2018 Charleston High School Girls Indoor Invitational

Scores:
Team Score
St. Joseph-Ogden70
Crete-Monee66
Mahomet-Seymour57
St. Thomas More52
Belleville West50
Monticello48
Belleville East40
Pleasant Plains38.5
Teutopolis38
Mattoon33
Newton32
Schlarman Academy30
Eureka29
Casey-Westfield28
Tremont28
Pekin27
Triad26
Unity (Tolono)24
Williamsville22
Charleston21
Warrensburg-Latham20.5
Arthur20
Cowden-Herrick20
Gibson City-Melvin-Sibley20
Springfield Lutheran19
Canton19
Rantoul16
Fisher16
Greenville14
Carlinville13
Cahokia12
Marist11
Marion10
Mt. Zion10
Shelbyville10
Harrisburg10
Stewardson-Strasburg9
Neoga9
Paxton-Buckley-Loda9
Salt Fork (Catlin)8.5
Mt. Vernon8
Mascoutah8
Centralia8
Olney (Richland County)8
Rochester7
Brownstown7
Lowpoint-Washburn7
Bloomington Central Catholic6.5
PORTA6.5
Tuscola6
Marshall6
Bismarck-Henning6
Altamont5
Anna-Jonesboro5
Highland5
Gillespie5
Central A & M5
Robinson5
Salem4
East Peoria3
Effingham3
Palestine2.5
Champaign Central2
Christopher2
St. Anthony2
Centennial1
New Berlin1

Women's 60m Dash Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilson, Jayden FR Champaign Central 8.40
2 Guyton, Makiah SR Manual 8.53
3 Peterson, Maci JR Mt. Zion 8.67
4 Nzeza, Ketsia JR Centennial 8.86
5 Burnett, Aaliyah SR Manual 9.03
6 Dodd, Reyanna FR Centennial 9.13
7 Kent, Emma FR East Peoria 9.28
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Collingsworth, Kacie SO Mattoon 8.78
2 Blackwell, Mia JR Champaign Central 8.79
3 Sample, Nikki SO Benton 9.15
4 Muth, Cami SR Pekin 9.20
5 Isom, Azaria FR Rantoul 9.71
6 Stewart, Kaylie SR Rochester 9.90
7 Ford, Grace SO Rochester 9.97
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McClyde, Jaz-Meon FR Rantoul 8.56
2 Osman, Addison SO Anna-Jonesboro 8.65
3 Flavin, Shannon FR Unity (Tolono) 8.71
4 Weller, Kyleigh FR Unity (Tolono) 8.90
5 Sanchez, Macy JR Benton 9.03
6 Bello, Kery SR Eureka 9.18
7 Burgener, Maci JR Olney (Richland County) 10.04
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pryor, Destiny SO Mahomet-Seymour 8.63
2 Fawcett, Cassidy JR Canton 8.74
3 Wilson, Kaylee FR Charleston 8.74
4 Hoffman, Emma SO Eureka 8.78
5 Fisher, Lexie FR Monticello 8.85
6 Locke, Cassidy JR Canton 8.87
7 Billups, Victoria FR Harrisburg 9.26
8 Thompson, Kayla FR Highland 9.29
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Clark, Nikki SO Cahokia 8.42
2 Holloway, Anya JR Mascoutah 8.45
3 Cook, Mia SO Mascoutah 8.64
4 Martin, Brooke JR Salem 8.78
5 Smith, Amiyah FR Centralia 8.85
6 Williams, Emma SR East Peoria 8.89
7 Mallory, Ty SR MacArthur 8.90
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nichols, Lakeida JR Mahomet-Seymour 8.11 6
2 Grapperhaus, Faith FR Triad 8.12 5
3 Feaster, Alexis SO Greenville 8.28
4 Johnson, Amiyah SO Mattoon 8.30
5 Barton, Kyleigh SO Triad 8.31
6 Bills, Ahmiya FR Belleville East 8.52
7 Holmes, Marissa SR Marion 8.59
8 Predium, Kaidyn FR Salem 8.83
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lieb, Mattie SO Monticello 8.13 4
2 McMillian, Kiyarah JR Belleville West 8.19
3 Hurtault, Sharifa JR Charleston 8.27
4 Spencer, Zandra SR Cahokia 8.31
5 Strayhorn, Yasmene SR Centralia 8.34
6 Wilke, Olivia FR Highland 8.54
7 Sigg , Anna FR Effingham 8.91
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vance, Lyn'Nikka JR Crete-Monee 7.71 10
2 Jones, Jerriana JR Crete-Monee 8.05 8
3 Watts, Hope SO Pekin 8.14 3
4 Chalmers, Carina SO Belleville East 8.17 2
5 Coughlin, Jessica SO Belleville West 8.18 1
6 Strahan, Kaylin SO Marist 8.23
7 Ochs, Chelsea SO Olney (Richland County) 8.94

Women's 60m Dash Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Graves, Tyana FR Argenta-Oreana 10.00
2 Grove, Miranda JR Villa Grove 10.35
3 Upton , Mickayla SR Arcola 10.41
4 Renfro, Jessica JR Arthur 12.37
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Houck, Jackie SO Tri-Point 8.62
2 Slabaugh, Shae SO Arthur 9.04
3 Houck, Beth SR Tri-Point 9.24
4 Hornbeck, Kaitlynn SO Paxton-Buckley-Loda 9.33
5 Jackson, Riley SO Cumberland 9.54
6 Leal, Gabriela JR Arcola 9.74
7 Clark, Olivia FR Lowpoint-Washburn 11.32
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirby, Amber JR Salt Fork (Catlin) 8.97
2 Green, Odessa JR Salt Fork (Catlin) 9.11
3 Floyd, Liberty SO Villa Grove 9.15
4 Deters, Sophie SO St. Anthony 9.40
5 Brunner, Laura JR Springfield Lutheran 10.20
6 Daiber, Isabelle FR St. Anthony 10.23
7 Choi, Minji SO University (Urbana) 10.64
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cummings, Laney FR Tuscola 9.08
2 Gibbs, Maggie FR PORTA 9.12
3 Martin, Kat FR Shelbyville 9.15
4 Briggs, Lauren FR Fisher 9.57
5 Lambrecht, Emily SR Tuscola 9.61
6 Ray, Kylie JR Williamsville 9.93
7 Kazigwa, Benedicte SO Bloomington Central Catholic 10.56
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Meunier, Megan SR Gibson City-Melvin-Sibley 8.83
2 Miles, Abigail SO Vandalia 8.94
3 Johnson, Payton FR Cowden-Herrick 9.11
4 Sutton, Emma FR PORTA 9.21
5 Wallace, Hallie SO Cowden-Herrick 9.25
6 Beach, Payton SO Gibson City-Melvin-Sibley 9.31
7 Ellis, Jessica JR Okaw Valley 9.54
8 Moran, Emma FR Sullivan 9.61
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 MacMullen, Alexis FR Shelbyville 8.69
2 Kelso, Danie SO St. Joseph-Ogden 8.71
3 Walker, Mary SO University (Urbana) 9.02
4 Goldsberry, Lanie JR Marshall 9.07
5 McGuire, Kala SR New Berlin 9.08
6 Nichols, Mallory FR Sullivan 9.40
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwarz, Hannah FR Paxton-Buckley-Loda 8.54 0.5
2 Heimberg, Viktoria SO Tremont 8.57
3 Neihls, Kelsey FR Teutopolis 8.68
4 Tarkington, Katie SR Vandalia 8.77
5 Lenington, Maddy JR Tremont 8.78
6 Leman, Whitney SO Lowpoint-Washburn 8.91
7 Wendt, Presley FR Teutopolis 9.28
8 Peterson, Maci JR Mt. Zion -
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bodine, Leah SO St. Thomas More 8.51 2
2 Godart, Megan JR New Berlin 8.60
3 McGahey, Amy SR Robinson 8.61
4 Henrickson, Ashton SR Williamsville 8.65
5 Hillard, Amber JR Robinson 8.67
6 Hallden, Alexis SR Fisher 9.24
7 Dietz, Haley SR Bloomington Central Catholic 10.53
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Herman, Brooklyn SO Newton 8.39 5.5
2 Smith, Whitney SR Stewardson-Strasburg 8.48 3
3 Kepp, Abbi SO Neoga 8.60
4 Virden, Haylee JR Central A & M 8.61
5 Lyons, Ashley SR Warrensburg-Latham 8.66
6 Smith, Daisy JR Bismarck-Henning 8.84
7 Gentry, Melaney SO Neoga 9.13
8 Thompson, Ciara SR Mt. Zion -
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Frye, Faith JR Casey-Westfield 8.12 10
2 Mizer, Abbey SR St. Joseph-Ogden 8.29 8
3 Haarman, Alex SR Newton 8.39 5.5
4 Klockenga, Kortney JR Pleasant Plains 8.47 4
5 Oakley, Brittney SO Warrensburg-Latham 8.54 0.5
6 Dejear, Shianne FR Christopher 8.55
7 Fitch, Stephanie SO Christopher 8.88

Women's 200m Dash Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kesner, Taylor FR Highland 30.54
2 Harman, Jennae FR Monticello 30.81
3 Snipes, Deosha SO MacArthur 31.14
4 Billups, Kassey SR Harrisburg 32.20
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Warfield, Tashiya SO Centennial 29.77
2 Averill, Isabel JR Triad 29.86
3 Predium, Kaidyn FR Salem 30.11
4 Phillips, Kaylee JR Effingham 30.32
5 Ephron, Nia JR Greenville 31.43
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Young, Tanaya FR Rantoul 27.27 6
2 Browning, Morgan FR Champaign Central 28.50
3 Barnes, Cameron JR Mascoutah 28.63
4 Ochs, Chelsea SO Olney (Richland County) 31.27
5 Huffman, Emily FR East Peoria 31.56
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Porter, Jaidyn SR Marion 27.15 8
2 Reid, Shanelle SO Centralia 27.51 5
3 Nichols, Lakeida JR Mahomet-Seymour 27.54 4
4 Collins, Sunnie JR Belleville East 27.76 2
5 Johnson, Amiyah SO Mattoon 28.30
6 Melancon, Whitney JR Marist 28.98
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Vance, Lyn'Nikka JR Crete-Monee 26.14 10
2 Watts, Hope SO Pekin 27.67 3
3 Searcy, Kelvi JR Belleville West 27.81 1
4 Hurtault, Sharifa JR Charleston 28.06
5 Spencer, Zandra SR Cahokia 28.40
6 Sanchez, Macy JR Benton 30.18

Women's 200m Dash Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Alanis, Maryjose JR Arcola 32.49
2 Brunner, Laura JR Springfield Lutheran 36.72
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Emery, Cara JR Carlinville 31.56
2 Passalaqua, Stella FR St. Anthony 32.13
3 Hicks, Emily JR Shelbyville 34.17
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walker, Mary SO University (Urbana) 29.90
2 Plotner, McKenna JR Salt Fork (Catlin) 29.96
3 Nuss, Faith FR New Berlin 30.02
4 Smith, Courtney SR Arthur 31.06
5 Persinger, Hailey JR Cowden-Herrick 31.24
6 Hilton, Trinity SR Central A & M 33.01
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Will, Allison FR Teutopolis 29.73
2 Henrickson, Ashton SR Williamsville 29.89
3 Goin, Jacey SR Gibson City-Melvin-Sibley 31.34
4 Nash, Mia FR Oakwood 32.06
5 Thompson, Ciara SR Mt. Zion -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hillard, Amber JR Robinson 29.28
2 Barber, Abbie SR Gillespie 30.05
3 Hallden, Alexis SR Fisher 30.53
4 Scott, Abby FR Tremont 30.79
5 Burnett, Allie SO Marshall 31.89
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schwarz, Hannah FR Paxton-Buckley-Loda 28.47 3
2 Houck, Jackie SO Tri-Point 29.35
3 Rodriquez, Ana FR Newton 29.67
4 Kingery, Allison JR Neoga 30.70
5 Fleenor, Keelie FR Sullivan 31.24
6 Hill, Danielle JR Okaw Valley 31.29
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dejear, Shianne FR Christopher 28.77 2
2 Oltman, Madalyn JR Lowpoint-Washburn 28.79 1
3 Tarkington, Katie SR Vandalia 29.33
4 Rennecker, Rileigh SO PORTA 29.46
5 Thull, Briannia SR Tuscola 30.01
6 Funk, Megan SR Palestine 30.49
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Capria SO Schlarman Academy 27.21 10
2 Frye, Faith JR Casey-Westfield 27.44 8
3 Lux-Rulon, Lucy SR St. Thomas More 27.64 6
4 Mizer, Abbey SR St. Joseph-Ogden 27.86 5
5 Oakley, Brittney SO Warrensburg-Latham 27.94 4

Women's 400m Dash Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Morse, Kaitlyn JR Villa Grove 1:19.12
2 Murphy, Caitlyn SR Tri-Point 1:28.36
3 Gonzalez, Elisa FR Arcola 1:30.10
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fry, Tori SR Williamsville 1:13.55
2 Liable, Kassidy SO Lowpoint-Washburn 1:17.98
3 Smith, Katie SO Arthur 1:21.89
4 Turner, Trinity FR Shelbyville 1:22.72
5 Weber, Sarah SO Okaw Valley 1:24.64
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Willard, Aryn SO Bismarck-Henning 1:10.83
2 Denius, Aalijah FR Oakwood 1:12.50
3 Dappen, Kaitlan SO Bloomington Central Catholic 1:13.67
4 Miles, Abigail SO Vandalia 1:13.68
5 Keeton, Brianna SO Fisher 1:14.73
6 Smith, Brianna JR Christopher 1:15.56
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Virden, Haylee JR Central A & M 1:06.30 1
2 Lorton, Sydney FR Cowden-Herrick 1:08.43
3 Wilson, Jessica SO St. Anthony 1:08.88
4 Weber, Lauren JR Robinson 1:09.11
5 Haarman, Mikaela JR Newton 1:09.77
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tournoux, Brigid JR Springfield Lutheran 1:04.33 2
2 Leathers, Makayla FR Warrensburg-Latham 1:06.33
3 Hudspeth, Isabel FR PORTA 1:08.38
4 Ramrattan , Rani FR University (Urbana) 1:13.24
5 Addai, Sara FR Mt. Zion -
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mette, Morgan JR Teutopolis 1:02.84 6
2 Miller, Esther JR Sullivan 1:06.51
3 Tabeling, Brynn FR Tuscola 1:06.90
4 Jackson, Riley SO Cumberland 1:12.58
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dykes, Delanie JR Gibson City-Melvin-Sibley 1:01.83 10
2 Wagenbach, Bethany SR Tremont 1:02.27 8
3 Wilhour, Claire SO Brownstown 1:02.92 5
4 Maroon, Zea SR St. Joseph-Ogden 1:03.45 4
5 Drew, Rory SO Carlinville 1:03.68 3

Women's 400m Dash Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hubbard, Naomi FR MacArthur 1:12.28
2 Evans, Destiny SR Manual 1:12.71
3 Schoeck, Mackenzie JR Highland 1:13.37
4 Gehrke, Lola SO Rochester 1:13.94
5 Harrawood , Autumn FR Harrisburg 1:21.68
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Addai, Sara FR Mt. Zion 1:05.14
2 Diehl, Payton SR Centralia 1:08.19
3 Manica , Amelia FR Marist 1:09.11
4 Fehr, Lizel SO Eureka 1:11.48
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Day, Savannah SR Unity (Tolono) 1:06.44
2 McBride, Michaela JR Charleston 1:08.73
3 Pugh, Molly SO Marion 1:09.84
4 Carie , Katie FR Effingham 1:10.08
5 Sayles, LaSean FR Cahokia 1:10.98
6 Cronin, Emily SR Triad 1:12.52
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McCannery, Kyla SO Crete-Monee 1:04.68 3
2 Barnes, Chikako JR Champaign Central 1:05.03 2
3 Potter, Lia SO Centennial 1:05.04 1
4 McLain, Madi SO Benton 1:09.17
5 Evans, Olivia JR Pekin 1:09.60
6 Murphy, Danni SO Olney (Richland County) 1:11.46
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Summerlyn JR Mattoon 1:00.42 10
2 Coughlin, Jessica SO Belleville West 1:00.82 8
3 Franklin, Jessica SR Mahomet-Seymour 1:01.42 6
4 Graham, Laila JR Belleville East 1:02.14 5
5 Perry, Lovenya FR Rantoul 1:02.21 4
6 Wimberly, Hailey SR Salem 1:30.18

Women's 800m Run Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mendoza, Ale JR Arcola 3:00.71
2 Craig, Sarah JR Schlarman Academy 3:01.27
3 Nichols, Adalee SO Sullivan 3:04.02
4 Morse, Kaitlyn JR Villa Grove 3:08.31
5 Burnett, Alexia JR Shelbyville 3:08.98
6 Blaine, Madison SO Cowden-Herrick 3:10.11
7 Young, Hannah FR Warrensburg-Latham 3:10.62
8 Anders, Katerina FR New Berlin 3:15.15
9 Zumbalhen, Ella FR Teutopolis 3:15.83
10 Bernson, Jordyn JR Shelbyville 3:15.88
11 Bruemmer, Brianna SO Gillespie 3:20.47
12 Wilson, Lorelai SO Gillespie 3:20.59
13 Hollon, MaKennah JR Argenta-Oreana 3:27.25
14 Gonzalez, Elisa FR Arcola 3:29.87
15 Stone, Carli SO Tuscola 3:31.87
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Miller, Andrea JR Christopher 2:57.91
2 McWhorter, Madison SR St. Anthony 2:59.25
3 Hardimon, Hattie SO Central A & M 3:00.55
4 Kesselring, Jenna FR PORTA 3:00.94
5 Dowda, Alicia JR Fisher 3:01.29
6 Arnette, Marissa SR Paxton-Buckley-Loda 3:01.96
7 Wiggin, Victoria FR Lowpoint-Washburn 3:07.15
8 Pflederer, Ava SO Tremont 3:07.24
9 Kirkman, Haylee SR Williamsville 3:07.30
10 Staton, Sydni SO Marshall 3:11.59
11 Vidmar, Abby FR Central A & M 3:12.07
12 Wiggin, Alexandria SR Lowpoint-Washburn 3:12.43
13 Moon, Darby SO Cowden-Herrick 3:12.46
14 Donnals, Ashlyn FR Tuscola 3:14.35
15 Rouley, Scout FR Gibson City-Melvin-Sibley 3:28.77
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dasenbrock, Chloe FR Stewardson-Strasburg 2:45.84
2 Phillips, Kylee FR Neoga 2:46.62
3 Runde, Jessica FR Teutopolis 2:47.03
4 Choi , Danbi FR University (Urbana) 2:48.11
5 Miller, Kori SR Marshall 2:55.59
6 Walch, Patty SO Carlinville 2:57.25
7 Davis, Grace SO Oakwood 2:57.39
8 Gantz, Hope JR Argenta-Oreana 3:01.54
9 Brown, Leah JR Cumberland 3:02.96
10 Johnson, Sami Jo SR Robinson 3:03.54
11 Duzan, Abi SR Arthur 3:05.59
12 Rauther, Faizah SO University (Urbana) 3:08.69
13 Clapp, Emma SO Bismarck-Henning 3:12.20
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Tournoux, Brigid JR Springfield Lutheran 2:25.00 10
2 Dykes, Delanie JR Gibson City-Melvin-Sibley 2:26.63 8
3 Henrickson, Lexy SO Williamsville 2:28.73 6
4 Hendrickson, Fran SO St. Thomas More 2:28.74 5
5 Houston, Faith SR St. Joseph-Ogden 2:29.17 4
6 Eck, Maddy SR Springfield Lutheran 2:29.26 3
7 Carr, Sarah JR St. Anthony 2:30.81 2
8 Schurman, Kennedy SO New Berlin 2:32.35 1
9 Eschbach, Bailey JR Warrensburg-Latham 2:35.16
10 Plotner, Jillian SO St. Joseph-Ogden 2:40.41
11 Brewer, Analise FR Pleasant Plains 2:42.68
12 Walk, Emmalyn JR Neoga 2:42.68
13 Utterback, Madison JR Pleasant Plains 2:46.52
14 Fox, Taylor SO Mt. Zion -

Women's 800m Run Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dixon, Bella SO Mascoutah 2:48.21
2 Walch, Savannah SO Centennial 2:52.52
3 Kallembach, Emma FR Monticello 2:53.32
4 Robinson, Nora SO Eureka 2:56.99
5 Ballard, Shaunah SO Harrisburg 3:03.81
6 Trader, Ashley SO Rochester 3:05.08
7 Beatenhead, Alyson SO Eureka 3:05.12
8 White, Abigail FR Mt. Vernon 3:07.61
9 Martin, Nakeisha FR Cahokia 3:08.72
10 Wilkin, Natalie JR Monticello 3:11.00
11 Troester, Hallie JR Olney (Richland County) 3:12.12
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bergh, Ally JR Champaign Central 2:41.37
2 Huls, Peyton SO Rantoul 2:42.28
3 Lindo, Liezel FR East Peoria 2:47.97
4 Climaco, Arianna SO Mascoutah 2:49.10
5 Weaver , Kiley FR Effingham 2:49.55
6 Mackling, Kaelyn JR Mt. Zion 2:49.66
7 Robles, Alysha FR Highland 2:50.65
8 Loeh, Julia FR Highland 2:50.79
9 Messer, Krista SO East Peoria 2:53.64
10 Cuartas, Ana JR Marion 2:54.07
11 Carly, Lauren FR Rochester 2:55.53
12 Jones, Jada SR Belleville West 2:56.35
13 Gilcrist, Hailey FR Marion 2:58.71
14 Wolfe, Emma FR Pekin 2:59.24
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fox, Taylor SO Mt. Zion 2:33.27 5
2 Wagemann, Lily FR Pekin 2:34.07 3
3 Jackson, Haley FR Triad 2:36.88 1
4 Odom, Alyssa SO Champaign Central 2:39.32
5 Williams, Hannah SR Greenville 2:39.55
6 Ball, Mariah JR Mattoon 2:41.08
7 Laurencio, Franchesica SR Harrisburg 2:41.25
8 Collings, Quincy SO Mattoon 2:42.25
9 Maxey, Cailey JR Centralia 2:47.71
10 Bauman, July SO Charleston 2:47.83
11 Steen, Haley JR Belleville West 2:47.84
12 Ray, Taya JR Cahokia 2:49.38
13 Knolhoff, Reece SR Centralia 2:49.61
14 Engelhart, Brigid SO Marist 2:50.23
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Garrett, Megan FR Charleston 2:24.53 10
2 Moore, Bria JR Mt. Vernon 2:31.60 8
3 Wheelwright, Claire FR Canton 2:32.14 6
4 Quandt, Maddie JR Salem 2:33.91 4
5 Wilson, Seleiya SR Belleville East 2:36.25 2
6 Atkins, Evelyn FR Unity (Tolono) 2:37.33
7 Balbach, Madi SO Mahomet-Seymour 2:37.85
8 King, Natalie SR Unity (Tolono) 2:40.64
9 Kowalski, Alyssa FR Triad 2:40.69
10 Hough, Cameron JR Olney (Richland County) 2:41.70
11 Fox, Miranda JR Effingham 2:43.28
12 Cox, Juliana JR Crete-Monee 2:46.90
13 Nunnery, Ja'Cideah JR Belleville East 2:52.17

Women's 1600m Run Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Nichols, Adalee SO Sullivan 6:37.98
2 Martin, Leah SO Gibson City-Melvin-Sibley 6:38.75
3 Harris, Mackenzie SR Carlinville 6:43.57
4 Laski, Autumn SR Oakwood 6:55.17
5 Russel, Emily SR Pleasant Plains 7:02.27
6 Simmons, Elinor FR PORTA 7:07.15
7 Calanchini, Daria SR Tuscola 7:12.62
8 Dowda, Alicia JR Fisher 7:13.90
9 Schuman, Victoria SO Arcola 7:14.35
10 Nagy, Nati SO Villa Grove 7:18.07
11 Green, Maddie SO Tuscola 7:18.47
12 Hollon, MaKennah JR Argenta-Oreana 7:20.55
13 Deleon, Patty JR Arcola 7:43.26
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Atkinson, Elizabeth SR University (Urbana) 6:02.61
2 Eschbach, Bailey JR Warrensburg-Latham 6:11.35
3 Ault, Victoria JR Cumberland 6:14.57
4 Shaw, Angie SR University (Urbana) 6:24.56
5 Bolinger, Karsyn FR Warrensburg-Latham 6:29.21
6 Darby, Alexis SO Bismarck-Henning 6:30.14
7 Stier, Amber SR PORTA 6:32.40
8 Throneburg, Rachel FR Shelbyville 6:36.22
9 Zeller, Katlin JR St. Anthony 6:36.31
10 Steffen, Larissa JR Central A & M 6:46.77
11 Gantz, Hope JR Argenta-Oreana 6:48.39
12 Schalburg, Andrea JR Robinson 6:50.22
13 Slabaugh, Annika SR Arthur 6:51.77
14 Morris, Elizabeth SR Bloomington Central Catholic 6:52.90
15 Nohren, Morgan SO Cowden-Herrick 7:06.31
16 Kuhn, Mya JR Newton 7:26.87
17 Schollmeier, Heather SO Mt. Zion -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jachino, Caroline SO Pleasant Plains 5:24.46 10
2 Freidinger, Lizzy SO Tremont 5:33.39 8
3 Henrickson, Lexy SO Williamsville 5:33.66 6
4 Rajlich, Hannah SO St. Joseph-Ogden 5:34.26 5
5 Tournoux, Bernadette JR Springfield Lutheran 5:36.99 4
6 Mitchell, Ailey SO Shelbyville 5:41.26 3
7 Bagby, Cassidy JR St. Joseph-Ogden 5:44.01 2
8 Saunders, Morgan SO St. Thomas More 5:49.91 1
9 Byrd, Natalie SR Lowpoint-Washburn 5:54.15
10 Eck, Elizabeth FR Springfield Lutheran 5:59.91
11 Ellis, Evie JR Paxton-Buckley-Loda 6:01.52
12 Compton, Ally FR Marshall 6:06.66
13 Unzicker, Lucy SO Lowpoint-Washburn 6:06.79
14 Dittamore, Jasmyn FR Cumberland 6:06.94
15 Phillips, Kylee FR Neoga 6:12.95

Women's 1600m Run Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Gordon, Quincy SR Marion 6:11.92
2 Schollmeier, Heather SO Mt. Zion 6:22.42
3 Fortune, Rileigh FR East Peoria 6:23.24
4 Vicary, Madison JR Pekin 6:25.13
5 Walder, Hannah FR Eureka 6:33.06
6 Payne, Tristen SO Olney (Richland County) 6:33.13
7 Boatright, Zoe SO Marion 6:38.81
8 Russell , Hope SR Rantoul 6:49.27
9 Massey, Kristen JR Champaign Central 6:58.37
10 Miller, MoQuiesha JR Cahokia 6:58.65
11 Tilford , Madison SO Effingham 7:01.15
12 Julian, Gracie JR Olney (Richland County) 7:01.28
13 Kane, Kayla SO Rochester 7:03.16
14 Bui, Samantha JR Centennial 7:21.91
15 Ray, Taya JR Cahokia 7:28.11
16 Griffy, Claire JR Salem 7:30.90
17 Johnson, Maddie SO Harrisburg 7:53.09
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chelf, Summer SO Mt. Vernon 5:50.37
2 Mayhill, Amy SR Crete-Monee 5:50.71
3 Mansfield, Olivia SR East Peoria 5:51.19
4 Byington, Elizabeth JR Mascoutah 5:55.95
5 Talbert, Grace FR Monticello 5:57.14
6 Tang, Shannon JR Champaign Central 5:58.06
7 Griffith, Lucy FR Mt. Zion 5:58.50
8 Zurbrugg, Madeline JR Mascoutah 6:03.69
9 Haacke, Kylie FR Mattoon 6:05.79
10 Bruns, Kaitlyn JR Crete-Monee 6:09.33
11 Martin, Maddie SR Centennial 6:09.97
12 Arreola, Jennifer SO Belleville West 6:10.40
13 Cordes, Kourtney SR Effingham 6:10.61
14 Spoonhour, Grace FR Charleston 6:15.73
15 Frakes, Alyssa SR Belleville West 6:27.56
16 Zocher, Samantha SO Monticello 6:28.24
17 Schofield, Mickenze SO Mattoon 6:30.10
18 Laurencio, Franchesica SR Harrisburg 6:37.46
19 Kelly, Gracee JR Centralia 6:40.08
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McGrath, Brisa JR Mahomet-Seymour 5:28.72 10
2 Arseneau, Paige JR Pekin 5:36.26 8
3 Mathews, Elyse SR Canton 5:36.47 6
4 Keller, Maddie SR Triad 5:37.03 5
5 Fogo, Alexi FR Eureka 5:37.49 4
6 Decker, Kylie SO Unity (Tolono) 5:37.89 3
7 Borza , Jill JR Marist 5:38.09 2
8 Bachert, Caroline FR Unity (Tolono) 5:38.78 1
9 Eastman, Hannah JR Belleville East 5:43.80
10 Bunting, Olivia FR Mahomet-Seymour 5:48.18
11 Garrett, Megan FR Charleston 5:52.47
12 Hengehold, Sam SO Highland 5:52.63
13 Crosby, Joslyn FR Belleville East 5:54.07
14 Light , Cece FR Marist 5:58.62
15 Mathews, Kaitlyn SR Canton 5:58.89
16 Walter, Madi SR Triad 6:07.84
17 Dahlqist, Naomi SR Centralia 6:10.01
18 Meyer, Grace FR Highland 6:16.10

Women's 3200m Run Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Arseneau, Paige JR Pekin 11:42.26 10
2 McPike, Alyssa JR Monticello 11:44.34 8
3 McGrath, Brisa JR Mahomet-Seymour 11:46.02 6
4 Argo, Emma JR Eureka 11:47.93 5
5 Hancock, Audrey JR Unity (Tolono) 11:53.19 4
6 Mansfield, Olivia SR East Peoria 12:21.35 3
7 Fournier, Eleanor FR Canton 12:25.15 2
8 Mayhill, Amy SR Crete-Monee 12:30.41 1
9 Tracy, Amanda SO Marist 12:32.73
10 Griffin, Julia SR Charleston 12:38.33
11 Chau, Kailee JR Mascoutah 12:42.64
12 Meyer, Grace FR Highland 12:55.83
13 Weaver , Kiley FR Effingham 13:14.13
14 Leonhard, Emma SR Greenville 13:18.92
15 Chase, Katie SR Triad 13:47.45

Women's 3200m Run Class A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Jachino, Caroline SO Pleasant Plains 11:43.33 10
2 Hendrickson, Fran SO St. Thomas More 11:51.50 8
3 Gudwein, Grace SR Williamsville 12:34.44 6
4 Compton, Ally FR Marshall 12:59.28 5
5 Johnston, Holly SR Warrensburg-Latham 13:27.25 4
6 Walk, Emmalyn JR Neoga 13:28.21 3
7 Green, Makenna JR Arthur 13:29.56 2
8 Stier, Amber SR PORTA 13:46.86 1
9 Eisenmenger, Katherine FR Villa Grove -

Women's 60m Hurdles Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Diehl, Payton SR Centralia 11.65
2 Reynolds, Vashanti FR Cahokia 12.08
3 Dager, Haven SO Champaign Central 13.71
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Blum, Taylor SR Triad 11.60
2 Randalls, Abbey FR East Peoria 11.64
3 Mayfield , Logann FR Effingham 12.43
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Eisenmenger, Anna FR Unity (Tolono) 10.98
2 Ross, Peyton FR Marist 11.05
3 Pazikll, Ashlin FR Marist 11.06
4 Kulage, Megan SR Triad 11.14
5 Patton, Mary Grace SO Pekin 11.37
6 Thompson, Tanille FR Mattoon 11.55
7 Brown, Amari JR Mattoon 11.69
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kuhlman, Kiyah JR Effingham 9.84
2 Osman, Addison SO Anna-Jonesboro 10.45
3 Edelman, Tamra SR Eureka 10.64
4 Sajovec, Marisa SO Eureka 10.78
5 Hacker, Riley FR Pekin 10.82
6 Rodriguez, Carmen JR Olney (Richland County) 11.43
7 Marti, Chloe FR Highland 11.52
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thomas, Aalihah SO Belleville East 9.72 3
2 Welter, Aliyah SR Monticello 9.74 2
3 Goldring, Katie FR Canton 10.09
4 Olson, Paige SO Rochester 10.17
5 Lawrence, Heaven FR Marion 10.72
6 McLain, Madi SO Benton 10.74
7 Greene, Valena SR Centennial 10.76
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stepney, La'Qwasia JR Belleville West 9.03 10
2 Ness, Emelia SO Monticello 9.29 8
3 Hampton, Ciara SR Belleville East 9.36 6
4 Jones, Tykiaza JR Belleville West 9.45 5
5 Hudson, DeJae JR Mascoutah 9.68 4
6 Fultz, Anais SO Crete-Monee 9.75 1
7 Crosby, Jayla SR Cahokia 9.79
8 Moffett, Cassidy SR Crete-Monee 9.84

Women's 60m Hurdles Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wilhour, Claire SO Brownstown 10.46 2
2 Poe, Reagan SO Villa Grove 12.54
3 Darm, Jayden FR Lowpoint-Washburn 13.41
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wesley, Ashton JR Robinson 11.53
2 Hauer, Lindsey SR Pleasant Plains 11.79
3 Stoecker, Lindsay JR Gillespie 12.09
4 Keppler, Alexis FR Warrensburg-Latham 12.23
5 Emery, Cara JR Carlinville 12.27
6 Passalaqua, Stella FR St. Anthony 12.29
7 Rogers, Katie SO St. Anthony 12.61
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fleshner, Macie FR Okaw Valley 10.73
2 Burnham, Meredith FR Tremont 10.95
3 Bunch, Mackenzie FR Cowden-Herrick 11.09
4 Barthelme, Jacklyn JR Newton 11.16
5 Cummings, Laney FR Tuscola 11.80
6 Mowry, Maci JR Okaw Valley 12.08
7 O'Brien, Kenzie FR PORTA 12.29
8 Sizemore, Abigail FR Gibson City-Melvin-Sibley 12.38
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Volk, Liz SO Newton 10.54
2 Baker, Adelle JR Tremont 10.71
3 Crawford, Rylie FR New Berlin 10.75
4 Gentry, Melaney SO Neoga 11.93
5 Barton, Hallie SO Christopher 12.54
6 Wessel, Lauren SR Teutopolis 12.81
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kepp, Abbi SO Neoga 10.40 3
2 Frichtl, Olivia SR Paxton-Buckley-Loda 10.47 1
3 Nassirpour, Roya SR Pleasant Plains 10.49
4 Hillard, Amber JR Robinson 10.54
5 Thull, Briannia SR Tuscola 10.56
6 Larson, Ella FR Bloomington Central Catholic 10.99
7 Garrison, Sydney SO Williamsville 11.26
8 Boehm, Lakin SO PORTA 11.29
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stalter, Alayna SR Fisher 9.33 10
2 Nettles, Kenli SO Arthur 9.63 8
3 Brown, Capria SO Schlarman Academy 9.79 6
4 Robertson, Jaelyn SO Cowden-Herrick 10.18 5
5 Maroon, Zea SR St. Joseph-Ogden 10.29 4
6 Garcia, Natalia FR Bloomington Central Catholic 10.60
7 Jessup, Gracie FR Salt Fork (Catlin) 11.72

Women's 4 x 200m Relay Class A   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 University (Urbana) A Shreya Gargya, Rani Ramrattan,
Caitlin Mamaril, Caylee Losch
2:08.82
2 Arcola A Emma Johns, Chloe Ingram,
Daniela Garcia, Lexie Jaeger
2:09.38
3 Oakwood A Aalijah Denius, Haven Harrison,
Mia Nash, Ashley Audo
2:11.00
4 New Berlin A Kyla White, Melody Hoerchem,
Trinity Heinz, Monique Brown
2:11.72
5 Bloomington Central Catholic A Ella Larson, Benedicte Kazigwa,
Natalia Garcia, Sarah Stephens
2:17.63
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Gillespie A Jaiden Braundmeier, Kenzy Mix,
Lindsay Stoecker, Abbie Barber
2:05.99
2 Gibson City-Melvin-Sibley A Payton Beach, Jacey Goin,
Megan Meunier, Haley Brown
2:07.47
3 Arthur A Courtney Smith, Katie Smith,
Charlotte Donkers, Shae Slabaugh
2:07.80
4 Shelbyville A Kat Martin, Emily Hicks,
Kyleigh Marty, Alexis MacMullen
2:10.22
5 St. Anthony A Reagan Weastendorf, Isabelle Daiber,
Abigail Cothran, Sophie Deters
2:10.54
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Cowden-Herrick A Jaelyn Robertson, Hailey Persinger,
Hallie Wallace, Sydney Lorton
1:59.55 1
2 Salt Fork (Catlin) A Gracie Jessup, Amber Kirby,
Odessa Green, McKenna Plotner
2:01.38
3 Cumberland A Morgan Gerhardt, Katelyn Yaw,
Riley Jackson, Elise Hemmen
2:01.48
4 PORTA A Maggie Gibbs, Emma Sutton,
Katie Reagan, Isabel Hudspeth
2:01.48
5 Williamsville A Sydney Garrison, Tori Fry,
Paige Seman, Ashton Henrickson
2:09.01
6 Marshall A Abby Huffington, Maycee Roshel,
Allie Burnett, Maddie Maynard
2:09.11
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Tremont A Maddy Lenington, Talia Meyer,
Viktoria Heimberg, Abby Scott
2:00.71
2 Paxton-Buckley-Loda A Makenzie Bruns, Faith Johnson,
Olivia Frichtl, Hannah Schwarz
2:01.91
3 Teutopolis A Allison Will, Presley Wendt,
Kelsey Neihls, Ella Zumbalhen
2:03.70
4 Okaw Valley A Jessica Ellis, Macie Fleshner,
Danielle Hill, Maci Mowry
2:04.12
5 Sullivan A Kellie Fleenor, Mallory Nichols,
Emma Moran, Esther Miller
2:07.61
6 Villa Grove A Liberty Floyd, Reagan Poe,
Sarah Brown, Samantha Campbell
2:12.58
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warrensburg-Latham A Grace Johnston, Ashley Lyons,
Makayla Leathers, Brittney Oakley
1:53.88 8
2 Central A & M A Taryn Sams, Braelynn Barnes,
Haylee Virden, Kinsey Merrifield
1:58.11 4
3 Bismarck-Henning A Daisy Smith, Morgan Drennan,
Emily Meidel, Sierra Bryant
1:59.42 2
4 Tuscola A Briannia Thull, Brynn Tabeling,
Hannah Lemay, Laney Cummings
2:00.46
5 Christopher A Hallie Barton, Stephanie Fitch,
Brianna Smith, Shianne Dejear
2:01.66
6 Lowpoint-Washburn A Sydney Heston, Shania Vasquez,
Jadie Knecht, Madalyn Oltman
2:03.52
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Joseph-Ogden A Atleigh Hamilton, Rylee Sjuts,
Hailey Birt, Raegan Crippen
1:52.45 10
2 St. Thomas More A Lucy Lux-Rulon, Tatum DeVriese,
Leah Bodine, Kennedy Record
1:53.91 6
3 Newton A Ana Rodriquez, Alex Haarman,
Claire Carr, Brooklyn Herman
1:54.90 5
4 Pleasant Plains A Kortney Klockenga, Roya Nassirpour,
Jillian Yakel, Alli Morley
1:58.81 3
5 Neoga A Zoe Meadows, Melaney Gentry,
Abbi Kepp, Allison Kingery
2:02.40

Women's 4 x 200m Relay Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Champaign Central A April Gaona, Mia Blackwell,
Jayden Wilson, Morgan Browning
1:56.30
2 MacArthur A Keosha Barbee, Joya Byers,
Amari Dennis, Breanna Fenderson
2:03.04
3 Harrisburg A Franchesica Laurencio, Kassey Billups,
Victoria Billups, Victoria Thai
2:06.92
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Manual A , ,
,
2:01.05
2 Salem A Grace Beavin, Emilee Hotze,
Taylor Allen, Brooke Martin
2:02.15
3 Effingham A Kaylee Phillips, Anna Sigg,
Gracie Hibbits, Katie Carie
2:02.76
4 Highland A Kayla Thompson, Bella LaPorta,
Olivia Wilke, Savannah Graham
2:02.94
5 Rantoul A Noeloni Franklin, Remi Chipman,
Montyiona Walker, Dominique Owens
2:03.52
6 Benton A Madi McLain, Nikki Sample,
Macy Sanchez, Mady Darr
2:03.75
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Centennial A Remey Thomas, Saraya Wright,
Didi Terry, Dajanae Zander
1:59.06
2 Unity (Tolono) A Kaitlyn Henry, Alyssa Hartman,
Shannon Flavin, Leah Gateley
1:59.60
3 East Peoria A Emily Huffman, Caitlyn Jochums,
Emma Kent, Emma Williams
2:01.98
4 Olney (Richland County) A Danni Murphy, Maddy Rusk,
Chelsea Ochs, Tara Hughes
2:03.15
5 Greenville A Daisy Kaplan, Jaqui Sabnal,
Kalie Meadows, Lexie Seyler
2:03.66
6 Rochester A Grace Ford, Grace Mayes,
Jordan Lauwerens, Paige Olson
2:07.15
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Marist A Akira Mann, Cameron Boswell,
Royiel Curry, Kaylin Strahan
1:54.44
2 Charleston A Sharifa Hurtault, Kaylee Wilson,
Whitney Minor, Mariah Weiss
1:54.97
3 Mascoutah A Cameron Barnes, Mia Cook,
Anya Holloway, Nakiya Rhone
1:55.23
4 Canton A Cassidy Fawcett, Mackenzie Hess,
Katie Goldring, Cassidy Locke
1:58.94
5 Pekin A Zariah Wherry, Summer Dick,
Riley Hacker, Cami Muth
2:06.97
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mattoon A Amiyah Johnson, Summerlyn Smith,
Anna VanHyfte, Jo Hite
1:51.15 6
2 Mahomet-Seymour A Lakeida Nichols, Mara Pletcher,
Destiny Pryor, Sylvia Byron
1:51.81 4
3 Centralia A Shanelle Reid, Tashee Maines,
Amiyah Smith, Yasmene Strayhorn
1:53.28 2
4 Eureka A Amy Pineda, Katelyn Knapp,
Emma Hoffman, Courtney Heffren
1:53.34 1
5 Triad A Kyleigh Barton, Alexa Seger,
Faith Grapperhaus, Savannah Viviano
1:54.44
6 Mt. Vernon A Tredaja Harris, Arielle Ellinger,
Adreanna Johnson, Jayla Wilford
2:01.78
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Crete-Monee A Joya Williams, Lyn'Nikka Vance,
Cassidy Moffett, Jahneshia Sowell
1:47.14 10
2 Monticello A Mattie Lieb, Emelia Ness,
Aliyah Welter, Landis Brandon
1:49.40 8
3 Belleville West A Kelvi Searcy, La'Qwasia Stepney,
D'Vyne Williams, Kiyarah McMillian
1:51.59 5
4 Belleville East A Essence Winters, Saadiya Mitchell,
Carina Chalmers, Sunnie Collins
1:52.63 3
5 Marion A Jaidyn Porter, M Liyah Williams,
Heaven Lawrence, Marissa Holmes
1:54.12
6 Cahokia A Zandra Spencer, Jayla Crosby,
LaSean Sayles, Damajee Brown
1:54.99

Women's 4 x 400m Relay Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Rochester A Grace Mayes, Jordan Lauwerens,
Jamie Hefley, Paige Olson
4:44.67
2 Harrisburg A Shaunah Ballard, Victoria Thai,
Bella Topps, Hailey Crowell
4:55.73
3 Salem A Hailey Wimberly, Malia Harris,
Caitlyn Ceglinski, Maddie Quandt
5:00.98
4 Manual A , ,
,
5:14.32
5 Rantoul A Natayviea Baker, Noeloni Franklin,
Peyton Huls, Te-Aziah Wright
5:14.50
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Effingham A Kiyah Kuhlman, Natalie Carie,
Katie Carie, Miranda Fox
4:27.27
2 Marist A Amelia Manica, Nora Poole,
Kaylin Strahan, Cece Light
4:35.68
3 Unity (Tolono) A Evelyn Atkins, Audrey Hancock,
Maci Kraft, Savannah Day
4:41.94
4 Pekin A Olivia Evans, Zariah Wherry,
Hope Watts, Lily Wagemann
4:45.92
5 Olney (Richland County) A Cameron Hough, Hope Laughlin,
Danni Murphy, Abby Rauch
4:56.05
6 MacArthur A Zxyauna Rice-Thomas, Kenynetria Grayer,
Sabrie Strong, Ty Mallory
5:03.84
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Centralia A Shanelle Reid, Piper Marcum,
Tashee Maines, Yasmene Strayhorn
4:29.79
2 Champaign Central A April Gaona, Alyssa Odom,
Ally Bergh, Chikako Barnes
4:30.51
3 Mascoutah A Brittany Coleman, Madison Kreig,
Naya Busbea, Cameron Barnes
4:30.58
4 Centennial A Savannah Walch, Paige White,
Danae Gillon, Lia Potter
4:39.98
5 Mt. Vernon A Bria Moore, Summer Chelf,
Arielle Ellinger, Nevaeh Johnston
4:44.62
6 Highland A Paige Schaible, Olivia Wilke,
Chloe Marti, Lexie Korte
4:46.78
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Mahomet-Seymour A Madi Balbach, Mara Pletcher,
Destiny Pryor, Jessica Franklin
4:19.62 4
2 Charleston A Hope Griffin, July Bauman,
Megan Garrett, Michaela McBride
4:23.17 2
3 Mattoon A Anna VanHyfte, Amiyah Johnson,
Cortnee Wilson, Jo Hite
4:24.25 1
4 Cahokia A Zandra Spencer, Tamadja Rodgers,
LaSean Sayles, Damajee Brown
4:26.99
5 Mt. Zion A Sara Addai, Jasmyn Brooksher,
Taylor Fox, Madison Harper
4:31.52
6 Marion A Jaidyn Porter, Molly Pugh,
Abby O'Keefe, Hailey Gilcrist
4:50.77
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Crete-Monee A Bresis Nathan, Juliana Cox,
Nakea Kanneh, Jerriana Jones
4:16.34 10
2 Monticello A Emelia Ness, Landis Brandon,
Aliyah Welter, Mattie Lieb
4:17.04 8
3 Belleville East A Aalihah Thomas, Essence Winters,
Miraya Wright, Laila Graham
4:17.36 6
4 Belleville West A Jessica Coughlin, Brittany Walker,
Laila Searcy, Teonna Davis
4:19.49 5
5 Eureka A Amy Pineda, Tessa Wiegand,
Courtney Heffren, Katelyn Knapp
4:20.37 3
6 Triad A Alyssa Kowalski, Bailey Grigg,
Sydney Hartoin, Maddie Keller
4:30.44

Women's 4 x 400m Relay Class A   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Villa Grove A Samantha Campbell, Gracyn Kestner,
Nati Nagy, Kaitlyn Morse
5:02.50
2 Oakwood A Grace Davis, Autumn Laski,
Aalijah Denius, Mia Nash
5:04.04
3 Arcola A Myrka Alanis, Graciela Leal,
Mae Gentry, Ellie Strader
5:09.14
4 Okaw Valley A Jessica Ellis, Macie Fleshner,
Danielle Hill, Maci Mowry
5:21.03
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Marshall A Kori Miller, Lanie Goldsberry,
Maycee Roshel, Maddie Maynard
4:45.54 1
2 University (Urbana) A Shreya Gargya, Mary Walker,
Angelynn Huang, Danbi Choi
4:51.03
3 Carlinville A Rory Drew, Mackenzie Harris,
Patty Walch, Mackenzie Moyer
4:52.70
4 Cowden-Herrick A Hailey Persinger, Carsen Burks,
Madison Blaine, Sydney Lorton
4:53.54
5 PORTA A Jenna Kesselring, Unique Horton,
Katie Reagan, Isabel Hudspeth
5:01.91
6 Christopher A Hallie Barton, Stephanie Fitch,
Brianna Smith, Andrea Miller
5:03.47
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Anthony A Jessica Wilson, Reagan Weastendorf,
Macy Ludwig, Sarah Carr
4:46.53
2 Robinson A Julia Gallion, Amy McGahey,
Lauren Weber, Amber Hillard
4:48.79
3 Tuscola A Brynn Tabeling, Laney Cummings,
Samantha Simpson, Briannia Thull
4:56.23
4 Bloomington Central Catholic A Kaitlan Dappen, Noelle Ghrer,
Natalia Garcia, Ella Larson
5:03.78
5 Paxton-Buckley-Loda A Faith Johnson, Kaitlynn Hornbeck,
Evie Ellis, Marissa Arnette
5:10.97
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Teutopolis A Kara Weichman, Morgan Mette,
Rebecca Habing, Jessica Runde
4:26.72 6
2 Tremont A Abby Scott, Meredith Burnham,
MacKenzie Rumbold, Bethany Wagenbach
4:33.81 3
3 Gibson City-Melvin-Sibley A Kennedy Fanson, Jacey Goin,
Leah Martin, Abigail Sizemore
4:35.57 2
4 Central A & M A Braelynn Barnes, Haylee Virden,
Kinsey Merrifield, Taryn Sams
4:48.37
5 Lowpoint-Washburn A Madison Darrow, Madalyn Oltman,
Sydney Heston, Jadie Knecht
4:53.08
6 Bismarck-Henning A Morgan Drennan, Emily Meidel,
Allison Farnsworth, Sierra Bryant
4:56.84
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Joseph-Ogden A Rylee Sjuts, Atleigh Hamilton,
Danie Kelso, Hailey Birt
4:18.53 10
2 Newton A Emma Weber, Claire Carr,
Abby Stone, Tori Zumbahlen
4:25.77 8
3 St. Thomas More A Leah Bodine, Tatum DeVriese,
Fran Hendrickson, Marguerite Hendrickson
4:28.25 5
4 Pleasant Plains A Carolyn Nika, Kortney Klockenga,
Madison Utterback, Jillian Yakel
4:31.18 4
5 Arthur A Abi Duzan, Shae Slabaugh,
Mackenzi Bowles, Kenli Nettles
4:58.98
6 Stewardson-Strasburg A Maria Gentry, Hannah Hayes,
Whitney Smith, Chloe Dasenbrock
-

Women's 4 x 800m Relay Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Centralia A Naomi Dahlqist, Cailey Maxey,
Reece Knolhoff, Raelan Gold
11:14.82
2 Belleville West A Jennifer Arreola, Haley Steen,
Jada Jones, Daja Moore
11:18.86
3 East Peoria A Rileigh Fortune, Liezel Lindo,
Krista Messer, Jerrianne Greenland
11:27.88
4 Pekin A Madison Vicary, Braelyn Oberle,
Emma Wolfe, Lily Wagemann
11:28.30
5 Centennial A Katelyn Kaefring, Maddie Martin,
Lia Potter, Darrice Gillon
11:28.81
6 Monticello A Grace Talbert, Samantha Zocher,
Emma Kallembach, Shelby Bowsher
11:46.34
7 Charleston A Grace Spoonhour, Gabby Weiss,
Haley Sanders, July Bauman
11:52.24
8 Champaign Central A Diana Golmeeva, Grace Rispoli,
Kendall Woods, Jocelyn Kwok
11:59.83
9 Cahokia A Nakeisha Martin, Cyara Allen,
MoQuiesha Miller, Kiya Porter
12:08.57
10 Rochester A Kayla Kane, Lola Gehrke,
Ashley Trader, Lauren Carly
12:32.28
11 Salem A Claire Griffy, Faith Meyers,
Keylee Wildman, Lindsey Keen
12:55.94
12 MacArthur A Bri Mcglade, Coralin Fisher,
Shania Fuller, Kenynetria Grayer
13:10.98
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Unity (Tolono) A Caroline Bachert, Evelyn Atkins,
Natalie King, Kylie Decker
10:16.15 10
2 Eureka A Alexi Fogo, Tessa Wiegand,
Natalie Bardwell, Emma Argo
10:22.16 8
3 Marist A Cece Light, Bailey Butler,
Jill Borza, Brigid Engelhart
10:22.72 6
4 Crete-Monee A Bresis Nathan, Kaitlyn Bruns,
Juliana Cox, Nakea Kanneh
10:25.46 5
5 Mahomet-Seymour A Jessica Franklin, Olivia Bunting,
Gretchen Scheele, Madi Balbach
10:27.30 4
6 Mt. Zion A Kaelyn Mackling, Lucy Griffith,
Jenny Baumann, Taylor Fox
10:29.84 3
7 Canton A Claire Wheelwright, Elyse Mathews,
Kaitlyn Mathews, Haley Woodcock
10:32.23 2
8 Mattoon A Mariah Ball, Quincy Collings,
Kylie Haacke, Mickenze Schofield
10:33.90 1
9 Belleville East A Seleiya Wilson, Isabel Burwitz,
Ja'Cideah Nunnery, Hannah Eastman
10:34.71
10 Mascoutah A Madison Krieg, Naya Busbea,
Arianna Climaco, Julia Kapp
10:38.99
11 Triad A Haley Jackson, Sandra Garcia Lopez,
Maddie Keller, Samantha Kilzer
10:56.79
12 Highland A Alyssa Freimann, Paige Schaible,
Rece Portell, Sam Hengehold
11:01.39
13 Marion A Zoe Boatright, Mari Ray,
Lexi Basi, Ana Cuartas
11:09.68

Women's 4 x 800m Relay Class A   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Warrensburg-Latham A Holly Johnston, Karsyn Bolinger,
Hannah Young, Bailey Eschbach
11:49.24 1
2 Bismarck-Henning A Emma Clapp, Alexis Darby,
Madison Bilstad, Aryn Willard
11:51.76
3 Cumberland A Eve Brown, Leah Brown,
Morgan Scott, Jasmyn Dittamore
11:59.73
4 PORTA A Jenna Kesselring, Hannah Davis,
Kenzie O'Brien, Emma Sutton
12:21.10
5 Central A & M A Trinity Hilton, Larissa Steffen,
Hattie Hardimon, Aubrey Adrian
12:41.12
6 Tuscola A Daria Calanchini, Samantha Simpson,
Hannah Hornaday, Kenzi Heckler
12:55.67
7 Cowden-Herrick A Martina Rhoades, Morgan Nohren,
Madison Blaine, Carsen Burks
13:13.89
8 Gibson City-Melvin-Sibley A Jacey Goin, Delanie Dykes,
Leah Martin, Gabby Dammkoehler
13:19.57
9 Villa Grove A Hannah Hudson, Hanna Klosse,
Katherine Eisenmenger, Kaitlyn Morse
14:03.13
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Teutopolis A Kara Weichman, Morgan Mette,
Jessica Runde, Rebecca Habing
10:44.00 10
2 Tremont A Lizzy Freidinger, Stephanie Buck,
MacKenzie Rumbold, Bethany Wagenbach
11:00.16 8
3 Newton A Madison Phillips, Emma Weber,
Tori Zumbahlen, Abby Stone
11:02.91 6
4 Pleasant Plains A Carolyn Nika, Analise Brewer,
Madison Utterback, MacKenzie Houser
11:12.91 5
5 St. Joseph-Ogden A Hanna Eastin, Ally Monk,
Anna Tranel, Emmy Houston
11:16.82 4
6 St. Thomas More A Amy Bohlen, Sydney McMahon,
Josie Carmien, Maris Wszalek
11:21.86 3
7 Lowpoint-Washburn A Natalie Byrd, Madison Darrow,
Victoria Wiggin, Lucy Unzicker
11:38.22 2
8 St. Anthony A Audrey Niebrugge, Madison McWhorter,
Katlin Zeller, Sarah Carr
11:50.03
9 Robinson A Lauren Weber, Sami Jo Johnson,
Andrea Schalburg, Daphne Phillippe
11:51.28
10 University (Urbana) A Faizah Rauther, Angie Shaw,
Elizabeth Atkinson, Chloe Pollock-Muskin
11:54.34

Women's High Jump Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Buchanan, BryLeigh SR Harrisburg 5' 3.0" 10
2 Ball, Mariah JR Mattoon 5' 1.0" 7
3 Gegen, Mary SO Rochester 5' 1.0" 7
4 Hughes, Tara SO Olney (Richland County) 4' 9.0" 4
5 Brown, Alexis SR Belleville West 4' 9.0" 4
6 Graham, Laila JR Belleville East 4' 9.0" 4
7 Goldring, Katie FR Canton 4' 9.0" 2
8 Marcum, Piper SO Centralia 4' 9.0" 1
9 Grubbs, Emma SO Mt. Zion 4' 9.0"
10 Rieman , Shelby FR Effingham 4' 9.0"
11 Dager, Haven SO Champaign Central 4' 7.0"
12 Glanzer, Lily SO Unity (Tolono) 4' 7.0"
13 Osman, Addison SO Anna-Jonesboro 4' 7.0"
14 Curry, Royiel SO Marist 4' 7.0"
15 Darr, Mady SO Benton 4' 5.0"
16 Blackmon, Christina SR Crete-Monee 4' 5.0"
17 Grigg, Bailey SO Triad 4' 5.0"
18 Fisher, Lexie FR Monticello 4' 5.0"
19 Holmes, Marissa SR Marion 4' 5.0"
20 Wherry, Zariah JR Pekin -
21 Wildman, Keylee FR Salem -

Women's Pole Vault Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Welter, Aliyah SR Monticello 12' 6.0" 10
2 Pletcher, Mara SO Mahomet-Seymour 12' 0.0" 8
3 Millsap, Taylor SR Unity (Tolono) 11' 0.0" 6
4 Lasley, Julia SO Anna-Jonesboro 10' 0.0" 5
5 Riedemann, Macy SR Charleston 9' 0.0" 4
6 Schrock, Allison FR Eureka 9' 0.0" 3
7 Gordon, Quincy SR Marion 8' 6.0" 2
8 Sledge, Sandy SR Belleville East 8' 6.0" 1
9 Hefley, Jamie JR Rochester 8' 0.0"
10 Harness, Chloe SR Salem 8' 0.0"
11 Wilson, Carlee JR Mattoon 8' 0.0"
12 Jochums, Caitlyn SR East Peoria 8' 0.0"
13 Cox, Juliana JR Crete-Monee 7' 6.0"
14 Poole, Nora SO Marist 7' 6.0"
15 Maas, Taylor SR Centralia -
16 Postma, Alyssa SO Triad -
17 Song, Melody SR Champaign Central -

Women's Pole Vault Class A   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Smith, Emma JR Carlinville 11' 7.0" 10
2 Craig, Sarah JR Schlarman Academy 10' 6.0" 8
3 McWhorter, Micah SO Teutopolis 9' 0.0" 6
4 Graves, Emily JR Paxton-Buckley-Loda 8' 6.0" 4.5
5 Beyers, Carson SO Shelbyville 8' 6.0" 4.5
6 Dow, Abbi FR Neoga 8' 0.0" 3
7 Barber, Abbie SR Gillespie 8' 0.0" 2
8 White, Katie FR Cowden-Herrick 7' 6.0" 1
9 Manningham, Janie SO Tremont 7' 6.0"
10 Beach, Payton SO Gibson City-Melvin-Sibley -
11 Slaughter, Katherine SO St. Anthony -
12 Lemay, Hannah SO Tuscola -
13 Hemmen, Elise SR Cumberland -

Women's Long Jump Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stepney, La'Qwasia JR Belleville West 18' 0.0" 10
2 Vance, Lyn'Nikka JR Crete-Monee 17' 7.25" 8
3 Feaster, Alexis SO Greenville 17' 6.0" 6
4 Pineda, Amy JR Eureka 16' 5.5" 5
5 Hudson, DeJae JR Mascoutah 16' 4.0" 4
6 Curry, Royiel SO Marist 16' 0.0" 3
7 Hurtault, Sharifa JR Charleston 15' 11.5" 2
8 Franklin, Jessica SR Mahomet-Seymour 15' 9.0" 1
9 Jefferson, Kennedy JR Belleville East 15' 7.0"
10 Blackwell, Mia JR Champaign Central 15' 3.75"
11 D'Antonio, Denise SO Triad 15' 1.5"
12 Holmes, Marissa SR Marion 15' 0.0"
13 Henry, Kaitlyn SO Unity (Tolono) 14' 10.25"
14 Young, Tanaya FR Rantoul 14' 10.0"
15 Collingsworth, Kacie SO Mattoon 14' 7.0"
16 DeFrain, Gillian JR Canton 14' 4.75"
17 Hibbits , Gracie FR Effingham 14' 4.5"
18 Jones, Samantha FR Mt. Vernon 14' 0.25"
19 Strong, Sabrie SO MacArthur 13' 10.5"
20 Evans, Olivia JR Pekin 13' 10.5"
21 Rodgers, Tamadja SR Cahokia 13' 10.25"
22 Burnett, Aaliyah SR Manual 12' 9.25"
23 Thai, Victoria SO Harrisburg -
24 Schoeck, Mackenzie JR Highland -
25 Maines, Tashee SO Centralia -
26 Bunnell, Ellie FR Salem -
27 Swope, Mackenzie JR Rochester -
28 Lieb, Mattie SO Monticello -
29 Peterson, Maci JR Mt. Zion -

Women's Triple Jump Class AA   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Rodgers, Tamadja SR Cahokia 35' 5.0" 10
2 Smith, Summerlyn JR Mattoon 34' 10.75" 8
3 Chalmers, Carina SO Belleville East 34' 8.25" 6
4 D'Antonio, Denise SO Triad 33' 4.0" 5
5 Byron, Sylvia SO Mahomet-Seymour 33' 0.25" 4
6 Minor, Whitney SO Charleston 32' 7.75" 3
7 Harper, Madison JR Mt. Zion 31' 9.0" 2
8 DeFrain, Gillian JR Canton 31' 6.75" 1
9 Strayhorn, Yasmene SR Centralia 30' 11.5"
10 Brandon, Landis SO Monticello 30' 10.0"
11 Carie, Natalie JR Effingham 30' 6.25"
12 LaPorta, Bella FR Highland 30' 2.0"
13 Shores, Mariah JR MacArthur 29' 4.25"
14 Dick, Summer JR Pekin 29' 3.75"
15 Hartman, Cammi SR Eureka 26' 8.5"
16 Dixon, Bella SO Mascoutah 26' 7.5"
17 Martin, Kennzie JR Salem 24' 0.0"

Women's Shot Put Class A   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Fox, Stacia FR Shelbyville 29' 5.0"
2 Williams, Gabby SO Argenta-Oreana 28' 7.5"
3 Johnson, Mika SO Marshall 28' 1.0"
4 Howard, Courtney SR Villa Grove 27' 4.0"
5 Cripe, Macy JR Brownstown 27' 1.0"
6 Wilson, Ashley JR Cumberland 25' 5.5"
7 Rogers, Katie SO St. Anthony 24' 11.0"
8 Roberts, Hannah SO Marshall -
9 Rodriguez, Jersey SO Arcola -
10 Beck, Emma FR Central A & M -
11 Durbin, Maygan SO Central A & M -
12 Romack, Delanie SO Neoga -
13 Wiggin, Alexandria SR Lowpoint-Washburn -
14 Liable, Kassidy SO Lowpoint-Washburn -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Durbin, Olivia SO Shelbyville 31' 8.0"
2 Hopkins, Ella FR Arcola 31' 3.0"
3 Byer, Macy SO New Berlin 30' 3.0"
4 Turner, Olivia SR Oakwood 29' 9.0"
5 Moberly, Gabi SR Pleasant Plains 29' 9.0"
6 Smith, Ashley SO Fisher 29' 8.0"
7 McCorkle, Keely JR St. Joseph-Ogden 29' 6.0"
8 Harshbarger, Mikayla JR St. Joseph-Ogden 29' 4.0"
9 Cheatham, Nicole JR Villa Grove 29' 3.0"
10 Wills, Haley SO Carlinville 28' 2.0"
11 Russell, Renea SO Newton 27' 5.5"
12 Burson, Hannah SR Cumberland 27' 5.0"
13 Foley, Lillie JR Bloomington Central Catholic 27' 3.0"
14 Hartke, Katie JR Newton 26' 9.0"
15 Brown, Monique JR New Berlin 26' 7.0"
16 Roper, Kodie JR Bloomington Central Catholic 26' 3.5"
17 George, Maggie SR Springfield Lutheran 25' 7.0"
18 DeFreezer, Lydia FR PORTA 25' 3.0"
19 Long, Emily SO Pleasant Plains -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bushur, Claire SO Teutopolis 39' 6.0" 10
2 Anderson, Rachyl SR Salt Fork (Catlin) 38' 9.5" 8
3 Russo, Cassie SR Tuscola 37' 2.5" 6
4 Wolff, Hannah SR Altamont 36' 1.5" 5
5 Schmulbach, Kindelle JR Williamsville 33' 8.5" 4
6 Duncan, Danielle SR Bismarck-Henning 33' 3.0" 3
7 Biggs, Kendra SO Palestine 33' 2.5" 2
8 Martinez, Sabrina SR Bismarck-Henning 32' 9.5" 1
9 Ludwig, Beccah JR Robinson 31' 8.5"
10 Brown , Ellen SR Tuscola 30' 6.5"
11 Wilkerson, Katey JR Vandalia 30' 5.5"
12 Gardner, Elleigh JR Casey-Westfield 30' 4.5"
13 Retherford, Claire JR Gibson City-Melvin-Sibley 29' 3.0"
14 Allen, Julianna SO PORTA 29' 1.0"
15 Wingler, Tyra JR Arthur 28' 6.0"
16 Phillippe, Daphne SR Robinson 27' 4.5"

Women's Shot Put Class AA   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Thorstenson, Annabel FR Centennial 31' 3.5"
2 Miller , Marissa FR Effingham 31' 2.0"
3 Schalk, Cassie FR East Peoria 28' 1.0"
4 Lesure, Jameziah JR Mt. Vernon 28' 1.0"
5 Ping, Jana SO Unity (Tolono) 28' 1.0"
6 Bressner, Sofie FR Eureka 27' 9.5"
7 Stoddard, Isabella SO Monticello 25' 8.5"
8 Smith, Gracie FR Salem 25' 8.0"
9 McCory, Felicia SR East Peoria 25' 6.0"
10 Wagner, Chelton FR Pekin 25' 4.0"
11 Williams, Jasmine JR Champaign Central 24' 8.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lacy, Kayla SO Cahokia 34' 11.0" 2
2 Johnson, Ndia JR Belleville West 33' 11.5" 1
3 Panega, Destiny JR Centralia 31' 2.5"
4 Nappier, Jade FR Marion 30' 10.5"
5 Meitzenheimer, Danell SO Belleville West 30' 8.5"
6 Howell, Dru SO Charleston 30' 7.5"
7 Baer, Alli SR Salem 30' 4.0"
8 Payne, Breahna FR Mt. Vernon 30' 0.0"
9 Franklin, Amanda JR Mahomet-Seymour 30' 0.0"
10 Tarlton, Brianna FR Centralia 30' 0.0"
11 Bagwell, Aly FR Unity (Tolono) 29' 11.5"
12 Clark, Chloe SO Monticello 29' 2.0"
13 Meeful, A. JR Crete-Monee 28' 6.0"
14 Johnson, Katy SO Benton 26' 11.0"
15 Alexander, Layla SO Cahokia 26' 9.5"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Pottorff, Kelly SR Triad 40' 1.0" 10
2 Daiber, Madelyn JR Greenville 39' 9.5" 8
3 Williams, Mye'Joi SO Rantoul 39' 2.5" 6
4 Kesner, Taylor FR Highland 38' 6.0" 5
5 Snyder, Leah JR Olney (Richland County) 36' 6.5" 4
6 Myers, Shelby SR Effingham 35' 0.0" 3
7 Finley, Hannah SR Harrisburg 32' 5.5"
8 Salazar, Gabi SO Pekin 32' 2.5"
9 McCall-Ochs, Hailee FR Mahomet-Seymour 31' 2.0"
10 Witzig, Lexi SR Triad 30' 11.5"
11 Warren, Michelle SR Crete-Monee 30' 10.0"
12 Wilson, Kaylie SR Rantoul 30' 2.5"
13 Allen, Amaria SR MacArthur 29' 10.0"
14 Jett, Madyson JR Greenville 29' 9.0"
15 Beyer, Abby JR Highland 28' 11.0"
16 Alharthi, Yara FR Champaign Central 27' 2.0"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Daily, Hallie SO Mt. Zion 32' 1.0"
2 Hardin, Maddi SO Mt. Zion 31' 5.0"