Hononegah Girls Classic

Scores:
Team Score
Aurora West87
St. Charles East76
Lakes64.5
Cary-Grove52
Kaneland50
Downers Grove South45
Lake Park44
Yorkville39
Maine South24
Fenwick23
Niles North21
Hononegah18
Lane Tech17
McHenry16
Hampshire14
Belvidere North14
Streamwood12
Northside College Prep9
St. Viator8
Central (Burlington)7
Stagg7
Crystal Lake South5
Eisenhower (Blue Island)3
DeKalb3
Marengo2
Niles West1.5
Harvard1

Women's 55m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sreenan, Nicole FR Kaneland 7.67 3
2 Andrews, Rajiah FR Aurora West 7.82 1
3 Harris, Milia SO Guilford 7.85
4 Pagan, Elizabeth SR Hampshire 7.86
5 De Jesus, Gaby JR Crystal Lake South 7.89
6 Brown, Shea FR St. Charles East 8.08
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griesbaum, Brittani JR Lakes 7.37 10
2 Jones, Patrice SR Hononegah 7.39 8
3 Zick, Lauren SR Kaneland 7.51 6
4 Lock, Mani SO Lake Park 7.57 5
5 Zinn, Elisa SR Aurora West 7.59 4
6 Kirksey, Jada JR Niles North 7.73 2
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Sreenan, Nicole FR Kaneland 7.77
2 Brown, Shea FR St. Charles East 7.91
3 John, Cecilia SO Crystal Lake South 8.10
4 Williams, Shaakirah SR Niles West 8.18
5 Kuzuhara, Kristie FR Niles West 8.40
6 Hester, Shaylee SO DeKalb 8.52
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Lock, Mani SO Lake Park 7.61
2 Jarvis, Aimee FR Hampshire 8.06
3 Flanigan, Keeley SO St. Charles East 8.09
4 Houlihan, Jordan SO Stagg 8.27
5 Anyaso, Jessica SO Northside College Prep 8.40
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Pagan, Elizabeth SR Hampshire 7.82
2 Coyne, Caitlyn SO McHenry 8.07
3 Young, Haley SR Hononegah 8.36
4 Schambach, Brittany FR Central (Burlington) 8.87
5 Avellando, Emily JR Streamwood 9.59
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Zick, Lauren SR Kaneland 7.53
2 Hicks, Jaelah JR Lake Park 7.93
3 Mathre, Rachael SR Yorkville 8.36
4 Auta, Elizabeth SO Northside College Prep 8.56
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Griesbaum, Brittani JR Lakes 7.45
2 Alvarez, Kara JR DeKalb 8.09
3 Reagan, Taaryn SR Eisenhower (Blue Island) 8.27
4 Pater, Stacy JR Maine South 8.38
5 McCarthy, Casey SO Fenwick 8.58
6 Siligan , Meghann JR Lakes 8.98
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Harris, Milia SO Guilford 7.87
2 Perrin, Lilian JR Niles North 8.21
3 Hale, Madison FR Marengo 8.28
4 Grimes, Kennedy SO Guilford 8.46
5 Yi, Kristen SR St. Viator 8.69
6 Williams, Tamara SR Eisenhower (Blue Island) 9.12
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Jones, Patrice SR Hononegah 7.53
2 Kruse, Janessa FR McHenry 7.97
3 McGill, Kandice FR Streamwood 8.15
4 Hammortree, Nikki SR Marengo 8.18
5 Psenka, Annie FR Cary-Grove -
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Kirksey, Jada JR Niles North 7.74
2 Palmer, Mischara FR Yorkville 8.17
3 Lauritsen, Bridget JR Cary-Grove 8.19
4 Haak, Mallory SR Harvard 8.63
5 Leever, Amanda JR Bartlett 8.90
Prelims Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Andrews, Rajiah FR Aurora West 7.83
2 De Jesus, Gaby JR Crystal Lake South 7.85
3 Spencer, Elizabeth JR Central (Burlington) 8.19
4 Woods, GaResia FR Stagg 8.37
5 Wittmayer, Kristyna FR Bartlett 8.64
Prelims Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Zinn, Elisa SR Aurora West 7.69
2 Noland, Gabriella SO Boylan 8.35
3 Owusu-Bonsu, Presley SO Fenwick 8.57
4 Guitterrez, Nicole SO Harvard 8.74

Women's 200m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bradshaw, Yolonda SR Eisenhower (Blue Island) 32.13
2 Kompanowski, Kelly JR St. Viator 33.55
3 Madaras, Marion FR St. Viator 35.97
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Owusu-Bonsu, Presley SO Fenwick 32.16
2 Moore, Taya FR Central (Burlington) 32.51
3 Randle, Kyla JR Streamwood 32.73
4 Gluck, Becky FR Crystal Lake South 32.89
5 Jacobs, Jaquesha SR Harvard 33.82
6 Sanchez, Lisett FR Harvard 33.88
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hammortree, Nikki SR Marengo 29.77
2 Pater, Stacy JR Maine South 30.62
3 Kuzuhara, Kristie FR Niles West 30.72
4 Wittmayer, Kristyna FR Bartlett 30.92
5 Kohout, Lexi SR Boylan 31.20
6 McCarthy, Mallory SR Fenwick 32.48
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 John, Cecilia SO Crystal Lake South 29.56
2 Hale, Madison FR Marengo 29.80
3 Williams, Shaakirah SR Niles West 30.30
4 Woods, GaResia FR Stagg 31.00
5 Crawford, My'kasia SO Guilford 31.30
6 Spyratos, Anastasia SR DeKalb 31.74
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kruse, Janessa FR McHenry 29.37
2 Graff, Caitlyn SR Hampshire 30.06
3 Rose, Shannon SR Maine South 30.53
4 Coyne, Caitlyn SO McHenry 31.00
5 Westberg, Fran SO Bartlett 31.83
6 Salgado, Zaira JR Lane Tech 33.14
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kellogg, Katy SO Yorkville 29.87
2 Edgeston, Sheontay SR Guilford 29.88
3 Krukowski, Tracy SR Yorkville 30.45
4 Psenka, Annie FR Cary-Grove 30.58
5 Westergaard, Emily SO Central (Burlington) 30.62
6 Mirandola, Alexa SR Lake Park 30.66
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Lauritsen, Bridget JR Cary-Grove 29.02
2 Konow, Audrey SO Northside College Prep 29.46
3 Martinetti, Bailey FR Hononegah 29.53
4 Sweis, Jumana JR Stagg 29.61
5 Winters, Aaliyah JR Streamwood 29.75
6 Vaughn-Dawkins, Hailee SO DeKalb 30.69
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 White, Dajha SR Eisenhower (Blue Island) 28.00 3
2 Elliott, Carly FR Kaneland 28.67
3 Napper, Gabrielle FR Belvidere North 28.94
4 Teagardin, Sarah SO Belvidere North 30.29
5 Maggette, Kiyah SO Lake Park 30.44
6 Rivera, Rosa SO Hampshire 31.71
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kirksey, Jada JR Niles North 27.95 5
2 Andrews, Rajiah FR Aurora West 28.57 1
3 Perrin, Lilian JR Niles North 28.74
4 Gordon, Meisha JR Lane Tech 28.87
5 Jervier, Aliyah SR Northside College Prep 29.61
6 Tagliapietra, Dylan SR Lakes 30.34
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shead, Jordan SR St. Charles East 26.76 10
2 Zick, Lauren SR Kaneland 26.87 8
3 Griesbaum, Danielle JR Lakes 27.71 6
4 Zinn, Elisa SR Aurora West 27.99 4
5 Abels, Kim SR St. Charles East 28.24 2

Women's 400m Dash   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Conroy, Taylor SO Marengo 1:12.95
2 Schambach, Heather SO Central (Burlington) 1:18.78
3 Infante, Maria SO Eisenhower (Blue Island) 1:20.61
4 Peralta, Crystal FR Harvard 1:25.64
5 Ababio, Ma'ame SO Eisenhower (Blue Island) 1:36.64
6 Cain, Lauren FR Crystal Lake South -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schenk, Haley SO Marengo 1:10.24
2 Gluck, Becky FR Crystal Lake South 1:12.93
3 Huhta, Courtney JR Belvidere North 1:12.99
4 Armstrong, Eboni SO Niles North 1:13.13
5 Wierzbiak, Alexandra FR Stagg 1:14.05
6 Davenport, Christin JR Guilford 1:22.10
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dukic, Celine FR Niles North 1:10.37
2 Balli , Alecia FR DeKalb 1:11.88
3 Helms, Jordan SR Maine South 1:12.42
4 Galassi, Madeleine SR Stagg 1:13.72
5 Paquette , Molly FR DeKalb 1:15.34
6 Casis, Jada SO Belvidere North 1:18.89
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Franklin, Alex FR McHenry 1:08.70
2 Abrams, Alyssa FR Cary-Grove 1:09.82
3 Streightiff, Rebecca SR Maine South 1:10.27
4 Cihak, Sydney SR Lake Park 1:10.37
5 Zolecki, Nicolette FR Bartlett 1:14.73
6 Chmelik, Karli JR Central (Burlington) 1:16.52
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 O'Conor, Elizabeth JR Northside College Prep 1:08.00
2 Gioia, Ellie FR McHenry 1:09.30
3 Thompson, Amber FR Streamwood 1:12.78
4 Rotter, Nina FR Kaneland 1:12.94
5 Siligan , Meghann JR Lakes 1:14.94
6 Crichton-Hill, Veronica SR Guilford 1:15.04
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leever, Kristen FR Bartlett 1:07.22
2 Beine, Mary JR Downers Grove South 1:08.19
3 Winters, Aaliyah JR Streamwood 1:08.24
4 Seitz, Maggie SO Downers Grove South 1:09.05
5 Krukowski, Tracy SR Yorkville 1:10.68
6 Meyers, Katrina FR Hononegah 1:11.34
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Williams, Jasmine SO Niles West 1:06.56
2 Kellogg, Katy SO Yorkville 1:07.71
3 Schoepke, Lauren SR Cary-Grove 1:07.73
4 Drab, Elizabeth FR St. Viator 1:08.51
5 Da Lara, Katherine JR Niles West 1:09.73
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Heinzer, Allie SO Kaneland 1:04.11 3
2 Pagan, Elizabeth SR Hampshire 1:05.56 2
3 Stricker, Sophie SO Harvard 1:06.08 1
4 Dumoulin, Nikki SO Hampshire 1:06.90
5 Rayford, Tamia FR Aurora West 1:07.33
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chmelik, Allison JR St. Charles East 1:00.53 10
2 Spagnola, Emma SR Aurora West 1:00.60 8
3 Chmelik, Elizabeth JR St. Charles East 1:00.70 6
4 Davis, Imani SO Lane Tech 1:01.55 5
5 Griesbaum, Brittani JR Lakes 1:02.11 4

Women's 800m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Filak, Rebecca JR Boylan 2:46.07
2 Degner, Rose SO Belvidere North 2:53.82
3 Daley, Sarah FR Kaneland 2:54.37
4 Nickish, Lily SO Lake Park 2:59.44
5 McInerney, Cortney SR Stagg 3:00.26
6 Teagardin, Emily SO Belvidere North 3:06.42
7 Hanna, Baylee SO Crystal Lake South 3:07.03
8 Bishop, Courtney SO Aurora West 3:07.79
9 Virigilio, Lorena JR Guilford 3:09.00
10 Slager, Shelby SO Central (Burlington) 3:09.48
11 Sheffert, Clare FR St. Viator 3:12.21
12 Barriga, Nancy FR Eisenhower (Blue Island) 3:18.67
13 LoVerde, Dominique SR St. Viator 3:21.54
14 Lopez, Ana SO Eisenhower (Blue Island) 3:28.34
15 Ganziano, Kylie FR Central (Burlington) -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Konow, Audrey SO Northside College Prep 2:36.11
2 Reese, Olivia JR Yorkville 2:45.21
3 Finn, Nicole FR Fenwick 2:46.78
4 Godinez, Karina SR Stagg 2:47.81
5 Buerer, Mary JR Cary-Grove 2:51.30
6 Ziemianin, Megan SR Hononegah 2:51.36
7 Casey, Fiona FR Northside College Prep 2:56.37
8 Meyers, Camille SR Hononegah 2:58.10
9 Haggerty, Grace SR Niles North 2:58.76
10 Husary, Joanne SO Niles West 2:59.94
11 Park, Kathleen SO Niles West 3:00.21
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Espino, Noelle SO Kaneland 2:37.29
2 Kelly, Morgan FR Bartlett 2:39.02
3 Clark, Rachel SR Fenwick 2:39.55
4 Ryan, Olivia SO Maine South 2:39.96
5 Federici, Kayla SR DeKalb 2:40.61
6 Wenk, Sarah JR McHenry 2:40.72
7 Witt, Nicole SR Streamwood 2:41.47
8 Kries, Emily JR McHenry 2:42.07
9 Alanis, Stephanie SR Bartlett 2:42.35
10 LeBlanc, Sam SR DeKalb 2:43.64
11 Muckian, Claire FR St. Charles East 2:44.91
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Griesbaum, Danielle JR Lakes 2:21.27 10
2 Martel, Alex SR Lane Tech 2:21.92 8
3 Hackbarth, Michaela SO Downers Grove South 2:24.54 6
4 Schardt, Kortney SO Lakes 2:27.96 5
5 Bosman, Meaghan SR Downers Grove South 2:28.34 4
6 Rayford, Tamia FR Aurora West 2:29.75 3
7 Sprague, Allie SR Marengo 2:30.23 2
8 Schultz, Julia SO Yorkville 2:30.72 1
9 Mulkerrins, Roisin FR Lane Tech 2:33.33
10 Sirvinskas, Julia SO Maine South 2:34.36
11 Broling, Ashlynd FR Marengo 2:34.64
12 Kladar, Kristina SR Boylan 2:39.90
13 Baker, Magalie JR Cary-Grove 2:45.01
14 Wingerd, Cassidy JR Streamwood 2:46.28

Women's 1600m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Comstock, Jessica FR Hononegah 6:18.27
2 McKeever, Katie SR Crystal Lake South 6:23.61
3 Muth, Lindsay SO Aurora West 6:25.42
4 Donohue, Theresa FR St. Viator 6:27.11
5 McInerney, Cortney SR Stagg 6:52.41
6 McCleary, Kara SO Aurora West 6:53.45
7 Meyer, Sarah FR Crystal Lake South 7:01.14
8 Shaikh, Maryam SO Niles North 7:12.53
9 Wright, Katie SO Harvard 7:16.46
10 Gentry, Sara SO Niles North 7:18.54
11 Rodriguez, Andrea FR Eisenhower (Blue Island) 7:45.21
12 Esparza, Jasmin SO Eisenhower (Blue Island) 7:45.31
13 Murray, Lauren FR Central (Burlington) 8:52.21
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Dowden, Emily JR Bartlett 5:52.14
2 Stzuk Vel , Natalia JR Hampshire 5:55.28
3 Richert, Morgan FR Hampshire 5:57.80
4 Dobbins, Natalie JR Maine South 6:00.60
5 Sackett, Violet SO Northside College Prep 6:02.19
6 Shaw, Abby FR Kaneland 6:02.62
7 Patel, Lisa SR Streamwood 6:09.09
8 Zepeda, Kimmie SO Hononegah 6:14.73
9 Lorenz, Vanessa JR Central (Burlington) 6:22.30
10 Chamberlain, Lydia JR Guilford 6:33.18
11 Vanderwaal, Emily SR Guilford 6:37.35
12 Austin, Daphne JR Harvard 6:41.12
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Opatrny, Lauren JR McHenry 5:27.67
2 Mujica, Christine JR Niles West 5:27.93
3 Purich, Katie SO McHenry 5:31.74
4 Schoelle, Maggie FR Lane Tech 5:33.17
5 Bosman, Meaghan SR Downers Grove South 5:33.49
6 Allen, Caitlyn JR Marengo 5:33.93
7 York, Monica SR DeKalb 5:35.20
8 Morrison, Hannah FR Lake Park 5:39.20
9 Riley, Sarah SO Cary-Grove 5:39.89
10 Duzey, Talia JR Cary-Grove 5:42.31
11 Mastrolonardo, Mirae SR Maine South 5:50.71
12 Rohn, Jamie SR Niles West 5:54.79
13 Lettera, Haley SO Lakes 6:14.61
14 Robles, Stephanie SO Belvidere North 6:33.44
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bollinger, Skyler SO Yorkville 5:11.77 10
2 Carroll, Meghan SR St. Viator 5:13.17 8
3 Thate, Amanda JR Downers Grove South 5:13.71 6
4 Scull, Torree JR St. Charles East 5:18.25 5
5 Juarez, Gabby JR Streamwood 5:21.92 4
6 Grandys, Alexis FR Yorkville 5:22.56 3
7 Schrader, Kelsey SR DeKalb 5:23.40 2
8 Ewald, Hannah FR St. Charles East 5:24.73 1
9 Schardt, Kortney SO Lakes 5:26.68
10 Podosek, Joanna SR Lane Tech 5:30.24
11 Sprague, Allie SR Marengo 5:34.98
12 Alfano, Nicole SR Lake Park 5:37.42
13 Strang, Sydney SR Kaneland 5:40.46
14 Daley, Briana SR Fenwick 5:50.80

Women's 3200m Run   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Brown, Mariah SR Bartlett 12:46.96
2 Shefcik, Sarah FR Marengo 13:08.26
3 McFarland, Coral FR Bartlett 13:09.58
4 Chamberlain, Lydia JR Guilford 13:54.70
5 Santoyo, Ami JR Fenwick 13:58.11
6 Huhta, Courtney JR Belvidere North 14:00.81
7 Sanchez, Lorena SR Hampshire 14:07.26
8 Warner, Brooke SO McHenry 14:07.34
9 Schwarting, Joy FR Central (Burlington) 14:35.48
10 Brown, Julianna FR Crystal Lake South 14:44.43
11 Zuniga, Evangelina FR Eisenhower (Blue Island) 15:34.88
12 Linder, Haley SR Hampshire 15:45.90
13 Deweese , Lauren SR DeKalb 16:02.24
14 Rico, Jaqueline SR Eisenhower (Blue Island) 16:04.74
15 Medrano, Ashley JR Central (Burlington) 16:05.86
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Allen, Caitlyn JR Marengo 12:06.28
2 Harding, Sam JR Streamwood 12:13.07
3 Tran, Kelly SO Lane Tech 12:33.09
4 Schafer, Sara SR DeKalb 12:37.50
5 Ferguson, Brianna SR McHenry 12:37.77
6 Condisine, Cailin JR Lane Tech 12:45.21
7 Kelly, Rebecca SO St. Charles East 12:51.55
8 Espinosa, Ashley JR Lakes 12:51.95
9 O'Malley, Meghan FR Cary-Grove 13:30.56
10 Davis, Katie JR Crystal Lake South 13:31.82
11 Savage-Cooper , Hannah SO Lakes 13:40.87
12 Monaghan, Lyra SR Belvidere North 13:45.03
13 Kleppin, Melanie SR Niles West 13:55.55
14 Ebersold, Tricia JR Fenwick 14:06.30
15 Althoff, Kristen SR Hononegah 14:23.65
16 Humy, Hannah JR Hononegah 14:28.80
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Leonard, Emily SR Maine South 11:34.25 10
2 Albers, Haley SR Downers Grove South 11:39.86 8
3 Kargol, Abby JR Downers Grove South 11:40.63 6
4 Alfano, Nicole SR Lake Park 11:46.25 5
5 Bower, Brianna SO Kaneland 11:46.58 4
6 Kelly, Addie JR Streamwood 11:48.49 3
7 Leedy, Kelsey SR Yorkville 11:54.57 2
8 Morrison, Hannah FR Lake Park 11:55.49 1
9 Weatherly, Madison JR Northside College Prep 11:57.04
10 Reynolds, Erin SO Yorkville 12:11.62
11 Price, Gretchen JR Cary-Grove 12:14.33
12 Luedtke, Jordan JR St. Charles East 12:43.27

Women's 55m Hurdles High   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cronin, Grace SO Fenwick 9.56 3
2 Castillo, Jasmine JR Central (Burlington) 9.61 2
3 Khalid, Sahar SR Niles West 9.67 1
4 Graff, Caitlyn SR Hampshire 9.77
5 Patchett, Caitlyn SR McHenry 10.04
6 Stuepfert, Brook JR Yorkville 10.17
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spagnola, Emma SR Aurora West 8.52 10
2 Burk, Eva JR Cary-Grove 8.94 8
3 Cattau, Olivia SR Maine South 9.18 6
4 Weinrich, Bryce JR Central (Burlington) 9.34 5
5 Robins, Nicole SO Cary-Grove 9.46 4
6 Gil, Maddy SO Crystal Lake South 9.74
Prelims Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Robins, Nicole SO Cary-Grove 9.52
2 Schau, Taylor SR Crystal Lake South 10.26
3 Genz, Sammy SR Harvard 10.38
4 Osyka, Laryssa SR Streamwood 12.96
5 Alexander, Taiya FR Stagg 13.02
Prelims Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Stuepfert, Brook JR Yorkville 9.91
2 Long, Savannah SO DeKalb 10.14
3 Chojnacki, Michelle JR Northside College Prep 10.97
4 Leever, Amanda JR Bartlett 11.30
5 Laurie, Sara SR Kaneland 11.94
6 Ashenhurst, Sydney FR Streamwood 13.04
Prelims Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Cattau, Olivia SR Maine South 9.32
2 Castillo, Jasmine JR Central (Burlington) 9.78
3 Boyd, Angelica JR Stagg 9.98
4 Allen, Kate SR Yorkville 10.60
5 Fundum, Kendall FR St. Viator 11.66
6 Chandler, Jamie SO Eisenhower (Blue Island) 11.95
Prelims Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Gil, Maddy SO Crystal Lake South 9.63
2 Khalid, Sahar SR Niles West 9.65
3 Philips, Madison JR St. Charles East 10.03
4 Haeflinger, Katlyn FR Marengo 11.02
5 Cychosz, Jessica SR Lake Park 11.17
6 Gibson, Desiree SO Fenwick 11.82
Prelims Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Patchett, Caitlyn SR McHenry 9.94
2 Cornford, Ashley SR Hononegah 9.98
3 Moy, Alyssa SO Niles North 10.72
4 Wise, Tatyana FR Eisenhower (Blue Island) 10.88
5 Westmoreland, Eniya JR Northside College Prep 11.07
Prelims Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Weinrich, Bryce JR Central (Burlington) 9.52
2 Cronin, Grace SO Fenwick 9.68
3 Moore, Ashley SR McHenry 9.99
4 Grolmes, Lindsey JR Lakes 10.82
5 Quiroz, Sam SO Niles North 11.54
Prelims Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Burk, Eva JR Cary-Grove 9.21
2 Goodine, Kyla SR Kaneland 10.13
3 Lodhia, Serina SR Niles West 10.35
4 Trzebunia, Anita JR Hampshire 10.60
5 Gajda, Sarah FR Lakes 11.07
Prelims Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark
1 Spagnola, Emma SR Aurora West 8.53
2 Graff, Caitlyn SR Hampshire 9.73
3 Baker, Holly JR DeKalb 9.99
4 Anderson, Allison SO Hononegah 11.03
5 Sebestin, Allison SR Bartlett 12.51

Women's 200m Hurdles   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Long, Savannah SO DeKalb 32.52
2 Beal, Shanequa SO Eisenhower (Blue Island) 34.93
3 Coffinbargar, Megan JR Bartlett 36.00
4 Akwiwu, Mimi SO Bartlett 39.24
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Trzebunia, Anita JR Hampshire 32.51
2 Alexander, Taiya FR Stagg 34.44
3 Kelly, Sara FR Northside College Prep 43.85
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Graff, Caitlyn SR Hampshire 32.05
2 Desrosiers, Gabrielle SO Eisenhower (Blue Island) 33.23
3 Cychosz, Jessica SR Lake Park 34.82
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chojnacki, Michelle JR Northside College Prep 33.33
2 Boyd, Angelica JR Stagg 34.73
3 Lawson, Julia SO Lane Tech 34.93
4 Haeflinger, Katlyn FR Marengo 35.37
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Schweitzer, Gabby JR McHenry 34.24
2 Osyka, Laryssa SR Streamwood 37.92
3 FioRito, Isabella SO Fenwick 38.21
4 Ashenhurst, Sydney FR Streamwood 39.42
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cattau, Olivia SR Maine South 31.19 4
2 Patchett, Caitlyn SR McHenry 33.96
3 Taylor, Abby SO Niles North 35.00
4 Sanchez, Kaprice SR Kaneland 40.08
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Steinmiller, Rachel SR Kaneland 33.44
2 Allen, Kate SR Yorkville 35.59
3 Quiroz, Sam SO Niles North 37.06
4 Langtim, Rachel FR Central (Burlington) 40.69
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Stuepfert, Brook JR Yorkville 31.79 2
2 Boorom, Natalie JR Crystal Lake South 33.37
3 Metz, Charlette JR Central (Burlington) 37.07
4 Siddiqui, Roma SO Niles West 48.08
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Walton, Kyla SR Aurora West 30.20 6
2 Philips, Madison JR St. Charles East 32.30
3 Pierson, Breanna JR Hononegah 32.62
4 Lodhia, Serina SR Niles West 33.98
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Cronin, Grace SO Fenwick 30.63 5
2 McNichols, Casey FR St. Charles East 32.01 1
3 Robins, Nicole SO Cary-Grove 32.05
4 George , Melissa JR Lakes -
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spagnola, Emma SR Aurora West 28.96 10
2 Schulz, Morgan JR Cary-Grove 29.18 8
3 Cornford, Ashley SR Hononegah 31.65 3
4 Grolmes, Lindsey JR Lakes 37.76

Women's 4 x 200m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hampshire A Aimee Jarvis, Valerie Wozniak,
Dacia Summers, Rosa Rivera
2:01.00
2 St. Viator A Maria Dugo, Katie Malek,
Kristen Yi, Kendall Fundum
2:06.48
3 Lane Tech A Zaira Salgado, Celestina Aladesuru,
Anna Batuldis, Julia Troszczynska
2:07.29
4 Harvard A Sammy Genz, Nicole Guitterrez,
Claire Okkema, Mallory Haak
2:09.07
5 Fenwick A Presley Owusu-Bonsu, Desiree Gibson,
Casey McCarthy, Mallory McCarthy
2:11.40
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Stagg A Jumana Sweis, Megan Wilson,
Grace Davenport, Jordan Houlihan
1:58.68
2 Marengo A Nikki Hammortree, Rachel Taugtes,
Jordan Corner, Madison Hale
1:59.90
3 Boylan A Allison Ingham, Lexi Kohout,
Janiya Bankhead, Gabriella Noland
2:00.40
4 Maine South A Stacy Pater, Olivia Cattau,
Coleen Katkus, Shannon Rose
2:02.10
5 Eisenhower (Blue Island) A Ashley Gardner, Taaryn Reagan,
Ceceilla Bowen, Sapphire Toliver
2:07.93
6 Streamwood A Claudia Karaluch, Kyla Randle,
Catherine Schmidt, Kandice McGill
2:09.12
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Lake Park A Mani Lock, Jacqui Felcan,
Jaelah Hicks, Kiyah Maggette
1:58.08
2 McHenry A Caitlyn Coyne, Shania Kranz,
Janessa Kruse, Devon Marunde
1:59.48
3 Guilford A Aleah Furcron, Morgan Berge,
Milia Harris, Sheontay Edgeston
2:00.36
4 Niles West A Kristie Kuzuhara,, Shaakirah Williams,
Serina Lodhia, Audjoule Payne
2:00.71
5 Lakes A Maeve Tuley, Erica Terry,
Shannon Taylor, Dylan Tagliapietra
2:03.17
6 Bartlett A Fran Westberg, Kristen Leever,
Megan Coffinbargar, Nicolette Zolecki
2:04.00
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Crystal Lake South A Gaby De Jesus, Kathleen Pencak,
Taylor Schau, Rachel Reimann
1:55.28 5
2 Hononegah A Amy Dal Santo, Ashley Cornford,
Bailey Martinetti, Breanna Pierson
1:55.34 4
3 Yorkville A Rachael Mathre, Rachel Augius,
Stephanie Schlichting, Mischara Palmer
1:57.52 1
4 Central (Burlington) A Emily Westergaard, Bryce Weinrich,
Charlette Metz, Elizabeth Spencer
2:00.14
5 DeKalb A Kara Alvarez, Hailee Vaughn-Dawkins,
Rachel Hunter-Rosene, Mikaela Bobo-Smith
2:01.69
6 Northside College Prep A Eniya Westmoreland, Jessica Anyaso,
Kate Chu, Elizabeth Auta
2:08.85
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Charles East A Kim Abels, Keeley Flanigan,
Casey McNichols, Jordan Shead
1:52.05 10
2 Kaneland A Olivia Galor, Lauren Zick,
Carly Elliott, Nicole Sreenan
1:52.22 8
3 Cary-Grove A Faith Furio, Eva Burk,
Nicole Robins, Morgan Schulz
1:52.56 6
4 Aurora West A Kardia Dunah, Rajiah Andrews,
Ashley Wlliams, Elisa Zinn
1:55.99 3
5 Niles North A Jessica Cabael, Eboni Armstrong,
Lilian Perrin, Fiona Kanam
1:56.61 2
6 Belvidere North A Addie Crocker, Gabrielle Napper,
Sarah Teagardin, Mitzvah Zavala
1:59.67

Women's 4 x 400m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hampshire A Elizabeth Pagan, Elizabeth Evans,
Aimee Jarvis, Nikki Dumoulin
4:23.91 3
2 St. Viator A Meghan Carroll, Elizabeth Drab,
Katie Malek, Maria Dugo
4:42.37
3 Stagg A Jumana Sweis, Grace Davenport,
Taiya Alexander, GaResia Woods
4:55.28
4 Streamwood A Amber Thompson, Catherine Schmidt,
Claudia Karaluch, Emily Avellando
5:05.92
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Northside College Prep A Elizabeth O'Conor, Fiona Casey,
Anna Pasek, Sarah Parks
4:32.08
2 Belvidere North A Addie Crocker, Gabrielle Napper,
Sarah Teagardin, Mitzvah Zavala
4:40.41
3 Niles North A Jessica Cabael, Celine Dukic,
Juliana Lee, Lilian Perrin
4:43.54
4 Eisenhower (Blue Island) A Shayvon Drake, Shanequa Beal,
Spring Trotter, Imani Dempsey
4:56.63
5 Marengo A Rachel Taugtes, Taylor Conroy,
Rhiannon Stobbe, Haley Schenk
4:58.21
6 Harvard A Sophie Stricker, Javaneeka Jacobs,
Morgan Logan, Nicole Guitterrez
4:59.11
Finals Heat #3
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Maine South A Melanie Ropski, Olivia Cattau,
Julia Sirvinskas, Kristina Grandi
4:23.94 2
2 McHenry A Shania Kranz, Alex Franklin,
Caitlyn Patchett, Devon Marunde
4:39.16
3 Crystal Lake South A Natalie Boorom, Kathleen Pencak,
Rachel Reimann, Maddy Gil
4:39.33
4 Bartlett A Kristen Leever, Stephanie Alanis,
Megan Coffinbargar, Nicolette Zolecki
4:51.12
5 Guilford A Cailyn Howard, Veronica Crichton-Hill,
Morgan Berge, Kayla Moore
5:10.26
6 DeKalb A Kara Alvarez, Savannah Long,
Holly Baker, Mikaela Bobo-Smith
-
Finals Heat #4
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Hononegah A Amy Dal Santo, Grace Avery,
Bailey Martinetti, Breanna Pierson
4:26.92 1
2 Cary-Grove A Lauren Schoepke, Eva Burk,
Delaney Perrone, Faith Furio
4:33.05
3 Lane Tech A Cailin Condisine, Roisin Mulkerrins,
Anna Batuldis, Kelly Tran
4:35.50
4 Niles West A Katherine Da Lara, Jasmine Williams,
Roma Siddiqui, Christine Mujica
4:36.01
5 Central (Burlington) A Jasmine Castillo, Megan Goehrke,
Jaden Hodges, Allie Mueller
4:45.12
Finals Heat #5
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Kaneland A Nicole Sreenan, Lauren Zick,
Becca Richtman, Allie Heinzer
4:14.94 10
2 Lakes A Erica Terry, Dana Knoblauch,
Brittani Griesbaum, Danielle Griesbaum
4:16.55 8
3 St. Charles East A Keeley Flanigan, Lauren Towne,
Torree Scull, Corrin Adams
4:18.69 6
4 Yorkville A Skyler Bollinger, Alexis Grandys,
Kelsey Leedy, Julia Schultz
4:20.47 5
5 Aurora West A Kardia Dunah, Tamia Rayford,
Jade Siler, Kyla Walton
4:21.85 4
6 Boylan A Delaney Appino, Kristina Kladar,
Abby Ray, Allison Ingham
4:34.40

Women's 4 x 800m Relay   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Niles West A Christine Mujica, Sydney Hamamoto,
Brenda Guan, Jamie Rohn
10:47.27
2 Cary-Grove A Magalie Baker, Sarah Caesar,
Linnea Yokup, Lauren Betz
11:05.87
3 Marengo A Taylor Conroy, Stephanie Voller,
Kaya Tynis, Ashlynd Broling
11:13.16
4 Harvard A Javaneeka Jacobs, Morgan Logan,
Lisett Sanchez, Sophie Stricer
11:19.57
5 Aurora West A Gabriela Aguilar, Miranda Gollwitzer,
Jennifer Aguliar, Carmen Barry
11:36.93
6 Lakes A Maura Tuley, Meghan Remillard,
Michelle Cousineau, Catherine Flannery
11:39.44
7 Crystal Lake South A Lauren Cain, Maddy Gil,
Sarah Meyer, Alanna Norris
11:42.58
8 Lake Park A Anna Wojtaszek, Claudia Bleimund,
Maggie Jung, Allison Strachan
11:51.23
9 DeKalb A Tessa Gridley, Emma Conway,
Grace Diedrich, Karissa Olsen
11:53.89
10 Guilford A Cailyn Howard, Angel Furcron,
Jibria Waller, Emily Vanderwaal
11:57.22
11 Stagg A Hannah Lustig, Nisreen Eljebawe,
Madeleine Galassi, Alexandra Wierzbiak
11:58.10
12 St. Viator A Theresa Donohue, Kelly Kompanowski,
Maria Dugo, Katie Malek
12:08.32
13 Niles North A Trinette Lopez, Grace Haggerty,
Talia Neuhaus, Celine Dukic
12:33.29
14 Eisenhower (Blue Island) A Briana Vargas, Jasmin Esparza,
Andrea Rodriguez, Lorena Garcia
12:39.45
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 St. Charles East A Lauren Towne, Hannah Ewald,
Monica Thornton, Corrin Adams
10:08.21 10
2 McHenry A Lauren Opatrny, Ellie Gioia,
Rachel Irwin, Katie Purich
10:09.38 8
3 Belvidere North A Carley Lutzow, Jenna Lutzow,
Jordan Lutzow, Stephanie Robles
10:11.05 6
4 Downers Grove South A Mary Beine, Maggie Seitz,
Jill Boyle, Hannah Anderson
10:24.76 5
5 Fenwick A Briana Daley, Olivia Ryan,
Arriana Arroyo, Quinn Reilly
10:32.58 4
6 Kaneland A Sydney Strang, Becca Richtman,
Jessica Kucera, Aislinn Lodwig
10:35.35 3
7 Hampshire A Elizabeth Evans, Alexis Nguyen,
Natalia Stzuk Vel, Morgan Richert
10:36.60 2
8 Streamwood A Gabby Juarez, Cassidy Wingerd,
Berenice Cabral, Marisol Lazaro
10:36.71 1
9 Northside College Prep A Elizabeth O'Conor, Anna Pasek,
Sarah Parks, Caroline Owens
10:47.03
10 Yorkville A Becca Jasutis, Piper Buyansky,
Julia Megazinni, Sydney Beach
10:49.82
11 Hononegah A Breanna Pierson, Brianna Tresemer,
Abby Ginn, Kimmie Zepeda
10:57.58
12 Maine South A Kalina Gardiner, Leonard Emily,
Melanie Ropski, Emily Stevens
11:00.85
13 Lane Tech A Maria Lagowska, Julia Troszczynska,
Nora Garrity, Meisha Gordon
11:02.94
14 Central (Burlington) A Hannah Zipoy, Katie Bush,
Liz Brake, Nayely Valenciano
11:07.56

Women's 4,000m Distance Medley   Top↑

Finals Heat #1
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Maine South A Cailin Eckhart, Emily Stevens,
Sarah Major, Olivia Ryan
14:15.30 2
2 DeKalb A Kayla Federici, Monica York,
Kelsey Schrader, Sam LeBlanc
14:26.11 1
3 Bartlett A Kayla Garrigan, Emily Dowden,
Stephanie Alanis, Morgan Kelly
14:37.88
4 Aurora West A Gabriela Aguilar, Carmen Barry,
Jennifer Aguliar, Miranda Gollwitzer
14:40.68
5 Marengo A Ashlynd Broling, Kendall Senior,
Kelsey Paprocki, Stephanie Voller
14:51.73
6 McHenry A Emily Kries, Gabby Schweitzer,
Lindsay Brenner, Karen Sielck
14:52.50
7 Stagg A Eileen McGowan, Jordan Houlihan,
Karina Godinez, Hannah Lustig
15:16.50
8 Eisenhower (Blue Island) A Julissa Flores, Maria Infante,
Lorena Garcia, Briana Vargas
15:26.86
9 Lake Park A Allison Strachan, Claudia Bleimund,
Maggie Jung, Lily Nickish
15:34.39
10 Kaneland A Anna Piazza, Katie Huber,
Carly Bartholomew, Grace Dodis
15:40.03
11 Niles West A Jessica Oribello, Brenda Guan,
Sydney Hamamoto, Anna Sgruos
15:45.52
12 Hampshire A Lorena Sanchez, Alexis Nguyen,
Marie Mayer, Haley Linder
15:48.82
13 Niles North A Nicole Knudson, Trinette Lopez,
Talia Neuhaus, Grace Haggerty
16:31.81
14 Guilford A Sadie Pierce-Mulligan, Christin Davenport,
Lorena Virigilio, Mariah Miller
16:55.15
Finals Heat #2
Team Name Squad Athlete Name Mark Points
1 Downers Grove South A Abby Kargol, Michaela Hackbarth,
Amanda Thate, Haley Albers
13:05.78 10
2 Belvidere North A Carley Lutzow, Jordan Lutzow,
Julia Mainguy, Jenna Lutzow
13:29.51 8
3 Fenwick A Olivia Ryan, Rachel Clark,
Arriana Arroyo, Ciara Hopkinson
13:40.17 6
4 St. Charles East A Britany Davidson, Jeslaine Thompson,
Valerie Rodesiler, Anna Arrick
13:58.73 5
5 Streamwood A Addie Kelly, Sam Harding,
Nicole Witt, Marisol Lazaro
13:59.95 4
6 Cary-Grove A Linnea Yokup, Jill Sikora,
Sarah Caesar, Natasha Geiger-Powell
14:00.09 3
7 Hononegah A Abby Ginn, Katrina Meyers,
Brianna Tresemer, Brianna Kloester
14:29.23
8 Central (Burlington) A Hannah Zipoy, Nayely Valenciano,
Rachel Langtim, Katie Bush
14:30.25
9 Lane Tech A Melissa Bergandahl, Maria Lagowska,
Breana Sepvuleda, Gabrielle Guerrero
14:30.87
10 Yorkville A Julia Megazinni, Sydney Beach,
Becca Jasutis, Kaelyn Scull
14:46.62
11 Lakes A Meghan Remillard, Dana Knoblach,
Ashley Espinosa, Nicole Towne
14:48.84
12 Northside College Prep A Sylvia Balata, Giuliana Nicolucci-Altma,
Karen Weiner, Vivekae Kim
16:05.73

Women's High Jump   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Augius, Rachel JR Yorkville 5' 4.0" 10
2 Lock, Mani SO Lake Park 5' 2.0" 8
3 Robins, Nicole SO Cary-Grove 5' 2.0" 6
4 Cronin, Grace SO Fenwick 5' 2.0" 5
5 Griesbaum, Danielle JR Lakes 5' 0.0" 4
6 Sternard, Erika SR Cary-Grove 5' 0.0" 3
7 Pytel, Jacqueline SO Hampshire 5' 0.0" 2
8 Wulf, Kelsey FR Hononegah 4' 10.0" 1
9 Chmelik, Karli JR Central (Burlington) 4' 10.0"
10 Hodges, Jaden FR Central (Burlington) 4' 8.0"
11 Bazyta, Modesta JR Lake Park 4' 8.0"
12 Grandi, Kristina SR Maine South 4' 8.0"
13 Keifer, Maddie FR Kaneland 4' 8.0"
14 Alvarez, Kara JR DeKalb 4' 8.0"
15 Kreuger, Dallas JR Hampshire 4' 8.0"
16 Irwin, Rachel SO McHenry 4' 6.0"
17 Napper, Gabrielle FR Belvidere North 4' 6.0"
18 Battle, Kayla FR Aurora West 4' 6.0"
19 Buerer, Bobbie JR Cary-Grove 4' 6.0"
20 Avery, Grace FR Hononegah 4' 6.0"
21 Sewall, Ashley SO DeKalb -
22 Andersen, Makenna JR St. Charles East -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Khalid, Sahar SR Niles West 4' 10.0"
2 Kreczmer, Katie SO Central (Burlington) 4' 9.0"
3 Dumoulin, Rachel FR Hampshire 4' 5.0"
4 Taylor , Shannon FR Lakes 4' 5.0"
5 Johnson, Jenna JR Bartlett 4' 5.0"
6 Wise, Tatyana FR Eisenhower (Blue Island) 4' 5.0"
7 Davidson, Sydney FR Kaneland 4' 5.0"
8 Galuska, Jenna SR Maine South 4' 5.0"
9 Munos, Marin FR Aurora West 4' 5.0"
10 Falche, Alana SR Yorkville 4' 3.0"
11 Freedlund, Mary FR Hononegah 4' 3.0"
12 Aladesuru, Celestina JR Lane Tech 4' 3.0"
13 Jackson, Justice FR Lake Park 4' 3.0"
14 Smith, Jordyn SR McHenry 4' 3.0"
15 Kruse, Janessa FR McHenry 4' 3.0"
16 Novakovic, Nikolina JR Lakes 4' 3.0"
17 Kuzuhara, Kristie FR Niles West 4' 3.0"
18 FioRito, Isabella SO Fenwick 4' 3.0"
19 Fundum, Kendall FR St. Viator 4' 3.0"
20 Kohout, Lexi SR Boylan 4' 3.0"
21 Mitre, Tori JR Crystal Lake South 4' 3.0"
22 Perrin, Lilian JR Niles North -
23 Murdock, Autumn SO Lane Tech -
24 Mitchell, Tara JR Bartlett -
25 Friberg, Brittany SR Bartlett -
26 Esser, Monika JR Crystal Lake South -
27 Chan, Michelle SO Northside College Prep -
28 Lindsey, Deja SR Northside College Prep -
29 Westmoreland, Eniya JR Northside College Prep -
30 Dunah, Kardia FR Aurora West -
31 Taylor, Abby SO Niles North -
32 Plahm, Samantha JR Eisenhower (Blue Island) -
33 Desrosiers, Gabrielle SO Eisenhower (Blue Island) -
34 Behm, Madison JR Lane Tech -

Women's Pole Vault   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wojciechowski, Danielle JR Lake Park 10' 6.0" 10
2 Tuley, Maeve SO Lakes 9' 6.0" 7
3 Howie, Savanah SO McHenry 9' 6.0" 7
4 Delach, Christina SR Kaneland 9' 6.0" 5
5 Laygo, Michelle SR Lake Park 9' 0.0" 4
6 Sienkiewicz , Laura SO Lake Park 9' 0.0" 3
7 Bugara, Tiffany SR Niles West 8' 0.0" 0.5
8 Rausch , Lauren SO Lakes 8' 0.0" 0.5
9 Moore, Rebecca SR Aurora West 8' 0.0"
10 Freund, Rebecca JR Hampshire 8' 0.0"
11 Miller, Maysea SR Hononegah 7' 6.0"
12 Zavala, Mitzvah SR Belvidere North 7' 6.0"
13 McEnerney, Maggie SR Maine South 7' 6.0"
14 Kresl, Parker SO St. Charles East 7' 0.0"
15 Rose, Shannon SR Maine South -
16 Dunsing, Nadine SR Aurora West -
17 Patt, Shayna SR Maine South -
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Mishall, Sabrina SO Cary-Grove 8' 6.0" 2
2 Kramer, Sarah SR Cary-Grove 8' 0.0"
3 Eischen, Abby JR Hampshire 7' 6.0"
4 Membreno, Priscilla SR Niles West 7' 0.0"
5 Palmer, Hannah JR Niles West 7' 0.0"
6 Lefevre, Gabby JR Hononegah 7' 0.0"
7 Volpendesta, Cierra SO Marengo 7' 0.0"
8 Kiser, Isabella SO Northside College Prep 6' 3.0"
9 Mueller, Allie JR Central (Burlington) 6' 3.0"
10 Kompanowski, Kelly JR St. Viator 6' 3.0"
11 Mocarski, Julia FR Northside College Prep 6' 3.0"
12 Koskiniotis, Katerina SR Harvard 6' 3.0"
13 McManus, Jessica SR Belvidere North -
14 Gift, Kennedy FR St. Charles East -
15 Czarnecki, Julie SO Hampshire -
16 Petko, Alyssa FR Cary-Grove -
17 Parisian, Nicole SO Northside College Prep -
18 Anderson, Morgan SO Harvard -
19 Ramos, Rebekah SO Hononegah -
20 Guerra, Lexie FR Kaneland -
21 Davidson, Sydney FR Kaneland -
22 Scarpelli, Christine SR Harvard -

Women's Long Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Spagnola, Emma SR Aurora West 18' 9.0" 10
2 Griesbaum, Brittani JR Lakes 18' 0.0" 8
3 Walton, Kyla SR Aurora West 17' 2.25" 6
4 Pagan, Elizabeth SR Hampshire 16' 8.0" 5
5 Furio, Faith SR Cary-Grove 16' 4.0" 4
6 Wilson, Megan JR Stagg 15' 4.5" 3
7 McIntosh, Madee SO Niles North 15' 2.5" 2
8 Jervier, Aliyah SR Northside College Prep 15' 1.5" 1
9 Harris, Milia SO Guilford 15' 0.0"
10 Mishall, Sabrina SO Cary-Grove 14' 9.0"
11 Katkus, Coleen JR Maine South 14' 7.0"
12 Augius, Rachel JR Yorkville 14' 6.75"
13 Dal Santo, Amy SR Hononegah 14' 6.0"
14 Cornford, Ashley SR Hononegah 14' 4.5"
15 Howie, Savanah SO McHenry 14' 1.5"
16 Allen, Kate SR Yorkville 14' 0.75"
17 Moy, Alyssa SO Niles North 14' 0.0"
18 Guerra, Lexie FR Kaneland 14' 0.0"
19 Rivera, Sabrina SO Crystal Lake South 13' 11.5"
20 Taylor, Sheridan FR Cary-Grove 13' 11.5"
21 Mannix, Elle JR Stagg 13' 11.5"
22 Mou, Anne SO Lake Park 13' 11.0"
23 Dumoulin, Nikki SO Hampshire 13' 11.0"
24 Khalid, Sahar SR Niles West 13' 10.5"
25 Gering, Abby SO Hampshire 13' 10.0"
26 Battle, Kayla FR Aurora West 13' 10.0"
27 Schroeder, Jordan FR Hononegah 13' 9.0"
28 Membreno, Priscilla SR Niles West 13' 8.25"
29 Edgeston, Sheontay SR Guilford 13' 7.25"
30 Franklin, Alex FR McHenry 13' 6.0"
31 Desrosiers, Gabrielle SO Eisenhower (Blue Island) 13' 5.5"
32 Marunde, Devon SO McHenry 13' 3.75"
33 De Jesus, Gaby JR Crystal Lake South 13' 2.0"
34 Lindsey, Deja SR Northside College Prep 13' 1.0"
35 Casey, Fiona FR Northside College Prep 13' 1.0"
36 Lawson, Julia SO Lane Tech 13' 0.0"
37 Bankhead, Janiya SO Boylan 13' 0.0"
38 Stanford, Jada SO Eisenhower (Blue Island) 12' 11.8"
39 Palmer, Mischara FR Yorkville 12' 10.5"
40 Drab, Elizabeth FR St. Viator 12' 9.5"
41 Yi, Kristen SR St. Viator 12' 8.5"
42 Taugtes, Rachel JR Marengo 12' 8.25"
43 Crocker, Addie SO Belvidere North 12' 7.5"
44 Rotter, Nina FR Kaneland 12' 6.25"
45 Taylor, Abby SO Niles North 12' 4.5"
46 Ruiz, Alondra SO Central (Burlington) 12' 2.5"
47 Chandler, Jamie SO Eisenhower (Blue Island) 12' 2.0"
48 Maggette, Jakhari SO Lake Park 12' 0.0"
49 Zilmer, Alyssa SO Bartlett 11' 11.0"
50 Payne, Audjoule FR Niles West 11' 10.5"
51 Kindgin, Caitlin FR Lane Tech 11' 3.5"
52 Menge, Elana SO Belvidere North 11' 2.75"
53 Osyka, Laryssa SR Streamwood 11' 2.0"
54 Stricker, Sophie SO Harvard 11' 1.0"
55 Mysliwiec, Sydney JR Central (Burlington) 9' 2.0"
56 Behm, Madison JR Lane Tech 8' 0.5"
57 Brown, Shea FR St. Charles East -
58 Szcyzpta, Klaudia JR Central (Burlington) -
59 Peralta, Crystal FR Harvard -
60 Jacobs, Javaneeka JR Harvard -

Women's Triple Jump   Top↑

Final
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Chmelik, Allison JR St. Charles East 37' 5.75" 10
2 Lindsey, Deja SR Northside College Prep 34' 11.0" 8
3 Walton, Kyla SR Aurora West 34' 8.75" 6
4 Mathre, Rachael SR Yorkville 32' 8.5" 5
5 Mannix, Elle JR Stagg 32' 7.25" 4
6 Perrone, Delaney JR Cary-Grove 32' 6.5" 3
7 Mou, Anne SO Lake Park 31' 11.25" 2
8 Zancho, Hanna SO McHenry 31' 7.0" 1
9 Andrews, Rajiah FR Aurora West 31' 6.0"
10 Moore, Ashley SR McHenry 31' 3.75"
11 Terry, Erica JR Lakes 31' 2.75"
12 Stuepfert, Brook JR Yorkville 31' 1.75"
13 Cherveny, Maggie SO Cary-Grove 31' 0.75"
14 McIntosh, Madee SO Niles North 30' 11.25"
15 Glosson, Macy SO McHenry 30' 10.0"
16 Dumoulin, Nikki SO Hampshire 30' 5.0"
17 Schlichting, Stephanie FR Yorkville 30' 4.0"
18 Keifer, Maddie FR Kaneland 30' 3.0"
19 Fundum, Kendall FR St. Viator 30' 1.0"
20 Khalid, Sahar SR Niles West 29' 11.0"
21 Payne, Audjoule FR Niles West 29' 10.75"
22 Moy, Alyssa SO Niles North 29' 10.0"
23 Dumoulin, Trish JR Hampshire 29' 8.0"
24 Avery, Grace FR Hononegah 29' 8.0"
25 Jackson, Justice FR Lake Park 29' 5.0"
26 Rathje, Liz FR Cary-Grove 29' 4.0"
27 Wilson, Megan JR Stagg 29' 2.25"
28 Rivera, Sabrina SO Crystal Lake South 29' 1.25"
29 Membreno, Priscilla SR Niles West 28' 10.0"
30 Sienkiewicz , Laura SO Lake Park 28' 9.5"
31 Galuska, Jenna SR Maine South 28' 8.5"
32 Gering, Abby SO Hampshire 28' 0.25"
33 Volpendesta, Cierra SO Marengo 27' 10.0"
34 Stanford, Jada SO Eisenhower (Blue Island) 27' 9.0"
35 Johnson, Audrey SO Hononegah 27' 7.5"
36 Goehrke, Megan FR Central (Burlington) 27' 3.0"
37 Adams, Marissa SO Hononegah 27' 1.75"
38 Chandler, Jamie SO Eisenhower (Blue Island) 27' 0.0"
39 Rotter, Nina FR Kaneland 26' 7.5"
40 Chmelik, Karli JR Central (Burlington) 26' 3.25"
41 Richter, Sydney FR Maine South 26' 0.5"
42 Santos, Theresa SR Aurora West 25' 11.5"
43 Laria, Brianna FR Central (Burlington) 25' 6.25"
44 Quiroz, Sam SO Niles North 25' 6.0"
45 Jervier, Aliyah SR Northside College Prep -
46 Desrosiers, Gabrielle SO Eisenhower (Blue Island) -

Women's Shot Put   Top↑

Finals Heat #1
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kladar, Madeline SR Boylan 25' 11.0"
2 Sullivan, Bailey JR Boylan 24' 10.75"
3 Vasquez, Lesley SO Eisenhower (Blue Island) 21' 5.0"
4 Shaw, Racheal JR Lane Tech 20' 5.25"
5 Smith, Kayla FR Eisenhower (Blue Island) 19' 8.25"
Finals Heat #2
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Soenksen, Julie SO Guilford 23' 11.0"
2 Vitja-Hoti, Genta FR Streamwood 22' 0.0"
3 Sullivan, Erica JR Streamwood 21' 10.0"
4 Sanchez, Veronica SO Eisenhower (Blue Island) 19' 4.5"
5 Glenn, Talonna JR Eisenhower (Blue Island) 18' 7.0"
6 Zuroske, Miranda FR Belvidere North 17' 8.75"
Finals Heat #3
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Wiggins, Jada SO Eisenhower (Blue Island) 23' 9.0"
2 Crimmins, Baily SO Kaneland 19' 9.0"
3 Hernandez, Crystal SR Harvard 19' 6.25"
4 Eberhart, Grace FR St. Charles East 19' 5.0"
5 Krabel, Karina SR St. Charles East 18' 8.5"
6 Byrne, Joanna SO Northside College Prep 16' 9.0"
7 Cano, Jessica SO Northside College Prep 14' 7.5"
Finals Heat #4
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Zbinden, Savanah FR Central (Burlington) 26' 3.25"
2 Hariran, Elizabeth SR Central (Burlington) 26' 1.5"
3 Schaefer, Julia SO Kaneland 22' 2.5"
4 Zilmer, Alyssa SO Bartlett 22' 1.75"
5 Sanderfoot, Alexandra JR Aurora West 21' 9.0"
6 Takuski, Alex FR Stagg 21' 5.5"
7 Schladt, Emily FR Cary-Grove 20' 9.25"
8 Galvan, Princess JR St. Charles East 20' 0.0"
9 Miles, Hallie SO Kaneland 19' 7.5"
Finals Heat #5
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Johnson, Jaelyn SO Hononegah 25' 9.0"
2 Wojcik, Olympia SR Stagg 24' 9.5"
3 Denham, Sarah FR Hononegah 24' 5.0"
4 Schappert, Nina JR Crystal Lake South 23' 2.0"
5 Hess, Alexa JR Crystal Lake South 22' 9.0"
6 Chojnacki, Isabella SR Northside College Prep 22' 8.0"
7 Mocarski, Julia FR Northside College Prep 22' 2.0"
8 Lopez, Patricia JR Lake Park 21' 9.5"
9 Row, Sydney FR Marengo 20' 8.0"
Finals Heat #6
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Shockley, Sarah FR Hononegah 26' 8.25"
2 Dumoulin, Becky SR Hampshire 26' 5.5"
3 Delp, Samantha JR Stagg 26' 0.0"
4 Anderson, Isabella SR DeKalb 25' 9.5"
5 DiVincenzo, Bianca JR St. Viator 25' 8.75"
6 LoPresti, Breana FR Crystal Lake South 25' 0.0"
7 Smith, Jordyn SR McHenry 24' 8.75"
8 Pasillas, Brianna SR Harvard 24' 0.25"
9 Hedgren, Jordan SO Kaneland 23' 7.5"
10 Smith, Jessica JR Belvidere North 20' 2.5"
Finals Heat #7
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 McQuenny, Kelli SR Marengo 28' 1.5"
2 Meyer, Mellisa SR Yorkville 27' 7.0"
3 Evonitz, Taylor SO Niles North 26' 7.25"
4 Cross, Joanna SO Hononegah 26' 4.25"
5 Barber, Jade SR DeKalb 26' 4.0"
6 Kreczmer, Katie SO Central (Burlington) 26' 2.0"
7 Schafer, Marina SR Kaneland 23' 9.0"
8 Tabor, Corinna SO Bartlett 22' 7.0"
9 Gomez, Karla SO Lakes 22' 5.5"
10 Maciel, Luisa SR Aurora West 21' 7.0"
Finals Heat #8
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Beck, Addie JR Boylan 29' 8.75"
2 Meszaros, Haley SO McHenry 27' 10.0"
3 Sargeant, Lauren SR Maine South 27' 8.5"
4 Brakeall, Alex FR Hampshire 27' 0.0"
5 Baxter, Claire SO Hampshire 26' 11.25"
6 Malone, Julianna SR Aurora West 26' 7.0"
7 Miller, Ann Marie SR Stagg 26' 6.0"
8 MacCready, Allie SR Crystal Lake South 26' 3.75"
9 Antolik, Kate SR Bartlett 26' 0.75"
10 Galuska, Jenna SR Maine South 19' 2.5"
Finals Heat #9
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Bazyta, Modesta JR Lake Park 30' 5.0"
2 Toldo, Claudia SR Boylan 30' 2.0"
3 Carlsen, Shannon SO Belvidere North 29' 3.0"
4 Melson, Nicole SR Harvard 28' 9.25"
5 Ornelas, Claudia SR Boylan 28' 7.0"
6 Meyer, Corrin SR Cary-Grove 28' 5.25"
7 Varble, Amanda SR Marengo 27' 3.25"
8 Andersen, Carly SO St. Charles East 26' 2.25"
9 Slavin-Hall, Cheyenne JR Harvard 23' 9.5"
10 Abrams, Alyssa FR Cary-Grove 23' 7.0"
Finals Heat #10
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Hunt, SaMaya SO Aurora West 35' 0.0" 3
2 Hirn, Jackie SR Yorkville 33' 6.75"
3 Brineman, Megan JR Yorkville 32' 5.5"
4 Baxter, Anna SR Hampshire 31' 7.75"
5 Reynolds, Caitlin SR Yorkville 31' 1.0"
6 Middleton, Kelsey SO Niles North 29' 5.75"
7 Collins, Sadie SO Hampshire 29' 2.0"
8 Mata, Cory SO DeKalb 28' 9.0"
9 Brown, Shea FR St. Charles East 27' 3.5"
Finals Heat #11
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Sekino, Aiko SO Niles West 32' 10.5"
2 Levia, Andrea SR Lakes 32' 3.0"
3 Edmond, Kathryn JR Niles North 32' 0.0"
4 Gonzalez, Raquel JR Lane Tech 31' 5.5"
5 Ocon, Jocelyn SR Yorkville 31' 4.0"
6 Williams, Brenna SO Central (Burlington) 30' 10.0"
7 Jackson , AJ JR Lakes 30' 3.0"
8 Weston, Kiana SO Niles North 30' 1.0"
9 Whitmore, Jaleesa SR Lane Tech 28' 11.0"
10 Polnow, Maddie SR Marengo 26' 11.5"
Finals Heat #12
Athlete Name Year Team Name Mark Points
1 Kanam, Fiona JR Niles North 42' 2.5" 10
2 Marion, Maya SR Aurora West 41' 8.25" 8
3 Toepper, Hanna JR Lake Park 36' 2.75" 6
4 Freeman, Nikki SO Cary-Grove 35' 6.75" 5
5 Ortiz, Jenal SR Lane Tech 35' 1.0" 4
6 Webster, Emily SR Lakes 34' 7.25" 2
7 Logan, Maura SO Hononegah 33' 11.5" 1
8 Bennett, Mia SR Lakes 32' 9.5"
9 Price, Savannah JR DeKalb 31' 1.75"
10 Bonham, Nellie JR Stagg 30' 2.0"