SSC Red Indoor Championships

Scores:
Team Score
Shepard136
Oak Lawn Community88
Richards (Oak Lawn)78
Eisenhower (Blue Island)63
Argo63
Evergreen Park48
Reavis20

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hunt, Jamail JR Shepard 7.02
2 Anjorin, Hilel SR Eisenhower (Blue Island) 7.20
3 Chukwu, Isaiah FR Argo 7.30
4 McClaurin , Davonne SR Eisenhower (Blue Island) 7.44
5 Hernandez, Jack SO Reavis 7.78
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shorter, Javaris SR Oak Lawn Community 7.00 1
2 Noble, Brandon SR Evergreen Park 7.01
3 Jadwiszczak, Chris SO Oak Lawn Community 7.03
4 Lillard, Daniel SR Oak Lawn Community 7.05
5 Williams , Javonni SR Eisenhower (Blue Island) 7.10
6 Brandt, Darren SR Evergreen Park 7.15
7 Hradecki, Piotr JR Reavis 7.52
8 Yousef, Ahmad JR Reavis -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Whitaker, Tristian JR Richards (Oak Lawn) 6.76 10
2 Butler, Elijah SR Shepard 6.79 8
3 Prater, Orrin SR Richards (Oak Lawn) 6.86 6
4 Madoui, Sami JR Argo 6.98 4
5 Hale, Curtis SR Richards (Oak Lawn) 6.99 2
6 Wofford, Khamron SR Shepard -
7 Cobbs, Quincy JR Argo -
8 Caston, Darryn SR Evergreen Park -

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hernandez, Ben SR Reavis 27.85
2 Kolodziej, David JR Reavis 28.02
3 Escamilla, Mike SR Reavis 29.16
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alexander, Bless SR Evergreen Park 25.31
2 Littleton , Antoine SR Eisenhower (Blue Island) 25.39
3 Anjorin, Hilel SR Eisenhower (Blue Island) 25.87
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kayode, Idowo SR Eisenhower (Blue Island) 24.83 2
2 Hale, Curtis SR Richards (Oak Lawn) 25.01
3 Dukes, Montell SR Richards (Oak Lawn) 25.27
4 Lomas, Anthony JR Evergreen Park 25.68
5 Shuaibi, Alaa JR Argo 26.47
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Madoui, Sami JR Argo 24.86 1
2 Franklin, Lendale SO Argo 24.88
3 Smith, Geno SR Shepard 25.44
4 Wofford, Khamron SR Shepard -
5 Caston, Darryn SR Evergreen Park -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Glover, Anthony SR Oak Lawn Community 23.96 10
2 Lott, Willie SR Richards (Oak Lawn) 24.46 8
3 Thompson, Chammar SR Shepard 24.47 6
4 Shorter, Javaris SR Oak Lawn Community 24.76 4
5 Lillard, Daniel SR Oak Lawn Community 24.92

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spencer, Sammy JR Evergreen Park 59.05
2 Valentine, Brantel SR Evergreen Park 1:00.47
3 Jaber, Karam FR Shepard 1:02.96
4 Blissett, Allan SR Eisenhower (Blue Island) 1:03.55
5 Perry, Anthony SO Richards (Oak Lawn) 1:05.78
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jadwiszczak, Chris SO Oak Lawn Community 57.81 2
2 Martinez, Marco JR Argo 58.36 1
3 Marquez, Arturo JR Argo 59.36
4 Santos, Jose JR Reavis 1:02.00
5 Green, Kobe SR Evergreen Park -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cabalona, Masato JR Oak Lawn Community 57.25 4
2 Brown, Darrion SO Richards (Oak Lawn) 59.31
3 Jastiuginoros, Rokas JR Reavis 1:00.14
4 Eaton, Jared SR Argo 1:00.36
5 Casas, Dan JR Reavis 1:04.24
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Elihu SR Eisenhower (Blue Island) 52.10 10
2 Butler, Elijah SR Shepard 52.35 8
3 Olejniczak, Zach SO Oak Lawn Community 53.20 6
4 Anderson, Jaden SR Shepard 59.04
5 Hood, Anthony SR Eisenhower (Blue Island) 59.53

Men's 600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Juchas, Kris JR Reavis 1:37.29 6
2 Herrera , Anthony SO Eisenhower (Blue Island) 1:39.22
3 Urquizo, Oscar JR Reavis 1:43.46
4 Salazar, Cristian JR Oak Lawn Community 1:44.18
5 Gannon, Patrick SR Shepard 1:44.40
6 Hill, Michael JR Eisenhower (Blue Island) 1:46.16
7 Kusper, Piotr JR Reavis 1:46.33
8 Granz, William SO Richards (Oak Lawn) 1:58.67
9 Vasquez, Sebastian FR Richards (Oak Lawn) 2:02.07
10 Defosset, Jacob FR Richards (Oak Lawn) 2:05.23
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Agapito, Alfred SR Oak Lawn Community 1:33.53 10
2 McGrath, Jeremy SR Shepard 1:36.57 8
3 Szuba, Sebastian SO Argo 1:37.32 4
4 Holifield, Horace JR Evergreen Park 1:37.37 2
5 Montalvo , Randy SO Eisenhower (Blue Island) 1:37.89 1
6 Hernandez, Juan SR Oak Lawn Community 1:37.95
7 Olsen, Matt JR Evergreen Park 1:39.45
8 Lagrosa, Josh SR Shepard 1:40.79
9 Beveridge, Scott FR Argo 1:42.47
10 Dobrzyniecki, Luke SR Argo -

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garcia, Richard SR Reavis 2:29.86
2 Mitchell, Daniel SO Shepard 2:31.37
3 Lunar, Isaac SO Reavis 2:33.50
4 Green, Stanley SO Richards (Oak Lawn) 2:35.04
5 Awdallan, Ibrahim FR Richards (Oak Lawn) 2:41.66
6 Tardox, Ameer FR Richards (Oak Lawn) 2:49.96
7 O'Toole, Kevin SO Evergreen Park -
8 Rourke, Mike JR Shepard -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barajas, Alvaro SR Argo 1:59.81 10
2 English, Joshua SR Eisenhower (Blue Island) 2:00.11 8
3 Humphrey, Dalvin JR Shepard 2:03.57 6
4 Ortega, Miguel JR Eisenhower (Blue Island) 2:13.89 4
5 Galvan, Carlos JR Argo 2:13.90 2
6 Zobak, Zach JR Oak Lawn Community 2:19.12 1
7 Llamas, Fabian FR Evergreen Park 2:22.12
8 Sammak, Waleed JR Argo 2:22.28
9 Bitner, Anthony FR Reavis 2:23.07
10 Infante , Ricardo SO Eisenhower (Blue Island) 2:23.16

Men's 1,600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zambrano, Alejandro JR Reavis 5:07.70
2 Reyes, Angel SO Oak Lawn Community 5:11.47
3 Russell, Damian FR Richards (Oak Lawn) 5:12.09
4 Corral, Angel JR Oak Lawn Community 5:13.75
5 Zieba, Robert SR Reavis 5:18.83
6 Garcia, Eduardo FR Reavis 5:20.34
7 Richter, Anthony SO Evergreen Park 5:24.81
8 Brennan, Liam JR Richards (Oak Lawn) 5:40.66
9 Raybould, Tony JR Oak Lawn Community 5:48.99
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hauser, Brian SR Shepard 4:47.63 10
2 Humphrey, Dalvin JR Shepard 4:50.49 8
3 Meza, Dan SR Evergreen Park 4:53.26 6
4 Morrelly, Nathan JR Argo 4:56.52 4
5 Tawil, Ibraheem JR Richards (Oak Lawn) 4:58.84 2
6 Garcia, Jose JR Eisenhower (Blue Island) 5:00.76 1
7 Flores, Jaime SO Eisenhower (Blue Island) 5:06.19
8 Czaja, Marcin SO Shepard 5:07.32
9 Cruz, Ernan SR Argo 5:10.83
10 Chapan, Nick SR Eisenhower (Blue Island) -

Men's 3,200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Olmos, David FR Richards (Oak Lawn) 11:19.72
2 Huerta, Jorge JR Reavis 11:33.36
3 Lara, Josue JR Reavis 11:33.40
4 Majcherek, Michael JR Oak Lawn Community 11:42.38
5 Bruno-Lind , Nicholas JR Richards (Oak Lawn) 11:44.11
6 Delatorre, Carlos SR Argo 11:52.62
7 Chlebek, Dawid SO Argo 12:13.57
8 Arteaga, Trinidad JR Oak Lawn Community 12:30.64
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chapan, Nick SR Eisenhower (Blue Island) 10:44.63 10
2 Jamrozy, Evan SO Shepard 10:50.27 8
3 Flores, Jaime SO Eisenhower (Blue Island) 10:52.77 6
4 Mercardo , Imanol SO Eisenhower (Blue Island) 10:53.51 4
5 Sima, Jackson SO Shepard 10:55.20 2
6 Greene, James SO Shepard 10:55.76 1
7 Russell, Damian FR Richards (Oak Lawn) 11:11.84
8 Jaber, Yousef JR Oak Lawn Community 11:34.94
9 Rivera, Gabriel JR Reavis 12:27.65

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ayyad, Raffat SO Reavis 9.58
2 Jaber, Karam FR Shepard 9.89
3 Howard, Loyal JR Evergreen Park 10.07
4 Trebunia, Matthew JR Argo 10.39
5 Jastiuginoros, Rokas JR Reavis 10.53
6 Mesiti, Adnan SO Reavis 10.61
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Colbert, Ivan SR Richards (Oak Lawn) 7.88 10
2 Carter, Nieko SR Shepard 7.94 8
3 Green, Kobe SR Evergreen Park 8.27 6
4 Goins, Quintin SR Richards (Oak Lawn) 8.58 4
5 Franklin, Lendale SO Argo 8.62 2
6 Alexander, Bless SR Evergreen Park 8.83 1
7 Perry, Anthony SO Richards (Oak Lawn) 9.95
8 Kayode, Idowo SR Eisenhower (Blue Island) -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McClaurin , Davonne SR Eisenhower (Blue Island) 18' 5.5"
2 Heard, Jayden SO Oak Lawn Community 18' 4.0"
3 Lott, Trishawn SO Richards (Oak Lawn) 18' 1.75"
4 Littleton , Antoine SR Eisenhower (Blue Island) 17' 11.5"
5 Valencia, Joshua JR Oak Lawn Community 16' 10.0"
6 Quad, Laith JR Argo 16' 9.0"
7 Chacon, Jonathan JR Oak Lawn Community 16' 8.0"
8 Mesiti, Adnan SO Reavis 16' 5.0"
9 Brcic, Nick SR Reavis 14' 5.0"
10 Guzman, Matthew FR Reavis 12' 7.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carter, Nieko SR Shepard 22' 0.0" 10
2 Whitaker, Tristian JR Richards (Oak Lawn) 21' 4.5" 8
3 Lott, Willie SR Richards (Oak Lawn) 19' 8.0" 6
4 Madoui, Sami JR Argo 19' 3.0" 4
5 White, Obidiah SR Evergreen Park 18' 11.0" 2
6 Caston, Darryn SR Evergreen Park 18' 7.0" 1
7 Oweisi, Mustafa JR Argo 18' 4.5"
8 Hunt, Jamail JR Shepard 17' 9.5"
9 Aburadi, Mo SR Shepard 16' 8.0"
10 Brandt, Darren SR Evergreen Park 15' 10.0"

Men's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Davis, Darrion JR Argo 36' 1.25"
2 Chacon, Jonathan JR Oak Lawn Community 35' 3.25"
3 Lomas, Anthony JR Evergreen Park 34' 0.0"
4 Mesiti, Adnan SO Reavis 33' 4.5"
5 Fields, Khyman JR Shepard 33' 4.0"
6 Valencia, Joshua JR Oak Lawn Community 33' 1.5"
7 Harper, Isaiah JR Shepard 32' 1.5"
8 Bounar, Redha FR Reavis 30' 8.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Carter, Nieko SR Shepard 43' 5.0" 10
2 Green, Kobe SR Evergreen Park 43' 4.0" 8
3 Shorter, Javaris SR Oak Lawn Community 39' 3.0" 6
4 Prater, Orrin SR Richards (Oak Lawn) 37' 8.0" 4
5 Franklin, Lendale SO Argo 37' 4.0" 2
6 McClaurin , Davonne SR Eisenhower (Blue Island) 37' 0.0" 1
7 Littleton , Antoine SR Eisenhower (Blue Island) 37' 0.0"
8 Marquez, Arturo JR Argo 35' 10.0"
9 House, Lance JR Richards (Oak Lawn) 35' 5.0"
10 Hernandez, Ben SR Reavis 34' 9.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maebane, Andrew SR Shepard 42' 7.0"
2 Hajjar, Kareem SO Reavis 38' 10.0"
3 Lavigne , Ja'Tares JR Eisenhower (Blue Island) 38' 9.0"
4 Vasquez, David JR Shepard 38' 6.0"
5 Knox, Hamilton JR Richards (Oak Lawn) 36' 10.0"
6 Wright, Broderick SR Eisenhower (Blue Island) 35' 6.0"
7 Jones, Tamar JR Evergreen Park 33' 7.0"
8 Flores, Dan JR Evergreen Park 32' 3.0"
9 Glispie, Kyreoin JR Argo 32' 3.0"
10 Samaniego, Adal JR Argo 31' 6.0"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Michaels, Patrick SR Oak Lawn Community 56' 0.0" 10
2 Johnson, Brashawn SR Eisenhower (Blue Island) 47' 7.0" 8
3 Beach, Matt SR Reavis 46' 1.0" 6
4 Joos, Alex SR Oak Lawn Community 44' 10.0" 4
5 Dickey, Justin SR Shepard 43' 11.0" 2
6 Wasielewski, Noah SR Reavis 43' 11.0" 1
7 McNicholas, Kory JR Oak Lawn Community 43' 0.0"
8 Jawor, Dan SR Argo 40' 2.0"
9 Price, Jaheim JR Richards (Oak Lawn) 39' 7.0"
10 Hicks, Robert SR Evergreen Park 38' 8.0"
11 Jackson, Marqise SO Richards (Oak Lawn) 38' 2.0"