2019 Gene Armer Track & Field Invitational

Scores:
Men's Score
Bloom Twp.76
Freeburg48
Lane Tech41.5
Belleville East37
Marist36
Normal33
Danville30
Thornton Fractional North28.5
Granite City26
LaSalle-Peru23
Urbana20
Auburn20
St. Teresa19
Dixon17
Athens16
Waterloo16
Olympia13
Deerfield12.5
Sacred Heart-Griffin11
Pontiac11
Highland8
Macon Meridian7
Brownstown6
Alton Marquette6
Altamont4.5
Manual4
University City4
Eisenhower2
Peoria Christian2
F.W. Parker2
Kankakee2
Decatur Eisenhower2
Morgan Park2
Morton1
 
Women's Score
Homewood-Flossmoor74
Southeast (Springfield)62
Evanston Township49
Belleville East34.5
Danville34
Eureka33
Bloom Twp.32
Rantoul25
Edwardsville24
Lane Tech19.5
Urbana19
Freeburg16
Teutopolis13.5
Morton12.5
Normal11.5
Triad11
Carlinville10
Argo9
St. Thomas More8
Kankakee6.5
Schlarman Academy6.5
Lanphier6
Pittsfield6
Dixon5
Altamont5
Staunton5
Casey-Westfield5
Auburn4
Mascoutah4
Waterloo4
DuQuoin4
Granite City4
Salt Fork (Catlin)4
Rockford Lutheran3
Tuscola3
Morgan Park3
Shepard2.5
University City2.5
PORTA2.5
Cowden-Herrick1
Athens1

Men's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turner, Kaden JR Bloom Twp. 7.06 10
2 Marsh, Jovan SO Marist 7.07 8
3 Mboyo, Mike SR Urbana 7.11 6
4 Young, Kendi JR Thornton Fractional North 7.18 5
5 Griffin, Eric SR Granite City 7.22 4
6 Moss, David SO Danville 7.28 3
7 Clark, Mattias JR Kankakee 7.32 2
8 White, Aaron SR Manual 7.45 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Marsh, Jovan SO Marist 7.11
2 Mboyo, Mike SR Urbana 7.20
3 Elbe, Nick SR Freeburg 7.45
4 Downs, Gregory SR Auburn 7.51
5 Davis, Kodi FR Pontiac 7.80
6 Eddy, Ethan JR Pittsfield 7.91
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Griffin, Eric SR Granite City 7.25
2 White, Aaron SR Manual 7.32
3 Manaog, Juan SO Lane Tech 7.40
4 McCoy, Joseph JR Madison 7.66
5 Noonan, Gaige JR LaSalle-Peru 7.69
6 Floyd, Kameron SR Athens 7.70
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Young, Kendi JR Thornton Fractional North 7.26
2 Clark, Mattias JR Kankakee 7.32
3 Phillips, Dillon SR Eisenhower 7.57
4 Jackson, Jamauri SO Jacksonville 7.61
5 Crawford, Givion SR University City 7.71
6 Leftwich, Ethan JR Highland 7.78
7 Fisher, Connor SR Morton 7.88
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Moss, David SO Danville 7.31
2 Fox, Ethan SO Dixon 7.52
3 Sweetland, Alex SO Sacred Heart-Griffin 7.53
4 Adams, Cole SO Normal 7.64
5 Whitmore, Dorian FR Rockford Lutheran 7.73
6 Glover, Jalon SR Schlarman Academy 8.59
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Turner, Kaden JR Bloom Twp. 7.14
2 Oladipupo, Kolapo SR St. Teresa 7.39
3 Richardson, Colin FR Deerfield 7.39
4 Smith , Christopher SR Belleville East 7.55
5 Litwiller, Andrew FR Olympia 7.86
6 Sheumaker, Robbie FR Macon Meridian 8.29
7 Heffner, Vanderlei FR Peoria Christian 8.32

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark, Mattias JR Kankakee 24.40
2 Keedy, Ethan SO Olympia 26.15
3 Figgins, Will SR Brownstown 26.58
4 Broyles, Will FR First Baptist Academy 26.70
5 Bauman, Blaine SO Pontiac 27.91
6 Underwood, Liam FR Schlarman Academy 29.59
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leftwich, Ethan JR Highland 24.74
2 Bevly, Jatron SO Sacred Heart-Griffin 25.04
3 Ballinger, Marco FR Pittsfield 25.35
4 Bacon, Jaheim JR Belleville East 25.77
5 Davis, Tyrik SR Decatur Eisenhower 25.83
6 Bonaquisti, Christian SR Rockford Lutheran 26.33
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Damery, Korey JR Macon Meridian 24.11
2 Varnado, Warner SO Deerfield 24.95
3 Conway, Malcom SR Madison 25.42
4 Webb, Dylan JR Freeburg 25.44
5 Grampp, Tag JR Morton 26.54
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Downs, Gregory SR Auburn 23.68 3
2 Oladipupo, Kolapo SR St. Teresa 23.96 1
3 Range, Ben FR Jacksonville 24.70
4 Hall, Dishon SR Normal 25.18
5 Simmons, Davion SR Alton Marquette 25.24
6 Willingham, Demetrius JR University City 25.96
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griffin, Eric SR Granite City 23.36 6
2 Young, Kendi JR Thornton Fractional North 23.41 5
3 Moss, David SO Danville 23.60 4
4 Vaske, Carson JR LaSalle-Peru 23.86 2
5 Moffit, Kevin JR Lane Tech 24.25
6 Rowell, Jerome SR Urbana 24.66
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Kamrin SR Bloom Twp. 22.79 10
2 Marsh, Jovan SO Marist 23.04 8
3 Shepherd , Patrick JR Peoria Christian 24.66
4 Taylor, Jahquez JR Manual 25.58

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gary, Camaron JR Kankakee 59.15
2 Edwards, Reese SO Sacred Heart-Griffin 59.30
3 Towns, Tavantae SR Decatur Eisenhower 1:01.88
4 Luo, Kevin SR Manual 1:08.14
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fairfield, Carter FR Olympia 57.90
2 Fogarty, Sam FR Pontiac 58.57
3 James, Colin SR Pittsfield 1:00.82
4 Rieker, Eli SO Peoria Christian 1:01.54
5 Melvin, Nate FR Normal 1:02.77
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tuell, Khamari SR Urbana 54.25
2 Meng, Brendan SR Freeburg 56.12
3 Lampe, Korbin SR Belleville East 56.39
4 Donaldson, Cole JR Auburn 56.54
5 Kirby, Jericho SO Dixon 57.55
6 Stephen, Jack SR Morton 1:00.06
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Damery, Korey JR Macon Meridian 52.75 2
2 Gustafson, Grant JR Rockford Lutheran 53.93
3 humphrey, ryan JR F.W. Parker 54.05
4 Johnson, Phillip FR Jacksonville 54.07
5 Tatham, Jude SR Deerfield 54.81
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Casas, Jesse JR LaSalle-Peru 52.46 5
2 Burns, Jack JR Lane Tech 52.57 3
3 Fuller, Patrick FR University City 54.12
4 Berry, Damian SR Thornton Fractional North 54.20
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Quemarii SR Danville 49.54 10
2 Ferguson , Brian JR Marist 50.81 8
3 McAlister, Jackson JR Waterloo 52.21 6
4 Williams, Kamrin SR Bloom Twp. 52.52 4
5 Todd, Benjamin SR Morgan Park 53.74 1

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Klein, Sam JR Brownstown 2:12.37
2 Bell, Nathaniel SO Sacred Heart-Griffin 2:20.98
3 Oetting, Joshua SO Rockford Lutheran 2:26.96
4 Kobbemann, Owen JR Highland 2:28.28
5 Garcia, Carlos SR Manual 2:30.34
6 King, Andre FR Morgan Park 2:35.59
7 Girouard, Jack SO Schlarman Academy 2:36.89
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hartman, Ryan FR LaSalle-Peru 2:12.50
2 Howland, Logan SO Pittsfield 2:13.76
3 Solterman, Christian JR Jacksonville 2:17.54
4 Barker, Jacob SO Urbana 2:18.08
5 Burge, Tyler SO Auburn 2:18.09
6 Broyles, Wyatt JR First Baptist Academy 2:19.54
7 Hernandez , Victor FR Decatur Eisenhower 2:22.80
8 Davis, Kyle JR Morton 2:38.04
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harold, Tony SR Granite City 2:10.06
2 Muppuru, Ajitesh SR Normal 2:10.25
3 Wetzel, Logan JR Bloom Twp. 2:11.08
4 Ragland, Anthony FR Olympia 2:11.44
5 Williams, Xavier JR Thornton Fractional North 2:12.91
6 Rummerfield, Jacob JR Alton Marquette 2:13.51
7 Rokowski, Peter JR Kankakee 2:13.58
8 Kerlin, Andrew FR Marist 2:22.84
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ward, Eli JR Waterloo 2:00.55 10
2 Stewart, Boston SR St. Teresa 2:01.25 8
3 Brodsky, Bradley SR Deerfield 2:01.88 6
4 Higueros, Julian SR Lane Tech 2:02.92 5
5 Garrett, Terrico SR University City 2:04.76 4
6 Crowder, Delrey JR Danville 2:05.12 3
7 humphrey, ryan JR F.W. Parker 2:05.87 2
8 Lohse, Andrew SR Dixon 2:08.40 1
9 Davies, Josh SR Pontiac 2:10.92

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, James JR Jacksonville 5:02.56
2 Ohl, Tyler JR St. Teresa 5:02.60
3 Mitchell, Park FR Urbana 5:03.04
4 Kersting, Max FR Sacred Heart-Griffin 5:03.53
5 Gregory, Carson JR Pontiac 5:07.09
6 Brown, Colin JR Decatur Eisenhower 5:12.75
7 Couch, Max SO Pittsfield 5:25.62
8 Garab, Andrew SR Rockford Lutheran 5:32.52
9 Sekou, Justus JR University City 5:56.75
10 Divjak, Jacob FR Auburn 5:57.38
11 Williams, Tyrobelese SO Morgan Park 6:14.35
12 Molina, Jesus SO Manual 6:47.31
13 Selvie, Isiah FR Kankakee -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Keefe, Andrew SR Granite City 4:16.69 10
2 McIntyre, Noah JR Athens 4:32.28 8
3 Lacey, Ramon SR Bloom Twp. 4:33.80 6
4 Schwable, Corbin SR Freeburg 4:33.93 5
5 Leonard, Thomas JR Marist 4:39.31 4
6 Schaefer, Logan SR LaSalle-Peru 4:41.01 3
7 Cattan, Jon SR Lane Tech 4:41.17 2
8 Lange, Samuel JR Morton 4:43.09 1
9 Myers, Jacob SR Normal 4:44.50
10 Neville, Jon JR Olympia 4:44.65
11 Griswald, Logan JR Dixon 4:46.57
12 Hart, Charlie SO Deerfield 4:52.70
13 Hile, Noah SR Danville 4:55.32
14 Hanratty, Nick JR Highland 4:55.55
15 Megna, Michael JR Belleville East 4:57.48
16 Salinas, Manuel SR Thornton Fractional North 5:04.89

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Burke-Olson, Frank SR Lane Tech 9:55.21 10
2 Leonard, Thomas JR Marist 9:55.75 8
3 Fitzgerald, Colin JR Normal 9:58.91 6
4 Wetzel, Logan JR Bloom Twp. 10:12.15 5
5 Seagren, Christian JR Dixon 10:19.39 4
6 Kistner, Charlie SO Olympia 10:20.26 3
7 Perry, Jeremiah JR Granite City 10:20.66 2
8 Healy, Joe SO Deerfield 10:25.57 1
9 Brant, Will SR First Baptist Academy 10:30.58
10 Nordsiek, Ryan SR Athens 10:38.39
11 Wilkerson, Evan SO Freeburg 10:52.23
12 Lyubansky, Aaron JR Urbana 10:52.31
13 Rosen, Easton SO Highland 10:53.69
14 Johnson, Logan JR LaSalle-Peru 11:03.54
15 Lemen, Carter FR University City 12:10.66

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Forrest, Brayden SR Dixon 8.36 10
2 Green, David JR Thornton Fractional North 8.64 8
3 Williams, Noah SR Freeburg 8.64 6
4 Dickerson, Brian JR Bloom Twp. 8.73 5
5 Turner, Eric SO Danville 8.77 4
6 Derhake, Joseph SO Auburn 9.06 3
7 Fisher, Quenten JR Peoria Christian 9.14 2
8 Wilhelm, Max SO Deerfield 9.19 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Green, David JR Thornton Fractional North 8.88
2 Fisher, Quenten JR Peoria Christian 9.04
3 Wilhelm, Max SO Deerfield 9.25
4 Lemmer, Jon SO LaSalle-Peru 10.04
5 Bauman, Blaine SO Pontiac 10.42
6 Wheeler, Logan SO Olympia 10.58
7 Capelle, Andrew FR Highland 10.88
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williams, Noah SR Freeburg 8.69
2 Dickerson, Brian JR Bloom Twp. 8.91
3 Derhake, Joseph SO Auburn 8.97
4 Reynolds, Daniel SR Lane Tech 10.04
5 Edwards, Reese SO Sacred Heart-Griffin 10.12
6 Justice, Chance SO St. Teresa 10.58
7 Cox, Bryce FR Jacksonville 10.59
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Forrest, Brayden SR Dixon 8.47
2 Turner, Eric SO Danville 8.88
3 Bitner, Beau JR Normal 9.48
4 Hall, Nickolos FR Kankakee 9.61
5 McWhorter, Jace SO Brownstown 9.66
6 Johnson, Tom SR Marist 9.81
7 Smith, Darron JR Granite City 10.48
8 Green, Xavior JR Morgan Park 11.18

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 LaSalle-Peru A Carson Vaske, Calvin Brown,
Robbie Linn, Jakob Kupperschmid
1:40.25
2 Rockford Lutheran A Reid Ellerton, Caleb Richard,
Christian Bonaquisti, D'Antone Meadows
1:40.87
3 Pontiac A Kodi Davis, Donovan Murphy,
Jack Fogarty, Ethan Schickel
1:41.11
4 Olympia A Andrew Litwiller, Brad Schardan,
Ethan Keedy, Parker Kistner
1:43.13
5 Decatur Eisenhower A Damareun Palmer, Kavantae Towns,
Tyrik Davis, Dillon Phillips
1:43.59
6 Morton A Logan Mooberry, Tag Grampp,
Connor Fisher, Logan Reaktenwalt
1:45.74
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Normal A Cole Adams, Logan Halley,
Camden Maas, Evan Lowder
1:39.19
2 Auburn A Joseph Derhake, Alex Rehbein,
Cole Donaldson, Gregory Downs
1:40.38
3 Pittsfield A Ethan Eddy, Levi Chaplin,
Marco Ballinger, Liam Davidsmeyer
1:42.48
4 Highland A Ethan Leftwich, Josh Loeh,
Drew Galbiati, Andrew Capelle
1:43.60
5 Peoria Christian A Quenten Fisher, Eli Rieker,
Vanderlei Heffner, Patrick Shepherd
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Thornton Fractional North A Damian Berry, David Green,
Savon Cameron, Kendi Young
1:37.24 1
2 Granite City A Darron Smith, Garry Webster,
Mike Ford, Jaylen Burris
1:37.37
3 Sacred Heart-Griffin A Treymayne Frasier, Jatron Bevly,
Alex Sweetland, Brett Puckel
1:39.39
4 St. Teresa A Chance Justice, Brycen Bridges,
Jay Boatman, Jacardia Wright
1:39.72
5 Madison A Malcom Conway, Carl Moore,
Denim Eastling, Joshua Jones
1:43.00
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Dixon A Brayden Forrest, Kade Frey,
Kade Callison, Ethan Fox
1:36.85 2
2 Jacksonville A Ben Range, Mitch Lillpop,
Jamauri Jackson, Phillip Johnson
1:38.78
3 Kankakee A Mattias Clark, Johnathan Pitts,
Darelle Davis, Christian Green
1:38.90
4 Marist A Tucker Miller, Michael Coy,
Tom Johnson, Nick Coccaro
1:39.13
5 Alton Marquette A Davion Simmons, Nathan Buhs,
nick guerin, Kalen Williams
1:43.89
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Belleville East A Saeed Mitchell, Michael Foster,
Keith Kimbrow, Christopher Fortner
1:35.19 8
2 Urbana A Jerome Rowell, Tyreese McWilliams,
Jeremiah Hamilton, Martel Jones
1:35.33 5
3 Danville A Sincere Felton, Vincent Williams,
Oshar Wilson, David Moss
1:36.08 4
4 Lane Tech A Juan Manaog, Drew Donohue,
Kevin Moffit, Niko Bravo
1:37.30
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Freeburg A Noah Williams, Nick Elbe,
Josh Merz, Zack Pluff
1:34.87 10
2 Bloom Twp. A Kaden Turner, Jalen Bowens,
Brian Dickerson, Jasean Clark
1:35.28 6
3 Manual A Mechai White, Aaron White,
Jahquez Taylor, Jashawn Atkins
1:36.73 3
4 Morgan Park A Donaven Earls, Benjamin Todd,
Akeem Andrews, Noah Malone
1:40.16
5 University City A Givion Crawford, Patrick Fuller,
Lamar Murphy, Demetrius Willingham
1:43.70

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Normal A Ajitesh Muppuru, Camden Maas,
Jacob Haggarty, Jacob Myers
3:52.11
2 Decatur Eisenhower A Damareun Palmer, Rick Caldwell,
Terrance Hooper, Jaquan Ratliff
3:58.11
3 Highland A Josh Loeh, Easton Rosen,
Ethan Augustin, Andrew Capelle
3:58.67
4 Morton A Brayden Brekke, Logan Mooberry,
Jack Stephen, Kyle Davis
4:06.69
5 Manual A Jerome Cranford, Phil Gruettner,
Carlos Garcia, Mechai White
4:12.31
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pontiac A Josh Davies, Ethan Schickel,
Donovan Murphy, Jack Fogarty
3:42.19 1
2 Rockford Lutheran A Chris Kellogg, Nathan Langley,
D'Antone Meadows, Grant Gustafson
3:45.53
3 Deerfield A Jude Tatham, Bradley Brodsky,
Joe Ariano, Cole Bernstein
3:49.22
4 Jacksonville A Ben Range, Tyler Wright,
Mitch Lillpop, Bryce Cox
3:50.51
5 Pittsfield A Levi Chaplin, Colin James,
Logan Howland, Max Couch
3:54.77
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Urbana A Mike Mboyo, Destin Lembelembe,
Payton Borich, Jeremie Bokata
3:39.87 4
2 LaSalle-Peru A Gaige Noonan, Jalen Depenbrock,
Tre'von Hunter, Vicente Valle
3:40.39 3
3 Morgan Park A Donaven Earls, Joshua Clark,
Jared Edwards, Benjamin Todd
3:44.84
4 Thornton Fractional North A Michael Shipley, Caleb Green,
Eddie Adigun, Kendi Young
3:47.32
5 Granite City A Darron Smith, DeShawn Smith,
Tony Harold, Jaylen Burris
3:48.89
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Belleville East A Jeremy Schooler, Zach Panek,
John Shindler, Saeed Mitchell
3:38.18 5
2 Danville A Oshar Wilson, Delrey Crowder,
David Enjambre, Vincent Williams
3:40.49 2
3 Olympia A Alec Pfeffer, Owen Dare,
Logan Wheeler, Brad Schardan
3:42.85
4 Marist A Caleb Davis, Jamari Grant,
Alexis Arreola, Michael Coy
3:53.58
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Bloom Twp. A Jalen Bowens, Brian Dickerson,
Jasean Clark, Ramon Lacey
3:31.58 10
2 Lane Tech A Juan Manaog, Drew Donohue,
Charlie Drohomyrecky, Jack Burns
3:35.13 8
3 Freeburg A Noah Williams, Josh Merz,
Nick Elbe, Zack Pluff
3:37.40 6
4 University City A Patrick Fuller, Terrico Garrett,
Roman Scales, Xavier Blake
3:49.18

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pontiac A Josh Davies, Ethan Schickel,
Sam Fogarty, Jack Fogarty
8:39.94 6
2 Highland A Josh Loeh, Nick Hanratty,
Easton Rosen, Ethan Augustin
8:49.97 2
3 Deerfield A Ryan Bernstein, Alex Luo,
Cole Bernstein, Eric Lakemaker
8:51.84
4 Rockford Lutheran A Chris Kellogg, Charlie Henry,
Andrew Garab, Grant Gustafson
8:55.46
5 Normal A Xavier Scott, Gustavo Leal,
Carter Owen, Drew Toohill
9:04.32
6 Morton A Brody Zobrist, Tyson Martin,
Kelen Grimm, Mark Biscoff
9:47.13
7 Morgan Park A Brandon Taylor, Joshua Clark,
Tyrobelese Williams, Jacory Edwards
9:53.74
8 Thornton Fractional North A Manuel Salinas, Adrian Herrera,
Xavier Williams, Michael Shipley
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Olympia A Owen Dare, Alec Pfeffer,
Parker Kistner, Logan Wheeler
8:33.27 10
2 Belleville East A Zach Panek, John Shindler,
Jeremy Schooler, Michael Megna
8:33.61 8
3 Urbana A Payton Borich, Destin Lembelembe,
Yab Demisie, Jeremie Bokata
8:41.84 5
4 Lane Tech A Charlie Drohomyrecky, Jonathon Archer,
Adam Neale, Tommy Donohoe
8:41.99 4
5 LaSalle-Peru A Connor Bean, Jalen Depenbrock,
Jack Brittin, Logan Schaefer
8:49.36 3
6 Sacred Heart-Griffin A August Davis, Jacob Coady,
Brendan Fahey, Zach Megginson
8:50.70 1
7 Marist A Andrew Kerlin, Lucas Pennix,
Alexis Arreola, Caleb Davis
8:56.17
8 Jacksonville A Adam Schumacher, James Miller,
Harley Fairfield, Christian Solterman
9:20.67
9 University City A Roman Scales, Xavier Blake,
Carter Lemen, Terrico Garrett
9:21.52

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pluff, Zack SR Freeburg 6' 9.25" 10
2 Bowens, Jalen SR Bloom Twp. 6' 2.0" 8
3 McWhorter, Jace SO Brownstown 6' 0.0" 6
4 Hurelbrink, Drew FR Macon Meridian 6' 0.0" 5
5 Duich, Kory SO Granite City 6' 0.0" 4
6 Lowder, Evan FR Normal 5' 10.0" 3
7 Ratliff, Jaquan SO Decatur Eisenhower 5' 8.0" 2
8 Cameron, Savon SR Thornton Fractional North 5' 6.0" 0.5
9 Ilori, Fola SO Lane Tech 5' 6.0" 0.5
10 Langley, Nathan SR Rockford Lutheran 5' 6.0"
11 Auer, Carter SO Marist 5' 6.0"
12 Velchek, Nik SR St. Teresa 5' 4.0"
13 Gruettner, Phil SO Manual 5' 4.0"
14 Kirby, Jericho SO Dixon 5' 4.0"
15 Taylor, Robert SR Kankakee 5' 4.0"
16 Glynn, Logan SR LaSalle-Peru -
17 Stephen, Jack SR Morton -
18 Murphy, Donovan SO Pontiac -
19 Birg, Jacob SR Deerfield -
20 Puckel, Brett FR Sacred Heart-Griffin -
21 Tucker, Dennis JR University City -
22 Hume, Kelley SO Jacksonville -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Reed SR Normal 14' 3.0" 10
2 Marchizza, Gervasio JR Auburn 12' 6.0" 8
3 Kirsch, Bryce SO Highland 12' 6.0" 6
4 Delaney, Donovan JR Altamont 12' 6.0" 4.5
5 Powen, Adam SR Deerfield 12' 6.0" 4.5
6 Paul, Trison JR Belleville East 12' 0.0" 3
7 Elbe, Nick SR Freeburg 10' 0.0" 2
8 Monahan, Brady FR Pontiac 10' 0.0" 1
9 Edwards, Antonio SR Urbana 10' 0.0"
10 Duragos, Bale SO Lane Tech 9' 0.0"
11 Brown, Walker SO Macon Meridian -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Atkins, Jashawn JR Manual 18' 7.5"
2 Litwiller, Andrew FR Olympia 18' 6.5"
3 Thomas, Jonathan SR Pittsfield 17' 11.0"
4 Murphy, Donovan SO Pontiac 17' 11.0"
5 Shepherd , Patrick JR Peoria Christian 17' 8.5"
6 Grant, Jamari SO Marist 17' 3.5"
7 Whitmore, Dorian FR Rockford Lutheran 17' 0.5"
8 Phillips, Ty SO Jacksonville 17' 0.5"
9 Burris, Jaylen SO Granite City 16' 11.5"
10 Figgins, Will SR Brownstown 16' 5.25"
11 Tucker, Dennis JR University City 11' 11.0"
12 Floyd, Kameron SR Athens -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Jacardia SR St. Teresa 21' 9.25" 10
2 McCauley, Elijah FR Belleville East 21' 1.25" 8
3 Turner, Kaden JR Bloom Twp. 21' 1.0" 6
4 Casas, Jesse JR LaSalle-Peru 20' 7.25" 5
5 Adigun, Eddie JR Thornton Fractional North 20' 0.5" 4
6 Derhake, Joseph SO Auburn 19' 11.0" 3
7 Pluff, Zack SR Freeburg 19' 10.5" 2
8 Ilori, Fola SO Lane Tech 19' 9.0" 1
9 Hall, Dishon SR Normal 19' 4.0"
10 Frasier, Treymayne SR Sacred Heart-Griffin 19' 2.0"
11 Callison, Kade SR Dixon 18' 9.5"
12 Reaktenwalt, Logan SO Morton 18' 4.5"
13 Damery, Korey JR Macon Meridian 18' 1.0"
14 Edwards, Antonio SR Urbana 16' 7.75"
15 Varnado, Warner SO Deerfield 16' 7.5"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hall, Dishon SR Normal 44' 8.0" 10
2 Davis, Noah JR Lane Tech 44' 1.5" 8
3 Raheem, Samuel SR Bloom Twp. 43' 2.5" 6
4 Cameron, Savon SR Thornton Fractional North 42' 7.0" 5
5 Merz, Josh SO Freeburg 40' 0.5" 4
6 Downs, Gregory SR Auburn 38' 11.25" 3
7 Davis, Kodi FR Pontiac 38' 9.0" 2
8 Earls, Donaven SR Morgan Park 38' 6.0" 1
9 Valle, Vicente SR LaSalle-Peru 38' 4.75"
10 Carroll, Stone SR Macon Meridian 37' 3.5"
11 Ellerton, Reid JR Rockford Lutheran 37' 0.0"
12 Grant, Jamari SO Marist 36' 3.0"
13 Edwards, Antonio SR Urbana 36' 1.0"
14 Lillpop, Mitch JR Jacksonville 35' 9.5"
15 Galloway, Kody FR Granite City 34' 11.0"
16 Boatman, Jay SR St. Teresa 34' 2.5"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gaither, Evan SR Olympia 41' 5.0"
2 Baron, Jacob JR Brownstown 39' 1.5"
3 Hobson, Tavian JR Rockford Lutheran 37' 8.25"
4 Miller, Matthew SR Morton 37' 5.5"
5 Tomhave, Wil JR Jacksonville 36' 9.5"
6 Keller, Levi SR Macon Meridian 36' 4.25"
7 Chamberlain, Maquale JR Morgan Park 36' 2.25"
8 Irons, Joseph SO Danville 35' 9.25"
9 Smith, Steven JR Manual 35' 8.75"
10 Jancola, Michael SO Judah Christian 34' 0.5"
11 McBroom, Quixote SO University City 33' 11.25"
12 Hartman, Parker JR First Baptist Academy 32' 1.25"
13 Heafner, Jack SR Pittsfield 28' 8.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Edwards, Grant SR Sacred Heart-Griffin 51' 4.75" 10
2 Hughes, Riley SR Athens 45' 3.75" 8
3 Hewitt, Jake SO Alton Marquette 45' 2.25" 6
4 Suttles, Joshua JR Belleville East 43' 7.0" 5
5 Johnson, Ethan JR Normal 42' 10.0" 4
6 Dinges, Stephen SR Freeburg 42' 4.0" 3
7 Zimbelman, Patrick SR LaSalle-Peru 41' 9.25" 2
8 Cramer, Peyton JR Pontiac 41' 5.25" 1
9 Guzman, Anthony SR Granite City 39' 7.75"
10 Roberson, Christian JR Bloom Twp. 39' 6.5"
11 Johnson, Darryl SR Lane Tech 39' 2.75"
12 Kabakele, Emilio SO Urbana 38' 10.25"
13 Rollins, Jacob FR Auburn 37' 4.5"
14 Velchek, Nik SR St. Teresa -

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bolden, Serena SR Southeast (Springfield) 7.57 10
2 Wilson, Ameia SR Danville 7.68 8
3 Gardner, Janea JR Bloom Twp. 7.90 6
4 Newkirk, Trelyn SR Homewood-Flossmoor 7.93 5
5 Rush, Toni SR Granite City 7.93 4
6 Rodgers, Wynesha SO Morgan Park 8.02 3
7 Crowell, Jocelynn SR Kankakee 8.12 2
8 Frye, Faith SR Casey-Westfield 8.35 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rush, Toni SR Granite City 8.08
2 Peoples, Anaya SR Schlarman Academy 8.28
3 Mitchell, Saadiya JR Belleville East 8.31
4 Stewart, Ashanti JR Argo 8.44
5 Kirby, Amber SR Salt Fork (Catlin) 8.65
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rodgers, Wynesha SO Morgan Park 8.04
2 Stone, Jykeria FR Decatur Eisenhower 8.35
3 Duckwitz, Tatyana FR Cowden-Herrick 8.36
4 Cutts, Jessica SO Alton Marquette 8.58
5 Green, Marissa SO University City 8.75
6 Soles , Brooke FR Rockford Lutheran 9.06
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Newkirk, Trelyn SR Homewood-Flossmoor 7.97
2 Davis, Madison SR DuQuoin 8.22
3 Williams, Alyssa FR Tuscola 8.34
4 Griffin, Jordynn FR Normal 8.49
5 Wessel, Allison SO Pittsfield 8.61
6 Fritz, Jocelyn SO Mascoutah 8.72
7 Barns, Hannah JR Altamont 9.15
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Gardner, Janea JR Bloom Twp. 7.98
2 Grapperhaus, Faith SO Triad 8.18
3 Herman, Brooklyn JR Newton 8.24
4 Childs, Jaden JR Peoria Christian 8.43
5 Slater, Clara SO Jacksonville 9.03
6 Newhall, Rebecca SO Deerfield 9.05
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bolden, Serena SR Southeast (Springfield) 7.59
2 Micinski, Stella SO Lane Tech 8.18
3 Pineda, Amy SR Eureka 8.21
4 Ferrell, Jade JR Freeburg 8.55
5 Wallis, Isabella FR Urbana 8.67
6 Wong, Lauren JR Morton 8.95
7 Tabit, Maddie SO PORTA 8.96
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wilson, Ameia SR Danville 7.78
2 Crowell, Jocelynn SR Kankakee 8.16
3 Frye, Faith SR Casey-Westfield 8.16
4 Pratt, Chassa JR Evanston Township 8.29
5 Daughrity, Sasha SO Edwardsville 8.59
6 Bursey, ShaNyah SO Madison 8.82
7 Braner, Rylee FR Lanphier 9.06

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Myra SR Lane Tech 28.23
2 Livingston, Ernestine JR Mascoutah 28.86
3 Folk, Laila SO Shepard 29.20
4 Harden- Gray, Cortasha FR Decatur Eisenhower 29.25
5 Harring, Emma JR Rockford Lutheran 31.87
6 Pekay, Anna FR Auburn 38.92
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kubicek, Rachel SR Edwardsville 28.42
2 Johnson, Lauren JR Triad 29.58
3 Nava, Karissa FR First Baptist Academy 30.24
4 Hampton, Gracie JR Lanphier 31.52
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Townsend-Cooper, Tiarra FR Urbana 27.95
2 Duckwitz, Tatyana FR Cowden-Herrick 28.17
3 Weilmuenster, Megan SO Freeburg 28.23
4 Hardiek, Julia SR Teutopolis 28.28
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frye, Faith SR Casey-Westfield 27.28
2 Herman, Brooklyn JR Newton 27.68
3 Schimmer, Lea SR Shiloh 28.36
4 Jessup, Gracie SO Salt Fork (Catlin) 28.44
5 Wilhour, Claire JR Brownstown 28.77
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crowell, Jocelynn SR Kankakee 26.62 3
2 Brown, Capria JR Schlarman Academy 26.69 2
3 Robinson, Shakyra SR Argo 26.79 1
4 Collins, Sunnie SR Belleville East 26.83
5 Campbell, Takaja FR Morgan Park 28.89
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Tanaya SO Rantoul 26.44 4
2 Collins, Janiya SR Madison 26.82
3 Logan, Ariel JR Evanston Township 27.52
4 Allen, Ayanna SR University City 27.58
5 Taylor, Brooklyn SR Alton Marquette 27.91
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Ameia SR Danville 24.85 10
2 McCall, Kaylah JR Homewood-Flossmoor 25.43 8
3 Gardner, Janea JR Bloom Twp. 25.93 6
4 Moore, Raven SR Southeast (Springfield) 26.35 5
5 Doerr, Lauren SO Morton 27.32

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lackner, Allison SO Rockford Lutheran 1:09.00
2 Marchizza, Olivia FR Auburn 1:10.07
3 Solterman, Elizabeth FR Jacksonville 1:11.84
4 Burnside, Lilly FR Shiloh 1:16.40
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alderson, Jae SO Kankakee 1:06.18
2 Flowers, Janetta SO Shepard 1:08.33
3 Campbell, Sydnee FR Edwardsville 1:09.76
4 Lee, Olivia FR Mascoutah 1:11.54
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baltimore , Torrica SO Decatur Eisenhower 1:02.87
2 Gonzalez, Celine SO Argo 1:06.76
3 Becton, Elyse SO Morgan Park 1:08.20
4 Thompson, Carlie FR Salt Fork (Catlin) 1:08.40
5 Zumbahlen, Riley JR Newton 1:14.18
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilhour, Claire JR Brownstown 1:03.63
2 Forte, Camille SR Lane Tech 1:04.14
3 Anderson, Courtney JR Bloom Twp. 1:06.60
4 Penrod, Corrie SO Athens 1:07.18
5 Johnson, Grace SO Dixon 1:07.69
6 COLLINS, ADA SO F.W. Parker 1:07.78
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heffren, Courtney SR Eureka 1:01.74 3
2 Mette, Morgan SR Teutopolis 1:02.67
3 Hartoin, Sydney SO Triad 1:02.92
4 Phillips, Olivia FR DuQuoin 1:04.62
5 Weilmuenster, Megan SO Freeburg 1:07.15
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Muldrow, Jaylen JR Lanphier 1:01.04 6
2 Graham, Laila SR Belleville East 1:01.10 5
3 Carter, Kailah JR Normal 1:01.23 4
4 Boastick, Kynzee JR Urbana 1:02.71
5 Bauer, Sydney SR Pittsfield 1:03.15
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Denton, Ashanti JR Homewood-Flossmoor 58.15 10
2 Moore, Raven SR Southeast (Springfield) 1:00.38 8
3 Perry, Lovenya SO Rantoul 1:01.78 2
4 Eddy, Asia JR Evanston Township 1:02.18 1
5 Allen, Ayanna SR University City 1:02.71

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Calvin, Saniah FR Shepard 2:42.63
2 Ye, Emily FR Southeast (Springfield) 2:43.35
3 Whitaker, Jaelyn SR Jacksonville 2:50.97
4 Glover, Aniyah FR Madison 2:54.19
5 Holaway, Savannah FR First Baptist Academy 2:55.90
6 Richardson, Carlee SR Salt Fork (Catlin) 3:02.81
7 Eckelbarger, Skylar SO Rockford Lutheran 3:08.12
8 Devine, Bailey SO Auburn 3:10.30
9 Swiney, Grace FR Rantoul 3:48.26
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson- Cook, Mahoganie JR Decatur Eisenhower 2:34.81
2 Moreno, Meagan SR Morton 2:35.70
3 JAIN, SIMRAN SR F.W. Parker 2:40.89
4 Swanson, Jaydi SR Edwardsville 2:43.23
5 Johnson, Emily SR Granite City 2:46.68
6 Barthelme, Jaclyn SR Newton 2:46.99
7 Chau, Kailee SR Mascoutah 2:47.69
8 Olson, Nancy SO Pittsfield 2:49.53
9 Martinez, Waverly SO Kankakee 2:54.54
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chandler, Breanna JR Freeburg 2:28.77 6
2 Runde, Jessica SO Teutopolis 2:31.67
3 Cotton, Brianna SO Morgan Park 2:32.59
4 Lorton, Sydney SO Cowden-Herrick 2:34.05
5 Parks, Justine SO Normal 2:42.03
6 Xheka, Reshide JR Argo 2:42.22
7 Penrod, Morgan SR Athens 2:42.89
8 Kesselring, Jenna SO PORTA 2:45.94
9 Belachew, Netsanet JR University City 2:53.67
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Horton, Gabrielle JR Evanston Township 2:22.62 10
2 Rosenstein , Olivia JR Urbana 2:24.37 8
3 Griggs, Gabrielle FR Belleville East 2:29.36 5
4 Kowalski, Alyssa SO Triad 2:29.95 4
5 Gardley, Yani SR Bloom Twp. 2:30.04 3
6 Alongi, Grace FR DuQuoin 2:30.09 2
7 Vandermeulen, Hanna SR Lane Tech 2:30.26 1
8 Wiegand, Tessa SR Eureka 2:30.69
9 Miller, Jade SO Dixon 2:32.73

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 evan-cook, isabella SR F.W. Parker 5:59.68
2 Kilzer, Samantha JR Triad 6:03.04
3 Shepherd, Jessica JR Freeburg 6:05.04
4 Decker, Maddie FR DuQuoin 6:08.82
5 Gall, Madeline JR Kankakee 6:10.56
6 Byington, Elizabeth SR Mascoutah 6:20.42
7 Petty, Finley JR Pittsfield 6:30.08
8 Daguio, Katherine SO Shepard 6:30.59
9 Hile, Peyton JR Danville 6:40.97
10 Smith, Jenny JR Jacksonville 6:50.40
11 Mercado, Kairy FR Southeast (Springfield) 6:56.51
12 Richardson, Carlee SR Salt Fork (Catlin) 7:19.48
13 Pekay, Zoe FR Auburn 7:29.33
14 Kesler, Alysha FR Rantoul 7:33.33
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Korak, Abby JR Edwardsville 5:08.19 10
2 Lopez, Abby JR Argo 5:08.50 8
3 Osterlund, Abigail SR Evanston Township 5:08.65 6
4 Roller, Lydia SO Staunton 5:12.13 5
5 Gordon, Aspen SR Morton 5:13.29 4
6 Argo, Emma SR Eureka 5:16.16 3
7 Hartke, Olivia FR Normal 5:19.13 2
8 Schwartz, Jenna SR Waterloo 5:22.64 1
9 Martinez, Daniela JR Lane Tech 5:29.43
10 Renkes, Taylor JR Dixon 5:33.88
11 Vickrey, Riley JR Alton Marquette 5:38.57
12 Murnane, Olivia FR Belleville East 5:40.69
13 Scott, Chian JR Urbana 5:41.47
14 Nikonowicz, Chessy JR Granite City 5:55.71
15 Klien, Grace JR University City 5:55.82

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fogo, Alexi SO Eureka 11:33.71 10
2 Hendrickson, Fran JR St. Thomas More 11:46.96 8
3 Stuart, Hannah SR Edwardsville 12:10.71 6
4 Stees, Paige SO Dixon 12:10.76 5
5 Chandler, Breanna JR Freeburg 12:16.04 4
6 King, Ella SR Waterloo 12:21.57 3
7 Suarez, Stephanie SR Lane Tech 12:30.19 2
8 Barbieri, Celia FR Urbana 12:35.89 1
9 Eastman, Hannah SR Belleville East 12:39.58
10 Vickrey, Riley JR Alton Marquette 12:41.25
11 Zurbrugg, Madeline SR Mascoutah 13:03.36
12 Spaid, Reagan SO Normal 13:26.46
13 Arenas, Evelin SR Argo 13:54.05
14 Matos Delos Santos, Yeimi JR University City 16:06.79

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCall, Kaylah JR Homewood-Flossmoor 8.66 10
2 Thomas, Aaliyah JR Belleville East 9.29 8
3 Jackson, N'dia SR Southeast (Springfield) 9.35 6
4 Thomas, Hallee SO Danville 9.37 5
5 Jessup, Gracie SO Salt Fork (Catlin) 9.43 4
6 Hudson, DeJae SR Mascoutah 9.44 3
7 Okereke, Jacklynn FR Evanston Township 9.48 2
8 Robertson, Jaelyn JR Cowden-Herrick 9.93 1
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jessup, Gracie SO Salt Fork (Catlin) 9.46
2 Hudson, DeJae SR Mascoutah 9.59
3 Weilmuenster, Megan SO Freeburg 10.14
4 Cox, Katie FR Pittsfield 10.40
5 Hall, Ty'tiana JR Granite City 10.81
6 Darby, Megan SO Triad 11.11
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thomas, Hallee SO Danville 9.87
2 Morgan, Nakayla JR Bloom Twp. 10.10
3 Betts, Dontrea SR Shepard 10.22
4 Volk, Liz JR Newton 10.64
5 Fraley, Tristan FR Alton Marquette 10.90
6 Page, Kourtnei FR Argo 11.88
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thomas, Aaliyah JR Belleville East 9.38
2 Robertson, Jaelyn JR Cowden-Herrick 9.73
3 Brown, Capria JR Schlarman Academy 10.16
4 Billings, Marcie FR Edwardsville 10.46
5 Jackman, Rachel JR Altamont 10.96
6 Herrmann, Marisa SO Eureka 11.55
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jackson, N'dia SR Southeast (Springfield) 9.61
2 Chong, Sydney FR Normal 9.93
3 Harsy, Bailey JR DuQuoin 10.15
4 Gibbons, Haley FR Jacksonville 10.39
5 Thompson, Kristen JR University City 10.66
6 Pitts, Jonnyse FR Kankakee 11.59
7 Leon, Cheyenne FR Lanphier 12.34
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McCall, Kaylah JR Homewood-Flossmoor 8.89
2 Okereke, Jacklynn FR Evanston Township 9.75
3 Richardson, Zoie SR Deerfield 9.92
4 Miller , McKinlee SR Tuscola 10.25
5 Knepp, Lindsay JR Morton 11.06
6 Childs, Jaden JR Peoria Christian 11.37
7 Boothe, Sage SO Shiloh 12.31

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Decatur Eisenhower A Jykeria Stone, Nataya Fonville- Simmo,
Cortasha Harden- Gray, Mahoganie Johnson- Cook
1:55.29
2 Schlarman Academy A Caroline Bogen, Sarah Craig,
Emari Osaze, Anaya Peoples
2:02.29
3 Jacksonville A Savannah Seymour, Brooklyn Clayton,
Haley Gibbons, Clara Slater
2:03.26
4 PORTA A Maggie Gibbs, Maddie Tabit,
Mattie Pickford, Melanie Milliron
2:05.28
5 Rockford Lutheran A Emma Harring, Alex Jackson,
Brooke Soles, Natalya Van Aken
2:06.54
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Edwardsville A Alexis Boykin, Hannah Colbert,
Sasha Daughrity, Kymel Bell
1:55.26
2 Madison A Janiya Collins, ShaNyah Bursey,
Aniyah Glover, Cheyenne Bradshaw
1:55.57
3 Shepard A Marissa Sifuentez, Chloe Dunigan,
Aniyah Mason, Dontrea Betts
1:55.90
4 Teutopolis A Allison Will, Kaitlyn Schumacher,
Rebecca Habing, Julia Hardiek
1:55.90
5 Salt Fork (Catlin) A Gracie Jessup, Brynlee Keeran,
Amber Kirby, Carlie Thompson
1:58.95
6 Morton A Bridget Wood, Cara Rankin,
Olivia Hove, Lauren Doerr
2:03.68
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Normal A Lanah Collins, Jordynn Griffin,
Gabby Menefee, Sydney Chong
1:52.28
2 Triad A Faith Grapperhaus, Bailey Grigg,
Savannah Viviano, Kyleigh Barton
1:52.76
3 Granite City A Martaejia Murphy, Russhel Hollis,
DaiQuanik Smith, Brooke Du hart
1:55.08
4 Deerfield A Lila Koenig, Zoie Richardson,
Martha Healy, Rebecca Newhall
1:56.97
5 Pittsfield A Lauren Woodward, Taylor Nelson,
Gretchen Wessel, Chloe Lemons
1:57.19
6 Freeburg A Jade Ferrell, Jamie Hock,
Brandy Stambaugh, Lacey Terveer
1:58.85
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kankakee A Jakia Autman, Jocelynn Crowell,
Sydney Ramsey, Tajai Martin
1:50.56 1.5
2 Morgan Park A Wynesha Rodgers, Nalon Hurdle,
Autym Jones, Takaja Campbell
1:51.89
3 Eureka A Amy Pineda, Joan Zimmerman,
Emma Hoffman, Katelyn Knapp
1:52.33
4 Argo A Jahmia Brown, Tiana Jones,
Ashanti Stewart, Shakyra Robinson
1:53.86
5 Mascoutah A Brianna Robinson, Cameryn Hodges,
Rachel Hamilton, Jocelyn Fritz
1:55.09
6 Newton A Ana Rodriquez, Mikaela Haarman,
Abby Stone, Brooklyn Herman
1:55.12
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Evanston Township A Ariel Logan, Maia Hadaway,
Sasha Gordon, Chassa Pratt
1:46.54 5
2 Rantoul A India Emery, Shanyla Strawder,
Montyiona Walker, Tanaya Young
1:50.16 3
3 Lane Tech A Katie Burns, Stella Micinski,
Josephine Aladesuru, Deanna James
1:50.56 1.5
4 Lanphier A Martrice Brooks, Leah Newman,
Noelle Price, Lezhuria Williams
1:50.71
5 Urbana A Tiarra Townsend-Cooper, Jyana Anderson,
Diamonasia Taylor, Timiya Johnson
1:51.04
6 DuQuoin A Bailey Harsy, Cyerrah Harris,
Ayanna Dunklin, Madison Davis
1:52.66
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Homewood-Flossmoor A Kaylah McCall, Alicia Adams,
Trelyn Newkirk, Akela White
1:43.25 10
2 Bloom Twp. A Allysa Fryer, Kayla Griggs,
India Lee, Janea Gardner
1:45.16 8
3 Southeast (Springfield) A Serena Bolden, Summer Williams,
N'Dia Jackson, Raven Moore
1:45.66 6
4 Belleville East A Ahmiya Bills, Sunnie Collins,
Essence Winters, Aalihah Thomas
1:47.53 4
5 Danville A Ameia Wilson, Hallee Thomas,
Latora Baker, Nau-tika Conaway
1:51.81

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Georgetown-Ridge Farm A Haley Chaney, Aubrie Hinchman,
Quinci Snedeker, Lindsey Franz
4:30.97
2 Decatur Eisenhower A Rachel Bass, Nataya Fonville- Simmo,
Ashley Camp, Mahoganie Johnson- Cook
4:36.70
3 Freeburg A Jamie Hock, Lacey Terveer,
Brandy Stambaugh, Paige Wagner
4:48.98
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lanphier A Jaylen Muldrow, Gracie Hampton,
Lezhuria Williams, Martrice Brooks
4:25.17
2 Kankakee A Sydney Ramsey, Tajai Martin,
Waverly Martinez, Jae Alderson
4:25.17
3 Edwardsville A Elise Krone, Maddie Miller,
Emilie Fry, Jaydi Swanson
4:27.27
4 Granite City A Brooke Du hart, Lacey Kunz,
Kendra Kirkover, Patty Lahey
4:36.60
5 Rantoul A Amonica Anderson, India Emery,
Shanyla Strawder, Lovenya Perry
4:51.77
6 Danville A Nau-tika Conaway, Kymia Williams,
Brejayah Blalock, Latora Baker
4:59.20
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shepard A Madzia Myrda, Jessica Crowe,
Riley Lyons, Chloe Dunigan
4:27.62
2 Morton A Bridget Wood, Emma Skinner,
Meagan Moreno, Aspen Gordon
4:27.87
3 Mascoutah A Jaycie Anderson, Olivia Lee,
Jenna Schanz, Jayda Williams
4:37.48
4 Morgan Park A Shayla Lurry, Elyse Becton,
Autym Jones, Brianna Cotton
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Bloom Twp. A Yani Gardley, India Lee,
Courtney Anderson, Kayla Griggs
4:22.79 2
2 DuQuoin A Jalynn Wood, Olivia Phillips,
Maddie Decker, Grace Alongi
4:24.45
3 Teutopolis A Allison Will, Kaitlyn Schumacher,
Rebecca Habing, Morgan Mette
4:24.80
4 Triad A Kayla Edwards, Haley Jackson,
Sydney Hartoin, Alyssa Kowalski
4:24.86
5 Newton A Claire Carr, Tori Zumbahlen,
Madison Phillips, Abby Stone
4:25.46
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Eureka A Katelyn Knapp, Tessa Wiegand,
Alexi Fogo, Courtney Heffren
4:18.05 4
2 Pittsfield A Katie Cox, Gretchen Wessel,
Sydney Bauer, Chloe Lemons
4:22.56 3
3 Normal A Chloe Hatcher, Jordynn Griffin,
Gabby Menefee, Kailah Carter
4:23.87 1
4 University City A Marissa Green, Netsanet Belachew,
Yeimi Matos Delos San, Grace Klien
4:57.97
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Homewood-Flossmoor A Alicia Adams, Trelyn Newkirk,
Akela White, Ashanti Denton
3:59.92 10
2 Evanston Township A Ariel Logan, Sasha Gordon,
Jacklynn Okereke, Asia Eddy
4:03.87 8
3 Belleville East A Laila Graham, Aalihah Thomas,
Ahmiya Bills, Essence Winters
4:15.53 6
4 Lane Tech A Katie Burns, Daniela Martinez,
Hanna Vandermeulen, Deanna James
4:17.37 5
5 Southeast (Springfield) A Summer Williams, Sasha Gordon,
N'Dia Jackson, Raven Moore
4:24.57

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mascoutah A Jaycie Anderson, Naya Busbea,
Kailee Chau, Elizabeth Byington
10:50.27 1
2 Deerfield A Martha Healy, Lila Koenig,
Nicole Dobrin, Annie Fisher
10:55.41
3 Granite City A Chessy Nikonowicz, Lacey Kunz,
Kendra Kirkover, Patty Lahey
11:02.79
4 Normal A Lauren Sanderson, Lauren Feldner,
Isabella Fader, Kaitlin Bryce
11:22.45
5 Freeburg A Carmen Stein, Paige Wagner,
Hailie Peterson, Jessica Shepherd
11:25.18
6 Kankakee A Jae Alderson, Ladonna Townes,
Madeline Gall, Waverly Martinez
11:25.32
7 Bloom Twp. A Stephanie Duran Martinez, Genesys Haro,
Gabrielle Henderson, Yani Gardley
11:43.61
8 Jacksonville A Jenny Smith, Alandra Antle,
Abigail Lambert, Jaelyn Whitaker
12:12.60
9 PORTA A Jenna Kesselring, Maggie Gibbs,
Hannah Davis, Mattie Pickford
12:19.55
10 Lanphier A Journe' Hood, Cheyenne Trotter,
Cheyenne Leon, Crystal Ferguson
13:57.24
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Evanston Township A Hannah Lipman, Gabrielle Horton,
Eavan Norman, Abigail Osterlund
9:38.86 10
2 Edwardsville A Elise Krone, Kaitlyn Loyet,
Maddie Miller, Abby Korak
10:15.03 8
3 Lane Tech A Laine Sullivan, Camille Forte,
Isabelle Mertes, Audrey Calkins
10:15.55 6
4 Eureka A Lexi Grober, Elle Knapp,
Anna Perry, Emma Argo
10:21.07 5
5 Belleville East A Gabrielle Griggs, Jazmyn Zurita,
Olivia Murnane, Hannah Eastman
10:23.48 4
6 Teutopolis A Jessica Runde, Kaitlyn Schumacher,
Rebecca Habing, Morgan Mette
10:26.67 3
7 DuQuoin A Olivia Phillips, Jacqueline Crain,
Maddie Decker, Grace Alongi
10:39.93 2
8 Shepard A Madzia Myrda, Jessica Crowe,
Kate McGovern, Nyonna Green
10:52.17
9 Newton A Rylea Borgic, Claire Carr,
Madison Phillips, Abby Stone
10:54.80
10 Morton A Emma Skinner, Claire Hawks,
Katie Honegger, Adeline Smith
10:54.99
11 Argo A Celine Gonzalez, Alysia Arias,
Deema Abukhadra, Reshide Xheka
10:58.92

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Diamonasia JR Urbana 5' 4.0" 10
2 Myrick, Madison SR Homewood-Flossmoor 5' 2.0" 8
3 Williams, Summer SO Southeast (Springfield) 5' 2.0" 6
4 Jackman, Rachel JR Altamont 5' 2.0" 5
5 Lyons, Haven SR Morton 5' 0.0" 2.5
6 Allen, Ayanna SR University City 5' 0.0" 2.5
7 Graham, Laila SR Belleville East 5' 0.0" 2.5
8 Rennecker, Rileigh JR PORTA 5' 0.0" 2.5
9 Bird, Elizabeth JR DuQuoin 5' 0.0"
10 Hughes, NaKaya SR St. Thomas More 5' 0.0"
11 Patterson, Drew JR Evanston Township 5' 0.0"
12 Schumacher, Kaitlyn FR Teutopolis 5' 0.0"
13 Allen, Brooke JR Edwardsville 4' 10.0"
14 Williams, Emma SO Mascoutah 4' 10.0"
15 Cawvey, Lilly FR Triad 4' 10.0"
16 Keeran, Brynlee FR Salt Fork (Catlin) 4' 8.0"
17 Anderson, Courtney JR Bloom Twp. 4' 8.0"
18 Daniels, Paige SO Jacksonville 4' 8.0"
19 Green, Lakayla JR Decatur Eisenhower 4' 8.0"
20 Thomas, Micah SO Kankakee 4' 6.0"
21 Woodward, Lauren SR Pittsfield 4' 6.0"
22 Bonner, Adrienne JR Normal 4' 6.0"
23 Page, Mya JR Lanphier 4' 6.0"
24 Zumbahlen, Riley JR Newton 4' 4.0"
25 Hoffman, Emma JR Eureka 4' 4.0"
26 Jones, Tiana SO Argo 4' 4.0"
27 Walker, Montyiona SO Rantoul 4' 4.0"
28 Blalock, Brejayah SO Danville 4' 4.0"
29 Thompson, Jae'da SO Shepard 4' 4.0"
30 Van Aken, Natalya JR Rockford Lutheran 4' 4.0"
31 Pluff, Katie FR Freeburg -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Emma SR Carlinville 11' 6.0" 10
2 Schrock, Allison SO Eureka 10' 6.0" 8
3 Siebenberger, Ella JR Freeburg 10' 6.0" 6
4 Ridgway, Courtnie JR Normal 10' 0.0" 4.5
5 Craig, Sarah SR Schlarman Academy 10' 0.0" 4.5
6 Lyons, Riley JR Shepard 9' 6.0" 2.5
7 McWhorter, Micah JR Teutopolis 9' 6.0" 2.5
8 Thomas, Hallee SO Danville 9' 0.0" 1
9 Lee, Olivia FR Mascoutah 8' 6.0"
10 Baker, Jade JR Argo 8' 6.0"
11 Robison, Maddie SO DuQuoin 8' 0.0"
12 Noyes, Morgan FR Triad 7' 6.0"
13 Marchizza, Olivia FR Auburn 7' 6.0"
14 Lasley, Julia JR Anna-Jonesboro 7' 0.0"
15 Flowers, Payton SR Edwardsville -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jessup, Gracie SO Salt Fork (Catlin) 15' 0.25"
2 Carr, Claire JR Newton 14' 8.0"
3 Autman, Jakia FR Kankakee 14' 2.75"
4 Bills, Ahmiya SO Belleville East 14' 1.25"
5 Gibbons, Haley FR Jacksonville 14' 0.25"
6 Fraley, Tristan FR Alton Marquette 13' 11.5"
7 Hock, Jamie SR Freeburg 13' 11.5"
8 Mason, Aniyah FR Shepard 13' 5.75"
9 Wietfeldt, Avery SO Normal 13' 5.75"
10 Hall, Ty'tiana JR Granite City 13' 3.5"
11 Howard, Amareah FR Urbana 13' 2.5"
12 Barns, Hannah JR Altamont 13' 2.25"
13 Nelson, Taylor SR Pittsfield 13' 0.75"
14 Baker, Jade JR Argo 13' 0.75"
15 Bass, Rachel SO Decatur Eisenhower 12' 9.0"
16 Conner, Kyra SR Edwardsville 12' 5.5"
17 Newman, Leah FR Lanphier 11' 9.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bolden, Serena SR Southeast (Springfield) 18' 11.0" 10
2 Wilson, Ameia SR Danville 18' 6.5" 8
3 Young, Tanaya SO Rantoul 18' 2.75" 6
4 Myrick, Madison SR Homewood-Flossmoor 17' 5.5" 5
5 Frye, Faith SR Casey-Westfield 17' 3.5" 4
6 Wichmann, Anna SR Rockford Lutheran 16' 5.5" 3
7 Armstrong, Bria SO Bloom Twp. 16' 5.5" 2
8 Eddy, Asia JR Evanston Township 16' 4.0" 1
9 Robertson, Jaelyn JR Cowden-Herrick 16' 0.5"
10 D'Antonio, Denise JR Triad 15' 10.5"
11 Doerr, Lauren SO Morton 15' 9.25"
12 Richardson, Zoie SR Deerfield 15' 8.75"
13 Miller , McKinlee SR Tuscola 15' 7.25"
14 Pineda, Amy SR Eureka 15' 5.25"
15 Brown, Capria JR Schlarman Academy 15' 3.5"
16 Wilhour, Claire JR Brownstown 15' 0.25"
17 Hudson, DeJae SR Mascoutah 14' 10.0"
18 Hudspeth, Isabel SO PORTA 14' 5.0"
19 Mizeur, Audri JR Athens 14' 2.75"

Women's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keeran, Brynlee FR Salt Fork (Catlin) 32' 6.0"
2 Dearmond, Delaynie SO DuQuoin 29' 11.5"
3 Trauernicht, Gabbi SO Edwardsville 29' 11.0"
4 Flowers, Janetta SO Shepard 29' 7.0"
5 Meiss, Natalie SR Eureka 29' 5.0"
6 Kuhl, Allyson JR Newton 28' 5.5"
7 Ross, Lauren SO Mascoutah 27' 11.0"
8 Franklin, Sydney SR Normal 27' 2.0"
9 Williams , Kayla-Jonae JR Kankakee 27' 2.0"
10 Davis, Hannah SR PORTA 26' 3.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bolden, Serena SR Southeast (Springfield) 38' 4.0" 10
2 Daniels, Trinity SR Homewood-Flossmoor 38' 3.0" 8
3 Jones, Alliyah JR Evanston Township 36' 1.0" 6
4 Armstrong, Bria SO Bloom Twp. 35' 2.0" 5
5 Aladesuru, Josephine JR Lane Tech 34' 8.0" 4
6 Miller , McKinlee SR Tuscola 34' 3.0" 3
7 D'Antonio, Denise JR Triad 34' 1.0" 2
8 Lendy, Caroline JR Athens 33' 4.5" 1
9 Williams, Lezhuria JR Lanphier 32' 1.0"
10 Robertson, Jaelyn JR Cowden-Herrick 31' 6.0"
11 Robinson, Shakyra SR Argo 31' 3.5"
12 Hock, Jamie SR Freeburg 30' 6.5"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Iverson, Taylor JR Bloom Twp. 33' 9.25"
2 Birge, Olivia FR Salt Fork (Catlin) 33' 1.75"
3 Neal, Kennedy SR Alton Marquette 31' 7.5"
4 Nielsen, Genna JR Eureka 31' 4.25"
5 Russell, Renea JR Newton 31' 0.75"
6 Allen, Julianna JR PORTA 30' 2.0"
7 Walsh, Nicole JR Shepard 30' 2.0"
8 Tapuaiga, Abi FR Judah Christian 29' 2.5"
9 Simpson, Taylor SO Mascoutah 28' 11.75"
10 Smith, Brianna SO Belleville East 28' 7.25"
11 Livingston, Amaya JR Rockford Lutheran 28' 2.25"
12 Moore, Ebonee JR Jacksonville 27' 9.25"
13 DeBruine, Anna SR Normal 25' 5.5"
14 Edwards, Ziniera FR Urbana 22' 2.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Mye'Joi JR Rantoul 42' 2.0" 10
2 Bushur, Claire JR Teutopolis 41' 9.0" 8
3 Cox, Addi SR Morton 37' 9.0" 6
4 Cochran, Krista SR Triad 35' 8.75" 5
5 Canaday, Ellie JR Auburn 35' 3.25" 4
6 Campbell, Olivia FR Pittsfield 35' 1.0" 3
7 Dickey, Nayanah SR Danville 35' 0.5" 2
8 Small, Osiana SO Southeast (Springfield) 34' 7.0" 1
9 Johnson, Quianna JR Edwardsville 33' 9.25"
10 Walker, Marlesia SO Kankakee 33' 0.75"
11 Graham, Emma FR St. Thomas More 32' 1.0"
12 Jackson, Markesha SR Decatur Eisenhower 31' 10.5"
13 Maguire, Lillianna JR Lanphier 24' 10.75"