SSC Red Indoor Championships

Scores:
Team Score
Shepard153.5
Richards (Oak Lawn)112
Argo77.5
Oak Lawn Community50
Evergreen Park47
Eisenhower (Blue Island)36
Reavis19

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 frausto, andres SR Eisenhower (Blue Island) 7.41
2 Rodriguez, Aaron SR Evergreen Park 7.43
3 Hernandez, Jack JR Reavis 7.49
4 Rueda, Austin SR Oak Lawn Community 7.52
5 Gallagher, Chris JR Oak Lawn Community 7.59
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cabral, Ken FR Oak Lawn Community 7.02 3
2 Shuaibi, Alaa SR Argo 7.15
3 Chukwu, Isaiah SO Argo 7.20
4 Martinez, Edgar FR Argo 7.21
5 Turner, Jacob JR Evergreen Park 7.27
6 Hradecki, Piotr SR Reavis 7.38
7 Gavin, Terrell SR Evergreen Park 7.46
8 jackson, tavion SO Eisenhower (Blue Island) 7.75
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitaker, Tristian SR Richards (Oak Lawn) 6.71 10
2 Hunt, Jamail SR Shepard 6.78 8
3 Perry, Anthony JR Richards (Oak Lawn) 6.79 6
4 Harrison, Chris SR Shepard 7.02 3
5 Daniels, Jayden JR Richards (Oak Lawn) 7.09 1
6 Hightower, Matt JR Shepard 7.13
7 littleton, jabori JR Eisenhower (Blue Island) 7.21
8 Butnariu, Lawrence JR Reavis 7.25

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore-Wilson, Raell SR Evergreen Park 26.15
2 Kolodziej, David SR Reavis 27.88
3 Doyle, Pat SR Evergreen Park 28.65
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 frausto, andres SR Eisenhower (Blue Island) 25.69
2 Horton, Malcolm JR Evergreen Park 26.67
3 jackson, tavion SO Eisenhower (Blue Island) 29.18
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 littleton, jabori JR Eisenhower (Blue Island) 25.48 1
2 Shuaibi, Alaa SR Argo 25.71
3 Ruff, Marquise JR Shepard 25.92
4 Butnariu, Lawrence JR Reavis 26.15
5 Mathew, Abe SR Reavis 26.40
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Jalen SO Shepard 24.48 8
2 Daniels, Jayden JR Richards (Oak Lawn) 25.45 2
3 Lott, Trishawn JR Richards (Oak Lawn) 25.91
4 Rueda, Austin SR Oak Lawn Community 26.25
5 Hill, Donovan SO Argo -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perry, Anthony JR Richards (Oak Lawn) 23.93 10
2 Franklin, Lendale JR Argo 24.58 6
3 Hightower, Matt JR Shepard 24.82 4
4 Cabral, Ken FR Oak Lawn Community 25.73
5 Olejniczak, Zach JR Oak Lawn Community -

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Opoku, Edwin JR Evergreen Park 1:04.14
2 Rodriguez, Alex JR Oak Lawn Community 1:04.89
3 Bustillos, Gerardo FR Argo 1:06.15
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alwan, Ali SR Reavis 1:00.18
2 Onyebugau, Xavier SR Evergreen Park 1:00.30
3 Rivera, Noel JR Reavis 1:03.17
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trebunia, Matthew SR Argo 59.39
2 Vargus, Erick SR Richards (Oak Lawn) 1:00.20
3 Davis, Darrion SR Argo 1:00.22
4 Vasquez, Devin SO Reavis 1:00.64
5 day, greg SO Eisenhower (Blue Island) 1:01.70
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Montalvo , Randy JR Eisenhower (Blue Island) 56.77 4
2 Arellano, Camren SO Shepard 57.71 2
3 Howard, Loyal SR Evergreen Park 59.15 1
4 a la torre, isaac SO Eisenhower (Blue Island) 1:00.21
5 Vinson, Elijah JR Shepard -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitaker, Tristian SR Richards (Oak Lawn) 51.81 10
2 Olejniczak, Zach JR Oak Lawn Community 53.92 8
3 Humphrey, Dalvin SR Shepard 55.09 6
4 Brown, Darrion JR Richards (Oak Lawn) 1:00.01
5 Carr, Jason SR Oak Lawn Community -

Men's 600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Underdue, Purnell JR Evergreen Park 1:39.04 1
2 Rios, Jose JR Oak Lawn Community 1:41.25
3 Abdelmuti, Mustafa SO Oak Lawn Community 1:44.64
4 Diaz, Gerson FR Argo 1:44.98
5 McMillian, Carl SR Evergreen Park 1:47.02
6 Maldonado, Julian FR Richards (Oak Lawn) 1:49.16
7 Meza, David SO Reavis 1:49.37
8 Garcia, Richard SR Reavis 1:49.76
9 Trayweeks, Justin SR Richards (Oak Lawn) 1:49.83
10 Shelton, Miles SR Evergreen Park 1:53.42
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Szuba, Sebastian JR Argo 1:31.95 10
2 Montiel, Omar SO Shepard 1:32.79 8
3 Ramos, Juan SR Shepard 1:35.65 6
4 Garcia, Ivan SO Eisenhower (Blue Island) 1:38.80 4
5 Pierce, Matthew SR Shepard 1:38.84 2
6 Hernandez, Jose SR Oak Lawn Community 1:40.35
7 Valadez, Julian FR Argo 1:41.28
8 Sianez, Josiah SO Eisenhower (Blue Island) 1:41.70
9 Jacobo, Jonathan SO Eisenhower (Blue Island) 1:42.11
10 Lunar, Isaac JR Reavis 1:43.82

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Freddy SO Richards (Oak Lawn) 2:24.08
2 Espetia, Cesar JR Reavis 2:25.49
3 Salazar, Cristian SR Oak Lawn Community 2:25.49
4 Lozano, Eduardo SO Eisenhower (Blue Island) 2:27.58
5 Granz, William JR Richards (Oak Lawn) 2:30.29
6 Barnes, Nehemiah SR Evergreen Park 2:31.07
7 Delatorre, Arian JR Argo 2:35.40
8 Guzman, Matthew SO Reavis 2:35.65
9 Kokot, Nicholas SO Argo -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Humphrey, Dalvin SR Shepard 2:11.50 10
2 Galvan, Carlos SR Argo 2:12.93 8
3 Holifield, Horace SR Evergreen Park 2:17.08 6
4 Zobak, Zach SR Oak Lawn Community 2:17.38 4
5 Majcherek, Michael SR Oak Lawn Community 2:17.87 2
6 Czaja, Marcin JR Shepard 2:18.22 1
7 Mitchell, DJ SO Shepard 2:18.94
8 Herrera , Anthony JR Eisenhower (Blue Island) 2:21.19
9 Rivera, Noel JR Reavis 2:23.31
10 Martinez, Edgar SO Eisenhower (Blue Island) 2:23.82
11 Llamas, Fabian SO Evergreen Park 2:25.50

Men's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Xique, Miguel SR Evergreen Park 4:58.29 8
2 Weiland, Jack FR Richards (Oak Lawn) 5:01.53 4
3 Leahy, Louie FR Richards (Oak Lawn) 5:09.52
4 Zambrano, Alejandro SR Reavis 5:20.76
5 Farritor, Danny SO Evergreen Park 5:21.66
6 Ivin, Julian JR Eisenhower (Blue Island) 5:27.95
7 Enright, James SR Oak Lawn Community 5:34.72
8 Urquizo, Oscar SR Reavis 5:41.19
9 Diaz, Thomas SO Argo 5:46.85
10 Chlebek, Dawid JR Argo -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jamrozy, Evan JR Shepard 4:52.14 10
2 Sima, Jackson JR Shepard 4:58.64 6
3 Mercardo , Imanol JR Eisenhower (Blue Island) 5:02.83 2
4 Olmos, David SO Richards (Oak Lawn) 5:03.07 1
5 Reyes, Angel JR Oak Lawn Community 5:03.40
6 Mora, Miguel SO Shepard 5:03.47
7 Pirkl, Jadon SO Oak Lawn Community 5:04.77
8 Garcia, Eduardo SO Reavis 5:06.53
9 Trujillo, Elder SO Eisenhower (Blue Island) 5:08.04
10 Gradzki, Dorian JR Argo 5:16.06

Men's 3,200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trujillo, Elder SO Eisenhower (Blue Island) 10:58.78 6
2 Leahy, Louie FR Richards (Oak Lawn) 11:09.11
3 Sianez, Josiah SO Eisenhower (Blue Island) 11:09.15
4 Garcia, Ivan SO Eisenhower (Blue Island) 11:32.67
5 Arteaga, Trinidad SR Oak Lawn Community 11:39.43
6 Aguinaga, Miguel SO Reavis 11:39.95
7 Jaradat, Muhy JR Oak Lawn Community 12:25.17
8 Rangel, Pedro SO Argo 12:26.36
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jamrozy, Evan JR Shepard 10:37.80 10
2 Olmos, David SO Richards (Oak Lawn) 10:49.26 8
3 Greene, James JR Shepard 11:01.36 4
4 Kingzette, Joshua JR Shepard 11:03.82 2
5 Weiland, Jack FR Richards (Oak Lawn) 11:04.30 1
6 Armendarez, Brandon FR Reavis 11:07.50
7 Lara, Josue SR Reavis 11:08.56
8 Gradzki, Dorian JR Argo 11:09.71
9 Richter, Anthony JR Evergreen Park 11:28.64

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vargus, Erick SR Richards (Oak Lawn) 9.43
2 Abdelmuti, Mustafa SO Oak Lawn Community 10.13
3 harris, sean FR Eisenhower (Blue Island) 10.43
4 Lomax, Raymond SO Oak Lawn Community 10.57
5 Brown, Darrion JR Richards (Oak Lawn) 10.79
6 Guzman, Matthew SO Reavis 11.47
7 hale, christian JR Eisenhower (Blue Island) 11.64
8 Popoca, Maximiliano SO Argo 12.01
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Franklin, Lendale JR Argo 8.28 10
2 Perry, Anthony JR Richards (Oak Lawn) 8.33 8
3 Isa, Yousef SR Shepard 8.38 6
4 Woods, Marcel SR Eisenhower (Blue Island) 8.56 4
5 Seymore, Tyrell SR Reavis 8.84 2
6 Chacon, Jonathan SR Oak Lawn Community 9.34 1
7 Smith, Jalen SO Shepard 9.47
8 Ayyad, Raffat JR Reavis 9.82

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 jones, antwan SR Richards (Oak Lawn) 18' 7.0"
2 smith, roosevelt JR Eisenhower (Blue Island) 18' 2.0"
3 Spencer, Sammy SR Evergreen Park 17' 8.0"
4 littleton, jabori JR Eisenhower (Blue Island) 17' 6.0"
5 Valencia, Joshua SR Oak Lawn Community 17' 3.0"
6 Gavin, Terrell SR Evergreen Park 16' 7.5"
7 Hill, Donovan SO Argo 16' 5.5"
8 Monroe, Jayshaun FR Argo 16' 3.5"
9 jackson, tavion SO Eisenhower (Blue Island) 15' 6.0"
10 Davis, Darrion SR Argo -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitaker, Tristian SR Richards (Oak Lawn) 21' 8.0" 10
2 Carr, Jason SR Oak Lawn Community 20' 3.0" 8
3 Isa, Yousef SR Shepard 20' 2.0" 6
4 Olejniczak, Zach JR Oak Lawn Community 19' 11.0" 4
5 Lott, Trishawn JR Richards (Oak Lawn) 19' 10.0" 2
6 Hradecki, Piotr SR Reavis 19' 2.0" 1
7 Smith, Jalen SO Shepard 19' 1.5"
8 Staple, Lyncel SO Evergreen Park 18' 5.0"
9 Ruff, Marquise JR Shepard 17' 7.0"
10 Mathew, Abe SR Reavis -

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 jones, antwan SR Richards (Oak Lawn) 37' 10.5" 4
2 Zellelew, Dawit SO Shepard 36' 5.0"
3 White, Malliek SO Argo 36' 2.0"
4 London, Regginold JR Richards (Oak Lawn) 34' 1.0"
5 Turner, Jacob JR Evergreen Park 33' 5.0"
6 Valencia, Joshua SR Oak Lawn Community 33' 2.0"
7 barry, taijon SO Eisenhower (Blue Island) 33' 2.0"
8 harris, sean FR Eisenhower (Blue Island) 32' 0.0"
9 day, greg SO Eisenhower (Blue Island) -
10 Ramirez, Diego FR Argo -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Isa, Yousef SR Shepard 42' 2.0" 10
2 Olsen, Matt SR Evergreen Park 40' 3.0" 8
3 Seymore, Tyrell SR Reavis 38' 5.0" 6
4 Davis, Darrion SR Argo 37' 5.0" 1.5
5 Arellano, Camren SO Shepard 37' 5.0" 1.5
6 Chacon, Jonathan SR Oak Lawn Community 36' 9.0"
7 Mathew, Abe SR Reavis 36' 5.0"
8 Gizma, Nolan SO Richards (Oak Lawn) -
9 Opoku, Edwin JR Evergreen Park -
10 Carr, Jason SR Oak Lawn Community -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cortez, Nick SO Shepard 40' 10.0"
2 knox, hamilton SR Richards (Oak Lawn) 38' 11.0"
3 Brothers, Jamal SR Evergreen Park 38' 5.0"
4 Mlyniec, Scott SR Argo 38' 2.0"
5 Caban, Chris SR Oak Lawn Community 37' 5.0"
6 Abdelfattah, Moe JR Reavis 36' 11.0"
7 Jones, Tamar SR Evergreen Park 36' 2.0"
8 Jaffar, Kareem JR Reavis 35' 7.0"
9 Rosales, Isaiah SO Eisenhower (Blue Island) 34' 7.0"
10 Venagas, Tristen SO Reavis 33' 10.0"
11 Cafagna, Luke SR Oak Lawn Community 33' 8.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Franklin, Kameron SR Richards (Oak Lawn) 45' 3.0" 10
2 Kostiuk, Eric SR Argo 43' 10.0" 8
3 McNicholas, Kory SR Oak Lawn Community 43' 1.0" 6
4 Barber, Isaiah JR Argo 42' 8.0" 4
5 Maebane, Darnell JR Shepard 41' 9.0" 2
6 Jackson, Marqise JR Richards (Oak Lawn) 41' 1.0" 1
7 Vasquez, David SR Shepard 39' 9.0"
8 bell, caanan SR Eisenhower (Blue Island) 36' 7.0"
9 Artega, Jose SR Evergreen Park 35' 6.0"
10 gilberto, ruiz SR Eisenhower (Blue Island) 34' 3.0"