First to the Finish Rantoul Invite

Scores:
Men's Score
Thornton Fractional South68
Rantoul57
Danville55
Centennial50
St. Teresa46
Salt Fork (Catlin)45
Paxton-Buckley-Loda29
Robinson26
Tri-Valley26
Bradley-Bourbonnais25
Olympia24
Urbana23
Herscher18
McHenry15
Illinois Valley Central14
Pontiac12
Shiloh11
Cornerstone Christian9
Fisher9
ITW David Speer Academy7
Clinton6
Paris5
Shelbyville4
Georgetown-Ridge Farm1
 
Women's Score
Belvidere North96
McHenry78
Thornton Fractional South68
Danville63
Rantoul53
Clinton50
Olympia33
Tri-Valley27
West Chicago22
Herscher18
Bradley-Bourbonnais18
Illinois Valley Central14
St. Teresa13
ITW David Speer Academy11
Georgetown-Ridge Farm9
Blue Ridge6
Paris3
Centennial3

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lockart, Carson FR Shelbyville 7.85
2 Johnson, Karson SO Shelbyville 7.89
3 Torres, Zeke FR Herscher 8.24
4 McNeely, Eli SO Tri-Valley 8.33
5 Green, Colton FR Cornerstone Christian 8.63
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harris, Bennie JR Danville 7.58
2 Woods, Dalton SO Herscher 7.60
3 Aviles, Juan JR ITW David Speer Academy 7.90
4 Gott, Tyler SO Cornerstone Christian 8.21
5 Lockwood, Nate JR Pontiac 9.13
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shipman, Leighton SO Fisher 8.16
2 Trosper, Jake SO Salt Fork (Catlin) 8.34
3 Plott, Alexander SO Paxton-Buckley-Loda 8.38
4 Ware, Jayden JR Paxton-Buckley-Loda 8.40
5 Glover, Jalon SR Schlarman Academy 8.70
6 Underwood, Liam FR Schlarman Academy 8.91
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drake, Daniel SO Shiloh 7.88
2 Eakle, CJ SO Shiloh 8.02
3 Cramer, Peyton JR Pontiac 8.07
4 Smith, Travis FR Pontiac 8.27
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Ian JR ITW David Speer Academy 7.45
2 Loveless, David SR Clinton 7.55
3 Landrum, Colton SR Paris 7.72
4 Peete, Jalen SO Centennial 7.73
5 Maxedon, Cole SR Tri-Valley 7.84
6 Cocenza, John JR Clinton 7.93
7 Lappin, Devin SR Georgetown-Ridge Farm 8.00
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jackson, Dennis SR Georgetown-Ridge Farm 7.50
2 Turner, Ja'Rion SR Centennial 7.61
3 Kessinger, Grant SO Olympia 7.65
4 Justice, Chance SO St. Teresa 7.74
5 Bauer, Bret SR Olympia 7.82
6 Weaver, Robert SR Georgetown-Ridge Farm 7.83
7 Comstock, Gage JR Paris 7.94
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lunsford, Logan SO Herscher 7.41
2 Wright, Javae SR Centennial 7.50
3 Wilson, Tyler JR Fisher 7.57
4 Connor, Jason JR McHenry 7.67
5 Siebert, Justin SO Olympia 7.69
6 Johnson, Tate SO Salt Fork (Catlin) 7.72
7 Schultz, Micah JR Illinois Valley Central 7.75
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Makhi JR Thornton Fractional South 7.41
2 McCarty, Ethan SO Bradley-Bourbonnais 7.45
3 Byrd, Garrett JR McHenry 7.49
4 Armbrust, Max SO Illinois Valley Central 7.55
5 Stanford, Walter SR Danville 7.56
6 Bynum, Jimmy SR Bradley-Bourbonnais 7.58
7 Peck, Weston JR Rantoul 7.84
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mboyo, Mike SR Urbana 7.19 5
2 Branigin, Max SR Salt Fork (Catlin) 7.28 2
3 Rowell, Jerome SR Urbana 7.31 1
4 Oladipupo, Kolapo SR St. Teresa 7.32
5 Moss, David SO Danville 7.33
6 Petty, Tyrese JR Clinton 7.43
7 Thomas, Tyler JR McHenry 7.53
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jefferson, Khullen JR Thornton Fractional South 7.10 10
2 Kwokenkwo, Isaiah SR Bradley-Bourbonnais 7.11 8
3 Burk, Dalton SR Fisher 7.17 6
4 Buford, Robert FR Rantoul 7.24 4
5 Wright, Jacardia SR St. Teresa 7.25 3
6 Swift, Tayon FR Rantoul 7.35
7 Hunt, Ramsey JR Shiloh 7.62

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Iziaih JR Danville 24.74
2 Gott, Tyler SO Cornerstone Christian 26.57
3 Petrelli, Andrew FR Tri-Valley 26.95
4 Dickey, Matt FR Tri-Valley 29.03
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Prochowski, Justin SR ITW David Speer Academy 25.93
2 Bridges, Brycen JR St. Teresa 27.21
3 Snedeker, Linkon FR Georgetown-Ridge Farm 28.83
4 Johnson, Dwaine FR Pontiac 29.83
5 Miller, Mattew JR Paxton-Buckley-Loda 29.92
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Riddle, Dylan FR Urbana 26.65
2 Anderson, Will JR Salt Fork (Catlin) 27.95
3 Wylie, Austin SO Fisher 32.54
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Dalton SO Herscher 24.41
2 Myszka, Luke FR Tri-Valley 24.43
3 Hall, Gabe SO Herscher 25.24
4 Aviles, Juan JR ITW David Speer Academy 25.86
5 Kaufman, Hunter SO Olympia 26.55
6 Cramer, Peyton JR Pontiac 27.71
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Drake, Daniel SO Shiloh 25.79
2 Valencia, Noah SO McHenry 26.04
3 Kleinknecht, Matte SR Shiloh 26.34
4 Haynes, Peyton SR Clinton 26.75
5 Smith, Travis FR Pontiac 26.80
6 McNutt, Rodney JR Clinton 27.02
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Willard, Quinn SO Cornerstone Christian 24.69
2 Davis, Willie SR Bradley-Bourbonnais 24.75
3 Tevebaugh, Brady SO Salt Fork (Catlin) 25.60
4 Longdon, Sean SO Urbana 25.86
5 Zorn, Nathan JR Paris 26.49
6 Hintz, Nick SR Clinton 26.81
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schardan, Brad FR Olympia 25.54
2 Johnson, Kaleb FR Centennial 25.70
3 Burts, Carl SR Rantoul 25.71
4 Pichon, Gunner FR Olympia 26.02
5 Comstock, Gage JR Paris 27.06
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Armbrust, Max SO Illinois Valley Central 24.98
2 Jenkins, Chase JR Cornerstone Christian 25.69
3 Weaver, Robert SR Georgetown-Ridge Farm 26.41
4 Bynum, Jimmy SR Bradley-Bourbonnais 26.45
5 Nash, Anthony JR Fisher 27.38
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schultz, Jacob JR Herscher 23.77 4
2 Jackson, ReSean SR ITW David Speer Academy 24.06 2
3 Miller, Makhi JR Thornton Fractional South 24.26
4 Byrd, Garrett JR McHenry 24.69
5 Peete, Jalen SO Centennial 24.85
6 Schultz, Micah JR Illinois Valley Central 25.31
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, TJ SR Paxton-Buckley-Loda 23.80 3
2 McCullough, Kemoni FR Centennial 24.18 1
3 Bernadit, Ranulfo SO Bradley-Bourbonnais 24.55
4 Fulton, Alex JR Illinois Valley Central 25.21
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moss, David SO Danville 23.68 6
2 Harper, Dillion JR Rantoul 23.74 5
3 Swift, Tayon FR Rantoul 24.23
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Quemarii SR Danville 22.40 10
2 Jefferson, Khullen JR Thornton Fractional South 22.52 8
3 Branigin, Max SR Salt Fork (Catlin) 24.46
4 Jackson, Dennis SR Georgetown-Ridge Farm 24.56

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tran, Andy FR Centennial 1:04.86
2 Caceres, Adrian SR St. Teresa 1:05.29
3 Jones, Jacquand SO St. Teresa 1:06.41
4 Stokes, Lucas FR Shelbyville 1:12.46
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morgan, Ben FR Herscher 57.87
2 Kaiser, Obadiah SO Shelbyville 58.96
3 Johnston, Lance FR Herscher 1:04.54
4 Markwell, Kaleb FR Tri-Valley 1:04.55
5 Grabb, Matt FR Shelbyville 1:07.96
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martinez, Daniel SO ITW David Speer Academy 58.54
2 Perez, Christian FR Tri-Valley 1:01.49
3 Friedman, Camden FR Pontiac 1:02.36
4 Griffin, Patrick SO Paxton-Buckley-Loda 1:04.88
5 Rodriguez, Max FR Paxton-Buckley-Loda 1:05.03
6 Brockett, Dustin FR Pontiac 1:05.30
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barber, Jazarieon SO Urbana 58.81
2 Mercado, Xavier JR ITW David Speer Academy 59.44
3 Cruz, Gamiel JR ITW David Speer Academy 59.70
4 Kesler, Malachai FR Rantoul 1:03.07
5 Bell, Jevyn SO Centennial 1:07.49
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Waterson, Ernie SO Cornerstone Christian 57.80
2 Vazquez, Tony JR McHenry 58.19
3 Martin, Jace SO Herscher 59.25
4 Bridges, Brycen JR St. Teresa 59.34
5 Patel, Shavan SR Centennial 59.65
6 Anderson, Will JR Salt Fork (Catlin) 1:01.00
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Winter, Cody SO Paxton-Buckley-Loda 57.51
2 Haynes, Peyton SR Clinton 58.81
3 McNutt, Rodney JR Clinton 1:00.83
4 Schwartz, Andrew JR McHenry 1:00.86
5 Smith, Elijah SO Bradley-Bourbonnais 1:01.93
6 Hintz, Nick SR Clinton 1:06.48
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Diajae SR Danville 56.89
2 Knipp, David SO Tri-Valley 57.25
3 Jenkins, Chase JR Cornerstone Christian 57.37
4 Bennet, Dylan FR Olympia 58.29
5 Augustus, Tim FR Paris 1:01.27
6 Conner, Gage SR Salt Fork (Catlin) 1:02.81
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keedy, Ethan SO Olympia 56.46
2 Fogarty, Jack SR Pontiac 57.05
3 Merlo, Alex JR Illinois Valley Central 57.29
4 Spaid, Jake SR Olympia 1:02.41
5 Davis, Willie SR Bradley-Bourbonnais -
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Oshar SR Danville 54.55 2
2 Keith, Wesley SR Thornton Fractional South 54.81 1
3 Domont, Nathan FR Bradley-Bourbonnais 56.43
4 Coonce, Levi SO Shiloh 56.45
5 Alvarez, Lucas SR Shiloh 57.69
6 Wiseman, Brady SR Paris 59.17
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mboyo, Mike SR Urbana 54.13 5
2 Willard, Quinn SO Cornerstone Christian 54.16 4
3 Burk, Dalton SR Fisher 54.16 3
4 Thomas, Tyler JR McHenry 54.88
5 Enjambre, David JR Danville 55.76
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jefferson, Khullen JR Thornton Fractional South 51.49 10
2 Harper, Jerry JR Rantoul 51.70 8
3 Wilson, Caine SR Salt Fork (Catlin) 52.29 6
4 Cunningham, Kayon SR Rantoul 54.97
5 Jackson, Dennis SR Georgetown-Ridge Farm 55.52
6 Taylor, Kyle SR Georgetown-Ridge Farm 58.00

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Waterson, Ernie SO Cornerstone Christian 2:14.93
2 Hood, Zach SO Shelbyville 2:20.84
3 Stutz, Trevor SO Herscher 2:24.63
4 Giordano, Joey SR Pontiac 2:28.07
5 BROWN, PARKER SO Georgetown-Ridge Farm 2:34.33
6 O'Neall, Abraham SO Cornerstone Christian 2:50.52
7 Hewerdine, Tim SR Paxton-Buckley-Loda 3:00.78
8 Berry, Christian FR Urbana 3:04.20
9 Wypijewski, Ted SO Urbana 3:25.69
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shaw, JaKobe FR Centennial 2:26.19
2 Aguayo, Juan SR Rantoul 2:26.24
3 Beck, Breyton FR Shelbyville 2:26.81
4 Barnes, Ethan SR Danville 2:26.90
5 Thompson, Dahinte SO Rantoul 2:27.13
6 Clear, Paul SO Paxton-Buckley-Loda 2:27.42
7 Estes, Tanner SO Fisher 2:27.62
8 Shipman, Leighton SO Fisher 2:30.80
9 Compton, Michael FR Danville 2:34.01
10 Hodgin, Luke SO Herscher 2:37.91
11 Girouard, Jack SO Schlarman Academy 2:40.73
12 Hunt, Joshua JR Shiloh 2:45.97
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lockwood, Kamden SO Herscher 2:17.17
2 Harris, Arthur SR Illinois Valley Central 2:18.41
3 Escamila, Vieri SR ITW David Speer Academy 2:19.67
4 Quinn, Jacob JR Illinois Valley Central 2:19.97
5 Wilde, Justin JR McHenry 2:20.33
6 Rice, Ethan JR Centennial 2:20.34
7 Garcia, Bryan JR ITW David Speer Academy 2:25.07
8 Kooi, DJ SO Thornton Fractional South 2:28.32
9 Wolfe, Brennen SO Clinton 2:28.59
10 Pinental, Matt SR Thornton Fractional South 2:28.95
11 Hurley, Luke JR Fisher 2:32.97
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neville, Jon JR Olympia 2:11.07 1
2 Kistner, Parker JR Olympia 2:15.13
3 Ragland, Anthony FR Olympia 2:15.46
4 Ohl, Tyler JR St. Teresa 2:16.13
5 Robles, Enrique FR McHenry 2:17.07
6 Letmanski, Jacob JR McHenry 2:18.15
7 Stevenson, Caleb SR Tri-Valley 2:20.86
8 Shanks, Aidan FR Clinton 2:20.94
9 Gregory, Carson JR Pontiac 2:21.09
10 Masey, James SR Thornton Fractional South 2:21.25
11 Abarca, Raymundo SR ITW David Speer Academy 2:21.51
12 Bauermeister, Kyle SR Paris 2:25.96
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Quemarii SR Danville 2:02.08 10
2 Rogers, Dawson SR Salt Fork (Catlin) 2:02.95 8
3 Manolakes, Luke JR Centennial 2:03.74 6
4 Fritz, Jacob JR Bradley-Bourbonnais 2:04.72 5
5 Hall, Elijah SR Rantoul 2:05.13 4
6 Bokata, Jeremie JR Urbana 2:08.36 3
7 Fogarty, Sam FR Pontiac 2:08.86 2
8 Appelman, Logan JR Salt Fork (Catlin) 2:14.95
9 Williams, Cameron JR Illinois Valley Central 2:16.59
10 Brooks, Boston JR Bradley-Bourbonnais 2:17.03
11 Kuxmann, Noah SR Bradley-Bourbonnais 2:17.53
12 Hale, Ian JR Clinton 2:19.32
13 Talbott, Keegan SR Salt Fork (Catlin) 2:24.13

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schopen, Caleb SO McHenry 5:10.96
2 Lawless, Lucas SO Olympia 5:13.28
3 Cortes, Chris SO ITW David Speer Academy 5:19.15
4 Petty, Ross SO Shiloh 5:20.13
5 Parra, Noah JR Pontiac 5:28.31
6 Bushey, Nick SR Herscher 5:58.91
7 Hunt, Joshua JR Shiloh 5:59.17
8 Baltazar, Mauricio JR Rantoul 5:59.66
9 Lasersohn, Nathan SO Urbana 6:00.39
10 Warren, Colton SO Tri-Valley 6:04.20
11 Wright, Johnny SO Urbana 6:04.61
12 Busby, Daniel FR Paxton-Buckley-Loda 6:47.03
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rogers, Drew FR Herscher 4:53.29 4
2 Oakley, Ricky JR Danville 4:58.68 1
3 Castro, Luis SO ITW David Speer Academy 4:59.76
4 Johnson, Ahmad SR Thornton Fractional South 5:01.35
5 Eisenbarth, Collin SO Illinois Valley Central 5:01.50
6 McClain, Will FR Shelbyville 5:15.30
7 Stauffer, Max JR Clinton 5:15.83
8 Anderson, Matt SO Bradley-Bourbonnais 5:16.47
9 Brown, Lucas SR Shelbyville 5:21.82
10 Siqueinos, Sam JR Thornton Fractional South 5:22.63
11 Hurley, Luke JR Fisher 5:47.35
12 Bennett, Jeffrey SO Paris 6:05.09
13 Talbott, Keegan SR Salt Fork (Catlin) 6:29.33
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bogard, Negus JR Robinson 4:43.90 10
2 Stewart, Jackson SR St. Teresa 4:44.24 8
3 Bergman, Elias JR Illinois Valley Central 4:50.16 6
4 Stewart, Boston SR St. Teresa 4:52.66 5
5 Hile, Noah SR Danville 4:53.57 3
6 Neville, Jon JR Olympia 4:56.29 2
7 Olaivar, Ben JR Centennial 4:58.80
8 Jensen, Dylan JR McHenry 4:59.18
9 Schickel, Ethan SO Pontiac 5:00.34
10 St. Julien, Alec SR Paxton-Buckley-Loda 5:04.02
11 Guimond, Drew SR Tri-Valley 5:05.08
12 Brennan, Ty JR Clinton 5:06.68

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rotundo, Nathan FR McHenry 11:32.40
2 Lopez, Elijah SR ITW David Speer Academy 11:32.98
3 Siqueinos, Sam JR Thornton Fractional South 11:43.62
4 Giordano, Paul SO Pontiac 11:56.71
5 Diaz, Alex SR ITW David Speer Academy 11:59.54
6 Herbert, Carter JR Centennial 12:06.76
7 Coombs, Stanley SO Georgetown-Ridge Farm 12:22.41
8 Ash, Gavin FR Centennial 12:28.90
9 Patel, Raj JR Rantoul 13:08.42
10 Cloninger, Lance JR Rantoul 13:30.50
11 Altenberger, Brock FR Herscher 16:17.63
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bogard, Negus JR Robinson 9:58.75 10
2 James, Ryder FR Paxton-Buckley-Loda 9:59.99 8
3 Guimond, Drew SR Tri-Valley 10:09.42 6
4 Kistner, Charlie SO Olympia 10:25.21 5
5 Black, Ethan SO Clinton 10:27.20 4
6 Gonski, Grayson JR Bradley-Bourbonnais 10:36.12 3
7 Davies, Josh SR Pontiac 10:45.25 2
8 Knebl, Ian JR McHenry 10:45.78 1
9 Rohdemann, Cody JR Shelbyville 11:03.12
10 Johnson, Ahmad SR Thornton Fractional South 11:04.63
11 Thomas, Reid SR Clinton 11:24.68
12 Dalcanton, Brandon SO Bradley-Bourbonnais 11:26.95

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wheeler, Logan SO Olympia 10.16
2 Justice, Chance SO St. Teresa 10.55
3 Halbert, Gequarius JR Bradley-Bourbonnais 10.87
4 Rice, Ethan FR Shelbyville 10.94
5 Vazquez, Xavier JR ITW David Speer Academy 11.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lugo, Armando FR ITW David Speer Academy 10.34
2 Phillips, Curtis JR Paxton-Buckley-Loda 10.55
3 Hertz, Adam SR Herscher 10.84
4 Hintz, Nick SR Clinton 11.41
5 Monahan, Brady FR Pontiac 11.70
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pippen, Jonah SR Thornton Fractional South 9.43
2 Paden, Lonnie JR Bradley-Bourbonnais 9.68
3 Smith, Elijah SO Bradley-Bourbonnais 10.61
4 Bauman, Blaine SO Pontiac 10.90
5 Zech, Luke JR Rantoul 11.14
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Myszka, Luke FR Tri-Valley 8.98 4
2 Dixon, Cydney JR Thornton Fractional South 9.28 1
3 Terhune, Keddrick FR Rantoul 9.40
4 Parrish, Chris JR McHenry 9.61
5 Hoadley, Dalton SO Shelbyville 9.63
6 Reed, Tomas SO Danville 9.71
7 Goodson, Davian SO Thornton Fractional South 10.99
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Caine SR Salt Fork (Catlin) 8.44 10
2 Surheyao, Eldrick JR Centennial 8.72 8
3 Wolf, Grayson SR Robinson 8.83 6
4 Turner, Eric SO Danville 8.90 5
5 Mullenix, Caleb SR Paris 9.03 3
6 Felton, Sincere JR Danville 9.22 2
7 Perez, Julian JR ITW David Speer Academy 10.18

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 ITW David Speer Academy A ReSean Jackson, Emmanuel Estrada,
Ian Smith, Ibrahim Diop
1:39.16 2
2 Clinton A Tyrese Petty, Clayton Welch,
Sam Rich, David Loveless
1:40.92
3 Tri-Valley A Jake Fatima, Brock Fitzgerald,
Martin Kretz, Luke Myszka
1:43.76
4 Shelbyville A Carson Lockart, James Mills,
Ethan Rice, Karson Johnson
1:44.02
5 Pontiac A Blaine Bauman, Travis Smith,
Brady Monahan, Peyton Cramer
1:47.55
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Centennial A Eldrick Surheyao, Javae Wright,
Kenny Tran, Ja'Rion Turner
1:37.34 5
2 McHenry A Garrett Byrd, Jason Connor,
Brycen Bohannon, Logan Lucas
1:40.40 1
3 Olympia A Grant Kessinger, Bret Bauer,
Brad Schardan, Justin Siebert
1:40.78
4 Paxton-Buckley-Loda A Alexander Plott, Mason Medlock,
Connor Beland, Zac Jayne
1:46.37
5 Urbana A Khamari Tuell, Sean Longdon,
Caelan Webb, Daniel Mboyo
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Herscher A Gabe Hall, Dominic Mascolo,
Dalton Woods, Jacob Schultz
1:36.62 8
2 St. Teresa A Kolapo Oladipupo, Quinlan Kremer,
Nik Velchek, Jacardia Wright
1:37.84 4
3 Thornton Fractional South A Rashad Hickman, Makhi Miller,
Derrick Smith, Cydney Dixon
1:37.96 3
4 Paris A Gage Comstock, Mason Stuck,
Coy Landrum, Colby Kindred
1:41.76
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rantoul A Tayon Swift, Treven Lewis,
Dillion Harper, Robert Buford
1:35.94 10
2 Danville A Iziaih Lopez, Walter Stanford,
Eric Turner, David Moss
1:36.72 6
3 Salt Fork (Catlin) A Tate Johnson, Brady Tevebaugh,
Jacob McGee, Max Branigin
1:40.66
4 Shiloh A Levi Coonce, Michael Hawkins,
Daniel Drake, Ramsey Hunt
1:41.17
5 Bradley-Bourbonnais A Ranulfo Bernadit, Leonte Spaulding,
Bryson George, Vincent Panozzo
1:42.68

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Shelbyville A Carson Lockart, Dalton Hoadley,
James Mills, Obadiah Kaiser
3:49.41
2 Tri-Valley A Shane Myszka, Carson Schaefer,
David Knipp, Luke Myszka
3:52.68
3 ITW David Speer Academy A Raymundo Abarca, Daniel Martinez,
Miguel Figaroa, Juan Neverez
3:53.99
4 Herscher A Dominic Mascolo, Jace Martin,
Ben Morgan, Kamden Lockwood
3:55.17
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Pontiac A Josh Davies, Ethan Schickel,
Jack Fogarty, Carson Gregory
3:45.76 3
2 Thornton Fractional South A Chawn Wilson, Cydney Dixon,
Daniel Baptiste, Wesley Keith
3:47.52 1
3 Bradley-Bourbonnais A Leonte Spaulding, Vincent Panozzo,
Jordan Lamatsch, Lonnie Paden
3:50.44
4 Illinois Valley Central A Jack Merlo, Cameron Williams,
Jacob Quinn, Alex Merlo
3:59.04
5 Paxton-Buckley-Loda A Cody Winter, Alec St. Julien,
Keagan Busboom, Garrett Sanders
4:02.86
6 Clinton A Tyrese Petty, Clayton Welch,
Sam Rich, David Loveless
4:15.07
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Urbana A Khamari Tuell, Destin Lembelembe,
Jeremie Bokata, Mike Mboyo
3:42.61 5
2 Shiloh A Levi Coonce, Michael Hawkins,
Lucas Alvarez, Ramsey Hunt
3:46.42 2
3 McHenry A Tyler Thomas, Logan Lucas,
Chris Parrish, Ian Knebl
3:50.80
4 Cornerstone Christian A Ernie Waterson, Kole Damkoehler,
Tyler Gott, Chase Jenkins
3:53.38
5 Centennial A Gabe Olaivar, Parth Abani,
Henry Hornbrook, Luke Manolakes
4:04.87
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rantoul A Kayon Cunningham, Jerry Harper,
Jamiah Foster, Elijah Hall
3:38.04 10
2 Olympia A Grant Kessinger, Alec Pfeffer,
Logan Wheeler, Justin Siebert
3:40.38 8
3 Salt Fork (Catlin) A Logan Appelman, Jacob McGee,
Dawson Rogers, Caine Wilson
3:40.89 6
4 Danville A David Enjambre, Sincere Felton,
Tomas Reed, Quemarii Williams
3:44.45 4
5 Paris A Brady Wiseman, Coy Landrum,
Tim Augustus, Caleb Mullenix
3:58.56

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Herscher A Trevor Stutz, Drew Rogers,
Ben Morgan, Kamden Lockwood
9:05.47 2
2 ITW David Speer Academy A Vieri Escamila, Bryan Garcia,
Luis Castro, Raymundo Abarca
9:05.83 1
3 Cornerstone Christian A Ernie Waterson, Chase Jenkins,
Kole Damkoehler, Ridge Willard
9:08.70
4 Urbana A Destin Lembelembe, Park Mitchell,
Jacob Barker, Aaron Lyubansky
9:24.24
5 Paris A Brady Wiseman, Kyle Bauermeister,
Richard Lin, Jeffrey Bennett
9:40.21
6 Pontiac A Jack Fogarty, Weiland Torkelson,
Leighton Gerdes, Tucker Riordan
9:41.65
7 Danville A Ethan Barnes, Aaron Allen,
Tyler Supernaut, John Rankin
9:41.73
8 Thornton Fractional South A Jerimiah Agyakye, Emanuel West,
Juwaan Dorch, Matthew Dixon
9:42.10
9 Paxton-Buckley-Loda A Keagan Busboom, Liam McMullin,
Ashton Goss, Jesse Barfield
9:44.27
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rantoul A Kayon Cunningham, Jerry Harper,
Jonathan Gossett, Elijah Hall
8:32.44 10
2 St. Teresa A Jackson Stewart, Tyler Ohl,
Nik Velchek, Boston Stewart
8:41.90 8
3 Centennial A Zach Dixon, Alex Geissler,
Henry Hornbrook, Gabe Olaivar
8:52.99 6
4 Olympia A Logan Wheeler, Alec Pfeffer,
Carter Fairfield, Owen Dare
8:53.20 5
5 McHenry A Dylan Jensen, Enrique Robles,
Kyle Dutkiewicz, Caleb Schopen
8:59.37 4
6 Illinois Valley Central A Cameron Williams, Collin Eisenbarth,
Arthur Harris, Elias Bergman
9:00.84 3
7 Clinton A Max Stauffer, Ty Brennan,
Aidan Shanks, Ian Hale
9:07.55
8 Shiloh A Lucas Alvarez, Michael Hawkins,
Ross Petty, Levi Coonce
9:11.04
9 Bradley-Bourbonnais A Noah Kuxmann, Boston Brooks,
Matt Anderson, Cal Mulder
9:15.27

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Buchanan, Antonio SR Centennial 6' 5.0" 10
2 Harvest, Tyshaun SR Thornton Fractional South 6' 0.0" 8
3 Lamatsch, Jordan JR Bradley-Bourbonnais 6' 0.0" 6
4 Heffner, Christian SO Thornton Fractional South 6' 0.0" 5
5 Maye, Andy SR McHenry 6' 0.0" 4
6 Domont, Nathan FR Bradley-Bourbonnais 5' 10.0" 3
7 Giese, Brett SO Paxton-Buckley-Loda 5' 8.0" 2
8 Law, Mello FR Centennial 5' 8.0" 1
9 Sanders, Romeo SO Rantoul 5' 8.0"
10 Eakle, CJ SO Shiloh 5' 6.0"
11 Elson, Chase SR Paxton-Buckley-Loda 5' 6.0"
12 Maher, Eric SO McHenry 5' 6.0"
13 Shelby, Fontell FR Centennial 5' 6.0"
14 Williamson, Skyler JR Clinton 5' 6.0"
15 Dixon, Cydney JR Thornton Fractional South 5' 6.0"
16 Paden, Lonnie JR Bradley-Bourbonnais 5' 6.0"
17 Estes, Tanner SO Fisher 5' 6.0"
18 Creamean, Zac SO Tri-Valley 5' 4.0"
19 Bennett, Jeffrey SO Paris 5' 2.0"
20 Akeman, Justin FR Clinton 5' 2.0"
21 Murphy, Donovan SO Pontiac 5' 2.0"
22 Stanford, Walter SR Danville 5' 2.0"
23 Miller, Colton JR Shelbyville 5' 0.0"
24 Velchek, Nik SR St. Teresa -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Steiner, Ryan JR Tri-Valley 14' 0.0" 10
2 Bachtold, Garret SR Paxton-Buckley-Loda 13' 6.0" 8
3 McFarland, Camdyn JR Tri-Valley 13' 0.0" 6
4 Willard, Ridge FR Cornerstone Christian 13' 0.0" 5
5 Beyers, Max FR Shelbyville 11' 0.0" 4
6 Monahan, Brady FR Pontiac 10' 6.0" 3
7 Kindred, Colby SO Paris 9' 0.0" 2
8 Duke, Cooper JR Clinton 9' 0.0" 1
9 Payton, Cole SO McHenry 8' 6.0"
10 Sikora, Matt FR McHenry 8' 6.0"
11 Reynolds, Justan SO Urbana 8' 0.0"
12 Blair, Tristan JR Pontiac 8' 0.0"
13 Diaz, Vittorio JR Urbana -
14 Rodas, Kevin SO Clinton -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCullough, Kemoni FR Centennial 19' 5.75" 5
2 Medlock, Mason FR Paxton-Buckley-Loda 18' 0.5"
3 Harris, Bennie JR Danville 17' 8.0"
4 Petty, Tyrese JR Clinton 17' 5.25"
5 Wilkins, Jaron SO Illinois Valley Central 16' 11.25"
6 Jarling, Clayton JR Salt Fork (Catlin) 16' 10.5"
7 Perez, Julian JR ITW David Speer Academy 16' 10.5"
8 Bauman, Blaine SO Pontiac 16' 9.0"
9 Bakubile, Jean Aime SR Centennial 16' 5.5"
10 McNeely, Eli SO Tri-Valley 16' 5.0"
11 DuBose, Montez FR Centennial 16' 2.5"
12 Monahan, Brady FR Pontiac 16' 1.25"
13 Mascolo, Dominic SO Herscher 15' 8.5"
14 Anderson, Iverson JR Bradley-Bourbonnais 15' 6.25"
15 Moreno, Logan SO McHenry 15' 4.5"
16 Perez, Christian FR Tri-Valley 15' 4.0"
17 Fatima, Jake SO Tri-Valley 14' 11.75"
18 Justice, Chance SO St. Teresa 14' 11.0"
19 Merlo, Jack SO Illinois Valley Central 14' 10.5"
20 Diaz, Vittorio JR Urbana 12' 11.5"
21 Glover, Jalon SR Schlarman Academy 12' 8.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Jacardia SR St. Teresa 21' 4.0" 10
2 Hunt, Ramsey JR Shiloh 21' 2.5" 8
3 Buford, Robert FR Rantoul 19' 11.0" 6
4 Jones, TJ SR Paxton-Buckley-Loda 19' 4.0" 4
5 Keedy, Ethan SO Olympia 19' 0.25" 3
6 Heffner, Christian SO Thornton Fractional South 18' 10.25" 2
7 Loveless, David SR Clinton 18' 8.0" 1
8 Lunsford, Logan SO Herscher 18' 6.5"
9 Landrum, Colton SR Paris 18' 5.25"
10 Crawford, Javaryon SO Thornton Fractional South 18' 4.5"
11 McGee, Jacob JR Salt Fork (Catlin) 17' 11.25"
12 Donald-Wheeler, Kishawn FR Rantoul 17' 10.5"
13 Kwokenkwo, Isaiah SR Bradley-Bourbonnais 17' 9.5"
14 Lopez, Iziaih JR Danville 17' 9.0"
15 Lockwood, Kamden SO Herscher 17' 7.25"
16 Davis, Kodi FR Pontiac 17' 5.75"
17 Creech, Dustin JR Paris 17' 3.0"
18 Stuck, Mason SO Paris 17' 2.5"
19 Estrada, Emmanuel FR ITW David Speer Academy 17' 2.25"
20 Diop, Ibrahim JR ITW David Speer Academy 17' 2.0"
21 McCarty, Ethan SO Bradley-Bourbonnais 16' 11.0"
22 Bauer, Bret SR Olympia 15' 7.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Halbert, Gequarius JR Bradley-Bourbonnais 37' 2.0"
2 Perez, Julian JR ITW David Speer Academy 36' 7.0"
3 Wilson, Oshar SR Danville 36' 5.5"
4 Caradine, Ke Juan FR Rantoul 35' 11.0"
5 Payton, Cole SO McHenry 35' 4.25"
6 Davis, Kodi FR Pontiac 35' 3.25"
7 Maher, Eric SO McHenry 35' 0.75"
8 Purvis, Drew SO Fisher 34' 8.5"
9 Merlo, Jack SO Illinois Valley Central 33' 3.0"
10 Cocenza, John JR Clinton 32' 6.0"
11 Johnson, Dwaine FR Pontiac 32' 3.0"
12 Barnes, Corey SO Centennial 29' 11.25"
13 Willard, Ridge FR Cornerstone Christian -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hickman, Rashad SR Thornton Fractional South 42' 7.0" 10
2 Buchanan, Antonio SR Centennial 42' 6.0" 8
3 Moss, David SO Danville 40' 11.0" 6
4 Fulton, Alex JR Illinois Valley Central 40' 6.25" 5
5 Jones, TJ SR Paxton-Buckley-Loda 38' 9.0" 4
6 Lewis, Isaiah SO Thornton Fractional South 38' 8.0" 3
7 Diop, Ibrahim JR ITW David Speer Academy 38' 2.0" 2
8 Alvarez, Lucas SR Shiloh 37' 9.75" 1
9 Murphy, Donovan SO Pontiac 37' 9.25"
10 Rich, Sam SR Clinton 36' 6.75"
11 Jarling, Clayton JR Salt Fork (Catlin) 36' 5.0"
12 Bakubile, Jean Aime SR Centennial 36' 2.25"
13 Welch, Clayton JR Clinton 35' 7.0"
14 Creech, Dustin JR Paris 35' 4.0"
15 Stevenson, Caleb SR Tri-Valley 35' 2.5"
16 Lamatsch, Jordan JR Bradley-Bourbonnais 34' 10.0"
17 Kindred, Colby SO Paris 34' 3.5"
18 Ogunbode, Joe SO Thornton Fractional South -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kersten, Josh JR Herscher 39' 3.75"
2 Diorio, Tanner SR Fisher 38' 6.0"
3 Taylor, Semaj FR Danville 34' 11.75"
4 Moore, Andrew FR Tri-Valley 33' 10.75"
5 Simbeck, Skylar FR Herscher 33' 0.0"
6 Aughenbaugh, Ethan JR Clinton 32' 6.5"
7 Hoover, Aaron SO Pontiac 32' 5.75"
8 Parrott, Silas JR Illinois Valley Central 31' 0.5"
9 Nash, Adam FR Fisher 27' 10.25"
10 Cole, Tyler SO Bradley-Bourbonnais 26' 0.5"
11 Baldassari, Vince SO Clinton 23' 11.0"
12 Hernendez, Bryan SR ITW David Speer Academy -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kabakele, Emilio SO Urbana 44' 1.0" 4
2 Rowell, Jerome SR Urbana 39' 4.75"
3 Kutz, David JR Centennial 37' 6.0"
4 Gates, Jacob SR Paris 36' 11.5"
5 Schluter, Cody FR Rantoul 36' 4.0"
6 Ricketts, Austin SR Paris 36' 2.0"
7 Emery, Cameron JR Urbana 36' 0.75"
8 Peete, Noah SR Centennial 35' 11.5"
9 Schroeder, Braxtyn JR Danville 34' 11.5"
10 Workman, Cordell SO Clinton 34' 10.75"
11 Kretz, Martin SR Tri-Valley 32' 0.0"
12 Irons, Joseph SO Danville 22' 11.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sullivan, Sean JR Illinois Valley Central 42' 10.0"
2 Rich, Jake SR Paxton-Buckley-Loda 41' 11.5"
3 Abbrassart, Hunter JR Bradley-Bourbonnais 41' 6.0"
4 Mann, Aidan SR Herscher 40' 11.0"
5 Cramer, Peyton JR Pontiac 40' 5.5"
6 Wooters, Harrison SR Shelbyville 39' 7.0"
7 Gaither, Evan SR Olympia 39' 5.0"
8 Knoebel, Owen SO Shiloh 39' 4.5"
9 Wheeler, Leo SR Shiloh 39' 3.5"
10 Lord, Nathan SR Rantoul 38' 6.0"
11 Wheeler, Cole SO Shiloh 38' 3.25"
12 Stump, Nick JR Illinois Valley Central 38' 0.5"
13 Lord, Brandon SO Rantoul 37' 4.5"
14 Jackson, ReSean SR ITW David Speer Academy 34' 11.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Payton JR Salt Fork (Catlin) 51' 9.75" 10
2 Velchek, Nik SR St. Teresa 45' 10.0" 8
3 Smith, Mike JR Thornton Fractional South 45' 10.0" 6
4 Weisenberger, Blake SR McHenry 44' 3.0" 5
5 Carder, Owen JR Salt Fork (Catlin) 44' 0.5" 3
6 Lewis, Steven JR Pontiac 43' 11.0" 2
7 Mosier, Wyatt SR Georgetown-Ridge Farm 43' 5.25" 1
8 Cowan, Luke JR Paxton-Buckley-Loda 42' 4.0"
9 Valle, Alex JR McHenry 41' 10.0"
10 Green, Thomas SR Centennial 41' 9.5"
11 Branigin, Max SR Salt Fork (Catlin) 41' 5.5"
12 Mose, Grant JR Shelbyville 41' 3.0"
13 Block, Cooper SR Paris 40' 9.75"
14 Zelek, Steven JR McHenry 40' 9.25"
15 Isaacs, George SO Tri-Valley 37' 4.25"

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Camp, Bella JR Illinois Valley Central 8.48
2 Mondika, Sifa FR Centennial 8.63
3 Blanch, Eve JR Illinois Valley Central 9.24
4 Ester, Carley FR Blue Ridge 9.55
5 Pogue, Clara JR Cornerstone Christian 9.58
6 Ward, Lexi JR Tri-Valley -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cartright, Kendra JR Paris 9.31
2 Lee, Trinity JR Paris 9.48
3 Zorn, Lindsey FR Paris 10.22
4 Stogner, Emilie FR St. Teresa 10.34
5 Winkeler, Lillian SO Olympia 11.01
6 Mendenall, Macy JR St. Teresa 11.30
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tinervin, Kyleigh JR Tri-Valley 8.89
2 Strickland, Joi SR Bradley-Bourbonnais 8.93
3 Chaney, Haley SO Georgetown-Ridge Farm 9.13
4 Rivera, Evelyn SO ITW David Speer Academy 9.26
5 Drake, Demi FR St. Teresa 9.56
6 Reeder, Leia SO Centennial 9.78
7 Franz, Lindsey SO Georgetown-Ridge Farm 12.40
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harris, Mia JR ITW David Speer Academy 8.60
2 Kenning, Jenna JR Herscher 8.70
3 Foreman, Flower SO Bradley-Bourbonnais 8.74
4 Cardona, Soraya FR Belvidere North 8.89
5 Lamarca, Emma SO Belvidere North 8.91
6 Butler, Laniya FR Bradley-Bourbonnais 8.95
7 Weinmann, Hannah JR West Chicago 9.07
8 Ibarez, Christina SR ITW David Speer Academy 9.21
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dickhut, Bella SO Olympia 8.46
2 Cotter, Anna JR Herscher 8.51
3 Terrell, Madisen JR Thornton Fractional South 8.62
4 Anderson, Amonica SR Rantoul 8.68
5 Nowaskie, Taylor FR Olympia 8.87
6 DuPont-Barlow, RyTy SR Clinton 8.90
7 Mendoza, Naomi JR West Chicago 8.91
8 Wallace, Brianna SR Blue Ridge 9.11
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Emery, India FR Rantoul 8.28 3
2 McKinney, Sequanaka SR Thornton Fractional South 8.29 2
3 Vaughn, Nariah FR Thornton Fractional South 8.31 1
4 Allen, Emily SO Herscher 8.44
5 Williams, Kymia FR Danville 8.47
6 Danko, Regan JR Tri-Valley 8.48
7 Rauch, Kaitlyn FR Clinton 8.55
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Ameia SR Danville 7.70 10
2 Young, Tanaya SO Rantoul 7.91 8
3 Pauly, Jenna SR McHenry 8.00 6
4 Burke, Tori JR Clinton 8.10 5
5 Vogt, Holly JR McHenry 8.25 4
6 Freiburg, Laura SR West Chicago 8.34
7 Wallace, Ayanna JR Belvidere North 8.42
8 Cox, Karsen JR McHenry 8.47

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kombe, Kerene JR Centennial 29.99
2 Carter, Lauren JR Tri-Valley 31.35
3 Norred, Mya JR St. Teresa 32.23
4 Gillespey, Abby FR St. Teresa 32.37
5 Drake, Demi FR St. Teresa 33.67
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rivera, Evelyn SO ITW David Speer Academy 31.37
2 Unruh, Lauren FR Cornerstone Christian 32.34
3 York, Maggie JR Paris 34.28
4 McIntyre, Claire JR Illinois Valley Central 34.70
5 Bernsten, Margrethe SR Tri-Valley 35.66
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Steward, Samaira SO Centennial 30.46
2 Nzeza, Jemima FR Centennial 30.84
3 Noel, Chloe JR Paris 31.06
4 Block, Payton SO Paris 31.60
5 Sorensen, Emma FR Cornerstone Christian 31.93
6 Lane, Amber JR Olympia 33.06
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanders, Kyra SO Rantoul 29.75
2 DuPont-Barlow, RyTy SR Clinton 30.21
3 Jetton, Bronwyn JR Illinois Valley Central 30.24
4 Schumann, Sofia FR West Chicago 30.68
5 Rich, Jayd JR Clinton 30.95
6 Goodale, Maddie JR West Chicago 31.82
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bryk, Mialise SR ITW David Speer Academy 29.41
2 Cardona, Soraya FR Belvidere North 29.86
3 Purnell, Kamiya SR Bradley-Bourbonnais 30.07
4 Mendoza, Naomi JR West Chicago 30.33
5 Hernandez, Sandra SO McHenry 30.35
6 Baker, Natayviea SR Rantoul 30.61
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dubose, Eriana SR ITW David Speer Academy 28.50 2
2 Cermak, Mya JR McHenry 29.73
3 Santos, Jisela JR Bradley-Bourbonnais 29.84
4 Rauch, Kaitlyn FR Clinton 31.00
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cotter, Anna JR Herscher 28.78
2 Shepherd, Arnaejah SR Bradley-Bourbonnais 29.17
3 Wilson, Kya SR Thornton Fractional South 29.23
4 Kenning, Jenna JR Herscher 29.29
5 Nowaskie, Taylor FR Olympia 29.65
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baker, Latora SO Danville 28.00 5
2 McKinney, Sequanaka SR Thornton Fractional South 28.43 3
3 Allen, Emily SO Herscher 28.69
4 Dickhut, Bella SO Olympia 28.89
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Ameia SR Danville 24.97 10
2 Dahl, Haley SR Belvidere North 26.43 8
3 Perry, Lovenya SO Rantoul 26.76 6
4 Vaughn, Nariah FR Thornton Fractional South 28.02 4
5 Wallace, Ayanna JR Belvidere North 28.55 1

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rigdon, Madyson FR Paris 1:11.35
2 Jones, Taylor FR Tri-Valley 1:15.09
3 Dodd, Reyanna SO Rantoul 1:18.64
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jetton, Bronwyn JR Illinois Valley Central 1:13.38
2 Peck, Kendall JR Tri-Valley 1:16.28
3 Moran, Alexis SR Paris 1:18.66
4 Favila, Naomi JR Cornerstone Christian 1:23.82
5 Swiney, Grace FR Rantoul 1:28.18
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnston, Brooke SR Herscher 1:13.89
2 Carrillo, Christie SO ITW David Speer Academy 1:15.20
3 Miller, Kasmeria SO Paris 1:18.87
4 Cavanaugh, Mackenzie JR Georgetown-Ridge Farm 1:30.35
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Warfield, Tashiya JR Centennial 1:13.04
2 Mountain, Claire SR Bradley-Bourbonnais 1:14.23
3 Dominguez, Jonna SR ITW David Speer Academy 1:14.23
4 Brown, Olivia JR Bradley-Bourbonnais 1:15.05
5 Blanch, Eve JR Illinois Valley Central 1:15.06
6 Litwiller, Grace SR Olympia 1:15.35
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trejo, Cynthia SR ITW David Speer Academy 1:11.12
2 Rich, Jayd JR Clinton 1:11.19
3 Maxey, Jayla SO Thornton Fractional South 1:11.94
4 Griffith, Lyric SO Clinton 1:13.14
5 Green, Jackie SR Clinton 1:13.54
6 Kaeb, Gabrielle SR Olympia 1:14.20
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vujisic, Brianna SR Thornton Fractional South 1:06.06
2 Cotter, Jillian SO Herscher 1:06.37
3 Luna, Katie JR Belvidere North 1:06.91
4 Witkowski, Kylie SO McHenry 1:08.68
5 Seten, Lexie FR Centennial 1:11.40
6 Hallstein, Renee SR Olympia 1:13.70
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snedeker, Quinci SR Georgetown-Ridge Farm 1:04.79 3
2 Pacer, Caroline JR West Chicago 1:06.02 1
3 Hulstedt, Anna JR Belvidere North 1:07.68
4 Sutherland, Katie JR West Chicago 1:08.96
5 Meyer, Gwen JR Herscher 1:10.53
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perry, Lovenya SO Rantoul 1:00.91 10
2 Stebbins, Taylor JR McHenry 1:03.04 8
3 Bell, Kayla JR Thornton Fractional South 1:03.77 6
4 Freiburg, Laura SR West Chicago 1:03.89 5
5 Stinger, Reagan SO McHenry 1:04.50 4
6 Corso, Caitlin JR Belvidere North 1:04.97 2

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Muck, Dellana FR Belvidere North 2:49.85
2 Roush, Emilee SR Paris 3:01.11
3 Willoughby, Mackenzee FR Clinton 3:02.06
4 Ramos, Areli SO ITW David Speer Academy 3:02.49
5 Miller, Kasmeria SO Paris 3:03.86
6 Swartz, Raya SO Clinton 3:04.08
7 Nowak, Danielle FR McHenry 3:10.16
8 Perry, Jamea JR Thornton Fractional South 3:11.01
9 Burwell, Allison SO Illinois Valley Central 3:12.53
10 Kesler, Alysha FR Rantoul 3:27.44
11 Williams, Spencer SO Tri-Valley 3:31.74
12 Pina, Yarizza FR Bradley-Bourbonnais 3:38.87
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Christianson, Hanna SR Tri-Valley 2:52.36
2 Shupenus, Mary SR St. Teresa 2:55.38
3 Medina, Valeria SO West Chicago 2:56.04
4 Graf, Fran JR West Chicago 2:56.36
5 Eaton, Lindsay JR Olympia 2:59.05
6 Rosga, Sam JR McHenry 3:06.03
7 Rolando, Bailey FR Herscher 3:09.43
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rogers, Mady JR Herscher 2:28.92 10
2 Bell, Kayla JR Thornton Fractional South 2:30.39 8
3 Wille, Payton SR Olympia 2:33.23 6
4 Bahr, Alaina SO Bradley-Bourbonnais 2:35.01 5
5 Alsvig, Jessica SR Bradley-Bourbonnais 2:36.58 4
6 Hulstedt, Anna JR Belvidere North 2:38.78 3
7 Raymond, Molly JR Herscher 2:42.61 2
8 Cleinmark, Mary Grace SR Olympia 2:43.30 1
9 Horgan, Natalie SO Belvidere North 2:44.28
10 Petersen, Olivia SO Clinton 2:44.83
11 Bautista, Angela SR West Chicago 2:54.55
12 Devore, Milee JR Georgetown-Ridge Farm 3:03.05

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holland, Clare FR Clinton 6:22.88
2 Flores, Griselda FR ITW David Speer Academy 6:31.25
3 Gomez, Janis JR ITW David Speer Academy 6:37.26
4 Drewno, Madison SR Thornton Fractional South 6:47.97
5 Quizphi, Paola SO ITW David Speer Academy 6:51.77
6 Wertz, Jessie FR Clinton 6:53.39
7 Frazier, Kelsey JR Thornton Fractional South 6:53.86
8 Hollis, Hannah SO St. Teresa 7:23.85
9 Campbell, Serenity JR Georgetown-Ridge Farm 7:33.28
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Diercks, Madison JR Belvidere North 5:28.91 10
2 Elder, Sydnie SO Belvidere North 5:35.60 8
3 Beavers, Savanah SO Olympia 5:44.18 6
4 Bahr, Alaina SO Bradley-Bourbonnais 5:44.21 5
5 Buzani, Lillian SO West Chicago 5:49.06 4
6 Zancho, Lydia FR McHenry 5:50.25 3
7 Velazquez, Jocelyn JR West Chicago 5:51.19 2
8 Alsvig, Jessica SR Bradley-Bourbonnais 5:52.32 1
9 Lockwood, Kylie SR Herscher 6:19.84
10 Letmanski, Jessica FR McHenry 6:21.79
11 Garneau, Natalie SO Tri-Valley 6:24.05
12 Rink, Natalie SO Herscher 6:31.90

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Turney, Payne JR Clinton 11:15.21 10
2 Beavers, Savanah SO Olympia 12:18.48 8
3 Zancho, Lydia FR McHenry 12:27.96 6
4 Buzani, Lillian SO West Chicago 12:32.80 5
5 Hein, Veronica JR St. Teresa 12:42.85 4
6 Recendez, Chelsey SR Belvidere North 13:18.52 3
7 Lockwood, Kylie SR Herscher 13:23.96 2
8 Garneau, Natalie SO Tri-Valley 13:35.87 1
9 Rink, Natalie SO Herscher 13:38.67
10 Scott, Aryn JR Clinton 14:05.96
11 Slife, Samantha FR Belvidere North 15:02.43

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Block, Payton SO Paris 11.08
2 Calabrese, Catarina FR McHenry 11.16
3 Joseph, Grace JR Paris 11.23
4 Dros, Desiree SO ITW David Speer Academy 12.26
5 Carrillo, Christie SO ITW David Speer Academy 13.02
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark, Kyra SO Danville 11.12
2 Christopher, Lauren SO Tri-Valley 11.29
3 Johnston, Brooke SR Herscher 11.89
4 Sutherland, Katie JR West Chicago 12.41
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ward, Lynae FR Danville 10.20 4
2 Williams, Timera SO Thornton Fractional South 10.24 3
3 Griffith, Lyric SO Clinton 10.82
4 Pianfetti, Emme SO Centennial 11.24
5 Harris, Mia JR ITW David Speer Academy 11.36
6 Reno, Eveline FR Thornton Fractional South 12.02
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dahl, Haley SR Belvidere North 9.27 10
2 Thomas, Hallee SO Danville 9.34 8
3 Cambric, Shanera SO Thornton Fractional South 9.89 6
4 Rauch, Kaitlyn FR Clinton 10.19 5
5 Mozingo, Jenna SO Blue Ridge 10.31 2
6 Cermak, Mya JR McHenry 10.43 1
7 Cyrulik, Mallory FR Clinton 10.68

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Tri-Valley A Regan Danko, Lexi Ward,
Chloe Myszka, Windsor Roberts
1:56.99 3
2 ITW David Speer Academy A Mia Harris, Maria Nunez,
Eriana Dubose, Mialise Bryk
1:58.77
3 Paris A Chloe Noel, Maggie York,
Annalise Littleton, Payton Block
2:04.96
4 Blue Ridge A Jenna Mozingo, Carley Ester,
Polly Reynolds, Brianna Wallace
2:06.82
5 Cornerstone Christian A Lauren Unruh, Emma Sorensen,
Haley Webb, Clara Pogue
2:11.72
6 St. Teresa A Mya Norred, Demi Drake,
Emilie Stogner, Abby Gillespey
2:12.44
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Herscher A Madi Guimond, Anna Cotter,
Jenna Kenning, Emily Allen
1:56.11 4
2 Bradley-Bourbonnais A Arnaejah Shepherd, Kamiya Purnell,
Jisela Santos, Laniya Butler
1:57.08 2
3 Olympia A Nicholle Schuerman, Abby Stine,
Taylor Nowaskie, Bella Dickhut
1:57.76 1
4 Belvidere North A Ayanna Wallace, Soraya Cardona,
Crystal Sotelo, Emma Lamarca
2:00.37
5 West Chicago A Hannah Weinmann, Naomi Mendoza,
Autum Hosticka, Sofia Schumann
2:02.62
6 Clinton A Tori Burke, Mallory Cyrulik,
Hadley Wilson, Kaitlyn Rauch
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Danville A Ameia Wilson, Hallee Thomas,
Latora Baker, Kymia Williams
1:49.18 10
2 Rantoul A India Emery, Shanyla Strawder,
Montyiona Walker, Tanaya Young
1:51.00 8
3 McHenry A Holly Vogt, Jamie Howie,
Karsen Cox, Mya Cermak
1:52.39 6
4 Thornton Fractional South A Genesis Medious, Shanera Cambric,
Nariah Vaughn, Timera Williams
1:55.07 5
5 Centennial A Sifa Mondika, Lia Potter,
Emme Pianfetti, Folashade Owojori
-

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Tri-Valley A Caitlin McCane, Windsor Roberts,
Makenna Barker, Lauren Christopher
4:45.94
2 ITW David Speer Academy A Jonna Dominguez, Christie Carrillo,
Cynthia Trejo, Maria Nunez
4:53.30
3 Paris A Emilee Roush, Madyson Rigdon,
Annalise Littleton, Sarah Wells
4:55.07
4 Rantoul A Aryanna Dodd, Alicia Boatwrigth,
Remi Chipman, Dominique Owens
5:05.58
5 Cornerstone Christian A Clara Pogue, Haley Webb,
Naomi Favila, Lauren Unruh
5:22.95
6 Danville A Ejazzah Abdurrabb, Latora Baker,
Jaci Driver, Brejayah Blalock
5:24.69
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Thornton Fractional South A Kayla Bell, Iyana Gipson,
Kalia Brown, Jessia Mack
4:38.37 4
2 Olympia A Nicholle Schuerman, Abby Stine,
Renee Hallstein, Payton Wille
4:41.20 3
3 Georgetown-Ridge Farm A Haley Chaney, Aubrie Hinchman,
Quinci Snedeker, Lindsey Franz
4:44.15 1
4 Bradley-Bourbonnais A Faith Davison, Joi Strickland,
Claire Mountain, Lauren Thomas
4:49.11
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 McHenry A Tatlor Stebbins, Ariel Pala,
Jamie Howie, Reagan Stinger
4:19.04 10
2 Clinton A Mallory Cyrulik, Payne Turney,
Hadley Wilson, Tori Burke
4:22.44 8
3 Belvidere North A Caitlin Corso, Dellana Muck,
Natalie Horgan, Haley Dahl
4:25.91 6
4 West Chicago A Caroline Pacer, Jocelyn Velazquez,
Katie Sutherland, Laura Freiburg
4:25.95 5
5 Centennial A Emme Pianfetti, Leah Bodine,
Saraya Wright, Folashade Owojori
4:42.97 2

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, Windsor SO Tri-Valley 12' 4.0" 10
2 Pauly, Jenna SR McHenry 11' 0.0" 8
3 Hesano, Kayla SO Belvidere North 9' 6.0" 6
4 Earl, Oliva JR Clinton 9' 6.0" 5
5 Thomas, Hallee SO Danville 9' 0.0" 4
6 Green, Jackie SR Clinton 9' 0.0" 3
7 Dodeler, Emily JR Belvidere North 9' 0.0" 2
8 Johnson, Natalie SO Tri-Valley 8' 6.0" 1
9 Block, Payton SO Paris 8' 6.0"
10 Wells, Sarah JR Paris 8' 0.0"
11 Whitney, Julia JR St. Teresa 8' 0.0"
12 Rosga, Sam JR McHenry 7' 0.0"
13 Freiburg, Laura SR West Chicago 7' 0.0"
14 Karasek, Malory FR McHenry -
15 Chiligiris, Mia SR St. Teresa -
16 Dahl, Emily SO Belvidere North -

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Goodale, Maddie JR West Chicago 13' 9.5"
2 Sutherland, Reese SR Illinois Valley Central 13' 6.5"
3 Brinkoetter, Autumn FR Clinton 13' 4.0"
4 Dros, Desiree SO ITW David Speer Academy 13' 1.0"
5 Weinmann, Hannah JR West Chicago 13' 0.0"
6 Dodd, Aryanna SO Rantoul 12' 11.25"
7 Foreman, Flower SO Bradley-Bourbonnais 12' 11.0"
8 Walch, Savannah JR Centennial 12' 9.5"
9 Clark, Kyra SO Danville 12' 0.0"
10 McClard, Camryn SO Centennial 11' 7.5"
11 Sanders, Kyra SO Rantoul 11' 3.5"
12 Bowers, Hannah SR Paris 11' 2.0"
13 Ibarez, Christina SR ITW David Speer Academy 11' 0.0"
14 Butler, Laniya FR Bradley-Bourbonnais -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Ameia SR Danville 18' 1.5" 10
2 Young, Tanaya SO Rantoul 17' 4.0" 8
3 Vogt, Holly JR McHenry 16' 11.25" 6
4 Dubose, Eriana SR ITW David Speer Academy 16' 6.25" 5
5 Howie, Jamie SR McHenry 16' 5.5" 4
6 Oladipupo, Sade' JR St. Teresa 16' 3.0" 3
7 Pruser, Riley SR Clinton 15' 8.25" 2
8 Reynolds, Polly SR Blue Ridge 15' 8.0" 1
9 Cambric, Shanera SO Thornton Fractional South 15' 6.0"
10 Dahl, Haley SR Belvidere North 14' 6.0"
11 Stinger, Reagan SO McHenry 14' 5.5"
12 Nowaskie, Taylor FR Olympia 14' 5.0"
13 Terrell, Madisen JR Thornton Fractional South 14' 4.5"
14 Wallace, Ayanna JR Belvidere North 14' 1.75"
15 Goff, Jacey FR Tri-Valley 14' 0.5"
16 Rich, Jayd JR Clinton 13' 5.5"
17 Warfield, Tashiya JR Centennial 13' 0.0"
18 Lee, Trinity JR Paris 12' 3.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Diercks, Madison JR Belvidere North 35' 8.0" 10
2 Cambric, Shanera SO Thornton Fractional South 33' 7.25" 8
3 Camp, Bella JR Illinois Valley Central 32' 3.0" 6
4 Pruser, Riley SR Clinton 32' 1.0" 5
5 Reno, Eveline FR Thornton Fractional South 31' 11.0" 4
6 Reynolds, Polly SR Blue Ridge 31' 2.0" 3
7 Danko, Regan JR Tri-Valley 30' 8.0" 2
8 Terrell, Madisen JR Thornton Fractional South 30' 3.0"
9 Thomas, Lauren SR Bradley-Bourbonnais 29' 8.0" 1
10 Rhodes, Natalie JR Clinton 29' 4.0"
11 Goodale, Maddie JR West Chicago 29' 2.0"
12 DuPont-Barlow, RyTy SR Clinton 29' 2.0"
13 Keesey, Emma FR McHenry 28' 9.0"
14 Moran, Alexis SR Paris 28' 5.5"
15 Schumann, Sofia FR West Chicago 28' 5.0"
16 Zelek, Jorryn FR McHenry 28' 1.0"
17 Strickland, Joi SR Bradley-Bourbonnais 28' 0.0"
18 Karasek, Malory FR McHenry 27' 6.0"
19 Ester, Carley FR Blue Ridge 26' 6.0"
20 Bowers, Hannah SR Paris 25' 8.0"

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pinkston, Emma SO Paris 26' 9.5"
2 Sims, Aija JR Thornton Fractional South 26' 5.0"
3 Vazquez, Itati FR ITW David Speer Academy 25' 8.75"
4 Santos, Jisela JR Bradley-Bourbonnais 25' 7.0"
5 Lunsford, Angel SO Bradley-Bourbonnais 25' 6.75"
6 Sebok, Lyndsey SR Olympia 24' 7.5"
7 Carr, Olivia JR Centennial 24' 5.25"
8 Bowers, Hannah SR Paris 24' 2.0"
9 Mayfield, Karena FR Danville 23' 9.5"
10 Kelley, India SO Danville 23' 6.0"
11 Baldner, Ashley SO West Chicago 22' 2.25"
12 Sprandle, McKenna SR Rantoul 21' 8.75"
13 Benjamin, Lianna JR Tri-Valley 20' 0.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patterson, Adriyanna SR Georgetown-Ridge Farm 36' 9.5" 5
2 Graham, Payton FR Bradley-Bourbonnais 31' 1.5"
3 Patelski, Kady SR Clinton 29' 4.75"
4 Thorstenson, Annabel SO Centennial 29' 0.0"
5 Perryman, Inara FR Rantoul 29' 0.0"
6 Schultz, Camryn SO McHenry 27' 6.0"
7 Ball, Kaelyn SO Paris 27' 4.0"
8 Cutler, Sam JR McHenry 27' 3.0"
9 Ritchie, Addison FR Tri-Valley 26' 11.0"
10 Maye, Caroline FR McHenry 26' 0.0"
11 Elguera, Citlally JR ITW David Speer Academy 25' 8.75"
12 Robertson, Brooke SO Georgetown-Ridge Farm 25' 1.0"
13 Rich, Caitlyn JR Olympia 24' 5.0"
14 Grewal, Satinder FR West Chicago 22' 0.0"
15 Hawkins, Anna SR St. Teresa -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Mye'Joi JR Rantoul 40' 5.0" 10
2 Wilson, Trinity SR Thornton Fractional South 40' 2.75" 8
3 DeJaynes, Noelle SR St. Teresa 38' 3.5" 6
4 Hulstedt, Sarah JR Belvidere North 36' 0.0" 4
5 Lambright, Paige JR Belvidere North 34' 1.0" 3
6 Dickey, Nayanah SR Danville 34' 0.5" 2
7 Workman, Claudia SR Clinton 33' 7.25" 1
8 Clark, Cassidy FR Mt. Pulaski 33' 1.0"
9 Wilson, Taryn SO Thornton Fractional South 32' 5.0"
10 Torres, Gianna SR ITW David Speer Academy 31' 2.75"
11 Chen, Anja SR Belvidere North 29' 9.75"
12 Reeser, Mac SO Clinton 29' 3.5"
13 Delaney, Marie JR St. Teresa 28' 1.5"