Lonnell Poole Invitational

Scores:
Team Score
Crete-Monee155
Lake Park109
Bloom Twp.84
Harlem57
Lincoln-Way West51
Providence Catholic42
St. Laurence31

Men's 55m Dash F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Elias SO Crete-Monee 7.28
2 Kennedy, Patrick FR Lincoln-Way West 7.47
3 Strang, Ethan SO Harlem 7.63
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vins, Jacob JR Providence Catholic 7.19
2 Marmol, Rudy SO St. Laurence 7.47
3 Hodges, De'Shawn FR St. Laurence 7.51
4 Sevilla, Ean FR St. Laurence 7.86
5 Harper, Caleb FR Lincoln-Way West 7.98
6 Bay, Michael JR Lincoln-Way West 8.70
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Singleton, Ashan SO Bloom Twp. 7.06 6
2 Toussaint, Norris FR Bloom Twp. 7.23
3 Buck, Dan SO Lake Park 7.45
4 Alberto, Prieto SO Harlem 7.47
5 Crawford, Daion SO Lake Park 7.57
6 Tavares, Ben JR Providence Catholic 8.22
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bailey, Dakari FR Crete-Monee 6.92 10
2 Akinyoade, Emmanuel SO Lake Park 7.05 8
3 Lecleir, nathan FR Harlem 7.08 4
4 Johnson, Tyreese SO Crete-Monee 7.13 2
5 Resendez, Ahbren SO Bloom Twp. 7.18 1

Men's 55m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dillman, Max SO Providence Catholic 7.14
2 Vetor, Cade SR Lincoln-Way West 7.44
3 Williams, Dylan SR Lincoln-Way West 7.47
4 Chatman, Jaheim JR Harlem 7.94
5 Antczak, Seth SR Harlem 7.97
6 Smallwood, Nick SR Harlem 8.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Ricky SR Crete-Monee 6.63 8
2 Williams, Kamrin SR Bloom Twp. 6.69 4
3 White, Keyionta JR Lake Park 6.81
4 Quinn, Rodney JR St. Laurence 6.95
5 Clark, Jasean SR Bloom Twp. 7.01
6 Scott, Miles JR St. Laurence 7.22
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Safo, Jamal SR Crete-Monee 6.61 10
2 Echols, Jalen SR Crete-Monee 6.68 6
3 Turner, Kaden JR Bloom Twp. 6.76 2
4 Johnson, Brailyn JR St. Laurence 6.78 1
5 Amerlan, Patrick SR Lake Park 7.05
6 Alverado, Michael SO Providence Catholic 7.36

Men's 200m Dash F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Elias SO Crete-Monee 27.48
2 Mosley, Reece FR Harlem 28.30
3 Perez, Athan FR St. Laurence 28.35
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beltran, Ralphie FR St. Laurence 27.18
2 Mosley, Cameron SO Harlem 27.22
3 Anderson, Andre SO Bloom Twp. 27.67
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Singleton, Ashan SO Bloom Twp. 25.79 8
2 Marmol, Rudy SO St. Laurence 26.84 1
3 Towbridge, Myles FR Lake Park 26.86
4 Crawford, Daion SO Lake Park 28.55
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tavares, Ben JR Providence Catholic 26.33 4
2 Killmer, Aidan FR Lake Park 26.76 2
3 Hall, Trey SO Harlem 28.81
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bailey, Dakari FR Crete-Monee 25.16 10
2 Johnson, Tyreese SO Crete-Monee 25.95 6
3 Johnson, Qwynton JR Providence Catholic 28.80
4 Vins, Jacob JR Providence Catholic 29.26

Men's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fisher, Bailey JR Harlem 27.24
2 Baumhardt, James SO Providence Catholic 31.13
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ngo, Nick SR Harlem 25.28
2 Dillman, Max SO Providence Catholic 25.58
3 Alverado, Michael SO Providence Catholic 25.78
4 Carlson, Tristan SR Harlem 25.93
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark, Jasean SR Bloom Twp. 25.09
2 White, Keyionta JR Lake Park 25.94
3 Russell, Dishann JR Lake Park 26.14
4 Scott, Miles JR St. Laurence 26.86
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rudolph, Trayvon JR Crete-Monee 23.72 6
2 Wiatr, Adam SR Lake Park 24.07 2
3 Yarbrough, Cameron JR St. Laurence 24.38
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Ricky SR Crete-Monee 23.38 10
2 Jones, Kavon JR Crete-Monee 23.40 8
3 Johnson, Brailyn JR St. Laurence 23.91 4
4 Williams, Kamrin SR Bloom Twp. 24.26 1

Men's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tinnin, Zack SR Harlem 1:05.12
2 Little, Nathan FR Providence Catholic 1:05.12
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DiGiovanni, Jason FR Providence Catholic 58.47
2 Stafford, Nicholas FR Providence Catholic 58.47
3 Essenburg, Ryer SR Lincoln-Way West 1:00.48
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark, Jasean SR Bloom Twp. 57.33 4
2 Jones, Treziel JR Bloom Twp. 57.98 1
3 Omokaiye, Toyo SR Crete-Monee 1:04.01
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Assil, Sammy SR Crete-Monee 55.32 10
2 Penn, Zarion JR Crete-Monee 56.59 8
3 Quinn, Rodney JR St. Laurence 57.08 6
4 McCarthy, Aidan JR St. Laurence 57.38 2

Men's 400m Dash F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeGuzman, Alex FR Crete-Monee 1:05.22 1
2 Mosley, Reece FR Harlem 1:09.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hood, Austin FR Harlem 1:05.59
2 Carter, William FR Crete-Monee 1:06.38
3 Patel, Kishan SO Harlem 1:09.00
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martin, Joey FR Lincoln-Way West 1:04.40 2
2 Stripeik, Ryan SO Lincoln-Way West 1:08.57
3 Horn, Nate FR Lake Park 1:14.44
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Resendez, Ahbren SO Bloom Twp. 58.82 10
2 Nevarez, Nicolas FR Lake Park 1:03.83 4
3 Mendoza, Julius FR St. Laurence 1:06.95
4 Miklos, Connor JR Providence Catholic 1:12.10
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stellwagen, Eli SR Lincoln-Way West 1:00.03 8
2 Beltran, Ralphie FR St. Laurence 1:03.12 6
3 Vins, Jacob JR Providence Catholic 1:06.40
4 Tavares, Ben JR Providence Catholic 1:13.40

Men's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Contreras, Jon SR Harlem 2:36.21
2 Ondracek, Ryan FR Providence Catholic 2:38.46
3 Piet, Alex FR Providence Catholic 2:38.46
4 Scheer, John SO Lincoln-Way West 2:39.52
5 Pryor, Cameron JR Harlem 2:44.28
6 Darr, Michael JR Harlem 2:44.54
7 Jaimes, Tyler JR St. Laurence 2:44.73
8 Waller, Brandon SO Providence Catholic 2:53.40
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lacey, Ramon SR Bloom Twp. 2:03.56 10
2 Humphrey, Elantae SR Crete-Monee 2:10.37 8
3 Quinn, Jack SR Lincoln-Way West 2:13.65 6
4 McClain, Alfonso SR Bloom Twp. 2:14.70 4
5 Ortiz, Olin SR Crete-Monee 2:16.31 2
6 Freeman, Brian SO Crete-Monee 2:16.75 1
7 Jung, Sebastian JR Lake Park 2:23.60
8 Savage, Leeandre JR Bloom Twp. 2:27.51
9 Tolentino, Martin JR St. Laurence 2:37.45

Men's 800m Run F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeGuzman, Alex FR Crete-Monee 2:35.70 8
2 Willis, Ryan FR Lincoln-Way West 2:37.84 6
3 Carter, William FR Crete-Monee 2:41.50 2
4 Martinez, Joshua JR St. Laurence 2:52.28
5 Bhattal, Roh FR St. Laurence 2:58.98
6 Garza, Mikel FR St. Laurence 3:00.00
7 Moski, Carter SO Harlem 3:39.20
8 Darr, Johnny SO Harlem 3:41.60
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Noland, Clayton FR Lincoln-Way West 2:33.70 10
2 Kwazdran, Aktanay FR Harlem 2:38.20 4
3 LeFevers, David SR Providence Catholic 2:50.10 1
4 Ramani, Raim FR Lake Park 2:55.21
5 Reilly, Danny FR Lake Park 2:57.20
6 Campton, Tommy FR Lake Park 2:59.00
7 Murphy, Joe SR Providence Catholic 3:10.00

Men's 1600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bell, Kyle SR Providence Catholic 4:56.40 10
2 Ewald, Benjamin JR Harlem 5:26.54 1
3 Marquez, Julian SR St. Laurence 5:28.01
4 Morocco, Brady JR Harlem 5:37.59
5 Garza, Cristian SR St. Laurence 5:48.07
6 Pehler, Ethan JR St. Laurence 6:06.62
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Procopio, Samuel SR Harlem 5:06.93 8
2 Murphy, Jack JR Lake Park 5:13.82 6
3 Auchstetter, Jack SO Lincoln-Way West 5:18.30 4
4 Maxwell, Carl JR Bloom Twp. 5:21.25 2
5 Pulliam, Ryan SR Crete-Monee 5:35.14
6 Burks Jr, Devin JR Bloom Twp. 5:57.70

Men's 1600m Run F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gryga, Jake FR Lincoln-Way West 5:32.25 4
2 Cogan, Jackson FR Lincoln-Way West 5:56.52 1
3 Quinn, Semion SO Bloom Twp. 7:03.41
4 Morrison, John SR Providence Catholic 7:03.42
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gruner, Aiden SO Harlem 5:21.10 10
2 Greenland, Nick SO Harlem 5:25.17 8
3 Ramirez, Marvin FR Bloom Twp. 5:27.49 6
4 Saele, Jeff SO Lake Park 5:38.47 2
5 Segreti, Joseph FR Lake Park 6:09.88

Men's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bell, Kyle SR Providence Catholic 10:12.29 10
2 Wetzel, Logan JR Bloom Twp. 10:26.87 8
3 Morocco, Brady JR Harlem 11:31.20 6
4 Bernal, Vicente SR Lake Park 11:48.00 4
5 Ewald, Benjamin JR Harlem 11:54.10 2
6 Darr, Michael JR Harlem 12:42.10 1

Men's 3200m Run F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ryan, Bobby SO Lincoln-Way West 10:40.08 10
2 Gruner, Aiden SO Harlem 10:50.80 8
3 Pobloske, Logan SO Lake Park 10:55.10 6
4 Riter, Xander SO Lake Park 11:46.00 4

Men's 55m Hurdles F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roger, McGee SO Harlem 11.41 4
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiggs, Michael FR Harlem 8.99 10
2 Killmer, Aidan FR Lake Park 10.00 8
3 Baumhardt, James SO Providence Catholic 10.98 6

Men's 55m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wrocenski, Michael SR Lake Park 8.50 4
2 Wiatr, Adam SR Lake Park 8.52 2
3 Miklos, Connor JR Providence Catholic 8.98
4 Tavares, Ben JR Providence Catholic 9.97
5 Famcun, Dawt SR Harlem 11.06
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cameron, Victor SR Crete-Monee 7.70 10
2 Ngo, Nick SR Harlem 8.17 8
3 Russell, Dishann JR Lake Park 8.42 6
4 McCarthy, Aidan JR St. Laurence 8.53 1
5 Raheem, Samuel SR Bloom Twp. 8.55
6 McGee, Jared SR Harlem 8.61

Men's High Jump F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Czeremuga, Kyle SO Lake Park 5' 8.0" 10
2 DiGiovanni, Jason FR Providence Catholic 5' 4.4" 8
3 Jones, Devin FR Crete-Monee 5' 4.3" 6
4 Varga, Kyle FR Lake Park 5' 4.2" 4
5 Ortiz, Devan FR Harlem 5' 4.0" 2
6 Jodlowski, Matt SO Lake Park 5' 2.01" 1
7 Wiggs, Michael FR Harlem 5' 2.0"

Men's High Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bowens, Jalen SR Bloom Twp. 6' 2.2" 10
2 Pearson, Raejohn SR Crete-Monee 6' 2.0" 8
3 Caines, Seth SR Lake Park 5' 10.0" 6
4 Daniels, Colin JR Crete-Monee 5' 8.0" 4
5 Johnson, Calvin JR Crete-Monee 5' 6.0" 2
6 Fisher, Bailey JR Harlem 5' 4.0" 1
7 Feliciano, Carlos JR Lake Park 5' 2.0"
8 Chatman, Jaheim JR Harlem 5' 2.0"
9 LeFevers, David SR Providence Catholic -
10 Reed, Donte JR St. Laurence -

Men's Pole Vault F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Buck, Dan SO Lake Park 9' 6.0" 10
2 Singmouangthong, Brandon SO Harlem 9' 0.25" 8
3 Ryan, Jake FR Lincoln-Way West 9' 0.2" 6
4 Strzelecki, Maxim SR Lake Park 9' 0.0" 4
5 Varga, Kyle FR Lake Park 8' 0.0" 2

Men's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Caines, Seth SR Lake Park 13' 0.0" 10
2 Alverado, Michael SO Providence Catholic 9' 6.0" 8
3 Shuff, Michael SR Lake Park -

Men's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Kaden JR Bloom Twp. 22' 1.0" 10
2 Safo, Jamal SR Crete-Monee 21' 10.0" 8
3 Echols, Jalen SR Crete-Monee 20' 7.5" 6
4 Williams, Kamrin SR Bloom Twp. 20' 0.0" 4
5 Feliciano, Carlos JR Lake Park 19' 11.0" 2
6 Amerlan, Patrick SR Lake Park 19' 7.5" 1
7 Johnson, Calvin JR Crete-Monee 19' 6.5"
8 Wiatr, Adam SR Lake Park 19' 1.0"
9 Alverado, Michael SO Providence Catholic 18' 3.5"
10 McCarthy, Aidan JR St. Laurence 17' 5.75"
11 Antczak, Seth SR Harlem 15' 9.0"
12 Fisher, Bailey JR Harlem -

Men's Long Jump F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Resendez, Ahbren SO Bloom Twp. 19' 11.5" 10
2 Czeremuga, Kyle SO Lake Park 18' 6.0" 8
3 Alberto, Prieto SO Harlem 18' 4.5" 6
4 Jodlowski, Matt SO Lake Park 17' 10.0" 4
5 Lecleir, nathan FR Harlem 17' 9.25" 2
6 LeFevers, David SR Providence Catholic 17' 5.0" 1
7 Jones, Xavier SO Lake Park 16' 10.5"
8 Korpitz, Michael FR Lincoln-Way West 16' 9.5"
9 Strang, Ethan SO Harlem 13' 8.25"
10 Miklos, Connor JR Providence Catholic -
11 Williams, Adrian FR St. Laurence -

Men's Triple Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ngo, Nick SR Harlem 42' 6.5" 10
2 Sellers, Jeremy SR Crete-Monee 42' 3.5" 8
3 Raheem, Samuel SR Bloom Twp. 42' 0.75" 6
4 Pearson, Raejohn SR Crete-Monee 41' 11.5" 4
5 Dickerson, Brian JR Bloom Twp. 41' 2.5" 2
6 Scott, Miles JR St. Laurence 41' 1.75" 1
7 Amerlan, Patrick SR Lake Park 40' 5.5"
8 Feliciano, Carlos JR Lake Park 39' 11.5"
9 McGee, Jared SR Harlem 36' 10.75"
10 LeFevers, David SR Providence Catholic 35' 9.25"
11 Stafford, Nicholas FR Providence Catholic 29' 11.5"
12 Johnson, Calvin JR Crete-Monee -
13 Russell, Dishann JR Lake Park -
14 DiGiovanni, Jason FR Providence Catholic -

Men's Triple Jump F/S   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Adrian FR St. Laurence 37' 8.5" 10
2 Jodlowski, Matt SO Lake Park 35' 7.75" 8
3 Czeremuga, Kyle SO Lake Park 32' 9.75" 6
4 Patel, Kishan SO Harlem 32' 9.0" 4
5 Stafford, Nicholas FR Providence Catholic 29' 11.5" 2
6 DiGiovanni, Jason FR Providence Catholic -

Men's Shot Put Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Banathy, Adam JR Providence Catholic 39' 6.0"
2 Mulholland, Jamaury JR Crete-Monee 36' 11.0"
3 Garrett, Dejour SR Bloom Twp. 36' 1.0"
4 Venerable, Amari SR Crete-Monee 35' 7.0"
5 Hamzat, Adewale SR Bloom Twp. 29' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Renfro, Jake JR Providence Catholic 47' 9.0" 10
2 Reed, Donte JR St. Laurence 44' 3.0" 8
3 Ecker, Kyle SR St. Laurence 42' 6.0" 6
4 Lange, Hunter SR Harlem 42' 1.0" 4
5 Morris, Thomas SR Harlem 41' 9.0" 2
6 Buck, Joe SR Lake Park 41' 4.0" 1
7 Lewis, Myron JR St. Laurence 41' 1.0"
8 Lynch, Conner SR Lake Park 38' 4.5"
9 Roberson, Christian JR Bloom Twp. 37' 1.5"
10 Suhr, Keegan SR Harlem 37' 0.0"

Men's Shot Put F/S   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haton, Austin SO Crete-Monee 32' 5.0" 4
2 Roberts, Jayden SO Crete-Monee 28' 9.5"
3 Susara, Lee FR Lake Park 26' 6.0"
4 Malone, Dan SO Lake Park 25' 3.0"
5 Garrett, Jessie SO Harlem 24' 10.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ford, Brayden SO Harlem 39' 8.0" 10
2 Stewart, Demarius SO St. Laurence 36' 7.0" 8
3 Jostes, Adam FR Providence Catholic 33' 6.0" 6
4 Kontonis, Peter FR Providence Catholic 30' 7.5" 2
5 Hardia, Richard SO Harlem 30' 0.2" 1
6 Solek, Leon SO Lake Park 30' 0.0"