2018 Knight Boys Invitational

Men's 60m Dash Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stewart, Jermarrion SO Collinsville 7.00
2 Burns, Malcolm JR Collinsville 7.22
3 Caswell, Johnnie JR Triad 7.22
4 Brown, Earlie JR Alton 7.30
5 Wilson, Eddie SR Mascoutah 7.31
6 Carter, Lamondre SR Belleville West 7.37
7 Allen, Taeshawn SR McCracken County High 7.38
8 Wills, Devin SO Mascoutah 7.46
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wilson, Eddie SR Mascoutah 7.28
2 Allen, Taeshawn SR McCracken County High 7.36
3 Smalls, Trevor JR Vandalia 7.48
4 Western, Lucas JR Pleasant Plains 7.50
5 Lusk, Amaziah SO Triad 7.51
6 Hollis, Russhyd JR East St. Louis 7.53
7 Qualls, Cody SR Triad 7.68
8 Rainey, Cameron SR Carlinville 7.80
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stewart, Jermarrion SO Collinsville 7.05
2 Mcgoy, Deonte JR Alton 7.40
3 Geiger, Mason SR Highland 7.47
4 Johnson, Eric JR East St. Louis 7.52
5 Hull, Brenden FR Pittsfield 7.98
6 Lane, Kyle SR Highland 8.03
7 Abdur-Rahman, Kendall JR Edwardsville -
8 Lynch, Brayden SO Shelbyville -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hall, Perez SR East St. Louis 7.39
2 Rogers, Max SR Carlinville 7.61
3 Singleton, Jayden JR Alton 7.63
4 Sullivan, Bryce JR Vandalia 8.26
5 Donahue, Cameron SR Highland 9.00
6 Faughn, Hayden JR McCracken County High -
7 Dixon, Nehemia SR Granite City -
8 Sabbattini, Kaden SO Shelbyville -
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Caswell, Johnnie JR Triad 7.36
2 McAfee, Sam JR Pleasant Plains 7.45
3 Williba, Eugene SR Granite City 7.69
4 Bartels, Sam SO Jersey 7.98
5 Morgan, Jay FR Alton Marquette 8.16
6 Brown, Donsten FR McCracken County High 8.29
7 Payne, Chase FR Granite City 8.75
8 Dannebeger, Cole SO Shelbyville -
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Carter, Lamondre SR Belleville West 7.31
2 Wills, Devin SO Mascoutah 7.36
3 Gregory, Aaron SR Alton Marquette 7.38
4 Hill, Ni'el SR Belleville West 7.40
5 Bond, Kenneth JR Edwardsville 7.57
6 Tapscott, Hunter SR Pleasant Plains 7.59
7 Garrett, Dylan SR Vandalia 7.60
8 Hall, Kevin SR Jersey 7.85
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Earlie JR Alton 7.30
2 Burns, Malcolm JR Collinsville 7.31
3 Buckingham, Treshun SR Mascoutah 7.44
4 Barbour, True JR Collinsville 7.50
5 Wilson, JD JR Astoria 7.53
6 Simmons, Davion JR Alton Marquette 7.61
7 Neal, Aade'm SR Belleville West 7.65
8 Booker, Donovan SR Edwardsville -

Men's 400m Dash Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lee, Curtis JR McCracken County High 59.68
2 Morrison, Torrian SR East St. Louis 59.79
3 Brown, Donsten FR McCracken County High 1:06.60
4 Geiger, Jack FR Highland 1:08.05
5 Miller, Connor FR Highland -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Koenig, Austin SR Jersey 57.12
2 Boone-Hill, Jyriq JR Belleville West 59.27
3 Hicks, Tristan JR Mascoutah 1:00.93
4 Lee, Oron SR Alton -
5 Ford, Mike SO Granite City -
6 Drake, Mason FR Granite City -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McKenney, Xavier JR Edwardsville 59.50
2 Jackson, Ryan SR Jersey 1:00.19
3 Jones, Anthony SO Triad 1:02.50
4 Sullivan, Bryce JR Vandalia 1:04.36
5 Struckhoff, Grant FR Triad 1:06.89
6 Singleton, Jayden JR Alton -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ware, Kaleb JR Alton Marquette 56.12
2 Brummett, Brock SR Pleasant Plains 57.71
3 Halford, Keigan JR Pleasant Plains 58.29
4 Berry, Da'Von JR Alton Marquette 58.69
5 Woods, Kevion JR Belleville West 58.93
6 King, Joe SR Edwardsville -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lampley, Marcus SO East St. Louis 52.62
2 Gwartney, James SR Pittsfield 53.43
3 Ford, Jawuan FR Collinsville 55.58
4 Hughes, Tyler SR Carlinville 56.77
5 Salinas, Samuel JR Mascoutah 57.06
6 Ochoa, Adrian SR Collinsville 57.27

Men's 800m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Perry, Jeremiah SO Granite City 2:13.96
2 Karathanos, Demetrius SR Belleville West 2:15.08
3 Meng, Andrew SR Edwardsville 2:17.16
4 Hernandez, Diego JR Collinsville 2:22.33
5 Logan, Michael JR Belleville West 2:22.79
6 Doublin, Dennis SO East St. Louis 2:23.27
7 Acevado, Edgar SR Collinsville 2:27.90
8 Ballew, Garrett FR McCracken County High 2:31.21
9 Couch, Max FR Pittsfield 2:35.94
10 Spadafino, Vito SO McCracken County High 2:40.94
11 Winter, Isaac JR Highland 2:42.16
12 Scholl, Connor SO McCracken County High -
13 Meeks, Tyrese FR East St. Louis -
14 Gardner, Randy FR Granite City -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harold, Tony JR Granite City 2:17.06
2 Moehn, Ben JR Alton Marquette 2:18.29
3 Dabbs, Kaleb SR Mascoutah 2:19.05
4 Buss, Derek JR Belleville West 2:19.76
5 Bagwell, Caleb FR Triad 2:19.85
6 Sherrill, Gabe SR Highland 2:20.10
7 Harris, Keaton SR Pittsfield 2:20.93
8 James, Colin JR Pittsfield 2:21.12
9 Rummerfield, Jacob SO Alton Marquette 2:22.03
10 Hausman, Isaac SR Jersey 2:22.70
11 Stehman, Nate SR Collinsville 2:26.57
12 McClintock, Noah SO Alton Marquette -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Romano, Franky SR Edwardsville 1:58.67
2 Landon, Jason SR Carlinville 2:01.37
3 Cummings, Kelvin SR Alton 2:02.10
4 Havis, Cassius SO Alton 2:03.18
5 McNicol, Mathew SR Mascoutah 2:03.40
6 Johnson, Brandon SR Mascoutah 2:06.59
7 Landon, Jacob JR Carlinville 2:08.55
8 Smith, Damien SR East St. Louis 2:08.68
9 Scott, Michael JR Pleasant Plains 2:09.04
10 Knopf, Zach SR Triad 2:12.07
11 Potter, Holden SR Edwardsville 2:19.88
12 Willis, Jarod SO Triad 2:20.39

Men's 1,600m Run Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Taylor, Darion SR Mascoutah 5:09.51
2 Blomme, Jack SR Granite City 5:15.68
3 Sampson, Aidan SR Granite City 5:16.64
4 Rohdemann, Cody SO Shelbyville 5:18.39
5 Walker, Cameron SO East St. Louis 5:20.37
6 Smithers, Eli FR Pittsfield 5:28.13
7 Rummerfield, Jacob SO Alton Marquette 5:28.43
8 Glasgow, Stephen FR Granite City 5:29.00
9 Nail, Joao SO Jersey 5:36.75
10 McNally, Garrett SR Belleville West 5:36.88
11 Schilling, Joshua JR Vandalia 5:37.99
12 Shustrin, Ryan SR Edwardsville 5:39.94
13 Ballew, Garrett FR McCracken County High -
14 Scholl, Connor SO McCracken County High -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rosen, Easton FR Highland 5:07.65
2 Martin, Seth JR Triad 5:09.23
3 Cazier, Christian JR Jersey 5:09.82
4 Knecht, Kristian FR Mascoutah 5:09.85
5 Lippold, Bailey JR Carlinville 5:12.79
6 Loeh, Josh FR Highland 5:15.37
7 Smith, Cameron JR Belleville West 5:33.83
8 Moehn, Ben JR Alton Marquette 5:37.49
9 McClintock, Noah SO Alton Marquette -
10 Melin, Steven JR Pleasant Plains -
11 Bertman, Andrew JR Jersey -
12 Robben, Luke SR Belleville West -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ten Eyck, Eli SR Pittsfield 4:30.06
2 Skowronski, Ryan SR Shelbyville 4:35.89
3 Prenzler, Roland JR Edwardsville 4:36.81
4 Manuel, Bryaun SR East St. Louis 4:45.59
5 Walters, Zach SO Edwardsville 4:47.21
6 Sanders, Otis JR Pleasant Plains 4:51.18
7 Bleier, Drake FR Triad 4:52.35
8 Thompson, Patrick SR Mascoutah 4:56.37
9 Paxton, Theo FR Collinsville 4:56.87
10 Walter, Ben SO Triad 4:58.94
11 Sewell, Jacob SR Collinsville 5:10.45
12 Hernandez, Benito SR Collinsville 5:14.17

Men's 60m Hurdles Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Towers, Dayveon SR East St. Louis 8.57
2 Young, James SR East St. Louis 8.64
3 Johnson, Andrew JR East St. Louis 9.00
4 Tindall, Tyler SR Granite City 9.21
5 Smith, Jordan SR Granite City 9.28
6 Hutchinson, Richard SR Triad 9.32
7 Halford, Keigan JR Pleasant Plains 9.41
8 Bumpers, Jonathan SR Alton 9.44
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Andrew JR East St. Louis 8.79
2 Bumpers, Jonathan SR Alton 9.01
3 Tindall, Tyler SR Granite City 9.19
4 McKenney, Xavier JR Edwardsville 10.23
5 Williams, Armond SO Mascoutah 10.54
6 Cooper, Jaylen JR Edwardsville 10.89
7 Van Ness, Preston FR Mascoutah 11.20
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Towers, Dayveon SR East St. Louis 8.82
2 Smith, Jordan SR Granite City 9.32
3 Hutchinson, Richard SR Triad 9.48
4 Chi, Chris SO Collinsville 9.76
5 Crocker, Sam JR Pleasant Plains 9.96
6 Roach, Austin SO Highland 10.14
7 Lyons, Jon JR Alton Marquette 10.17
8 Lee, Dylan JR Mascoutah -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Young, James SR East St. Louis 8.85
2 Halford, Keigan JR Pleasant Plains 9.51
3 Hawkins, Jayveon SO Edwardsville 9.76
4 Wongler, Logan SO Triad 10.95
5 Miller, Devon FR Alton 11.52
6 Lee, Curtis JR McCracken County High 11.75
7 Walker, Terry JR Alton -
8 Smith, Braydon SO Shelbyville -

Men's Pole Vault Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Neville, Blake SR Edwardsville 14' 3.0"
2 Steele, Zane JR Vandalia 14' 0.0"
3 Elliott, Jadon JR Triad 13' 0.0"
4 Withers, Cameron SO Vandalia 12' 6.0"
5 Daugherty, Isaac SO Carlinville 12' 6.0"
6 White, Braden SR Collinsville 11' 6.0"
7 Roberts, Dustin FR Carlinville 11' 6.0"
8 McNicol, Mathew SR Mascoutah 11' 6.0"
9 Neville, Drew SO Edwardsville 11' 0.0"
10 Roach, Austin SO Highland 10' 6.0"
11 Spadafino, Vito SO McCracken County High 10' 0.0"
12 White, Chance SR Collinsville 10' 0.0"
13 Holding, Justin JR Pleasant Plains 9' 6.0"
14 Mercurio, Michael SO Mascoutah 9' 6.0"
15 Crocker, Sam JR Pleasant Plains 9' 6.0"
16 Wolf, Seby SR Highland 9' 0.0"
17 Squires, Dominic SO Mascoutah 9' 0.0"
18 Lowry, Trey SO Edwardsville 7' 0.0"
19 Ballew, Garrett FR McCracken County High -

Men's Long Jump Varsity   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gwartney, James SR Pittsfield 21' 8.5"
2 Buckingham, Treshun SR Mascoutah 20' 3.5"
3 Smalls, Trevor JR Vandalia 20' 3.25"
4 Mix, Raymond SR East St. Louis 20' 2.0"
5 Burns, Malcolm JR Collinsville 20' 0.5"
6 Allen, Taeshawn SR McCracken County High 19' 2.5"
7 Rogers, Max SR Carlinville 19' 2.25"
8 Chairs, Marrion SR East St. Louis 19' 1.0"
9 Sands, Connor SO Highland 19' 1.0"
10 King, Joe SR Edwardsville 19' 0.5"
11 Jones, Edgar SR East St. Louis 18' 10.0"
12 Oglesby, Luke SO Edwardsville 18' 10.0"
13 Harrison, Antonio SR Alton 18' 8.75"
14 Bond, Kenneth JR Edwardsville 18' 8.75"
15 Jackson, Kourtney SO Mascoutah 18' 8.0"
16 Garrett, Dylan SR Vandalia 18' 1.5"
17 McAfee, Sam JR Pleasant Plains 18' 1.0"
18 Crone, Kyle JR Collinsville 17' 6.0"
19 Rainey, Cameron SR Carlinville 17' 5.0"
20 Wyatt, Hunter SR Jersey 17' 4.0"
21 Davis, Dondre SO Alton 17' 3.5"
22 Ford, Jawuan FR Collinsville 16' 9.5"
23 Kaminski, Roman SO Granite City 16' 8.75"
24 Bartels, Sam SO Jersey 16' 8.0"
25 Longley, Zane SO Jersey 16' 4.25"
26 Towns, Devin JR Triad 16' 3.75"
27 Janisch, Luke JR Triad 16' 2.25"
28 Brown, Donsten FR McCracken County High 15' 3.5"
29 Kmett, Parker FR Pleasant Plains 15' 3.0"
30 Blunt, Jeffrey FR Highland 14' 11.5"
31 Miller, Connor FR Highland 14' 7.0"
32 Pointkowski, Craig SO Mascoutah 13' 5.5"
33 Harvey, Darrion SR Granite City 13' 1.5"
34 Samelton-Danser, Kavontay FR Alton -
35 Faughn, Hayden JR McCracken County High -
36 Root, Greg JR Alton Marquette -

Men's Shot Put Varsity   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Guzman, Anthony JR Granite City 37' 10.5"
2 Lane, Kyle SR Highland 36' 5.5"
3 Wilke, Ryan JR Collinsville 35' 11.5"
4 Hall, Ken JR Jersey 35' 9.0"
5 Rogers, Corey SO Granite City 32' 8.5"
6 Knight, Brandon SR Mascoutah 29' 2.0"
7 Winter, Isaac JR Highland 29' 1.0"
8 Riggins, Josh JR Alton Marquette 26' 8.5"
9 Zobrist, Trevor SO Highland -
10 Franklin, Joshua FR East St. Louis -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Terrion SR East St. Louis 42' 11.0"
2 Scruggs, De Antae SR Collinsville 39' 8.5"
3 Thurston, Nicholas SR Mascoutah 38' 0.0"
4 Speidel, Ross SR Jersey 37' 6.5"
5 Craigmiles, Jaden SR Jersey 37' 4.5"
6 Porter, Donovan SR Alton 37' 3.5"
7 Tyson, DeJahn JR Mascoutah 36' 8.0"
8 Emmons, Tyler SO Carlinville 36' 3.0"
9 McGee, Kwame SR Alton Marquette 35' 4.5"
10 Williams, Ralph JR Alton Marquette 34' 3.5"
11 Guthrie, Sam SO Triad -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brooks, Amari JR Edwardsville 50' 9.0"
2 Petty, Dustin SR Collinsville 46' 1.5"
3 Walker, Marqwon SR East St. Louis 44' 8.0"
4 Roberson, Jaquez SR Alton 44' 4.0"
5 McAllister, Mason SO Triad 43' 9.0"
6 Marfell, Myles SR Alton 43' 6.5"
7 Kirkpatrick, Cameron SO Edwardsville 42' 11.0"
8 Williams, Blake JR Edwardsville 42' 6.5"
9 Houberg, Jared SR Triad 41' 11.5"
10 Mose, Grant SO Shelbyville 39' 10.5"
11 Trainor, Chase SR Shelbyville 38' 1.0"
12 Clark, Kurt SO Granite City -