Bloom Twp vs Lincoln-Way East Girls

Scores:
Team Score
Bloom Twp.219.75
Lincoln-Way East159.25

Women's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crosby-Nelson, Sadayjia FR Bloom Twp. 8.46
2 Garner, Kayla FR Bloom Twp. 8.60
3 O'Leary, Alyssa FR Lincoln-Way East 8.66
4 Januszeski, Megan FR Lincoln-Way East 9.73
5 Stone, Lilly FR Lincoln-Way East 9.85
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnard, Emma SO Lincoln-Way East 8.11
2 Sciarini, Katie FR Lincoln-Way East 8.13
3 Smith, Carolyn FR Bloom Twp. 8.60
4 Polychronis, Alyssa FR Lincoln-Way East 8.82
5 Nwoho, Shirley SO Lincoln-Way East 9.29
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, India SO Bloom Twp. 7.83 4
2 Redman, Miah SO Bloom Twp. 8.05
3 Everett, Erin SO Lincoln-Way East 8.66
4 Reh, Kendall FR Lincoln-Way East 8.89
5 Boomsma, Alyssa FR Lincoln-Way East 8.89
6 Bryant, Amya FR Lincoln-Way East 9.05
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Lavae SO Bloom Twp. 7.81 5
2 Walsh, Kayla FR Lincoln-Way East 8.60
3 Pollard, Valarie FR Lincoln-Way East 8.66
4 Swire, Samara FR Lincoln-Way East 8.72
5 Ciszek, Meg SR Lincoln-Way East 8.83
6 Abughuush, Noor FR Lincoln-Way East 8.95
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McGivern, Elle SO Lincoln-Way East 8.00
2 Cooper, Destiny JR Bloom Twp. 8.05
3 Marse, Sydney SO Lincoln-Way East 8.20
4 Hahn, Ashley FR Lincoln-Way East 8.34
5 Baptiste, Jade FR Lincoln-Way East 8.70
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ajifolokun, Ore JR Lincoln-Way East 7.98
2 Primus, Bri SO Lincoln-Way East 8.03
3 Valentine, Dabreonna SO Bloom Twp. 8.10
4 Morgan, Nakayla SO Bloom Twp. 8.20
5 Spencer, Emily FR Lincoln-Way East 8.84
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Faith FR Bloom Twp. 7.95 1
2 Van Dyke, Ali FR Lincoln-Way East 8.20
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiggins, Nala FR Bloom Twp. 7.49 10
2 Griggs, Kayla FR Bloom Twp. 7.63 8
3 Sylvertooth, Kiera FR Bloom Twp. 7.67 6
4 Armstrong, Bria FR Bloom Twp. 7.86 3
5 Zelenika, Julia SO Lincoln-Way East 7.94 2

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Faith FR Bloom Twp. 29.44 4
2 O'Leary, Alyssa FR Lincoln-Way East 31.41
3 Januszeski, Megan FR Lincoln-Way East 36.59
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sciarini, Katie FR Lincoln-Way East 30.70
2 Nwoho, Shirley SO Lincoln-Way East 36.50
3 Skolek, Ellie SO Lincoln-Way East 43.94
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pollard, Valarie FR Lincoln-Way East 32.78
2 Abughuush, Noor FR Lincoln-Way East 33.44
3 Bryant, Amya FR Lincoln-Way East 35.33
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Van Dyke, Ali FR Lincoln-Way East 31.68
2 Everett, Erin SO Lincoln-Way East 32.05
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Anderson, Courney SO Bloom Twp. 31.30
2 Ciszek, Meg SR Lincoln-Way East 31.86
3 Spencer, Emily FR Lincoln-Way East 32.24
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Simms, Amonni JR Bloom Twp. 31.62
2 Walsh, Kayla FR Lincoln-Way East 31.68
3 Jungles, Anna FR Lincoln-Way East 32.08
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnard, Emma SO Lincoln-Way East 29.69 2
2 Hahn, Ashley FR Lincoln-Way East 30.75
3 Redman, Miah SO Bloom Twp. 31.44
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dumas, Monyai FR Bloom Twp. 31.10
2 Boomsma, Alyssa FR Lincoln-Way East 33.52
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Baptiste, Jade FR Lincoln-Way East 30.98
2 Garner, Kayla FR Bloom Twp. 33.45
3 Fleming, Marshanna FR Bloom Twp. 33.95
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griggs, Kayla FR Bloom Twp. 27.78 10
2 Wiggins, Nala FR Bloom Twp. 28.56 5
3 Smith, Carolyn FR Bloom Twp. 32.45
4 Polychronis, Alyssa FR Lincoln-Way East 32.61
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sylvertooth, Kiera FR Bloom Twp. 28.06 8
2 Gosney, Jillian SR Lincoln-Way East 30.20 1
3 Ajifolokun, Ore JR Lincoln-Way East 30.35
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Lavae SO Bloom Twp. 28.25 6
2 Primus, Bri SO Lincoln-Way East 29.56 3

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Butterfield, Hallie SR Lincoln-Way East 1:08.98
2 Campbell, Sarah SO Lincoln-Way East 1:10.75
3 Valezquez, Sonia SR Bloom Twp. 1:12.13
4 Zelenika, Julia SO Lincoln-Way East 1:16.17
5 Williams, Anita SR Bloom Twp. 1:16.69
6 Dumas, Monyai FR Bloom Twp. 1:23.36
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Lavae SO Bloom Twp. 1:03.86
2 McGivern, Elle SO Lincoln-Way East 1:04.01
3 Lee, India SO Bloom Twp. 1:05.37
4 Cooper, Destiny JR Bloom Twp. 1:06.04
5 Calhoun, Taveriah FR Bloom Twp. 1:07.82

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sahagun, Nancy JR Bloom Twp. 2:55.40 3
2 Simms, Amonni JR Bloom Twp. 2:59.30
3 Ebiringah, Nneoma JR Lincoln-Way East 2:59.60
4 Williams, Anita SR Bloom Twp. 3:03.82
5 Duran Martinez, Stephanie FR Bloom Twp. 3:08.66
6 Osornio, Allison JR Bloom Twp. 3:10.03
7 Goodwin, Raina SO Lincoln-Way East 3:10.03
8 Lopez, Chalsey JR Bloom Twp. 3:17.59
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parduhn, Lizzie SO Lincoln-Way East 2:45.75 10
2 Butterfield, Hallie SR Lincoln-Way East 2:48.23 8
3 Collins, Hannah FR Lincoln-Way East 2:50.34 6
4 Burke, Kaitlin SO Lincoln-Way East 2:52.60 5
5 Parsons, Rachel JR Lincoln-Way East 2:53.73 4
6 Gonzalez, Olivia FR Lincoln-Way East 2:56.23 2
7 Valezquez, Sonia SR Bloom Twp. 2:57.61 1
8 Ditus-Rios, Elyse JR Lincoln-Way East 2:57.83
9 Osornio, Brisa JR Bloom Twp. 3:00.37
10 Witt, Claire SO Lincoln-Way East 3:01.23
11 Ketchen, Jill FR Lincoln-Way East 3:01.23
12 Haro, Genesys SO Bloom Twp. 3:01.23

Women's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Faith FR Bloom Twp. 9.81 6
2 Crosby-Nelson, Sadayjia FR Bloom Twp. 10.97 2
3 Collins, Hannah FR Lincoln-Way East 11.34 1
4 Everett, Erin SO Lincoln-Way East 12.67
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiggins, Nala FR Bloom Twp. 9.38 10
2 Morgan, Nakayla SO Bloom Twp. 9.51 8
3 Sciarini, Katie FR Lincoln-Way East 9.84 5
4 Van Dyke, Ali FR Lincoln-Way East 10.09 4
5 Cooper, Destiny JR Bloom Twp. 10.33 3

Women's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiggins, Nala FR Bloom Twp. 4' 6.0" 7.25
2 Anderson, Courney SO Bloom Twp. 4' 6.0" 7.25
3 Walsh, Kayla FR Lincoln-Way East 4' 6.0" 7.25
4 Marse, Sydney SO Lincoln-Way East 4' 6.0" 7.25
5 Martello, Grace SO Lincoln-Way East 4' 4.0" 2
6 McGivern, Elle SO Lincoln-Way East 4' 4.0" 2
7 Montgomery, JaVyon SR Bloom Twp. 4' 4.0" 2
8 Campbell, Sarah SO Lincoln-Way East 4' 4.0" 2
9 Reh, Kendall FR Lincoln-Way East 4' 4.0" 2
10 Skolek, Ellie SO Lincoln-Way East 4' 0.0"
11 Burke, Kaitlin SO Lincoln-Way East 3' 10.0"
12 Fleming, Marshanna FR Bloom Twp. -

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnard, Emma SO Lincoln-Way East 10' 0.0" 10
2 Ball, Lindsey SR Lincoln-Way East 8' 6.0" 8
3 Van Dyke, Ali FR Lincoln-Way East 8' 0.0" 5.5
4 Redman, Miah SO Bloom Twp. 8' 0.0" 5.5
5 Parduhn, Lizzie SO Lincoln-Way East -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Valentine, Dabreonna SO Bloom Twp. 16' 6.0" 10
2 Ellis, Kiara SR Bloom Twp. 15' 4.0" 5.75
3 Reh, Kendall FR Lincoln-Way East 15' 4.0" 5.75
4 Zelenika, Julia SO Lincoln-Way East 15' 4.0" 5.75
5 Stone, Lilly FR Lincoln-Way East 15' 4.0" 5.75
6 Campbell, Sarah SO Lincoln-Way East 15' 2.0" 3
7 McGivern, Elle SO Lincoln-Way East 14' 9.0" 2
8 Fleming, Marshanna FR Bloom Twp. 12' 2.0" 1
9 Nwoho, Shirley SO Lincoln-Way East 12' 0.0"
10 Lowe, Kierra SR Bloom Twp. -

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ellis, Kiara SR Bloom Twp. 34' 3.0" 10
2 Iverson, Taylor SO Bloom Twp. 33' 11.0" 8
3 Lowe, Kierra SR Bloom Twp. 32' 4.0" 6
4 Valentine, Dabreonna SO Bloom Twp. 31' 9.0" 5
5 Reh, Kendall FR Lincoln-Way East 28' 10.0" 4
6 Fleming, Marshanna FR Bloom Twp. 27' 4.0" 3
7 Everett, Erin SO Lincoln-Way East 25' 4.0" 2
8 Skolek, Ellie SO Lincoln-Way East -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Marse, Sydney SO Lincoln-Way East 25' 7.0" 1
2 Jimenez, Karina SO Lincoln-Way East 25' 5.0"
3 Boles, Kaysha FR Bloom Twp. 23' 0.5"
4 Pace, Zariana FR Lincoln-Way East 21' 5.0"
5 McFadden, Aaliyah FR Lincoln-Way East 21' 1.0"
6 Januszeski, Megan FR Lincoln-Way East 21' 0.0"
7 Ajifolokun, Ore JR Lincoln-Way East 20' 8.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Palombi, Alina JR Bloom Twp. 32' 2.0" 10
2 Iverson, Taylor SO Bloom Twp. 31' 9.0" 8
3 Jackson, Demeyah SO Bloom Twp. 29' 7.0" 6
4 Baker, Emily SO Lincoln-Way East 28' 5.0" 5
5 Ebiringah, Nneoma JR Lincoln-Way East 27' 5.0" 4
6 Smith, Carolyn FR Bloom Twp. 27' 0.0" 3
7 Graham, Martia SO Lincoln-Way East 26' 4.5" 2
8 Span, Destiny JR Bloom Twp. 22' 6.0"
9 Jacobs, Olivia SO Lincoln-Way East 17' 3.0"