vince Dominski,
Michael LeRoy, Ryan Lappe
1:40.73
4 Marquette University A Shane O'Brien, Tommy Woody,
Max Adams, Patrick Coury
1:41.60
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Neenah A Jeff Schneider, Tim Gressler,
Kaden Fritsch, Carston Chancellor
1:35.95 6
2 Arrowhead A Griffin Gohde, Noah James,
Zach Graham, Cameron Schroeder
1:36.93 4
3 Oconomowoc A Brady Wraalstad, Thomas Cole,
Zachary Thelen, Ethan Stratman
1:39.11
4 Madison Memorial A Kaevon Buchanan, Shamik Patro,
Chauncey Cannon, Karsten Knoche
1:39.29
5 Verona Area A Nathan Waller, Graham Stier,
Javon Presley, Ian Herman
1:40.74
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Waukesha North A Alex Lesperance, Chimere Dike,
Nick Anderson, Zach Miller
1:31.48 10
2 Mukwonago A Josh Jendusa, Alex Larson,
Adrian Girone, Greyton Gannon
1:35.69 8
3 Menomonee Falls A Dominick Kollmann, Matthew Sowle,
Davis Corazzari, Tamir Thomas
1:36.06 5
4 Muskego A RJ Bosshart, Spencer Reichart,
Alex Current, Josh Blair
1:38.01
5 Oak Creek A Dan Cramer, Nathan Gladney,
Nate Romero, Ryan Rosandich
1:38.13
6 Homestead A Willie Garrison, Chris Panagis,
Ben Tamim, Wesley Lawlor
1:43.12

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Madison La Follette A Nick Hellrood, Christian Jaeger,
Ben Daly, Vince Laubmeier
3:50.30
2 Oconomowoc A Cody Witthun, Noah Meissner,
Phillip Houston, Alexander Vance
3:50.66
3 Madison East A Tyler Hull, James Pope,
Tate Sayre, Max Loetscher
3:52.58
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Brookfield East A JJ Hemmer, Vince Dominski,
Michael LeRoy, Aaron McLaughlin
3:37.35 6
2 Marquette University A Alex Swiderski, Shane O'Brien,
Tommy Woody, Max McQuide
3:42.24
3 Madison West A Matt McClain, Erik Nuenninghoff,
Michael Kuhn, Thomas McGuigan
3:42.68
4 Verona Area A Zach Poller, Drew Gonzales,
Luka DiMaggio, Mason Jordan
3:46.55
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Waukesha North A Daivon Winters, Rafa Martinez,
Savion Jackson, Nick Anderson
3:37.78 5
2 Menomonee Falls A Matthew Sowle, Joey Tabbert,
Logan Hipps, Jonathon Stroh
3:39.49 3
3 Middleton A Braedon Gilles, Michael Madoch,
Peter Hoferle, Ryan Schollmeyer
3:39.98 2
4 Stevens Point A , ,
,
3:44.73
5 Muskego A Hunter Wohler, Mitchell Kudronowicz,
Mason Buehler, Josh Bulski
3:50.69
6 Mukwonago A Braeden Bartnik, Dom Wiebelhaus,
Greyton Gannon, Tim Quakkelaar
3:52.22
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Arrowhead A Zach Graham, Jakob Parsons,
Carl Spackler, Christian Peterson
3:34.05 10
2 Wauwatosa East A Maxwell Radcliffe, Chase Roberts,
Aiden Dodge, Max Finco
3:36.22 8
3 Waukesha South A Jacob Pilon, Ezequiel Diaz,
Nick Nowak, Jason Krueger
3:38.33 4
4 Oak Creek A Alex Oeth, Dan Cramer,
Tyler Kisting, Ryan Potter
3:40.86 1
5 Neenah A Kaden Fritsch, Carston Chancellor,
Tyler Backes, Jack VanDyke
3:41.31
6 Homestead A Dylan Brown, Declan Ciurlik,
Max Fuehrer, Logan Kluck
3:42.11

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mukwonago A Luke Boyle, Brandon Harrison,
Nico Erman, Braeden Schreiber
8:41.09 2
2 Menomonee Falls A Joseph Lynch, Logan Hipps,
Eric Dethloff, Jonathon Stroh
8:41.14 1
3 Waukesha North A Austin Peters, Andrew Muffler,
Brett Hulliberger, Patrick Wills
8:48.31
4 Oconomowoc A Noah Meissner, Cody Witthun,
Phillip Houston, Zac Zenner
8:54.81
5 Homestead A Drew Braaten, Jackson Rusch,
Dylan Brown, Logan Kluck
8:55.62
6 Muskego A Frankie Sperka, Caleb Boudreau,
Ethan Hopp, Alex Gilmore
9:01.07
7 Madison La Follette A Donte Buckingham, Brevan West,
Adam West, Donald Conway
9:09.92
8 Madison Memorial A Nick Ballweg, Luke Huggins,
Garrett Mckinnon, Brett Nuemann
9:17.42
9 Fond du Lac A Adam Buerger, Alvaro Gutierez,
Nikolas Golke, Jacob Petrie
9:27.56
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Middleton A Braedon Gilles, Peter Hoferle,
Ryan Schollmeyer, Michael Madoch
8:16.73 10
2 Brookfield East A JJ Hemmer, Mark Browne,
Trent Curry, Logan Bell
8:17.51 8
3 Neenah A Griffin Congdon, Zach Ziegert,
Trenton Bauer, Matthew Meinke
8:17.68 6
4 Arrowhead A Seth Ray, Sam Gomon,
Charlie Wesley, Elijah Jones
8:19.22 5
5 Madison West A Kaleb Kohn, Michael Kuhn,
Manix White, John Lee
8:37.52 4
6 Wauwatosa East A Max Finco, Aiden Dodge,
Nate Blischke, Liam Nicol
8:40.45 3
7 Stevens Point A Jake Lepak, Blake Milkowski,
Brenden Leahy, Max Sobczak
8:42.19
8 Verona Area A Aidan Manning, Ian Grossenbacher-M,
Nathan Neitzel, Luka DiMaggio
8:58.64
9 Waukesha South A Ezequiel Diaz, Owen Antholine,
Brycen Kirsch, Shawn Weaver
9:05.05

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cramer, Dan SR Oak Creek 13' 6.0" 10
2 Sieloff, Dylan SR Fond du Lac 13' 6.0" 8
3 Jungwirth, Charlie SR Mukwonago 13' 6.0" 6
4 Meyer, Max SR Oconomowoc 13' 0.0" 5
5 Herkert, Max SR Verona Area 13' 0.0" 4
6 Quakkelaar, Tim SR Mukwonago 12' 6.0" 3
7 Bitz, Chris SR Brookfield East 12' 6.0" 2
8 Bohlmann, Gabe SR Marquette University 12' 0.0" 1
9 Cudworth, Adam SR Fond du Lac 11' 6.0"
10 Dillingham, Brady SO Stevens Point 11' 6.0"
11 Sorge, Ben SR Waukesha North -
12 George, Case JR Arrowhead -
13 Kalt, Charles SR Waukesha North -
14 Rosandich, Ryan SR Oak Creek -
15 Sorge, Peter SR Madison Memorial -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Juszczak, Wesley SR Mukwonago 21' 2.25" 4
2 McQuide, Max SO Marquette University 20' 0.0"
3 Cole, Thomas SO Oconomowoc 19' 2.25"
4 Mueller, Riley SO Brookfield East 18' 10.5"
5 Irigoyen-Barrientos, Sebastian FR Madison West 18' 6.0"
6 Schroeder, Cameron JR Arrowhead 18' 3.75"
7 Graham, Zach SO Arrowhead 18' 2.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chancellor, Carston SR Neenah 20' 8.75" 2
2 Wright, Ethan SR Marquette University 20' 6.5" 1
3 Fritsch, Kaden SO Neenah 20' 0.75"
4 Cisewski, Antonio SO Stevens Point 19' 11.0"
5 Thomas, Tamir JR Menomonee Falls 19' 6.75"
6 Erdman, Brady SO Oak Creek 19' 5.75"
7 Warshauer, Sam SO Homestead 18' 11.75"
8 Waller, Nathan SR Verona Area 18' 10.25"
9 Ellis, Zavier JR Fond du Lac 18' 9.25"
10 Bates, Daemiontae SR Madison Memorial 18' 1.75"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lesperance, Alex SR Waukesha North 23' 8.75" 10
2 Schneider, Jared SR Homestead 23' 2.75" 8
3 Dike, Chimere JR Waukesha North 21' 4.25" 6
4 Wollmer, Nolan JR Whitefish Bay 21' 2.5" 5
5 Corazzari, Davis JR Menomonee Falls 20' 11.0" 3
6 Streveler, Nate FR Stevens Point 20' 2.5"
7 Hawkins, Jatavion SR Verona Area 19' 7.25"
8 Seigworth, Cole SR Fond du Lac 18' 11.75"
9 Clay, Devion JR Madison East 18' 11.0"
10 Pope, James SR Madison East 18' 1.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Diederich, Elijah JR Fond du Lac 47' 7.5" 1
2 Nigro, Vince JR Marquette University 44' 5.0"
3 Kozlowski, Tyler SO Neenah 41' 4.0"
4 Thompson, Jared SR Waukesha North 37' 11.0"
5 Nash, Tyson JR Madison Memorial 37' 2.5"
6 Levey, Nick SO Menomonee Falls 37' 0.0"
7 Kennedy, Colin SR Madison Memorial -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schlager, John Henry JR Arrowhead 49' 5.0" 3
2 Hoerig, Jackson JR Brookfield East 44' 7.25"
3 Ahrens, Owen SR Stevens Point 44' 5.25"
4 Engstrand, Leif SR Oconomowoc 44' 3.75"
5 Haeger, Eddie SR Oak Creek 43' 6.75"
6 Pladies, Brett SR Mukwonago 41' 8.5"
7 Ziolkowski, Ben JR Oak Creek 40' 11.75"
8 Dietze, Eric SR Brookfield East 40' 3.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stone, Andrew SR Fond du Lac 59' 9.75" 10
2 Horvath, Patrick SR Madison West 53' 2.5" 8
3 Boehlin, Alex SR Neenah 51' 5.75" 6
4 Haack, Gage SR Stevens Point 50' 0.75" 5
5 Acker, Jackson SO Verona Area 50' 0.25" 4
6 Eichler, Justin SR Mukwonago 49' 4.25" 2
7 Vandervest, Ben SR Verona Area 46' 9.75"
8 Resch, Mason JR Homestead 38' 3.25"