Rockford Auburn Girls Invitational

Scores:
Team Score
Grayslake North95
Mundelein94.5
Guilford73
Cary-Grove71
Winnebago50
Harvest Christian31
Elgin27
Eisenhower (Blue Island)27
Freeport25.5
Jefferson24
Rockford East24
Rockford Lutheran20
Rockford Auburn16
Southland College Prep5
Centennial2

Women's 60m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lusk, Kailyn JR Eisenhower (Blue Island) 9.30
2 Howard, Ariana FR Rockford East 9.43
3 Schmid, Holly FR Johnsburg 9.44
4 Gibson, Trinity JR Southland College Prep 9.49
5 McClard, Camryn SO Centennial 10.08
6 Vaughns, Byri SO Centennial 10.83
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dixon, Jamiyah FR Southland College Prep 8.60
2 Pulliam, Shakerra JR Freeport 8.95
3 Soder, Emerson JR Grayslake North 9.06
4 Giardono, Kayla JR Rockford Lutheran 9.18
5 Ambrose, Angelina JR Grayslake North 9.55
6 Griffin, Jalea JR Rockford Auburn 9.71
7 Olejniczak, Kylee FR Jefferson 10.45
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chatman, Riyyah SO Guilford 8.64
2 Muhammad, Asia FR Winnebago 8.94
3 Works, Nya FR Jefferson 9.26
4 Thompson, Taylor SO Rockford East 9.27
5 Saleh, Maryan SO Rockford Auburn 9.55
6 Franck , Kyra SO Rockford Lutheran 9.66
7 Reuter, Zoe SO Winnebago 10.99
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goen, Alexis SO Cary-Grove 8.90
2 Goldberg, Lauren FR Cary-Grove 9.07
3 Woods, Kristen SO Guilford 9.19
4 Woods, Taliyah SO Eisenhower (Blue Island) 9.24
5 Hockett, Samantha JR Mundelein 9.37
6 Bamberg, Maycee SO Freeport 9.74
7 Begg, McKenzie FR Mundelein 9.89
8 Hodge, Aniah FR Elgin 10.47

Women's 60m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bruce, Anastasia FR Guilford 8.59
2 Woods, Siara SR Southland College Prep 9.19
3 Leight, Summer FR Johnsburg 9.21
4 Reeder, Leia SO Centennial 9.80
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wuebbels, Jennifer JR Freeport 8.66
2 Tillman, Aviana JR Jefferson 9.02
3 Case, Arianna JR Rockford Lutheran 9.11
4 Neal, Sirria JR Rockford Auburn 9.12
5 Harring, Emma JR Rockford Lutheran 9.31
6 Carolan, Delaney JR Grayslake North 9.67
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cable, Maya JR Guilford 8.42 4
2 Diwo, Tya-Noelle SR Rockford East 8.49 2
3 Peterson, Lauren SR Winnebago 8.57
4 Stevens, Serenity JR Rockford East 8.58
5 Howard, Irma JR Eisenhower (Blue Island) 8.60
6 Trotter, Eve FR Winnebago 8.66
7 Jensen, Liz JR Cary-Grove 8.81
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rosario, J'Kaiya SO Jefferson 8.19 10
2 Pirtle, Kaelyn SO Mundelein 8.24 8
3 Warren, Corey SR Grayslake North 8.37 6
4 Thompkins, Khari SR Mundelein 8.39 5
5 Jackson, Adrianna JR Elgin 8.42 3
6 Williams, Layah SO Freeport 8.50 1
7 Walker, Jenna SR Cary-Grove 8.81
8 Alms, Natalie SO Rockford Auburn 9.00

Women's 200m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carmona, Emma FR Jefferson 32.37
2 Reeder, Leia SO Centennial 33.69
3 Griffin, Jalea JR Rockford Auburn 33.87
4 Sanchez, Briana FR Freeport 37.79
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sockwell, Teryonna FR Rockford East 29.41
2 Bodine, Leah JR Centennial 30.87
3 Coutre, Lily FR Mundelein 35.38
4 Gonzalez, Isabella SO Harvest Christian 35.76
5 Carson, Ta'Kija FR Jefferson 39.00
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Kristen SO Guilford 31.77
2 Warden, Ryleigh FR Winnebago 32.31
3 Bailey, Nautica SR Eisenhower (Blue Island) 33.04
4 Arnette, Taniyah FR Elgin 37.26
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trotter, Eve FR Winnebago 29.27
2 Williams, Lauryn FR Eisenhower (Blue Island) 30.85
3 Daigle, Victoria SO Cary-Grove 30.88
4 Saleh, Maryan SO Rockford Auburn 32.50
5 Rocha, Jennifer FR Elgin 36.81
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goldberg, Lauren FR Cary-Grove 30.23
2 Noakes, Grace FR Guilford 31.92
3 Ajaere, Alexis FR Southland College Prep 32.96
4 Tatum, Iajah SO Southland College Prep 34.51
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pulliam, Shakerra JR Freeport 30.80
2 Soles , Brooke FR Rockford Lutheran 32.32
3 Marshall, Kaleese FR Rockford East 34.23

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flynn, Jess SR Jefferson 30.59
2 Leight, Summer FR Johnsburg 31.24
3 Nzeza, Jemima FR Centennial 32.20
4 Van Aken, Natalya JR Rockford Lutheran 32.64
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Namuyomba, Bianca SO Winnebago 30.67
2 Peterson, Lauren SR Winnebago 30.99
3 Conant, Amber SO Johnsburg 31.85
4 Harring, Emma JR Rockford Lutheran 32.04
5 Robinson, Caprice SR Guilford 32.43
6 Neal, Sirria JR Rockford Auburn 32.61
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pirtle, Kaelyn SO Mundelein 28.84 2
2 Gallardo, Ailyn SR Eisenhower (Blue Island) 29.40
3 Jackson, Adrianna JR Elgin 29.63
4 Burk, Teresa FR Mundelein 29.92
5 Woods, Siara SR Southland College Prep 30.78
6 Williams, Layah SO Freeport 31.01
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 English, Anese JR Eisenhower (Blue Island) 27.70 8
2 Akalaonu, Leialoha FR Grayslake North 27.79 6
3 Rosario, J'Kaiya SO Jefferson 28.20 5
4 Warren, Corey SR Grayslake North 28.46 4
5 Lindsay, Te'Kena SR Elgin 31.70
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Polite, Marquoya SO Guilford 27.67 10
2 Diwo, Tya-Noelle SR Rockford East 28.70 3
3 Macon, Jordin SR Freeport 29.00 1
4 Alms, Natalie SO Rockford Auburn 31.57

Women's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Siara SR Southland College Prep 1:11.48 1
2 Warfield, Tashiya JR Centennial 1:15.88
3 Tillman, Aviana JR Jefferson 1:17.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maher, Sarah SO Cary-Grove 1:12.97
2 Bejarano, Nyah SR Eisenhower (Blue Island) 1:14.37
3 Kicklighter, Abigail SR Grayslake North 1:14.54
4 Pavlak, Averi JR Winnebago 1:14.94
5 Jackson, Alex SR Rockford Lutheran 1:15.46
6 Martinez-Medrano, Lizeth FR Rockford Auburn -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McClinton, Hazel SR Jefferson 1:06.69 6
2 Lackner, Allison SO Rockford Lutheran 1:10.52 3
3 Stadtfield, Destiny FR Freeport 1:13.36
4 Braun, Megan SR Freeport 1:13.40
5 Heintz, Grace JR Mundelein 1:14.11
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompkins, Khari SR Mundelein 1:04.36 10
2 English, Anese JR Eisenhower (Blue Island) 1:05.91 8
3 Curtis, Carreanna SO Guilford 1:08.04 5
4 Roethle, Isabelle SO Rockford Auburn 1:09.43 4
5 Akalaonu, Leialani JR Grayslake North 1:10.69 2

Women's 400m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marshall, Kaleese FR Rockford East 1:21.96
2 Murray, Isabella SO Mundelein 1:22.45
3 Ning, Kelly FR Mundelein 1:27.62
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Phommavong, Alexis FR Guilford 1:14.06
2 Smith, Mackenzie FR Winnebago 1:14.33
3 Chavez, Stephanie FR Grayslake North 1:18.61
4 Qassem, Raneem SO Rockford Auburn 1:28.23
5 Lemonholm, Sophia SO Rockford Auburn 1:45.48
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Warren, Natalie FR Cary-Grove 1:15.28
2 Morris, Tanaja SR Eisenhower (Blue Island) 1:18.66
3 Karlovsky, Maddie FR Cary-Grove 1:18.80
4 Gonzalez, Isabella SO Harvest Christian 1:19.85
5 Levy, Keiyana JR Eisenhower (Blue Island) 1:31.07
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jerikian, Anahid SR Grayslake North 1:12.67
2 Humphries, London FR Southland College Prep 1:13.21
3 Stephens, Janiece SO Southland College Prep 1:14.10
4 Baker, Nevianna FR Freeport 1:16.03
5 Memleloum, Olga SO Rockford East 1:19.42
6 Bamberg, Maycee SO Freeport 1:19.72

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zingg, Anjana SR Jefferson 2:58.51
2 Guido, Jasmeen JR Eisenhower (Blue Island) 2:58.82
3 Perez, Vanessa SR Jefferson 3:02.38
4 Bennett, Traci SO Johnsburg 3:05.21
5 Eckelbarger, Skylar SO Rockford Lutheran 3:05.26
6 Waldorf, Eleanor SO Rockford Auburn 3:15.02
7 Trujillo, Deisy SO Eisenhower (Blue Island) 3:16.14
8 Jones, Fatima FR Southland College Prep 3:21.25
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Trinity JR Southland College Prep 2:45.14 1
2 Janicki, Sophia SR Rockford East 2:45.65
3 Miller, Ellie SO Cary-Grove 2:48.88
4 Krupa, Cate SR Cary-Grove 2:53.15
5 Garcia, Noemi JR Guilford 2:53.21
6 Winterheimer, Olivia SO Rockford East 3:08.17
7 Tolu-Honary, Mina FR Freeport 3:15.18
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Jordyn FR Mundelein 2:23.75 10
2 Tosic, Kelli JR Grayslake North 2:26.49 8
3 Martino, Natalia SO Winnebago 2:33.14 6
4 Moreno, Kasey SR Elgin 2:33.34 5
5 Roethle, Isabelle SO Rockford Auburn 2:34.74 4
6 Rodriguez, Leslye SR Mundelein 2:35.17 3
7 Erb, Katie FR Winnebago 2:40.60 2
8 Castagna, Ashlyn SO Grayslake North 2:51.45
9 Stadtfield, Destiny FR Freeport 2:58.68

Women's 1600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Trinity JR Southland College Prep 6:19.07
2 Fuja, Jessica SO Harvest Christian 6:26.99
3 Maatta, Elizabeth SO Grayslake North 6:34.71
4 Klos, Morgan FR Johnsburg 6:40.39
5 Kuroda, Jackie FR Guilford 6:43.81
6 Cervantes, Aracely SO Eisenhower (Blue Island) 6:44.66
7 Tran, Leyna FR Centennial 6:44.97
8 Mickle, Caroline SR Rockford East 6:45.48
9 Bertram, Maddie SO Winnebago 6:55.83
10 Justin, Binti FR Rockford East 6:56.41
11 McLaughlin, Sarah SO Guilford 7:10.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tosic, Kelli JR Grayslake North 5:20.29 10
2 Moreno, Kasey SR Elgin 5:24.15 8
3 Wartell, Taylor SO Rockford Auburn 5:47.75 6
4 Cordova, Andrea SR Mundelein 5:59.61 5
5 Hill, Jessie JR Cary-Grove 6:06.10 4
6 Jimenez, Jeanelle JR Mundelein 6:11.16 3
7 Pociejewski, Hanna JR Cary-Grove 6:13.91 2
8 Jorgenson, Delfina SO Elgin 6:16.70 1
9 Martinez, Carolina SR Eisenhower (Blue Island) 6:31.47
10 Lincoln, Jennifer SR Freeport 7:11.58

Women's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Abby SO Cary-Grove 12:40.53 10
2 Cordova, Andrea SR Mundelein 13:06.05 8
3 Schoenfield, Claire JR Mundelein 13:06.91 6
4 Wilks, Sophia SR Freeport 13:07.49 5
5 Wallis, Claire JR Cary-Grove 13:47.28 4
6 Rodriguez, Vanessa SR Eisenhower (Blue Island) 14:13.36 3
7 Mcqueeny, Lilli SO Rockford Auburn 14:53.19 2
8 Rodriguez, Beth SO Elgin 15:35.10 1
9 Meyer, Cassandra SR Elgin 16:18.93

Women's 60m Hurdles Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roundtree, Kolandra FR Rockford East 11.75
2 Ambrose, Angelina JR Grayslake North 12.99
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Alexis SR Grayslake North 11.25
2 Wilson, Aalyvia FR Centennial 11.46
3 Bajramaic, Mya FR Cary-Grove 11.75
4 Cruz, Alyssa SO Mundelein 11.97
5 Phathoumhong, Sengdao JR Guilford 12.84
6 Brown, Jasmine SO Freeport 13.40
7 Golden, Brooke FR Eisenhower (Blue Island) 17.31

Women's 60m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pianfetti, Emme SO Centennial 11.32
2 Reisman, Jessica SR Mundelein 11.47
3 Bodine, Leah JR Centennial 12.02
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sargent, Flynne JR Winnebago 11.18 2
2 Heydt, Genievieve SR Elgin 11.41
3 Ambrose, Anna SO Mundelein 11.49
4 Barnes, Alexandria SR Eisenhower (Blue Island) 12.33
5 Braun, Megan SR Freeport 12.37
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Jenna SR Cary-Grove 9.76 10
2 Wells, Kayla SR Rockford East 10.51 8
3 Mylin, Hope SR Harvest Christian 10.53 6
4 Stoneham, Emily SR Grayslake North 10.65 5
5 Dixon, Kymaira SO Freeport 10.83 4
6 Low, Carissa SR Grayslake North 10.93 3
7 Starkey, Hayley SO Winnebago 11.25 1
8 Purpura, Leah JR Cary-Grove 11.52

Women's High Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daehler, Valerie JR Guilford 5' 5.0" 10
2 Callahan, Grace SR Harvest Christian 5' 0.0" 8
3 Barklow, Kate FR Cary-Grove 4' 8.0" 6
4 Dixon, Kymaira SO Freeport 4' 6.0" 5
5 George, Lauren JR Guilford 4' 6.0" 4
6 Akalaonu, Leialoha FR Grayslake North 4' 6.0" 3
7 Wuebbels, Jennifer JR Freeport 4' 4.0" 1.5
8 Low, Carissa SR Grayslake North 4' 4.0" 1.5
9 Van Aken, Natalya JR Rockford Lutheran 4' 4.0"
10 Ambrose, Anna SO Mundelein 4' 4.0"
11 Heydt, Genievieve SR Elgin 4' 4.0"
12 Albert, Kaiya SR Rockford East 4' 2.0"
13 Weaver, Amber SR Elgin -
14 Reisman, Jessica SR Mundelein -

Women's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wells, Kayla SR Rockford East 9' 6.0" 10
2 Calhoun, Abigail SO Grayslake North 9' 6.0" 8
3 Baldwin, Grace SR Winnebago 9' 6.0" 6
4 Sturtecky, Abby SR Cary-Grove 8' 6.0" 5
5 Maher, Ella SO Winnebago 8' 6.0" 4
6 Stoneham, Emily SR Grayslake North 8' 0.0" 2.5
7 Ambrose, Anna SO Mundelein 8' 0.0" 2.5
8 Neal, Jess JR Cary-Grove 8' 0.0" 1
9 Colberg, Brooke JR Freeport 7' 0.0"
10 Larson, Katie SO Guilford 6' 0.0"
11 Piehn, Morgan SR Freeport 5' 5.0"
12 Reisman, Jessica SR Mundelein 5' 5.0"
13 Suaratas, Leva SO Rockford Auburn 5' 5.0"

Women's Long Jump Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Soles , Brooke FR Rockford Lutheran 14' 1.5"
2 Williams, Kraylin FR Guilford 13' 5.25"
3 Leight, Summer FR Johnsburg 12' 11.5"
4 Ebersohl, Taylor SR Grayslake North 12' 6.5"
5 Eckelbarger, Skylar SO Rockford Lutheran 12' 6.25"
6 Sockwell, Teryonna FR Rockford East 11' 7.5"
7 Reeder, Leia SO Centennial 11' 5.5"
8 Sanchez, Briana FR Freeport 10' 5.0"
9 Brown, Jasmine SO Freeport -
10 Chavez, Stephanie FR Grayslake North -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trotter, Eve FR Winnebago 15' 1.25"
2 Nordquist, Isabella SO Cary-Grove 13' 6.5"
3 Flemming, JaNaiya SO Southland College Prep 12' 11.0"
4 Gibson, Trinity JR Southland College Prep 12' 11.0"
5 Lewis, Aryanna FR Eisenhower (Blue Island) 12' 10.25"
6 Feely, Coryn SO Johnsburg 12' 8.0"
7 Magana, Annastacia SO Cary-Grove 12' 4.5"
8 Nakonechny, Morgan JR Elgin 11' 2.5"
9 Campagna, Sylvia FR Elgin 9' 5.0"
10 Murray, Isabella SO Mundelein 9' 4.25"
11 Davis, Aaliyah JR Eisenhower (Blue Island) -
12 Stepaniouk, Daniela JR Mundelein -

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Cerenity JR Guilford 16' 2.0" 8
2 Goen, Alexis SO Cary-Grove 15' 0.0" 2
3 Warfield, Tashiya JR Centennial 13' 10.5"
4 McClard, Camryn SO Centennial 12' 9.5"
5 Case, Arianna JR Rockford Lutheran 12' 6.0"
6 Samano, Ahtziry JR Mundelein 12' 5.75"
7 Circelli, Marisa SR Rockford East 12' 5.5"
8 Bamberg, Maycee SO Freeport 12' 2.0"
9 Prentice, Anna JR Grayslake North 11' 11.25"
10 Heintz, Grace JR Mundelein 11' 9.25"
11 Heydt, Genievieve SR Elgin 10' 9.0"
12 Flynn, Jess SR Jefferson -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wichmann, Anna SR Rockford Lutheran 16' 8.0" 10
2 Macon, Jordin SR Freeport 15' 9.25" 6
3 Calhoun, Abigail SO Grayslake North 15' 8.5" 5
4 Callahan, Grace SR Harvest Christian 15' 8.0" 4
5 McClinton, Hazel SR Jefferson 15' 1.0" 3
6 Johnson, Kyla JR Winnebago 14' 10.5" 1
7 Douglas, Morgan JR Cary-Grove 14' 10.5"
8 Starkey, Hayley SO Winnebago 14' 7.5"
9 Weaver, Amber SR Elgin 13' 10.0"
10 Harris, Ashley SR Eisenhower (Blue Island) 12' 0.0"
11 Reynolds, Jalena JR Eisenhower (Blue Island) -
12 Johnson, Shaniah JR Guilford -

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Caldwell, Sarah FR Elgin 34' 3.0" 6
2 Namuyomba, Bianca SO Winnebago 32' 0.5" 4
3 Carolan, Delaney JR Grayslake North 29' 3.5"
4 Maher, Sarah SO Cary-Grove 28' 11.25"
5 Denton, Essence SR Freeport 28' 9.75"
6 Giardono, Kayla JR Rockford Lutheran 28' 2.0"
7 Low, Carissa SR Grayslake North 27' 11.75"
8 Dodd, Reyna SO Mundelein 27' 2.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Shaniah JR Guilford 37' 2.0" 10
2 Daehler, Valerie JR Guilford 34' 4.5" 8
3 Kiermas, Jackie JR Cary-Grove 33' 6.25" 5
4 Callahan, Grace SR Harvest Christian 30' 10.0" 3
5 Heintz, Grace JR Mundelein 30' 5.25" 2
6 Wichmann, Anna SR Rockford Lutheran 30' 1.75" 1

Women's Shot Put Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Singleton, Myla FR Jefferson 30' 7.0"
2 Daniels, Calyssa FR Rockford East 22' 4.25"
3 Gadomski, Aunalese FR Guilford 22' 2.75"
4 Yowell, Kayla SO Grayslake North 21' 5.0"
5 Bonilla, Rosa FR Mundelein 21' 4.25"
6 Bickles, Lauren FR Rockford East 21' 3.75"
7 Parker, Anissa FR Southland College Prep 19' 11.75"
8 Thurman, Te'jah JR Eisenhower (Blue Island) 19' 11.0"
9 Mullins-Hildreth, Anna SO Rockford Auburn 19' 8.5"
10 White, Jazmine FR Rockford Auburn 17' 9.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vambute, Chelsea SO Elgin 30' 11.75"
2 Logan, Hannah FR Winnebago 30' 7.5"
3 Semerau, Lauren SO Harvest Christian 29' 7.5"
4 Anderson, Ayanna SO Southland College Prep 27' 7.0"
5 Jaszczur, Alexa SR Grayslake North 27' 3.25"
6 Anleitner, Victoria SO Cary-Grove 25' 4.0"
7 McGowen , Amaryha JR Rockford Lutheran 24' 8.0"
8 Lopez, Jennifer SR Elgin 23' 11.0"
9 Navarrette, Emily FR Mundelein 22' 6.5"
10 Gleason, Nicole FR Eisenhower (Blue Island) 22' 1.75"

Women's Shot Put Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perez, Daisy SR Mundelein 29' 4.75" 4
2 Bean, Kismet JR Eisenhower (Blue Island) 26' 8.0" 1
3 Parola, Madison SR Mundelein 24' 5.5"
4 Medina, kassandra JR Rockford East 23' 7.0"
5 Harris, Za'Nia FR Guilford 23' 1.0"
6 Robinson, Julia JR Eisenhower (Blue Island) 22' 10.25"
7 Carlton, Sydney SR Southland College Prep 21' 5.75"
8 Blackmon, Xakia SR Southland College Prep 21' 5.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huculak, Emily SR Grayslake North 35' 1.0" 10
2 Zimmerman, Kaycia JR Winnebago 31' 11.75" 8
3 Livingston, Amaya JR Rockford Lutheran 31' 6.0" 6
4 Kicklighter, Abigail SR Grayslake North 29' 5.5" 5
5 Fletcher, Kelly SO Cary-Grove 28' 5.75" 3
6 Pack, Meagan SO Cary-Grove 27' 5.25" 2
7 DeRango, Leigha SO Winnebago 26' 4.25"
8 Thorstenson, Annabel SO Centennial 25' 11.75"
9 Guse, Alyssa SR Rockford Lutheran 25' 8.75"
10 Singleton, Tiffani SO Guilford 25' 4.25"