SWSC Girls Conference 2018

Scores:
Team Score
Homewood-Flossmoor144
Lincoln-Way East84
Lockport Township67
Sandburg45
Thornton36
Lincoln-Way West34
Thornridge34
Stagg25
Bolingbrook21
Thornwood21
Lincoln-Way Central14
Bradley-Bourbonnais12
Andrew8

Women's 60m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ellstrom, Gabby FR Lockport Township 8.56
2 Thomas, Lauren JR Bradley-Bourbonnais 9.10
3 Stariha, Kailey JR Andrew 9.26
4 Dixon, Ashia JR Thornridge 9.43
5 Knight, Kaylyn JR Andrew 9.65
6 Jones, Jeanette JR Thornridge 9.81
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 LiVigni, Jessie SO Lincoln-Way Central 8.27
2 Nkemeh, Keto SO Lincoln-Way East 8.37
3 Sinkus, Kaitlyn SR Lockport Township 8.43
4 Dice, Erica SR Lincoln-Way West 8.45
5 Bush, Deja JR Thornton 8.53
6 Stoklosa, Haley FR Lincoln-Way Central 8.56
7 Skender, Jackie SR Sandburg 8.66
8 Korpitz, Kalie JR Lincoln-Way West 8.81
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oliver, Olivia SR Homewood-Flossmoor 7.82 10
2 Bassey, Jacqueline SR Homewood-Flossmoor 7.83 8
3 Hodges, Ranyah FR Thornton 7.94 6
4 Stafira, Veronika SR Stagg 8.02 5
5 Wright, Taylor JR Lincoln-Way East 8.07 4
6 Perry, Kayla SR Bolingbrook 8.08 3
7 Walters, Kayla JR Bolingbrook 8.10 2
8 Walker, Fierra SR Stagg 8.16 1
9 Bell, Makyla JR Thornwood 8.46
10 Obia, Chibueze JR Sandburg 8.49

Women's 60m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Abu-Khalil, Jannah SO Lockport Township 8.74
2 Townsend, Trinity FR Bolingbrook 8.82
3 Williams, Alima FR Lockport Township 9.07
4 Koeppen, Caroline FR Stagg 9.23
5 Mcmillian, Madison SO Andrew 9.55
6 Haynes, Durishae SO Andrew 9.71
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Campbell, Sarah SO Lincoln-Way East 8.55 4
2 Siebernaler, Tina SO Sandburg 8.62 2
3 Florek, Anna FR Lincoln-Way Central 8.75
4 Lewis, Deche FR Bolingbrook 8.77
5 Atoe, Efosa FR Sandburg 8.79
6 Johnson, Grace SO Lincoln-Way West 8.81
7 Kuduk, Rachel SO Stagg 8.92
8 Moore, Asia FR Bradley-Bourbonnais 8.95
9 Foreman, Flower FR Bradley-Bourbonnais 9.05
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jordan, Mia FR Thornridge 8.21 10
2 Holmes, India SO Thornwood 8.24 8
3 Jackson, Kaitlyn FR Homewood-Flossmoor 8.36 6
4 Adams, Alicia SO Homewood-Flossmoor 8.48 5
5 Zelenika, Julia SO Lincoln-Way East 8.61 3
6 Carter, Myshelle SO Thornridge 8.64 1
7 Spells, Jelissa SO Lincoln-Way West 8.74
8 Grzesiak, Jillian FR Lincoln-Way Central 8.77

Women's 200m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 List, Amanda FR Stagg 32.37
2 Tylka, Karolina FR Stagg 34.11
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rico, Cecillia SO Andrew 29.36
2 Ibarra, Devin FR Sandburg 30.14
3 Phillips, Amina FR Thornton 30.16
4 Brown, Olivia SO Bradley-Bourbonnais 30.26
5 Santos, Jisela SO Bradley-Bourbonnais 30.42
6 Paniagua, Aliyah SO Bolingbrook 31.27
7 Spann, Mercedez SO Thornton 31.33
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Campbell, Sarah SO Lincoln-Way East 28.26 4
2 Florek, Anna FR Lincoln-Way Central 29.00 2
3 Brown, Camia FR Thornridge 29.65
4 Lewis, Deche FR Bolingbrook 30.13
5 Dorencz, Alex SO Lincoln-Way West 30.44
6 Mitchell, Megan FR Lockport Township 30.61
7 Williams, Alima FR Lockport Township 30.82
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Adams, Alicia SO Homewood-Flossmoor 27.26 10
2 Holmes, India SO Thornwood 27.31 8
3 Jackson, Kaitlyn FR Homewood-Flossmoor 27.90 6
4 Cook, Macaiah FR Thornwood 28.00 5
5 Jordan, Mia FR Thornridge 28.63 3
6 Siebernaler, Tina SO Sandburg 29.02 1
7 Zelenika, Julia SO Lincoln-Way East 29.39
8 Grzesiak, Jillian FR Lincoln-Way Central 29.42

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sullivan, Hannah SR Sandburg 28.34
2 Garrett, Lova JR Stagg 28.44
3 Shepherd, Arnaejah JR Bradley-Bourbonnais 29.15
4 Williams, Stephanie JR Thornton 29.51
5 Korpitz, Kalie JR Lincoln-Way West 29.52
6 Doyle, Emma SO Lincoln-Way West 29.69
7 Knight, Kaylyn JR Andrew 33.44
8 Brueggemann, Abby SR Andrew 33.85
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mathius, Jacqueline JR Lockport Township 26.90 6
2 Stafira, Veronika SR Stagg 27.50 4
3 Iwan, Angelica SO Lockport Township 27.79 2
4 LiVigni, Jessie SO Lincoln-Way Central 27.84 1
5 McGivern, Elle SO Lincoln-Way East 28.04
6 Bush, Deja JR Thornton 28.38
7 Obia, Chibueze JR Sandburg 28.55
8 Purnell, Kamiya JR Bradley-Bourbonnais 28.72
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oliver, Olivia SR Homewood-Flossmoor 25.36 10
2 Newkirk, Trelyn JR Homewood-Flossmoor 26.15 8
3 Johnson, Katelyn JR Bolingbrook 27.19 5
4 Stoklosa, Haley FR Lincoln-Way Central 27.68 3
5 Crespo, Isabelle JR Bolingbrook 28.10

Women's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Campbell, Marjorie SO Thornton 1:11.31
2 Mountain, Claire JR Bradley-Bourbonnais 1:12.33
3 Bornstein, Danielle SO Sandburg 1:13.10
4 Dairo, Sumaiyah SR Thornridge 1:14.32
5 Muhammad, Dhakiyyah JR Thornridge 1:16.46
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gliwa, Grace SR Lockport Township 1:03.27 5
2 Milhouse, Tyler JR Lincoln-Way East 1:07.39 1
3 Kamp, Lexie JR Lincoln-Way Central 1:07.63
4 Higgins, Kelly SR Bradley-Bourbonnais 1:07.69
5 Topor, Christy SO Lockport Township 1:08.10
6 Hastings, Erin JR Lincoln-Way West 1:08.13
7 Waters, Samantha JR Lincoln-Way Central 1:08.67
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Denton, Ashanti SO Homewood-Flossmoor 58.30 10
2 Barnes, Amaiya SO Homewood-Flossmoor 1:00.01 8
3 Jackson, Ta'Jae SO Bolingbrook 1:01.06 6
4 Crespo, Isabelle JR Bolingbrook 1:04.75 4
5 Poskus, April JR Stagg 1:05.21 3
6 Murphy, Kaley SO Lincoln-Way East 1:06.23 2
7 DeGroot, Ellie SO Lincoln-Way West 1:08.92

Women's 400m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cooper, Kaylee FR Stagg 1:20.09
2 Penson, Zakayla FR Thornridge 1:21.59
3 Navickas, Grace SO Andrew 1:28.55
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Maliyah FR Thornton 1:08.61
2 Settles, Sena SO Lincoln-Way West 1:09.88
3 Reed, Madison FR Bolingbrook 1:11.22
4 Paniagua, Aliyah SO Bolingbrook 1:13.09
5 Youngblood, Zai FR Thornridge 1:15.05
6 Taylor, Joanna SO Lincoln-Way Central 1:21.69
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nacino, Elly FR Lockport Township 1:05.08 10
2 Brown, Olivia SO Bradley-Bourbonnais 1:07.76 2
3 Davis, Nasiriyah FR Thornton 1:08.05 1
4 Vaccaro, Isabelle FR Andrew 1:08.36
5 Brownrigg, Mallory FR Lincoln-Way Central 1:09.13
6 Molloy, Grace SO Sandburg 1:09.15
7 Martello, Grace SO Lincoln-Way East 1:10.19
8 Sojka, Veronika SO Lincoln-Way West 1:11.26
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell, Imani SO Homewood-Flossmoor 1:05.36 8
2 Siebernaler, Tina SO Sandburg 1:05.43 6
3 Moore, Shaniya SO Thornwood 1:05.92 5
4 Williams, Danaja SO Thornwood 1:05.96 4
5 Dominguez, Angie FR Lockport Township 1:06.74 3
6 Walsh, Kayla FR Lincoln-Way East 1:08.27
7 Mustafa, Halimah FR Homewood-Flossmoor 1:08.98
8 Miazek, Julia SO Stagg -

Women's 800m Run Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Okorafor, Anya FR Homewood-Flossmoor 2:46.93
2 Jeffries, Ella FR Sandburg 2:47.18
3 Lockwood, Kaitlyn SO Bradley-Bourbonnais 2:51.68
4 White, Kylie SO Lincoln-Way Central 2:59.52
5 Frale, Allison JR Andrew 3:00.40
6 Cain, Lauren FR Bradley-Bourbonnais 3:05.39
7 Dissi, Tala SO Stagg 3:06.77
8 Williams, Caitlyn SO Thornridge 3:13.82
9 Navickas, Grace SO Andrew 3:17.27
10 Ali, Isis SO Thornton 3:21.15
11 Brazil, Leyah FR Thornton 3:22.84
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Grothe, Lauryn FR Lincoln-Way West 2:34.49 10
2 Skibicki, Ola SO Lockport Township 2:34.70 8
3 Feustel, Syrena SO Bolingbrook 2:35.73 6
4 Villagran, Michelle SO Bolingbrook 2:36.38 5
5 O'Connor-Fry, Kylie SO Stagg 2:39.35 4
6 Blaszkiewicz, Anna SO Lockport Township 2:42.17 3
7 Barker, MaKaiya SO Thornwood 2:43.34 2
8 Prisby, Alyssa SO Sandburg 2:45.92 1
9 Lindaur, Kailey SO Lincoln-Way East 2:46.86
10 Farhat, Mary SO Lincoln-Way Central 2:58.40
11 Burke, Kaitlin SO Lincoln-Way East 3:00.05

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Passarelli, Isabel JR Lincoln-Way East 2:44.13
2 Walz, Becki SR Bradley-Bourbonnais 2:45.43
3 Loranger, Emily SR Lincoln-Way West 2:49.62
4 Penzenik, Erin JR Sandburg 2:50.91
5 Richardson, Victoria SR Homewood-Flossmoor 2:50.98
6 Bolling , Amber SR Thornwood 2:57.76
7 Abuhayyeh, Yasmeen SR Stagg 3:07.14
8 Dixon, Ahyanna JR Thornridge 3:57.70
9 Adams, Ashley JR Thornridge -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brownrigg, Mackenzie JR Lincoln-Way Central 2:22.52 10
2 Shroda, Madison SR Bolingbrook 2:25.62 8
3 Wojoikiewicz, Kate JR Lockport Township 2:25.72 6
4 Baumgartner, Rachel SO Lincoln-Way Central 2:28.21 5
5 Scales, Jaylyn SR Homewood-Flossmoor 2:29.20 4
6 Yaremchuk, Sofia SR Sandburg 2:34.72 3
7 Champlin, Elise SO Lincoln-Way West 2:35.36 2
8 Hernandez, Natalia SR Bolingbrook 2:35.85 1
9 Oh, Lauren SR Stagg 2:38.02
10 Panzella, Elyse SR Lincoln-Way East 2:38.18
11 Alsvig, Jessica JR Bradley-Bourbonnais 2:38.55
12 Brown, Tamron JR Thornwood 2:42.55
13 Friedrich, Aubrey SR Lockport Township -

Women's 1600m Run Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coglianese, Madison FR Lincoln-Way Central 6:27.58 1
2 Farrell , Cassidy SO Lincoln-Way Central 6:45.84
3 Cain, Lauren FR Bradley-Bourbonnais 6:55.46
4 Haynes, Durishae SO Andrew 6:59.32
5 Friars, Emily FR Bolingbrook 7:02.86
6 Williams, Caitlyn SO Thornridge 7:50.91
7 Hamberlin, Cheyenne FR Thornridge 8:23.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kozak, Abbey SO Lockport Township 5:42.26 10
2 Hagen, Abby FR Lockport Township 5:45.75 8
3 Grothe, Lauryn FR Lincoln-Way West 5:59.62 6
4 Bukowski, Olivia SO Stagg 6:00.10 5
5 Gonzalez, Olivia FR Lincoln-Way East 6:01.75 4
6 Feustel, Syrena SO Bolingbrook 6:12.92 3
7 Pocica, Lauren FR Stagg 6:17.21 2
8 Parduhn, Lizzie SO Lincoln-Way East 6:32.28

Women's 1600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guzman, Jenny SR Stagg 6:01.87
2 Polinski, Madison SO Lockport Township 6:06.18
3 Lehnhardt, Hannah SR Sandburg 6:06.64
4 Alsvig, Jessica JR Bradley-Bourbonnais 6:06.93
5 Curtin, Samantha SR Stagg 6:08.87
6 Bright, Dziya FR Thornton 6:23.07
7 Pichardo, Cassandra JR Sandburg 6:27.96
8 Trujilo, Jennifer SO Thornton 6:40.22
9 Godette, Sophia JR Andrew 7:17.53
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brownrigg, Mackenzie JR Lincoln-Way Central 5:17.41 10
2 Couwenhoven, Jenna JR Lincoln-Way East 5:23.64 8
3 Shroda, Madison SR Bolingbrook 5:23.79 6
4 Fiore, Jenna SR Lincoln-Way West 5:41.20 5
5 Kozak, Anna SO Lockport Township 5:42.99 4
6 Hernandez, Natalia SR Bolingbrook 5:44.08 3
7 Mills, Ashley FR Lincoln-Way East 5:46.98 2
8 Feehan, Madisen JR Lincoln-Way West 5:49.14 1
9 Martin, Mia SR Bradley-Bourbonnais 5:50.07
10 Shipman, Carly FR Lincoln-Way Central 6:06.91

Women's 3200m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pocica, Lauren FR Stagg 12:31.02 10
2 Bober, Josephine FR Lockport Township 12:36.32 8
3 Kemp, Alexis SO Lockport Township 13:31.53 6
4 Bouck, Emma SO Lincoln-Way East 13:50.51 5
5 Minday, Megan FR Lincoln-Way West 13:57.15 4
6 Ketchen, Jill FR Lincoln-Way East 14:11.16 3
7 Nenn, Gretchen SO Lincoln-Way West 14:55.78 2
8 Hearne, Winona SO Lincoln-Way Central 15:01.86 1
9 Renner, Leah SO Stagg 15:26.29
10 Lynn, Faith SO Lincoln-Way Central 16:09.53

Women's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Merrigan FR Lincoln-Way Central 11:49.92 10
2 Jacobucci, Jordan JR Lincoln-Way East 12:16.95 8
3 Sams, Lexy SO Lincoln-Way Central 12:23.95 6
4 Martin, Mia SR Bradley-Bourbonnais 12:29.73 5
5 Cabas, Camille JR Bolingbrook 12:33.05 4
6 Kumar, Nandini SR Stagg 12:33.26 3
7 Caise, Maiah JR Bradley-Bourbonnais 12:35.30 2
8 Lehnhardt, Hannah SR Sandburg 12:45.25 1
9 Entwistle, Tori FR Lincoln-Way East 13:08.81
10 Stankute, Emilija SR Sandburg 13:13.94
11 Pannitto, Nicole JR Andrew 13:15.58
12 Maas, Melissa JR Lockport Township 13:41.33
13 Gryga, Isabelle JR Lincoln-Way West 14:05.72
14 Litman, Danielle JR Lincoln-Way West 14:54.85

Women's 60m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Makalia SO Thornton 10.33 3
2 Ajifolokun, Ibukun JR Lincoln-Way East 10.54 1
3 Alzoubi, Meera JR Sandburg 11.00
4 Ingalls , Ciara JR Lincoln-Way Central 11.33
5 Maholy, Amber SO Lincoln-Way Central 11.62
6 Jenkins, Jada JR Lincoln-Way East 12.02
7 Muhammad, Dhakiyyah JR Thornridge 13.61
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walters, Kayla JR Bolingbrook 8.87 10
2 McCall, Kaylah SO Homewood-Flossmoor 8.98 8
3 Johnson, Katelyn JR Bolingbrook 9.24 6
4 Taylor, Alona SR Homewood-Flossmoor 9.73 5
5 Gliwa, Grace SR Lockport Township 10.32 4
6 Hastings, Tara JR Lincoln-Way West 10.41 2
7 Hennesy, Andi JR Lockport Township 10.61
8 Abed, Maha SR Sandburg 10.67
9 Lubon, Nicole JR Stagg 10.95

Women's 60m Hurdles Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Haggard, Kameryn FR Bradley-Bourbonnais 12.29
2 Campbell, Serenity FR Thornridge 13.76
3 Pettis, Nancy FR Thornridge 1:07.58
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Scheulin, Claire SO Andrew 11.66
2 Townsend, Trinity FR Bolingbrook 12.02
3 List, Amanda FR Stagg 12.33
4 Schmitt, Amy FR Lincoln-Way Central 12.44
5 Sangster, Jenelle FR Stagg 12.82
6 Bogdan, Hannah FR Lincoln-Way Central 12.95
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mustafa , Ayah FR Homewood-Flossmoor 9.45 10
2 Hunter, Jasmyn FR Homewood-Flossmoor 9.63 8
3 Sanders, Janae SO Lincoln-Way East 10.42 6
4 Van Dyke, Ali FR Lincoln-Way East 10.57 5
5 Mildice, Grace FR Lockport Township 10.58 4
6 Mitchell, Megan FR Lockport Township 10.81 3
7 Musa, Lana SO Sandburg 11.23 2
8 Baran, Karleigh SO Lincoln-Way West 11.48 1
9 Lewis, Deche FR Bolingbrook 11.65
10 Zylo, Zoe SO Sandburg 12.73

Women's High Jump Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Musa, Lana SO Sandburg 5' 1.0" 10
2 Spates, Kiara SO Thornton 5' 0.0" 8
3 Davis, Whitney SO Sandburg 4' 8.0" 6
4 Marse, Sydney SO Lincoln-Way East 4' 6.0" 5
5 Walsh, Kayla FR Lincoln-Way East 4' 6.0" 4
6 Okorafor, Anya FR Homewood-Flossmoor 4' 6.0" 3
7 Worthy, Jaiya FR Homewood-Flossmoor 4' 6.0" 2
8 Nalls, Tess FR Andrew 4' 6.0" 1
9 Bowen, Taylor FR Lockport Township 4' 4.0"
10 Florek, Anna FR Lincoln-Way Central 4' 4.0"
11 Scheulin, Claire SO Andrew 4' 2.0"
12 Burnett, Kayla SO Lockport Township 4' 2.0"
13 Dairo, Ameerah FR Thornridge -

Women's Long Jump Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vaccaro, Isabelle FR Andrew 14' 10.5" 3
2 Czupta, Elizabeth FR Lockport Township 14' 2.5"
3 Grayson, Aaliyah SO Thornridge 14' 0.0"
4 Lorenz, Mardi FR Lincoln-Way West 13' 7.5"
5 Brazil, Leyah FR Thornton 13' 6.0"
6 Koeppen, Caroline FR Stagg 13' 3.5"
7 Nagy, Angelina FR Lincoln-Way West 13' 1.0"
8 McWilliams, Maddie SO Lincoln-Way Central 13' 0.5"
9 Foreman, Flower FR Bradley-Bourbonnais 12' 7.0"
10 Glover, Sierra FR Stagg 11' 4.0"
11 Patock, Hailey FR Lincoln-Way Central 10' 5.0"
12 Powell, Tahlia FR Thornwood 10' 2.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hunter, Jasmyn FR Homewood-Flossmoor 17' 0.5" 10
2 Mustafa , Ayah FR Homewood-Flossmoor 15' 10.0" 8
3 Thomas, Cassidy FR Thornton 15' 3.0" 6
4 Mildice, Grace FR Lockport Township 15' 2.5" 5
5 Stone, Lilly FR Lincoln-Way East 15' 1.0" 4
6 Campbell, Sarah SO Lincoln-Way East 14' 8.0" 2
7 Foley, Rose SO Sandburg 14' 6.5" 1
8 Mack, Valencia SO Thornwood 14' 5.5"
9 Brown, Camia FR Thornridge 14' 0.0"
10 Zylo, Zoe SO Sandburg 13' 6.5"
11 Scheulin, Claire SO Andrew 13' 2.0"

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Stephanie JR Thornton 14' 11.5"
2 Purnell, Kamiya JR Bradley-Bourbonnais 14' 0.5"
3 Doyle, Emma SO Lincoln-Way West 13' 8.0"
4 Dixon, Ashia JR Thornridge 13' 0.0"
5 Smith, Ayanna SO Thornwood 11' 11.0"
6 Carroll, Jessica JR Andrew 10' 10.5"
7 Stockton, Jenna JR Andrew 8' 2.5"
8 Banks, Maya JR Stagg -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dice, Erica SR Lincoln-Way West 16' 5.5" 1
2 Johnson, Chante SR Thornwood 15' 8.5"
3 Crespo, Isabelle JR Bolingbrook 15' 6.5"
4 Coleman, Anijah JR Stagg 15' 4.5"
5 Ajifolokun, Ibukun JR Lincoln-Way East 15' 4.5"
6 Skender, Jackie SR Sandburg 14' 10.0"
7 Maholy, Amber SO Lincoln-Way Central 14' 7.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oliver, Olivia SR Homewood-Flossmoor 17' 5.0" 10
2 Perry, Kayla SR Bolingbrook 17' 3.0" 8
3 Daniels, Trinity JR Homewood-Flossmoor 17' 2.0" 6
4 Sweeney, Raechel SR Lincoln-Way Central 17' 0.0" 5
5 Obia, Chibueze JR Sandburg 16' 11.5" 4
6 Wright, Taylor JR Lincoln-Way East 16' 7.5" 3
7 Thompson, Emily FR Lockport Township 16' 5.5" 2
8 Sinkus, Kaitlyn SR Lockport Township 15' 7.5"

Women's Triple Jump Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vaccaro, Isabelle FR Andrew 29' 11.5" 3
2 Powell, Tahlia FR Thornwood 27' 7.5"
3 Reh, Kendall FR Lincoln-Way East 27' 7.0"
4 Scheulin, Claire SO Andrew 27' 5.5"
5 Czupta, Elizabeth FR Lockport Township 27' 4.5"
6 Hawkins, Demiah FR Thornridge -
7 Santos, Jisela SO Bradley-Bourbonnais -
8 Phillips, Amina FR Thornton -
9 Taylor, Joanna SO Lincoln-Way Central -
10 Smetana, Kyla SO Lincoln-Way Central -
11 Glover, Sierra FR Stagg -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mildice, Grace FR Lockport Township 32' 6.0" 10
2 Jordan, Mia FR Thornridge 31' 9.75" 8
3 Thomas, Cassidy FR Thornton 31' 9.0" 6
4 Adams, Alicia SO Homewood-Flossmoor 31' 5.0" 5
5 Musa, Lana SO Sandburg 31' 2.0" 4
6 Dorencz, Alex SO Lincoln-Way West 29' 5.0" 2
7 Marse, Sydney SO Lincoln-Way East 28' 4.0" 1
8 Parthemore, Rachel SO Sandburg 27' 9.75"
9 Worthy, Jaiya FR Homewood-Flossmoor -

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Stephanie JR Thornton 33' 5.0" 1
2 Kwiatkowski, Kathleen JR Lockport Township 32' 7.5"
3 Sinkus, Kaitlyn SR Lockport Township 32' 7.0"
4 Brezinski, Kate SR Bradley-Bourbonnais 32' 4.5"
5 Thomas, Lauren JR Bradley-Bourbonnais 31' 8.0"
6 Gorecki, Alexeia JR Sandburg 30' 1.5"
7 Johnson, Erica SO Lincoln-Way West 28' 10.0"
8 Murphy, Kaley SO Lincoln-Way East 28' 6.0"
9 Dairo, Sumaiyah SR Thornridge 27' 7.0"
10 Dorencz, Camryn SR Lincoln-Way West 27' 5.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daniels, Trinity JR Homewood-Flossmoor 37' 10.0" 10
2 Walters, Kayla JR Bolingbrook 36' 7.0" 8
3 Perry, Kayla SR Bolingbrook 36' 6.5" 6
4 Johnson, Chante SR Thornwood 35' 10.5" 5
5 Walker, Zi'Onay SR Homewood-Flossmoor 34' 1.5" 4
6 Kruzel, Brittney SR Lincoln-Way East 33' 11.5" 3
7 Nguyen, Caitlin JR Andrew 33' 7.0" 2
8 Sweeney, Raechel SR Lincoln-Way Central 32' 5.0"
9 Egan, Teresa SR Sandburg 31' 0.0"

Women's Shot Put Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kelly, Destiny SO Thornton 27' 9.5"
2 Heeney, Fiona FR Lockport Township 26' 3.0"
3 Hart, Shaleia SO Thornridge 24' 11.75"
4 Woods, Megan FR Sandburg 23' 2.25"
5 Santos, Jisela SO Bradley-Bourbonnais 22' 10.5"
6 Ruano, Lisette SO Stagg 19' 3.75"
7 Sall, Ella FR Lincoln-Way Central 18' 11.75"
8 Matarieh, Yasmeena SO Stagg 18' 9.75"
9 Goldstein, Veronica SO Lincoln-Way Central 18' 1.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 smith, Abria FR Homewood-Flossmoor 32' 9.0" 10
2 Nosiki, Christine FR Thornwood 32' 0.5" 8
3 Shenault, Kimmeyonna FR Thornton 32' 0.5" 6
4 Boykins, Katy FR Homewood-Flossmoor 31' 8.0" 5
5 Barry, Braya FR Thornridge 31' 6.25" 4
6 Moore, Breann FR Bolingbrook 29' 8.0" 3
7 Pickens, Christiana SO Lockport Township 29' 5.25" 2
8 Baker, Emily SO Lincoln-Way East 28' 1.5" 1
9 Davis, Whitney SO Sandburg 26' 0.5"
10 Nalls, Tess FR Andrew 25' 8.25"
11 Graham, Martia SO Lincoln-Way East 24' 3.5"
12 Coffey, Leah SO Thornwood 22' 4.25"

Women's Shot Put Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jimenez, Greer SO Bolingbrook 29' 1.5"
2 Gordan, Jazmon'ai SR Stagg 28' 8.0"
3 Jones, Jeanette JR Thornridge 27' 5.5"
4 Ansberg, Nora SO Lincoln-Way Central 27' 2.25"
5 Ford, Kaeli JR Lockport Township 26' 11.5"
6 Ahern, Caroline JR Lincoln-Way West 26' 7.75"
7 Moore, Taron JR Andrew 26' 5.75"
8 Hall, Tatum JR Bradley-Bourbonnais 25' 1.0"
9 Pustelnik, Emily JR Andrew 24' 5.25"
10 Bittner, Kaitlyn FR Lincoln-Way Central 22' 1.25"
11 Collins, Darryana FR Thornridge 19' 10.5"
12 Reynoso, Lucero JR Stagg 18' 11.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mitchell , Jasmine JR Thornwood 41' 6.25" 10
2 Hutchins, Alexis SR Thornton 40' 7.0" 8
3 Reed, Morgan JR Thornwood 37' 11.25" 6
4 Miles, Kindle JR Thornton 36' 1.75" 5
5 Woods, Kelsey SR Sandburg 34' 11.5" 4
6 Simms, Tiara SR Homewood-Flossmoor 34' 2.25" 3
7 Kruzel, Brittney SR Lincoln-Way East 32' 8.75" 2
8 Schulz, Peyton SR Lockport Township 32' 7.5" 1
9 Zolvinski, Grace JR Bolingbrook 32' 5.5"
10 Daniels, Parys JR Bradley-Bourbonnais 31' 9.0"
11 Williams, Orianna JR Homewood-Flossmoor 31' 3.75"
12 Husa, Sarah FR Lincoln-Way West 30' 8.0"
13 Ebiringah, Nneoma JR Lincoln-Way East 30' 6.5"