The Arthur L. Sullivan Invitational-Argo

Scores:
Team Score
Argo120
Rock Island112.5
Fenwick75.5
Evergreen Park67
West Chicago66
Lindblom50
Carmel47
Reavis31
Tinley Park18
Solorio Academy13
Richards (Oak Lawn)12
Solorio Academy 6

Women's 55m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ewing, Shadiya SO Lindblom 8.01
2 Williams, Bryianna SO Richards (Oak Lawn) 8.38
3 Gomez, Trine JR Reavis 8.53
4 Vega, Leslie SO Solorio Academy 8.54
5 Gonzalez, Yasmin JR Reavis 8.76
6 Avalos, Aranely SO Solorio Academy 9.05
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Avalon SR West Chicago 7.74 6
2 Freiburg, Laura JR West Chicago 7.95
3 Clayton, Jada SR Richards (Oak Lawn) 8.02
4 Caruthers, Sapphira SO Tinley Park 8.21
5 Thompson, Lauren JR Carmel 8.31
6 Jackson, Alexis SR Tinley Park 8.38
7 McLeod, Katie FR Fenwick 8.77
8 Stefo, Isabella SO Carmel 8.83
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Craig, Mykedra SR Rock Island 7.52 10
2 Robinson-Jones, Tiera SO Evergreen Park 7.71 8
3 Keyes, Treasure JR Lindblom 7.77 5
4 Morgan, Sierra SR Argo 7.82 4
5 Grogan, Colleen JR Fenwick 7.85 3
6 Donaldson, Carolyn SR Rock Island 7.90 2
7 Walker, Tia SO Evergreen Park 7.91 1
8 Robinson, Shakyra JR Argo 7.95

Women's 200m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Patel, Dipali JR West Chicago 30.32
2 Williams, Bryianna SO Richards (Oak Lawn) 31.39
3 Regalado, Alicia SR Reavis 33.94
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clayton, Jada SR Richards (Oak Lawn) 28.38 3
2 Hannan, Brittany SR Reavis 33.98
3 Avalos, Aranely SO Solorio Academy 34.10
4 Delgado, Stephanie SO Solorio Academy 34.21
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lenon, Tasia SO Tinley Park 29.04 1
2 Thompson, Lauren JR Carmel 30.84
3 Cummings, Elizabeth SR Fenwick 31.20
4 McLeod, Katie FR Fenwick 32.89
5 Stefo, Isabella SO Carmel 32.89
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Avalon SR West Chicago 27.62 8
2 CARPENTER, KAYLA JR Evergreen Park 28.11 5
3 Kelly, Aminah SO Lindblom 29.18
4 Caruthers, Sapphira SO Tinley Park 29.87
5 Raya, Ananda JR Evergreen Park 30.01
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Keyes, Treasure JR Lindblom 27.42 10
2 Newsone, e'dereka SR Rock Island 27.74 6
3 Morgan, Sierra SR Argo 28.27 4
4 Hopkins, Destiny SR Argo 28.84 2
5 Donaldson, Carolyn SR Rock Island 29.77

Women's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Escalante, Jhoanna JR West Chicago 1:25.62
2 Willman, Madison JR Richards (Oak Lawn) 1:38.89
3 Jacinto, Elisa JR Richards (Oak Lawn) -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Brooke JR Tinley Park 1:18.63
2 Guerrero, Angela SO Solorio Academy 1:18.69
3 Valle, Lizeth SO Solorio Academy 1:19.71
4 Aguirre, Hilarry SO Reavis 1:20.43
5 Aguilera, Marlen SO Reavis 1:23.06
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Martinez, Kasandra SO Argo 1:10.48 4
2 Lopez, Leonarda SO Argo 1:11.28 2
3 Jensen, Emma JR Carmel 1:14.83
4 Zimmerman, Melanie JR Carmel -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Calcagno, Taylor SR Fenwick 1:10.79 3
2 Harvey, Jaila JR Lindblom 1:14.36 1
3 CLARK, ALEXUS SR Evergreen Park 1:15.70
4 JONES, TAYLOR JR Evergreen Park 1:15.73
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Avalon SR West Chicago 1:04.10 10
2 Colvin, Dyashia SR Rock Island 1:06.43 8
3 Gabriel, Ariana JR Rock Island 1:06.62 6
4 Kimber, Ariana SO Lindblom 1:07.05 5

Women's 600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Styrczula, Karolina SR Reavis 1:57.99 5
2 Sutherland, Katie SO West Chicago 2:00.44 4
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mnyofu, Makaylah SO Lindblom 2:08.32
2 Brontow, Maddie SR West Chicago -
3 Baniewicz, Johnna SO Reavis -
4 Hemphill, Breanna SO Tinley Park -
5 Jabbah, Patient SR Rock Island -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zamora, Alyssa SR Carmel 2:02.41 3
2 Terselic, Gabby JR Carmel 2:05.17 1
3 Doherty, Kylie FR Evergreen Park 2:15.01
4 Lopez, Karla SR Solorio Academy 2:18.67
5 Parker, Tia JR Evergreen Park 2:21.75
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Durkin, Laura JR Fenwick 1:51.20 10
2 O'Brien, Marie SO Fenwick 1:51.66 8
3 Xheka, Reshide SO Argo 1:55.39 6
4 Gonzalez, Celine FR Argo 2:04.12 2
5 Robinson, Alexia SR Rock Island 2:15.78

Women's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gonzalez, Amaya JR Fenwick 2:55.25 1
2 Arenas, Evelin SR Argo 2:58.07
3 Kovats, Anna SR Tinley Park 2:58.10
4 Hultman, Jessica SO Tinley Park 3:00.63
5 Ramirez, Jennifer JR Reavis 3:03.80
6 Legan, Haley SR Fenwick 3:06.88
7 O'Connor, Juliet FR Evergreen Park 3:14.62
8 Rodriguez, Destiny FR Solorio Academy 3:21.85
9 Hussani, Essra JR Richards (Oak Lawn) 3:22.42
10 Behling, Victoria SR Reavis 3:28.71
11 Rogers, Jacy JR Richards (Oak Lawn) 3:29.33
12 Rodriguez, Destiny FR Solorio Academy -
13 Cobbs, Destiny FR Tinley Park -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hull, Aileen SR Carmel 2:34.95 10
2 Perez, Dulce JR Rock Island 2:43.53 8
3 Garicia, Stephaine SR Argo 2:43.54 6
4 Torres, Mariah SR Solorio Academy 2:47.16 5
5 Fortelka, Anna SO West Chicago 2:48.34 4
6 Silge, Emily SR Carmel 2:51.69 3
7 Escot, Loren SR Lindblom 2:53.74 2
8 HUNECK, GRACE JR Evergreen Park 2:58.25
9 Franch, Catherine SR West Chicago 2:59.48
10 Ford, Jade SR Rock Island -

Women's 1,600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Buzani, Lillian FR West Chicago 5:57.38 5
2 Hritz, Chloe JR Lindblom 6:16.55 1
3 Velazquez, Jocelyn SO West Chicago 6:17.64
4 Reyes, Jasmine FR Solorio Academy 6:36.33
5 Granz, Victoria SR Richards (Oak Lawn) 6:42.11
6 Hultman, Jessica SO Tinley Park 6:45.58
7 Kovats, Anna SR Tinley Park 7:02.55
8 Padilla, Lesley SO Lindblom 7:03.11
9 Grijaiva, Ruby JR Rock Island 7:25.79
10 Marquez, Sandra SO Reavis 7:27.35
11 Hernandez, Val JR Reavis 7:29.90
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Abigail SO Argo 5:21.10 10
2 Hull, Aileen SR Carmel 5:36.67 8
3 Ford, Jade SR Rock Island 5:54.78 6
4 Garcia, Ana JR Solorio Academy 5:59.89 4
5 Amaya, Arlene JR Fenwick 6:02.40 3
6 Guadarrama, Vanessa SR Argo 6:15.76 2
7 Lorenzini, Franny SR Fenwick 6:30.89
8 HUNECK, GRACE JR Evergreen Park 6:47.48
9 Harrison, Lauren JR Carmel 6:50.41

Women's 3,200m Run Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lopez, Abigail SO Argo 10:56.11 10
2 O'Brien, Margaret SR Fenwick 11:38.95 8
3 Guadarrama, Vanessa SR Argo 13:08.40 6
4 Pacer, Caroline SO West Chicago 13:19.76 5
5 Duran, Ximena SO West Chicago 15:08.10 4
6 Villarreal, Carmen SR Reavis 16:14.42 3
7 Temko, Tere JR Reavis 16:20.10 2

Women's 55m Hurdles Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rapp, Jenna SR Reavis 10.07 5
2 Kwarteng, Frema SR Lindblom 11.43
3 Williams, Maya SO Lindblom 11.78
4 Jacinto, Elisa JR Richards (Oak Lawn) 12.23
5 Smith, Regene JR Richards (Oak Lawn) 12.73
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gabriel, Natalia FR Rock Island 10.71 3
2 Lyttle, Desiree SO Tinley Park 10.88 2
3 Torres, Isabel SO Solorio Academy 11.42
4 Torres, Elizabeth SO Solorio Academy 11.56
5 Sutherland, Katie SO West Chicago 11.72
6 Wright, Alivia FR Rock Island -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morgan, Sierra SR Argo 9.16 10
2 Grogan, Colleen JR Fenwick 9.23 8
3 SADER, LILY SR Evergreen Park 9.57 6
4 Scudder, Margaret SO Fenwick 10.55 4
5 Eidel, Brooke SO West Chicago 10.96 1
6 Motzel, Maddy SR Carmel -
7 Steward, Ashanti FR Argo -

Women's High Jump Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Roberts, Nadia SO Reavis 4' 9.0" 10
2 Jacinto, Elisa JR Richards (Oak Lawn) 4' 6.0" 5
3 Williams, Bryianna SO Richards (Oak Lawn) 4' 2.0"
4 Davis, Darea SO Argo 4' 0.0"
5 Bradley, Jakya SO Lindblom 3' 10.0"
6 Stachon, Karolina FR Reavis -
7 Cannon, Dream FR Lindblom -
8 Steward, Ashanti FR Argo -
9 Meyer, Kyra SR West Chicago -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 PARKER, BRIANA SR Evergreen Park 4' 6.0" 8
2 Gatermann, Ella SR Fenwick 4' 6.0" 6
3 PICKETT, TYRA JR Evergreen Park 4' 6.0" 4
4 Smith, Margret JR Carmel 4' 4.0" 3
5 Seligmann, Delaney FR Fenwick 4' 2.0" 1.5
6 Howard, Abbie SR Rock Island 4' 2.0" 1.5
7 Collin, Katherine SR Carmel 4' 2.0"
8 Robinson, Endya FR Tinley Park -
9 Murphy, Mollee SR Rock Island -

Women's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gatermann, Claire JR Fenwick 10' 0.0" 10
2 Gardner, Lauren SR Argo 7' 6.0" 8
3 Bozena, Bryja SR Argo 7' 6.0" 6
4 Robinson, Alexia SR Rock Island 7' 0.0" 5
5 Jensen, Emma JR Carmel -
6 Gabriel, Natalia FR Rock Island -

Women's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hart, Imoni SR Argo 15' 10.0" 10
2 JONES, TAYLOR JR Evergreen Park 15' 1.25" 8
3 Pugh, Jycole SR Rock Island 15' 1.0" 6
4 Baker, Jade SO Argo 14' 10.25" 5
5 Murphy, Mollee SR Rock Island 14' 8.5" 4
6 GREEN, TONI SR Evergreen Park 14' 4.5" 3
7 Jensen, Emma JR Carmel 14' 1.5" 2
8 Mathews, Leilani JR Richards (Oak Lawn) 13' 9.5" 1
9 Gomez, Trine JR Reavis 13' 6.25"
10 Hardman, Maxine JR Lindblom 13' 1.5"
11 Smith, Margret JR Carmel 12' 9.75"
12 Nelson, Loni JR Fenwick 12' 6.75"
13 Walls, Aniyah FR Lindblom 11' 10.0"
14 Styrczula, Karolina SR Reavis -
15 Jackson, Leah SO Richards (Oak Lawn) -
16 Coco, Nicole SR West Chicago -
17 Bell, Nora JR West Chicago -
18 Smith, Regene JR Richards (Oak Lawn) -

Women's Triple Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 GREEN, TONI SR Evergreen Park 32' 3.25" 10
2 Pugh, Jycole SR Rock Island 32' 3.0" 8
3 Seligmann, Delaney FR Fenwick 31' 8.5" 6
4 Hart, Imoni SR Argo 31' 7.0" 5
5 Murphy, Mollee SR Rock Island 30' 5.0" 4
6 Baker, Jade SO Argo 29' 8.0" 3
7 Sutherland, Katie SO West Chicago 28' 6.0" 2
8 Gomez, Trine JR Reavis 27' 8.0" 1
9 Thielmann, Kennedy SO Evergreen Park 27' 5.0"
10 Erken, Rebecca JR Carmel 26' 7.0"
11 Collin, Katherine SR Carmel 26' 3.0"
12 Goodale, Maddie SO West Chicago 26' 2.5"
13 Alpuche, Nadia FR Reavis 23' 7.5"

Women's Shot Put Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beltran, Rebecca JR Tinley Park 34' 6.0" 10
2 Jackson, MarCeisha JR Rock Island 34' 2.0" 8
3 Moore, Jayla SR Lindblom 33' 8.0" 6
4 Morman, Nikkita SO Argo 31' 10.0" 5
5 Johnson, VinNesha SR Evergreen Park 30' 6.75" 4
6 Smith, Kyla SO Evergreen Park 30' 5.75" 3
7 King, Tosin FR Argo 28' 4.0"
8 Calcagno, Taylor SR Fenwick 26' 7.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McNeal, TP SR Tinley Park 30' 4.0" 2
2 Nance, Shanyah SR Rock Island 29' 2.75" 1
3 Murphy, Kaitlyn SR Richards (Oak Lawn) 27' 9.0"
4 Hackett, Emma SR Fenwick 27' 7.0"
5 Chraca, Annette JR Reavis 27' 4.0"
6 Babicz, Anna JR Reavis 26' 10.0"
7 Winston, Zoie SR Richards (Oak Lawn) 24' 10.5"
8 Ulmer, Jessie SO Lindblom 23' 9.5"
9 Cielo, Fabi SR West Chicago 23' 1.0"