Argo Indoor Meet

Scores:
Team Score
Argo80.5
St. Laurence39.5
Richards (Oak Lawn)27

Women's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ali, Jakara SO Richards (Oak Lawn) 8.10
2 Watkins, Tr'Shara FR Richards (Oak Lawn) 8.40
3 Smith, Shimka SO Richards (Oak Lawn) 8.50
4 Snipes, Key'Tyzsa FR Richards (Oak Lawn) 9.00
5 Thurman, Mikaili FR Richards (Oak Lawn) 9.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cork, Jada FR Richards (Oak Lawn) 7.60
2 Bagley, Julia FR St. Laurence 7.70
3 Hall, Tre'Linique SR St. Laurence 8.00
4 Lox, Molly JR St. Laurence 8.00
5 Sanders, Soniaya JR Richards (Oak Lawn) 9.20
6 Richardson, Unique JR Richards (Oak Lawn) 9.40
7 Fields, Malaina SO Richards (Oak Lawn) 9.50
8 Olivares, Franny JR Richards (Oak Lawn) 10.30
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Ashanti JR Argo 7.20 5
2 Page, Kourtnei FR Argo 7.50 2
3 Pudil, Kayleigh JR St. Laurence 7.50 2
4 Brock, Jordin FR St. Laurence 7.50 2
5 Jones, Tiana SO Argo 7.60
6 Carthan, Heaven SR Argo 7.70
7 Findley, Rakiah SO Argo 8.70
8 Dabakeh, Fatima SO Argo 8.80

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Westfield, Jermaria JR Richards (Oak Lawn) 34.20
2 Miller, Sanain SO Richards (Oak Lawn) 39.50
3 Sanders, Soniaya JR Richards (Oak Lawn) 40.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cork, Jada FR Richards (Oak Lawn) 29.50 3
2 Bagley, Julia FR St. Laurence 29.70 2
3 Mathews, Leilani SR Richards (Oak Lawn) 30.10
4 Findley, Rakiah SO Argo 33.80
5 Dabakeh, Fatima SO Argo 36.70
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Shakyra SR Argo 27.90 5
2 Pudil, Kayleigh JR St. Laurence 29.80 1
3 Lox, Molly JR St. Laurence 30.20
4 Brock, Jordin FR St. Laurence 30.30
5 Lopez, Leo JR Argo 31.90

Women's 400m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Charles, Ashley FR Richards (Oak Lawn) 1:14.80 5
2 Murphy, Demya SO Argo 1:19.50 3
3 Castillo, Kelly FR Richards (Oak Lawn) 1:43.70 2
4 Jones, Tiana SO Argo -
5 Findley, Rakiah SO Argo -

Women's 600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Xheka, Reshide JR Argo 1:52.80 5
2 Enciso, Rosemary JR St. Laurence 2:04.60 3
3 Arias, Alysia FR Argo 2:04.70 2
4 Geigner, Avery FR St. Laurence 2:16.30 1
5 AbuBrafo, Paula SO Richards (Oak Lawn) 2:29.80
6 Barocio, Emily JR Argo -

Women's 800m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ortega, Nina FR St. Laurence 3:13.50 5
2 Wikus, Adriana FR Richards (Oak Lawn) 3:19.70 3
3 Garcia, Victoria FR St. Laurence 3:20.80 1.5
4 Miller, Ilana FR Argo 3:20.80 1.5
5 Stekala, Natalia SO Richards (Oak Lawn) 3:43.20
6 Moctezuma, Karina FR Argo 4:27.20
7 Rihani, Brianna FR Richards (Oak Lawn) -

Women's 1,600m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Abby JR Argo 5:33.50 5
2 Arenas, Evelin SR Argo 7:10.50 3
3 Wrobel, Olivia JR Richards (Oak Lawn) 7:38.00 2
4 Leahy, Sara JR Richards (Oak Lawn) 7:45.10 1
5 Shirzai, Fathima FR St. Laurence 7:50.80
6 Abdullah, Noor SO Argo 8:03.60
7 Barocio, Emily JR Argo 8:18.20
8 Castillo, Cesia SO Argo -
9 Nieto, Nayeli JR Argo -

Women's 3,200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Avalos, Karla SO Argo 17:09.00 5
2 Moctezuma, Jessica SR Argo 17:09.10 3
3 Nieto, Nayeli JR Argo 17:21.00 2

Women's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Regene SR Richards (Oak Lawn) -
2 Miller, Ilana FR Argo -
3 Abdullah, Noor SO Argo -

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Tiana SO Argo 4' 4.0" 5
2 Stewart, Ashanti JR Argo 4' 0.0" 3
3 Miller, Sanain SO Richards (Oak Lawn) 3' 10.0" 2

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Jade JR Argo 8' 0.0" 5
2 Carthan, Heaven SR Argo -
3 Page, Kourtnei FR Argo -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brock, Jordin FR St. Laurence 15' 3.0" 4
2 Baker, Jade JR Argo 15' 3.0" 4
3 Hall, Tre'Linique SR St. Laurence 14' 7.5" 2
4 Smith, Regene SR Richards (Oak Lawn) 13' 9.5" 1
5 Mathews, Leilani SR Richards (Oak Lawn) 13' 6.5"
6 Taliyah, Wilson SR St. Laurence 13' 6.0"
7 Murphy, Demya SO Argo 13' 3.0"
8 Ray, Catlyn JR Argo 13' 2.0"
9 Stewart, Ashanti JR Argo 12' 10.0"
10 Westfield, Jermaria JR Richards (Oak Lawn) 12' 1.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Tre'Linique SR St. Laurence 32' 3.25" 5
2 Robinson, Shakyra SR Argo 30' 8.0" 3
3 Taliyah, Wilson SR St. Laurence 26' 11.0" 2
4 Baker, Jade JR Argo 26' 8.75" 1
5 Miller, Sanain SO Richards (Oak Lawn) 25' 10.5"
6 Carthan, Heaven SR Argo 25' 0.0"
7 Murphy, Demya SO Argo 24' 5.5"

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tovar, Angel SR St. Laurence 28' 2.0" 5
2 Collins, Jania SR Argo 26' 6.0" 3
3 Dockery, Trinity SO Richards (Oak Lawn) 26' 3.0" 2
4 Slubowski, Sabina JR St. Laurence 26' 2.5" 1
5 Duran, Fatima JR Richards (Oak Lawn) 26' 0.5"
6 Dimas, Lilyana SO Richards (Oak Lawn) 24' 4.75"
7 Stringfellow, Daeja FR Richards (Oak Lawn) 23' 9.0"
8 Castro, Karla SO Argo 22' 6.0"
9 Jackson, Shykira JR Richards (Oak Lawn) 22' 0.0"
10 Lawrence, Mariah SR St. Laurence 20' 3.0"
11 Blazevic, Jaclyn SO Richards (Oak Lawn) 19' 1.5"
12 Wilson, Jakennzie FR Richards (Oak Lawn) 18' 0.5"