Jerry Lowe Invitational

Scores:
Team Score
Wheaton Warrenville South82.5
Deerfield73
Metea Valley67
Rockford Christian54
Hoffman Estates53
Grayslake Central45
St. Laurence42
Marist37
Winnebago27
Hampshire25
South Elgin20
Rockford Auburn19
Harlem13.5
Rich South8
Payton Prep6
Rockford East5
Jefferson4
Elgin3
Rockford Lutheran1

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edwards, Maurice FR Grayslake Central 7.36 2
2 Blackshear, Chris JR Hoffman Estates 7.48
3 Gray, Marquez FR Rockford East 7.63
4 Morrow, Blake SR Elgin 8.15
5 Villarmea, Joshua FR Jefferson 8.16
6 Carbajosa, Jorge JR Rockford Lutheran 8.55
7 Murdock, Austin SR Hampshire 9.44
8 Anderson, Carter FR Winnebago 10.08
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mack, Noah SO Elgin 7.46
2 Martinez, Fredy SO Hoffman Estates 7.48
3 mcClain, Richard JR Jefferson 7.94
4 Heileman, Ryan JR Hampshire 8.04
5 Kinfe, Yafet JR Wheaton Warrenville South 8.05
6 Abreu, Sebastian FR Hampshire 8.61
7 Gould, Michael FR Payton Prep 8.94
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adewumi, Tomiya SO Hoffman Estates 7.46
2 Martinez, Max SR Grayslake Central 7.58
3 Sagartz, Tomas JR Grayslake Central 7.61
4 Wiggs, Michael FR Harlem 8.01
5 Strang, Ethan SO Harlem 8.25
6 Lall, Nathaniel JR Rockford Lutheran 8.26
7 Patel, Shaan SO Elgin 9.42
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hood, Davis SO Rockford Christian 7.48
2 Leclair, nathan FR Harlem 7.55
3 Cunningham, Connor SR Rockford Christian 7.63
4 Ross, Noah SO Rockford Christian 7.77
5 Barker, Jonathan FR Metea Valley 7.80
6 Boirompongas, Isaiah JR Rockford Auburn 7.87
7 Leonard, Jacob JR Winnebago 8.03
8 Ellis, Tyree FR Rockford Auburn 8.32
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holland, Syreal SR Rockford Auburn 7.28 5
2 Malone, Sidney JR Winnebago 7.46
3 Almada, DJ SO Wheaton Warrenville South 7.58
4 Webb, Kobie SR Streator Township 7.61
5 Schurgin, Sam SR Deerfield 7.67
6 Rinaldi, Riley JR Streator Township 7.78
7 Lukes, Jeremiah JR Streator Township 7.92
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sweeney, Eden SO Metea Valley 7.32 3
2 Richardson, Colin FR Deerfield 7.41
3 Blackmon, Jai'el JR St. Laurence 7.47
4 Miller, Tucker FR Marist 7.49
5 Quinn, Rodney JR St. Laurence 7.52
6 Davis, Antoine JR Marist 7.55
7 Steward, Virgil JR Metea Valley 7.60
8 Sabath, Camden JR Deerfield 7.69
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Brailyn JR St. Laurence 7.13 10
2 Marsh, Jovan SO Marist 7.19 8
3 Rowzee, Cedric SR Wheaton Warrenville South 7.24 6
4 Young, Dontavius JR Jefferson 7.29 4
5 Todd, Jacob SR South Elgin 7.40 1
6 Lamb, Jackson SR South Elgin 7.85
7 Drew, William FR South Elgin 8.14

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Horton, Deabolik SO Rockford East 26.69
2 Arce, Angel FR Hampshire 32.95
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sjodin, Jonas SO Grayslake Central 25.61
2 Eisenhour, Jonathan SR Grayslake Central 26.28
3 Waclaw, Mason SO Wheaton Warrenville South 26.76
4 Sanchez, Harry SR Elgin 27.54
5 Schuur, Blake SR Winnebago 29.49
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martinez, Fredy SO Hoffman Estates 24.50
2 Edwards, Maurice FR Grayslake Central 24.64
3 Mack, Noah SO Elgin 24.93
4 Andrade, Kevin SO Payton Prep 25.21
5 Morrow, Blake SR Elgin 25.33
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ellerton, Reid JR Rockford Lutheran 26.31
2 Ciochetti, Zander FR Rockford Christian 27.19
3 Richard, Caleb SO Rockford Lutheran 27.25
4 Grashorn, Tanner SR Rockford Lutheran 27.85
5 Strang, Ethan SO Harlem 28.03
6 Kirkwood, Benjamin SR Hampshire 32.15
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones III, Joe SR Rich South 24.33 2
2 Adewumi, Tomiya SO Hoffman Estates 25.23
3 Coy, Michael FR Marist 25.53
4 Hall, Trey SO Harlem 25.70
5 Santana, Adam FR Rockford Christian 26.70
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Tucker FR Marist 24.89
2 Ngo, Nick SR Harlem 25.09
3 Pantoja, Miguel JR Streator Township 26.67
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Malone, Sidney JR Winnebago 23.87 5
2 Gerwing, Robert SR Wheaton Warrenville South 24.23 3
3 Ellis, Chandler JR Winnebago 24.42 1
4 Blackshear, Chris JR Hoffman Estates 25.44
5 Jachimiec, Luke FR Metea Valley 26.11
6 Boirompongas, Isaiah JR Rockford Auburn 26.93
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sweeney, Eden SO Metea Valley 24.80
2 Blanton, Skyler SR Rockford Christian 25.33
3 Magat, Matt JR South Elgin 26.97
4 Drew, William FR South Elgin 27.88
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Newell, Adrian SR Rockford East 24.73
2 Sabath, Camden JR Deerfield 25.14
3 Scott, Miles JR St. Laurence 25.61
4 Schurgin, Sam SR Deerfield 25.82
5 Poett, Anthony SR Hampshire 26.17
6 Richardson, Colin FR Deerfield 26.95
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Brailyn JR St. Laurence 23.62 10
2 Holland, Syreal SR Rockford Auburn 23.78 8
3 Yarbrough, Cameron JR St. Laurence 23.85 6
4 Marsh, Jovan SO Marist 24.23 4

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 West, Alex SO Elgin 59.25
2 Mosley, Cameron SO Harlem 1:06.78
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thiel, Matthew SR Grayslake Central 56.80
2 Styczen, Noah JR Grayslake Central 58.02
3 Hunter, Chance SO South Elgin 1:04.56
4 Bundalian, Daniel FR Elgin 1:06.71
5 Bugel, Enrique FR Winnebago 1:14.28
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alday, Marc SR Elgin 59.98
2 Hernandez, Jorge SO Jefferson 1:00.23
3 Arreola, Aaron FR Rockford Auburn 1:10.56
4 Herrell, Connor FR Rockford Auburn 1:10.64
5 Blanco Rojas, Michael JR Rockford Auburn 1:14.35
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Staskon, Matt FR Metea Valley 57.34
2 Ross, Noah SO Rockford Christian 1:02.57
3 Hall, Jacob SR Winnebago 1:03.44
4 Greer, Jacob SO Streator Township 1:05.65
5 Doyle, Brady JR Winnebago 1:05.84
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frymire, Kyle SO Hoffman Estates 56.92
2 Ariano, Joe JR Deerfield 58.19
3 Johnson, Jalen FR Metea Valley 59.02
4 Pantoja, Miguel JR Streator Township 1:00.35
5 Madden, Kian SR Hampshire 1:07.85
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carlson, Tristan SR Harlem 56.31 1
2 Katz, Hayden SO Deerfield 57.49
3 Nakka, Siva JR Hoffman Estates 58.19
4 Johnson, Anthony JR Marist 59.48
5 Langley, Nathan SR Rockford Lutheran 1:00.40
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reedy, Cameron SR Hampshire 54.17 6
2 Walton, Jonah SO Hoffman Estates 54.41 5
3 Head, James SO South Elgin 58.13
4 Meadows, D'Antone SO Rockford Lutheran 58.28
5 Cunningham, Conor SO Wheaton Warrenville South 59.34
6 Cunningham, Patrick SO Wheaton Warrenville South 59.73
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griffin, Brian JR Metea Valley 55.56 3
2 Tatham, Jude SR Deerfield 55.84 2
3 Grant, Jamari SO Marist 56.34
4 Kinfe, Yafet JR Wheaton Warrenville South 1:00.14
5 Dukes, Chris SR Streator Township 1:06.24
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ferguson , Brian JR Marist 52.97 10
2 Patrick, Elijah SO South Elgin 53.16 8
3 Varvara, Jonah SR Hampshire 54.55 4
4 White, Christian JR St. Laurence 57.51
5 Wilson, Brandon JR St. Laurence 1:00.13
6 Makowski, Damian SO Grayslake Central 1:01.86

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tovar, Roman SR Grayslake Central 2:17.61
2 Luczak, Keir JR Grayslake Central 2:24.28
3 Delgado, Enrique SR Elgin 2:24.43
4 Saleem, Mohammed SO Hoffman Estates 2:25.21
5 Gloria, Johnathan JR Jefferson 2:55.93
6 Rininger, Ryan FR Wauconda 2:57.33
7 Darr, Johnny SO Harlem 2:59.67
8 McGee, Andrew JR Winnebago 3:09.14
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Purgol, Christopher FR Grayslake Central 2:15.40
2 McBride, Shane SR South Elgin 2:18.98
3 Coryell, Max JR Elgin 2:20.19
4 Dale, Matthew SO Wheaton Warrenville South 2:20.22
5 Fischer, Cameron SR Elgin 2:25.79
6 Ruiz, Hector FR Hoffman Estates 2:33.19
7 Berg, Colin FR Hoffman Estates 2:35.67
8 Conley, David SR Winnebago 2:52.68
9 Kaneria, Harshil SO Wauconda 3:18.71
10 Marshall, Andrew SO Winnebago 3:31.69
11 Desai, Sahil FR Hampshire 3:32.19
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kellogg, Chris SO Rockford Lutheran 2:14.71
2 Cooley, Mac JR Deerfield 2:20.13
3 Dahlberg, Jason JR Deerfield 2:20.32
4 Huffman-Gottschling, Simon JR Payton Prep 2:24.41
5 Kwazdran, Aktanay FR Harlem 2:31.34
6 Bowman, Tre JR Streator Township 2:34.14
7 Dean, Dalton JR Streator Township 2:39.67
8 Mesarchik, Coltin JR Streator Township 2:50.87
9 Jiminez Montes, Alan FR Rockford Auburn 2:58.88
10 Fusilli, Chris FR Hampshire 3:06.40
11 VanGheem, Joshua FR Hampshire 3:20.31
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burns, John JR Metea Valley 2:09.20 2
2 Diallo, Mamadu SO Metea Valley 2:11.63
3 Kaplan, Jonah SO Deerfield 2:18.18
4 Kerlin, Andrew FR Marist 2:21.88
5 Jo, Andrew JR South Elgin 2:24.20
6 Contreras, Jonathan SR Harlem 2:27.71
7 Pehler, Ethan JR St. Laurence 2:36.10
8 Gonzales, Tristan FR St. Laurence 2:40.72
9 Torrisi, Ian FR Rockford Auburn 2:41.41
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wells, Riley SR Rockford Christian 2:00.78 10
2 Varzino, Michael SR Metea Valley 2:00.79 8
3 Brunner, Brent SR Rockford Christian 2:04.73 6
4 Zeller, David JR Wheaton Warrenville South 2:07.10 5
5 Thomas, Stephen SO Rockford Christian 2:07.72 4
6 Garcia, Jonah JR Rockford Auburn 2:09.06 3
7 Harvey, Ryan JR South Elgin 2:10.28 1
8 Rice, Matt SR Wheaton Warrenville South 2:12.47
9 Ndjebe, Josephin JR Rockford East 2:19.52
10 Davis, Caleb JR Marist 2:19.98
11 Loaiza, Antonio JR St. Laurence 2:41.63

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fischer, Cameron SR Elgin 5:13.80
2 Spaulding, Logan JR Grayslake Central 5:29.08
3 Cisneros, Gio SR Elgin 5:29.10
4 Jenkins, Patrick SO Wauconda 5:31.26
5 Tarr, Anthony FR Grayslake Central 5:34.52
6 Munoz, Noah SO Elgin 5:38.64
7 Schmitt, Seth SO South Elgin 5:53.07
8 Rockey, Ryan FR Wauconda 5:57.88
9 Suresh, Sushil SO Grayslake Central 6:00.22
10 Paniagua, Ismael FR Hampshire 6:00.30
11 Kast, Logan JR Winnebago 6:03.06
12 Dierks, Tony SO Winnebago 6:06.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Damon JR Rich South 5:27.87
2 Capriola, Ben FR Rockford Christian 5:29.54
3 Tatman, Aron SO Rockford Auburn 5:35.85
4 Walsh, Ethan FR Rockford Christian 5:36.17
5 Lindsey, James SO Jefferson 5:47.49
6 Greenland, Nick SO Harlem 6:05.80
7 Bowman, Tre JR Streator Township 6:21.64
8 Fox, Gage SO Rockford Lutheran 6:21.73
9 Dean, Dalton JR Streator Township 6:24.97
10 Curtis, Leonard JR Rockford East 6:25.20
11 Garza, Mikel FR St. Laurence 6:38.15
12 Dean, Xavier JR Streator Township 6:59.22
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vasudev, Krishna JR Metea Valley 4:59.40
2 Fichte, Justin SR Metea Valley 4:59.44
3 Maculan, Pete SO Rockford Auburn 5:03.05
4 Bugos, Kevin SO Marist 5:07.14
5 Upman, Chase SR Winnebago 5:16.33
6 Hortsman, Luke JR Marist 5:25.95
7 Gruner, Aiden SO Harlem 5:26.30
8 Montgomery, Christopher FR Rich South 5:27.15
9 Solis, Iverson SO Hoffman Estates 5:27.52
10 Sweeney, Ryan JR Rockford Auburn 5:27.85
11 Ewald, Benjamin JR Harlem 5:28.66
12 Emenecker, JT JR Rockford Christian 5:31.06
13 Gallo, Nate JR South Elgin 5:45.76
14 Jaimes, Tyler JR St. Laurence 6:02.83
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brodsky, Bradley SR Deerfield 4:31.65 10
2 Maison, Sean SR Wheaton Warrenville South 4:34.16 8
3 Kluckhohn, Jacob JR Wheaton Warrenville South 4:37.71 6
4 friske, noah SR Rockford East 4:40.21 5
5 Sullivan, Matthew JR Payton Prep 4:45.07 4
6 Puyear, Josh SO Deerfield 4:45.18 3
7 Lakemaker, Eric FR Deerfield 4:51.22 2
8 Harvey, Ryan JR South Elgin 4:52.17 1
9 Winston, Ken SO Hoffman Estates 5:01.82
10 Jiminez, Jerry FR Hoffman Estates 5:03.32
11 Gustafson, Grant JR Rockford Lutheran 5:04.25
12 Morales, Isai SO Hampshire 5:05.84
13 Ruffolo, Peter SR Wheaton Warrenville South 5:10.11
14 Gonzalez, Aidan FR Hampshire 5:10.26
15 Pennix, Lucas SR Marist 5:12.32

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hundley, Craig JR Grayslake Central 11:07.21
2 Arroyo, Omar SR Hoffman Estates 11:31.92
3 Makrounis, Zach SR Hoffman Estates 11:49.84
4 Munoz, Noah SO Elgin 11:53.65
5 Landau, Joshua SO Grayslake Central 11:54.76
6 Bosworth, Owen FR Metea Valley 12:15.50
7 Montgomery, Christopher FR Rich South 12:25.93
8 Gonzalez, Salvador JR Elgin 12:47.99
9 Pozos, Rey FR South Elgin 12:57.53
10 Palmer, George SO Grayslake Central 13:28.98
11 Aguilar, D'Allesandro SO South Elgin 13:29.27
12 Stroup, Jacob SO Payton Prep 13:32.17
13 Garab, Andrew SR Rockford Lutheran 13:35.21
14 Dean, Xavier JR Streator Township 13:37.63
15 Bilen, Ezekial JR Hampshire 13:49.87
16 Lamb, Kane FR Jefferson 13:52.46
17 Pohlman, Joseph FR Rockford Lutheran 15:15.55
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maison, Scott SR Wheaton Warrenville South 10:01.57 10
2 Leonard, Thomas JR Marist 10:01.90 8
3 Hauenstein, Billy JR Wheaton Warrenville South 10:03.39 6
4 Seng, Ethan JR Wheaton Warrenville South 10:03.93 5
5 Bernstein, Cole FR Deerfield 10:27.82 4
6 Kraemer, Ben JR Deerfield 10:28.51 3
7 Rose, Zachary JR Payton Prep 10:46.79 2
8 Hendrickson, Tyler SR Winnebago 10:52.72 1
9 Hart, Charlie SO Deerfield 11:02.33
10 Procopio, Samuel SR Harlem 11:17.83
11 Ewald, Benjamin JR Harlem 11:26.61
12 Castillo, Andres SR Marist 11:34.48
13 Taylor, Damon JR Rich South 11:37.53
14 Lyon, Teddy SR Hampshire 11:42.97
15 Kavanaugh, Tommy SO Marist 12:08.64
16 Krishnan, Vishnu SO Metea Valley 12:14.54
17 Morocco, Brady JR Harlem 12:26.30
18 Puczek, Tim JR Hampshire 12:27.63
19 Martinez, Joshua JR St. Laurence 13:19.46
20 Bhattal, Roh FR St. Laurence 13:31.42

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mullins, Wesley SR Elgin 9.78
2 Waclaw, Mason SO Wheaton Warrenville South 9.92
3 Patino, Giovanni FR Hampshire 11.98
4 Harris, Josiah SO Marist 12.62
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martinez, Aldo SR Wheaton Warrenville South 8.98 8
2 Foster, Micheal SO Wheaton Warrenville South 9.95
3 Makowski, Damian SO Grayslake Central 9.99
4 Beaves-Lewis, Peter SR Rockford Christian 10.88
5 Arrendondo, Jose SO Elgin 11.20
6 Rodriguez, Rigo SR Elgin 11.48
7 Famcun, Dawt SR Harlem 11.76
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Tom SR Marist 10.37
2 Sese, Kyle SR Hampshire 10.46
3 Vijayakumar, Harendra SR Metea Valley 10.98
4 Reichek, Max JR Payton Prep 11.08
5 Patel, Ayush JR South Elgin 11.11
6 Klaung, Sam SO Winnebago 11.41
7 Jaffery, Uzayr JR South Elgin 13.81
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McGee, Jared SR Harlem 9.49
2 Peddinti, Dheeraj SR Metea Valley 9.99
3 Birg, Jacob SR Deerfield 10.05
4 Styczen, Noah JR Grayslake Central 10.09
5 Hallom, Mario SR South Elgin 10.35
6 Greer, Jacob SO Streator Township 10.61
7 Shore, Adam SO Deerfield 10.70
8 White, Christian JR St. Laurence 11.46
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Waits, Darian JR Hoffman Estates 8.87 10
2 Ngo, Nick SR Harlem 9.06 6
3 Ellis, Chandler JR Winnebago 9.11 5
4 Thiel, Matthew SR Grayslake Central 9.18 4
5 Fulcomer, Noah SR Rockford Christian 9.21 3
6 McCarthy, Aidan JR St. Laurence 9.22 2
7 Varon, David SR Deerfield 9.27 1
8 Sanakkayala, Sricharan JR Metea Valley 9.53

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Grayslake Central A Maurice Edwards, Max Martinez,
Samuel Rotman, Ethan Richardson
1:38.17 6
2 Elgin A Noah Mack, Blake Morrow,
Shaan Patel, Harry Sanchez
1:45.38
3 Rockford Lutheran A Tanner Grashorn, Nathaniel Lall,
Reid Ellerton, Caleb Richard
1:48.09
4 Winnebago A Jacob Leonard, Sam Klaung,
Trevor Kirabo, Blake Schuur
1:48.27
5 Hampshire A Austin Cruz, Henry Nangle,
Aidan MacDonald, Riley Ciolino
1:53.59
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hoffman Estates A Malik Whitehead, Ryan Smith,
Bryan Smith, Jaelyn Williams
1:37.81 8
2 Metea Valley A Nikola Maric, Riley Bernas,
Jonathan Barker, Alex Cleveland
1:41.02 2
3 South Elgin A Jacob Todd, Matt Jacobson,
Ean Martin, Mario Hallom
1:41.74 1
4 Harlem A nathan Leclair, Prieto Alberto,
Trey Hall, Devan Ortiz
1:43.58
5 Jefferson A Dontavius Young, Richard mcClain,
Travarion Hempstead, DeBreyon Johnson
1:45.17
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Laurence A Brailyn Johnson, Rodney Quinn,
Jai'el Blackmon, Cameron Yarbrough
1:36.53 10
2 Marist A Jovan Marsh, Keyon Turner,
Antoine Davis, Kivonte Houston
1:38.33 5
3 Rockford Christian A Connor Cunningham, Skyler Blanton,
Kody Page, Davis Hood
1:38.73 4
4 Wheaton Warrenville South A DJ Almada, Robert Gerwing,
Cedric Rowzee, Conall Farney
1:38.88 3
5 Deerfield A Camden Sabath, Colin Richardson,
Sam Schurgin, Warner Varnado
1:42.01
6 Rich South A Joe Jones III, Diop Kurns,
Mark Parker, Emmanual Perecchica
1:58.07

Men's 4 x 800m Relay Division 1   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Wheaton Warrenville South A Alex Gazarek, Michael Macabobby,
Matt Liftka, Charlie Sanders
9:08.82 6
2 Elgin A Max Coryell, Enrique Delgado,
Cameron Fischer, Gio Cisneros
9:27.92 3
3 Grayslake Central A Noah Landau, Alec Cornelio,
Bryan Vale, Cody Medina
9:54.12
4 Winnebago A David Lyons, Ethan Hendrickson,
Jacob Hall, Brady Doyle
10:03.93
5 Jefferson A James Lindsey, Jacob Melvin,
Angel Chavez, Fredrico Gerco
10:11.09
6 Rockford Auburn A Alex Luddington, James Wallis,
Ulises Gomez, Ian Torrisi
11:01.04
7 Rockford Lutheran A Joseph Pohlman, Eric Pohlman,
Nathan Wagner, Gage Fox
11:19.18
8 Wauconda A Daniel Dynek, David Caceres,
Daniel Shapiro, Ryan Shapiro
12:30.71
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Metea Valley A Mohammad Abrar, Braden Bernas,
Shravan Arun, Matthew Corso
8:57.51 10
2 Deerfield A Jonathan Wallk, Ben Zamler,
Brett Needelman, Joe Healy
9:04.81 8
3 Hoffman Estates A Alan Wagner, Ken Winston,
Jonathan Garcia, Anthony Navarrete
9:24.16 5
4 Hampshire A Isai Morales, Aidan Gonzalez,
Darius Nguepi, Evan Johnson
9:24.65 4
5 Marist A Caleb Davis, Brendan Geary,
Alexis Arreola, Lucas Pennix
9:30.93 2
6 St. Laurence A Julian Marquez, Martin Tolentino,
Cristian Garza, Melvin Toler
9:43.41 1
7 Harlem A Tristan Carlson, Jonathan Contreras,
Aktanay Kwazdran, Kayden Ridens
9:53.36
8 Rockford Christian A JT Emenecker, Carter Fryer,
Daniel Isely, Josh Honkamp
9:53.48
9 Rich South A Amaree Gantt, Christopher Montgomery,
Diop Kurns, Damon Taylor
10:28.66

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Powen, Adam SR Deerfield 12' 0.0" 10
2 Mittelstadt, Marcus SO Grayslake Central 10' 6.0" 8
3 Lamb, Jackson SR South Elgin 10' 0.0" 6
4 Nakka, Siva JR Hoffman Estates 10' 0.0" 5
5 Mallon, Nick JR Grayslake Central 10' 0.0" 4
6 Woloszyn, Josh JR Rockford Auburn 9' 6.0" 3
7 Bernas, Riley JR Metea Valley 9' 6.0" 2
8 Singmouangthong, Brandon SO Harlem 8' 6.0" 0.5
9 Wilson, Max SR Wheaton Warrenville South 8' 6.0" 0.5
10 Frymire, Kyle SO Hoffman Estates -
11 Enright, Danny FR Marist -
12 McBride, Shane SR South Elgin -
13 Tarnowski, Nick SR Grayslake Central -
14 Croissant, Thomas SR Hampshire -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Osobamiro, Temi SR Metea Valley 21' 4.0" 10
2 Malone, Sidney JR Winnebago 21' 2.0" 8
3 Maric, Nikola SR Metea Valley 21' 1.0" 6
4 Whitehead, Malik SR Hoffman Estates 20' 5.0" 5
5 Kirabo, Trevor JR Winnebago 20' 5.0" 4
6 White, Malachi SR Rockford Christian 20' 4.0" 3
7 Higgins, Ryan JR Hampshire 20' 3.0" 2
8 Richardson, Ethan JR Grayslake Central 20' 3.0" 1
9 Shabazz, Malik JR Hoffman Estates 19' 10.0"
10 Dietsch, Keaton SO Grayslake Central 19' 4.0"
11 Birg, Jacob SR Deerfield 19' 0.0"
12 Mack, Noah SO Elgin 19' 0.0"
13 Meadows, D'Antone SO Rockford Lutheran 18' 9.0"
14 Grant, Jamari SO Marist 18' 9.0"
15 Ferguson , Brian JR Marist 18' 7.0"
16 Lambert, Tyrese SR Jefferson 18' 7.0"
17 Raj, Nishanth SR Wheaton Warrenville South 18' 5.0"
18 Craig, Cornelius SO Rockford Christian 18' 5.0"
19 Fisher, Bailey JR Harlem 18' 5.0"
20 Khayal, Nasri SR Wheaton Warrenville South 18' 4.0"
21 King, Noah JR Hampshire 18' 3.0"
22 Battsong, Tamir SO Hoffman Estates 18' 3.0"
23 Auer, Carter SO Marist 18' 1.0"
24 Ntawiymara, Innocent FR Rockford East 18' 1.0"
25 Thiel, Matthew SR Grayslake Central 17' 11.0"
26 Varnado, Warner SO Deerfield 17' 7.0"
27 Arrendondo, Jose SO Elgin 17' 6.0"
28 Jaramillo, Gavin SR Metea Valley 17' 3.0"
29 Sullivan, Shae JR Hampshire 17' 2.0"
30 Whiteman, Ben FR Deerfield 17' 2.0"
31 Huetter, Josh JR South Elgin 16' 10.0"
32 Pfau, Jake SO Wheaton Warrenville South 16' 7.0"
33 Wilson, Brandon JR St. Laurence 16' 3.0"
34 Aboobaker, Kalib SR Rockford Christian 15' 10.0"
35 Gould, Michael FR Payton Prep 15' 1.0"
36 Budkhunthong, Nayson SO Elgin 14' 6.0"
37 Anderson, Carter FR Winnebago -
38 Webb, Kobie SR Streator Township -

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Osobamiro, Temi SR Metea Valley 44' 8.0" 10
2 White, Malachi SR Rockford Christian 41' 8.0" 8
3 Ngo, Nick SR Harlem 41' 2.0" 6
4 Thiel, Matthew SR Grayslake Central 41' 2.0" 5
5 Higgins, Ryan JR Hampshire 41' 0.0" 4
6 Johnson, Shanne JR Wheaton Warrenville South 40' 10.0" 3
7 Schurgin, Sam SR Deerfield 39' 6.0" 2
8 Jamora, Earl SR Grayslake Central 39' 5.0" 1
9 Birg, Jacob SR Deerfield 38' 10.0"
10 Johnson, Tom SR Marist 37' 7.0"
11 Kellogg, Chris SO Rockford Lutheran 37' 6.0"
12 Jaramillo, Gavin SR Metea Valley 37' 2.0"
13 Brown, Dylan SO Wheaton Warrenville South 37' 0.0"
14 Ellerton, Reid JR Rockford Lutheran 36' 8.0"
15 Perteete, Angelo SR Rockford East 36' 5.0"
16 Nasher, Yousif SR Rockford East 36' 3.0"
17 King, Noah JR Hampshire 36' 3.0"
18 Johnson, Nick JR Hoffman Estates 36' 3.0"
19 Patel, Mit JR Grayslake Central 35' 11.0"
20 Leonard, Jacob JR Winnebago 35' 8.0"
21 Jachimiec, Luke FR Metea Valley 35' 3.0"
22 Patel, Kishan SO Harlem 34' 3.0"
23 Whiteman, Ben FR Deerfield 33' 10.0"
24 Whiteside, J.J. SO Wheaton Warrenville South 33' 8.0"
25 Alday, Marc SR Elgin 32' 10.0"
26 Sullivan, Shae JR Hampshire 32' 5.0"
27 Craig, Cornelius SO Rockford Christian 31' 0.0"
28 Vallie, Nicholas SO Marist 29' 8.0"
29 Rodriguez, Rigo SR Elgin -
30 Arrendondo, Jose SO Elgin -
31 McGee, Jared SR Harlem -
32 Aboobaker, Kalib SR Rockford Christian -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hinkley, Jimmy SR Grayslake Central 41' 3.75"
2 Browning, Josh SR Wheaton Warrenville South 40' 6.5"
3 Trejo, Christopher SR Grayslake Central 38' 8.25"
4 Stine, Mike JR Elgin 35' 0.5"
5 Rizo, Joseph JR Wheaton Warrenville South 30' 2.25"
6 Krabenhoft, Dominic JR Rockford East 29' 0.5"
7 Bartolini, Rocco FR Marist 24' 8.0"
8 Strasser, Sean FR Hampshire 18' 9.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Omar SR Elgin 38' 7.5"
2 LaRue, Ethan SO Rockford Auburn 34' 4.0"
3 Grogan, Colin SR South Elgin 33' 9.0"
4 Lane, Seth SO Jefferson 32' 9.0"
5 Williamson, Nolan JR Streator Township 31' 2.5"
6 Lopez, Alan SR Elgin 31' 0.0"
7 Mesarchik, Coltin JR Streator Township 30' 1.25"
8 Gaxioia, Ian SR Hampshire 29' 3.0"
9 Poett, Ryan FR Hampshire 26' 2.5"
10 Trammell, Molajuwon SO Rockford Auburn 23' 4.0"
11 Franks, Konner FR Rockford Auburn 20' 8.25"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shrago, Jason SR Deerfield 40' 5.75"
2 Bajramocic, Haris JR Payton Prep 38' 3.25"
3 Paulline, Jake FR Metea Valley 36' 1.5"
4 Harris, Josh SO Marist 35' 1.0"
5 Minnifield, Sam SO South Elgin 34' 1.0"
6 Rodriguez, Marco SR Winnebago 33' 11.0"
7 Slubowski, John SR St. Laurence 33' 6.25"
8 Davis, Derale JR Jefferson 31' 9.5"
9 Flores, Jorge JR Payton Prep 30' 8.25"
10 Passarelli, Giorgio SR South Elgin 29' 10.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Montgomery, Tyler SR Hoffman Estates 46' 10.75" 4
2 Palmer, Devin JR Winnebago 46' 6.75" 3
3 Winfrey, Bill SR Wheaton Warrenville South 43' 4.0"
4 Lange, Hunter SR Harlem 42' 5.0"
5 Lewis, Myron JR St. Laurence 41' 2.75"
6 Ford, Brayden SO Harlem 40' 8.0"
7 Hobson, Tavian JR Rockford Lutheran 39' 11.0"
8 Suhr, Keegan SR Harlem 38' 9.0"
9 Baldwin, Gavin SR Winnebago 37' 2.0"
10 Arredondo, Damien SR Metea Valley 35' 0.75"
11 Diehl, Desmond SR Rockford East 35' 0.25"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Liokumovich, Sam SR Deerfield 63' 0.25" 10
2 Boudreau, Henry SR Deerfield 53' 11.5" 8
3 Sudduth, Tyler SR Rich South 50' 11.5" 6
4 Chum, Jack SR Grayslake Central 49' 9.0" 5
5 Ferlita, Jaden SR Rockford Christian 45' 10.0" 2
6 Paulline, Cole SR Metea Valley 44' 11.25" 1
7 Ecker, Kyle SR St. Laurence 44' 5.25"
8 Bustos, Marco JR Hoffman Estates 42' 10.0"
9 Peacher, Bryce SR Streator Township 40' 1.25"