Indiana Runner Indoor Opener

Men's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lewis, Darius SR Unattached 7.50
2 Bronner, Kiyren FR Unattached 7.59
3 Bashiru, Dami SR Unattached 8.11
4 Llewellyn, Bryce FR Unattached 8.21
5 Booth, Howard SR Unattached 10.03
6 Taylor, Jalen SR Indiana Storm Track Club 12.06
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lapenta, Drew SR New Palestine Junior High 8.54
2 Bunner, Tom SR Unattached 8.86
3 Young, William SR Indiana Storm Track Club 9.38
4 Smith II, Dexter SR TruElite Athletes 9.70
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Dylan SR Indiana Storm Track Club 7.91
2 Joachim, Carric SR Unattached 8.04
3 Kistler, Aaron SR Spartan Project 8.09
4 Shelton, Grant SR Indiana Storm Track Club 8.16
5 Monnett, Nate SR American $peed 8.50
6 Roach, Joshua SR American $peed 8.93
7 Jideonwo, Joseph SR Indiana Storm Track Club 9.88
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Danyrine SR Northeast Indiana Track Club 7.45
2 Harris, Jaylen SR Northeast Indiana Track Club 7.60
3 Albright, Daven SR Hornet Track Club 7.70
4 Campbell, John SR Unattached 7.82
5 Smith, Jake SR American $peed 7.98
6 Highbaugh, Da'Shawn SR American $peed 8.40
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bates, Raymond SR American $peed 7.54
2 Lawson, Tristan SR Eagles 7.57
3 Tuberosa, Trenton SO Indiana State Athletic Club 7.66
4 Johnson, Brady SR American $peed 7.67
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stanley Jr., Derrian SR Ft. Wayne South Side 7.37
2 Rogers_Walton, Shomari SR Pennsgap Snappers 7.41
3 Quarles, Nahum SR Flashes Track Club 7.48
4 Gordon, George SR NOVA TC 7.49
5 Duffy, Desmond SR Indiana Storm Track Club 7.65
6 Buell, Zach SR Hornet Track Club 7.89
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chandler, Joey SR Indiana BLAST 7.30
2 Sommers, Sammy SR Unattached 7.34
3 Wyrick, Jonnathan JR Indiana State Athletic Club 7.38
4 Benford, Ahmad JR Indiana State Athletic Club 7.58
5 Landars, Elijah SR Indiana Storm Track Club 7.59
6 Jones, Torry JR Ft. Wayne South Side 7.64
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ladd, Julian SO Unattached 7.01
2 Burnett, Brian SR Unattached 7.11
3 Adams, Mike SR Ben Davis 7.11
4 Morton, Kamyrn SR Indiana Storm Track Club 7.32
5 Foy, Bryce JR Unattached 7.43
6 Conard, Mitchell SR Pennsgap Snappers 7.45

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bronner, Kiyren FR Unattached 25.88
2 Llewellyn, Bryce FR Unattached 27.85
3 Taylor, Jalen SR Indiana Storm Track Club 43.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lapenta, Drew SR New Palestine Junior High 27.43
2 Navarro, Jaydan SR Brave Distance Runners 28.39
3 Young, William SR Indiana Storm Track Club 31.65
4 Jideonwo, Joseph SR Indiana Storm Track Club 31.83
5 Smith II, Dexter SR TruElite Athletes 35.60
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leach, Cameron SR Northeast Indiana Track Club 24.99
2 Ganshorn, Brady SR Unattached 28.29
3 Kistler, Aaron SR Spartan Project 28.34
4 Zimmerman, Achilles SR Northeast Indiana Track Club 28.57
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Danyrine SR Northeast Indiana Track Club 24.72
2 Harris, Jaylen SR Northeast Indiana Track Club 25.27
3 Taylor, Keyontae SR Northeast Indiana Track Club 25.47
4 Thompson, Will SR Eagles 26.24
5 Brewer, Cole FR Unattached 26.45
6 Pannell, Hunter SR American $peed 27.86
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 OBanion, Daunte SR Unattached 23.98
2 Lawson, Tristan SR Eagles 25.25
3 Albright, Daven SR Hornet Track Club 25.54
4 Campbell, John SR Unattached 26.29
5 Walker, Dylan SR Indiana Storm Track Club 26.38
6 Shelton, Grant SR Indiana Storm Track Club 27.66
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Landon SR BTC 24.70
2 Duffy, Desmond SR Indiana Storm Track Club 24.93
3 Buell, Zach SR Hornet Track Club 25.29
4 Landars, Elijah SR Indiana Storm Track Club 25.68
5 Tuberosa, Trenton SO Indiana State Athletic Club 26.10
6 Johnson, Brady SR American $peed 27.64
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stanley , Derrian SR Indiana BLAST 23.89
2 Burnett, Brian SR Unattached 24.05
3 Jones, Torry JR Ft. Wayne South Side 25.23
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clay, Damian SR Unattached 23.44
2 Phillips, Jayce SR Indiana BLAST 24.02
3 Wyrick, Jonnathan JR Indiana State Athletic Club 24.28
4 Benford, Ahmad JR Indiana State Athletic Club 24.60
5 Foy, Bryce JR Unattached 24.78
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ladd, Julian SO Unattached 22.84
2 Adams, Mike SR Ben Davis 23.14
3 Fagnon, Dona JR Ben Davis 23.89
4 Morton, Kamyrn SR Indiana Storm Track Club 24.25
5 Harper, Jerry JR Rantoul 24.57

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Dexter SR Unattached 1:24.69
2 Wright, Carter SR Indiana State Athletic Club 1:47.29
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jewell , Wes SR Unattached 1:05.38
2 Simpson, Conner SR Potter's Bridge Athletic Club 1:06.73
3 Kelly, Brycen SR Indiana BLAST 1:09.26
4 Young, William SR Indiana Storm Track Club 1:10.32
5 Dahlstrom , Lukas SR TruElite Athletes 1:14.09
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dardeen, Gavin SO Unattached 59.83
2 Creek, Jacob SR 212 Track Club 1:01.50
3 Ganshorn, Brady SR Unattached 1:02.36
4 Shelton, Grant SR Indiana Storm Track Club 1:04.14
5 Schiesser , Tyler SR Indiana Storm Track Club 1:05.49
6 Jideonwo, Joseph SR Indiana Storm Track Club 1:10.29
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Colin SO Unattached 55.80
2 Rappe, Luke JR Mt Vernon High School 55.83
3 Kyi, Eh Doh SR Northeast Indiana Track Club 56.93
4 Walker, Dylan SR Indiana Storm Track Club 59.74
5 Beakas, Evan SR Unattached 1:01.32
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Joachim, George SR Unattached 56.03
2 Bush, Rehcori SR Ben Davis 58.20
3 Thompson, Will SR Eagles 59.90
4 Franklin, Isaiah SR Northeast Indiana Track Club 1:01.62
5 Zimmerman, Achilles SR Northeast Indiana Track Club 1:08.82
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moody, Aaron JR Ben Davis 55.15
2 Jackson, Logan SR Indiana BLAST 55.19
3 Franklin, Auntral SR Northeast Indiana Track Club 55.64
4 Graham, Davontay SR Northeast Indiana Track Club 57.80
5 Moon, Romello SR 212 Track Club 58.53
6 Richards, Austin JR Unattached 1:04.80
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 OBanion, Daunte SR Unattached 52.57
2 Phillips, Jayce SR Indiana BLAST 53.32
3 Hoskins, Anthony SR Ben Davis 53.69
4 Ringwood, Jackson SR Indiana BLAST 53.73
5 Donaldson, Brent SR Unattached 55.55
6 Miller, Landon SR BTC 55.66
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clay, Damian SR Unattached 52.73
2 Harper, Jerry JR Rantoul 53.03
3 Bates, Raymond SR American $peed 53.38
4 Fair, Jahod SR Ben Davis 53.73

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zeissig, Dwayne SR Potter's Bridge Athletic Club 2:34.21
2 Clifford, Will FR Westfield 2:35.68
3 Lapenta, Connor SR New Palestine Junior High 2:43.35
4 Redmon, Chase SR Unattached 2:46.27
5 Dahlstrom , Lukas SR TruElite Athletes 2:52.64
6 Poetz , Isaac SR Unattached 2:53.00
7 Cates, Tyler SR Indiana State Athletic Club 3:02.58
8 Harris, Joanh SR New Haven 3:09.37
9 Cates, Spencer SR Indiana State Athletic Club 3:25.05
10 Wright, Carter SR Indiana State Athletic Club 3:57.02
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mroch, Jackson JR Westfield 2:24.87
2 Osborne, Solomon SR Redins Track Club 2:27.32
3 Worland , Ryle SR TruElite Athletes 2:29.32
4 Schiesser , Tyler SR Indiana Storm Track Club 2:30.84
5 Clark, Kyle SR Unattached 2:31.32
6 Neff, Tyler SR The Spartan Project 2:32.49
7 Williamson, Elliott SR American $peed 2:34.41
8 Garcia, Elias SR Northeast Indiana Track Club 2:36.86
9 Mutlek, Haroone SR Northeast Indiana Track Club 2:39.22
10 Simpson, Patrick SR Potter's Bridge Athletic Club 2:41.44
11 Horta, Jeremiah SR Redins Track Club 2:46.28
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Damer, Michael JR Unattached 2:16.01
2 Klein, Thomas SR Fort Wayne Striders 2:16.07
3 Brown, Colin SO Unattached 2:17.53
4 Ruiz Cruz, Kevin SR 212 Track Club 2:20.42
5 McIntire, Braeden SR BTC 2:22.24
6 Arnos, Andrew SR Unattached 2:22.29
7 Nicoson, Will SR 212 Track Club 2:26.32
8 Saldana, Kevin SR Redins Track Club 2:26.94
9 Sanford, James SR Titan Athletics Club 2:27.19
10 Heintzelman, Jacob SR Titan Athletics Club 2:27.26
11 Gerber, Christian SR Eagles 2:30.34
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trahin, Alex SR Fort Wayne Striders 2:14.96
2 Bauer, Logan SR Indiana BLAST 2:16.98
3 Ortiz, Leandro SR 212 Track Club 2:17.40
4 Limbil, Joshua SR Unattached 2:18.48
5 Scott, Bailey JR Unattached 2:19.69
6 Lawrence, Addison SR Eagles 2:22.93
7 Lehmkuhle, Zxavier SR Northeast Indiana Track Club 2:24.18
8 Monnett, Nate SR American $peed 2:27.53
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Connelly, Gabriel SR Brave Distance Runners 2:11.27
2 Korhorn, Caleb SR Titan Athletics Club 2:11.28
3 Garlinger, Jordan SR Northern Indiana Field Runners 2:12.94
4 Nickerson, Aaron SR Wabash 2:13.25
5 Gonzales, Jacob SR Unattached 2:14.57
6 Williamson, Lance FR Unattached 2:15.11
7 Owings, Luke SR 212 Track Club 2:16.08
8 Johnson , Zachary SR Unattached 2:16.15
9 Harris, Ben SO Westfield 2:17.92
10 Prater, Koby SR Wabash 2:18.76
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Waldron, Cory SR Unattached 2:03.72
2 Powers, Cole SR Bowerman TC 2:03.75
3 Thompson, Draven SR Charger Track Club 2:05.45
4 Carpenter, Spencer SO Unattached 2:06.00
5 Steury, Izaiah SR Hornet Track Club 2:06.44
6 Stiver, Tanner SO Unattached 2:06.77
7 Ruppert, Ryan SR Unattached 2:09.44
8 Ringwood, Jackson SR Indiana BLAST 2:12.87
9 Kishpaugh, Negesse SR Liberty Christian 2:19.70
10 Long, Kaiden SR Ft. Wayne South Side -

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moya, Ward SR The Spartan Project 5:43.48
2 Wennemar, Reilly SR Redins Track Club 5:54.28
3 Redmon, Chase SR Unattached 5:58.49
4 Blinn, Logan SR Redins Track Club 6:20.56
5 Poetz , Isaac SR Unattached 6:21.87
6 Harris, Joanh SR New Haven 6:25.27
7 Dahlstrom , Lukas SR TruElite Athletes 6:32.15
8 Miller, Anja SR Unattached 6:56.07
9 Zehr, Ashton SR Indiana BLAST 6:57.25
10 Zehr, Ethan SR Indiana BLAST 7:44.69
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Worland , Ryle SR TruElite Athletes 5:22.22
2 Edwards, Ben FR Westfield 5:22.83
3 Clark, Kyle SR Unattached 5:23.63
4 Ferreri, Owen SR Westfield 5:35.45
5 Ramirez, Jonathan SR Hornet Track Club 5:44.89
6 Witmer, Mark SR 3RVS Racing 5:48.64
7 Lapenta, Connor SR New Palestine Junior High 5:53.49
8 Guerin, Michael SR Northeast Indiana Track Club 5:54.06
9 Craig, Carter SR Northeast Indiana Track Club 5:57.85
10 Douthit, Caub SR Westfield 6:02.36
11 Isaacs, Spencer FR Westfield 6:03.02
12 Hinds, Sam SR Westfield 6:13.88
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lawrence, Addison SR Eagles 5:17.49
2 Beakas, Evan SR Unattached 5:21.49
3 Rappe, Evan SO Mt Vernon High School 5:25.29
4 Helton, Matthew SR TruElite Athletes 5:26.46
5 Burney, Alex SR Hornet Track Club 5:27.73
6 Call, Levi SR Pennsgap Snappers 5:30.72
7 Heintzelman, Jacob SR Titan Athletics Club 5:32.98
8 Kelly, Liam SO Westfield 5:37.85
9 Lo, Andre SR Eagles 5:41.36
10 Gerber, Christian SR Eagles 5:43.94
11 Korhorn, Caleb SR Titan Athletics Club 5:45.90
12 Hewitt, Ben SR Wabash 5:48.14
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garlinger, Jordan SR Northern Indiana Field Runners 4:53.52
2 Saberniak, Anthony SO Unattached 5:08.04
3 Zehr, Kevin SR Indiana BLAST 5:10.56
4 Hall, Austin FR Unattached 5:10.91
5 Besinger, Evan FR Westfield 5:11.57
6 Damer, Michael JR Unattached 5:14.55
7 Ferreri, Jason SR Westfield Track Club 5:18.16
8 Connelly, Donovan SR Brave Distance Runners 5:21.48
9 Saldana, Kevin SR Redins Track Club 5:24.06
10 Rhodes, Justin FR Unattached 5:35.21
11 Taylor, Brett SR Redins Track Club 5:41.40
12 Sanford, James SR Titan Athletics Club 5:45.22
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nickerson, Aaron SR Wabash 4:57.09
2 McManus, Brad JR Westfield 5:01.42
3 Springborn, Josh SO Westfield 5:01.88
4 Galbreath, Quavion SR TruElite Athletes 5:03.48
5 Phillips, Corey SR Westfield 5:05.64
6 Rink, Evan SO Westfield 5:09.93
7 Wright, Aidan FR Westfield 5:10.60
8 Woehler, Max FR Westfield 5:10.68
9 Arnos, Andrew SR Unattached 5:11.53
10 Callahan, Caleb JR Wabash 5:11.85
11 Strong, Lincoln SO Westfield 5:15.00
12 Niebbia, Fernando JR Unattached 5:31.35
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Prater, Koby SR Wabash 4:51.09
2 Koning, Kyler SO Westfield 4:51.12
3 Adams, Clayton SR BTC 4:53.44
4 Kodrick, Jacob SO Unattached 4:53.93
5 Bogdajewicz, Robby SO Westfield 4:56.97
6 Strothman, Tyler SO Unattached 4:58.63
7 Mendoza, Jaime SR Redins Track Club 4:59.03
8 Limbil, Joshua SR Unattached 4:59.21
9 Johnson , Zachary SR Unattached 4:59.43
10 Barnett, Josh FR Westfield 4:59.53
11 Scott, Bailey JR Unattached 5:01.60
12 McClure, Johnny JR Westfield 5:06.91
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mannella, David JR Westfield 4:41.02
2 Margaritidis, Dimitri SR Eagles 4:42.36
3 Kishpaugh, Negesse SR Liberty Christian 4:44.02
4 Djour, Mahamat JR Westfield 4:44.20
5 Neff, Jarred JR Unattached 4:44.36
6 Barnett, Joe JR Westfield 4:45.61
7 Beene, Jacob SO Westfield 4:47.17
8 Whitinger, Andrew SR Unattached 4:52.89
9 Owings, Luke SR 212 Track Club 4:54.80
10 Connor, Kai FR Westfield 4:56.67
11 Connelly, Gabriel SR Brave Distance Runners 4:58.57
12 Novak, Samuel SR Westfield 5:04.98
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hamlin, Jesse SR Redins Track Club 4:27.03
2 Powers, Cole SR Bowerman TC 4:29.46
3 Thompson, Draven SR Charger Track Club 4:29.99
4 Ruppert, Ryan SR Unattached 4:30.80
5 Christofanelli, Geno JR Unattached 4:33.32
6 Hendricks, Howard SR Panthers1801 4:35.38
7 Carpenter, Spencer SO Unattached 4:38.38
8 Steury, Izaiah SR Hornet Track Club 4:38.52
9 Occenat, Oneel SR Unattached 4:42.35
10 Hipkiss, Blake SR Potter's Bridge Athletic Club 4:49.67
11 Carpenter, Remington SO Unattached 4:56.71

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huggler, Ryan JR Unattached 10:31.87
2 Row, Liam SR Fort Wayne Striders 10:43.69
3 Pensyl, Nik JR Westfield 11:09.26
4 Lehmkuhle, Jaxzen SR Northeast Indiana Track Club 11:11.46
5 Rappe, Evan SO Mt Vernon High School 11:52.64
6 Hornbacher, Quinn SR Hornet Track Club 12:02.81
7 Lawrence, Bradley SR Eagles 12:09.00
8 Helton, Matthew SR TruElite Athletes 12:09.84
9 Francis, Colin SR Northeast Indiana Track Club 12:13.47
10 Sinanian, Mike SR Titan Athletics Club 12:14.72
11 Cates, Tyler SR Indiana State Athletic Club 14:35.02
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Christofanelli, Geno JR Unattached 9:45.54
2 Kropf, Drake JR Indiana BLAST 10:00.88
3 Whicker, Wilson JR Indiana BLAST 10:01.18
4 Yoder, Kent SR Unattached 10:07.37
5 Kane, Dalton JR Unattached 10:08.55
6 James, Ryder FR Unattached 10:12.20
7 Douthit, Noah SR Westfield 10:15.68
8 McArdle, Donny SO Spartan Project 10:17.45
9 Jennings, Bryce SR Redins Track Club 10:22.02
10 Margaritidis, Dimitri SR Eagles 10:22.07
11 Kodrick, Jacob SO Unattached 10:37.26
12 Galbreath, Quavion SR TruElite Athletes 10:52.83

Men's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Metken, Tim SR Carmel project 9.50
2 Moon, Romello SR 212 Track Club 9.67
3 Bashiru, Dami SR Unattached 10.52
4 Brewer, Cole FR Unattached 11.01
5 Booth, Howard SR Unattached 13.75
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gordon, George SR NOVA TC 8.63
2 Donaldson, Brent SR Unattached 8.81
3 O'Sullivan, Sean SR Fort Wayne Striders 8.87
4 Lamb, Konner SR Bryan 9.02
5 Mullen, Sean SR Unattached 9.15
6 Jarosinski , Clayton SR Unattached 9.48
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rivas, Luigi SR Indiana BLAST 8.14
2 Quarles, Malachi SR Flashes Track Club 8.24
3 Fagnon, Dona JR Ben Davis 9.02
4 Fair, Jahod SR Ben Davis 9.21

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crist, Cooper SR Unattached 6' 5.0"
2 Herman, Drew JR Unattached 6' 2.0"
3 Cliver, Elijah SR Indiana State Athletic Club 5' 6.0"
4 Rops, Matthew SO Unattached 5' 6.0"
5 Kelly, Brycen SR Indiana BLAST 4' 0.0"
6 Cates, Spencer SR Indiana State Athletic Club 3' 8.0"
7 Leach, Cody SR Pennsgap Snappers -
8 Conard, Mitchell SR Pennsgap Snappers -
9 Tubbs, Keaton SR Indiana State Athletic Club -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stone, Nathan SR LNPV 16' 6.0"
2 Sierks, Tyler JR Unattached 14' 6.0"
3 Lee, Adam SR DC Athletics 14' 0.0"
4 Sandlin, Logan JR Unattached 13' 6.0"
5 Lubbehusen, Seth SO Unattached 13' 0.0"
6 Heath, Tony SR Unattached 13' 0.0"
7 Pearson, Jakob SR Unattached 12' 6.0"
8 Hutchens, Jack SR Fall Creek 12' 6.0"
9 Schipper, Alex JR Unattached 12' 0.0"
10 Babits, Paul SR Unattached 12' 0.0"
11 Wise, Brandon SR 212 Track Club 11' 6.0"
12 Bunner, Tom SR Unattached 11' 6.0"
13 abels, scott SR Unattached 9' 6.0"
14 Penafiel, Ralph SR Brebeuf Jesuit 9' 0.0"
15 Graf, Hudson FR Unattached 9' 0.0"
16 Keiffer, Landin JR Unattached 8' 6.0"
17 Booth, Howard SR Unattached 8' 6.0"
18 Maginn, Timmy SR Unattached -
19 Schipper, Vincent JR Unattached -
20 LaCoursiere, Carter SR Unattached -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rogers_Walton, Shomari SR Pennsgap Snappers 22' 9.0"
2 Sommers, Sammy SR Unattached 21' 10.25"
3 Benford, Ahmad JR Indiana State Athletic Club 20' 8.25"
4 Herman, Drew JR Unattached 20' 6.25"
5 Chandler, Joey SR Indiana BLAST 19' 11.0"
6 Leach, Cameron SR Northeast Indiana Track Club 19' 5.5"
7 Joachim, George SR Unattached 18' 8.5"
8 Baughman, Travis JR Unattached 18' 7.0"
9 Navarro, Jaydan SR Brave Distance Runners 17' 5.5"
10 Leach, Cody SR Pennsgap Snappers 16' 10.5"
11 Joachim, Carric SR Unattached 16' 9.0"
12 Jordan, Dalton SR Indiana State Athletic Club 15' 11.75"
13 Kistler, Aaron SR Spartan Project 15' 11.0"
14 Ganshorn, Brady SR Unattached 15' 1.5"
15 Rivas, Divinny SR Indiana BLAST 14' 8.5"
16 Cates, Tyler SR Indiana State Athletic Club 11' 8.0"
17 Booth, Howard SR Unattached 11' 6.0"

Men's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Keegan SR Bryan 45' 6.5"
2 Monroe, Bryce JR Burris 45' 0.5"
3 Cates, Spencer SR Indiana State Athletic Club 13' 9.0"

Women's 60m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strzelecki, Anna SR Unattached 12.56
2 Strzelecki, Ella SR Unattached 15.25
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dickenson, Amani SR Indiana Storm Track Club 8.75
2 Moore, Gabby SR Indiana Storm Track Club 9.10
3 Bennett, Avery SR Indiana Storm Track Club 9.41
4 Marzouk, Meriam FR Noblesville 9.77
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chestnut, Morgan SR Indiana Storm Track Club 8.92
2 Walker, Nia SR Indiana Storm Track Club 8.99
3 DeGroote, Kyarra SR Indiana State Athletic Club 9.07
4 Taylor, Kourtney SR Indiana Storm Track Club 9.17
5 Morris, Tristen SR Indiana Storm Track Club 9.26
6 Marcum, Loudnie SR Eagles 9.38
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lavergne, Kristen SR Indiana Storm Track Club 8.53
2 Richardson, Aniya SR Central North 8.53
3 Maupin, Audrey SR Eagles 8.89
4 Duncan, Baylee SO Warsaw Community 9.00
5 Clark, Elizabeth JR Noblesville 9.20
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reese, Dashanti SR Central North 8.38
2 Branch, D'Ahni SR Indiana Storm Track Club 8.52
3 Smith, Elise SR Indiana Storm Track Club 8.71
4 DeLong, Ashleigh SR Noblesville 8.85
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fones, Carli JR Unattached 8.18
2 Frye, Faith SR Indiana State Athletic Club 8.34
3 Harvey, Jayden SR NOVA TC 8.36
4 Clampitt, Maykayla SR Warsaw Community 8.43
5 Pentecost, Cailyn JR Unattached 8.63
6 Brisco, Grace SR Noblesville 8.85
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blue, Skylynn SR Central North 7.85
2 Springer, Daija SR NOVA TC 7.90
3 Mintze, Myjah JR Unattached 8.19
4 Boles, DeLaney SO Noblesville 8.51
5 Jackson, Sandra FR Noblesville 8.64
6 Geiser, Hannah SO Unattached 8.75

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Binnema, Seline SR Hornet Track Club 29.12
2 Taylor, Kourtney SR Indiana Storm Track Club 32.39
3 Watkins, Aasha SR Indiana Storm Track Club 32.62
4 Heintzelman, Gloria SR Titan Athletics Club 33.69
5 Wright, Charlie SR Hornet Track Club 35.81
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Moore, Gabby SR Indiana Storm Track Club 32.13
2 Bennett, Avery SR Indiana Storm Track Club 32.94
3 Marcum, Loudnie SR Eagles 33.33
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chestnut, Morgan SR Indiana Storm Track Club 29.22
2 DeGroote, Kyarra SR Indiana State Athletic Club 30.15
3 Maupin, Audrey SR Eagles 30.93
4 Morris, Tristen SR Indiana Storm Track Club 31.05
5 Casarella, Ana SR Titan Athletics Club 31.38
6 Robinson, Paris FR Unattached 32.09
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Branch, D'Ahni SR Indiana Storm Track Club 28.66
2 DeGroote, Corynn FR Indiana State Athletic Club 29.18
3 Kerrigan, Meadow SR Eagles 29.33
4 Smith, Elise SR Indiana Storm Track Club 29.86
5 Clark, Elizabeth JR Noblesville 31.11
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reese, Dashanti SR Central North 28.70
2 Brisco, Grace SR Noblesville 29.21
3 Thompson, Gillian FR Carmel project 29.40
4 Jamison, Nejhe SR Central North 32.28
5 Zubler, Emily SR Central North 33.37
6 Bailey, Maxine SR Central North 33.43
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boles, DeLaney SO Noblesville 28.40
2 Buriff, Michaela SR Warsaw Community 29.06
3 Regans, Serena SR Central North 29.10
4 Davis, Amiyah SO Unattached 29.16
5 Richardson, Aniya SR Central North 30.20
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanders, Alexys SR NOVA TC 28.56
2 Lavergne, Kristen SR Indiana Storm Track Club 29.07
3 Davis, Parker SO Noblesville 30.21
4 Baynes, Alexis SR Unattached 30.99
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blue, Skylynn SR Central North 26.57
2 Springer, Daija SR NOVA TC 26.89
3 Springer, Alana SR NOVA TC 27.14
4 Harvey, Jayden SR NOVA TC 29.58
5 Jackson, Sandra FR Noblesville 29.67

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dahlstrom , Leila SR TruElite Athletes 1:30.05
2 Dahlstrom , Lilian SR TruElite Athletes 1:37.18
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grande Rosas , Gabriela SR TruElite Athletes 1:10.87
2 DeGroote, Kyarra SR Indiana State Athletic Club 1:11.81
3 Tingley, Kaylee SR Indiana State Athletic Club 1:16.11
4 Bennett, Avery SR Indiana Storm Track Club 1:16.30
5 Taylor, Kourtney SR Indiana Storm Track Club 1:19.10
6 Wright, Charlie SR Hornet Track Club 1:20.83
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chestnut, Morgan SR Indiana Storm Track Club 1:09.65
2 Moore, Gabby SR Indiana Storm Track Club 1:10.69
3 Robinson, Paris FR Unattached 1:12.10
4 Mosley, Kaitlyn SR Central North 1:12.90
5 Zubler, Emily SR Central North 1:15.19
6 Bailey, Maxine SR Central North 1:19.18
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Branch, D'Ahni SR Indiana Storm Track Club 1:08.55
2 Tingley, Mikalah SR Indiana State Athletic Club 1:09.76
3 Walker, Nia SR Indiana Storm Track Club 1:09.93
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hoffman, Megan SO Noblesville 1:08.57
2 Howe, Meg SR Indiana BLAST 1:10.51
3 Casarella, Ana SR Titan Athletics Club 1:12.48
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rodriguez Lugo, Laura SR Hornet Track Club 1:06.14
2 Lane , Anna SR Indiana BLAST 1:06.32
3 Gowthrop, Makala SR Hornet Track Club 1:08.19
4 Baynes, Alexis SR Unattached 1:08.58
5 Allen, Makenzie SR NOVA TC 1:09.80
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thompson, Gillian FR Carmel project 1:05.60
2 Regans, Serena SR Central North 1:07.48
3 Kerrigan, Meadow SR Eagles 1:08.27
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blue, Skylynn SR Central North 1:00.29
2 Robinson, Chanler JR Unattached 1:00.32
3 DeGroote, Corynn FR Indiana State Athletic Club 1:05.20
4 Davis, Amiyah SO Unattached 1:06.12
5 Bellamy, Maygan SR Warsaw Community 1:07.49

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Teitge, Megan SR Unattached 2:49.79
2 Tingley, Kaylee SR Indiana State Athletic Club 2:57.40
3 Dombroski, Mary SO Noblesville 3:00.00
4 Gonzalez, Emma SR Titan Athletics Club 3:00.87
5 Hall, Karissa SR Eagles 3:06.44
6 Gonzalez, Catherine SR Titan Athletics Club 3:10.90
7 Gard-Barger, Eleanor SR Indiana State Athletic Club 3:13.53
8 McCagg, Rebekah JR Unattached 3:22.56
9 Runge, Autumn SR BTC 3:42.97
10 Helsloot, Abbi FR Noblesville 3:13.21
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lemmons, Klaire FR PC Running Project 2:42.91
2 Schleinkofer, Sarah SR Indiana BLAST 2:46.57
3 Tingley, Mikalah SR Indiana State Athletic Club 2:46.89
4 LaLonde, Elizabeth JR Unattached 2:49.31
5 Grande Rosas , Gabriela SR TruElite Athletes 2:49.63
6 White, Olivia JR PC Running Project 2:51.19
7 Coots, Masey SO Westfield 2:53.89
8 Recker, Kaia SR Redins Track Club 2:55.91
9 Elijah, Madison SO PC Running Project 2:56.10
10 Line, Abby SO Noblesville 2:57.11
11 Watkins, Aasha SR Indiana Storm Track Club 2:58.14
12 Mosley, Kaitlyn SR Central North 2:58.96
13 Manley, Isabel SO Westfield 3:03.19
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark, Julia SO Westfield 2:30.11
2 Ellingson, Katheen SR Unattached 2:32.59
3 Walda, Lauren FR Unattached 2:33.20
4 Schnick, Makenna SO PC Running Project 2:39.70
5 Minton, Ashlyn SO Unattached 2:40.78
6 Pressel, Anneliese SR PC Running Project 2:44.15
7 Shillings, Briley SR Indiana State Athletic Club 2:45.03
8 Duzan, Kiersten SR PC Running Project 2:48.38
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duffus, Zoe SO Unattached 2:22.51
2 Hathaway, Meagan SR Unattached 2:26.31
3 Green, Abby SR Unattached 2:26.34
4 Hazelrigg, Anna JR Noblesville 2:26.78
5 Sharples-Gordon, Bella SO Noblesville 2:31.33
6 Nix, Katie SR Hornet Track Club 2:33.09
7 Deal, Aubrie SR Noblesville 2:34.29
8 Neal, Brooke JR Unattached 2:37.17
9 Anderson, Maria SR Noblesville 2:39.23
10 Collins, Kate FR Unattached 2:39.58
11 Green, Gabby SR Central North 2:39.88
12 Hepler, Ashlynn SR Unattached 2:46.77

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Runge, Autumn SR BTC 7:33.02
2 Rorick, Olivia SR Fort Wayne Striders 7:47.75
3 Duffin, Abigail SR Unattached 8:13.11
4 Miller, Anja SR Unattached 8:14.52
5 Maple, Chloe SR Parkview YMCA 9:18.43
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Knight, Isabel SR Fort Wayne Striders 6:22.25
2 Cavacini, Maria SR Fort Wayne Striders 6:33.36
3 Cook, Jaslyn JR Unattached 6:45.71
4 Casarella, Ana SR Titan Athletics Club 7:18.03
5 Hall, Karissa SR Eagles 7:21.46
6 Gonzalez, Emma SR Titan Athletics Club 7:26.19
7 Gonzalez, Catherine SR Titan Athletics Club 7:36.06
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tingley, Mikalah SR Indiana State Athletic Club 5:56.74
2 Stoppel, Alicja SR NOVA TC 6:10.13
3 Tingley, Kaylee SR Indiana State Athletic Club 6:11.85
4 Ferreri, Gianna SR Westfield Track Club 6:14.51
5 Paul, Brooke SR NOVA TC 6:15.74
6 Maple, Sarah SR Parkview YMCA 6:19.72
7 Aselage, Paige SR Fort Wayne Striders 6:21.91
8 Willson, Ally JR Unattached 6:23.46
9 Edwards, Chelsie SR American $peed 6:27.11
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Woods, Kaitlyn SR Fort Wayne Striders 5:46.98
2 Monnett, Lily SR American $peed 5:53.77
3 Lemmons, Klaire FR PC Running Project 6:02.84
4 Ebetino, Alexandria SR Fort Wayne Striders 6:07.32
5 Schemel, Robyn SR Westfield 6:09.45
6 Barnett, Margaret SO Westfield 6:09.76
7 Shoemaker, Emma SR Redins Track Club 6:21.72
8 Phillips, Jenna SO Westfield 6:26.13
9 Sandys, Lauren SO Noblesville 6:36.38
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nix, Katie SR Hornet Track Club 5:28.58
2 Ellingson, Katheen SR Unattached 5:32.97
3 Klavon, Jamie FR Carmel project 5:36.35
4 Minton, Ashlyn SO Unattached 5:43.35
5 Brown, Sophia SO Westfield 5:46.01
6 Stahl, Sophie SO Noblesville 5:56.27
7 Shillings, Briley SR Indiana State Athletic Club 6:01.71
8 Collins, Kate FR Unattached 6:02.49
9 Barker, Erica JR Seton Catholic 6:06.39
10 Zellers, Ava SO Westfield 6:07.84
11 Duzan, Kiersten SR PC Running Project 6:08.09
12 LaLonde, Elizabeth JR Unattached 6:11.32
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Duffus, Zoe SO Unattached 5:07.06
2 Hathaway, Meagan SR Unattached 5:07.06
3 Green, Abby SR Unattached 5:07.09
4 Dixon, Brooke JR Brownsburg 5:10.21
5 Strzelecki, Erin SR Fort Wayne Striders 5:16.71
6 Dvorak, Julia JR Homestead 5:17.34
7 Walda, Lauren FR Ft. Wayne South Side 5:35.14
8 Mays, Abby SO Indiana BLAST 5:39.46
9 Howell, Chynzie SR Unattached 5:40.43
10 Neal, Brooke JR Unattached 5:46.38
11 Swart, Aubrey SR Noblesville 5:50.30
12 Dardeen, Kearsten SR Unattached 5:54.00
13 Rakowski, Emma SO PC Running Project 6:06.53

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Howell, Chynzie SR Unattached 11:56.60
2 Cates, Ellie JR Indiana BLAST 12:03.45
3 Myers, Lily SR Unattached 12:29.03
4 Witmer, Gretchen SO Indiana BLAST 12:48.65
5 Hirschman, Jane SR Central North 12:51.83
6 Monnett, Lily SR American $peed 13:12.13
7 Teitge, Megan SR Unattached 13:15.66
8 Tezera, Rahiwa SR Central North 13:27.02
9 Elijah, Madison SO PC Running Project 13:55.12
10 Hedrick, Emma SR Redins Track Club 15:08.10
11 Gard-Barger, Eleanor SR Indiana State Athletic Club 15:10.76

Women's 60m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richardson, Aniya SR Central North 10.83
2 Dager, Claryce JR Homestead 11.06
3 Sandys, Lauren SO Noblesville 11.20
4 DeLong, Holly SO Noblesville 11.90
5 Jamison, Nejhe SR Central North 12.86
6 Zubler, Emily SR Central North 13.03
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robinson, Chanler JR Unattached 9.46
2 Smith, Adison SR Indiana BLAST 10.19
3 Rodriguez Lugo, Laura SR Hornet Track Club 10.34
4 Pentecost, Cailyn JR Unattached 11.30
5 Moher, Abigail SR Indiana BLAST 11.32

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tyler, Shelby SR Noblesville 5' 8.0"
2 Wilhelm, Lily JR Noblesville 4' 10.0"
3 Wright, Jaeleen SR Homestead 4' 10.0"
4 Dummer, Emma FR Unattached 4' 6.0"

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bakx, Carolyn SR LNPV 11' 6.0"
2 Gery, Josie SO Homestead 11' 3.0"
3 Barr, Tristian SR DC Athletics 11' 0.0"
4 Kehler, Caitlin SR Unattached 11' 0.0"
5 Casey, Alison SO DC Athletics 11' 0.0"
6 Huckstep, Grace SR Unattached 10' 6.0"
7 Abels, Megan FR Fort Recovery 9' 6.0"
8 Knieper, Erika SR Noblesville 9' 6.0"
9 Wagner, Mia JR Brebeuf Jesuit 9' 0.0"
10 Davis, Parker SO Noblesville 7' 6.0"
11 Babits, Brenda SR Vault High Athletics 7' 0.0"
12 GRAF, Lola SR Unattached -
13 Abels, Katelyn SR Fort Recovery -
14 Springirth, Jenna SO Unattached -
15 Ocock, Sarah JR Unattached -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frye, Faith SR Indiana State Athletic Club 16' 9.0"
2 Torrez, Gabby SR Future Stars 15' 7.5"
3 Geiser, Hannah SO Unattached 14' 11.0"
4 Dickenson, Amani SR Indiana Storm Track Club 14' 8.5"
5 Howe, Meg SR Indiana BLAST 14' 6.75"
6 Bugg, Erika SR Unattached 14' 4.75"
7 DeLong, Ashleigh SR Noblesville 14' 0.5"
8 Lavergne, Kristen SR Indiana Storm Track Club 13' 8.0"
9 Walker, Nia SR Indiana Storm Track Club 12' 5.5"
10 Strzelecki, Anna SR Unattached 8' 0.0"
11 Strzelecki, Ella SR Unattached 6' 5.5"

Women's Shot Put   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pentecost, Cailyn JR Unattached 37' 1.0"
2 Clawson, Felicity JR Columbia City High School 34' 0.0"
3 Shriver, Samantha JR Unattached 32' 2.0"
4 Funk, Avery FR Indiana State Athletic Club 28' 5.5"