2018 Urbana HS Gene Armer Track & Field Invitational

Scores:
Men's Score
Bloom Twp.66
Morgan Park39.5
Marion39
Marist36
Normal36
Urbana35
Freeburg33
Danville28
Madison22
Macon Meridian21
Lane Tech19
Athens18
Thornton Fractional North17
F.W. Parker16
Pontiac16
Decatur Eisenhower16
Blue Ridge15
Deerfield15
Granite City14
Alton Marquette11
Triad10
Pittsfield10
Sacred Heart-Griffin8
Morton7
Vandalia7
Lincoln6
Urban Prep - West5
Westminster Christian5
First Baptist Academy4
Olympia3
Manual2
Rockford Lutheran2
Highland2
Peoria Christian1
Brownstown0.5
 
Women's Score
Evanston Township64
Urbana58
Bloom Twp.48
Danville41
Lane Tech40
Edwardsville31
Belleville East27
Schlarman Academy20
Freeburg19
Morgan Park18
Granite City16
Normal14
St. Thomas More14
Marion14
Lanphier13
Dixon12
Waterloo12
Teutopolis11
Shiloh11
Judah Christian10
Decatur Eisenhower9
Triad8
Rock Island7
Rantoul6
Madison6
Shepard6
Olympia6
St. Teresa6
Brownstown5
Altamont4
Anna-Jonesboro4
Deerfield4
Morton4
Althoff Catholic4
Alton Marquette3
Kankakee3
Tuscola2
Rockford Lutheran2
PORTA1
Springfield Lutheran1
Athens1

Men's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Phillips, Christian SO Urbana 7.07
2 Turner, Kaden SO Bloom Twp. 7.07
3 Marsh, Jovan FR Marist 7.20
4 Gregory, Aaron SR Alton Marquette 7.24
5 McKinnley, Joseph SR Decatur Eisenhower 7.26
6 Iyoila, Fawaz SR Morgan Park 7.27
7 Miller, Wes SR Deerfield 7.36
8 Griffin, Eric JR Madison 7.68
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Griffin, Eric JR Madison 7.23
2 Iyoila, Fawaz SR Morgan Park 7.24
3 Marsh, Jovan FR Marist 7.25
4 Geiger, Mason SR Highland 7.47
5 Moss, David FR Danville 7.49
6 Sweetland, Alex FR Sacred Heart-Griffin 7.61
7 Schultz, Josh FR Judah Christian 8.25
8 Watson, Seaghan FR Peoria Christian 8.37
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Phillips, Christian SO Urbana 7.14
2 Gregory, Aaron SR Alton Marquette 7.26
3 Koerber, Jake SR Freeburg 7.51
4 Ingram, Calvin JR North Lawndale Prep 7.67
5 Meadows, D'Antone FR Rockford Lutheran 7.95
6 Hugan, Torlandis SR Manual -
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Turner, Kaden SO Bloom Twp. 7.17
2 Miller, Wes SR Deerfield 7.26
3 Young, Kendi SO Thornton Fractional North 7.51
4 Croom, Elijah SR Kankakee 7.55
5 Baker, Hamzah FR Marion 7.59
6 Rathbun, Luke SO Morton 7.66
7 Billington, Keith SR Olympia 7.99
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 McKinnley, Joseph SR Decatur Eisenhower 7.28
2 Showers, Steven SR Normal 7.37
3 Manaog, Earl SR Lane Tech 7.38
4 Stribling, Jacoby SR Urban Prep - West 7.47
5 Williams, Elijah SR Schlarman Academy 7.47
6 Bunfill, Dylan SR Jacksonville 7.71
7 Parra, Cobi SO Pontiac 7.83

Men's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brickner, Ross FR Peoria Christian 25.53
2 Bevly, Jatron FR Sacred Heart-Griffin 26.25
3 Noteboom, Isaac SO Judah Christian 26.71
4 Grashorn, Tanner JR Rockford Lutheran 27.13
5 Orduno, David FR Goode STEM Academy 27.36
6 Bell, Colton FR Brownstown 30.08
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Davis, Darelle SO Kankakee 24.30
2 Koerber, Jake SR Freeburg 24.47
3 Smith, DeShawn SO Granite City 25.36
4 Elmore, Ryan SR Marion 25.72
5 Murphy, Donovan FR Pontiac 26.12
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Marshall SR Macon Meridian 23.33
2 McKinnley, Joseph SR Decatur Eisenhower 23.49
3 Williams, Elijah SR Schlarman Academy 24.26
4 Stribling, Jacoby SR Urban Prep - West 24.34
5 Bunfill, Dylan SR Jacksonville 25.57
6 Grampp, Tag SO Morton 25.82
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Marsh, Jovan FR Marist 23.88
2 Bryles, John SR St. Teresa 23.89
3 Lawless, Deriek SR Thornton Fractional North 24.18
4 Enjambre, David SO Danville 24.42
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hamilton, Jeremiah FR Urbana 23.37
2 Miller, Wes SR Deerfield 23.57
3 Wolf, Seby SR Highland 23.63
4 White, Machai JR Manual 23.98
5 Saini, Neil SR Lane Tech 24.21
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 West, Franky SR Normal 23.15
2 Williams, Kamrin JR Bloom Twp. 23.41
3 Gregory, Aaron SR Alton Marquette 23.56
4 Iyoila, Fawaz SR Morgan Park 23.66

Men's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Williams, Demaje SR Urban Prep - West 56.29
2 Pfeffer, Alec FR Olympia 59.32
3 Noteboom, Isaac SO Judah Christian 1:01.98
4 Green, Manny SR St. Teresa 1:02.32
5 Burage, Michael SR Goode STEM Academy 1:03.10
6 Keller, Dakota FR Schlarman Academy 1:04.58
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Mavungu, Landry SR Normal 55.90
2 Beard, Max SO Sacred Heart-Griffin 57.98
3 Brown , Deoveon SR Decatur Eisenhower 58.40
4 Covell, Jacob SR Jacksonville 59.20
5 Lyons, Matt SR Pontiac 1:02.94
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Gustafson, Grant SO Rockford Lutheran 54.83
2 Mboyo, Mike JR Urbana 55.99
3 Spengler, David SO Peoria Christian 56.63
4 McIntyre, Noah SO Athens 56.94
5 Tatham, Jude JR Deerfield 57.93
6 Wilburn, Kennarus JR North Lawndale Prep 1:05.04
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Meng, Brendan JR Freeburg 54.71
2 Patula, Josh JR Marion 55.33
3 Croom, Elijah SR Kankakee 57.01
4 Richards, Riley SO Morton 57.74
5 Winters, Derrick SR Manual 58.69
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hall, Phillip SR Danville 50.84
2 Ferguson , Brian SO Marist 52.25
3 Todd, Benjamin JR Morgan Park 53.53
4 Green, Keshaun JR Bloom Twp. 54.29
5 Rosenfeld, Eli SR Lane Tech 54.59
6 Adeolu, Jefferson SR Thornton Fractional North 56.13

Men's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Oetting, Joshua FR Rockford Lutheran 2:24.56
2 Rodriguez, Josiah FR Goode STEM Academy 2:26.72
3 Cook, Demarius SO Kankakee 2:28.58
4 Olsen, Nathan SR Manual 2:35.17
5 Sooley, Janse JR Judah Christian 2:38.27
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pennix, Lucas JR Marist 2:14.57
2 Witte, Nathan SR Normal 2:14.73
3 Baker, Eryck JR Urban Prep - West 2:16.94
4 Corrigan, Seth SR Pontiac 2:18.84
5 Schumacher, Adam JR Jacksonville 2:18.89
6 Brown, Colin SO Decatur Eisenhower 2:19.61
7 Nitsun, Jacob SO Deerfield 2:23.14
8 Kistner, Parker SO Olympia 2:23.67
9 Lofton, Kobey SO North Lawndale Prep 3:00.36
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Li, Lenox JR Danville 2:06.74
2 Schwable, Corbin JR Freeburg 2:07.56
3 Bracco, Michael SR Sacred Heart-Griffin 2:07.96
4 Bradford, Christian SR Morgan Park 2:09.81
5 Perry, Jeremiah SO Granite City 2:09.82
6 Loeh, Josh FR Highland 2:14.61
7 Chew, Jade JR Marion 2:14.82
8 Clark, Tanner SR Stewardson-Strasburg 2:19.06
9 Radloff, Garris SR Morton 2:21.08
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Ten Eyck, Eli SR Pittsfield 2:00.75
2 Wheat, Amitai SR Bloom Twp. 2:00.82
3 McIntyre, Wyatt SR Athens 2:01.82
4 Yaccino, Jason SR Westminster Christian 2:02.47
5 Watkins, Javon SR Madison 2:02.53
6 Jones , Blake SR Lincoln 2:04.21
7 Almonte, Matt JR Lane Tech 2:08.57
8 Stephenson, Jevon SR Thornton Fractional North 2:09.23
9 Borich, Payton JR Urbana 2:24.33

Men's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Schickel, Ethan FR Pontiac 4:51.24
2 Rosen, Easton FR Highland 4:52.48
3 Snider, David JR Havana 4:55.33
4 Black, Declan JR Deerfield 4:58.64
5 Nelson, Conner SR Rockford Lutheran 5:00.12
6 Solterman, Christian SO Jacksonville 5:11.25
7 Craig, Andy FR Schlarman Academy 5:11.87
8 Kistner, Charlie FR Olympia 5:12.60
9 Lange, Samuel SO Morton 5:17.96
10 Bergia, Josh JR Judah Christian 5:32.74
11 Smith, Maurice SR Morgan Park 5:37.28
12 Avery, Braylin SO Manual 5:41.78
13 Cuevas, Alejandro FR Goode STEM Academy 6:32.40
14 Bucio-Garcia, Jairo JR Kankakee -
15 Kouame, N'guessan SO Urban Prep - West -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 O'Keefe, Andrew JR Granite City 4:22.94
2 McIntyre, Wyatt SR Athens 4:23.79
3 mcnabola, john SR F.W. Parker 4:27.96
4 Parrish, Charlie SR Freeburg 4:30.03
5 Davis, Sincere SR Danville 4:34.58
6 Jones , Blake SR Lincoln 4:40.04
7 Megginson, Zach SO Sacred Heart-Griffin 4:43.88
8 Leonard, Thomas SO Marist 4:47.01
9 Muppuru, Ajitesh JR Normal 4:48.28
10 Burke-Olson, Frank JR Lane Tech 4:48.38
11 Carter, Justice SR Urbana 4:49.05
12 Bruce, John SO Marion 4:49.11
13 DeHaan, Will SR Westminster Christian 4:51.06
14 Garcia, Julian SR Bloom Twp. 4:51.79
15 Clarke, Criddell SR Thornton Fractional North 5:06.46

Men's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark
1 mcnabola, john SR F.W. Parker 9:35.20
2 Leonard, Thomas SO Marist 10:08.24
3 Pruitt, KC SR Lane Tech 10:09.79
4 Puyear, Josh FR Deerfield 10:22.08
5 Brant, Will JR First Baptist Academy 10:22.28
6 Fitzgerald, Colin SO Normal 10:23.69
7 Moreman, Michael SO Danville 10:28.06
8 Fahey, Brendan JR Sacred Heart-Griffin 10:28.73
9 Wetzel, Logan SO Bloom Twp. 10:30.95
10 Snider, David JR Havana 10:37.96
11 Sullins, Joe JR Marion 10:40.44
12 Nordsiek, Ryan JR Athens 10:43.39
13 Neville, Jon SO Olympia 10:46.52
14 Gregory, Carson SO Pontiac 10:46.73
15 Hanratty, Nick SO Highland 10:49.79
16 Hatter, Blake JR Freeburg 11:02.42
17 Demisie, Yab SO Urbana 11:14.99

Men's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Smith, Martin SR Marist 8.54
2 Hope, Cameron SR Morgan Park 8.61
3 Pittman, Dontez SR Madison 8.62
4 Kinell, Dylan JR Marion 8.92
5 Tindall, Tyler SR Granite City 8.97
6 Melson, Donovan SR Thornton Fractional North 9.11
7 Williams, Noah JR Freeburg 9.17
8 Fisher, Quenten SO Peoria Christian 9.22
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Smith, Martin SR Marist 8.51
2 Kinell, Dylan JR Marion 8.85
3 Melson, Donovan SR Thornton Fractional North 9.17
4 Fisher, Quenten SO Peoria Christian 9.24
5 Gomez, Ricardo SR Deerfield 9.58
6 McWhorter, Jace FR Brownstown 10.36
7 Saini, Neil SR Lane Tech 10.79
8 Stephen, Jack JR Morton 11.17
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pittman, Dontez SR Madison 8.78
2 Tindall, Tyler SR Granite City 8.99
3 Burns, Trenton SR Normal 9.34
4 Roach, Austin SO Highland 10.19
5 Raheem, Samuel JR Bloom Twp. 10.35
6 Otani, Taiki SR Schlarman Academy 10.90
7 Phipps, Demarion SO North Lawndale Prep 12.46
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hope, Cameron SR Morgan Park 8.58
2 Williams, Noah JR Freeburg 9.18
3 Felton, Sincere SO Danville 9.47
4 Bristow, Alec SR Pontiac 10.56
5 Hinman, Dominic SO Jacksonville 12.51

Men's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Peoria Christian A Ross Brickner, David Spengler,
Eli Reiker, Quenten Fisher
1:44.19
2 Rockford Lutheran A Tanner Grashorn, Reid Ellerton,
Chris Kellogg, D'Antone Meadows
1:44.81
3 Decatur Eisenhower A Damareun Palmer, Tyrik Davis,
Kavantae Towns, Daniel Morford
1:45.29
4 Goode STEM Academy A Michael Burage, Angelo Clark,
Rashard Gordon, Todd Turner
1:51.79
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Granite City A DeShawn Smith, Eugene Williba,
Justin Wiley, Roman Kaminski
1:39.39
2 Marist A Amari Watkins, Keyon Turner,
Tom Johnson, Kendric Nowling
1:39.90
3 Freeburg A Keelan Moore, Noah Stock,
Ian Gerfen, Noah Williams
1:40.68
4 Olympia A Grant Kessinger, Blake Stine,
Ethan Keedy, Keith Billington
1:41.26
5 Morton A Jack Stephen, Parker Howard,
Tag Grampp, Luke Rathbun
1:42.57
6 Sacred Heart-Griffin A Matt Von Behren, Alex Sweetland,
Jimmy Capecci, Treymayne Frasier
1:42.69
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Pontiac A Ethan Lee, Cobi Parra,
Cameron Dawson, Colton Clesson
1:37.81
2 Alton Marquette A Davion Simmons, Tommy DeClue,
Da'Von Berry, Aaron Gregory
1:37.87
3 St. Teresa A John Bryles, Cayden Brilley,
Joey Stabb, Jacardia Wright
1:38.01
4 Danville A David Enjambre, David Moss,
Sincere Felton, Nashir Williams
1:38.44
5 Thornton Fractional North A Damian Berry, Deriek Lawless,
Jalen Brown, Kendi Young
1:38.62
6 Deerfield A JP Montano, Tony Kuzhiyil,
Jacob Birg, Ricardo Gomez
1:44.95
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lane Tech A Earl Manaog, Juan Manaog,
Aubrey Howard, Neil Saini
1:35.61
2 Normal A Steven Showers, Jalen Coleman,
Judah Cocco, Franky West
1:36.78
3 Macon Meridian A Cameron Getz, Nate Durbin,
Korey Damery, Marshall Brown
1:37.15
4 Manual A Machai White, Jahquez Taylor,
Torlandis Hugan, Jamere Robinson
1:37.21
5 Madison A Dontez Pittman, Alphonso Rice III,
Caleb Jones, Malcom Conway
1:39.15
6 Highland A Mason Geiger, Seby Wolf,
Chase DeProw, Noah Schmitt
1:39.31
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Urbana A Christian Phillips, Zach Glass,
Jeremiah Hamilton, Joshua Dallas-Gardner
1:33.36
2 Morgan Park A Donaven Earls, Fawaz Iyoila,
Cameron Hope, Germaine Long
1:33.48
3 Bloom Twp. A Kaden Turner, Kamrin Williams,
Zion Alexander, Jasean Clark
1:34.21
4 Kankakee A Elijah Croom, Matius Clark,
Antonio Pittman, Darelle Davis
1:41.71
5 North Lawndale Prep A DuJuan Barnes, Calvin Ingram,
Alain Dorelus, Rahhmier Williams
-

Men's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Urban Prep - West A Eryck Baker, Demaje Williams,
N'Guessan Kouame, Jacoby Stribling
3:54.79
2 Decatur Eisenhower A Damareun Palmer, Deoveon Brown,
Colin Brown, Terrance Hooper
3:56.41
3 Morton A Brayden Brekke, Jake Turner,
Garris Radloff, Riley Richards
3:59.57
4 Schlarman Academy A Taiki Otani, Michael Welsch,
Kionte Williams, Armand Ungureanu
4:12.34
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Pontiac A Ethan Lee, Cameron Dawson,
Josh Davies, Colton Clesson
3:40.13
2 Olympia A Jake Spaid, Blake Stine,
Ethan Keedy, Grant Kessinger
3:50.45
3 Alton Marquette A Da'Von Berry, Ben Moehn,
Jay Morgan, Tommy DeClue
3:52.11
4 Marist A Joe Donnelly, Keyon Turner,
Alexis Arreloa, Tyler Thomas
3:58.07
5 Manual A Torlandis Hugan, Derrick Winters,
Jahquez Taylor, Jamere Robinson
-
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Normal A Suhrud Raut, John Faulkner,
Jacob Myers, Steven Showers
3:41.36
2 Urbana A Payton Borich, Mike Mboyo,
Martel Jones, Joshua Dallas-Gardner
3:41.97
3 Granite City A Tyler Tindall, Justin Wiley,
Roman Kaminski, Eugene Williba
3:46.33
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Marion A , ,
,
3:35.76
2 Lane Tech A Juan Manaog, Nathan Polizzi,
Matt Almonte, Jackson Burns
3:36.33
3 Thornton Fractional North A Damian Berry, Donovan Melson,
Jalen Brown, Kendi Young
3:46.11
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Bloom Twp. A Keshaun Green, Frank Massey,
Jasean Clark, Amitai Wheat
3:31.06
2 Danville A Delrey Crowder, Sincere Davis,
David Enjambre, Phillip Hall
3:32.94
3 Morgan Park A Donaven Earls, Germaine Long,
Christian Bradford, Cameron Hope
3:36.27
4 North Lawndale Prep A Jordan Caples, Demarion Phipps,
Wynton Alexander, Rahhmier Williams
4:26.37

Men's High Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Getz, Cameron SR Macon Meridian 6' 6.0"
2 Pluff, Zach JR Freeburg 6' 4.0"
3 Massey, Frank SR Bloom Twp. 6' 4.0"
4 Oliver, Aiden SO Normal 6' 4.0"
5 Dawson, Cameron SR Pontiac 6' 2.0"
6 Rowe, Steven SR Marist 6' 0.0"
7 Raines, Gavin JR Blue Ridge 5' 10.0"
8 Lawson, Zhamond SR Morgan Park 5' 10.0"
9 McWhorter, Jace FR Brownstown 5' 10.0"
10 Patula, Josh JR Marion 5' 10.0"
11 Cameron, Savon JR Thornton Fractional North 5' 10.0"
12 Snead, Montre SO Granite City 5' 10.0"
13 Birg, Jacob JR Deerfield 5' 8.0"
14 Schaub, Andrew SO Morton 5' 6.0"
15 Velchek, Nik JR St. Teresa 5' 6.0"
16 Howard, Aubrey SR Lane Tech 5' 4.0"
17 Morgan, Jay FR Alton Marquette -
18 Wilburn, Kennarus JR North Lawndale Prep -

Men's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Elliott, Jadon JR Triad 15' 0.0"
2 Wilson, Reed JR Normal 14' 0.0"
3 Steele, Zane JR Vandalia 14' 0.0"
4 Gilcrist, Ian SR Marion 13' 0.0"
5 Stearns, Micah SR Urbana 12' 6.0"
6 Voyles, Brian SR Blue Ridge 12' 0.0"
7 Elbe, Nick JR Freeburg 10' 6.0"
8 Roach, Austin SO Highland 10' 0.0"
9 Brown, Walker FR Macon Meridian 8' 6.0"
10 Klopfenstein, Connor SO Morton 8' 6.0"
11 Drezinski, Peter SO Marist -
12 Groza, Anthony JR Lane Tech -

Men's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kuhn, Dalton SO Morton 21' 0.0"
2 Sands, Connor SO Highland 18' 7.75"
3 Halcomb, Gabe JR Normal 18' 3.75"
4 Moss, David FR Danville 17' 9.25"
5 Montano, JP SR Deerfield 17' 4.5"
6 Waithira, George SR Urbana 16' 9.75"
7 Phillips, Ty FR Jacksonville 16' 9.5"
8 Kaminski, Roman SO Granite City 16' 6.5"
9 Reiker, Eli FR Peoria Christian 16' 0.75"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Morrow, Mitchell SR Blue Ridge 21' 7.75"
2 Rice III, Alphonso JR Madison 21' 4.75"
3 Meng, Brendan JR Freeburg 20' 11.0"
4 Williams, Demaje SR Urban Prep - West 20' 6.5"
5 DeClue, Tommy SR Alton Marquette 20' 5.0"
6 Borrego, Angelo SR Pontiac 20' 0.0"
7 Long, Germaine SR Morgan Park 19' 11.0"
8 Wright, Jacardia JR St. Teresa 19' 10.5"
9 Williams, Justin SR Marist 19' 8.0"
10 Bowens, Jalen JR Bloom Twp. 19' 0.75"
11 Bravo, Niko SO Lane Tech 18' 8.0"
12 Wilburn, Kennarus JR North Lawndale Prep 18' 5.25"
13 Cameron, Savon JR Thornton Fractional North 18' 4.25"
14 autman, quavon FR Kankakee 17' 8.75"

Men's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Massey, Frank SR Bloom Twp. 45' 0.5"
2 Cameron, Savon JR Thornton Fractional North 43' 10.0"
3 Meng, Brendan JR Freeburg 41' 1.0"
4 Earls, Donaven JR Morgan Park 40' 9.0"
5 Borrego, Angelo SR Pontiac 40' 4.0"
6 Moore, Carl JR Madison 40' 1.5"
7 Gilcrist, Ian SR Marion 39' 2.0"
8 Stribling, Jacoby SR Urban Prep - West 38' 10.0"
9 autman, quavon FR Kankakee 38' 9.0"
10 Sands, Connor SO Highland 37' 7.25"
11 Johnson, Tom JR Marist 37' 2.0"
12 Harris, Cortez FR Alton Marquette 37' 0.0"
13 Howard, Aubrey SR Lane Tech 36' 8.0"
14 Ellerton, Reid SO Rockford Lutheran 35' 6.0"
15 Fisher, Dakarri SR Danville 34' 9.25"
16 Nguy, Davis SR Normal 34' 6.0"

Men's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Dinges, Stephen JR Freeburg 40' 1.0"
2 Cobb, Santies SR Urbana 39' 3.5"
3 Baron, Jacob SO Brownstown 38' 1.5"
4 Ferguson, Amir SR Urban Prep - West 38' 0.5"
5 Bowns, Wayne SO Blue Ridge 36' 1.0"
6 McGee, Kwame SR Alton Marquette 36' 0.5"
7 Tomhave, Wil SO Jacksonville 35' 11.0"
8 Morris, Trey SR Lane Tech 35' 3.25"
9 Thode, Andrew JR Rockford Lutheran 35' 2.5"
10 Smith, Clint SO Olympia 34' 7.25"
11 Jenkins, Delvondre SO Madison 34' 1.75"
12 Lay, Shannon JR Bloom Twp. 33' 1.25"
13 Jancola, Michael FR Judah Christian 29' 9.5"
14 Blurton, Marcus SO Schlarman Academy 26' 10.5"
15 McGregory, Homer SO North Lawndale Prep 22' 4.5"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Schmid, Josh SO Marion 50' 7.75"
2 Burris, Brandon SR Decatur Eisenhower 48' 10.5"
3 Boudreau, Henry JR Deerfield 48' 8.5"
4 Edwards, Grant JR Sacred Heart-Griffin 45' 1.5"
5 Hughes, Riley JR Athens 44' 11.0"
6 Walton, Tyler SR Morgan Park 43' 7.25"
7 Tibbetts, Grayson JR Danville 43' 0.5"
8 Gudeman, Travis SR Morton 42' 11.0"
9 Clark, Kurt SO Granite City 41' 9.75"
10 Johnson, Marcellos SR Normal 40' 10.5"
11 Brizzee, Canyon SO Manual 40' 4.5"
12 Lewis, Steven SO Pontiac 40' 4.25"
13 Johnson, Aeon SR Thornton Fractional North 39' 5.25"
14 Velchek, Nik JR St. Teresa 38' 6.75"
15 Nowling, Kendric JR Marist 37' 9.5"

Women's 60m Dash   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wilson, Ameia JR Danville 7.56
2 Rush, Toni JR Granite City 7.82
3 Collins, Janiya JR Madison 7.88
4 Rodgers, Wynesha FR Morgan Park 7.93
5 Daniel, Constance SR Bloom Twp. 8.02
6 Craig, Mykedra SR Rock Island 8.08
7 Chalmers, Carina SO Belleville East 8.12
8 Martin, Katina SR Decatur Eisenhower 25.74
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Daniel, Constance SR Bloom Twp. 7.95
2 Rodgers, Wynesha FR Morgan Park 7.96
3 Hardman, Amira SR Lane Tech 8.25
4 Farmer, Ashley SR Lanphier 8.26
5 Cutts, Jessica FR Alton Marquette 8.57
6 Prince, Courtney JR Kankakee 8.82
7 Gibbs, Maggie FR PORTA 9.11
8 Cooke, Armonee SO Goode STEM Academy 9.25
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Collins, Janiya JR Madison 7.88
2 Rush, Toni JR Granite City 7.94
3 Young, Tanaya FR Rantoul 8.15
4 Johnson, Tia SR Peoria Christian 8.41
5 Jacobs, Aleah SO Edwardsville 8.48
6 Williams, M Liyah SO Marion 8.62
7 Fisher, Carly SO Deerfield 8.68
8 Clinton, Jaliana SO Jacksonville 9.93
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Martin, Katina SR Decatur Eisenhower 7.87
2 Lang, Katelyn FR Shiloh 8.11
3 Carter, Nikki JR Shepard 8.41
4 Pratt, Chassa SO Evanston Township 8.42
5 Will, Allison FR Teutopolis 8.89
6 Donaldson, Jaclyn FR Olympia 8.97
7 Patterson, Martavia JR North Lawndale Prep 9.10
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wilson, Ameia JR Danville 7.61
2 Kelley-Weatherspoon, Ayana SR Urbana 8.15
3 Grapperhaus, Faith FR Triad 8.22
4 Haarman, Alex SR Newton 8.52
5 Guyton, Makiah JR Manual 8.66
6 Ferrell, Jade SO Freeburg 8.77
7 Pelmore, Lyndon SO Judah Christian 8.90
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Craig, Mykedra SR Rock Island 8.05
2 Chalmers, Carina SO Belleville East 8.06
3 Smith, Whitney SR Stewardson-Strasburg 8.35
4 Cummings, Johna SO Althoff Catholic 8.70
5 Menefee, Gabby SO Normal 8.72
6 Barber, Keosha SO MacArthur 9.00

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Barber, Mia SO Goode STEM Academy 29.44
2 Baker, Natayviea JR Rantoul 30.41
3 Jancola, Linda SO Judah Christian 30.91
4 Rider, Ashley SR Normal 31.03
5 Burnett, Aaliyah SO Manual 32.00
6 Abbey, Amarah FR Jacksonville 34.11
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Haarman, Alex SR Newton 28.35
2 Viviano, Savannah SO Triad 28.80
3 Rice-Thomas, Zxyauna FR MacArthur 29.97
4 Will, Allison FR Teutopolis 29.99
5 Schuerman, Nicholle SO Olympia 30.16
6 Ferrell, Jade SO Freeburg 30.57
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rennecker, Rileigh SO PORTA 28.51
2 Boykin, Alexis JR Edwardsville 28.57
3 Taylor, Brooklyn JR Alton Marquette 28.59
4 Dixon, Tamya SR Althoff Catholic 30.89
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Carter, Nikki JR Shepard 27.64
2 Hardman, Amira SR Lane Tech 27.74
3 Bills, Ahmiya FR Belleville East 28.73
4 Holmes, Marissa SR Marion 29.06
5 Thull, Briannia SR Tuscola 29.65
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Craig, Mykedra SR Rock Island 27.23
2 Watson, Tisia JR Madison 28.15
3 Farmer, Ashley SR Lanphier 28.43
4 Johnson, Tyra JR North Lawndale Prep 32.33
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Rush, Toni JR Granite City 26.06
2 Lang, Katelyn FR Shiloh 26.29
3 Fryer, Allysa SO Bloom Twp. 26.30
4 Rodgers, Wynesha FR Morgan Park 27.06
5 Hardy, Brianna SO Kankakee 27.40
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Wilson, Ameia JR Danville 24.58
2 Anderson, Jyana JR Urbana 26.58

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Van Aken, Natalya SO Rockford Lutheran 1:15.48
2 Franklin, Noeloni SO Rantoul 1:17.46
3 Aguilar, Julisa FR Goode STEM Academy 1:21.20
4 Barbee, Rayniece SR Madison 1:23.57
5 Hubbard, Naomi FR MacArthur -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Penrod, Corrie FR Athens 1:07.28
2 Kaeb, Gabrielle JR Olympia 1:07.56
3 Alderson, Jae FR Kankakee 1:08.18
4 Allen, Brooke SO Edwardsville 1:08.78
5 Haarman, Mikaela JR Newton 1:11.09
6 Holmes, Kendra FR Shepard 1:11.10
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Vasilou, Jamie SR Normal 1:05.69
2 Cotton, Brianna FR Morgan Park 1:06.84
3 Houck, Katie SO Freeburg 1:09.40
4 Eckstein, Sydney SR Jacksonville 1:10.79
5 Lane, Tylliyah SO Lanphier 1:12.39
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Du hart, Brooke JR Granite City 1:03.40
2 Hathorn, Jayla SO Rock Island 1:04.12
3 Baltimore , Torrica FR Decatur Eisenhower 1:05.08
4 Hudspeth, Isabel FR PORTA 1:08.01
5 Davis, Rashay JR North Lawndale Prep -
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Norris, Kareema JR Bloom Twp. 1:03.37
2 Tournoux, Brigid JR Springfield Lutheran 1:05.20
3 Gentry, Maria SR Stewardson-Strasburg 1:05.51
4 Cozart, Jazmonay SO Belleville East 1:07.65
5 Tabeling, Brynn FR Tuscola 1:11.56
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Porter, Jaidyn SR Marion 1:01.88
2 Parks, Nariah FR Althoff Catholic 1:02.65
3 Bernett, Natasha SR Lane Tech 1:02.88
4 Mette, Morgan JR Teutopolis 1:03.91
5 Hartoin, Sydney FR Triad 1:04.00
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Boastick, Kynzee SO Urbana 59.60
2 Eddy, Asia SO Evanston Township 1:01.36
3 Wilhour, Claire SO Brownstown 1:02.12
4 Lang, Katelyn FR Shiloh 1:03.06
5 Brown, Capria SO Schlarman Academy 1:09.79

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kesselring, Jenna FR PORTA 2:45.55
2 Haas, Lucy SR Althoff Catholic 2:52.92
3 Whitaker, Jaelyn JR Jacksonville 2:54.42
4 Craig, Sarah JR Schlarman Academy 3:00.47
5 Selvie, Jadazha SR Kankakee 3:03.51
6 Russell , Hope SR Rantoul 3:08.53
7 Jones, Sharyia SR Goode STEM Academy 4:25.65
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Johnson- Cook, Mahoganie SO Decatur Eisenhower 2:36.81
2 Cleinmark, Mary Grace JR Olympia 2:38.90
3 Comer, Alyssa SR Granite City 2:41.12
4 evan-cook, isabella JR F.W. Parker 2:41.70
5 Rainey, Bre SR Lanphier 2:45.33
6 Boatright, Zoe SO Marion 2:50.83
7 Becton, Elyse FR Morgan Park 2:56.62
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cavalcante, Anita SO Normal 2:29.30
2 Carr, Sarah JR St. Anthony 2:32.91
3 Gardley, Yani JR Bloom Twp. 2:33.17
4 Goral, Kira JR Dixon 2:40.24
5 Mickler, Julia JR Shiloh 2:41.30
6 Nunnery, Ja'Cideah JR Belleville East 2:44.27
7 Barnhart, Jenna SO Judah Christian 2:46.70
8 Scott, Monica SR North Lawndale Prep 4:42.56
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Michelin, Enyaeva SR Evanston Township 2:14.39
2 Garbutt, Shanice SR Danville 2:17.75
3 Cashdollar, Lorie SR Edwardsville 2:21.10
4 Whitworth, Kayla SR Freeburg 2:24.33
5 Rosenstein , Olivia SO Urbana 2:24.77
6 Forte, Camille JR Lane Tech 2:26.61
7 Hendrickson, Marguerite SR St. Thomas More 2:28.85
8 Ford, Jade SR Rock Island 2:30.12
9 Eck, Maddy SR Springfield Lutheran 2:32.06

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Spaid, Reagan FR Normal 6:00.42
2 Haro, Genesys SO Bloom Twp. 6:04.56
3 Gordon, Quincy SR Marion 6:05.58
4 Gall, Madeline SO Kankakee 6:09.33
5 evan-cook, isabella JR F.W. Parker 6:09.77
6 Linhart, Jolie SR Rockford Lutheran 6:12.57
7 Hill, Claire JR Althoff Catholic 6:14.05
8 Huls, Peyton SO Rantoul 6:16.10
9 Smith, Jenny SO Jacksonville 6:29.33
10 Baltimore, Aryana SR Lanphier 6:31.41
11 Lozano, Carolina JR Shepard 6:56.86
12 Hemrich, Canden FR Shiloh 7:05.29
13 Simmons, Elinor FR PORTA 7:06.88
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Michelin, Enyaeva SR Evanston Township 4:59.54
2 Schwartz, Jenna JR Waterloo 5:13.28
3 Korak, Abby SO Edwardsville 5:15.02
4 Cultra, Libby SR Urbana 5:15.49
5 Hendrickson, Fran SO St. Thomas More 5:25.08
6 Gordon, Aspen JR Morton 5:28.98
7 Keller, Maddie SR Triad 5:37.63
8 Tournoux, Bernadette JR Springfield Lutheran 5:40.71
9 Renkes, Taylor SO Dixon 5:45.67
10 Vickrey, Riley SO Alton Marquette 5:46.65
11 Wille, Payton JR Olympia 5:47.88
12 Vandermeulen, Hanna JR Lane Tech 5:48.09
13 Perez, Dulce JR Rock Island 5:57.06
14 Crosby, Joslyn FR Belleville East 5:57.34
15 Nikonowicz, Chessy SO Granite City 6:05.12

Women's 3200m Run   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Krasa, Laura SR Judah Christian 11:16.99
2 Hendrickson, Fran SO St. Thomas More 11:47.51
3 Scott, Chian SO Urbana 11:52.90
4 Stuart, Hannah JR Edwardsville 11:54.63
5 King, Ella JR Waterloo 12:01.63
6 Vickrey, Riley SO Alton Marquette 12:17.96
7 Calkins, Audrey JR Lane Tech 12:31.55
8 Beavers, Savanah FR Olympia 12:43.18
9 Crosby, Joslyn FR Belleville East 12:48.10
10 Thomsen, Alexa SR Normal 12:48.36
11 Shepherd, Jessica SO Freeburg 12:54.78
12 Eck, Elizabeth FR Springfield Lutheran 12:58.98

Women's 60m Hurdles   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bernett, Natasha SR Lane Tech 9.18
2 Jackson, N'dia JR Lanphier 9.37
3 Brown, Capria SO Schlarman Academy 9.49
4 Strong, Olivia SR Morgan Park 9.49
5 Jumper, Jordan SR Olympia 9.50
6 Thomas, Hallee FR Danville 9.52
7 Bell, Kymel SO Edwardsville 9.77
8 Hampton, Ciara SR Belleville East 10.76
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Hampton, Ciara SR Belleville East 9.40
2 Lawrence, Heaven FR Marion 10.26
3 Grayer, Kenynetria SR MacArthur 10.78
4 Townes, Ladonna SO Kankakee 11.11
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bernett, Natasha SR Lane Tech 9.28
2 Jackson, N'dia JR Lanphier 9.43
3 Jumper, Jordan SR Olympia 9.77
4 Wiggins, Nala FR Bloom Twp. 10.15
5 Volk, Liz SO Newton 10.83
6 Gabriel, Natalia FR Rock Island 10.93
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Brown, Capria SO Schlarman Academy 9.62
2 Bell, Kymel SO Edwardsville 9.74
3 Miller , McKinlee JR Tuscola 10.18
4 Betts, Dontrea JR Shepard 10.22
5 Kulage, Megan SR Triad 11.24
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Strong, Olivia SR Morgan Park 9.09
2 Thomas, Hallee FR Danville 9.52
3 Wilhour, Claire SO Brownstown 10.16
4 Weilmuenster, Megan FR Freeburg 10.18
5 Burton, Moriah SO Normal 11.38

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Normal A Victoria Maddox, Kailah Carter,
Gabby Menefee, Alaysia Crawford
1:55.95
2 Alton Marquette A Jessica Cutts, Kennedie Koetzle,
Grace Dennis, Brooklyn Taylor
1:56.90
3 Olympia A Sadie Donaldson, Nicholle Schuerman,
Morgan Aldridge, Jordan Jumper
1:57.42
4 PORTA A Maggie Gibbs, Emma Sutton,
Rileigh Rennecker, Isabel Hudspeth
2:01.95
5 Manual A Makiah Guyton, Aaliyah Burnett,
Makyla Jackson, Jaiah Thornton
2:02.44
6 Goode STEM Academy A Shakara Roberts, Armonee Cooke,
Elizabeth Garrott, Mia Barber
2:06.37
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Shepard A Deani Dunigan, Rainah Folk,
Dontrea Betts, Mariah Lynch
1:55.18
2 Granite City A Martaejia Murphy, ShaNyah Bursey,
Cheyenne Bradshaw, DaiQuanik Smith
1:56.50
3 Judah Christian A Lyndon Pelmore, Jenna Barnhart,
Linda Jancola, Katie Limentato
1:58.89
4 Freeburg A Jade Ferrell, Jamie Hock,
Brandy Stambaugh, Megan Weilmuenster
1:59.16
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Madison A Janiya Collins, Tisia Watson,
Tamia Anderson, Laniya Johnson
1:52.43
2 Newton A Ana Rodriquez, Alex Haarman,
Abby Stone, Brooklyn Herman
1:53.72
3 Deerfield A Carly Fisher, Hannah Cohen,
Julia Jackson, Liza Bluman
1:56.89
4 Althoff Catholic A Morgan Wills, Elizabeth Pearson,
Annie Pearson, Kaya Peterson
2:12.32
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Marion A Jaidyn Porter, M Liyah Williams,
Heaven Lawrence, Marissa Holmes
1:51.69
2 Triad A Faith Grapperhaus, Alexa Seger,
Kyleigh Barton, Sydney Hartoin
1:52.77
3 Edwardsville A Alexis Boykin, Jaydi Swanson,
Rachel Kubicek, Kymel Bell
1:52.82
4 Rantoul A Jaz-Meon McClyde, Tanaya Young,
Remi Chipman, Lovenya Perry
1:52.95
5 North Lawndale Prep A Martavia Patterson, Toniqua Carter,
Tyra Johnson, Thalia Smith
2:10.85
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Belleville East A Carina Chalmers, Essence Winters,
Aalihah Thomas, Sunnie Collins
1:48.33
2 Morgan Park A Nalon Hurdle, Wyneshia Rodgers,
Jazmine Maxwell, Brieona Cousins
1:49.36
3 Evanston Township A Gabrielle Calixte, Maia Hadaway,
Kaila Holland, Chassa Pratt
1:51.29
4 Kankakee A Jaylin Green, Jocelynn Crowell,
Tajai Martin, Brianna Hardy
1:52.25
5 Rock Island A E'Dereka Newsone, Davionna Hearn,
Dyashia Colvin, Joniaa Ballard
1:53.14
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Bloom Twp. A Constance Daniel, Janea Gardner,
Sonia Velazquez, Allysa Fryer
1:45.93
2 Urbana A Ayana Kelley-Weathers, Jyana Anderson,
Shyanee Bufford, Diamonasia Taylor
1:46.84
3 Lane Tech A Amira Hardman, Josephine Aladesuru,
Deanna James, Sarah Olojo
1:52.39
4 Lanphier A Jaylen Muldrow, Ashley Farmer,
N'Dia Jackson, Martrice Brooks
-

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Decatur Eisenhower A Mahoganie Johnson- Cook, Rachel Bass,
Ashley Camp, Gabrielle Smith
4:46.09
2 Manual A Jaiah Thornton, Destiny Evans,
Makyla Jackson, Makiah Guyton
4:51.66
3 Madison A Chontea Reynolds, Niya Moore,
Adrianna Hurst, Laniya Johnson
5:11.74
4 PORTA A Jenna Kesselring, Katie Reagan,
Maggie Gibbs, Isabel Hudspeth
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Granite City A Brooke Du hart, Alyssa Comer,
DaiQuanik Smith, Patty Lahey
4:35.30
2 Althoff Catholic A Cleo LeBeau, Johna Cummings,
Elizabeth Harla, Nariah Parks
4:38.59
3 Marion A Jaidyn Porter, Molly Pugh,
Abby O'Keefe, Mari Ray
4:42.48
4 Alton Marquette A Jessica Cutts, Nathaliah Buttry,
Grace Dennis, Brooklyn Taylor
4:42.73
5 Shiloh A Melia Eskew, Julia Mickler,
Kaylenn Hunt, Kayla Brimner
4:44.13
6 Rantoul A Montyiona Walker, Dominique Owens,
Remi Chipman, Lovenya Perry
5:14.38
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Deerfield A Liza Bluman, Kate Shimamoto,
Martha Healy, Lainey Vranicar
4:19.98
2 Freeburg A Katie Houck, Kayla Whitworth,
Lacey Terveer, Megan Weilmuenster
4:26.06
3 Olympia A Sadie Donaldson, Payton Wille,
Gabrielle Kaeb, Morgan Aldridge
4:26.82
4 Teutopolis A Jessica Runde, Rebecca Habing,
Allison Will, Morgan Mette
4:29.20
5 North Lawndale Prep A Toniqua Carter, Aniya Buie,
Raniya Sullivan, Makiya Stone
5:57.31
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Normal A Anita Cavalcante, Kailah Carter,
Jamie Vasilou, Gabby Menefee
4:21.94
2 Morgan Park A Veronica Smith, Avianna Rush,
Jazmine Maxwell, Brianna Cotton
4:22.21
3 Shepard A Jessica Crowe, Cassia Washington,
JyAna Washington, Riley Lyons
4:23.62
4 Newton A Brooklyn Herman, Claire Carr,
Abby Stone, Tori Zumbahlen
4:31.98
5 Kankakee A Jocelynn Crowell, Tajai Martin,
Jae Alderson, Brianna Hardy
4:37.20
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Bloom Twp. A Kyja Griggs, Janea Gardner,
Yani Gardley, Kareema Norris
4:11.65
2 Lanphier A Jaylen Muldrow, N'Dia Jackson,
Terriaunna Brown, Martrice Brooks
4:13.07
3 Belleville East A Aalihah Thomas, Essence Winters,
Sunnie Collins, Laila Graham
4:13.83
4 Rock Island A E'Dereka Newsone, Jayla Hathorn,
Dyashia Colvin, Jade Ford
4:22.40
Finals Heat #6
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Evanston Township A Gabrielle Horton, Gabrielle Calixte,
Drew Patterson, Asia Eddy
4:07.22
2 Urbana A Kynzee Boastick, Timiya Johnson,
Diamonasia Taylor, Shaniya Howard
4:11.71
3 Lane Tech A Natasha Bernett, Deanna James,
Josephine Aladesuru, Camille Forte
4:16.06
4 Edwardsville A Lorie Cashdollar, Rachel Kubicek,
Elise Krone, Jaydi Swanson
4:17.57
5 Danville A Shanice Garbutt, Hallee Thomas,
Brejayah Blalock, Ameia Wilson
4:28.76

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Lanphier A Bre Rainey, Aryana Baltimore,
Aundrea Williams, Terriaunna Brown
11:12.53
2 Granite City A Kendra Kirkover, Lacey Kunz,
Emily Johnson, Patty Lahey
11:22.60
3 Freeburg A Jamie Hock, Grace Marlen,
Brandy Stambaugh, Hailie Peterson
11:26.45
4 Normal A Larin Harr, Reagan Spaid,
Makiah Yamada, Danielle Ferrante
11:44.18
5 Rock Island A Franchesca Owens, Shewitt Gafo,
Zariah Cade, JaNaysia Phillips
12:04.58
6 Urbana A Phoebe Gerstenecker, Madeline Janczewski,
Charlyne Evans, Azure Rubel
12:32.01
7 PORTA A Jenna Kesselring, Elinor Simmons,
Maddie Tabit, Kenzie Cotner
13:09.01
8 Kankakee A Jae Alderson, Waverly Martinez,
Elizabeth Soleau, Madeline Gall
-
9 Morgan Park A Veronica Smith, Brianna Cotton,
Avianna Rush, Elyse Becton
-
10 Bloom Twp. A Taveriah Calhoun, Anita Williams,
Genesys Haro, Lavae Johnson
-
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark
1 Evanston Township A , ,
,
9:48.94
2 Edwardsville A Elise Krone, Melissa Spencer,
Kaitlyn Singh, Abby Korak
10:01.31
3 Lane Tech A Stephanie Suarez, Daniela Martinez,
Camille Forte, Hanna Vandermeulen
10:12.15
4 Belleville East A Seleiya Wilson, Danielle Schultz,
Isabel Burwitz, Hannah Eastman
10:13.73
5 Dixon A Leah Drengenberg, Jade Miller,
Grace Johnson, Nicquelette Fazekas
10:19.26
6 Deerfield A Kate Shimamoto, Kelley Osborn,
Ella Palzet, Sydney Kingsepp
10:26.38
7 Shepard A Jessica Crowe, Kate McGovern,
JyAna Washington, Cassia Washington
10:32.68
8 Teutopolis A Jessica Runde, Rebecca Habing,
Kara Weichman, Morgan Mette
10:35.02
9 Triad A Maddie Keller, Alyssa Kowalski,
Haley Jackson, Madi Walter
10:35.35
10 Olympia A Mary Grace Cleinmark, Payton Wille,
Renee Hallstein, Gabrielle Kaeb
10:44.68
11 Newton A Abby Stone, Mikaela Haarman,
Ana Rodriquez, Madison Phillips
11:16.91

Women's Pole Vault   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jacobs, Stephanie SR Freeburg 12' 0.0"
2 Craig, Sarah JR Schlarman Academy 10' 6.0"
3 Ridgway, Courtnie SO Normal 10' 6.0"
4 Sledge, Sandy SR Belleville East 9' 6.0"
5 Myrda, Kathy SR Shepard 9' 6.0"
6 Lasley, Julia SO Anna-Jonesboro 9' 6.0"
7 Springer, Gabi SO Danville 9' 6.0"
8 Aldridge, Morgan SR Olympia 9' 0.0"
9 McWhorter, Micah SO Teutopolis 9' 0.0"
10 Gordon, Quincy SR Marion 8' 0.0"
11 Armstrong, Bria FR Bloom Twp. 7' 6.0"
12 Postma, Alyssa SO Triad 7' 0.0"

Women's Long Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Milford, Mariyah JR Lanphier 15' 5.0"
2 D'Antonio, Denise SO Triad 14' 9.0"
3 Beggs, Sydney SR Normal 14' 9.0"
4 Gagen, Caroline SO Freeburg 14' 7.0"
5 Rodriquez, Ana FR Newton 14' 6.0"
6 Thornton, Jaiah FR Manual 14' 5.0"
7 Williams, M Liyah SO Marion 14' 5.0"
8 Hearn, Davionna FR Rock Island 14' 4.0"
9 Boykin, Alexis JR Edwardsville 14' 1.0"
10 Lynch, Mariah JR Shepard 14' 1.0"
11 Smith, DaiQuanik FR Granite City 13' 11.0"
12 Reynolds, Chontea SR Madison 13' 10.0"
13 Softley, Jaya FR Decatur Eisenhower 13' 9.0"
14 Crowell, Jocelynn JR Kankakee 12' 8.0"
15 Wills, Morgan SO Althoff Catholic 10' 4.0"
16 Leysaht, Madison SR Peoria Christian -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Morris, Hannah SR Bloom Twp. 19' 10.0"
2 Wilson, Ameia JR Danville 18' 9.0"
3 Brown, Capria SO Schlarman Academy 17' 6.0"
4 Kelley-Weatherspoon, Ayana SR Urbana 17' 4.0"
5 Olojo, Sarah SR Lane Tech 17' 1.0"
6 Eddy, Asia SO Evanston Township 16' 10.0"
7 Wichmann, Anna JR Rockford Lutheran 16' 7.0"
8 Mizeur, Audri SO Athens 16' 5.0"
9 Miller , McKinlee JR Tuscola 15' 9.0"
10 Hurdle, Nalon JR Morgan Park 15' 7.0"
11 Jefferson, Kennedy JR Belleville East 15' 7.0"
12 Smith, Whitney SR Stewardson-Strasburg 15' 6.0"
13 Hudspeth, Isabel FR PORTA 15' 3.0"
14 Young, Tanaya FR Rantoul 15' 3.0"
15 Hunt, Kaylenn FR Shiloh 14' 1.0"
16 Eckstein, Sydney SR Jacksonville 13' 11.0"
17 Stone, Makiya FR North Lawndale Prep 9' 5.0"

Women's Triple Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Harla, Elizabeth SR Althoff Catholic 32' 9.0"
2 Holmes, Marissa SR Marion 32' 8.0"
3 Leysaht, Madison SR Peoria Christian 31' 9.0"
4 Hallstein, Renee JR Olympia 31' 4.0"
5 Turnipseed, Kahlyah JR Morgan Park 30' 10.0"
6 Carlock, Jade SR Normal 30' 2.0"
7 Shores, Mariah JR MacArthur 29' 8.0"
8 Trauernicht, Gabbi FR Edwardsville 25' 8.0"
9 Minor, Abbi SR PORTA -
10 Smith, Lakavyah FR Kankakee -
11 Lendy, Caroline SO Athens -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Griggs, Kyja SR Bloom Twp. 38' 10.0"
2 Olojo, Sarah SR Lane Tech 37' 6.0"
3 Gordon, Sasha JR Evanston Township 36' 1.0"
4 Chalmers, Carina SO Belleville East 35' 9.0"
5 Gagen, Caroline SO Freeburg 33' 11.0"
6 Hunt, Kaylenn FR Shiloh 33' 9.0"
7 Pugh, Jycole SR Rock Island 33' 7.0"
8 D'Antonio, Denise SO Triad 33' 5.0"
9 Miller , McKinlee JR Tuscola 33' 0.0"
10 Smith, Whitney SR Stewardson-Strasburg 32' 6.0"
11 Wichmann, Anna JR Rockford Lutheran 32' 1.0"
12 Lynch, Mariah JR Shepard 31' 6.0"
13 Milford, Mariyah JR Lanphier -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Gines, Adrianne SO Althoff Catholic 30' 6.75"
2 Evans, Destiny SO Manual 27' 2.25"
3 George, Maggie SR Springfield Lutheran 26' 6.75"
4 Cripe, Macy JR Brownstown 25' 8.5"
5 Bierman, Eliza SO Newton 25' 2.0"
6 Robinson, Tiana SO Madison 24' 11.5"
7 DeFreezer, Lydia FR PORTA 23' 10.25"
8 Bogen, Emma SO Schlarman Academy 23' 10.25"
9 Horning, Marissa JR Olympia 22' 9.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jackson, Markesha JR Decatur Eisenhower 32' 11.5"
2 Dickey, Nayanah JR Danville 32' 7.25"
3 Sparks, Haley SR Edwardsville 32' 5.5"
4 Hill, Nazhai SO Kankakee 31' 9.75"
5 Nappier, Jade FR Marion 30' 11.0"
6 Livingston, Amaya SO Rockford Lutheran 30' 3.0"
7 Vazquez, Venus SR Lane Tech 28' 6.5"
8 Neal, Kennedy JR Alton Marquette 28' 0.75"
9 Ore, Adrian FR Jacksonville 26' 9.75"
10 James, Marquisha SO North Lawndale Prep 18' 7.5"
11 Stein, Maci SR Freeburg -
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Bushur, Claire SO Teutopolis 40' 3.0"
2 Schwarz, Tayla SR Dixon 40' 2.5"
3 Williams, Mye'Joi SO Rantoul 39' 1.0"
4 Pottorff, Kelly SR Triad 38' 7.25"
5 Wolff, Hanna SR Altamont 37' 11.5"
6 Johnson, Hannah SR Normal 37' 4.75"
7 Russo, Cassie SR Tuscola 36' 6.0"
8 Cox, Addi JR Morton 35' 7.25"
9 Milford, Mariyah JR Lanphier 34' 9.25"
10 Jackson, MarCeisha JR Rock Island 32' 7.25"
11 Griffin, Arbryanna SR Shepard 31' 10.25"
12 Bowns, Elizabeth SR Blue Ridge 29' 0.0"
13 Iverson, Taylor SO Bloom Twp. 27' 9.25"