CSL Girls Indoor Invitational

Scores:
Team Score
New Trier139
Evanston Township129
Glenbrook South111
Maine South83.5
Niles North41
Niles West36

Women's 50m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fox, McKenna SO New Trier 7.22 4
2 Choi, Hana SO Niles West 7.38 2
3 McCarthy, Emma SO Maine South 7.63
4 Genese, Lorgie SR Niles North 7.74
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberson, Raelyn SO Glenbrook South 6.87 10
2 Kirkpatrick, Emma JR New Trier 7.07 8
3 Xavier, Rosalie JR Niles North 7.16 6
4 Daley, MK SO Glenbrook South 7.39 1
5 Moore, Sabrina SO Maine South 7.43
6 Tran, Emily FR Niles West 7.46

Women's 50m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pratt, Chassa SO Evanston Township 7.27 10
2 Vitu, Bridget FR New Trier 7.31 8
3 Kharabatyn, Vicka FR New Trier 7.37 4
4 Araneta, Caroline JR Maine South 7.74
5 Manogura, Bryanna JR Niles West 7.85
6 Faraci, Ariana SO Maine South 7.90
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Calixte, Gabrielle FR Evanston Township 7.34 6
2 Kim, Jamie JR Glenbrook South 7.46 2
3 Gerber, Daphna FR Glenbrook South 7.56 1
4 Iffath, Humaira FR Niles West 7.58
5 Tran, Tina JR Niles North 7.86
6 Connelly, Mia SO Niles North 8.19

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCanna, Carla SR New Trier 28.75 2
2 Grassi, Giorgia JR Maine South 30.58
3 Mazzenga, Alexis FR Niles West 31.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Snively, Kate SR Glenbrook South 26.95 10
2 Roberson, Raelyn SO Glenbrook South 27.10 8
3 Xavier, Rosalie JR Niles North 27.27 6
4 Kunkler, Sydney JR New Trier 27.36 4
5 Ang-Henrikson, MayLee FR Niles North 29.28 1
6 Moore, Sabrina SO Maine South 29.64

Women's 200m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Warren, Trisha FR Maine South 1152:00.40 2
2 Johnson, Haley JR New Trier 1152:01.20
3 Madrid, Lyn JR Niles West 1152:01.20
4 Manogura, Bryanna JR Niles West 1152:01.70
5 Araneta, Caroline JR Maine South 1152:02.00
6 Tran, Tina JR Niles North 1152:02.40
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eddy, Asia SO Evanston Township 28.07 10
2 Lawrence, Ivory FR Evanston Township 28.13 8
3 Healy, Sarah SO Glenbrook South 29.63 6
4 Birdsell, Julia SR New Trier 29.70 4
5 Dobos, Laura SO Glenbrook South 30.08 1
6 Do, Dana SO Niles North 31.39

Women's 400m Dash Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 West, Madison FR Glenbrook South 1:11.23 2
2 Witko, Sheridan SO Niles West 1:13.46
3 Lendzion, Julia SO Maine South 1:14.39
4 Conradi, Nicole SO Maine South 1:17.85
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patterson, Drew SO Evanston Township 1:04.74 10
2 Dzwierzynski, Mia FR Evanston Township 1:05.86 8
3 Reilly, Ella JR New Trier 1:09.74 6
4 Peterson, Wallis SR Glenbrook South 1:09.90 4
5 Siddiqui, Zainab JR Niles West 1:11.47 1
6 Lazar, Emma SR New Trier 1:13.89

Women's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Andrews, Stella FR Glenbrook South 1:08.17
2 Adamczyk, Veronika SO Niles West 1:09.18
3 Ilnitzkaya, Yuliya JR Maine South 1:10.55
4 Alic, Nerina JR Niles West 1:12.77
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Noethlich, Savannah SR New Trier 1:01.86 10
2 Odicho, Ninawa FR Niles North 1:03.49 8
3 Rosca, Sarah SO Maine South 1:04.06 6
4 Williams, Claire JR Glenbrook South 1:04.77 4
5 Douglas, Mckeena FR Niles North 1:05.78 2
6 Trukenbrod, Caroline JR New Trier 1:07.54 1

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sullivan, Marne JR New Trier 2:22.69 10
2 Hayes, Lauren JR Glenbrook South 2:23.32 8
3 Noone, Emily SR Glenbrook South 2:24.69 6
4 Forbes, Bridget SO New Trier 2:27.11 4
5 Oribello, Jennifer JR Niles West 2:29.89 2
6 Xavier, Rachael SR Niles North 2:45.02 1
7 Downey, Laura JR Maine South 2:45.83
8 Lawrence, Jamie SO Niles West 2:47.10
9 Longman, Anne SR Maine South 2:47.17
10 Valentin, Melanie JR Niles North 3:05.54

Women's 800m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shaw, Elizabeth SR Glenbrook South 2:41.32 10
2 Lecinski, Mia SR New Trier 2:42.22 8
3 Sampson, Mia SR New Trier 2:50.62 6
4 Jacobs, Caroline SO Evanston Township 2:51.62 4
5 Alanis, Angeles FR Niles West 2:52.64 2
6 Maguire, Samantha FR Glenbrook South 2:52.71 1
7 Ammentorp, Danielle FR Maine South 2:54.77
8 Murphy, Tara FR Maine South 2:59.27
9 Kriz, Kat FR Niles West 3:04.93
10 Shomovich, Emma FR Niles North 3:10.06

Women's 1600m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wolff, Eileen JR New Trier 5:35.67 10
2 Burton, Kathleen SR New Trier 5:44.58 8
3 Nowak, Catherine JR Glenbrook South 6:01.56 6
4 Lipsit, Alli FR Niles West 6:06.11 4
5 DiMaso, Sophie FR Maine South 6:17.25 2
6 Wall, Bridget SR Glenbrook South 6:24.16 1
7 Yun, Hannah SO Niles West 6:33.34
8 Wagner, Reena SO Maine South 6:53.66
9 Shomovich, Emma FR Niles North 7:18.92

Women's 1600m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jortberg, Kate SO Glenbrook South 5:27.33 10
2 Glockner, Kathleen SR Maine South 5:30.12 8
3 Ulrich, Leah JR New Trier 5:32.15 6
4 Fradkin, Marlee SO New Trier 5:33.14 4
5 Carey, Lily SO Niles West 5:35.72 2
6 Pitterman, Kayleigh SR Glenbrook South 6:02.00 1
7 Valentin, Melanie JR Niles North 7:06.09

Women's 3200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Finnigan, Ellie JR New Trier 11:39.10 10
2 Glockner, Kathleen SR Maine South 11:43.54 8
3 Pitterman, Kayleigh SR Glenbrook South 11:48.45 6
4 Dieffenbacher, Madeline SO New Trier 11:56.94 4
5 Wachnik, Klaudia JR Maine South 12:50.30 2
6 Trinh, Laura JR Niles West 13:20.76 1

Women's 3200m Run Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rittmanic, Meagan SR New Trier 12:17.44 10
2 Weix, Rachel SR New Trier 12:25.07 8
3 Bittar, Vanessa JR Niles West 14:23.57 6
4 OBrien, Caitlin SO Niles West 14:34.95 4
5 Enright, Brecken FR Maine South 15:25.00 2

Women's 55m Hurdles Junior Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lawrence, Ivory FR Evanston Township 10.74 1
2 Jakubik, Julia SO Maine South 10.86
3 Pribyl, Katherine SO Glenbrook South 11.04
4 Hyun, Kayla SO Glenbrook South 11.15
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Partee, Denise SO Evanston Township 9.70 10
2 Carley, Lily SR New Trier 10.33 8
3 Ahne, Elizabeth SO Maine South 10.39 6
4 Urosev, Anna SO Niles West 10.40 4
5 Sirivat, Danielle SR New Trier 10.50 2
6 Simms, Sica SO Niles West 11.33

Women's 55m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kurowska, Natalia SO Maine South 9.39 2
2 Ravindran, Revathi SR Niles North 9.67 1
3 Bock, Kathleen JR Glenbrook South 10.09
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Bailey SR Glenbrook South 9.09 10
2 Fowkes, Emma JR New Trier 9.27 7
3 Dingle, Katie JR Maine South 9.27 7
4 Chin, Tiffany JR Niles West 9.35 4
5 Mazzenga, Alexis FR Niles West 9.86
6 Brown, Imekah SO New Trier 10.45

Women's High Jump Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Willits, Sydney FR Glenbrook South 4' 10.0" 10
2 Brown, Aaliyah SO Glenbrook South 4' 8.0" 8
3 Hackett, Grace JR New Trier 4' 8.0" 6
4 Jacobs, Carmen SO Maine South 4' 6.0" 2.33
5 Keller, Lydia FR Maine South 4' 6.0" 2.33
6 Hurley, Paige JR New Trier 4' 6.0" 2.33
7 Connelly, Mia SO Niles North 4' 4.0"

Women's High Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dingle, Katie JR Maine South 5' 2.0" 10
2 Ozimek, Taylor JR Glenbrook South 5' 0.0" 8
3 Streb, Anne SO Glenbrook South 5' 0.0" 6
4 Karabas, Natalie SR New Trier 4' 10.0" 4
5 Goldman, Rebecca JR New Trier 4' 10.0" 2
6 Robinson, Lillie SR Niles West 4' 8.0" 1
7 Smith, Nora SO Maine South 4' 6.0"
8 Ravindran, Revathi SR Niles North -

Women's Pole Vault Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Logli, Tea SO Glenbrook South 7' 6.0" 10
2 Escobar, Aliyana SO Niles West 7' 6.0" 7
3 Do, Dana SO Niles North 7' 6.0" 7
4 Connelly, Mia SO Niles North 6' 6.0" 4
5 Lendzion, Julia SO Maine South 6' 6.0" 2
6 Betts, Dakota FR Glenbrook South 6' 0.0" 1
7 Spangler, Zoey JR New Trier -
8 Bechtle, Emma FR Niles West -
9 Stepien, Natalia FR Maine South -
10 Corley, Catie SR New Trier -

Women's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Choi, Hana SO Niles West 8' 6.0" 10
2 Kurowska, Natalia SO Maine South 8' 0.0" 8
3 Morton, Sarah JR New Trier 8' 0.0" 6
4 Park, Joan JR Glenbrook South 7' 6.0" 4
5 Betea, Gabriella SO Maine South 7' 0.0" 1.5
6 Goldenberg, Maya SO Glenbrook South 7' 0.0" 1.5
7 Roher, Emma Jane SR New Trier 7' 0.0"
8 Note, Alba JR Niles West -

Women's Long Jump Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vitu, Bridget FR New Trier 16' 10.0" 10
2 Eddy, Asia SO Evanston Township 16' 1.0" 8
3 Dobos, Laura SO Glenbrook South 15' 4.0" 6
4 Oludimu, Kharis FR Glenbrook South 15' 3.0" 4
5 Jacobs, Carmen SO Maine South 15' 1.0" 2
6 Keller, Lydia FR Maine South 14' 5.0" 1
7 Peraud, Jordan JR New Trier 14' 2.0"
8 Varghese, Jasmine JR Niles West 13' 10.0"
9 Shomovich, Emma FR Niles North 13' 4.0"
10 Curescu, Clarissa SO Niles West 12' 5.0"

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberson, Raelyn SO Glenbrook South 18' 4.0" 10
2 Kunkler, Sydney JR New Trier 17' 9.0" 8
3 Kirkpatrick, Emma JR New Trier 17' 5.0" 6
4 Streb, Anne SO Glenbrook South 16' 1.0" 4
5 Grassi, Giorgia JR Maine South 15' 10.0" 2
6 Betea, Gabriella SO Maine South 15' 9.0" 1
7 Robinson, Lillie SR Niles West 14' 8.0"
8 Walinski, Veronica JR Niles North 13' 8.0"
9 Genese, Lorgie SR Niles North 13' 7.5"
10 McDonald, Monique JR Niles West 13' 1.0"

Women's Triple Jump Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gordon, Sasha JR Evanston Township 34' 6.0" 10
2 Jones, Alliyah SO Evanston Township 34' 3.0" 8
3 Healy, Sarah SO Glenbrook South 33' 1.0" 6
4 Kasner, Julia JR Glenbrook South 31' 8.0" 4
5 Peraud, Jordan JR New Trier 30' 5.5" 2
6 Sirivat, Danielle SR New Trier 29' 3.0" 1
7 Trippiedi, Marisa SR Maine South 28' 8.0"
8 Keller, Lydia FR Maine South 26' 11.5"
9 Ramos, Sophia FR Niles West 25' 6.0"
10 Curescu, Clarissa SO Niles West 23' 4.0"
11 Tran, Tina JR Niles North 21' 4.0"

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kunkler, Sydney JR New Trier 35' 8.0" 10
2 Streb, Anne SO Glenbrook South 35' 0.0" 8
3 Robinson, Lillie SR Niles West 32' 7.0" 6
4 Bliznakov, Kristie SO Niles West 32' 5.0" 4
5 Ozimek, Taylor JR Glenbrook South 32' 2.0" 2
6 Goldman, Rebecca JR New Trier 31' 6.0" 1
7 Ravindran, Revathi SR Niles North 31' 3.0"
8 Szurzynski, Anna SR Maine South 30' 8.5"
9 Ilnitzkaya, Yuliya JR Maine South 30' 3.0"

Women's Shot Put Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gerbich, Anna JR Maine South 35' 0.5" 10
2 Walinski, Veronica JR Niles North 33' 7.25" 8
3 Soto, Cassandra JR Maine South 32' 0.0" 6
4 Rosenfeld, Alexis SO Glenbrook South 31' 3.5" 3
5 Simms, Arusha JR Niles West 31' 3.5" 3
6 Schumann, Mel SR Glenbrook South 29' 2.25" 1
7 Tolan, Alexis JR Niles West 26' 8.5"
8 Rothermund, Anne SR New Trier 25' 7.0"
9 Lizano, Hannah JR Niles North 24' 9.5"
10 Sullivan, Ellie SO New Trier 23' 9.5"

Women's Shot Put Junior Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Janelle SO Maine South 29' 9.0" 10
2 Boyd, Mekayla SO Evanston Township 27' 10.5" 8
3 Markovic, Marina FR Glenbrook South 26' 0.75" 6
4 Russell, Lauren JR New Trier 25' 9.25" 4
5 Manning, Hayley SO Glenbrook South 25' 9.0" 2
6 Hassman, Andrea JR Maine South 25' 2.0" 1
7 Riyaz, Alina SO Niles North 24' 10.0"
8 Droszcz, Mariah SO Niles North 24' 7.0"
9 McGowan, Sadie SO Niles West 24' 0.5"
10 Sibert, Kimani SR Evanston Township 22' 7.5"
11 Tasiopoulos, Marie SO New Trier 22' 4.25"
12 Chacko, Sheril FR Niles West 20' 0.0"