West Lafayette Individuals

Men's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Bishop SO Lafayette Jefferson 6.67
2 Frazier, Jalen SR Marian Catholic (C.H.) 6.72
3 Clemons, Devante JR Hobart 6.77
4 SumpterBey, ShaiTrevon JR Brownsburg 6.78
5 Hogan, Thomas FR Lafayette Jefferson 6.79
6 Doty, Andy SR Penn 6.81
7 Segal, Jay SR Lafayette Jefferson 6.87
8 Crayton, Charles SR Hobart 7.20
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Frazier, Jalen SR Marian Catholic (C.H.) 6.78
2 Jenkins, Brian JR Lafayette Jefferson 6.85
3 Valentine, Joe JR Twin Lakes 7.24
4 Woods, Jamar JR ITW David Speer Academy 7.25
5 Wonch, Cameron JR Watseka 7.34
6 Harris, Justin JR Western 7.35
7 Arredondo, Damien JR Metea Valley 7.72
8 Rosas, Emanuel FR McCutcheon 8.88
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bernal, Angel SR ITW David Speer Academy 6.89
2 Blankman, Spencer SO West Lafayette 7.05
3 Ell, Eddie JR Marian Catholic (C.H.) 7.19
4 Armstrong, Isaac JR Harrison (West Lafayette) 7.22
5 Kelly, Jordan SR Metea Valley 7.45
6 White, Garret SO Watseka 7.96
7 Santoyo, Abel FR McCutcheon 8.19
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson, Bishop SO Lafayette Jefferson 6.80
2 Crayton, Charles SR Hobart 6.87
3 Staib, Austin SR Evansville Bosse 7.10
4 Johnson, Noah SR Brownsburg 7.14
5 Mullaney, Brendan SO Christian Academy-Louisville 7.64
6 Hodge, Henry SO West Lafayette 7.70
7 Arseneau, Hudson SO Watseka 7.97
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Boles, Devon SR Lafayette Jefferson 7.17
2 Jackson, Tyler JR Sullivan (Chicago) 7.20
3 Cardwell, Devin JR Twin Lakes 7.44
4 Wright, Gregory JR Floyd Central 7.47
5 Johnson, Lamont SO West Lafayette 7.81
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Doty, Andy SR Penn 6.86
2 Ramachandran, Arjun SR Metea Valley 7.00
3 Chandler, Brittain JR Lafayette Jefferson 7.06
4 Erb, Russell JR West Lafayette 7.12
5 Reno, Romell JR Leo 7.19
6 Helwig, Lawson JR Tri-West Hendricks 7.32
7 Switzer, Evin SO McCutcheon 7.79
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Sample , Tobias SO Leo 6.93
2 King, Johnell SO Lafayette Jefferson 7.13
3 Urena, Jared SO ITW David Speer Academy 7.19
4 Newman, Alex SR Western 7.25
5 Erlich, Sam SR Hobart 7.26
6 Dube, Kyle JR Metea Valley 7.28
7 Dillon, Parker FR Danville Community 7.76
8 Grindstaff, Connor FR McCutcheon 8.49
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Clemons, Devante JR Hobart 6.79
2 Sams, Lee SR Lafayette Jefferson 6.92
3 Williams, Deonte SO South Bend Washington 7.11
4 Benavids, Jarrett JR Marian Catholic (C.H.) 7.19
5 Flakes, Devin JR Leo 7.55
6 Nelson, Maurice JR Sullivan (Chicago) 7.69
7 Oseguera, Reuben FR Covenant Christian (DeMotte) 7.85
8 Glover, Charles SO Christian Academy-Louisville 8.25
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Parker, Jack SR Brownsburg 7.04
2 Coffing, Stevie SO Harrison (West Lafayette) 7.16
3 Banes, Luke SO Lafayette Jefferson 7.19
4 Kelly, Ryan FR Metea Valley 7.30
5 Lashbrook, Isaac FR Twin Lakes 7.44
6 Xu, Kevin SO West Lafayette 7.46
7 Koenig, Ayden FR Armstrong 7.60
8 Lamons, Chris SO Danville Community 7.67
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wright, Milton JR Christian Academy-Louisville 6.95
2 Osobamiro, Temi JR Metea Valley 6.96
3 Cosgray, Zion JR Twin Lakes 7.17
4 Wright, Wenkers FR Floyd Central 7.18
5 Stepheny, Quentin SO Lafayette Jefferson 7.19
6 Hartsough, Conner JR Western 7.33
7 Bennett , Alex SR Covenant Christian (DeMotte) 7.40
8 Shafer, Jonathan FR Danville Community 8.50
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Fitzgerald, Brent SR Marian Catholic (C.H.) 6.90
2 Armstrong, Isaiah JR Harrison (West Lafayette) 7.10
3 Sweeney, Eden FR Metea Valley 7.11
4 Simpson, Conner SO West Lafayette 7.60
5 Redd, Kijuan FR Sullivan (Chicago) 7.62
6 West, Tommy SO Danville Community 7.91
Prelims Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark
1 SumpterBey, ShaiTrevon JR Brownsburg 6.81
2 Hogan, Thomas FR Lafayette Jefferson 6.85
3 Gefri, Noah SO Penn 7.21
4 Crowther, Cameron JR Twin Lakes 7.22
5 Walker, Avarey SR Lafayette Jefferson 7.29
6 Thomas, Steve SO Danville Community 7.32
7 Collins, Romey FR Western 7.59
8 Alblas, Isaac FR Covenant Christian (DeMotte) 7.79
Prelims Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Segal, Jay SR Lafayette Jefferson 6.85
2 Lynch, David SR West Lafayette 7.15
3 Cluver, Jameson FR Watseka 7.18
4 Zappala, Giovonni SR Harrison (West Lafayette) 7.19
5 Gaeta, Carlos FR Lafayette Jefferson 7.55
6 Jones, Malcom JR Christian Academy-Louisville 7.62
7 Deuschle, Makenley FR Danville Community 7.89
Prelims Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Robinson, Devin JR Brownsburg 7.00
2 McIntosh Jr, Daryl SR Marian Catholic (C.H.) 7.06
3 Schonfeld, Austin SR Morristown 7.17
4 Owens, Anthony SR McCutcheon 7.51
5 Fancher, Anthony SO Lafayette Jefferson 7.74
6 Vlasic, Luke FR Danville Community 8.03

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Dylan FR Hobart 25.76
2 Mullaney, Brendan SO Christian Academy-Louisville 26.42
3 Jones, Malcom JR Christian Academy-Louisville 26.75
4 Terebo, Olufemi SO Marian Catholic (C.H.) 27.20
5 Morgan, Justin SO Taylor 28.62
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Romano, Zach JR Hobart 25.67
2 Simpson, Conner SO West Lafayette 27.40
3 Lamons, Chris SO Danville Community 28.06
4 Glover, Charles SO Christian Academy-Louisville 28.82
5 Amos, Maxx SO Taylor 29.21
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kelly, Jordan SR Metea Valley 25.98
2 Church, Daniel FR Danville Community 26.60
3 Ellis, Cameron SO Seeger 27.80
4 Johnson, Lamont SO West Lafayette 28.05
5 Arseneau, Hudson SO Watseka 28.68
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clem, Duncan SO Seeger 26.50
2 Vlasic, Luke FR Danville Community 28.29
3 Schroeder, Preston FR Watseka 28.79
4 Shafer, Jonathan FR Danville Community 31.72
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Xu, Kevin SO West Lafayette 26.33
2 Redd, Kijuan FR Sullivan (Chicago) 27.11
3 Hoversland, Jude FR McCutcheon 27.73
4 White, Garret SO Watseka 27.92
5 Dillon, Parker FR Danville Community 28.47
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fitzgerald, Brent SR Marian Catholic (C.H.) 24.43
2 Lynch, David SR West Lafayette 25.54
3 Musgraves, Kelton JR Watseka 26.33
4 Montgomery, Damon SO Pioneer 26.70
5 Clark, Logan JR Danville Community 26.96
6 Aviles, Juan SO ITW David Speer Academy 27.41
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramachandran, Arjun SR Metea Valley 25.17
2 Benavids, Jarrett JR Marian Catholic (C.H.) 25.22
3 Hodge, Henry SO West Lafayette 26.29
4 Thomas, Steve SO Danville Community 26.32
5 Huetten, Jared SO Winamac Community 26.92
6 West, Tommy SO Danville Community 28.82
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kelly, Ryan FR Metea Valley 25.82
2 Lashbrook, Isaac FR Twin Lakes 26.49
3 Deuschle, Makenley FR Danville Community 28.69
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Flakes, Devin JR Leo 25.83
2 Cardwell, Devin JR Twin Lakes 26.16
3 Sarin, Braden JR Christian Academy-Louisville 27.03
4 Beam, Grissom FR McCutcheon 27.33
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Urena, Jared SO ITW David Speer Academy 25.56
2 King, Johnell SO Lafayette Jefferson 26.43
3 Owoseni, Divine SR Sullivan (Chicago) 27.25
4 Woods, Jamar JR ITW David Speer Academy 27.88
5 Wright, Matthew SO Pioneer 29.89
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hill, Cameron SO Danville Community 25.25
2 Ramos, Taron SO South Bend Washington 25.62
3 Miller, Pierre FR Leo 27.05
4 Castro-Morales, Luis FR McCutcheon 28.59
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Krutsch, Kevin JR Penn 24.82
2 Schonfeld, Austin SR Morristown 24.95
3 Lee, Lucas SR Watseka 25.62
4 Wonch, Cameron JR Watseka 25.67
5 Small, Lucas SO Penn 26.62
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Deonte SO South Bend Washington 24.94
2 Stewart, Kie SR Tri-West Hendricks 25.17
3 Weston, Jackson SR Penn 25.67
4 Boles, Devon SR Lafayette Jefferson 25.91
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bernal, Angel SR ITW David Speer Academy 24.68
2 Robinson, Devin JR Brownsburg 26.26
3 Ford, Camden FR McCutcheon 26.43
4 Oseguera, Reuben FR Covenant Christian (DeMotte) 26.76
5 Ford, Peyten FR McCutcheon 26.95
6 Alblas, Isaac FR Covenant Christian (DeMotte) 27.98
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hogan, Thomas FR Lafayette Jefferson 23.97
2 Coffing, Stevie SO Harrison (West Lafayette) 24.47
3 Hurn, Hayden SR Penn 24.59
4 Armstrong, Isaiah JR Harrison (West Lafayette) 24.85
5 Tucker, Garrett SO McCutcheon 25.02
6 Greene, Jacob SO Harrison (West Lafayette) 25.64
Finals Heat #16
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zack, Keegan JR Watseka 24.26
2 Zappala, Giovonni SR Harrison (West Lafayette) 24.71
3 Johnson, Noah SR Brownsburg 24.79
4 Fisher, Myles SO Brownsburg 24.86
5 Blankman, Spencer SO West Lafayette 25.18
6 Bryant, Micah FR McCutcheon 28.26
Finals Heat #17
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Jake SO Harrison (West Lafayette) 24.46
2 Grace, Deshawn SR South Bend Washington 24.52
3 Reno, Romell JR Leo 24.55
4 Fisher, Trey JR Brownsburg 24.56
5 Hazell, Kyle JR West Lafayette 24.68
6 Segal, Jay SR Lafayette Jefferson 25.10
Finals Heat #18
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Maric, Nikola JR Metea Valley 24.19
2 Sample , Tobias SO Leo 24.21
3 Ell, Eddie JR Marian Catholic (C.H.) 25.40
4 Jackson, Tyler JR Sullivan (Chicago) 26.11
Finals Heat #19
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McIntosh Jr, Daryl SR Marian Catholic (C.H.) 24.40
2 Wright-Enlow, Sedric SR Lafayette Jefferson 25.12
3 Braxton, Cameron JR Marian Catholic (C.H.) 27.60
Finals Heat #20
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 SumpterBey, ShaiTrevon JR Brownsburg 23.65
2 Erb, Russell JR West Lafayette 24.32
3 Sweeney, Eden FR Metea Valley 24.50
4 Wright, Wenkers FR Floyd Central 24.77
5 Johnson, Bishop SO Lafayette Jefferson 25.32
6 Sams, Lee SR Lafayette Jefferson 25.90
Finals Heat #21
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frazier, Jalen SR Marian Catholic (C.H.) 23.56
2 Wright, Milton JR Christian Academy-Louisville 23.60
3 Osobamiro, Temi JR Metea Valley 24.08
4 Valentine, Joe JR Twin Lakes 25.15
5 Bennett , Alex SR Covenant Christian (DeMotte) 25.35
6 Wright, Gregory JR Floyd Central 26.17

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jones, Malcom JR Christian Academy-Louisville 58.24
2 Hines, Elijah JR Marian Catholic (C.H.) 58.68
3 Hollendoner, Justin JR Marian Catholic (C.H.) 1:00.03
4 Mikich, Marko JR Marian Catholic (C.H.) 1:06.30
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Terebo, Olufemi SO Marian Catholic (C.H.) 1:22.73
2 Redd, Kijuan FR Sullivan (Chicago) 1:24.68
3 Diaz, Oskar JR Marian Catholic (C.H.) 1:25.00
4 Henneike, Matthew FR Watseka 1:25.35
5 Ademi, Almir SO Watseka 1:35.76
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Montgomery, Damon SO Pioneer 1:01.05
2 Sarin, Braden JR Christian Academy-Louisville 1:01.48
3 Lopez, Elijah JR ITW David Speer Academy 1:02.72
4 Slater, Peyton SO Greenwood Christian 1:03.80
5 Owoseni, Divine SR Sullivan (Chicago) 1:04.57
6 Hoover, James FR McCutcheon 1:05.79
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Manis, Tristan FR Penn 56.93
2 Blankman, Spencer SO West Lafayette 57.81
3 Garcia, Luis SR ITW David Speer Academy 59.85
4 Hennessey, Patrick JR Seeger 1:01.42
5 Carmona, Max JR Metea Valley 1:01.62
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cunningham, Jalen JR Marian Catholic (C.H.) 55.85
2 Black, Braden SO Penn 56.15
3 Abarca, Raymundo JR ITW David Speer Academy 57.05
4 Garcia, Joshua FR McCutcheon 59.35
5 Garcia, Damien SR ITW David Speer Academy 1:00.05
6 Huetten, Jared SO Winamac Community 1:00.20
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McTaggart, Justin JR Watseka 57.70
2 Kiser, Caleb SR McCutcheon 59.25
3 Burns, John SO Metea Valley 59.67
4 Osobamiro, Olatunji JR Metea Valley 1:01.28
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Oster, Jax SR Morristown 55.90
2 Ruiz, Julian FR Hobart 56.70
3 Jackson, Tyler JR Sullivan (Chicago) 57.95
4 Church, Daniel FR Danville Community 59.98
5 Oseguera, Reuben FR Covenant Christian (DeMotte) 1:01.20
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Richardson, Avery SO Penn 56.75
2 Bandaru, Prithvi SR Metea Valley 56.85
3 Cintora, Diego SR Watseka 57.85
4 Roney, Dee JR Floyd Central 59.02
5 Lucas , Wyatt JR Lafayette Jefferson 1:00.19
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cluver, Jameson FR Watseka 54.76
2 Hill, Cameron SO Danville Community 55.36
3 Hutto, Talon SO Floyd Central 55.54
4 Papa, Ralph SR Metea Valley 57.31
5 Gingrich, Cole SO McCutcheon 57.74
6 Clark, Logan JR Danville Community 1:02.20
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vallecillo, Edwin SR ITW David Speer Academy 55.36
2 Oeth, Garrett JR Speedway 56.31
3 Mott, Collin JR Penn 57.06
4 Simmons, RJ SR Metea Valley 58.34
5 Dorsey, Wyatt FR Danville Community 58.44
6 Jaramillo, Gavin JR Metea Valley 58.53
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Metz, Noah SR Floyd Central 54.85
2 Neal, Erick SR Marian Catholic (C.H.) 55.05
3 Hazell, Kyle JR West Lafayette 55.82
4 Cosgray, Zion JR Twin Lakes 56.15
5 Erb, Russell JR West Lafayette 57.65
6 Florestal, Michael JR Christian Academy-Louisville -
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Corso, Matthew JR Metea Valley 56.60
2 Benavids, Jarrett JR Marian Catholic (C.H.) 56.70
3 Williams, Ethan SR Metea Valley 57.80
4 Meister, Alec SO West Lafayette 58.20
5 Clark, Wil JR Seeger 59.54
6 Braxton, Cameron JR Marian Catholic (C.H.) 59.77
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Reno, Christopher SR Leo 52.08
2 Fisher, Trey JR Brownsburg 53.97
3 McIntosh Jr, Daryl SR Marian Catholic (C.H.) 54.22
4 Hawkins, Deandre SR Harrison (West Lafayette) 55.24
5 Hughes, Daniel SO McCutcheon 55.44
6 Cruz, Josh SO Danville Community 56.59
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fitzgerald, Brent SR Marian Catholic (C.H.) 55.55
2 Tetrick, Andrew SO Brownsburg 56.22
3 Parker, Jack SR Brownsburg 57.50
4 Onomakpome, Omena SR Hobart -
Finals Heat #16
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clemons, Devante JR Hobart 51.13
2 Frazier, Jalen SR Marian Catholic (C.H.) 52.68
3 Gudinavicius, Rokas SR Metea Valley 53.22
4 Wright, Milton JR Christian Academy-Louisville 54.08
5 Grace, Deshawn SR South Bend Washington -
6 Dube, Kyle JR Metea Valley -

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bridgman, Austin JR Armstrong 2:18.62
2 Gonzalez , Marco JR Leo 2:22.72
3 Mikich, Marko JR Marian Catholic (C.H.) 2:23.69
4 Harris , Edward FR Leo 2:25.91
5 Hollendoner, Justin JR Marian Catholic (C.H.) 2:26.68
6 Gamino, Dakota FR Watseka 2:32.84
7 Piha, Ben JR Carmel 2:45.93
8 Bond, Luke JR Carmel 2:55.91
9 Lu, Lucas FR Carmel 2:57.19
10 Mumford, Bryson SO West Lafayette 3:04.45
11 Daly, Jimmy JR Carmel 3:13.84
12 Duffin, Keegan FR Carmel 3:33.98
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Boley, Konner SO Taylor 2:26.55
2 Boley, Tanner SR Taylor 2:34.23
3 Edwards, Max FR West Lafayette 2:38.05
4 Serna, Rodolfo SO Twin Lakes 2:38.06
5 Puga, Eduardo SO Twin Lakes 2:39.69
6 Stanley, Adam SR Watseka 2:42.46
7 Love, Jon SO West Lafayette 2:42.69
8 Werner, Patrick SO Carmel 2:45.34
9 Cruz, Alex JR Twin Lakes 2:48.04
10 Cearing, Tim SO Pioneer 2:48.64
11 Wilcox, Joshua FR West Lafayette 2:50.57
12 Gavin, Daniel FR West Lafayette 2:50.75
13 Wakeman, Ethan JR Carmel 2:54.82
14 Persaud, Randy FR Sullivan (Chicago) 3:07.21
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huggler, Ryan SO Winamac Community 2:18.86
2 Diaz, Oskar JR Marian Catholic (C.H.) 2:20.61
3 Bennett, Carson FR Winamac Community 2:21.95
4 Murray, Kade SO Watseka 2:23.87
5 Warfield, Nick SR Morristown 2:25.69
6 Church, Josh SO West Lafayette 2:25.77
7 Cluver, Hunter SR Watseka 2:33.66
8 Musapatkia, Daniel FR Carmel 2:34.73
9 Morgan, Thomas SO West Lafayette 2:40.07
10 Allen, Noah SR McCutcheon 2:40.87
11 Layfield, Michael FR Carmel 2:46.82
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Coleman, Rich'ard FR Leo 2:17.66
2 Lewis, Tyler SR Winamac Community 2:17.69
3 Roney, Dee JR Floyd Central 2:18.41
4 Ward, Damen FR Leo 2:19.14
5 Bunting, Justin SO Watseka 2:20.04
6 Paul, Henry SO Carmel 2:21.23
7 McCollum, Michael SO Carmel 2:22.41
8 Synesael, Bailey JR McCutcheon 2:22.58
9 Reid, Logan JR Hobart 2:23.73
10 Redman, Gavin SO West Lafayette 2:23.93
11 Smith, Cody SO Seeger 2:26.79
12 Inskeep, Connor SO Carmel 2:29.09
13 Whiting, Clyde FR Leo 2:40.01
14 Starmer, Josh SO Christian Academy-Louisville 2:40.06
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ward, Ben FR Hobart 2:13.91
2 Baributsa, Dieubeni FR Harrison (West Lafayette) 2:14.55
3 Clark, Wil JR Seeger 2:16.25
4 Hockema, Cole SO West Lafayette 2:17.20
5 Montgomery, Blake SR Pioneer 2:17.75
6 Hughes, Jared SO Brownsburg 2:18.10
7 Wade, Alex JR Carmel 2:19.70
8 Engers, Sam JR West Lafayette 2:20.05
9 Jarvis, JD JR Brownsburg 2:21.20
10 Jordan, Kaiden JR McCutcheon 2:21.44
11 Sibley, Ja'xon FR McCutcheon 2:21.47
12 Day, Thomas JR West Lafayette 2:21.64
13 Scott, Jacob JR Twin Lakes 2:22.91
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Luke SR Carmel 2:09.72
2 Gordon, Nicholas FR Floyd Central 2:11.20
3 Hazbun, Andre FR West Lafayette 2:12.35
4 Abarca, Raymundo JR ITW David Speer Academy 2:12.36
5 Gastineau, James FR Carmel 2:12.58
6 Neal, Erick SR Marian Catholic (C.H.) 2:13.03
7 Brown, Ryan SR Hobart 2:13.50
8 Obert, David JR Penn 2:14.27
9 Leon, Justis SR Hobart 2:14.43
10 Johnson, Trevor SO Carmel 2:15.60
11 Ruble, Jake SR McCutcheon 2:15.82
12 Hawkins, Conner JR Lafayette Jefferson 2:16.95
13 Lucas , Wyatt JR Lafayette Jefferson 2:25.58
14 Tapia , Ricardo FR Lafayette Jefferson 2:29.33
15 Simmons, RJ SR Metea Valley 2:29.52
16 Denton, Ryan FR Twin Lakes 2:37.44
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ott, Steven SR Christian Academy-Louisville 2:01.71
2 Schafer, Charles SR Metea Valley 2:02.58
3 Williams, Jacob SR Harrison (West Lafayette) 2:05.47
4 Petersen, Joseph JR West Lafayette 2:06.24
5 Swisher, Jackson SR Danville Community 2:06.52
6 Salmon, Ian FR Carmel 2:06.75
7 Corso, Matthew JR Metea Valley 2:09.72
8 Hammerly, Christian SR Brownsburg 2:09.81
9 Meister, Alec SO West Lafayette 2:09.89
10 Baines, Ben JR Carmel 2:12.53
11 Warrick, Ben SR Seeger 2:12.71
12 Kinney, Robert JR Carmel 2:13.53
13 Chavez, Damien SR ITW David Speer Academy 2:14.34
14 Cruz, Josh SO Danville Community 2:15.03
15 Linder, Dylan SR McCutcheon 2:16.48
16 Robyne, Isaiah SR West Lafayette 2:18.32

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bridgman, Austin JR Armstrong 5:32.29
2 Packard, Joseph FR Western 5:37.65
3 Young, Connor FR Carmel 5:43.64
4 Walters, Luke SO Greenwood Christian 5:55.97
5 Kay, Thomas JR Seeger 6:14.14
6 Brenneman, Alex JR Carmel 6:15.99
7 Jacobsen, Matt FR Carmel 6:16.00
8 Mumford, Bryson SO West Lafayette 6:18.44
9 Ullom, Zach JR Carmel 6:24.00
10 Armstead, Clifford FR Leo 6:30.69
11 Nelson, Erik FR Carmel 6:55.97
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bennett, Carson FR Winamac Community 5:14.86
2 Boley, Tanner SR Taylor 5:35.35
3 Snelling, Jack FR Carmel 5:35.83
4 Warfield, Nathaniel JR Morristown 5:36.50
5 Bright, Quinn FR Carmel 5:36.88
6 Yeoman, Caleb SO West Lafayette 5:42.42
7 Huang, Jerry FR Carmel 5:43.71
8 Edwards, Max FR West Lafayette 5:45.19
9 Mercado, Xavier SO ITW David Speer Academy 5:45.76
10 Myers, Teddy SO Carmel 5:48.16
11 Johnson , Christian SO Leo 5:48.18
12 Cearing, Tim SO Pioneer 5:49.78
13 Wilcox, Joshua FR West Lafayette 5:50.55
14 Love, Jon SO West Lafayette 5:50.97
15 Moulder, Lucas JR Tri-West Hendricks 5:51.40
16 Fulkerson, Drew FR Carmel 5:59.32
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Huggler, Ryan SO Winamac Community 5:06.18
2 Meek, Jacob FR Penn 5:12.87
3 Soni, Jaitin SO Penn 5:14.05
4 Shishikura, Takeru SO Carmel 5:16.25
5 Wrobleski, Alec FR Carmel 5:16.57
6 Stockbridge, Cameron JR Penn 5:26.05
7 Diaz, Alex JR ITW David Speer Academy 5:27.75
8 Lewis, Tyler SR Winamac Community 5:30.18
9 Neverez, Juan FR ITW David Speer Academy 5:30.32
10 Teo, Niko SR Carmel 5:33.10
11 Smith, Ethan SO Carmel 5:34.94
12 Morgan, Thomas SO West Lafayette 5:35.64
13 Foster, Ryan JR Carmel 5:41.04
14 Phillips, Caleb JR Pioneer 6:27.17
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hauser, Conrad SR Floyd Central 5:03.88
2 Castro, Luis FR ITW David Speer Academy 5:04.90
3 Smith, Cody SO Seeger 5:09.60
4 Curnutt, Brayden FR Western 5:11.34
5 Sanchez, Damian FR McCutcheon 5:11.54
6 Hurdle, Will JR Carmel 5:15.29
7 Church, Josh SO West Lafayette 5:19.96
8 Friedman, Adi SO Carmel 5:19.98
9 Clemente , Eddie FR Lafayette Jefferson 5:21.12
10 Cheatwood, Kyle SR Seeger 5:29.75
11 Sandlin, Peyton SO Carmel 5:30.61
12 Starmer, Josh SO Christian Academy-Louisville 5:40.58
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ramirez, Leonel FR Harrison (West Lafayette) 5:03.19
2 Sergeant, Nick JR Penn 5:03.44
3 Owings, Seth FR Floyd Central 5:03.84
4 Limbil, Joshua JR Brownsburg 5:05.16
5 Howse, Austin JR Carmel 5:06.18
6 Hawkins, Conner JR Lafayette Jefferson 5:06.71
7 Leinheiser, Caleb SO Carmel 5:06.86
8 Tomozawa, Seigo JR Carmel 5:10.42
9 Enfield, Nate JR Carmel 5:14.17
10 Hooton, Spencer SO Carmel 5:14.62
11 Young, Tyler FR Carmel 5:15.46
12 Campbell, Will FR Carmel 5:16.46
13 Miller, Drew FR Carmel 5:20.66
14 Perry, Chris JR Carmel 5:55.75
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hooton, Sam SO Carmel 4:59.11
2 Booth, Owen SO Carmel 4:59.83
3 Griffin, Hunter FR Floyd Central 5:00.58
4 Cocquyt, Noah JR Penn 5:01.15
5 Fisher, Jacob FR Carmel 5:02.40
6 Snider, Zane JR Carmel 5:05.44
7 Liepart, Bruce FR Hobart 5:05.44
8 Urtel, Owen FR Carmel 5:05.94
9 Engers, Sam JR West Lafayette 5:06.77
10 Day, Thomas JR West Lafayette 5:06.85
11 Simmons, Miles FR Carmel 5:07.54
12 Rohan, Evan JR Carmel 5:10.82
13 Redman, Gavin SO West Lafayette 5:11.16
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Persin, Josh SO McCutcheon 4:45.72
2 David, Anderson SR Carmel 4:48.07
3 Manlick, Ike SR Carmel 4:48.57
4 Hudson, Bing FR Carmel 4:49.72
5 Anderson, Will FR Carmel 4:50.88
6 Howerton, Christian SR Hobart 4:50.93
7 Hazbun, Andre FR West Lafayette 4:51.33
8 Kodrick, Jacob FR Brownsburg 4:51.63
9 Schuster, Nick SO Carmel 4:51.66
10 Long, Matt SR Penn 4:57.11
11 Neal, Chandler SR Penn 4:58.47
12 Hockema, Cole SO West Lafayette 4:58.83
13 Montgomery, Blake SR Pioneer 4:59.03
14 Reimer, Sean JR Carmel 4:59.75
15 Chavez, Damien SR ITW David Speer Academy 5:00.42
16 Goshen, Mark SR Speedway 5:01.07
17 Cherry, Bryan SO Hobart 5:02.72
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Varzino, Michael JR Metea Valley 4:33.45
2 Ott, Steven SR Christian Academy-Louisville 4:34.95
3 Roberts, Derek SR Metea Valley 4:36.27
4 Murphy, Will SO Carmel 4:37.62
5 Heinemann, David SO Floyd Central 4:37.92
6 Robyne, Isaiah SR West Lafayette 4:40.14
7 Williams, Zane SR Carmel 4:40.29
8 Alden, Hudson FR Carmel 4:41.49
9 Heinemann, Luke SO Floyd Central 4:42.81
10 Beimfohr, Caleb JR Harrison (West Lafayette) 4:46.20
11 Throckmorton, Austin SO Carmel 4:50.92
12 Shishikura, Sota SR Carmel 4:51.67
13 Warrick, Ben SR Seeger 4:52.00

Men's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Berryhill, Emmett FR West Lafayette 10:52.33
2 Upton, Tyler JR Providence 11:06.51
3 Milsaps, Luke SO McCutcheon 11:07.00
4 Forney, Brian FR Hobart 11:18.11
5 Santana, Salvador SR ITW David Speer Academy 11:23.03
6 Scott, Jacob JR Twin Lakes 11:28.52
7 Tankersley, Jason FR Winamac Community 11:35.44
8 Morris, Ian SO Lafayette Jefferson 11:38.23
9 Madrid , Ricky SR Lafayette Jefferson 11:41.32
10 Garcia, Bryan SO ITW David Speer Academy 12:28.40
11 Antrim, Henry JR Winamac Community 12:37.65
12 Denton, Ryan FR Twin Lakes 12:45.95
13 Cruz, Alex JR Twin Lakes 12:53.47
14 Williams, Doug SR Christian Academy-Louisville 12:57.91
15 Clark, Noah SO Rossville -
16 Morrison, Hayes JR Brownsburg -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shook, Harry JR West Lafayette 10:21.76
2 Curran, Nick JR Speedway 10:35.50
3 Ploss, Brett JR Carmel 10:37.75
4 Florestal, Michael JR Christian Academy-Louisville 10:44.28
5 Gonzalez, Romeo SO Penn 10:49.62
6 Dennis , Cody JR Rochester Community 10:50.63
7 Gaines, Thomas JR Providence 10:50.90
8 Carmona, Max JR Metea Valley 10:52.84
9 Milam, Tyler SO West Lafayette 10:57.24
10 Breckler, Michael SR Brownsburg 10:58.41
11 Scheel, Max JR Penn 10:59.14
12 Whitlock, Caleb SR McCutcheon 11:00.51
13 Gilley, Bryson SO Tri-West Hendricks 11:00.91
14 Burns, John SO Metea Valley 11:05.07
15 Roe, Alexander JR Metea Valley 11:06.40
16 Bergsma, Noah SO Carmel 11:22.27
17 McWilliams, Justin FR Floyd Central 11:46.77
18 Freeman, Alexander SO Brownsburg -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Persin, Will SR McCutcheon 9:43.04
2 White, Will JR Harrison (West Lafayette) 9:48.14
3 Harless, Cam JR Carmel 9:57.19
4 Campbell, Pat JR Carmel 9:57.42
5 Papa, Ralph SR Metea Valley 9:58.96
6 Moon, Grant SO Carmel 9:59.49
7 Rohr, Thomas SR Rochester Community 10:10.70
8 Gomez, Diego SR Hobart 10:12.19
9 Delworth, Carter JR West Lafayette 10:19.94
10 James, Jacob SO Waldron 10:24.48
11 Holloway, Reese SR West Lafayette 10:29.40
12 Hennessey, Patrick JR Seeger 10:40.90
13 Cornell, Curtis SR Penn 10:44.87
14 Piatt, Chad SR Penn 10:57.10
15 Strader, Nick SR Speedway 11:07.14

Men's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zappala, Giovonni SR Harrison (West Lafayette) 7.89
2 Onomakpome, Omena SR Hobart 8.05
3 Hazell, Kyle JR West Lafayette 8.08
4 Wright-Enlow, Sedric SR Lafayette Jefferson 8.15
5 Nutall, Leigh SR Brownsburg 8.21
6 Tilman, Rogerick SR ITW David Speer Academy 8.28
7 Griffin, Tyrone JR Brownsburg 8.35
8 Williams, Ethan SR Metea Valley 8.52
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wright-Enlow, Sedric SR Lafayette Jefferson 8.15
2 Onomakpome, Omena SR Hobart 8.19
3 Griffin, Tyrone JR Brownsburg 8.46
4 Bogemann, Ty SR Waldron 8.89
5 Carrillo, Gabriel JR McCutcheon 9.86
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Zappala, Giovonni SR Harrison (West Lafayette) 7.99
2 Tilman, Rogerick SR ITW David Speer Academy 8.49
3 Wood, Corbyn SR Rochester Community 8.83
4 Bennett , Alex SR Covenant Christian (DeMotte) 8.93
5 Bandaru, Prithvi SR Metea Valley 9.13
6 Hines, Elijah JR Marian Catholic (C.H.) 9.16
7 Reitz, Colin FR Seeger 9.53
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hazell, Kyle JR West Lafayette 8.19
2 Marcus, Donovan SO Brownsburg 8.63
3 Metken, Tim JR Carmel 8.89
4 Maric, Nikola JR Metea Valley 9.63
5 Sibley, Quintrayl JR McCutcheon 9.80
6 Clem, Duncan SO Seeger 9.96
7 Alblas, Isaac FR Covenant Christian (DeMotte) 11.16
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williams, Ethan SR Metea Valley 8.51
2 Nutall, Leigh SR Brownsburg 8.52
3 mullen, sean JR Carmel 8.69
4 Armstrong, Isaac JR Harrison (West Lafayette) 8.95
5 Hodge, Henry SO West Lafayette 10.32
6 Lopez, Elijah JR ITW David Speer Academy 10.36
7 Owoseni, Divine SR Sullivan (Chicago) 11.02

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Crum, Colton SR Frankfort 16' 0.0"
2 Huckstep, Solo SR Western Boone 13' 0.0"
3 Nipper, Dominic SR Penn 12' 0.0"
4 Pfeiffer, Luke SR Harrison (West Lafayette) 11' 6.0"
5 Stucky, Mathieu SO Floyd Central 11' 6.0"
6 Flandermeyer, Kyle JR Brownsburg 10' 6.0"
7 Terrell, Dennis SO Brownsburg 10' 6.0"
8 Montgomery, Devon JR Floyd Central -
9 Albert, Matthew JR Brownsburg -

Men's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Staib, Austin SR Evansville Bosse 21' 0.5"
2 Crowe, Justin JR McCutcheon 20' 10.5"
3 Zack, Keegan JR Watseka 19' 11.25"
4 Nutall, Leigh SR Brownsburg 19' 11.0"
5 Walker, Avarey SR Lafayette Jefferson 19' 6.5"
6 Clouse, Atticus SR Carmel 19' 6.0"
7 Hawkins, Deandre SR Harrison (West Lafayette) 19' 4.25"
8 Tilman, Rogerick SR ITW David Speer Academy 19' 1.5"
9 Luken, Zach SR Danville Community 19' 0.0"
Prelim
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Staib, Austin SR Evansville Bosse 21' 0.5"
2 Crowe, Justin JR McCutcheon 20' 8.25"
3 Zack, Keegan JR Watseka 19' 10.0"
4 Walker, Avarey SR Lafayette Jefferson 19' 6.5"
5 Clouse, Atticus SR Carmel 19' 5.25"
6 Hawkins, Deandre SR Harrison (West Lafayette) 19' 4.25"
7 Nutall, Leigh SR Brownsburg 19' 2.0"
8 Tilman, Rogerick SR ITW David Speer Academy 19' 1.5"
9 Luken, Zach SR Danville Community 19' 0.0"
10 Cundiff, Jason SR Floyd Central 18' 10.0"
11 Wagoner, Braydon SR Attica 18' 9.25"
12 Sample , Tobias SO Leo 18' 9.25"
13 Fortier, Matt JR Carmel 18' 7.75"
14 Maric, Nikola JR Metea Valley 18' 5.0"
15 Osobamiro, Temi JR Metea Valley 18' 4.25"
16 Douglas, Keshawn SR Leo 18' 0.5"
17 Zyavonta, Blackburn SO Carmel 17' 11.0"
18 Gefri, Noah SO Penn 17' 10.75"
19 Lowe, Grant JR Brownsburg 17' 9.5"
20 Vode, Zach FR Hobart 17' 7.75"
21 Hughes, Daniel SO McCutcheon 17' 5.75"
22 Erlich, Sam SR Hobart 17' 5.0"
23 Koenig, Ayden FR Armstrong 17' 4.5"
24 Vallecillo, Edwin SR ITW David Speer Academy 17' 4.0"
25 Osobamiro, Olatunji JR Metea Valley 17' 3.75"
26 Kelly, Jordan SR Metea Valley 17' 3.0"
27 Sweeney, Eden FR Metea Valley 17' 2.75"
28 Armstrong, Isaiah JR Harrison (West Lafayette) 17' 2.0"
29 Kelly, Ryan FR Metea Valley 17' 0.0"
30 Jaramillo, Gavin JR Metea Valley 16' 9.75"
31 Clark, Wil JR Seeger 16' 7.75"
32 Lynch, David SR West Lafayette 16' 1.25"
33 Johnson, Shamarr SO Harrison (West Lafayette) 15' 9.0"
34 Nelson, Maurice JR Sullivan (Chicago) 15' 5.0"
35 Ruiz, Julian FR Hobart 14' 11.5"
36 Clark, Logan JR Danville Community -
37 Dorsey, Wyatt FR Danville Community -
38 Wright-Enlow, Sedric SR Lafayette Jefferson -
39 Smith, Jake SO Harrison (West Lafayette) -

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Montgomery , Will JR Waldron 40' 1.25"
2 Musch, Grant FR Covenant Christian (DeMotte) -
3 Held, Clayton SO South Bend Washington -
4 Pahnke, Dean FR Waldron -
5 Ipema, Derek JR Covenant Christian (DeMotte) -
6 Gooding, Max JR Watseka -
7 Clay, Asa SO Christian Academy-Louisville -
8 Smith, Daniel SO Christian Academy-Louisville -
9 Ryken, Reagan JR Covenant Christian (DeMotte) -
10 Coleman, Austin SO Christian Academy-Louisville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kulwicki, Greg JR Floyd Central -
2 Yarnell, Jacob JR Danville Community -
3 Whitcomb, Tristan JR Danville Community -
4 Fulk, Carter SR Danville Community -
5 Allison, Zachary SO Seeger -
6 Harris, Josh JR Seeger -
7 Arredondo, Damien JR Metea Valley -
8 Williams, Dalen SO Waldron -
9 McCarty, Evan SO Armstrong -
10 Lushin, Luke SR Western -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lamptey, Elijah JR Leo 43' 2.25"
2 Miller, Clay SR Floyd Central 42' 10.5"
3 Middlebrook, Dane SO Brownsburg 41' 2.25"
4 Travelsted, Zackery SR Brownsburg 40' 5.5"
5 Paquette, Caden JR Penn 40' 1.5"
6 Gootee, Austin JR Floyd Central 40' 1.25"
7 Sowders, Kayden FR Lafayette Jefferson -
8 Gray, Garrett SR Harrison (West Lafayette) -
9 Miller, Paxton SO Pioneer -
10 Karlaftis, Yanni FR West Lafayette -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Karlaftis, George JR West Lafayette 49' 9.5"
2 Kaminski, Josh SR McCutcheon 48' 7.5"
3 Graham, Hatfield JR Carmel 45' 8.25"
4 Taggart , Kenneth SR Leo 44' 10.75"
5 Price, Peyton FR Lafayette Jefferson 44' 8.5"
6 DeBoer, Drew JR Lafayette Jefferson 43' 11.25"
7 Schrader, Peter SR McCutcheon 43' 4.5"
8 Kuhlmann, Rusty JR Watseka 41' 11.5"
9 Paulline, Cole JR Metea Valley 41' 10.25"
10 Jeffries, Adam JR McCutcheon -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morris, James SR Penn 46' 9.75"
2 Chandler, Brittain JR Lafayette Jefferson 45' 9.5"
3 Turna, Vishal SO Penn 44' 4.0"

Women's 55m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, Lauren JR West Lafayette 7.36
2 Haskins, Kela JR Lafayette Jefferson 7.46
3 Brookshire, Olexia JR Hobart 7.62
4 Beckford, Courtney JR Lafayette Jefferson 7.65
5 Pittman , Claire JR South Bend Washington 7.66
6 Jobe, Skylar SR Tri-West Hendricks 7.70
7 Davidson , Lauraine SR South Bend Washington 7.73
8 Daniels, Elizabeth JR Brownsburg 7.80
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Perry, Olivia JR Marian Catholic (C.H.) 7.86
2 Crowe, Kassidy JR McCutcheon 7.96
3 Davis, Shelby SO Harrison (West Lafayette) 8.10
4 Eades, Amy FR Covenant Christian (DeMotte) 8.23
5 Ryan, Sarah JR Twin Lakes 8.43
6 Black, Kourtney FR Danville Community 9.23
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Beckford, Courtney JR Lafayette Jefferson 7.68
2 Dubose, Eriana JR ITW David Speer Academy 8.14
3 Strachan, Camila FR West Lafayette 8.18
4 Hueston, Kennedy SR Seeger 8.28
5 Rivera, Ariah FR Hobart 8.41
6 Hertling, Elise FR McCutcheon 8.44
7 Schaafsma, Morgan FR Covenant Christian (DeMotte) 9.35
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williams, Sydney SR West Lafayette 7.82
2 Fraley, Lexi FR Harrison (West Lafayette) 7.91
3 Kimbell, Anna JR Christian Academy-Louisville 8.03
4 Reyes, Laura SR ITW David Speer Academy 8.06
5 Beach, Haley FR Twin Lakes 8.59
6 Shergill, Doveleen SR Carmel 8.76
7 Stewart, Rachel JR McCutcheon 9.26
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Daniels, Elizabeth JR Brownsburg 7.81
2 Griffin , Deana JR South Bend Washington 7.94
3 Thornton, DayLynn FR McCutcheon 8.04
4 Myers, Maddie SO West Lafayette 8.07
5 Smiley, Reagan SO Carmel 8.21
6 Holmes, Desiree FR Covenant Christian (DeMotte) 8.31
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Thomas, Lauren JR West Lafayette 7.48
2 Brock, Makayla FR Lafayette Jefferson 7.82
3 Lombardo, Alicia JR Danville Community 7.84
4 Shalihn, Compton SO Winamac Community 8.18
5 Singh, Diamond SO McCutcheon 8.20
6 Freiberger, Spencer SO Floyd Central 8.44
7 Bennett , Dominique SO Covenant Christian (DeMotte) 8.74
8 Hanners, Brianna SO Watseka 8.94
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Davidson , Lauraine SR South Bend Washington 7.76
2 Felder, Nora JR Marian Catholic (C.H.) 7.97
3 Middleton, Jasmine FR Carmel 8.20
4 Cooksey, Sabrina SO McCutcheon 8.23
5 Folsom, Demetria FR Brownsburg 8.30
6 Murray, Dolly FR Watseka 8.43
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Morris, Maci SR Pioneer 8.02
2 Dispennett, Cassie JR Lafayette Jefferson 8.09
3 Shockey, Riley FR Carmel 8.22
4 Porte, Katelyn SR Covenant Christian (DeMotte) 8.25
5 Parsons, Rylie JR Watseka 8.82
6 Grubbs, Meagan FR McCutcheon 8.95
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Nicol, Riley JR McCutcheon 7.88
2 Siciliano, Maria SR West Lafayette 7.98
3 KILLEBREW, MANIYAH FR Lafayette Jefferson 8.22
4 VanDermark, Reagan FR Carmel 8.38
5 Hardin, Shelby FR Floyd Central 8.42
6 Smith, Olivia FR McCutcheon 8.75
7 Lambey, Tahja JR Sullivan (Chicago) 8.88
8 Bakker, Sydnie FR Covenant Christian (DeMotte) 9.28
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Haskins, Kela JR Lafayette Jefferson 7.52
2 Pittman , Claire JR South Bend Washington 7.69
3 Getz, Leanna SO Harrison (West Lafayette) 8.02
4 Harris, Mia SO ITW David Speer Academy 8.06
5 Roberts, Kyrstin SO Twin Lakes 8.39
6 Mattingly, Haley FR Carmel 8.52
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McKay, Flora FR Carmel 7.85
2 Morris, Brooke JR Taylor 7.98
3 DePoy, Samantha SO Winamac Community 8.08
4 Sanaa, Cartledge FR Lafayette Jefferson 8.15
5 Lareau, Elliott FR Harrison (West Lafayette) 8.28
6 Barney, Bella FR Floyd Central 8.32
7 Sedjro-Gnang, Joy FR West Lafayette 8.65
Prelims Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jobe, Skylar SR Tri-West Hendricks 7.78
2 Griesey, London JR Twin Lakes 8.08
3 Garriott, Regan JR Seeger 8.14
4 Turner, Aaliyah FR McCutcheon 8.15
5 Nguyen, Jeanie SR Harrison (West Lafayette) 8.21
6 Bell, Kaitlyn JR Watseka 8.48
7 Wince, Dionna FR Sullivan (Chicago) 8.81
Prelims Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brookshire, Olexia JR Hobart 7.72
2 Lewis , Logan FR Brownsburg 8.03
3 Hickman, Janessa SR Lafayette Jefferson 8.13
4 Wright, Audrey JR Christian Academy-Louisville 8.58
5 Pickell, Kaylee JR McCutcheon 8.69
6 Rodriguez, Aliyah SO ITW David Speer Academy 9.06
7 Borg, Lilly SO West Lafayette 9.13

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thornton, DayLynn FR McCutcheon 29.09
2 Hertling, Elise FR McCutcheon 31.38
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Lexi FR Hobart 29.98
2 Bennett , Dominique SO Covenant Christian (DeMotte) 32.34
3 Grubbs, Meagan FR McCutcheon 32.67
4 Schaafsma, Morgan FR Covenant Christian (DeMotte) 34.47
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Enlow, Haven FR Floyd Central 32.18
2 Lambey, Tahja JR Sullivan (Chicago) 32.34
3 Borg, Lilly SO West Lafayette 33.26
4 Odigure, Josephine SO Sullivan (Chicago) 34.41
5 Hueston, Kennedy SR Seeger 34.58
6 Akinpelu, Bisoye SO Sullivan (Chicago) 35.40
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kennedy, Reagan SR Seeger 30.20
2 Murray, Dolly FR Watseka 31.30
3 Nunez, Maria JR ITW David Speer Academy 31.94
4 Wince, Dionna FR Sullivan (Chicago) 32.79
5 Black, Kourtney FR Danville Community 34.89
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wright, Audrey JR Christian Academy-Louisville 31.66
2 Martell, Megan SO Watseka 32.46
3 Lundmark, Lexi FR Watseka 33.91
4 Jones, April SO Sullivan (Chicago) 36.14
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Love, Jessica SO West Lafayette 30.29
2 Ketchum, Haylee JR Watseka 32.44
3 De la Torre, Leire JR Pioneer 33.68
4 Isenberg, Katelyn SO Danville Community 33.69
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Harris, Mia SO ITW David Speer Academy 30.84
2 Seest, Victoria SO Rossville 31.71
3 Longenecker, Emily SO Rossville 32.91
4 Canada, Lori JR Pioneer 33.73
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Strachan, Camila FR West Lafayette 29.34
2 Barney, Bella FR Floyd Central 29.37
3 Hardin, Shelby FR Floyd Central 29.72
4 Reyes, Laura SR ITW David Speer Academy 30.02
5 Darling, Abby SR Harrison (West Lafayette) 31.69
6 Bell, Kaitlyn JR Watseka 31.92
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cooksey, Sabrina SO McCutcheon 29.56
2 KILLEBREW, MANIYAH FR Lafayette Jefferson 29.84
3 Nguyen, Jeanie SR Harrison (West Lafayette) 29.92
4 Powell, Madeline FR Assumption 30.41
5 McKinzie, Danielle JR Brownsburg 32.29
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Ortega, Hailey FR Brownsburg 29.29
2 Sanaa, Cartledge FR Lafayette Jefferson 29.58
3 McEnaney, Haley FR Assumption 29.66
4 Crowe, Brittney SO McCutcheon 30.64
5 Unger, Rachel JR Tri-West Hendricks 30.93
6 Ketiku, Siji FR Brownsburg 32.91
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Felder, Nora JR Marian Catholic (C.H.) 28.76
2 Lewis , Logan FR Brownsburg 28.84
3 Peebles , Makayla SO South Bend Washington 28.86
4 Davidson , Lauraine SR South Bend Washington 29.29
5 Morris, Brooke JR Taylor 29.69
6 Puterbaugh, Izzi FR Seeger 30.78
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Watts, Keely SO Danville Community 27.91
2 Scott, Cierra SO South Bend Washington 29.96
3 Walker, Alexandria FR Marian Catholic (C.H.) 30.41
4 Freshour, Tia JR Pioneer 31.08
5 Mattingly, Haley FR Carmel 31.15
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lombardo, Alicia JR Danville Community 28.44
2 Sanders, Hailey SO Winamac Community 29.21
3 Myers, Maddie SO West Lafayette 29.49
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Udo-Imeh, Itoro SR West Lafayette 28.31
2 Penquite, Katy JR West Lafayette 28.33
3 Griffin , Deana JR South Bend Washington 29.18
4 Crowe, Kassidy JR McCutcheon 29.66
5 Jones, Ciara FR Marian Catholic (C.H.) 32.66
Finals Heat #15
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Melton, Alaiya JR Hobart 28.09
2 Nicol, Riley JR McCutcheon 28.57
3 Kimbell, Anna JR Christian Academy-Louisville 29.42
4 Davis, Shelby SO Harrison (West Lafayette) 29.83
5 Dispennett, Cassie JR Lafayette Jefferson 30.03
Finals Heat #16
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hickman, Janessa SR Lafayette Jefferson 28.63
2 Porte, Katelyn SR Covenant Christian (DeMotte) 29.28
3 Getz, Leanna SO Harrison (West Lafayette) 29.40
4 Shalihn, Compton SO Winamac Community 29.50
5 Ryan, Sarah JR Twin Lakes 29.83
6 Eades, Amy FR Covenant Christian (DeMotte) 30.46
Finals Heat #17
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brookshire, Olexia JR Hobart 27.29
2 Pittman , Claire JR South Bend Washington 28.11
3 Williams, Sydney SR West Lafayette 28.39
4 Allred, Sarah JR Rossville 29.15
5 DePoy, Samantha SO Winamac Community 29.48
6 Holmes, Desiree FR Covenant Christian (DeMotte) 29.71
Finals Heat #18
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, Lauren JR West Lafayette 26.06
2 Haskins, Kela JR Lafayette Jefferson 27.13
3 Beckford, Courtney JR Lafayette Jefferson 28.01
4 Perry, Olivia JR Marian Catholic (C.H.) 28.65
5 Brock, Makayla FR Lafayette Jefferson 28.70

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trejo, Cynthia JR ITW David Speer Academy 1:11.70
2 McEnaney, Haley FR Assumption 1:12.40
3 Dominguez, Jonna JR ITW David Speer Academy 1:15.00
4 Moon, Taylor JR Christian Academy-Louisville 1:15.32
5 Lambey, Tahja JR Sullivan (Chicago) 1:24.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Olivia FR McCutcheon 1:09.80
2 Bakker, Sydnie FR Covenant Christian (DeMotte) 1:15.20
3 Weindorf, Marta FR Carmel 1:17.02
4 White, Abigail SO Christian Academy-Louisville 1:21.06
5 Odigure, Josephine SO Sullivan (Chicago) 1:29.48
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hanners, Brianna SO Watseka 1:15.05
2 Seest, Victoria SO Rossville 1:16.01
3 Nunez, Maria JR ITW David Speer Academy 1:17.27
4 Longenecker, Emily SO Rossville 1:20.30
5 Wince, Dionna FR Sullivan (Chicago) 1:24.94
6 Bartlett, Dakotah JR Twin Lakes 1:29.40
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shanning , Bell JR South Bend Washington 1:11.27
2 Smith, Libby FR Seeger 1:15.35
3 Wright, Audrey JR Christian Academy-Louisville 1:16.48
4 De la Torre, Leire JR Pioneer 1:17.45
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nelson, Emma FR Seeger 1:08.19
2 Rivera, Ariah FR Hobart 1:09.95
3 Collins, Hannah SR Seeger 1:10.27
4 Urtel, Adell JR Carmel 1:11.66
5 Patel, Ria SO Carmel 1:12.69
6 Canada, Lori JR Pioneer 1:20.72
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Holmes, Desiree FR Covenant Christian (DeMotte) 1:09.06
2 Frieden, Halle FR Covenant Christian (DeMotte) 1:09.12
3 Freshour, Tia JR Pioneer 1:10.99
4 Beach, Haley FR Twin Lakes 1:11.83
5 Flores, Lizzy SR ITW David Speer Academy 1:11.88
6 Jones, Ciara FR Marian Catholic (C.H.) 1:13.58
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Malson, Julia SR Rossville 1:04.66
2 Singh, Diamond SO McCutcheon 1:07.35
3 Lindfelt, Madison JR Carmel 1:07.65
4 Haluska, Abigail SO Hobart 1:08.63
5 Walker, Alexandria FR Marian Catholic (C.H.) 1:09.13
6 Chan, Meagan JR Pioneer 1:10.69
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lareau, Elliott FR Harrison (West Lafayette) 1:05.58
2 Powell, Madeline FR Assumption 1:06.29
3 Dalton, Abby SO Carmel 1:06.95
4 Campbell, Mackenzie JR Pioneer 1:08.69
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morgan, Arieyana FR Hobart 1:05.98
2 Powell, Addie SO Harrison (West Lafayette) 1:09.25
3 Flynn, Lexi FR Harrison (West Lafayette) 1:09.78
4 Mansfield, Haley FR West Lafayette 1:10.94
5 Pruitt, Kaileigh JR Seeger 1:11.29
6 Porter, Joslyn SR Christian Academy-Louisville 1:12.54
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kaufman, Abby SO Carmel 1:04.56
2 Semer, Racquel FR Floyd Central 1:05.69
3 Marks, Ella FR West Lafayette 1:07.36
4 Cash, Kebriah SO South Bend Washington 1:12.22
5 Pickell, Kaylee JR McCutcheon 1:12.98
6 Scott, Cierra SO South Bend Washington 1:23.93
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Suer, Grace FR Floyd Central 1:06.74
2 Grogan, Abbey FR Carmel 1:07.77
3 Illingsworth, Karissa SO Harrison (West Lafayette) 1:08.44
4 Myers, Maddie SO West Lafayette 1:09.22
5 Williams, Sydney SR West Lafayette 1:09.31
6 Porte, Katelyn SR Covenant Christian (DeMotte) 1:09.87
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daniels, Elizabeth JR Brownsburg 1:03.15
2 Elkin, Olivia SO Carmel 1:03.47
3 Barrett, Michaela JR Brownsburg 1:03.74
4 Fraley, Lexi FR Harrison (West Lafayette) 1:03.75
5 Cox, Corinne SR Floyd Central 1:06.47
6 Kimbell, Anna JR Christian Academy-Louisville 1:10.41
Finals Heat #13
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cover-Rinehart, Lauren SO Brownsburg 1:00.69
2 Watts, Keely SO Danville Community 1:01.55
3 Sanders, Hailey SO Winamac Community 1:04.60
4 Simons, Anna SR Greenwood Christian 1:06.42
5 Felder, Nora JR Marian Catholic (C.H.) 1:08.59
6 Smith, Gisele SR Marian Catholic (C.H.) 1:11.54
Finals Heat #14
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, Lauren JR West Lafayette 59.32
2 Tate, Emma JR West Lafayette 1:00.42
3 Udo-Imeh, Itoro SR West Lafayette 1:02.31
4 Tate, Ellie JR West Lafayette 1:03.49
5 O'Dea, Maddie SR Christian Academy-Louisville 1:03.73
6 Griesey, London JR Twin Lakes 1:04.36

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Husband, Caroline SR Christian Academy-Louisville 2:57.72
2 Prato, Natalia SO Marian Catholic (C.H.) 3:02.73
3 Ford, Britney JR McCutcheon 3:03.90
4 Guevara, Abigail SO Carmel 3:05.95
5 Gopstein, Ayla SO Carmel 3:08.83
6 Hutchenson, Lemlem FR Christian Academy-Louisville 3:09.18
7 White, Abigail SO Christian Academy-Louisville 3:09.22
8 Mikich, Natalija JR Marian Catholic (C.H.) 3:10.92
9 Mathison, Mollie FR Carmel 3:13.52
10 Brizendine, Paxton JR Christian Academy-Louisville 3:20.93
11 Agwick , Alok JR South Bend Washington 3:25.03
12 Wuethrich, Teagan SO Watseka 3:28.60
13 Ravichandran, Harini SO Carmel 3:44.90
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tolkamp, Brenna SR Covenant Christian (DeMotte) 2:55.06
2 Bruder, Mia FR Carmel 2:56.27
3 Woodruff, Marissa FR Carmel 3:01.91
4 O'Bryan, Claire FR Assumption 3:03.14
5 Bidwell, Ella FR Assumption 3:03.92
6 Moon, Taylor JR Christian Academy-Louisville 3:04.34
7 Gilbert, Laney JR Danville Community 3:07.06
8 Bright, Emma SO Rossville 3:08.88
9 Elliot, Kate JR Carmel 3:10.55
10 Duffin, Abigail JR Carmel 3:15.15
11 Goldsmith, Avarie FR Danville Community 3:21.72
12 Donaldson, Ava SO Danville Community 3:22.89
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Romeo, Lauren SO Hobart 2:42.47
2 Patel, Ria SO Carmel 2:43.43
3 Pruitt, Kaileigh JR Seeger 2:48.50
4 Aucuquizphi, Doris SR ITW David Speer Academy 2:49.43
5 Duckworth, Tali FR Carmel 2:50.83
6 McIntire, Morgan SR Christian Academy-Louisville 2:51.10
7 Nelsen, Kayla SO Carmel 2:51.98
8 Pelletiere, Hannah SO Carmel 2:52.92
9 Johnson, Sarah SO Carmel 2:54.15
10 Trejo, Cynthia JR ITW David Speer Academy 2:54.87
11 Bonner, Mary SO Hobart 2:55.87
12 Flores, Lizzy SR ITW David Speer Academy 2:56.05
13 Smith, Stephanie FR Carmel 2:58.96
14 Rogers, Emily SO Armstrong 3:04.86
15 Scanlon, Makhiya SR Twin Lakes 3:06.11
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 DeBoer, Grace JR Covenant Christian (DeMotte) 2:32.29
2 Kaufman, Abby SO Carmel 2:33.84
3 Zakutansky, Megan SR Hobart 2:34.24
4 Campbell, Mackenzie JR Pioneer 2:36.83
5 Lindfelt, Madison JR Carmel 2:40.20
6 Moon, Lauren FR Carmel 2:43.90
7 Ho, Meredith SO Carmel 2:44.88
8 Howe, Mandy SO Floyd Central 2:45.55
9 Kiser, Yael FR Carmel 2:48.52
10 Smith, Libby FR Seeger 2:48.61
11 Simpson, Amelia FR West Lafayette 2:50.22
12 Phipps, Maya SO Carmel 2:51.36
13 Collins, Hannah SR Seeger 2:53.81
14 Sweet, Haleigh SR Pioneer 2:55.91
15 Rothenberger, Taylor SO Seeger 3:02.75
16 Bartlett, Dakotah JR Twin Lakes 3:29.75
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dickson, Brook SR Brownsburg 2:30.16
2 Baxter, Sydney FR Floyd Central 2:32.33
3 Nagel, Nicole SO Harrison (West Lafayette) 2:36.72
4 Leslie-Holt, Kyleigh SO Floyd Central 2:37.67
5 Altier, Carly SO Brownsburg 2:39.66
6 Urtel, Adell JR Carmel 2:39.91
7 Varanka, Caitlin JR Carmel 2:41.05
8 Marks, Ella FR West Lafayette 2:41.48
9 Chan, Meagan JR Pioneer 2:41.86
10 Presa, Cynthia SR ITW David Speer Academy 2:42.11
11 High, Allison FR Seeger 2:42.55
12 Rado, Grace SO Marian Catholic (C.H.) 2:42.64
13 Harless, Colleen SO Carmel 2:43.92
14 Haq, Ellie SO West Lafayette 2:47.47
15 Scott, Maddie SO Twin Lakes 3:07.46
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tate, Emma JR West Lafayette 2:19.08
2 Cover-Rinehart, Lauren SO Brownsburg 2:22.15
3 O'Dea, Maddie SR Christian Academy-Louisville 2:22.23
4 Tate, Ellie JR West Lafayette 2:22.65
5 Christie, Annie FR Carmel 2:28.44
6 Jackson, Nya SR ITW David Speer Academy 2:28.96
7 Khurram, Izza JR Carmel 2:30.71
8 Griesey, London JR Twin Lakes 2:34.95
9 Pearce, Lillian JR Floyd Central 2:35.75
10 Ledezma, Roni FR Carmel 2:35.81
11 Edwards, Brooklynn FR Carmel 2:37.80
12 Fanning, Ally JR Twin Lakes 2:38.93

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shedron, Victoria SR Rossville 6:36.06
2 Langdon, Sarah FR Floyd Central 6:39.43
3 Shaffer, Greta SR McCutcheon 6:46.26
4 Rogers, Emily SO Armstrong 6:47.81
5 Clark, Rachel FR Danville Community 6:49.03
6 Seders, Erin FR Danville Community 6:55.03
7 Bright, Emma SO Rossville 6:56.00
8 Ross, Kelly JR Danville Community 6:57.13
9 Hawkins, Sara SR McCutcheon 6:57.78
10 Mohler, Lauren SO Rossville 7:03.46
11 Pescio, Anna FR Carmel 7:28.68
12 Smith, Sophia JR Danville Community 8:07.65
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dayharsh, Natalie SO Danville Community 5:52.49
2 Matis, Lydia JR Assumption 5:56.68
3 Corman, Julia JR Assumption 5:59.80
4 High, Allison FR Seeger 6:02.55
5 Simpson, Amelia FR West Lafayette 6:03.30
6 McIntire, Morgan SR Christian Academy-Louisville 6:04.57
7 Aldridge, Abby JR Brownsburg 6:11.86
8 Nelsen, Anna SR Carmel 6:14.43
9 Stauffer, Hope JR Carmel 6:14.73
10 Frieden, Halle FR Covenant Christian (DeMotte) 6:17.15
11 Zakutansky, Mikayla SR Hobart 6:17.35
12 Husband, Caroline SR Christian Academy-Louisville 6:20.30
13 Sweet, Haleigh SR Pioneer 6:25.35
14 Puderbaugh, Scout JR Seeger 6:27.61
15 Tolkamp, Brenna SR Covenant Christian (DeMotte) 6:30.50
16 Scott, Maddie SO Twin Lakes 6:40.84
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Barrett, Samantha SO Marian Catholic (C.H.) 5:44.94
2 O'Bryan, Rachel SR Assumption 5:50.64
3 Jackson, Nya SR ITW David Speer Academy 5:54.08
4 Rado, Grace SO Marian Catholic (C.H.) 5:56.95
5 Miller, Adina SO Harrison (West Lafayette) 5:57.82
6 Pickering, Alyson JR Carmel 5:58.05
7 Haq, Ellie SO West Lafayette 5:58.43
8 Shafer, Olivia SR Carmel 5:59.60
9 Mansfield, Haley FR West Lafayette 6:00.05
10 Presa, Cynthia SR ITW David Speer Academy 6:02.79
11 Shaginaw, Holly JR Hobart 6:06.22
12 Greenwell, Sarah JR West Lafayette 6:07.76
13 Ward, Olivia JR Tri-West Hendricks 6:46.60
14 Prato, Natalia SO Marian Catholic (C.H.) 6:49.47
15 Mikich, Natalija JR Marian Catholic (C.H.) 7:06.84
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dixon, Brooke SO Brownsburg 5:15.37
2 Schultz, Mary JR West Lafayette 5:17.21
3 Gutwein, Maggie JR Twin Lakes 5:22.88
4 Krintz, Myah SO Harrison (West Lafayette) 5:25.73
5 Bische, Gabrielle JR Brownsburg 5:29.56
6 Khurram, Izza JR Carmel 5:37.86
7 Edwards, Brooklynn FR Carmel 5:38.50
8 Ledezma, Roni FR Carmel 5:38.55
9 DeBoer, Grace JR Covenant Christian (DeMotte) 5:39.28
10 Batliner, Erica SR Floyd Central 5:39.28
11 Domene, Lindsey SO Assumption 5:42.02
12 Wright, Emma JR Carmel 5:46.99
13 Barba, Faith SR Floyd Central 5:48.09
14 Gerke, Katelyn JR McCutcheon 5:51.48
15 Fanning, Ally JR Twin Lakes 5:53.78
16 Shaginaw, Christina JR Hobart 6:00.85

Women's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sailors, Madalyn SO Carmel 12:37.00
2 Knable, Isabella SR Floyd Central 12:39.90
3 Garcia, Isabella SO West Lafayette 12:41.05
4 Hiatt, Mallory SO Rochester Community 12:46.79
5 Stein, Jessica JR Assumption 12:47.71
6 Jessup, Faye JR Brownsburg 13:10.15
7 Miller, Corrine SR Carmel 13:10.20
8 Amalaraj, Irene SO Brownsburg 13:10.26
9 Shedron, Victoria SR Rossville 14:09.26
10 Gomez, Janis SO ITW David Speer Academy 14:25.92
11 Bohbrink, Anna JR Tri-West Hendricks 14:45.41
12 Jeffrey, Nia JR McCutcheon 16:11.71
13 Shisler, Heidi JR McCutcheon 16:25.28
14 Smith, Claire JR McCutcheon 16:28.36
15 Barrett, Samantha SO Marian Catholic (C.H.) -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sorg, Kyley SR Floyd Central 11:36.36
2 Liddle, Sydney SO Floyd Central 11:40.06
3 Liddle, Ashlyn SO Parlor Grove Christian Academy 11:43.07
4 Jordan, Caroline SO West Lafayette 11:43.17
5 Roper, Lindsey JR Carmel 11:56.80
6 Parker, Abby FR Carmel 12:02.60
7 Ensor, Adelaide SR Christian Academy-Louisville 12:04.76
8 Loftus, Chloe SO Floyd Central 12:06.04
9 Cunningham, Kate SR Harrison (West Lafayette) 12:25.44
10 Tyler, Kelsey SR Rochester Community 12:29.80
11 Guerrant, Kierstyn SO Carmel 12:42.96

Women's 55m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allred, Sarah JR Rossville 9.12
2 Cox, Corinne SR Floyd Central 9.15
3 Udo-Imeh, Itoro SR West Lafayette 9.19
4 Smith, Gisele SR Marian Catholic (C.H.) 9.31
5 Switzer, Shianne SO McCutcheon 9.35
6 Peebles , Makayla SO South Bend Washington 9.42
7 Penquite, Katy JR West Lafayette 9.62
8 Terry, Marie SR Eastern (Pekin) 9.76
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Peebles , Makayla SO South Bend Washington 9.53
2 Darling, Abby SR Harrison (West Lafayette) 9.93
3 Elkin, Olivia SO Carmel 10.06
4 Puterbaugh, Izzi FR Seeger 10.49
5 Strachan, Camila FR West Lafayette 10.63
6 Bennett , Dominique SO Covenant Christian (DeMotte) 11.83
7 Barrett, Michaela JR Brownsburg 12.86
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Allred, Sarah JR Rossville 9.40
2 Tester, Madelyn SO Carmel 9.84
3 Gregg, Shanti JR Brownsburg 10.04
4 Morris, Maci SR Pioneer 10.54
5 Enlow, Haven FR Floyd Central 10.60
6 Cecil, Regan SO Christian Academy-Louisville 11.80
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Smith, Gisele SR Marian Catholic (C.H.) 9.43
2 Penquite, Katy JR West Lafayette 9.63
3 Terry, Marie SR Eastern (Pekin) 9.76
4 Wood, Morgan JR Waldron 10.00
5 Wheeler, Heather FR Brownsburg 10.26
6 Robinson, Alyssa SO Carmel 10.56
7 Jones, April SO Sullivan (Chicago) 18.14
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Udo-Imeh, Itoro SR West Lafayette 9.24
2 Switzer, Shianne SO McCutcheon 9.31
3 Cox, Corinne SR Floyd Central 9.44
4 Getz, Leanna SO Harrison (West Lafayette) 9.84
5 Shockey, Riley FR Carmel 10.51
6 Black, Kyara SR Danville Community 11.68
7 Porter, Joslyn SR Christian Academy-Louisville 12.24

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pittman , Claire JR South Bend Washington 16' 6.75"
2 Penquite, Katy JR West Lafayette 16' 1.5"
3 Dubose, Eriana JR ITW David Speer Academy 16' 0.5"
4 Smith, Gisele SR Marian Catholic (C.H.) 16' 0.25"
5 Sullivan, Hannah JR Waldron 15' 9.75"
6 Lombardo, Alicia JR Danville Community 15' 5.5"
7 Pemberton, Alison SO Taylor 15' 4.25"
8 Crowe, Kassidy JR McCutcheon 15' 4.0"
9 Nicol, Riley JR McCutcheon 15' 3.75"
Prelim
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pittman , Claire JR South Bend Washington 16' 3.75"
2 Dubose, Eriana JR ITW David Speer Academy 16' 0.5"
3 Smith, Gisele SR Marian Catholic (C.H.) 16' 0.25"
4 Sullivan, Hannah JR Waldron 15' 4.5"
5 Penquite, Katy JR West Lafayette 15' 4.25"
6 Pemberton, Alison SO Taylor 15' 4.25"
7 Crowe, Kassidy JR McCutcheon 15' 4.0"
8 Lombardo, Alicia JR Danville Community 15' 1.75"
9 Nicol, Riley JR McCutcheon 14' 8.75"
10 Jobe, Skylar SR Tri-West Hendricks 14' 3.75"
11 Nibbs, Te'a JR Brownsburg 14' 1.75"
12 Hertling, Elise FR McCutcheon 14' 0.25"
13 VanDermark, Reagan FR Carmel 13' 11.25"
14 Garriott, Regan JR Seeger 13' 10.75"
15 Smiley, Reagan SO Carmel 13' 9.5"
16 Heath, Marissa SR Rossville 13' 8.5"
17 Shatava, Kelsey SO Harrison (West Lafayette) 13' 7.0"
18 McKay, Flora FR Carmel 13' 5.75"
19 Jeffrey, Nia JR McCutcheon 13' 0.75"
20 Whitehead, Taylor SR Marian Catholic (C.H.) 13' 0.0"
21 Crowe, Brittney SO McCutcheon 11' 10.75"
22 Porter, Joslyn SR Christian Academy-Louisville -
23 Kracht, Molly SR Carmel -
24 Morris, Maci SR Pioneer -
25 Terry, Marie SR Eastern (Pekin) -
26 Parsons, Rylie JR Watseka -
27 Williams, Lexi FR Hobart -
28 Dickerson, Natalia FR Brownsburg -
29 Odigure, Josephine SO Sullivan (Chicago) -
30 Wince, Dionna FR Sullivan (Chicago) -
31 Ketchum, Haylee JR Watseka -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schaafsma, Morgan FR Covenant Christian (DeMotte) -
2 Rucker, Dayona FR Sullivan (Chicago) -
3 Evans, Amy JR Waldron -
4 Garcia, Lizette FR McCutcheon -
5 Brizendine, Paxton JR Christian Academy-Louisville -
6 Thomas, Rachael SR Watseka -
7 Johnson, Jocelynn SO Christian Academy-Louisville -
8 Bryant, Ikeava FR McCutcheon -
9 Sosin, Sarah FR Christian Academy-Louisville -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Parsons, Kinzie FR Watseka 29' 0.5"
2 Williams, Macy SR Covenant Christian (DeMotte) 28' 3.5"
3 Baber, Katie FR McCutcheon 28' 3.5"
4 Brantly, Kayla SR ITW David Speer Academy -
5 Franklin, Alyse FR Carmel -
6 Green, Lily SO Carmel -
7 Kerr, Kaylee SO Seeger -
8 Kuchik, Sophie FR Carmel -
9 Lambey, Tahja JR Sullivan (Chicago) -
10 Stegenga, Abby JR Covenant Christian (DeMotte) -
11 Akinpelu, Bisoye SO Sullivan (Chicago) -
12 Knepp, Kari SO Waldron -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 RIMSCHNEIDER, ASHYA SO Lafayette Jefferson 34' 6.75"
2 Wise, Mikayla JR McCutcheon 33' 3.75"
3 Gates, Rachel JR Marian Catholic (C.H.) 32' 3.75"
4 Roebuck, Leah JR Carmel 31' 5.5"
5 Leonard, Hannah SO Carmel 30' 1.25"
6 Johnson, Quina JR Carmel 29' 8.75"
7 Wethington, Lauren JR McCutcheon 29' 1.5"
8 Barney, Bella FR Floyd Central 28' 3.0"
9 Nakayla, Bailey SO Lafayette Jefferson -
10 Kropczynski, Ashlen FR Taylor -
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Weatherly, Ashley JR West Lafayette 39' 10.0"
2 Omonode, Alaina SO West Lafayette 35' 9.75"
3 York-Achor, Liz SR Harrison (West Lafayette) 35' 8.5"
4 Roberts, Veronika JR Brownsburg 35' 8.25"
5 Harris, Nakia FR Harrison (West Lafayette) 34' 4.0"
6 Benson, Asia SR Watseka 33' 9.75"
7 Price , Kaylee SO Brownsburg 32' 9.25"
8 Kauffman, Madison JR Pioneer 31' 8.25"
9 Hornbeck, Audrey JR McCutcheon 30' 3.0"
10 GRIMES, LAYLA SO Lafayette Jefferson 29' 0.25"
11 Dillman, Jordyn SO Armstrong 28' 11.75"
12 Lewis, Kiara SO Lafayette Jefferson -