2019 Jacksonville HS Indoor Class A

Scores:
Men's Score
Pleasant Plains81
Carlinville63.5
Carthage34
Deer Creek-Mackinaw29.5
Rushville-Industry26
Heyworth26
Auburn26
Williamsville24
New Berlin23
Virden23
Wesclin18.5
Routt15
Astoria14
Litchfield13
Delavan12
Farmington12
Tremont11
Alton Marquette11
Athens11
Winchester10
Madison9
Galva8
St. Teresa8
Sangamon Valley7.5
Maroa-Forsyth6
Warsaw6
Liberty4
Gibault Catholic4
Meredosia-Chambersburg3
Virginia3
Dupo3
Lewistown1
 
Women's Score
St. Teresa84
Wesclin47
Pleasant Plains46
Knoxville33
Madison29
Liberty28
New Berlin21
Athens19
Dupo19
Virden18.5
Tremont18
Litchfield17
Routt17
Delavan16
Warsaw15.5
Carthage15.5
Carlinville15
Alton Marquette14
Rushville-Industry11
Astoria11
Williamsville11
Maroa-Forsyth10
Gibault Catholic8
Farmington8
Auburn6
Springfield Lutheran3
Meredosia-Chambersburg2
Deer Creek-Mackinaw1
Illini Bluffs1
Sangamon Valley0.5

Men's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, JD SR Astoria 6.88 10
2 Butler, Devon SR Heyworth 6.90 8
3 Hiler, Bryce JR Virden 6.92 6
4 Downs, Gregory SR Auburn 6.94 5
5 Sargent, Colton SR Carthage 6.97 4
6 Allen, Kreeden SO Rushville-Industry 6.99 3
7 Marshall, Dylan SR Routt 7.01 2
8 Brown, Tobias SR Heyworth 7.04 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Voights, Braden JR Williamsville 7.19
2 Ford, Logan SO Sangamon Valley 7.25
3 Chrestensen, Jason SO Farmington 7.40
4 Calhoun, Malik JR Dupo 8.05
5 Chavez, Travis SR North Greene 9.13
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cosgriff, Alex JR Routt 6.97
2 Olysav, Max SO Williamsville 7.22
3 Jones, Joshua FR Madison 7.32
4 Adams, Dylan JR Warsaw 7.33
5 Andrews, Dalton SR Virginia 7.40
6 Moffitt, Devin JR Meredosia-Chambersburg -
7 Munhofen, Bryce FR First Baptist Academy -
8 Jacober, Joey SR Wesclin -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Donaldson, Cole JR Auburn 7.03
2 Ragon, Jacob FR Deer Creek-Mackinaw 7.22
3 Drake, Mason SO Carlinville 7.32
4 Allen, Jameson SO Maroa-Forsyth 7.41
5 Boyle, Jonah SO Cuba 7.52
6 Meyer, Brandon SO North Greene 7.81
7 Dealy, Chase JR Litchfield 7.93
8 Roach, Andrew JR Litchfield 8.19
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Tobias SR Heyworth 6.92
2 Allen, Kreeden SO Rushville-Industry 6.93
3 Crosby, Braden SO Maroa-Forsyth 6.94
4 Simmons, Davion SR Alton Marquette 7.02
5 Western, Lucas SR Pleasant Plains 7.15
6 Kmett, Parker SO Pleasant Plains 7.29
7 Lovekamp, Kaleb FR Pawnee 7.45
8 Vorhies, Nick SR Carthage 7.53
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Gardner, Markeiland FR Madison 7.12
2 Griggs, Connor SR Deer Creek-Mackinaw 7.29
3 Patton, Mason FR Carlinville 7.47
4 Wiese, Jachin JR Sangamon Valley 7.49
5 Liggett, Clayton SO Tremont 7.65
6 McCombs, Colby JR Lewistown 7.88
7 Brooks, Tanner FR Cuba 8.37
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Sargent, Colton SR Carthage 6.83
2 Hiler, Bryce JR Virden 6.88
3 Williams, Kalen SO Alton Marquette 7.30
4 Moore, Marshawn FR Springfield Lutheran 7.62
5 Larimore, Noel FR Tremont 7.69
6 Isaacs, Justin SO Springfield Lutheran -
7 Gall, Drake SO Illini Bluffs -
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Butler, Devon SR Heyworth 6.85
2 Downs, Gregory SR Auburn 6.93
3 Phillips, Noah JR First Baptist Academy 7.04
4 Reese, Carson SR New Berlin 7.07
5 Scherff, Owen FR Gibault Catholic 7.51
6 Gaines, Austin SR Virginia 7.84
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wilson, JD SR Astoria 6.84
2 Marshall, Dylan SR Routt 6.88
3 Corvaia, James SR Warsaw 7.07
4 Kabanga, Gueriame SR Rushville-Industry 7.12
5 Garnett , Drew SR New Berlin 7.18
6 Petty, Andrew SO Virden 7.46
7 Chernowsky, Cody JR Athens 7.52
8 Childers, Kaleb JR Athens -

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Werries, Nate SO Meredosia-Chambersburg 31.97
2 Billingsley, Shawn SR First Baptist Academy 33.62
3 Chavez, Drake FR North Greene -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lovekamp, Kaleb FR Pawnee 26.37
2 Murphy, Mason SO Meredosia-Chambersburg 27.78
3 McCombs, Colby JR Lewistown 28.19
4 Jarrard, Kevin FR Auburn 30.13
5 Bauser, AJ SO Cuba -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dahlhauser, Eli FR Heyworth 26.79
2 Buettner, Rasmus JR North Greene 27.06
3 Chrestensen, Jason SO Farmington 27.38
4 Brooks, Tanner FR Cuba 30.78
5 Budinger, Will FR Williamsville -
6 Partington, Orion SO Wesclin -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ford, Logan SO Sangamon Valley 25.43
2 Holley, AJ SO Williamsville 25.56
3 Liggett, Clayton SO Tremont 26.54
4 Goldring, Matthew SO Lewistown 26.73
5 Broyles, Will FR First Baptist Academy 26.88
6 Hemphill, Travis FR Sangamon Valley 26.93
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kmett, Parker SO Pleasant Plains 25.86
2 Gaines, Austin SR Virginia 28.47
3 Wall, Colton JR Litchfield 30.06
4 Roach, Aaron SO Litchfield 32.11
5 Rockhold, Ty SO Warsaw -
6 Speegle, Michael SR Warsaw -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cleaver, Mitchell SO Deer Creek-Mackinaw 25.45
2 Lord, Michael SR Carthage 25.81
3 Scherff, Owen FR Gibault Catholic 25.95
4 Spurlock, Tyler SO Deer Creek-Mackinaw 26.01
5 Andrews, Dalton SR Virginia 26.52
6 Gall, Drake SO Illini Bluffs -
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Donaldson, Cole JR Auburn 24.78 4
2 Conway, Malcom SR Madison 25.02 2
3 Bossert, Caden SR New Berlin 25.50
4 Allen, Jameson SO Maroa-Forsyth 26.09
5 Heinecke, Gavin JR Liberty 26.32
6 Wilson, Tommy SO Rushville-Industry -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goeckner, Tim SR Virden 25.33
2 Larimore, Solomon SR Tremont 26.43
3 Moore, Marshawn FR Springfield Lutheran 27.77
4 Marshall, Dylan SR Routt -
5 Brown, Tobias SR Heyworth -
6 Childers, Kaleb JR Athens -
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crosby, Braden SO Maroa-Forsyth 24.36 6
2 Cosgriff, Alex JR Routt 24.54 5
3 Taylor, Demonte SR Madison 24.99 3
4 Simmons, Davion SR Alton Marquette 25.70
5 Broughton, Zach SR New Berlin 25.75
6 Hiler, Bryce JR Virden -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tshibuabua, Charly SR Rushville-Industry 23.93 10
2 Sargent, Colton SR Carthage 24.04 8
3 Wilson, JD SR Astoria 25.07 1
4 McAfee, Jay SR Springfield Lutheran 25.70
5 Western, Lucas SR Pleasant Plains -
6 Ware, Kaleb SR Alton Marquette -

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Helfrich, Andrew FR Pawnee 1:05.78
2 Buchannan, Brendon JR North Greene 1:06.98
3 Muench, Zach JR New Berlin -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilkins, Kolin SO Deer Creek-Mackinaw 1:02.81
2 Rigsby, Ethan JR Litchfield 1:05.11
3 Browning, Brandon SO Routt 1:06.34
4 Ryan, Noah JR Cuba 1:18.53
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cook, Kade SR Warsaw 57.24
2 Phillips, Noah JR First Baptist Academy 57.59
3 Hess, John Ross FR Lewistown 57.98
4 Scarbrough, Keyonte SO Dupo 1:02.17
5 Weimer, Brayden SO Virginia 1:08.63
6 Moffitt, Devin JR Meredosia-Chambersburg -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Clayton SO Tremont 55.49 5
2 Fatheree, Ethan SR Virden 56.95 1
3 Smith, Brennan SO Sangamon Valley 57.82
4 Goodenow, James JR Athens 58.43
5 Kattenbraker, Jason JR Wesclin 1:00.16
6 Gall, Drake SO Illini Bluffs -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roper, Briley JR Carlinville 53.82 6
2 Peacock, Matt SR Carthage 55.62 4
3 Law, Chase SR Williamsville 56.71 2
4 Crosby, Braden SO Maroa-Forsyth 57.52
5 Ware, Kaleb SR Alton Marquette -
6 McAfee, Jay SR Springfield Lutheran -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scott, Michael SR Pleasant Plains 53.06 10
2 Butler, Devon SR Heyworth 53.27 8
3 Kueker, Josh SR Gibault Catholic 56.45 3
4 Tshibuabua, Charly SR Rushville-Industry -
5 Taylor, Demonte SR Madison -
6 Downs, Gregory SR Auburn -

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miloser, Dakota SO Maroa-Forsyth 2:24.10
2 Rigsby, Ethan JR Litchfield 2:31.84
3 Helfrich, Andrew FR Pawnee 2:39.40
4 Horn, Collin FR Virden 2:40.31
5 Mays, Jerry JR First Baptist Academy 2:40.84
6 Ingles, Hunter JR Rushville-Industry 2:52.82
7 Manka, Jonathan JR Warsaw 2:53.83
8 Hutton, Jonah SO Routt 3:01.10
9 Wells, Brandon SR North Greene 3:04.90
10 Peters, Charlie SO Routt 3:26.19
11 Zerphey, Jacob SO Cuba 3:37.53
12 Orwig, Kieth JR Rushville-Industry -
13 Curtis, Chase SO Pawnee -
14 Angelo, Tristan JR Cuba -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kupferschmid, Harlan SR Maroa-Forsyth 2:13.33
2 Goodenow, Joe JR Athens 2:21.82
3 Burge, Tyler SO Auburn 2:22.57
4 Butcher, Reece FR New Berlin 2:22.84
5 Frappier, Zeke SO Pleasant Plains 2:23.72
6 In't Veld, Rogier SR Heyworth 2:24.08
7 Broyles, Wyatt JR First Baptist Academy 2:25.11
8 Muehlher, Jacob JR Gibault Catholic 2:26.02
9 McCullough, David SO Sangamon Valley 2:34.06
10 Fansworth, Luke FR Williamsville 2:34.94
11 Burrows, Grant SR Heyworth 2:47.49
12 Bennett, Mac SO Auburn 2:52.31
13 Tate, Mason SR Liberty -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zirbelbach, Stone JR Pleasant Hill 2:14.20
2 Ohl, Tyler JR St. Teresa 2:14.97
3 Rummerfield, Jacob JR Alton Marquette 2:17.99
4 Schaadt, Sam SO Sangamon Valley 2:22.22
5 Knous, Parker SO Meredosia-Chambersburg 2:22.94
6 Scarbrough, Keyonte SO Dupo 2:23.38
7 Buettner, Rasmus JR North Greene 2:23.82
8 Capito, Tommy SO Warsaw 2:25.94
9 Kerwin, Justin FR Springfield Lutheran 2:29.00
10 Sturgeon, Jake SR Athens 2:36.90
11 Price, Taggert SO Virden 2:41.54
12 Gallengos, Hugo SR Virginia -
13 Lemons, Dawson SR Virginia -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Landon, Jacob SR Carlinville 2:01.51 10
2 Stewart, Jackson SR St. Teresa 2:01.69 8
3 Carnicle, John SR Deer Creek-Mackinaw 2:05.50 6
4 Melin, Steven SR Pleasant Plains 2:08.09 5
5 Sumer, Leland JR Tremont 2:09.31 4
6 Henderson, Jacob SR Deer Creek-Mackinaw 2:09.97 3
7 Cation, Andrew SR Farmington 2:12.24 2
8 Hill, Keaton JR Williamsville 2:12.40 1
9 Newton, Eli SO Carthage 2:12.54
10 Creek, Lucas JR Illini Bluffs 2:15.88
11 Scherff, Elgin SR Gibault Catholic 2:18.90
12 Fales, Zach SO Springfield Lutheran 2:23.01
13 Petro, Dalton SR Tremont -

Men's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Curtis, Chase SO Pawnee 5:30.77
2 Jackson, Brice SR Routt 5:37.32
3 Kerwin, Justin FR Springfield Lutheran 5:37.43
4 Smith, Quentin SR Williamsville 5:37.57
5 Muehlher, Jacob JR Gibault Catholic 5:38.16
6 Taylor, Nathan JR Dupo 6:01.09
7 Divjak, Jacob FR Auburn 6:06.82
8 Beatte, Zach JR Dupo 6:07.83
9 Escapa, Isaac JR Rushville-Industry 6:32.93
10 Gyorkos, Austin SO Virden 7:55.07
11 Price, Taggert SO Virden -
12 Moore, Alexander FR Cuba -
13 Angelo, Tristan JR Cuba -
14 Abell, Gus FR Routt -
15 Zirbelbach, Stone JR Pleasant Hill -
16 Danenberger, Sam SR New Berlin -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ohl, Tyler JR St. Teresa 5:03.43
2 Penry, Noah SO Heyworth 5:04.74
3 Scherff, Elgin SR Gibault Catholic 5:10.16
4 Seaver, Nick SO Rushville-Industry 5:10.81
5 Haage, David SR Sangamon Valley 5:11.85
6 Fales, Zach SO Springfield Lutheran 5:14.20
7 Voss, Zach SO Tremont 5:15.37
8 Moore, Logan JR Heyworth 5:16.85
9 Tate, Kole SR Virginia 5:21.61
10 Walker, Joe JR Virginia 5:23.68
11 Knous, Parker SO Meredosia-Chambersburg 5:40.79
12 Stout, Noah FR Warsaw 5:48.51
13 Fluelen, Greg JR Sangamon Valley 5:58.18
14 Jones, Issac FR Astoria -
15 Tate, Mason SR Liberty -
16 Miller, Grant SO Wesclin -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McIntyre, Noah JR Athens 4:31.15 10
2 Foley, Caelin SR Galva 4:33.28 8
3 Johnson, Colby JR Deer Creek-Mackinaw 4:45.50 6
4 Sheppard, Miles FR Warsaw 4:46.41 5
5 Moore, Braden JR Pleasant Plains 4:49.84 4
6 Blumeyer, John SO Deer Creek-Mackinaw 4:50.25 3
7 Sumer, Leland JR Tremont 4:50.31 2
8 Horn, Evan JR Williamsville 4:51.73 1
9 Brant, Will SR First Baptist Academy 4:55.02
10 Sanders, Otis SR Pleasant Plains 4:56.71
11 Kupferschmid, Harlan SR Maroa-Forsyth 4:58.00
12 Hess, Robbie SR Lewistown 4:58.30
13 Nordsiek, Ryan SR Athens 4:58.61
14 Creek, Lucas JR Illini Bluffs 5:08.30
15 Newton, Eli SO Carthage 5:12.06
16 Stewart, Jackson SR St. Teresa -

Men's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Halford, Keigan SR Pleasant Plains 8.24 10
2 Crocker, Sam SR Pleasant Plains 8.49 8
3 Griffin, Parker SR Delavan 8.60 6
4 Hampton, Connor SO Alton Marquette 9.24 5
5 Heinecke, Gavin JR Liberty 9.29 4
6 Hite, Gaven FR Astoria 9.42 3
7 Hipsher, Brandon SO Virden 9.44 2
8 Thomas, Ken SR Lewistown 9.76 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Crocker, Sam SR Pleasant Plains 9.06
2 Heinecke, Gavin JR Liberty 9.08
3 Hampton, Connor SO Alton Marquette 9.11
4 Hipsher, Brandon SO Virden 9.34
5 Owens, Gabe FR Sangamon Valley 10.16
6 Rheude, Colby JR Virden 10.83
7 Iversen, Michael JR Sangamon Valley 11.09
8 Flowers, Dylan SR Wesclin -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Halford, Keigan SR Pleasant Plains 8.20
2 Griffin, Parker SR Delavan 8.73
3 Hite, Gaven FR Astoria 9.41
4 Thomas, Ken SR Lewistown 9.67
5 Goldring, Matthew SO Lewistown 10.31
6 McClure, Josh JR North Greene 13.89
7 Lyons, Jonathan SR Alton Marquette -
8 Stech, Thomas FR Meredosia-Chambersburg -

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pleasant Plains A Lucas Western, Keigan Halford,
Sam Crocker, Kasra Nassirpour
1:39.06 10
2 Routt A Alex Cosgriff, Cole Evans,
Alex Coop, Dylan Marshall
1:40.11 8
3 Auburn A Cole Donaldson, Alex Rehbein,
Gervasio Marchizza, Gregory Downs
1:40.85 6
4 Heyworth A Devon Butler, Tobias Brown,
Nic Bradshaw, Nick Bolettieri
1:41.05 5
5 Madison A Demonte Taylor, Joseph McCoy,
Malcom Conway, Joshua Jones
1:41.13 4
6 New Berlin A Drew Garnett , Carson Reese,
Nathan Cook, Zach Broughton
1:42.15 3
7 Carthage A Colton Sargent, Nick Vorhies,
Michael Lord, Bryce Payne
1:42.59 2
8 Virden A Bryce Hiler, Luke June,
Wil June, Brandon Hipsher
1:43.14 1
9 Deer Creek-Mackinaw A Mitchell Cleaver, Jacob Ragon,
Connor Griggs, Isaac Jones
1:43.26
10 Williamsville A George Spaniol, Jesse Dees,
Grant Riperda, Ryan Wilson
1:44.90
11 Wesclin A Jason Kattenbraker, Dylan Flowers,
Jon Wheat, Orion Partington
1:46.09
12 Sangamon Valley A Logan Ford, Jachin Wiese,
Travis Hemphill, Robbie Wentzel
1:47.93
13 Athens A James Goodenow, Cody Chernowsky,
Logan Bushong, Kole Bringolf
1:48.81
14 Warsaw A James Corvaia, Ty Rockhold,
Michael Speegle, Dylan Adams
1:49.05
15 Dupo A Kaleb Coleman, Kyle Yancy,
Jacob Taylor, Malik Calhoun
1:49.26
16 Tremont A Solomon Larimore, Noel Larimore,
Wyatt Rumbold, Josh Lashbrook
1:50.94
17 Litchfield A Colton Wall, Chase Dealy,
Andrew Roach, Aaron Roach
1:56.97
18 Cuba A Noah Ryan, Tanner Brooks,
AJ Bauser, Jonah Boyle
2:03.77
19 Virginia A Ben Eveland, Brett Parlier,
Ben Gaines, Brayden Weimer
2:03.77
20 Alton Marquette A nick guerin, Kaleb Ware,
Davion Simmons,
-

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pleasant Plains A Lucas Western, Dakota Sunley,
Kasra Nassirpour, Michael Scott
3:42.58 10
2 Carthage A Isaac Schreacke, Matt Peacock,
Matt McDowell, Colton Sargent
3:48.85 8
3 Virden A Ethan Fatheree, Justin Bounds,
Hunter Buchanan, Tim Goeckner
3:48.93 6
4 Carlinville A Jacob Landon, Briley Roper,
Damon Sharp, Chance Pointer
3:50.28 5
5 Farmington A Jason Chrestensen, Sam Fletcher,
Quinton Fultz, Dylan Hunt
3:51.50 4
6 Deer Creek-Mackinaw A John Carnicle, Jacob Henderson,
Tyler Spurlock, Isaac Jones
3:52.30 3
7 Williamsville A Grant Riperda, Cody Szafranski,
Ryan Wilson, Chase Law
3:55.55 2
8 Gibault Catholic A Elgin Scherff, Owen Scherff,
Jacob Muehlher, Josh Kueker
3:57.46 1
9 Litchfield A Austin Niehaus, Damon Burdell,
Cameron Crow, Alex Fischer
3:58.46
10 Sangamon Valley A Jachin Wiese, Bradley Centola,
Sam Schaadt, Brennan Smith
4:03.91
11 Tremont A Solomon Larimore, Clayton Brown,
Dalton Petro, Leland Sumer
4:09.50
12 New Berlin A Reece Butcher, Sam Danenberger,
Keith Richey, Zach Muench
4:10.52
13 Dupo A Kyle Yancy, Keyonte Scarbrough,
Malik Calhoun, Jacob Taylor
4:11.56
14 Auburn A Alex Rehbein, Tyler Burge,
Mac Bennett, Cole Donaldson
4:12.73
15 Wesclin A Conner Garsnett, Cale Frisse,
Brady Kuhl, Caleb Locke
4:15.65
16 Routt A Brandon Browning, Alex Cosgriff,
Alex Coop, Jonah Hutton
4:20.71
17 First Baptist Academy A Noah Phillips, Jerry Mays,
Will Broyles, Andrew Bruce
4:25.08
18 Virginia A Brett Parlier, Ben Eveland,
Ben Gaines, Brayden Weimer
4:42.65
19 Cuba A Alexander Moore, Jacob Zerphey,
Tristan Angelo, Noah Ryan
-
20 Madison A Demonte Taylor, Malcom Conway,
Denim Eastling, Joshua Jones
-
21 Maroa-Forsyth A Jameson Allen, Harlan Kupferschmid,
Dakota Miloser, Braden Crosby
-
22 Alton Marquette A Stephen Hartzell, Ben Moehn,
Jacob Rummerfield, Kaleb Ware
-

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marchizza, Gervasio JR Auburn 12' 6.0" 10
2 Roberts, Dustin SO Carlinville 12' 6.0" 8
3 Daugherty, Luke FR Carlinville 12' 0.0" 6
4 Carlile, Will SO Litchfield 11' 6.0" 5
5 Holding, Justin SR Pleasant Plains 11' 0.0" 4
6 Flitz, Garrett FR Litchfield 10' 6.0" 3
7 Morley, Gavin SO Pleasant Plains 10' 6.0" 2
8 Phillips, Andrew SR Rushville-Industry 10' 6.0" 1
9 Fultz, Quinton JR Farmington 10' 0.0"
10 Thomas, Ken SR Lewistown 10' 0.0"
11 Gentle, Rob FR Maroa-Forsyth 10' 0.0"
12 Street, Harley SR Rushville-Industry 10' 0.0"
13 Goldring, Matthew SO Lewistown 9' 0.0"
14 Hite, Gaven FR Astoria 8' 6.0"
15 Nadalini, Mike FR Auburn 8' 6.0"
16 Horn, Collin FR Virden -
17 Davis, James SO Virden -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Kreeden SO Rushville-Industry 21' 4.0" 10
2 Walton, Will SR Carlinville 20' 4.75" 8
3 Cook, Nathan SR New Berlin 19' 4.75" 6
4 Frisse, Cale FR Wesclin 19' 2.0" 5
5 Butler, Devon SR Heyworth 19' 0.75" 4
6 Wheat, Jon JR Wesclin 19' 0.75" 3
7 Young, Austin SR Winchester 18' 8.5" 2
8 Payne, Bryce SR Carthage 18' 8.0" 1
9 Holley, AJ SO Williamsville 18' 6.0"
10 Douglas, Michael SR Carlinville 18' 4.75"
11 Hampton, Connor SO Alton Marquette 18' 1.25"
12 Pearce, Jack FR Pleasant Plains 18' 1.25"
13 Kabanga, Gueriame SR Rushville-Industry 17' 9.5"
14 Rogers, Jack JR New Berlin 17' 8.25"
15 Lovekamp, Kaleb FR Pawnee 17' 7.75"
16 Yancy, Kyle SO Dupo 17' 5.0"
17 Randitsas, Jon SO Deer Creek-Mackinaw 17' 4.25"
18 Andrews, Dalton SR Virginia 17' 3.0"
19 Olysav, Max SO Williamsville 17' 3.0"
20 Marshall, Dylan SR Routt 17' 2.0"
21 Rehbein, Alex SO Auburn 17' 1.25"
22 Hemphill, Travis FR Sangamon Valley 16' 11.5"
23 Hite, Gaven FR Astoria 16' 11.0"
24 Bounds, Justin SR Virden 16' 9.75"
25 Evans, Cole SR Routt 16' 8.5"
26 Boyle, Jonah SO Cuba 16' 7.75"
27 Speegle, Michael SR Warsaw 16' 6.75"
28 Broyles, Will FR First Baptist Academy 16' 3.25"
29 Ragon, Jacob FR Deer Creek-Mackinaw 16' 0.25"
30 Cain, Nathan FR Pleasant Plains 15' 10.0"
31 Gaines, Ben FR Virginia 15' 10.0"
32 Meyer, Brandon SO North Greene 13' 11.75"
33 Stech, Thomas FR Meredosia-Chambersburg 13' 1.0"
34 Ford, Logan SO Sangamon Valley -
35 Hiler, Bryce JR Virden -
36 Conway, Malcom SR Madison -
37 Downs, Gregory SR Auburn -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Yaste, Ethan SR Cuba 33' 6.0"
2 Quigg, Austin JR Routt 31' 8.0"
3 Adams, Isaac SO Deer Creek-Mackinaw 31' 5.0"
4 Corbly, Owen FR Heyworth 31' 4.0"
5 Gardner, Markeiland FR Madison 30' 8.0"
6 Loftis, Dalton JR Virden 29' 11.0"
7 Ohler, Ian FR Heyworth 28' 6.0"
8 Patton, Josh FR Pleasant Plains 27' 4.0"
9 Stahl, Aiden FR Deer Creek-Mackinaw 26' 9.0"
10 Herrington, Carl JR First Baptist Academy 25' 10.0"
11 Lindsay, Mason FR Springfield Lutheran 25' 4.0"
12 Hamby, Austin SO Rushville-Industry -
13 Gula, Nick SR Gibault Catholic -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simpson, FJ SO Williamsville 39' 5.0"
2 Bushong, Logan JR Athens 38' 10.0"
3 Doverspike, Hunter SR Wesclin 36' 10.0"
4 Incarnato, Caleb SO Sangamon Valley 33' 7.0"
5 Hutton, Jonah SO Routt 33' 5.0"
6 Warren, Jacob SO Lewistown 32' 1.0"
7 Turner, Raymond FR Meredosia-Chambersburg 31' 8.0"
8 Hartman, Parker JR First Baptist Academy 30' 11.0"
9 Olsen, Jeremy FR Tremont 30' 7.0"
10 Phillips, Corbin SO Cuba 28' 6.0"
11 Robinson, Colton FR Carlinville -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coulter, Tanner SR Carthage 41' 9.0" 2
2 Chadduck, Bryce SR Dupo 41' 1.0"
3 Giles, Geoff SR Pleasant Hill 39' 0.0"
4 Welch, Russel FR Meredosia-Chambersburg 38' 8.0"
5 Johnson, Zach JR Rushville-Industry 38' 4.0"
6 Kueker, Josh SR Gibault Catholic 36' 9.0"
7 Jackson, Ty SR Carthage 36' 4.0"
8 Mudd, Ethan SO New Berlin 35' 4.0"
9 Taylor, Chris SO Warsaw 34' 6.0"
10 Buster, Caiden JR Tremont 33' 9.0"
11 Williams, Ralph SR Alton Marquette -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olysav, Brad SR Williamsville 51' 10.0" 10
2 Zellers, Greg JR New Berlin 47' 4.0" 8
3 Brown, Jacob SR Wesclin 46' 8.0" 6
4 Branson, Haidyn SR Virden 44' 6.0" 5
5 Hewitt, Jake SO Alton Marquette 44' 3.0" 4
6 Rutherford, Caleb JR Sangamon Valley 42' 6.0" 3
7 Hughes, Riley SR Athens 41' 7.0" 1
8 Bowman, Bryce SO Virginia 38' 6.0"
9 Heusohn, Cody SR Dupo -
10 Schmitt, Chase SR Pleasant Plains -
11 Chavez, Travis SR North Greene -
12 McClure, Josh JR North Greene -

Women's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collins, Janiya SR Madison 7.61 10
2 Tanuvasa-Lole, Kavali JR Wesclin 7.70 8
3 Williams, Bekiredamaje SO Maroa-Forsyth 7.82 6
4 Oladipupo, Sade' JR St. Teresa 7.89 5
5 Heidleberg, Octavia FR Dupo 7.92 4
6 Godart, Megan SR New Berlin 7.93 3
7 Rose-Jones, Taylor JR Virden 8.00 2
8 Wyman, Faith JR Wesclin -
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Collins, Janiya SR Madison 7.73
2 Brewer, Lainey FR New Berlin 8.27
3 Campbell, Emilie SR Gillespie 8.49
4 Hergenrother, Heidi JR Pleasant Plains 8.60
5 Swaggerty, Gracy SO Williamsville 8.79
6 Zimmer, Hailey FR Sangamon Valley 8.80
7 Johnson, Sara SO Madison 9.64
8 Ayers, Makenzie FR Warsaw -
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lenington, Maddy SR Tremont 8.30
2 Hayes, Alexa FR Astoria 8.35
3 Hughes, Kendall FR Meredosia-Chambersburg 8.71
4 Pau, Emmery FR Gillespie 8.85
5 Christopher, Caity SO Deer Creek-Mackinaw 9.25
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Oladipupo, Sade' JR St. Teresa 7.80
2 Sayre, Kira SR Virginia 8.78
3 Arendt, Kristina JR Lewistown 8.91
4 Brunner, Laura SR Springfield Lutheran 9.85
5 Shoemaker, Daphne FR Carthage -
6 Hill, Abby SO Meredosia-Chambersburg -
7 Janes, Devon FR Virginia -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wyman, Faith JR Wesclin 7.65
2 Godart, Megan SR New Berlin 7.97
3 Penrod, Morgan SR Athens 8.14
4 Brassard, Nevaeh JR Tremont 8.36
5 Ruppert, Paige FR Heyworth 8.38
6 Karrick, Sierra SO Virden 8.63
7 Rhyne, Brandy SR Dupo 8.82
8 Erickson, Olivia SO Cuba 8.99
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cutts, Jessica SO Alton Marquette 8.07
2 Grawe, Kaylee SO Liberty 8.15
3 Dennis, Ashley SR Sangamon Valley 8.60
4 Martindale, Maci SR Lewistown 8.84
5 Swaggerty, Mary FR Williamsville 8.92
6 Hoffman, Emma JR Deer Creek-Mackinaw 9.28
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stearns, Kynlee FR Knoxville 8.07
2 Hancock, Morgan JR Heyworth 8.21
3 Sunde, Elli FR Liberty 8.26
4 Strode, Ashley FR Astoria 8.30
5 Tate, Carly FR Carthage 8.38
6 Coop, Kaylee SR Routt 8.82
7 Garvue, Rebekah SR Springfield Lutheran -
8 Huey, Addie SR Routt -
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Tanuvasa-Lole, Kavali JR Wesclin 7.72
2 Williams, Bekiredamaje SO Maroa-Forsyth 7.78
3 Heidleberg, Octavia FR Dupo 7.81
4 Rose-Jones, Taylor JR Virden 7.95
5 Klockenga, Kortney SR Pleasant Plains 8.09
6 Gillespey, Vanessa JR St. Teresa 8.28
7 Hughes, Zoe JR Warsaw 8.59
8 Lynch, Brittany JR Cuba 9.13

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hayes, Alexa FR Astoria 31.22
2 Marchizza, Olivia FR Auburn 32.08
3 Martindale, Maci SR Lewistown 33.12
4 Olson, Sarah FR Pawnee -
5 Brunner, Laura SR Springfield Lutheran -
6 Garvue, Rebekah SR Springfield Lutheran -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hopkins, Libby JR Lewistown 30.70
2 Carter, Anna SR First Baptist Academy 31.79
3 Foster, Gabby SO Pawnee 32.10
4 Karrick, Rhachyl JR Carlinville 32.58
5 Friedrich, Haley SR Deer Creek-Mackinaw 33.07
6 Searle, Tenley SO Deer Creek-Mackinaw 33.68
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tate, Carly FR Carthage 30.64
2 Bugg, Abby FR North Greene 32.21
3 Phillips, Emma SO Warsaw 33.50
4 Jones, Jaleynn FR Cuba 33.91
5 Demler, Samantha FR Cuba 35.16
6 Smith, Tori JR North Greene 36.40
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Finney, Kaytan FR Carthage 29.76
2 Guinn, Carly FR Litchfield 29.97
3 Terwische, Emma FR Routt 30.73
4 Dennis, Ashley SR Sangamon Valley 32.50
5 Zimmer, Hailey FR Sangamon Valley 33.66
6 Pickelsimier, Jordan JR Gillespie 34.99
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jagosh, Rylie SO Litchfield 30.42
2 Bray, Hanna FR Gillespie 32.06
3 Karrick, Sierra SO Virden 32.42
4 Broaddus, Jordan JR Virden 32.58
5 Stinson, Jaycee SO Meredosia-Chambersburg 33.67
6 Briney, Emily SR Astoria -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Godart, Madison FR New Berlin 30.40
2 Koechle, Claire JR Warsaw 31.16
3 Coop, Kaylee SR Routt 32.53
4 Reynolds, Chloe SR Virginia 33.15
5 Rhyne, Brandy SR Dupo 33.36
6 Nava, Karissa FR First Baptist Academy -
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hancock, Morgan JR Heyworth 30.40
2 Ruppert, Paige FR Heyworth 30.98
3 Hyson, Cait FR Williamsville 31.37
4 Sayre, Kira SR Virginia 32.02
5 Griminger, Elyse FR Pleasant Plains 33.08
6 Shoemaker, Dawne FR Meredosia-Chambersburg -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heidleberg, Octavia FR Dupo 27.85 5
2 Frey, Emma JR Liberty 28.76
3 Penrod, Corrie SO Athens 29.56
4 Gillespey, Vanessa JR St. Teresa 29.70
5 Scarbrough, Presley JR Williamsville 29.76
6 Russel, Maddie JR Pleasant Plains 32.32
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Bekiredamaje SO Maroa-Forsyth 27.91 4
2 Knuffman, Paige JR Liberty 28.23 3
3 Tanuvasa-Lole, Kavali JR Wesclin 28.33 1
4 Stearns, Kynlee FR Knoxville 28.87
5 Godart, Megan SR New Berlin 29.01
6 Jones, Hannah JR Knoxville -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wyman, Faith JR Wesclin 26.65 10
2 Collins, Janiya SR Madison 27.28 8
3 Switzer, DaeLin SR St. Teresa 27.54 6
4 Taylor, Brooklyn SR Alton Marquette 28.33 2
5 Bursey, ShaNyah SO Madison 28.92
6 Cutts, Jessica SO Alton Marquette 30.16

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeSotel, Marie FR Carthage 1:10.94
2 O'Neil, Galen FR Routt 1:11.33
3 Kelley, Makayla SR Sangamon Valley 1:22.42
4 Walker, Zoey SR Virginia 1:34.14
5 Hill, Abby SO Meredosia-Chambersburg 1:38.80
6 Mercer, Alyssa FR Cuba 1:41.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ford, Paige JR St. Teresa 1:08.43 3
2 Walch, Patty JR Carlinville 1:10.36 1
3 Everett, Kaleigh SR Deer Creek-Mackinaw 1:15.21
4 Pekay, Anna FR Auburn 1:28.36
5 Nava, Karissa FR First Baptist Academy -
6 Periman, Kylie FR New Berlin -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ellis, Allyson SO Dupo 1:08.03 5
2 Bolte, Hailey SR Litchfield 1:10.27 2
3 Welch, Riley SR Warsaw 1:10.37
4 Scheuermann, Sara FR Tremont 1:12.41
5 Evans, Grace FR Lewistown 1:14.55
6 Scarbrough, Presley JR Williamsville -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hilmes, Kristina SR Wesclin 1:04.92 10
2 Swick, Hailey SR Virden 1:05.42 8
3 Buttry, Nathaliah SO Alton Marquette 1:06.76 6
4 Penrod, Corrie SO Athens 1:08.10 4
5 Moore, Anna FR Pleasant Plains 1:14.19
6 Collins, Janiya SR Madison -

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richards, Mary SR Warsaw 3:04.00
2 Lee, Brianna FR Sangamon Valley 3:12.18
3 Bruemmer, Brianna JR Gillespie 3:14.67
4 Stark, Carly FR Maroa-Forsyth 3:15.54
5 May, Anna FR Routt 3:17.48
6 Devine, Bailey SO Auburn 3:19.11
7 Speagle, Sierra JR Maroa-Forsyth 3:19.69
8 Avera, Rylee FR Virden 3:22.94
9 McClellan, Bailey SO Routt 3:31.22
10 Pekay, Anna FR Auburn 3:41.55
11 Williamson, Elizabeth SO Cuba 3:54.09
12 Mercer, Alyssa FR Cuba 4:03.36
13 Keith, Breanna FR Madison -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glover, Aniyah FR Madison 2:54.25
2 Foster, Gabby SO Pawnee 2:54.67
3 Bedwell, Kiah SR Rushville-Industry 3:01.15
4 Holaway, Savannah FR First Baptist Academy 3:07.12
5 Karrick, Rhachyl JR Carlinville 3:19.94
6 Wilson, Lorelai JR Gillespie 3:25.82
7 Oguinn, Bree SO Dupo 3:32.40
8 Buchanan, Makenna SO Virden -
9 McEntee, Baylee FR Carthage -
10 Peacock, Autumn FR Carthage -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rader, Kenzie FR Knoxville 2:39.47 3
2 Biffar, Brooke SO Gibault Catholic 2:44.85 2
3 Eck, Elizabeth SO Springfield Lutheran 2:47.90
4 Eiting, Kylee FR Litchfield 2:50.17
5 Ellis, Allyson SO Dupo 2:52.32
6 Tate, Kiley SO Virginia 2:54.29
7 Sharum, Lily SO Farmington 2:57.39
8 Dunscomb, Megan FR St. Teresa 2:57.58
9 Dunscomb, Katie JR St. Teresa 2:58.49
10 McVey, Melissa SR Farmington 3:00.32
11 Cahn, Sydney SO Alton Marquette 3:00.38
12 Smith, Tori JR North Greene -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Henrickson, Lexy JR Williamsville 2:30.18 10
2 Springer, Katie SR Delavan 2:33.31 8
3 Humphry, Zarra SR Warsaw 2:34.92 6
4 Tournoux, Brigid SR Pleasant Plains 2:35.22 5
5 Quarton, Caroline JR Litchfield 2:37.18 4
6 Pollman, Peyton JR Illini Bluffs 2:45.47 1
7 Dossett, Izzy FR Pleasant Plains 2:46.54
8 Bourenev, Abigail FR Springfield Lutheran 2:46.55
9 Penrod, Morgan SR Athens 2:48.77
10 Budd, Sydney SR Sangamon Valley 2:53.94
11 Smith, Victoria SR Williamsville 3:00.12
12 Smith, Tori JR North Greene 2:52.54
13 Vickrey, Riley JR Alton Marquette -

Women's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eck, Elizabeth SO Springfield Lutheran 6:12.49 2
2 Bourenev, Abigail FR Springfield Lutheran 6:25.64 1
3 Holland, Anna SR Heyworth 6:26.78
4 Baker, Brynn FR Gillespie 6:30.45
5 Dunscomb, Katie JR St. Teresa 6:31.39
6 Stevens, Laura FR Farmington 6:33.24
7 Neal, Addy SO Farmington 6:34.57
8 Lyons, Peyton FR Rushville-Industry 6:51.96
9 Nosco, Natalie FR Alton Marquette 7:05.29
10 Stark, Carly FR Maroa-Forsyth 7:16.21
11 Speagle, Sierra JR Maroa-Forsyth 7:28.88
12 Pekay, Zoe FR Auburn 7:51.06
13 Scott, Abbie FR Virden -
14 Peacock, Autumn FR Carthage -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jachino, Caroline JR Pleasant Plains 5:33.60 10
2 Huffman, Kirstin JR Routt 5:39.79 8
3 Tournoux, Bernadette SR Pleasant Plains 5:46.02 6
4 Biffar, Brooke SO Gibault Catholic 5:55.68 5
5 Hein, Veronica JR St. Teresa 5:58.81 4
6 Quarton, Caroline JR Litchfield 6:04.20 3
7 Eiting, Kylee FR Litchfield 6:25.99
8 Huffman, Audrey FR Routt 6:47.66
9 Grove, Odessa SO Lewistown 7:04.21
10 Harris, Bailey FR Knoxville -
11 Henrickson, Lexy JR Williamsville -
12 Vickrey, Riley JR Alton Marquette -

Women's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Switzer, DaeLin SR St. Teresa 9.13 10
2 Briney, Emily SR Astoria 9.38 8
3 Jones, Hannah JR Knoxville 9.41 6
4 O'Neil, Shannon FR Liberty 9.61 5
5 Springer, Katie SR Delavan 9.65 4
6 Hilmes, Kristina SR Wesclin 9.85 3
7 Fess, Chloe JR Virden 9.93 2
8 Lindsey, Nicole SR Gibault Catholic 9.99 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jones, Hannah JR Knoxville 9.55
2 Lange, Deidra SO Farmington 10.64
3 Moore, Niya SR Madison 11.24
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Briney, Emily SR Astoria 9.44
2 Springer, Katie SR Delavan 9.60
3 Lindsey, Nicole SR Gibault Catholic 9.92
4 Terwische, Emma FR Routt 10.33
5 Shaffer, Nikkie FR Pleasant Plains 10.45
6 Stoecker, Lindsay SR Gillespie 10.74
7 Lewis, Jayme FR Pleasant Plains 11.12
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Switzer, DaeLin SR St. Teresa 8.94
2 O'Neil, Shannon FR Liberty 9.76
3 Burnham, Meredith SO Tremont 10.59
4 Ford, Paige JR St. Teresa 11.13
5 Evans, Grace FR Lewistown 11.15
6 Clay, Ally SR Routt 11.87
7 Stinson, Jaycee SO Meredosia-Chambersburg 11.89
8 Kalb, Bridget SO Farmington 15.01
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fess, Chloe JR Virden 9.89
2 Hilmes, Kristina SR Wesclin 9.90
3 Lemon, Carson SO Litchfield 10.27
4 Baker, Adelle SR Tremont 10.49
5 Moyer, Mackenzie SR Carlinville 10.96
6 Bailey, Sydney SO Springfield Lutheran 11.29
7 Ellis, Allyson SO Dupo 11.30
8 Hamberg, Ellie SO Alton Marquette 14.13

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Final
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Madison A ShaNyah Bursey, Aniyah Glover,
Cheyenne Bradshaw, Janiya Collins
1:53.38 10
2 St. Teresa A Sade' Oladipupo, Vanessa Gillespey,
Kenzie Snow, DaeLin Switzer
1:53.88 8
3 Knoxville A Anna Larson, Kynlee Stearns,
Kenzie Rader, Olivia Hall
1:54.93 6
4 Carthage A Kailee Artman, Caydee Kirkham,
Ava Bliss, Hallie Ray
1:57.83 5
5 Liberty A Shannon O'Neil, Elli Sunde,
Paige Knuffman, Emma Frey
1:58.02 4
6 Alton Marquette A Kennedie Koetzle, Grace Dennis,
Jessica Cutts, Brooklyn Taylor
1:58.37 3
7 Tremont A Adelle Baker, Nevaeh Brassard,
Marissa Leitner, Brianna Schwenk
2:01.76 2
8 New Berlin A Monique Brown, Faith Nuss,
Trinity Heinz, Ariana Wankerl
2:03.11 1
9 Pleasant Plains A Kortney Klockenga, Maddie Russel,
Nikkie Shaffer, Heidi Hergenrother
2:03.28
10 Warsaw A Claire Koechle, Zoe Hughes,
Emma Phillips, Riley Welch
2:03.65
11 Gillespie A Emilie Campbell, Kenzy Mix,
Lindsay Stoecker, Emmery Pau
2:06.93
12 Virginia A Chloe Reynolds, Kira Sayre,
Kiley Tate, Devon Janes
2:10.16
13 Williamsville A Mary Swaggerty, Gracy Swaggerty,
Goldeen Kobylarczyk, Cait Hyson
2:10.30
14 Deer Creek-Mackinaw A Sydney Dobyns, Kassie Rich,
Colby Carlson, Malory Landrith
2:10.57
15 Routt A Kaylee Coop, Audrey Huffman,
Anna May, Emma Terwische
2:10.67
16 Cuba A Samantha Demler, Jaleynn Jones,
Natalie Wright, Amelia Perrilles
2:24.15
17 Sangamon Valley A Sydney Budd, Hailey Zimmer,
Ashley Dennis, Kendall Durbin
-
18 Virden A Jayden Cole, Hailey Swick,
Alli Kallenbach, Taylor Rose-Jones
-

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Switzer, DaeLin SR St. Teresa 5' 4.0" 10
2 Guinn, Carly FR Litchfield 5' 0.0" 7
3 Periman, Kylie FR New Berlin 5' 0.0" 7
4 Utterback, Madison SR Pleasant Plains 4' 10.0" 5
5 Clay, Ally SR Routt 4' 8.0" 4
6 Harrell, Megan FR Carthage 4' 8.0" 2.5
7 Cole, Jayden SR Virden 4' 8.0" 2.5
8 Gordon, Autumn SO Sangamon Valley 4' 6.0" 0.5
9 Froman, Ashlyn FR Warsaw 4' 6.0" 0.5
10 Arendt, Kristina JR Lewistown 4' 6.0"
11 Evans, Grace FR Lewistown 4' 4.0"
12 Norman, Aneisha FR Carthage 4' 4.0"
13 Magerl, Sydnee SR Athens 4' 4.0"
14 Mouser, Destiny FR Routt 4' 4.0"
15 Mix, Kenzy JR Gillespie 4' 4.0"
16 Stoecker, Lindsay SR Gillespie 4' 4.0"
17 Lenington, Maddy SR Tremont -
18 Nava, Karissa FR First Baptist Academy -
19 Kalb, Bridget SO Farmington -
20 Wellman, Kaela SR Liberty -
21 Tewes, Katryna FR Pleasant Plains -
22 Buchanan, Makenna SO Virden -
23 Bailey, Sydney SO Springfield Lutheran -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Emma SR Carlinville 11' 0.0" 10
2 Litchfield, Sarah SR Farmington 10' 6.0" 8
3 Manningham, Janie JR Tremont 9' 0.0" 6
4 Thompson, Sophia SR St. Teresa 9' 0.0" 5
5 Strode, Ashley FR Astoria 8' 6.0" 3
6 Royer, Brinnley JR Rushville-Industry 8' 6.0" 3
7 Sumer, Sophia FR Tremont 8' 6.0" 3
8 Lemon, Carson SO Litchfield 8' 0.0" 1
9 Watkins, Kalissa SO Rushville-Industry 8' 0.0"
10 Hayes, Alexa FR Astoria 7' 6.0"
11 Marchizza, Olivia FR Auburn 7' 6.0"
12 Whitney, Julia JR St. Teresa 7' 6.0"
13 Weihe, Shelby SR Wesclin 6' 6.0"
14 Hursey , Myranda FR Farmington -
15 Terwische, Emma FR Routt -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oladipupo, Sade' JR St. Teresa 17' 1.75" 10
2 Knuffman, Paige JR Liberty 16' 8.5" 8
3 Schurman, Payton FR New Berlin 15' 11.5" 6
4 Johnson, Elise JR Wesclin 15' 7.0" 5
5 Springer, Katie SR Delavan 15' 5.75" 4
6 Barber, Bailey FR Warsaw 15' 5.0" 3
7 O'Neil, Shannon FR Liberty 15' 4.0" 2
8 Mizeur, Audri JR Athens 15' 3.25" 1
9 Harrell, Megan FR Carthage 14' 10.25"
10 Pollman, Peyton JR Illini Bluffs 14' 9.25"
11 Klockenga, Kortney SR Pleasant Plains 14' 9.0"
12 Snow, Kenzie JR St. Teresa 14' 7.0"
13 Kallenbach, Alli JR Virden 14' 4.75"
14 Taylor, Brooklyn SR Alton Marquette 13' 6.5"
15 Bray, Hanna FR Gillespie 13' 4.75"
16 Lange, Deidra SO Farmington 13' 3.0"
17 Erickson, Olivia SO Cuba 13' 2.75"
18 Campbell, Emilie SR Gillespie 13' 0.5"
19 Rose-Jones, Taylor JR Virden 13' 0.5"
20 Moore, Niya SR Madison 13' 0.0"
21 Coop, Kaylee SR Routt 12' 8.0"
22 Mouser, Destiny FR Routt 12' 3.0"
23 Rhyne, Brandy SR Dupo 12' 1.25"
24 Stinson, Jaycee SO Meredosia-Chambersburg 12' 1.25"
25 Foster, Gabby SO Pawnee 12' 0.75"
26 Everett, Kaleigh SR Deer Creek-Mackinaw 11' 10.5"
27 Eggenberger, Sloane JR Deer Creek-Mackinaw 11' 10.0"
28 Kelsey, Kami SO Farmington 11' 6.0"
29 Bugg, Abby FR North Greene 11' 5.5"
30 Wright, Natalie SR Cuba 7' 9.75"
31 Hurst, Adrianna JR Madison -

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Elise JR Wesclin 34' 4.5" 10
2 Mizeur, Audri JR Athens 33' 3.0" 8
3 Lendy, Caroline JR Athens 32' 8.25" 6
4 Snow, Kenzie JR St. Teresa 31' 8.25" 5
5 Oladipupo, Sade' JR St. Teresa 31' 6.0" 4
6 Moyer, Mackenzie SR Carlinville 29' 11.75" 3
7 Hughes, Kendall FR Meredosia-Chambersburg 29' 0.0" 2
8 Moore, Niya SR Madison 28' 11.25" 1
9 Mix, Kenzy JR Gillespie 28' 4.25"
10 Kalb, Bridget SO Farmington 27' 8.5"
11 Clay, Ally SR Routt 27' 4.5"
12 Erickson, Olivia SO Cuba -
13 Pollman, Peyton JR Illini Bluffs -
14 Mouser, Destiny FR Routt -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marsh, Maddie JR Virden 25' 5.0"
2 Walker, Zoey SR Virginia 24' 9.0"
3 King, Liberty JR Gillespie 24' 7.0"
4 Cook, Lindsey FR Warsaw 23' 9.0"
5 Webb, Ava FR Deer Creek-Mackinaw 23' 1.0"
6 Armstrong, Cecilia FR Dupo 21' 9.0"
7 Hardin, Riley FR Gillespie 20' 8.0"
8 Schoedel, Tierra FR Tremont 20' 4.0"
9 Olson, Sarah FR Pawnee 20' 1.0"
10 Severt, Morgan SR First Baptist Academy 17' 11.0"
11 Rangel, Lizabeth SO Virginia 14' 11.0"
12 Wyatt, Alivia SO Litchfield -
13 Westendorf, Karlee FR Auburn -
14 Vann, Emilie SO Litchfield -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Delaney, Marie JR St. Teresa 29' 5.0"
2 Blasko, Kaitlyn SR Athens 28' 4.0"
3 Voelker, Erica SO Sangamon Valley 27' 8.0"
4 West, Grace SR Athens 27' 7.0"
5 Schwalb, Haley SO Meredosia-Chambersburg 27' 4.0"
6 Stahl, Summer SR Deer Creek-Mackinaw 26' 6.0"
7 Carlile, Lillian SO Virden 26' 3.0"
8 Gronewold, Laci SO Carthage 25' 10.0"
9 Lynch, Brittany JR Cuba 23' 6.0"
10 Johnson, Abbie FR Carthage 23' 3.0"
11 Thaler, Mya JR Wesclin 22' 5.0"
12 Gilbert, Meghan FR Wesclin 21' 11.0"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Long, Emily JR Pleasant Plains 31' 1.0" 2
2 Wills, Haley JR Carlinville 30' 7.0" 1
3 Ham, Kyndall SO Rushville-Industry 30' 2.0"
4 Hopkins, Libby JR Lewistown 30' 1.0"
5 Wali-Udinn, Mim SR Routt 29' 10.0"
6 Renfroe, Kendra SO Farmington 29' 6.0"
7 Post, Claire FR Heyworth 28' 11.0"
8 Aluyi, Mo SR Tremont 28' 9.0"
9 Brinkman, Aubrey FR Illini Bluffs 28' 0.0"
10 Jamison, Allyson SR Heyworth 27' 5.0"
11 Smith, Hannah FR Pleasant Plains 27' 2.0"
12 Brown, Monique SR New Berlin 23' 11.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeJaynes, Noelle SR St. Teresa 38' 6.0" 10
2 Lamb, Ellie SR Rushville-Industry 36' 11.0" 8
3 Canaday, Ellie JR Auburn 35' 6.0" 6
4 Gill, Annalese JR Dupo 34' 11.0" 5
5 Byer, Macy JR New Berlin 33' 4.0" 4
6 Abell, Katie SR Routt 32' 6.0" 3
7 Haffner, Katie JR Illini Bluffs 30' 4.0"
8 Neal, Kennedy SR Alton Marquette 29' 11.0"
9 Teno, Delanie FR North Greene 29' 10.0"
10 Nassar, Angla FR North Greene 22' 11.0"
11 Perrilles, Amelia JR Cuba 21' 3.0"
12 Mitchell, Savanna SR Gibault Catholic 19' 7.0"