West Lafayette HSR Qualifier

Men's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jordan, Parker SR Rensselaer Central 7.20
2 Guinn, Gannon SR Carroll (Flora) 7.30
3 Todd, Keegan SO Rensselaer Central 7.36
4 Lawson, Gabe FR Carroll (Flora) 7.62
5 Bauer, Dominic SO Western 7.83
6 Ayres, Jacob FR Carroll (Flora) 7.90
7 Schroeder, Preston FR Watseka 7.92
8 Carter, Tristan JR Western 7.96
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Manis, james JR Sheridan 7.21
2 Lipsett, Trent JR Culver Academies 7.25
3 McTaggart, Justin JR Watseka 7.35
4 Green, Jeffery JR Rensselaer Central 7.48
5 Jenkins, Jake FR West Lafayette 7.91
6 Freeman, Brandon JR Delphi Community 7.92
7 Henneike, Matthew FR Watseka 8.01
8 Ademi, Almir SO Watseka 8.12
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barnett, Seth JR North Judson-San Pierre 7.28
2 Lin, Danny FR Logansport 7.53
3 Haehl, Jason SR West Lafayette 7.56
4 White, Garret SO Watseka 7.59
5 Standard, Payton SO Carroll (Flora) 7.69
6 Kroft, Zane SO West Central 7.83
7 Han, Yeajoon FR West Lafayette 8.06
8 Bhunia, Arni JR West Lafayette 8.33
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Seibert, Tate SR Carroll (Flora) 7.30
2 Roth, Zack SR Carroll (Flora) 7.43
3 Reyes, Emilio FR McCutcheon 7.47
4 Sutton, Samuel JR West Lafayette 7.60
5 Cottingham, Hunter SO Western 7.63
6 Ubelhor, Dylan SR McCutcheon 7.74
7 Mockus, Lukas JR West Lafayette 7.80
8 Flores, Manuel SO Logansport 7.83
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collins, Romey FR Western 7.22
2 Martin, Jakai SO Milford 7.29
3 Koenig, Ayden FR Armstrong 7.35
4 Greer, Fletcher JR North Judson-San Pierre 7.38
5 Owens, Anthony SR McCutcheon 7.49
6 McKinley, Lucas SR Milford 7.65
7 Johnson, Reggie SO Western 7.85
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Manfred, Josh SO Logansport 7.03
2 Booker, Davonte JR Logansport 7.04
3 Dekalb, Issac SO Delphi Community 7.21
4 Gaylor, Blake JR Carroll (Flora) 7.23
5 Greene, Jacob SO Harrison (West Lafayette) 7.24
6 Xu, Kevin SO West Lafayette 7.34
7 King, DeShawn SO Hamilton Heights 7.61
8 Whitefield, Jade FR Lafayette Jefferson 7.97
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Newman, Alex SR Western 7.29
2 Williams, Gunner SR Sheridan 7.30
3 Erlich, Sam SR Hobart 7.32
4 Liddell, Nathaniel FR Western 7.35
5 Harris, Justin JR Western 7.35
6 Fancher, Anthony SO Lafayette Jefferson 7.49
7 Cabrera, Matthew FR Lafayette Jefferson 8.33
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Atisso, Marcel FR Harrison (West Lafayette) 7.14
2 Noble III, James JR Lawrence North 7.17
3 Pennell, brian JR Harrison (West Lafayette) 7.21
4 Arthur, David SR Benton Central 7.27
5 Wenglarz, Max SO North Judson-San Pierre 7.31
6 Gaeta, Carlos FR Lafayette Jefferson 7.47
7 Portwood, Cole SO Hamilton Heights 7.54
8 Albright, Bradley JR Hamilton Heights 7.61
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Howard, Jeremiah SO Merrillville 6.98
2 Erb, Russell JR West Lafayette 7.08
3 Gillespie, Jr., James SO Merrillville 7.11
4 Lynch, David SR West Lafayette 7.12
5 Coffing, Stevie SO Harrison (West Lafayette) 7.15
6 Josza, Nate FR Hamilton Heights 7.24
7 Garst, Brandon SR Hamilton Heights 7.35
8 vought, brent SO Sheridan 7.48
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kiser, Jack JR Pioneer 6.87
2 Banes, Luke SO Lafayette Jefferson 7.01
3 Armstrong, Isaiah JR Harrison (West Lafayette) 7.07
4 Boles, Devon SR Lafayette Jefferson 7.11
5 King, Johnell SO Lafayette Jefferson 7.14
6 Loudermilk, Brian SR Culver Academies 7.14
7 Smith, Keyshawn SO Lawrence North 7.16
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Harold JR Lawrence North 6.84
2 Williams, Gavin SO Lafayette Jefferson 7.00
3 Blankman, Spencer SO West Lafayette 7.08
4 Nash, Andra' JR Kokomo 7.14
5 Baker, Trey JR Lawrence North 7.20
6 Robinson, Aubin JR Merrillville 7.31
7 Prince, Justin FR Thea Bowman Academy 7.60
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hogan, Thomas FR Lafayette Jefferson 6.82
2 Goldsmith, Jay SR Lawrence North 6.92
3 Felton, Payton SR Merrillville 6.95
4 Chandler, Brittain JR Lafayette Jefferson 7.02
5 Gray, Daijon JR Merrillville 7.05
6 Holt, Avion JR Thea Bowman Academy 7.35
7 Stallings, Tawan SR Thea Bowman Academy 7.39
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wills, Joseph JR Lawrence North 6.68
2 Johnson, Bishop SO Lafayette Jefferson 6.69
3 Clemons, Devante JR Hobart 6.72
4 Jones, Demarge JR Thea Bowman Academy 6.79
5 Glass, Armani FR Merrillville 6.81
6 Davis, Devon FR Merrillville 7.01
7 Williams, Jauquez SO Thea Bowman Academy 7.22
8 Causey, Izavier SR Thea Bowman Academy 7.23

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bridgman, Austin JR Armstrong 11:14.43
2 Obert, Ben FR Harrison (West Lafayette) 11:21.29
3 Ward, Alex SR Kokomo 11:42.10
4 Morris, Ian SO Lafayette Jefferson 12:10.16
5 Elkins, Nathanael SO Kokomo 12:21.59
6 Madrid , Ricky SR Lafayette Jefferson 12:32.41
7 Aleman, Axel FR Sheridan 12:44.41
8 Poprik, Luke FR Sheridan 13:38.41
9 Taylor, Ethan FR Sheridan 13:38.81
10 Garcia, Noah JR Milford 14:06.97
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dawson, Christian SO Logansport 10:47.43
2 Ray, Jaylen SO Lawrence North 10:49.75
3 Valdez, Julio SO Lawrence North 10:50.77
4 Smith, Alec SO Carroll (Flora) 10:52.42
5 Forney, Brian FR Hobart 11:07.22
6 Montgomery, Blake SR Pioneer 11:13.27
7 Ortiz, Noe FR Logansport 11:14.19
8 Bhe, Justin SR Merrillville 11:18.43
9 Colston, Marcus JR Lafayette Jefferson 11:29.56
10 Dziewicki, Matthew FR Merrillville 11:42.79
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Will JR Harrison (West Lafayette) 9:39.78
2 Gomez, Diego SR Hobart 10:13.89
3 Howerton, Christian SR Hobart 10:23.71
4 Delworth, Carter JR West Lafayette 10:29.73
5 Teklezghi, Simon SO Lawrence North 10:37.59
6 Hamersly, Nick SO Lawrence North 10:38.68
7 Whitlock, Caleb SR McCutcheon 10:43.65
8 Dea, Corey SR Kokomo 11:08.94

Men's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Armstrong, Quincy SO Kokomo 8.26
2 Woody, Marshall SO Western 11.39
3 Kline, Jonathan JR Milford 11.40
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kender, Max JR Delphi Community 9.16
2 Carrillo, Gabriel JR McCutcheon 9.66
3 Sibley, Quintrayl JR McCutcheon 9.80
4 Zabala, Kevin SR Delphi Community 10.16
5 Hodge, Henry SO West Lafayette 10.46
6 Stock, Brad FR Milford 15.15
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 King, Zion FR Harrison (West Lafayette) 8.88
2 Reedy, Colton JR North Judson-San Pierre 8.98
3 Mosley, Howard JR Culver Academies 9.05
4 Robison, Bradley SO Hobart 9.11
5 Mersch, Brenton SO Pioneer 9.18
6 Pettiford, Deon JR Lawrence North 9.65
7 Stranahan, Noah SO Western 10.08
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ciotta, Mitchell SR Logansport 8.09
2 Armstrong, Isaac JR Harrison (West Lafayette) 8.46
3 St. Clair, Jordan JR Lawrence North 8.50
4 Broshears, Christian SR Hamilton Heights 8.52
5 Cross, Derrick JR Lawrence North 8.53
6 Lockett, Tyjonn SR Merrillville 8.86
7 Archie, Braeden JR Lawrence North 9.56
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zappala, Giovonni SR Harrison (West Lafayette) 7.94
2 Onomakpome, Omena SR Hobart 8.04
3 Griffin, Xavier SR Merrillville 8.09
4 Latiker, Davin SO Merrillville 8.10
5 Hazell, Kyle JR West Lafayette 8.20
6 Wright-Enlow, Sedric SR Lafayette Jefferson 8.30
7 Williams, Robert SR Merrillville 8.40
8 Sales, Chaz SR Merrillville 8.44

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rensselaer Central B Jarrett Allen, Jacob Grow,
Keegan Todd, Jorge Rodriguez
1:47.95
2 Rensselaer Central A Brayden Wright, Tony Ybarra,
Parker Jordan, Jeffery Green
1:50.32
3 Milford B Ganner Hoekstra, Blade Rowell,
Quincy Jensen, Clayton Powell
2:01.88
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rensselaer Central C Jose Hernandez, Alexandro Murillo,
Jonathan Shireley, Rodney Woudema
1:40.30
2 North Judson-San Pierre B Tyler Blount, Tabor Brown,
Caden Peretti, Nolan Shidler
1:46.89
3 Rossville A Ethan Hathaway, Ethan Michael-Butler,
Brendan Medbourn, Mitch Dickerson
1:47.66
4 Logansport C Sam Dexter, John Michael Remitor,
Poe Kah, Emilio Valdes
1:55.02
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Delphi Community A Brandon Freeman, Issac Dekalb,
Drayton Reynolds, Kevin Zabala
1:45.65
2 West Lafayette B Henry Hodge, Kevin Xu,
Conner Simpson, Lamont Johnson
1:46.52
3 Watseka B Hudson Arseneau, Kelton Musgraves,
Preston Schroeder, Garret White
1:48.71
4 Logansport B Manuel Flores, Franklin Montero,
Trey Shivley, Evan Vizcarra
1:49.89
5 Milford A Jakai Martin, Lucas McKinley,
Jonathan Kline, Lorenzo Argentero
1:53.66
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Logansport A Mitchell Ciotta, Davonte Booker,
Chase Fisher, Bryce Muller
1:40.28
2 Carroll (Flora) A Blake Gaylor, Zack Roth,
Gannon Guinn, Tate Seibert
1:41.26
3 McCutcheon B Camden Ford, Peyten Ford,
Gabriel Carrillo, Quintrayl Sibley
1:44.25
4 Western B Romey Collins, Tristan Carter,
Hunter Cottingham, Nathaniel Liddell
1:47.62
5 Thea Bowman Academy B Justin Prince, Judah Tolbert,
Ramond Terry, Amari Smith
1:48.72
6 West Central A Andrew Endris, Caleb McLin,
Zane Kroft, Cameron Pratt
1:50.14
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kokomo A Chris Thomas, Shemar Robinson,
Andra' Nash, Quincy Armstrong
1:36.46
2 Hamilton Heights A Nate Josza, Christian Broshears,
Bradley Albright, Brandon Garst
1:41.16
3 North Judson-San Pierre A Max Wenglarz, Seth Barnett,
Fletcher Greer, Colton Reedy
1:41.80
4 Western A Alex Newman, Conner Hartsough,
Noah Stranahan, Dominic Bauer
1:43.87
5 Hamilton Heights B DeShawn King, Cole Portwood,
Ethan Rodriguez, Isiah Kunzer
1:44.62
6 Lafayette Jefferson B Devon Boles, Luke Banes,
Gavin Williams, Johnell King
1:44.70
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Harrison (West Lafayette) A Jake Smith, Isaiah Armstrong,
Isaac Armstrong, Stevie Coffing
1:36.49
2 West Lafayette A Russell Erb, Spencer Blankman,
Kyle Hazell, David Lynch
1:36.81
3 Watseka A Jameson Cluver, Lucas Lee,
Cameron Wonch, Keegan Zack
1:37.89
4 Hobart A Devante Clemons, Charles Crayton,
Omena Onomakpome, Zach Vode
1:41.71
5 Culver Academies A Jabari Brown, Will Hetzel,
Trent Lipsett, Brian Loudermilk
1:43.48
6 McCutcheon A Justin Crowe, Tristan Headdy,
Anthony Owens, Garrett Tucker
1:47.00
Finals Heat #7
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Merrillville A Chaz Sales, Xavier Griffin,
Devon Davis, Rackesh Ragoo
1:34.63
2 Lawrence North A Joseph Wills, James Noble III,
Kameron Venable, Roger McClaren
1:36.12
3 Lafayette Jefferson A Thomas Hogan, Sedric Wright-Enlow,
Lee Sams, Bishop Johnson
1:38.32
4 Merrillville B Drew Bailey, James Gillespie, Jr.,
Daijon Gray, Armani Glass
1:38.66
5 Lawrence North B Derin McCulley, Trey Baker,
Duwan Davis, Harold Jones
1:41.74
6 Thea Bowman Academy A Izavier Causey, Avion Holt,
Jauquez Williams, Tawan Stallings
-

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rensselaer Central A Tony Ybarra, Brayden Wright,
Parker Jordan, Jarrett Allen
3:49.71
2 West Lafayette B Jason Haehl, Spencer Blankman,
Henry Hodge, Kevin Xu
4:05.19
3 McCutcheon B Camden Ford, Peyten Ford,
Quintrayl Sibley, Spencer Kannal
4:09.44
4 Rensselaer Central B Jonathan Shireley, Jorge Rodriguez,
Austin Martinez, Rodney Woudema
4:11.04
5 Thea Bowman Academy C Judah Tolbert, Justin Prince,
Amari Smith, Ramond Terry
4:11.41
6 Milford A , ,
,
4:15.93
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Watseka A Diego Cintora, Darrell Collins,
Drew Hagen, Justin McTaggart
3:51.11
2 Delphi Community A Skyler Lyons, Max Kender,
Drayton Reynolds, Andy Mendoza
3:55.90
3 North Judson-San Pierre A Seth Barnett, Colton Reedy,
Tyler Blount, Caden Peretti
3:57.95
4 Rossville A Mitch Dickerson, Brendan Medbourn,
Ethan Michael-Butler, Ethan Hathaway
4:09.47
5 West Central A Brett Czahor, Andrew Endris,
Gabriel Faler, Coty Marlatt
4:14.57
6 Lafayette Jefferson A Bailey Kiser, Brandon Harris,
Logan Vandeveer, Bailey Martin
4:25.18
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Harrison (West Lafayette) A Deandre Hawkins, Riley Owens,
Leonel Ramirez, Dieubeni Baributsa
3:52.04
2 Thea Bowman Academy B Izavier Causey, Avion Holt,
Tawan Stallings, Jauquez Williams
3:53.03
3 Hamilton Heights A Isaiah Campbell, Mitchell Walbolt,
Drew Tomaszewski, Luke Vanderwall
3:54.71
4 Lafayette Jefferson B Avarey Walker, Sedric Wright-Enlow,
Brian Jenkins, Wyatt Lucas
3:59.25
5 Lawrence North C Simon Teklezghi, Nick Hamersly,
Jaylen Ray, Julio Valdez
4:00.35
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hobart A Devante Clemons, Omena Onomakpome,
Ryan Brown, Justis Leon
3:35.89
2 Kokomo A Jordan Hicks, Julian Wallace,
Quincy Armstrong, Chris Thomas
3:42.38
3 West Lafayette A Russell Erb, Kyle Hazell,
Joseph Petersen, Noah Stenberg
3:45.27
4 McCutcheon A Daniel Hughes, Cole Gingrich,
Joshua Garcia, Caleb Kiser
3:50.19
5 Lawrence North B Donovan McCulley, Isaiah Malone-Owens,
Roger McClaren, Joseph Wills
4:00.31
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Merrillville B Dominique Wood, Rackesh Ragoo,
Gabriel Ochoa, Bernard Morgan
3:32.57
2 Merrillville A Drew Bailey, Chaz Sales,
Xavier Griffin, Tyler Henderson
3:32.84
3 Lawrence North A Kameron Venable, Derrick Cross,
Keyshawn Smith, Derin McCulley
3:40.36
4 Thea Bowman Academy A Sherron Pickins, DiMiggo Moss,
Briean Brown, Nicolas McGee
3:42.16
5 Logansport A Oscar Grimaldo, Mason Shafer,
Bryce Lesher, Jonathan Rodas
3:52.52
6 Culver Academies A Jacob Bird, Aaron Brooke,
Jabari Brown, Will Hetzel
3:54.77

Men's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Harrison (West Lafayette) A Leonel Ramirez, Riley Owens,
Will Havel, Dieubeni Baributsa
9:14.54
2 North Judson-San Pierre A Austin Kendrick, Noah Sanchez,
Mark Schweikert, Tyler Blount
9:29.89
3 Rossville A Eric Alling, Braxton Good,
Noah Spear, Dexter Porsi
9:40.02
4 Watseka A Justin Bunting, Justin McTaggart,
Kade Murray, Hunter Cluver
9:51.70
5 Rensselaer Central A John Clay Anderson, Stephen Duncan,
Geoffrey Hopkins, Martin Murillo
10:05.44
6 Carroll (Flora) A Logan Parker, Malachi Sewell,
Stephen Geibel, Clark Rich
10:10.53
7 Rensselaer Central B Austin Martinez, Jacob Parrish,
Will Messman, Deric Duncan
10:10.61
8 Logansport A Michael McMahon, John DeForge,
Kyle Army, Neil Frutos
10:12.27
9 Delphi Community A Skyler Lyons, Andy Mendoza,
Garrett Wolfe, Jared George
10:14.75
10 West Lafayette D Max Edwards, Thomas Morgan,
Cal Hubbard, Caleb Yeoman
10:17.57
11 Lafayette Jefferson B Wyatt Lucas, Ronald Wells,
Bailey Martin, Eddie Clemente
10:33.20
12 Thea Bowman Academy B NaQuil Blackwell, Briean Brown,
Dawan Glenn, Jakil Jelks
10:54.06
13 West Central A Jerod Glasford, Gabriel Faler,
Keegan Doughty, Michael Robinson
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 West Lafayette A Alec Meister, Joseph Petersen,
Reese Holloway, Harry Shook
8:34.44
2 Merrillville A Gabriel Ochoa, Tyler Henderson,
Devin Pope, Jeremie Lander
8:41.76
3 Hobart A Ryan Brown, Justis Leon,
Ben Ward, Bryan Cherry
8:55.69
4 Culver Academies A Callaway Bird, Jabari Brown,
Joe Chandler, Jacob Cross
8:55.78
5 West Lafayette B Emmett Berryhill, Tyler Milam,
Sam Engers, Cole Hockema
9:11.83
6 Hamilton Heights A Isaiah Campbell, Mitchell Walbolt,
Drew Tomaszewski, Luke Vanderwall
9:12.06
7 McCutcheon A Dylan Linder, Gavin Ford,
Joshua Garcia, Jake Ruble
9:19.15
8 Benton Central A Joshua Hoff, Ivan Daily,
Nick Daily, Grant Highfield
9:23.02
9 McCutcheon B Kaiden Jordan, Ja'xon Sibley,
TyJay Laster, Bailey Synesael
9:24.52
10 West Lafayette C Jihad Almamari, Gavin Redman,
Thomas Day, Josh Church
9:31.88
11 Kokomo A Corey Dea, Julian Wallace,
Justin Taflinger, Alex Ward
9:33.35
12 Lafayette Jefferson A Marcus Colston, Conner Hawkins,
Adrian Torres, Ricardo Tapia
9:33.75
13 Thea Bowman Academy A Sherron Pickins, DiMiggo Moss,
Nicolas McGee, Khail Barlow
9:58.87

Men's 4,000m Distance Medley   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 West Lafayette D Josh Church, Gavin Redman,
Sam Engers, Emmett Berryhill
12:16.92
2 Lafayette Jefferson A Conner Hawkins, Wyatt Lucas,
Ricardo Tapia, Marcus Colston
12:25.55
3 McCutcheon B Gavin Ford, Kaiden Jordan,
Ja'xon Sibley, Damian Sanchez
12:25.86
4 Carroll (Flora) A Logan Parker, Malachi Sewell,
Matthew Gill, Alec Smith
12:26.38
5 Rossville A Eric Alling, Noah Spear,
Braxton Good, Ethan Hathaway
12:45.88
6 North Judson-San Pierre A Austin Kendrick, Noah Sanchez,
Mark Schweikert, Nolan Shidler
12:48.17
7 Logansport A Noe Ortiz, Kyle Army,
Alejandro Barba, Christian Dawson
12:58.25
8 Rensselaer Central A John Clay Anderson, Geoffrey Hopkins,
Stephen Duncan, Martin Murillo
13:36.48
9 Sheridan A Axel Aleman, Luke Poprik,
Ethan Taylor, will zachery
13:51.92
10 Rensselaer Central B Jacob Parrish, Deric Duncan,
Austin Martinez, Will Messman
14:01.96
11 Watseka A Hunter Cluver, Dakota Gamino,
Adam Stanley, Jakob Milar
14:10.08
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Harrison (West Lafayette) A Caleb Beimfohr, Giovonni Zappala,
Jacob Williams, Will White
10:51.13
2 McCutcheon A Josh Persin, Daniel Hughes,
Jake Ruble, Will Persin
11:03.42
3 Culver Academies A Callaway Bird, Jacob Bird,
Jacob Cross, Shane Pursch
11:17.42
4 West Lafayette A Andre Hazbun, Alec Meister,
Joseph Petersen, Isaiah Robyne
11:18.92
5 West Lafayette C Cole Hockema, Jihad Almamari,
Noah Stenberg, Carter Delworth
11:56.71
6 West Lafayette B Thomas Day, Tyler Milam,
Harry Shook, Reese Holloway
11:56.79
7 Kokomo A Corey Dea, Justin Taflinger,
Julian Wallace, Noa Wainscott
12:25.20

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zack, Keegan JR Watseka 20' 1.25"
2 Walker, Avarey SR Lafayette Jefferson 19' 8.75"
3 Nickson, Zyriek SR Merrillville 19' 4.0"
4 Wright-Enlow, Sedric SR Lafayette Jefferson 19' 0.0"
5 Decanter, Wyatt JR Hobart 18' 9.5"
6 Smith, Keyshawn SO Lawrence North 18' 6.25"
7 Gillespie, Jr., James SO Merrillville 18' 3.0"
8 Felton, Payton SR Merrillville 18' 2.5"
9 Davis, Devon FR Merrillville 18' 1.5"
10 Headdy, Tristan SO McCutcheon 18' 1.0"
11 Rodriguez, Ethan SO Hamilton Heights 18' 0.5"
12 Glass, Armani FR Merrillville 18' 0.0"
13 Hawkins, Deandre SR Harrison (West Lafayette) 17' 11.75"
14 Phillips, Nigel SO Merrillville 17' 11.5"
15 Hagen, Drew SR Watseka 17' 11.0"
16 Koenig, Ayden FR Armstrong 17' 10.0"
17 Cluver, Jameson FR Watseka 17' 9.0"
18 Wagoner, Braydon SR Attica 17' 9.0"
19 Johnson, Shamarr SO Harrison (West Lafayette) 17' 7.75"
20 Noble III, James JR Lawrence North 17' 7.0"
21 Goldsmith, Jay SR Lawrence North 17' 6.75"
22 Roth, Zack SR Carroll (Flora) 17' 5.0"
23 Vode, Zach FR Hobart 17' 4.0"
24 Williams, Gunner SR Sheridan 17' 4.0"
25 Manis, james JR Sheridan 17' 4.0"
26 Morgan, Bernard JR Merrillville 17' 3.0"
27 Erlich, Sam SR Hobart 17' 2.75"
28 Robison, Bradley SO Hobart 17' 1.75"
29 Rice, Jack JR Culver Academies 17' 1.0"
30 Robinson, Aubin JR Merrillville 16' 9.25"
31 Armstrong, Isaiah JR Harrison (West Lafayette) 16' 5.75"
32 Nash, Andra' JR Kokomo -
33 Standard, Payton SO Carroll (Flora) -
34 Gaylor, Blake JR Carroll (Flora) -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Prince, Angel SO Delphi Community -
2 Cleavenger, Drew SO Delphi Community -
3 Gooding, Max JR Watseka -
4 Cain, Joshua SR West Central -
5 Clemons, Mike JR North Judson-San Pierre -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chrisman, Seth JR Harrison (West Lafayette) 39' 3.25"
2 Guire, Brayden SO Logansport 38' 7.25"
3 McKinley, Lucas SR Milford -
4 Hoekstra, Ganner FR Milford -
5 Wilson, Hunter JR Carroll (Flora) -
6 Trapp, Colby JR Carroll (Flora) -
7 Simpson, Lane SR Carroll (Flora) -
8 Taulbee, Isaac JR North Judson-San Pierre -
9 Tholen, Carson JR Rossville -
10 Williams, Griffin SO Rossville -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Paxton SO Pioneer 40' 2.5"
2 Gray, Javias JR Kokomo 39' 11.0"
3 Pine, Nathan SR Kokomo 39' 9.5"
4 Gray, Garrett SR Harrison (West Lafayette) 39' 5.5"
5 Moss, Zaire SR Merrillville 39' 0.5"
6 Sanchez, Alex SR Logansport -
7 Kelly, Dierre FR Merrillville -
8 Davisson, Owen SO Rensselaer Central -
9 Taylor, Pierce SO Rensselaer Central -
10 Ahler, Isaac SR Rensselaer Central -
11 Bitner, Gavin SR Kokomo -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Robson, Joshua SR Benton Central 46' 8.75"
2 Kuhlmann, Rusty JR Watseka 45' 1.5"
3 Crabtree, Logan SR Benton Central 43' 11.25"
4 Alexis, Kednal JR Lawrence North 43' 1.5"
5 Brown, Keylian SR Merrillville 41' 2.75"
6 Sowders, Kayden FR Lafayette Jefferson 40' 2.0"
7 Atria, Anthony JR Merrillville 39' 8.5"
8 Cueto, Corryen JR Lawrence North 39' 5.25"
9 Naylor, Alex SO Hamilton Heights 38' 9.0"
10 Dawson, Feerahs FR Merrillville -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Majors, Tyler SR Lawrence North 57' 0.0"
2 Karlaftis, George JR West Lafayette 53' 6.0"
3 Kiser, Jack JR Pioneer 52' 1.75"
4 Carr, Maliq SR Lawrence North 48' 2.5"
5 Chandler, Brittain JR Lafayette Jefferson 47' 1.5"
6 Kaminski, Josh SR McCutcheon 46' 1.0"
7 Price, Peyton FR Lafayette Jefferson 44' 4.0"
8 DeBoer, Drew JR Lafayette Jefferson 42' 10.0"
9 Karlaftis, Yanni FR West Lafayette 39' 10.5"
10 Wiltermood, Tyler SR Hamilton Heights 39' 8.5"

Women's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Palmer, Jessica JR Thea Bowman Academy 7.53
2 Haggard, Christian SO Thea Bowman Academy 7.74
3 Baker, Latora FR Danville 8.17
4 Berkshire, Breanne SO North Judson-San Pierre 8.44
5 Blalock, Brejayah FR Danville 8.47
6 Jamison, Adrian FR Carroll (Flora) 9.13
7 Unger, Josie FR Carroll (Flora) 9.17
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 wendt, emma FR Sheridan 8.06
2 McCrimon, Treasure SR Thea Bowman Academy 8.10
3 Oliver, Alexis FR Rensselaer Central 8.27
4 Lakin, Alivia SO Rensselaer Central 8.53
5 Sell, Piper SO Rensselaer Central 8.67
6 Dusek, Jordynn FR North Judson-San Pierre 8.70
7 Minks, Natalie SR Logansport 8.97
8 Seward, Jenna FR Carroll (Flora) 9.03
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Overholser, Alyssa JR Carroll (Flora) 8.48
2 Bell, Kaitlyn JR Watseka 8.50
3 Loposser, Mia JR Logansport 8.58
4 White, Erica FR Logansport 8.61
5 Robinson, Tanya SR Carroll (Flora) 8.76
6 Ketchum, Haylee JR Watseka 8.96
7 Scott, Taylor FR Western 8.99
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bane, Alex SR Carroll (Flora) 8.11
2 Hillers, Abigaile JR North Judson-San Pierre 8.31
3 Tyler, Kiersten SO Western 8.34
4 Murray, Dolly FR Watseka 8.35
5 Rivera, Ariah FR Hobart 8.41
6 Corlett, Shelbi JR Kokomo 8.64
7 Roland, Cambree SO Carroll (Flora) 8.65
8 Longest, Hope JR Milford 8.71
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berry, Haley JR Western 8.14
2 Yanders, Jordan FR Merrillville 8.17
3 Healey, Alexis SO Rensselaer Central 8.18
4 Arnett, Ta'Nya FR Merrillville 8.21
5 Guge, Abby FR Western 8.34
6 Washington, Arionana SR Danville 8.44
7 Williams, La'Bria SO Kokomo 8.81
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sanaa, Cartledge FR Lafayette Jefferson 8.00
2 Myers, Maddie SO West Lafayette 8.03
3 King, Whitney SO Hamilton Heights 8.26
4 Nguyen, Jeanie SR Harrison (West Lafayette) 8.27
5 Shively, Mya JR Logansport 8.30
6 Whaley, Aleah SR West Lafayette 8.32
7 Peterson, Jenna FR Hamilton Heights 8.37
8 Sullivan, Grace SR Western 8.53
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brock, Makayla FR Lafayette Jefferson 7.66
2 Williams, Sydney SR West Lafayette 7.76
3 Morris, Maci SR Pioneer 7.95
4 Siciliano, Maria SR West Lafayette 7.98
5 Dispennett, Cassie JR Lafayette Jefferson 7.99
6 Wessels, Gabby SR Milford 8.02
7 Rivera, Jasmyne SO Merrillville 8.03
8 Hickman, Janessa SR Lafayette Jefferson 8.06
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beckford, Courtney JR Lafayette Jefferson 7.55
2 Brookshire, Olexia JR Hobart 7.62
3 McHenry, Payton JR Merrillville 7.68
4 Pugh, Markaela SO Hamilton Heights 7.75
5 Getz, Leanna SO Harrison (West Lafayette) 8.02
6 Fraley, Lexi FR Harrison (West Lafayette) 8.05
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Ameia JR Danville 7.17
2 Davis, Emijah SR Thea Bowman Academy 7.40
3 Thomas, Lauren JR West Lafayette 7.46
4 Haskins, Kela JR Lafayette Jefferson 7.47
5 Jones, Melody SO Thea Bowman Academy 7.53
6 Davis, Caiyla SO Merrillville 7.61
7 Bozeman, Romella SO Merrillville 7.63
8 Davis, Shelby SO Harrison (West Lafayette) 8.04

Women's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lushin, Hannah SO Western 13:04.08
2 Weiss, Alexis FR Sheridan 13:17.30
3 Shedron, Victoria SR Rossville 13:40.37
4 Kanaby, Ella FR McCutcheon 13:45.74
5 Ford, Alivia SO Western 13:47.54
6 Goodrich, Chloe FR Carroll (Flora) 13:48.48
7 Sweet, Haleigh SR Pioneer 13:57.87
8 Higgins, Adria JR Logansport 14:19.71
9 Mahnesmith, Sarah SO Rensselaer Central 14:53.81
10 tomaszewski, emma SR Sheridan 15:00.35
11 Rogers, Emily SO Armstrong 15:16.02
12 duke, cierra FR Sheridan 16:05.08
13 Hylbert, Anna JR Milford 16:49.46
14 Walker, Lakita FR Milford 16:50.39
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gutwein, Maggie JR Twin Lakes 11:08.06
2 Hasser, Cara SR Benton Central 12:07.02
3 Cunningham, Kate SR Harrison (West Lafayette) 12:10.82
4 Mitchell, Maria FR Hamilton Heights 12:37.00
5 Garcia, Isabella SO West Lafayette 12:43.47
6 Shaginaw, Holly JR Hobart 12:50.48
7 Wuethrich, Kelsie SO Rensselaer Central 12:57.82
8 Schumacher, Madeline JR North Judson-San Pierre 13:51.16
9 Bangert, Olivia JR Lafayette Jefferson 14:42.56

Women's 55m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hertling, Elise FR McCutcheon 10.33
2 Smith, Naomi SR Thea Bowman Academy 10.43
3 Wagner, Megan FR Carroll (Flora) 11.00
4 Graves, Jernie JR Thea Bowman Academy 11.07
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McAdow, Darian SO Rensselaer Central 9.33
2 Clark, Kyra FR Danville 10.53
3 Jones, Paige FR Carroll (Flora) 11.00
4 Meredith, Veronica JR Hamilton Heights 11.40
5 Walker, Maddie SO Western 12.16
6 Stewart, Rachel JR McCutcheon 12.26
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chatman, Arianna SO Merrillville 9.56
2 Getz, Leanna SO Harrison (West Lafayette) 9.66
3 Haworth, Bailey JR Hamilton Heights 9.76
4 Darling, Abby SR Harrison (West Lafayette) 9.83
5 Strachan, Camila FR West Lafayette 10.53
6 Rossa, Kayla JR North Judson-San Pierre 10.73
7 Edwards, Jordyn SR Western 11.46
8 Calloway, Makayla SO Western 11.60
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, Hallee FR Danville 9.15
2 Allred, Sarah JR Rossville 9.21
3 Royster, Chyna SO Merrillville 9.25
4 Switzer, Shianne SO McCutcheon 9.35
5 Penquite, Katy JR West Lafayette 9.51
6 Metts, Addison SO Hobart 9.65
7 Walker, Kiyah JR Merrillville 9.71
8 Richey, Halle SO Benton Central 11.41

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 North Judson-San Pierre B Breanne Berkshire, Allison Kraus,
Brianna Householder, Kim Perez
2:04.24
2 Rensselaer Central B Piper Sell, Karly Kaufman,
Sydney VanMeter, Hannah Redlin
2:08.03
3 Carroll (Flora) B Cambree Roland, Jenna Seward,
Josie Unger, Megan Wagner
2:10.20
4 Logansport B Haylee Osburn, Natalie Minks,
Arianna Carta, Daima Fermoselle
2:12.32
5 Delphi Community A Serenity Hines, Elli Hyvaerinen,
Micah Stevens, Cassandra Frinkel
2:15.39
6 Logansport C Hannah Houston, Josie Carden,
Mayce McClure, Elizabeth Wells
2:18.21
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Western A Haley Berry, Grace Sullivan,
Abby Guge, Kiersten Tyler
1:59.55
2 Logansport A Joseline Hernandez, Mia Loposser,
Allie McClure, Mya Shively
2:01.94
3 Rossville A Morgan Fadness, Emily Longenecker,
Victoria Seest, Sammie Malson
2:03.54
4 Watseka A Kaitlyn Bell, Dolly Murray,
Rylie Parsons, Haylee Ketchum
2:05.68
5 Milford B Makayla Kuester, Hope Longest,
Alexis Puetz, Lauren Sheppard
2:22.56
6 Kokomo A Olivia Eddington, Indya Swain,
La'Bria Williams, Shimani Forte
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Benton Central A Adrien Senesac, Sidney Schwartz,
Oneta Gray, Emma Fisher
1:53.46
2 Thea Bowman Academy B Dyshane Smith, Cherish Clemons,
Treasure McCrimon, Jernie Graves
1:55.01
3 West Lafayette B Jessica Love, Maddie Myers,
Camila Strachan, Teagan Parker
1:57.00
4 Hamilton Heights A Bailey Haworth, Jenna Peterson,
Whitney King, Lily McCormick
1:59.50
5 North Judson-San Pierre A Jordynn Dusek, Abigaile Hillers,
Isabella Pettengill, Kayla Rossa
2:01.15
6 West Central A Adriana Barlow, Jenna Cords,
Tori Culp, Alexis Hunter
2:04.67
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lafayette Jefferson A Kela Haskins, Courtney Beckford,
Janessa Hickman, Makayla Brock
1:48.73
2 McCutcheon A Shianne Switzer, DayLynn Thornton,
Kassidy Crowe, Riley Nicol
1:52.14
3 Culver Academies A Maggie Bialek, Lauren Broughton,
Ava Johnson, Maureen Smith
1:57.49
4 Carroll (Flora) A Alex Bane, Tanya Robinson,
Alyssa Overholser, Paige Jones
1:59.61
5 Harrison (West Lafayette) A Jeanie Nguyen, Addie Powell,
Abby Darling, Shelby Davis
2:00.50
6 Milford A Emily Duis, Morgan Kaeb,
Anna Jennings, Gabby Wessels
-
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Merrillville A Alysa Coleman, Caiyla Davis,
Makayla Scott, Romella Bozeman
1:45.00
2 Thea Bowman Academy A Emijah Davis, Christian Haggard,
Jessica Palmer, Melody Jones
1:46.88
3 Hobart A Angelina Bisone, Olexia Brookshire,
Alaiya Melton, Addison Metts
1:50.30
4 West Lafayette A Lauren Thomas, Sydney Williams,
Aleah Whaley, Katy Penquite
1:50.90
5 Merrillville B Jasmyne Rivera, Cailynn Dilosa,
Ta'Nya Arnett, Arianna Chatman
1:51.05
6 Rensselaer Central A Darian McAdow, Alexis Healey,
Alivia Lakin, Alexis Oliver
1:57.09

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Logansport A Yamileet Mateo, Erica White,
Malia Roberts, Carley Camp
4:48.72
2 Rensselaer Central B Hannah Redlin, Sydney VanMeter,
Karly Kaufman, Allison Armold
4:58.85
3 Kokomo A Tyasia Burks, Josilynn McNeil,
Nicole Erny, Correll Heath
4:59.51
4 West Central A Shyla Wenzel, Adyson Mitchell,
Adriana Barlow, Tori Culp
5:03.13
5 Watseka A Megan Martell, Rylie Parsons,
Acelyn Gamino, Brianna Hanners
5:05.69
6 Delphi Community A Manon Lhommd, Elli Hyvaerinen,
Bree Wilber, Fayth Jacobs
5:11.41
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hamilton Heights A Abby Christiansen, Morgan Guthrie,
Markaela Pugh, Tiffany Williams
4:15.43
2 Thea Bowman Academy A Amari Davis, Emijah Davis,
Lyric Johnson, Cherish Clemons
4:26.98
3 Rossville A Sarah Allred, Julia Malson,
Sammie Malson, Zoe Marlow
4:41.12
4 North Judson-San Pierre A Abigaile Hillers, Kayla Rossa,
Lillian Frasure, Isabella Pettengill
4:41.24
5 Lafayette Jefferson A Cassie Dispennett, Diana Vazquez,
Skeyler Sumrall, Ritchey Bri
5:03.58
6 Western B Rose Buch, Grace Meissnest,
Sarah Manuel, Jenna Worthington
5:08.90
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Merrillville C Romella Bozeman, Caiyla Davis,
Kiyah Walker, Jasmyne Rivera
4:26.55
2 Hobart A Angelina Bisone, Olexia Brookshire,
Lexi Williams, Addison Metts
4:33.67
3 McCutcheon A Diamond Singh, Sabrina Cooksey,
Evalin Hair, Olivia Smith
4:40.93
4 Rensselaer Central A Hannah Hall, Madison Culbreth,
Alexis Oliver, Darian McAdow
4:44.13
5 West Lafayette B Maddie Myers, Sydney Williams,
Teagan Parker, Haley Mansfield
4:45.15
6 Western A Olivia Lushin, Trinity Lewis,
Emma Marley, Natalie Nicholson
4:51.14
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 West Lafayette A Ellie Tate, Emma Tate,
Lauren Thomas, Itoro Udo-Imeh
4:05.43
2 Merrillville A Natalie Dye, Cailynn Dilosa,
Michelle Gunnell, Alysa Coleman
4:11.52
3 Merrillville B Akilah Ware, Makayla Scott,
Brendea McNeal, Diamond Taher
4:14.29
4 Culver Academies A Maggie Bialek, Erin Anderson,
Lauren Broughton, Beatrice Johnston
4:20.84
5 Harrison (West Lafayette) A Karissa Illingsworth, Lexi Fraley,
Elliott Lareau, Leanna Getz
4:24.83
6 Milford A Anna Jennings, Morgan Kaeb,
Alexis Puetz, Emily Duis
4:50.51

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hobart A Lauren Romeo, Christina Shaginaw,
Holly Shaginaw, Megan Zakutansky
10:56.47
2 Western B Sarah Manuel, Olivia Lushin,
Ari Dill, Trinity Lewis
11:50.21
3 West Central A Camille Wuethrich, Shyla Wenzel,
Sydnee Vlach, Adyson Mitchell
12:12.75
4 Logansport A Elizabeth Smith, Erika Mullins,
Elizabeth Rapalo, Makaya Robinson
12:13.43
5 Rossville A Emma Bright, Lauren Mohler,
Jayla Rosen, Zoe Marlow
12:13.55
6 Sheridan A Heather barker, cierra duke,
emma tomaszewski, Alexis Weiss
12:22.19
7 Rensselaer Central B Alyse Musch, Hannah Warne,
Allison Armold, Halle Hall
12:24.79
8 Delphi Community A Manon Lhommd, Hannah Sherinian,
Jessica Burkhart, Chelsea Zaldivar
12:40.58
9 Kokomo A Taylor Walden, Ava Briggs,
Andrea Sanchez, Karyna Lohinova
12:44.86
10 Watseka A Teagan Wuethrich, Brianna Hanners,
Arika Stanley, Baylor Cluver
12:52.07
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 West Lafayette A Itoro Udo-Imeh, Ellie Tate,
Mary Schultz, Emma Tate
9:36.98
2 Merrillville A Natalie Dye, Diamond Taher,
Michelle Gunnell, Brendea McNeal
9:58.58
3 Benton Central A Grace Wetli, Jazmin Powell,
Payton Williams, Isabel Weise
10:26.38
4 McCutcheon A Katelyn Gerke, Kearsten Dardeen,
Brianna Rivas, Madison Stewart
10:45.66
5 West Lafayette B Sarah Greenwell, Amelia Simpson,
Ellie Haq, Abby Hummels
11:02.70
6 Culver Academies A Mary Boland, Anne Bonner,
Hannah Fody, Lilly Gregorash
11:02.73
7 Pioneer A Mackenzie Campbell, Bianca Chan,
Meagan Chan, Haleigh Sweet
11:03.55
8 Harrison (West Lafayette) A Adina Miller, Lydia Gonzalez,
Abby Screen, Hannah Schneider
11:03.91
9 Western A Natalie Nicholson, Emma Marley,
Alivia Ford, Bronwyn Getts
11:04.40
10 Rensselaer Central A Hannah Hall, Madison Culbreth,
Abby Kozyra, Kelsie Wuethrich
11:15.51
11 McCutcheon B Greta Shaffer, Caroline Hanback,
Adrianne Gutierrez, Halle Neibert
11:19.25
12 Hamilton Heights A Molly Hilarides, Alex Lopez,
Abigail Roth, Chloe Henderson
11:30.22

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zeltwanger, Kaitlin SO Harrison (West Lafayette) 30' 2.5"
2 Malson, Sammie SO Rossville -
3 Burkhart, Jessica SR Delphi Community -
4 Trapp, Cayden FR Carroll (Flora) -
5 Stacy, Mishayla FR North Judson-San Pierre -
6 Thomas, Rachael SR Watseka -
7 Shidler, Brielle SR Carroll (Flora) -
8 Fritz, Kylie JR North Judson-San Pierre -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Brianne JR Kokomo 32' 8.5"
2 Merritt, Rebecca SO Sheridan 31' 7.5"
3 Speicher, Kami JR Hamilton Heights 30' 7.0"
4 Seward, Joy JR Carroll (Flora) 29' 7.75"
5 Fields, Caylan SR Western 29' 2.25"
6 Parsons, Kinzie FR Watseka 29' 0.5"
7 Barker, Holly JR Sheridan 28' 0.75"
8 Andrew, Kelsey SR Rossville 27' 11.0"
9 Fowler, Keaira SR Kokomo 26' 11.0"
10 Luttrell, Jaiden JR Rensselaer Central -
11 McGee, Haley SR Logansport -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Redlin, Hannah SO Rensselaer Central 33' 5.0"
2 Bryant, Ikeava FR McCutcheon 32' 5.0"
3 Patterson, Ma'Kaela JR Merrillville 31' 11.0"
4 Hornbeck, Audrey JR McCutcheon 31' 8.0"
5 Wethington, Lauren JR McCutcheon 31' 6.5"
6 Sams, Leah SO Merrillville 30' 9.25"
7 Acree, Halle SR McCutcheon 30' 5.5"
8 Sams, Bionca JR Merrillville 29' 2.0"
9 Click, Olivia SR Logansport 28' 3.75"
10 Wyant, Morgan JR Carroll (Flora) 28' 3.25"
11 Kauffman, Madison SR Carroll (Flora) 28' 2.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 York-Achor, Liz SR Harrison (West Lafayette) 36' 10.5"
2 Omonode, Alaina SO West Lafayette 36' 5.5"
3 Harris, Nakia FR Harrison (West Lafayette) 34' 10.5"
4 Wise, Mikayla JR McCutcheon 34' 5.0"
5 Benson, Asia SR Watseka 34' 5.0"
6 Kauffman, Madison JR Pioneer 33' 6.5"
7 Ade, Kacie SR Benton Central 32' 7.0"
8 Louis, Najla SR Merrillville 32' 4.5"
9 RIMSCHNEIDER, ASHYA SO Lafayette Jefferson 32' 3.0"
10 Mason, Taylor SO Hamilton Heights 27' 9.0"
11 Weatherly, Ashley JR West Lafayette -