Track Madness 2019

Scores:
Team Score
Evergreen Park123
Eisenhower (Blue Island)70
Marian Catholic (C.H.)51.5
Bloom Twp.47
Rich South44
Perspectives MSA40.5
Steinmetz7.5

Men's 55m Dash F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reed, Robert SR Marian Catholic (C.H.) 7.35 6
2 rios, sebastian FR Eisenhower (Blue Island) 8.39
3 Stewart, Jaden FR Perspectives MSA 8.47
4 Forson, Chris FR Marian Catholic (C.H.) 7.35
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sesimi, Jovan FR Rich South 7.35 8
2 Walker, Janoris JR Perspectives MSA 7.39 5
3 harris, sean FR Eisenhower (Blue Island) 7.43 3
4 Staple, Lyncel SO Evergreen Park 7.51
5 Parker, Mark FR Rich South 8.26
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Singleton, Ashan SO Bloom Twp. 7.06 10
2 Anderson, Andre SO Bloom Twp. 7.39 4
3 Roberts, Dedrick FR Evergreen Park 7.44 2
4 Felder, Andrew FR Marian Catholic (C.H.) 7.46 1
5 French, Tyler FR Bloom Twp. 7.58

Men's 55m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kurns, Diop SR Rich South 7.43
2 butler, trumain JR Eisenhower (Blue Island) 7.47
3 Lamb, Shakobe JR Rich South 7.49
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Dequan SR Perspectives MSA 7.04 3
2 Govan, Jajuan SR Perspectives MSA 7.06 2
3 littleton, jabori JR Eisenhower (Blue Island) 7.11 1
4 Mitchel, Jaden SR Steinmetz 7.21
5 Spencer, Sammy SR Evergreen Park 7.25
6 El Monsour, Mohamed SR Steinmetz -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Kamrin SR Bloom Twp. 6.62 10
2 Turner, Kaden JR Bloom Twp. 6.72 8
3 Wilson, Isaiah SR Perspectives MSA 6.90 6
4 Clark, Jasean SR Bloom Twp. 6.92 5
5 Underdue, Parnell JR Evergreen Park 7.00 4
6 Gavin, Terrell SR Evergreen Park 7.38

Men's 200m Dash F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Purdue, Jordan SR Marian Catholic (C.H.) 27.62 3
2 Walker, Janoris JR Perspectives MSA 28.22
3 suarez, edgar FR Eisenhower (Blue Island) 29.15
4 hemphill, david SO Eisenhower (Blue Island) 30.04
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Darryl SO Evergreen Park 27.31 4
2 Colyar, Andre SO Evergreen Park 27.87
3 Stewart, Jaden FR Perspectives MSA 31.41
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Andre SO Bloom Twp. 27.97
2 French, Tyler FR Bloom Twp. -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Singleton, Ashan SO Bloom Twp. 25.30 9
2 Sesimi, Jovan FR Rich South 26.97 5.5
3 Felder, Andrew FR Marian Catholic (C.H.) 27.64 1.5
4 Parker, Mark FR Rich South 29.23

Men's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 frausto, andres SR Eisenhower (Blue Island) 26.62 3
2 Robinson, Jerimiah SR Evergreen Park 27.10 2
3 Onyebugau, Xavier SR Evergreen Park 29.18
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 littleton, jabori JR Eisenhower (Blue Island) 25.96 5
2 Haymer, Tamarja JR Evergreen Park -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark, Jasean SR Bloom Twp. 24.81 8
2 Turner, Jareec JR Perspectives MSA 27.35 0.5
3 Mitchel, Jaden SR Steinmetz 27.35 0.5
4 Lamb, Shakobe JR Rich South -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Kamrin SR Bloom Twp. 24.37 10
2 Wilson, Isaiah SR Perspectives MSA 25.09 6
3 Govan, Jajuan SR Perspectives MSA 26.18 4
4 Jones, Treziel JR Bloom Twp. -

Men's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Jareec JR Perspectives MSA 1:01.12 2
2 Adeyinka, Bolaji JR Perspectives MSA 1:03.80
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rodriguez, Aaron SR Evergreen Park 59.69 4
2 Horton, Malcolm JR Evergreen Park 1:00.86 3
3 Haymer, Tamarja JR Evergreen Park 1:02.90 1
4 Madamba, Ziedrick JR Steinmetz 1:14.07
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Montalvo , Randy JR Eisenhower (Blue Island) 59.24 5
2 Gantt, Amaree JR Rich South 1:07.62
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Kamrin SR Bloom Twp. 54.93 10
2 Clark, Jasean SR Bloom Twp. 56.43 8
3 Jones, Treziel JR Bloom Twp. 57.08 6

Men's 400m Dash F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wegrzyn, Patrick FR Marian Catholic (C.H.) 1:06.80 2
2 Tamayo, Fernando SR Eisenhower (Blue Island) 1:18.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crokett, Caleb SO Marian Catholic (C.H.) 1:06.19 3
2 Stewart, Jaden FR Perspectives MSA 1:13.14 1
3 Izebbijie, Benjamin SO Marian Catholic (C.H.) 1:14.49
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Janoris JR Perspectives MSA 1:01.87 8
2 Anderson, Andre SO Bloom Twp. 1:04.59 5
3 Johnson, Jacob FR Evergreen Park -
4 Boone, Marquis FR Evergreen Park -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Singleton, Ashan SO Bloom Twp. 58.94 10
2 French, Tyler FR Bloom Twp. 1:02.01 6
3 a la torre, isaac SO Eisenhower (Blue Island) 1:05.69 4

Men's 800m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burks Jr, Devin JR Bloom Twp. 2:21.12 10
2 Estrada, Angel JR Eisenhower (Blue Island) 2:28.55 8
3 Herrera , Anthony JR Eisenhower (Blue Island) 2:29.00 6
4 Shelton, Miles SR Evergreen Park 2:29.82 5
5 Maxwell, Carl JR Bloom Twp. 2:36.46 4
6 Gantt, Amaree JR Rich South 2:38.34 3
7 Ivin, Julian JR Eisenhower (Blue Island) 2:43.21 2

Men's 1,600m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mercardo , Imanol JR Eisenhower (Blue Island) 5:04.40 10
2 Xique, Miguel SR Evergreen Park 5:07.25 8
3 Richter, Anthony JR Evergreen Park 5:17.52 6
4 Montgomery, Christopher FR Rich South 5:21.65 5
5 Taylor, Damon JR Rich South 5:35.09 4
6 Ivin, Julian JR Eisenhower (Blue Island) 5:35.84 3
7 Sandoval, Alan JR Steinmetz 5:54.43 2
8 Gantt, Amaree JR Rich South 6:00.00 1
9 Hamzat, Adewale SR Bloom Twp. 6:15.74

Men's 1,600m Run F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trujillo, Elder SO Eisenhower (Blue Island) 5:15.90 10
2 Garcia, Ivan SO Eisenhower (Blue Island) 5:22.76 8
3 Farritor, Danny SO Evergreen Park 5:23.80 6
4 Phelps, Emmanuel FR Rich South 5:26.57 5
5 Kalvig, Nathan SO Marian Catholic (C.H.) 5:29.33 4
6 Jacobo, Jonathan SO Eisenhower (Blue Island) 5:34.17 3
7 Quinn, Semion SO Bloom Twp. 6:02.49 2
8 Chiqui, Hector SO Steinmetz 6:23.63 1

Men's 3,200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lacey, Ramon SR Bloom Twp. 10:24.71 10
2 Wetzel, Logan JR Bloom Twp. 10:31.25 8
3 Montgomery, Christopher FR Rich South 10:58.27 6
4 Sandoval, Alan JR Steinmetz 12:31.34 5
5 Perecchica, Emmanual SR Rich South 13:08.33 4

Men's 3,200m Run F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trujillo, Elder SO Eisenhower (Blue Island) 11:35.07 10
2 Garcia, Ivan SO Eisenhower (Blue Island) 11:46.56 8
3 Jacobo, Jonathan SO Eisenhower (Blue Island) 11:47.98 6

Men's 55m Hurdles F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 harris, sean FR Eisenhower (Blue Island) 10.39 10
2 Jones, Jalen SO Evergreen Park 10.56 8
3 Smith, Darryl SO Evergreen Park 10.91 6
4 hale, christian JR Eisenhower (Blue Island) 13.25 5

Men's 55m Hurdles Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Raheem, Samuel SR Bloom Twp. 8.47 10
2 Horton, Malcolm JR Evergreen Park 9.35 8
3 Turner, Jacob JR Evergreen Park 9.62 6

Men's High Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bowens, Jalen SR Bloom Twp. 6' 2.0" 10
2 Horton, Malcolm JR Evergreen Park 5' 6.0" 8
3 Underdue, Parnell JR Evergreen Park 5' 4.0" 6
4 frausto, andres SR Eisenhower (Blue Island) 5' 2.0" 5
5 Adeyinka, Bolaji JR Perspectives MSA -

Men's High Jump F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Devin FR Evergreen Park 5' 0.0" 10
2 Preston, Lorenzo SO Evergreen Park 4' 10.0" 8

Men's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hill, Michael SR Eisenhower (Blue Island) 8' 0.0" 10
2 Doyle, Pat SR Evergreen Park 7' 6.0" 8

Men's Pole Vault F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sianez, Josiah SO Eisenhower (Blue Island) 8' 6.0" 10

Men's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Kaden JR Bloom Twp. 22' 6.5" 10
2 Resendez, Ahbren SO Bloom Twp. 20' 4.0" 8
3 Spencer, Sammy SR Evergreen Park 16' 11.0" 6
4 Gavin, Terrell SR Evergreen Park 16' 10.5" 5
5 Hood, Terrance SR Perspectives MSA 16' 8.0" 4
6 Turner, Jacob JR Evergreen Park 16' 0.0" 3

Men's Long Jump F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Janoris JR Perspectives MSA 17' 3.0" 10
2 Turner, Devin FR Evergreen Park 17' 2.0" 8
3 Staple, Lyncel SO Evergreen Park 16' 2.5" 6
4 Colyar, Andre SO Evergreen Park 13' 5.5" 5

Men's Triple Jump F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Jalen SO Evergreen Park 34' 8.0" 10

Men's Triple Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Raheem, Samuel SR Bloom Twp. 44' 6.0" 10
2 Olsen, Matt SR Evergreen Park 41' 8.5" 8
3 Haymer, Tamarja JR Evergreen Park 36' 4.0" 6
4 Doyle, Pat SR Evergreen Park -

Men's Shot Put Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sudduth, Tyler SR Rich South 51' 10.0" 10
2 Artega, Jose SR Evergreen Park 42' 9.0" 8
3 Roberson, Christian JR Bloom Twp. 40' 10.0" 6
4 moore, Dominic SR Perspectives MSA 37' 9.5" 5
5 Jones, Tamar SR Evergreen Park 35' 5.5" 4
6 Garrett, Dejour SR Bloom Twp. 33' 8.5" 3
7 Ruiz, Gilberto SR Eisenhower (Blue Island) 33' 3.5" 2

Men's Shot Put F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Washington, Jakai SO Rich South 39' 8.5" 10
2 Montgomery, Cameron FR Rich South 32' 1.0" 8
3 Rosales, Isaiah SO Eisenhower (Blue Island) 31' 11.5" 6
4 Leal, Victor SO Evergreen Park 31' 2.0" 5
5 Carson, Zac SR Marian Catholic (C.H.) 28' 9.5" 4
6 Traywick, Donovan FR Marian Catholic (C.H.) 27' 4.0" 3
7 galvez, luis SO Eisenhower (Blue Island) 26' 3.5" 2
8 Brodanex, Khendrick SO Bloom Twp. 26' 1.0" 1
9 Patterson, Brent SR Marian Catholic (C.H.) 24' 1.0"
10 Stewart, Jaden FR Perspectives MSA 23' 10.5"
11 house, isaac FR Eisenhower (Blue Island) 19' 0.5"